Tolnai Népújság, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-08 / 81. szám

Hl 2002. Április 8., hétfő SPORT 11. OLDAL Bajnoki Tabellák NBI 1. MTK 28 18 4 6 51-24 58 Z Zalaegerszeg 28 16 5 7 57-33 53 3. Ferencváros 28 15 4 9 48-33 49 4. Videoton 28 11 9 8 37-36 42 5. Dunaién 28 11 8 9 48-32 41 6. Újpest 28 11 6 11 49-49 39 7. Sopron 28 8 9 11 42-48 33 8. Győri ETO 28 7 10 11 40-49 31 9. Kispest 28 8 7 13 37-55 31 10. Debrecen 28 6 12 10 32-43 30 11. Haladás 28 7 9 12 34-52 30 12. Vasas 28 5 7 16 36-57 22 NBII Nyugati csoport 1. Bodajk 17 10 5 2 27-11 35 2. Balatonlelle 17 8 4 5 24-16 28 3. Petőháza 17 7 6 4 20-13 27 4. Sárvár 17 7 6 4 22-18 27 5. Tata 16 7 5 4 21-17 26 6. MTE-Motim 16 7 4 5 31-22 25 7. Kaposvölgye 17 7 4 6 19-20 25 8. Veszprém 9. PVSK 16 5 5 6 19-17 20 17 4 6 7 21-22 18 10. Komló 16 4 3 9 15-28 15 11. Balatonfüred 16 2 9 5 13-27 15 12. Bonyhád 17 4 3 10 18-33 15 13. Ajka 17 2 8 7 21-27 14 NB III Dráva-csoport 1. Szekszárd 18 15 3 _ 49- 9 48 2. Szentlőrinc 18 12 5 1 37-12 41 3. Nagyatád 18 11 5 2 38-18 38 4. Harkány 18 9 6 3 29-17 33 5. Paksi SE 18 8 4 6 26-27 28 6. Bóly 18 6 5 7 35-38 23 7. Decs 18 6 5 7 28-34 23 8. Dombóvár 18 5 7 6 27-20 22 9. Barcs 18 6 2 10 19-25 20 10. Letenye 18 5 5 8 21-32 20 11. Beremend 18 4 6 7 26-32 18 ÍZ Mohács 18 4 3 11 14-30 15 13. Keszthely 18 4 3 11 16-33 15 14. Lenti 18 1 1 16 15-52 4 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dsztgyörgy 18 15 1 2 69- 27 46 Z Dunaföldvár 19 13 3 3 57- 33 42 3. Tamási 19 12 4 3 56- 20 40 4. Bölcske 18 12 2 4 80- 22 38 5. Kakasd 19 9 5 5 48- 23 32 6. Tolna 19 8 5 6 27- 21 29 7. Nagymányok 19 8 4 7 42- 34 28 8. Bátaszék 19 8 4 7 35- 28 28 9. őcsény 18 6 6 6 40- 34 24 10. Dunakömlőd 18 7 3 8 38- 45 24 11. Tevel * 19 6 5 8 38- 37 23 ÍZ Kajdacs 18 5 2 11 31- 55 17 13. Simontornya 19 2 4 13 27- 59 10 14. Kéty 19 2 2 15 19- 68 8 15. Nagydorog 19 1 2 16 14-116 5 Ifjúságiak 1. Tolna 19 17 1 1 97­22 52 Z Bátaszék 19 15 2 2 101­31 47 3. Dunaföldvár 19 15­4 85­26 45 4. Dsztgyörgy 18 12 2 4 85­36 38 5. Tamási 19 10 3 6 66­43 33 6. Bölcske 18 10 2 6 86­64 32 7. Simontornya 19 9 1 9 59­56 28 8. Tevel 19 9­10 53­76 27 9. Dunakömlőd 18 8 1 9 56­60 25 10. Kakasd 19 6 3 10 46­68 21 11. Kéty 19 6 2 11 56­57 20 ÍZ Kajdacs 18 3 3 12 41-105 12 13. Nagydorog 19 3 2 14 33-121 11 14. Nagymányok 19 2 4 13 25­67 10 15. őcsény 18 2­16 17­74 6 MAGYAR SIKER MADRIDBAN. Horváth Viktor nyerte az öttusá­zók madridi Világ Kupa-viada­lát a svájci Brünisholz és a ro­mán Toader előtt. A tavaly egyé­niben vb-ezüstérmes magyar versenyző 189 körös teljesít­ménnyel a lövészetben a leg­jobbnak bizonyult, s vívásban, úszásban és lovaglásban is meg- győző teljesítményt nyújtott. ■ Idegenben nyert az UFC és a PSE Győzelmet vettek el a játékvezetők a 75 percig vezető Dombóvártól Az NB III Dráva-csoportjának hétvégi fordulójában a Szek- szárd és a Paks idegenben győzött, míg a Decs és a Dombóvár szoros mérkőzésen szenvedett vereséget. Labdarúgás Barcs-Szekszárdi UFC-Hyundai 0-1 (0-0) Barcs, 450 néző. V: Nagy I. Barcs: Varga Z.- Koleszár, Sági, Matus, Tímár- Zeller (Dani), Varga J„ Gálffy, Horváth T.- Kolesánszky (Krisztián), Kolarics. Edző: Tulok Imre. Szek­szárdi Horváth B.- Mészáros I., Fehér, Mosonyi, Kiss Cs.- Czékmány (Kiss T.), Bozsér, Mészáros Zs., Vesztergombi- Máté (Takács), Tolnai (Ga­lambos). Edző: Dienes Pál. A 78. percben Gálffy-Kolarics-Gálffy adogatás után utóbbi hat méterről leadott lövését óriási bra­vúrral védte Horváth kapus. A 83. percben Galam­bos nagyszerű indításával Vesztergombi tört be al6-oson belülre, akit a kifutó kapus gólhelyzet­ben buktatott: 11-es! A büntetőt Máté jobbal a jobb alsó sarokba bombázta. 0-1. Kiegyenlített erők vál­tozatos, jó iramú mérkőzésén a vendégek egy jo­gos büntető értékesítésével nyertek a szervezetten, nagy elánnal játszó, ám lehetőségeiket elhibázó hazaiak ellen. Jók: Sági, Matus, Horváth R, Gálffy, Dani, illetve Fehér, Mészáros I., Mosonyi, Veszter­gombi, Máté. (sj) Lenti-Paksi SE 2-3 (1-1) Lenti, 100 néző. V: Mohai. Lenti: Hermán- Simo- nyai, Magyar, Molnár, Vörös- Katona, Basa, Kutnyák, Baranyai- Varga, Gúzs. Edző: Péter Zoltán. Paks: Licker- Wolf, Iván, Debreceni, Prantner (Hoffer)- Abonyi, Benedeczki, Lilin- ger, Barkóczi (Hencz)- Szili, Tóth (Czapkó). Edző: Klement István. Prantner korai sérülése, majd két kihagyott pak­si helyzet után a 38. percben Katona előreívelését Baranyai lőtte a kapuba. 1-0. A 45. percben Abonyi beadását Tóth elől Katona a saját kapujába passzolta. Öngól! 1-1. Szünet után, az 55. percben Tóth ugrott ki a vé­dők közül és a kimozduló kapus mellett a jobb al­só sarokba lőtt. 1-2. A 60. percben jobb oldali tá­madás után a paksi védők hibájából Vörös egyen­lített. 2-2. A 85. percben Lilinger beadását Czapkó lőtte a kapuba. 3-2. A hazai pálya minden előnyét élvező Lenti ellen nehezen nyert a vendégcsapat. Jók: Magyar, Katona, Basa, Gúzs, illetve Wolf, Lilinger. ikji Nagyatád-Dombóvári FC-Rutin 2-1 (0-1) Nagyatád, 200 néző. V: Körmendi. Nagyatád: Bolla- Papp Z„ Kiss, Papp Á., Szabó- Gyaraki, Kocsis, Brezovszky (Savanyó)- Czakó (Czonev), Pammer. Edző: Horváth Lajos. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á„ Szabotin- Nagy, Várai- Tóth (Banai), Steiger, Bán- Varga (Vin- cze), Kása (Fehér). Edző: Horváth Árpád. Á 12. percben Kása lövését a hazaiak kapusa Varga elé ütötte, és a DFC támadója a bal alsó sa­rokba lőtt. 0-1. A 75. percben, egy kapu előtti ka­varodásnál Steiger combjára pattant a labda, a já­tékvezető azonban óriási meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Pék a jobb sarokba lőtte. 1-1. A 81. percben Pammer két méteres lesről indulva tört kapura, beadásszerű lövése a ka­pu hosszú sarkában kötött ki. 2-1. A jól játszó Dombóvár ellen a Nagyatád csak játékvezető „se­gédlettel” tudott nyerni. Jók: Bolla, Pék, illetve az egész vendégcsapat. icsetnekd Decsi KSE-Szentlőrinc 1-2 (1-2) Decs, 200 néző. V: dr. Borbély. Decs: Cziráki- Sztehló (Bojás), Pilisi, Pozsár, Szabácsi- Berényi, Kalmár, Boros (Kiss J.), Ruff- Csende (Szilágyi), Bíró. Játékos-edző: Kiss János. Szentlőrinc: Antal- Zámbó, Reith, Nagy, Csépán- Elmájer, Orlovics, Morvái (Pincehelyi), Papes- Szabó (Miczek), Lakatos (Csizmadia). Edző: Ott József. A decsi Csende Imre (elöl) harcol a labdáért fotó, bakó A találkozó előtt Biczó Ernő, Decs polgármestere és Szinger Ferenc a Tolna Megyei Labdarúgó Szö­vetség elnöke avatta fel a sporttelep napokban elké­szült, minden körülményt kielégítő vizesblokkját. A 2. percben Pilisi hibájából Elmájer futott el a jobb oldalon, középreívelt labdáját Papes az ötös bal oldali sarkától visszaemelte és az érkező Laka­tos a kapu jobb felső sarkába lőtt. 0-1. A 29. perc­ben Papes húzta üteg a bal oldalon, betört a 16- oson belülre, ám mielőtt lőhetett volna Pilisi az ötös sarkánál buktatta. A 11-est Reith a kapu bal felső sarkába bombázta. 0-2. A 39. percben Csende cse­lezgetett a 16-os bal oldali sarkánál, amikor Zámbó és Reith közös erővel szerelte. A labda a decsiek szerencséjére Pozsár elé került, aki 28 méterről kö­zépmagasán a kapu jobb oldalába lőtt. 1-2. A decsiek korán hátrányba kerültek, s bár ezt követően átvették az irányítást, a vendégek szerez­tek újabb gólt. Pozsár bombájával még a szünet előtt szépítettek a hazaiak, ám hiába „nyomtak” Kalmárék, igazi gólszerzési lehetőség inkább a kontrákra építő szentlőrinciek előtt adódott. Jók: Pozsár, Kalmár, Szabácsi, Bíró, illetve Papes, Laka­tos, Reith. (rónai) További eredmények: Keszthely-Harkány 0-2, Beremend-Bóly 4-1, Mohács-Letenye 2-1. ■ Négy hete ponttalanul A hajrában biztosította be sikerét a Bodajk Labdarúgás majd tíz méterről a jobb sarokba lőtt. A bonyhádi kapus csak bele­Bár a játék képe alapján pon­tot érdemelt volna, zsinórban negyedik vereségét szenvedte el a Bonyhád az NB II Nyuga­ti csoportjának hétvégi for- duló-jában. Bonyhád Völgység LC- Bodajk 0-2 (0-1) Bonyhád, 200 néző. V: Ákos (Takács G., Szalai). Bonyhád: Kovács- Frast, Köllő, Till (Weisz, 86.)- Nagy Zs. (Taba, 80.), Máté- Magócs, Varga Á„ Biliczki - Tálas (Tóth L, 62), Gergely. Edző: Incze Zoltán. Bodajk: Hegedűs- Tóth Z., Trampler (Diczkó, 46.), Béres, Dómján- Gálos, Salacz Z., Cs. Nagy, Sipeki- Kovács Z. (Gál, 65.), Varga (Tereánszki-Tóth, 72.). Edző: Hartyáni Gábor. A 37. percben Gálos csapta be Tillt a jobb oldalon, beívelt labdá­ját Varga Kovács elé fejelte, a ven­dégek támadója pedig 10 méter­ről a hosszú sarokba lőtte az éllo­vas vezető gólját. 0-1. A 42. perc­ben Nagy Zsolt 22 méterről lőtt kapura, Hegedűs a bal oldali ka­pufánál bravúrral hárított. A szünet után, az 52. percben Dómján jobb oldali beadásánál Vargáról megfeledkeztek a védők, ám a listavezető gólzsákja 12 mé­terről a kapufát találta telibe. A 85. percben Varga fejelhetett tisz­tán Dómján beadása után, ám 8 méterről óriási ziccerben mellé bólintott. A 88. percben a több méteres lesen álló Gál kapott indí­tást, rávezette a labdát Kovácsra, ütni tudott a labdába. 0-2. Már az első percekben feltűnt, hogy a veszélyes zónában tartóz­kodó Bonyhád nem tiszteli az él­lovast. A hazaiak nem ismertek elveszett labdát, a párharcoknál óriási akarattal vetették magukat a küzdelembe, és többször is nagyszerű passzokkal, remek át­adásokkal jutottak el a vendégek 16-osáig, ott azonban elfogyott a tudomány. A bonyhádiak szeren­cséjére a vendégek sem villogtak, mígnem az egykori NB I-es játé­kosokkal teletűzdelt Fejér megyei csapat a 37. percben gólra váltotta a hazai védelem első komolyabb megingását. A fordulás után na­gyobb vehemenciával vetette ma­gát a küzdelembe a Bodajk, áz el­ső tíz percben jobbára a bonyhá­di térfélen pattogott a labda. A folytatásban megnyugodott a ha­zai csapat, s nemcsak, hogy parti­ban volt, de akár egyenlíthetett is volna. A hajrában a játékvezető óriási lesről engedte el a bodajki csatárt, így alakult ki a 0-2-es vég­eredmény. A Bonyhád a látottak alapján pontot érdemelt volna. Jók: Köllő, Biliczki, Magócs, Frast, illetve Sipeki, Cs. Nagy, Gálos. Incze Zoltán: - A mai mérkő­zésen - a vereség ellenére - a csa­pat bebizonyította, hogy megfe­lelő hozzáállással, taktikai fegye­lemmel nagy dolgokra képes. HUNYADI ISTVÁN További eredmények: Petőhá- za-Komló 3-0, Kaposvölgye-Sár- vár 1-2, Balatonlelle-Tata 1-1, PVSK-Balatonfüred 5-0, Ajka- Veszprém 3-3. ____________■ Az első tavaszi Vidi-siker Egyre mélyebb gödörben a listevezető MTK Labdarúgás Az NB I 28. fordulójában két rangadót is rendeztek, Akasz­tón a Ferencváros, míg a Me­gyeri úton az Újpest örülhe­tett. Megszerezte első tavaszi győzelmét a Videoton: a fe­hérváriak őszi formájukat idézően futballozva ütötték ki a sereghajtó Vasast. Dunaferr-Ferencváros 0-1 (0-1). Akasztó, 5000 néző. V: Szarka. G: Gera a 13. percben. Videoton-Vasas 4-1 (2-0). Székesfehérvár, 4000 néző. V: Ábrahám. G: Gajic a 9., Dvéri a 44. és a 78., Tóth B. a 69., illetve Tóth N. (11-esből) a 65. percben. Kiállítva: Zabos (Vasas) a 77. percben. Újpest-MTK 2-0 (1-0). Me­gyeri út, 5000 néző. V: Sápi. G: Skorics (öngól) a 35., Közel az 59. percben. Sopron-Győri ETO 2-2 (1-1). Sopron, 6000 néző. V: Szabó Zs. G: Tóth a 20. és a 72., illetve Semeník a 11. és a 62. percben. Haladás-Debrecen 1-0 (0-0). Szombathely, 6000 néző. V: Sza­bó R. G: Alex a 92. percben. Pénteken: Kispest-ZTE 1-0. ■ A két gólt szerző szentgyörgyi Andit (szemben) Ambrus (jobbról) és Nagyfalusi (4) együttes erővel választja el a labdától fotó, bakó jenő Farkas, Kvanduk J„ Kvanduk G. (Eisen­sehr)- Horváth, Nagy, Szabó G. (Paróczai), Rikkers- Tóth A., Ta­kács. Edző: Kniesz Mátyás. A tartalékos hazai csapat a második félidei lelkes játéka alapján megérdemel­ten szerzett pontot. G: Kecskeméti 2, illetve Nagy, Tóth A. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Nagy G., Farkas. (BORBÉLY) Simontornya-Tolna 0-1 (0-0) Simontornya 250 né­ző. V: Somogyi Z. Simontornya: Tóth- Csajági J., Molnár J., Molnár T., Pekli- Ra- bóczki, Németh (Csajági N.), Kapinya, Kovács (Szép II)- Csontos, Borbás B. Edző: Csepregi György. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Pálinkás, Fazekas- Szegleti (Fauszt), Szabó N„ Nagy L, Klein- Schaffer (Izsák), Kiss G. (Tar­jám). Edző: Kvanduk János. A gólkép­telen hazaiak ellen szerencsés találattal nyertek a vendégek. G: Klein. Jók: Tóth, Pekli, Kapinya, illetve Fekete, Wiesner, Pálinkás. varoa László Az Őcsény együttese szabadnapos volt. Ifjúságiak: Dunaföldvár-Kéty 4-1, Tevel-Dunaszentgyörgy 1-4, Nagydo- rog-Bölcske 3-5, Simontornya-Tolna 0-4, Tamási-Kajdacs 5-0, Bátaszék- Dunakömlőd 9-1, Nagymányok-Kakasd 0-7. ■ A Jako Sport megyei I. osztály hétvé­gi fordulójának soros meglepetését a Dunakömlőd szolgáltatta: a Duna- parti együttes tíz emberrel játszva is nyerni tudott Bátaszéken. Labdarúgás Bátaszék-Dunakömlőd 2-3 (0-2) Bátaszék, 200 néző. V: Horváth Z. Bátaszék: Grill- Kovács L., Varga F., Kiss M., Szabados- Sárközi, Hauwas- ser, Makk, Diriczi- Pusztai (Puskás), Lieszkovszky (111). Edző: Botos Árpád. Dunakömlőd: Bérdi- Kiss G., Kiss T., Kovács D., Taba- Szél, Fritz, Kovács Z. (Hauser), Büttl (Kosaras)- Kajári, Varnyú. Játékos-edző: Kolarics Zsolt. A rengeteg helyzetet, és büntetőt is hibázó hazaiak ellen szerencsés vendégsiker született. G: Kovács L, Hauwasser, illet­ve Kajári, Varnyú, Büttl. Kiállítva: Kiss T. a 45. percben. Jók: Kovács L., Hauwas­ser, Sárközi, illetve Bérdi, Varnyú, Taba, Kajári. SÁGI ISTVÁN Tevel-Dunaszentgyörgy 1-2 (0-2) Tevel, 250 néző. V: Bányai. Tevel: Bogos- Szolomájer, Borbandi, Nagyfa­lusi, Macsuka (Dézsi)- Ambrus, Ger­gely, Bátyi (Nagy B.)- Illés, Fazekas P., György. Edző: Szabó Dénes. Duna- szentgyörgy. Szlanyinka- Ács, Moso­nyi, Horváth J„ Horváth G.- Andi (Pál), Aradi, Radics, Horváth L.- Gyön­gyösi (Domokos), Krepsz. Játékos­edző: Horváth József. Az első félidőben túl nagy előnyt adott ellenfelének a Tevel, s hiába játszott fölényben a fordu­lás után, már csak szépíteni tudott. G: Fa­zekas P„ illetve Andi 2. Jók: Borbandi, Bátyi, Fazekas R, illetve Horváth G., An­di, Horváth L. zwick jakab Dunaföldvár-Kéty 2-1 (1-1) Dunaföldvár, 200 néző. V: Fazekas G. Dunaföldvár: Molnár- Jakab, Fodor (Princz), Antal, Kindl- Alberczki Cs., Futó, Nagy L., Alberczki G. (Tarnai)- Farsang, Schulteisz. Játékos-edző: Kindl István. Kéty: Illés- Erős, Pál, Misóczki, Fazekas- Márton A., Kalmár, Walter, Sebestyén M. (Tompái) - Sebes­tyén N., Forrai. Játékos-edző: Misóczki Béla. A hazai csapat az áprilisi időjárásra emlékeztetett: jól játszott, rosszul ját­szott, de küzdött és nyert. G: Alberczki Cs., Schulteisz, illetve Kalmár. Jók: Schulteisz, Alberczki Cs., Fodor, Nagy, il­letve Kalmár, Pál, Sebestyén M. ikindu Nagydorog-Bölcske 0-6 (0-4) Nagydorog, 100 néző. V: Szommer. Nagydorog: Máté- Egei, Kirchner, Mó­kus- Bíró, Tóth, Galambos, Portikhe- gyi- Tancsa (Csorján), Kiss, Varga (Lázár). Játékos-edző: Máté László. Bölcske: Müller- Ledneczki (Tamási), Törjék, Somogyi- Besenczi, Szauer, Tóth (Rácz), Pummerschein- Szabadi, Lacza, Fejes. Edző: Blatt Pál. Megérde­melt vendéggyőzelem. G: Fejes 3, Szaba­di 2, Besenczi. Jók: Portikhegyi, Kirch-, ner, illetve Lacza Besenczi, Fejes. MIKLÓS JÁNOSNÉ Tamási-Kajdacs 4-1 (1-0) Tamási, 250 néző. V: Horváth Z. Tamá­si: Nándor- Illés, Berengyán, Kovács R- Gyenei (Gulyás), Árvái, Ferencz (Agócs), Béres- Stircz, Molnár, Sza­kács. Edző. Walter István. Kajdacs: Weisz- Lengyel J., Szili, Peti, Régi- Ko­vács L. (Kovács Z.), Márkus, Orosz, Deák- (Kasza), Lengyel M. Böde. Játé­kos-edző: Orosz József. Önmaga számá­ra tette nehézzé a mérkőzés megnyerését a tamási csapat. G: Stircz, Szakács, Béres, Molnár (11-esből), illetve Deák. Jók: Sza­kács, Béres, Molnár, Illés, illetve Orosz, Lengyel M. horváth zsolt Nagymányok-Kakasd 2-2 (0-2) Nagymányok, 300 néző. V: Vincze. Nagymányok: Töpfner T.- Studer, Lo­vász, Palkó, Szabó R- Szabó F., Miklós, Töpfner M. (Rézműves), Bíró- Lakatos (Pfeifer), Kecskeméti. Edző: Fláding János. Kakasd: Csonka- Kara (Ettig), Tíz emberrel győzött a Kömlőd Bátaszéken Már hatodik a tavasszal veretlen Tolna, egy félidőnyi jó játék elég volt a szentgyörgyi sikerhez