Tolnai Népújság, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-29 / 99. szám

10. OLDAL SPORT 2002. Április 29., hétfő £ Bajnoki Tabellák NB I 1. MTK 33 20 4 9 56-34 64 Z Zalaegerszeg 33 18 7 8 65-40 61 3. Ferencváros 33 18 5 10 58-34 59 4. Du na ferr* 33 15 8 10 62-38 47 5. Videoton 33 12 10 11 45-47 46 6. Cjp»«i 33 12 8 13 58-57 44 7. Sopron 33 10 10 13 47-51 40 8. Győri ETO 33 9 11 13 45-57 38 9. Kispest 33 10 8 15 40-63 38 10. Debrecen 33 7 15 11 34-45 36 11. Haladás 33 8 11 14 41-62 35 ÍZ Vasas 33 6 9 18 42-65 27 * = hat büntetőpont levonva NB II Nyugati csoport 1. Bodajk 19 12 5 2 35-12 41 Z Sárvár 20 9 6 5 32-21 33 3. Tata 19 9 6 4 27-19 33 4. Petőháza 20 8 8 4 24-14 32 5. Kaposvölgye 20 9 5 6 23-22 32 6. Balatonlefie 20 8 7 5 25-17 31 7. MTE-Motim 19 8 5 6 35-27 29 8. Veszprém 19 6 7 6 21-18 25 9. PVSK 20 4 7 9 23-29 19 10. Balatonfüred 19 2 11 6 17-32 17 11. Komló 19 4 4 11 15-31 16 ÍZ Bonyhád 19 4 3 12 18-42 15 13. Ajka 19 2 8 9 23-34 14 NB III Dráva-c söpört 1. Szekszárd 21 18 3 _ 56- 9 57 Z Nagyatád 21 14 5 2 48-19 47 3. Szentlőrinc 21 13 6 2 42-16 45 4. Harkány 21 9 8 4 32-21 35 5. Paksi SE 21 9 4 8 31-34 31 6. Barcs 21 8 3 10 26-27 27 7. Dombóvár 21 6 8 7 32-25 26 8. Decs 21 7 5 9 34-41 26 9. Letenye 21 7 5 9 28-37 26 10. Bóly 21 6 7 8 37-45 25 11. Beremend 21 5 7 8 29-36 22 ÍZ Mohács 21 4 5 12 17-36 17 13. Keszthely 21 4 4 13 17-39 16 14. Lenti 21 1 2 18 16-59 5 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dsztgyörgy Z Dunaföldvár 21 21 18 14 1 4 2 3 88­58­28 33 55 46 3. Bölcske 20 14 2 4 85­23 44 4. Tamási 21 12 4 5 59­25 40 5. Kakasd 22 11 5 6 58­24 38 6. Tolna 22 10 5 7 31 25 35 7. Bátaszék 22 9 5 8 38­30 32 8. Nagymányok 21 9 4 8 47­38 31 9. Tevel 22 8 6 8 47­38 30 10. Dunakömlőd 21 8 4 9 46­51 28 11. őcsény 21 7 6 8 44­41 27 ÍZ Kajdacs 21 7 2 12 35­62 23 13. Simontomya 22 2 4 16 28­72 10 14. Kéty 21 2 2 17 20­75 8 15. Nagydorog 22 1 2 19 15-135 5 Ifjúságiak 1. Tolna 22 20 1 1 117- 24 61 Z Bátaszék 22 17 3 116- 35 54 3. Dsztgyörgy 21 4. Dunaföldvár 21 15 15 2 1 5 107- 39 86- 28 47 46 5. Tamási 21 12 3 6 71- 44 39 6. Bölcske 20 10 2 8 87- 75 32 7. D.kömlőd 21 10 1 10 74- 68 31 8. Simontomya 22 10 1 11 68- 67 31 9. Tevel 22 10 — 12 60- 88 30 10. Kakasd 22 8 3 11 61- 76 27 11. Kéty 21 6 2 13 57- 76 20 12. Kajdacs 21 5 3 13 49-116 18 13. Nagydorog 22 4 2 16 42-142 14 14. N.mányok 21 2 4 15 28- 78 10 15. őcsény 21 2­19 22- 89 6 Lezárult az alapszakasz Labdarúgás Az NB 1 alapszakaszának utolsó, 33. fordulóját rendezték a hétvé­gén. Az FTC győzött a Hungária körúton, s ezzel újra nyílttá tette a bajnokságot. Az együttesek két csoportban - alsó- és felsőház - folytatják a rájátszás mérkőzései­vel. A 33. forduló eredményei: MTK-Ferencváros 0-1 (0-1). Hidekuti-stadion, 5000 néző. V: Kassai. G: Horváth P. a 12. perc­ben. Zalegerszeg-Haladás 2-2 (0-1). Zalaegerszeg, 9000 néző. V: Ábrahám. G: Waltner a 46., Kenesei a 81., illetve Leandro a 34., Alex äz 58. percben. Kispest-Honvéd-Dunaferr 0-3 (0-0). Bozsik-stadion, 1000 néző. V: Juhos. G: Tököli az 51., Rósa D. az 55., Jaki a 88. percben. Győri ETO-Vasas 2-1 (0-0). Győr, 2500 néző. V: Szabó R. G: Nicsenko a 60. és a 63., illetve Tóth N. a 87. percben. Kiállítva: Aranyos (Vasas) a 60. percben. Újpest-Videoton 2-3 (2-1). Megyeri út, 3000 néző. V: Bukovics. G: Vagner a 29., Tokody a 45., illetve Sorato a 44. és a 61., Szalai a 80. percben. Debrecen-Sopron 0-0. Deb- recen, 2800 néző. V: Világi. _■ Tot óeredmények A totó 17. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. MTK-Ferencváros 0-1 2 2. Győr-Vasas 2-1 1 3. Debrecen-Sopron 0-0 x 4. Újpest-Videoton 2-3 2 5. ZTE-Haladás 2-2 x 6. Hamburg-Dortmund 3-4 2 7.1860 München-Stuttgart 3-3 x 8. Nürnberg-Leverkusen 1-01 9. Wolfsburg-B. München 0-12 10. Hertha-Schalke 2-0 1 11. Bologna-Lazio 2-0 1 12. Roma-Chievo 5-0 1 13. Verona-Milan 1-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Kispest-Dunaferr 0-3 2 Sziporkáztak a decsiek Bolyban Immár háromszázhatvan perce érintetlen Horváth Bálint hálója A három gólja mellett tizenegyest hibázó Bíró vezérletével tékvezető pedig kiállította a bólyi egy ötöst gurított Bolyban a Decs, míg az NB III Dráva-cso- védőt. A 45. percben Hegedűs A. portjának rangadóján a Szekszárd nagy taktikai csatában a jobb oldalon betört a 16-oson j győzte le a Szentlőrinc gárdáját. belülre, középre gurítását az ér­kező Boros 14 méterről lőtte a ka­puba. 0-2. Labdarúgás Szekszárdi UFC-Hyundai- Szentlőrinc 1-0 (0-0) Szekszárd, 300 néző. V: Barna. Szekszárd: Horváth- Kiss Cs., Fehér, Mosonyi, Tóth P.- Vesztergombi, Mészáros I., Bozsér (Galambos), Torma- Máté, Tolnai (Kiss T.). Edző: Dienes Pál. Szentlőrinc: Antal- Zámbó, Nagy (Berkics), Csépán- Morvái, Miczek- Elmájer, Orlovics, Papes- Pincehelyi, Lakatos. Edző: Ott József. Két taktikailag és fizikálisán kitűnően felkészí­tett együttes összecsapásán az első félidőben in­kább a küzdelem dominált, a kapuk csak elvétve kerültek veszélybe. A fordulást követően a labdát jobban megbecsülő baranyaiak már helyzetekig is jutottak, de Horváth kapus - ha kellett - a helyén volt. A félidő közepétől fokozatosan átvette az irá­nyítást a Szekszárd, a Mosonyi és Mészáros István mozgatta sárga-feketék játéka pontosabbá vált, s ennek megfelelően egyre többször jutottak el Antal kapujáig. A 87. percben Tóth passzolt a vendégek 16-osának előterében helyezkedő Galamboshoz, a csatár hosszan vette át ugyan a labdát, ám egy köz­belépő baranyai lábról a játékszer Kiss Tamás elé perdült, s a csereként beállt támadó a kimozduló kapus felett 13 méterről a jobb sarokba emelt. 1-0. Jók: Mészáros I., Mosonyi, Tóth R, Horváth, illetve Lakatos, Pincehelyi, Papes. (fekete) Bóly-Decs 0-5 (0-2) Boly, 200 néző. V: Ferenc. Boly: Stettner- Kelbert Z„ Keibl K., Kemer (Csibi)- Kelbert R., Nagy (Majik), Hári, Horváth, Kolmann- Deák, Szíjas. Edző: Andreidesz József. Decs: Cziráki- Sztehló, Pozsár, Kalmár, Nagyfalusi- Hegedűs L. (Kniesz), Hegedűs A. (Berényi), Boros, Ruff (Szilágyi)- Kiss J., Bíró. Játékos-edző: Kiss Já­nos. A 6. percben Cziráki hatalmas kirúgását Kiss fejjel megcsúsztatta, Bíró pedig egy lövőcsel után 10 méterről félmagasan a kapu bal oldalában lőtt. 0-1. A 30. percben Boros kicselezte Stettner kapust, aki elhúzta a decsi középpályás lábát. A megítélt 11-est Bíró elhibázta! Egy perccel később Kiss J. lé­pett volna ki a védők közül, ám Hári lerántotta, a já­Szünet után, az 55. percben Kalmár ugratta ki Kisst, a csatár 14 m-es lövése a kapufáról vágódott a hálóba. 0-3. A 70. percben Kiss beadását Bíró csúsztatta Stettner kapus fölött a hálóba. 0-4. A 80. percben Berényi szögletét Bíró hat méterről fejelte a kapuba. 0-5. A minden csapatrészében jobb vendégek ilyen arányban is megérdemelten nyertek a korán tíz fő­re olvadt, lelkes hazaiak ellen. Jók: Stettner, Szíjas, illetve Bíró, Kiss, Hegedűs L„ Boros, Sztehló. (merk) Paksi SE-Barcs 1-5 (0-0) Paks, 2Ó0 néző. V: Czakó. Paks: Licker- Wolf, Iván, Jenei, Rein- Abonyi, Benedeczki (Lilinger), Debreceni, Barkóczi (Hencz)- Tóth (Osztermájer), Szili. Edző: Klement Ist­ván. Barcs: Varga Z.- Pancsó, Matus, Koleszár, Varga J.- Sági, Zeller (Tímár), Kolesánszky (Cservölgyi Sz.), Puskas- Dani (Cservölgyi R.), Gálffy. Edző: Tulok István. Az 50. percben Hencz ívelt középre szabad­rúgást, s a berobbanó Tóth 6 méterről a bal al­só sarokba fejelt. 1-0. Az 54. percben Varga J. húzott el a jobb szélen, átemelt a kifutó Lickeren, s az érkező Gálffy 2 méterről ki­egyenlített. 1-1. Az 59. percben Pancsó ívelt középre az alapvonal közeléből, Puskas pedig 5 méterről a hálóba lőtt. 1-2. Egy perccel később a hazai védők asszisztálása mellett Zeller növelte a vendégek előnyét. 1-3. A 80. percben Gálffy les­gyanús helyzetben kiugrott a védők közül, és gólt rúgatott a csereként beállt Cservölgyi Rolanddal. 1-4. A 84. percben - az Iván sérülése miatt tíz főre fogyatkozó PSE ellen - a Cservölgyi fivérek, Szilárd és Roland összjátéka eredményezett újabb gólt.' 1-5. A vendégek nagyobb arányban is nyerhettek volna a mélyen tudásuk alatt játszó, tartalékos ha­zaiak ellen. Jók: Tóth, illetve Gálffy, Puskas, Sági, ’ Pancsó. (zerza) Dombóvári FC-Rutin Letenye 1-2 (1-0) Dombóvár, 200 néző. V: Kasza. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á., Banai- Nagy, Várai- Tóth, Steiger (Regényi), Szabotin- Kása, Bán. Játékos-edző: Horváth Árpád. Letenye: Hor­váth L.- Szollár, Adorján, Németh, Zsigulics- Kovács (Farsang), Dobos S. (Kütsön), Dobos A., Beke- Korpics, Rodek (Balogh). Játékos-edző: Dobos Sándor. A 25. percben Steiger beadását Tóth Bán elé fe­jelte, s a csatár 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. Szünet után, a 60. percben egy bal oldali szög­letet Beke Szollár elé bólintott, aki három méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1-1. A 75. percben Nagy buktatta Zsigulicsot a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Kütsön biztosan értékesítette. 1-2. A hazai csapat továbbra is hadilábon áll a góllövéssel. Jók: Bán, Kása, illetve Zsigulics, Adorján, Horváth L. (NYÁRI) További eredmények: Harkány-Mohács 1-1, Nagyatád-Beremend 2-0, Lenü-Keszthely 0-0. ■ Tolnai József (jobbról) elől tisztáznak a védők fotó: bakó jenő Nehéz helyzetben a Bonyhád Kilenc pontot kell szerezni a bentmaradáshoz Labdarúgás Zsinórban hatodik vereségét szenvedte el a Bonyhád Völgység LC együttese az NB II Hummel-csoportjának va­sárnapi fordulójában. Bonyhád Völgység LC- Tata 0-3 (0-1) Bonyhád, 100 néző. V: Vad II (Török, Tóth). Bonyhád: Kovács- Frast (Fritsi, 29.), Tóth A., Má­té, Biliczki- Varga Á. (Taba, 81.), Magócs, Tóth L. (Tálas, 58.), Till- Gergely, Nagy Zs. Edző: Incze Zoltán. Tata: Berecz (Má­zán, 90.)- Zsikai, Németh T., Lahos, Altrichter (Borka, 61.)— Purgel, Andai, Pankotai- Un­ger, Határvölgyi, Kutich (Auer- hammer, 82.). Edző: Ferling Bé­la. Sárga lap: Borka a 67. perc­ben. Szögletarány: 5:6. A 29. percben Lahos futott el a jobb oldalon, középreadását Ko­vács a berobbanó Ungerre ütötte, a labda pedig a vendégek táma­dójáról a kapuba pörgött. 0-1. Szünet után, az 59. percben Unger lépett ki a felezővonaltól a bonyhádi védők között, jó cse­lekkel bevezette a labdát a bünte­tőterületre, és 10 méterről a kive­tődő Kovács mellett a hosszú sa­rokba lőtt. 0-2. A 70. percben Ha­tárvölgyi emelte át a bonyhádi védelem fölött a labdát, és a be­robbanó Unger a kimozduló Ko­vácsot kicselezve a kapuba pasz- szolt. 0-3. A negyedik helyezett tataiak nem sok időt hagytak az ismer­kedésre, az első percekben ka­pujához szegezték a Bonyhá- dot, s ha Kovács nem véd több­ször is bravúrosan, akár ne­gyed óra alatt eldönthették vol­na a mérkőzést. Az agilisán ját­szó Unger - ha szerencsés kö­rülmények között is - félórányi játék után meg is szerezte a ve­zetést a tataiaknak. A gól után újabb vendéghelyzetek követ­keztek, ám a remek napot kifo­gó Kovács eszén sem Kutich, sem Határvölgyi nem tudott túljárni. Az első valamire való hazai helyzetet a játékrész haj­rájában jegyezhettük fel, Ger­gely öt méterről leadott lövése azonban a bal oldali kapufa mellett hagyta el a játékteret. A fordulás után felpörgette a ritmust a Bonyhád, ám amikor reménykedni kezdtek volna a hazaiak, Unger egy kiugrás után megduplázta a tatai előnyt. Incze Zoltán Tóth he­lyett Tálast küldte pályára, s a játékmester beállásával meg is élénkült a találkozó. Egy perc­cel beállása után „Táli” remek labdát adott Magócsnak, aki 8 méterről tisztán lőhetett, ám gyenge kísérletét Berecz köny- nyedén fogta. Az utolsó húsz percben már a biztonságos vé­dekezést feladva rohamozott a völgységi csapat, Unger pedig újfent kihasználta a hazai bek- kek figyelmetlenségét. A bony­hádiak zsinórban hatodik vere­ségüket szenvedték el, így a bentmaradáshoz hátralévő ta­lálkozóikon - Ajka, Komló, PVSK, Balatonfüred, Petőháza - legalább kilenc pontot kell sze­rezniük. Jók: Kovács, Magócs, Till, Tóth A., illetve Unger, Pankotai, Határvölgyi. Incze Zoltán: - Végre befeje­ződött egy sorozat, melyből saj­nos nem jól jöttünk ki. A remény hal meg utoljára. (rónád További eredmények: Bo­dajk-PVSK 4-0, Komló-Sárvár 0-2, MTE Motim-Petőháza 0-3, Veszprém-Balatonlelle 0-0, Bala- tonfüred-Kaposvölgye 2-3. Könnyed teveli focisuli Őcsényben Pontrúgások okozták a kömlődiek vesztét, Bölcskén hagyta tavaszi veretlenségét a Tolna A Jako Sport megyei I. osztályú bajnokság hétvégi fordulójá­ban a Bölcske megszakította a tolnaiak tavaszi veretlenségi sorozatát, míg a teveliek a tartalékos őcsényiek otthonában tartottak focisulit. Labdarúgás Bölcske-Tolna 3-0 (2-0). Bölcske, 400 néző. V: Vincze. Bölcske: Müller- Ledneczki (Po- komi), Törjék, Tamási (Somo- } gyi)- Lacza (Pummerschein), Tóth Gy., Szauer, Besenczi, Rácz- Szabadi, Fejes. Edző: Blatt Pál. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Pálinkás, Fauszt (Schaffer)- Szegleti (Guth), Szabó, Nagy, Tarjáni (Bencze)- Horváth, Izsák. Edző: Kvanduk János. Küzdött, hajtott a Tolna, de egyet­len pillanatig sem tudta kétségessé tenni a bölcskeiek győzelmét. G: Fejes, Besenczi, Szabadi. Jók: Tör­jék, Somogyi, Lacza, Besenczi, Müller, illetve Izsák, Nagy, Hor­váth, Wiesner. SULÁK ANDRÁS Őcsény-Tevel 0-2 (0-2). Őcsény, 150 néző. V: Bányai. Őcsény: Győrfi- Bíró, Vecsei, Kár­páti, Kapás- Somorjai, Kulcsár (Kasza), Kollár, Jaksa G - Deák (Klézli), Takács G. (Jaksa P.) Edző: Horváth Péter. Tevel: Bogos- Nagyfalusi, Borbandi, Szolomájer, Ferenc G.- Bátyi (Fa­zekas), Gergely (Ambrus), Nagy B. (Dézsi), Macsuka- György, Il­lés. Edző: Szabó Dénes. A sérülé­sek és eltiltások miatt öt kezdőjáté­kosát nélkülöző hazai csapat nem volt partiban a könnyedén játszó vendégekkel. G: György, Illés. Jók: Vecsei, Jaksa G„ illetve Borbandi, Nagy, Nagyfalusi. HORVÁTH ISTVÁN Dunakömlőd-Nagymányok 2-4 (0-0). Dunakömlőd, 150 né­ző. V: Horváth Z. Dunakömlőd: Tóth- Szél (Kolarics), Majsai, Taba, Kiss- Büttl, Kovács Z., Fritz, Vamyú- Kajári, Vörös (Ko­saras). Játékos-edző: Kolarics Zsolt. Nagymányok: Töpfner T.­Rézműves, Lovász, Stangliczky, Palkó- Bíró (Borbély), Óber, Mik­lós, Töpfner M. (Lakatos)- Sza­bó, Kecskeméti. Edző: Fláding Já­nos. A vendégek a második félidő­ben három pontrúgással eldöntöt­ték a mérkőzést. G: Büttl, Kovács Z., illetve Kecskeméti 3, Töpfner M. Jók: Majsai, Taba, illetve Töpfner, Stangliczky, Szabó, Kecs­keméti. (KOLARICS) Kajdacs-Nagydorog 2-0 (2-0). Kajdacs, 150 néző. V: Albert J. Kajdacs: Weisz- Régi, Orosz (Varga), Szili, Lengyel J.- Kovács (Király), Márkus, Peti (Milák), Deák- Lengyel M., Böde (Far­kas). Játékos-edző: Orosz József. Nagydorog: Máté- Egei, Kirch­ner, Lázár, Galambos- Bíró, Tóth, Kiss, Mókus- Portikhegyi, Tan- csa. Játékos-edző: Máté László. Ez a mérkőzés is a szomszédvári rangadók jegyében telt. G: Orosz, Lengyel M. Jók: Lengyel J„ Orosz, Márkus, Szili, illetve Mókus, Portikhegyi, Kirchner, deák József Dunaszentgyörgy-Simontorn ya 5-0 (2-0). Dunaszentgyörgy, 150 néző. V: Weitner. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Mosonyi, Horváth J., Horváth G., Ács (Pál)-Aradi, Radics, Andi (Somo­gyi), Krepsz- Gyöngyösi (Do­monkos), Horváth L. Játékos­edző: Horváth József. Simontor- nya: Tóth- Borbás I., Molnár, Ko­vács, Szamonek (Herczeg)- Né­meth, Rabóczki (Mészöly), Kapi- nya, Pekli- Szép R., Borbás B. Edző: Csepregi György. Hideg idő, csúszós talaj, magabiztos hazái si­ker. G: Horváth L. 2, Horváth J., Aradi, Domonkos. Jók: Horváth L, Horváth G., Andi, Aradi, Radics, ü- letve Tóth, Molnár, Borbás I. DÖMÖTÖR ENDRE Dunaföldvár-Bátaszék 0-0. Dunaföldvár, 300 néző. V: Kiss I. Dunaföldvár: Fekete- Jakab, Szi- lasi, Antal, Kindl- Alberczki Cs., Nagy L., Alberczki G. (Futó), Schulteisz- Farsang, Tamai (Bé- nyei). Játékos-edző: Kindl István. Bátaszék: Tenczlinger- Kovács, Zágonyi, Varga, Hauwasser (Pus­kás)- Kismődi, Kiss, Diriczi, Sza­bados- Pusztai, Márton (Nagy). Edző: Botos Árpád. A helyzetek sokaságát kihagyó hazai csapat nem érdemelt győzelmet. Jók: Schulteisz, Fekete, Farsang, illetve Tenczlinger, Varga, Kiss, Diriczi. (KINDL) Kéty-Kakasd 0-4 (0-3). Kéty, 200 néző. V: Bíró R. Kéty: Faragó- Fazekas, Stölkler, Sebestyén N. (Walter), Kalmár, Erős- Bogos G., Márton R., Forrai Z.- Márton A., Szédlák. Edző: Márton István. Rakasd: Csonka- Kvanduk J., Kara Z., Ettig L. (Galambos), Kvanduk G. (Eisensehr)- Szabó G., Nagy G., Horváth, Takács, Tóth- Rikkers, Péter. Edző: Kniesz Mátyás. Megérdemelten nyertek a vendégek. G: Ettig L. 2, Nagy G„ Tóth A. Jók: Stölkler, Fa­ragó, Fazekas, illetve Rikkers, Sza­bó, Kvanduk J. gödrei zoltán A Tamási szabadnapos volt. Ifjúsági eredmények: Duna­földvár-Bátaszék 1-1, Őcsény-Te­vel 2-5, Kajdacs-Nagydorog 4-1, Dunakömlőd-Nagymányok 8-1, Bölcske-Tolna 1-4, Kéty-Kakasd 1-8. ■ * i » c