Tolnai Népújság, 2002. február (13. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-25 / 47. szám

jm 2002. Február 25., Hétfő SPORT 11. OLDAL Balszerencsés UFC-vereség Meggyőző játékkal nyert Baján a Paksi SE Szoros mérkőzésen szenve­dett vereséget Kaposvárott a Szekszárdi UFC-Hyundai. Dienes Pál együttese egy, a hajrában bekapott góllal ma­radt alul az NB I/B-s Rákóczi­val szemben. Labdarúgás Kaposvári Rákóczi-Szekszárdi UFC-Hyundai 3-2 (0-1). Kapos­vár, 400 néző. V: Král. Kaposvár: Balajcza- Tóth B., Máté, Mező, Kónya (Szabó M.)- Marcsek (Barna), Nagypál (Petrók), Tóth G., Madar (Horváth Z.)- Rajczi (Finta), Anghel. Edző: Készéi Fe­renc. UFC: Horváth B.- Tóth P„ Fehér, Mészáros I, Kiss Cs.- Vesztergombi (Galambos), Máté, Bozsér, Torma- Kiss T., Tolnai (Molnár B.). Edző: Dienes Pál. Jó iramú mérkőzésen a találkozó vége előtt néhány perccel szerez­te meg a győztes gólt a hazai csa­pat. G: Anghel 3, illetve Máté 2. Baja-Paksi SE 0-2 (0-0). Ba­ja, 100 néző. V: Prikidánovits. Paksi SE: Katona (Csoknyai)- Wolf (Lisztmájer), Jenei (Iván), Debreceni, Prantner- Abonyi, Osztermájer, Benedeczki (Rein), Hotter (Barkóczi)- Tóth, Lilinger (Hencz}. Edző: Klement István. Meggyőző játékkal győzte le NB Il-es ellenfelét a sérülésektől megtizedelt paksi csapat. G: Tóth, Hencz. Tamási-Ozora 6-2 (2-1). Ta­más, 100 néző. V: Márkus. Ta­mási: Száka- Illés, Árvái K„ Bé­res, Kovács P.- Gyenei (Gulyás), Árvái M., Ferencz, Agócs- Mol­nár, Szakács. Edző: Walter Ist­ván. A második félidei jó játéka alapján megérdemelten nyert a Tamási. G: Ferencz 2, Gyenei, Gulyás, Szakács, Molnár, illetve Illés, Miklós. ASE ifi A-Tolna 0-4 (0-2). Paks, 50 néző. V: Hornyák. Tol­na: Mausz (Márton)- Fekete (Klein G.), Pálinkás, Wiesner, Fazekas- Szabó, Horváth E. (Kiss G.), Nagy I. (Zörényi), Tarjáni (Szegleti)- Izsák (Juhász V.), Bencze (Fauszt). EdzőuKvanduk János. A paksi fiatalok remek edzőpartnernek bizonyultak, a tolnaiak sérültjeik sikeres vissza­térésének örülhettek. G: Fazekas, Tarjáni, Fauszt, Szabó. Dunaföldvár-Izsák 3-2 (1-0). Dunaföldvár, 50 néző. V: Jumo. Dunaföldvár: Fekete- Antal (Ja­kab), Szilasi, Princz, Kindl- Alberczki Cs„ Fodor (Futó), Nagy L, Tárnái- Farsang, Schulteisz (Tóth). Játékos-edző: Kindl Ist­ván. A jól kontrázó hazai csapat a helyzetei alapján megérdemelten nyert a korábbi NB I-es játékosok­kal felálló alföldiek ellen. G: Fo­dor (11-esből), Schul-teisz, Tóth, illetve Hleba, Mak-rickij. Lánycsók-Bátaszék 4-3 (2-0). Lánycsók, 100 néző. V: Tencz. Bátaszék: Grill (Tenczlin- ger)- Kovács L., Varga F., Zágonyi (Nagy), Szabados- Sár­közi (Puskás), Hauwasser, Kiss (Kismődi), Pusztai- Lieszkovsz- ky (111), Kovács Cs. (Diriczi). Edző: Botos Árpád. Az első fél­időben mutatott gólratörőbb játé­kukkal nyertek a hazaiak. G; Horváth 3, Baranyi, illetye Hau­wasser, Kovács L., Puskás. Bölcske-Pusztahencse 3-0 (2-0). Bölcske, 150 néző. V: Rojer. Bölcske: Müller- Lednecz- ki, Pokorni, Tóth (Somogyi)- Besenczi, Szauer, Lacza, Pum- merschein (Böndicz), Rácz- Sza­badi, Fejes. Edző: Blatt Pál. A tar­talékos és fáradtan mozgó bölcskeieknek méltó ellenfele volt a Pusztahencse. G: Lacza 2, Besenczi. További eredmények: Simon- tornya-Dég 0-4 (0-1). Simon- tornya, 50 néző. V: Janczki. Simontornya-Cece 1-6 (1-5). Simontornya, 60 néző. V: Beidek. G: Borbás B, (11-esből). ■ Sárfalvi fölényes győzelme Öttusa Sárfalvi Péter nyerte az öttusázók budapesti nemzetközi fedett pá­lyás idénynyitó versenyét. A korábbi világ- és Európa-baj- nok - aki ugyanezen a viadalon már 1994-ben és 1997-ben is győ­zött - rendkívül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott: jól lőtt, úszott és futott, nagy különbség­gel megnyerte a vívást és hibátla­nul teljesítette a lovaspályát. Fölé­nyét bizonyítja, hogy a második helyezett, ugyancsak világbaj­nok, litván Andrejus Zadni- eprovskis 140 ponttal maradt le mögötte. ___________________■ Ma gabiztos szekszárdi sikerek Fejet hajtottak a tolnaiak tudása előtt az egykori Európa-bajnokok Mindkét csapatunk magabiztos győzelmeknek örülhetett a női NB I hétvégi fordulójában. Az éllovas Szekszárd AC szom­baton otthonában győzte le a Soltvadkertet, vasárnap pedig Kecskeméten nyert, míg a Fastron AC Tolna a fővárosban ütötte ki a Truck Hungária egykori Európa-bajnokokat felvo­nultató együttesét. Asztalitenisz Kecskemét-Szekszárd AC 6:12 Nem a legjobban indult a találkozó a szek­szárdiak számára. A párostalálkozók során a SZAC esélyesebb kettőse, a Simon-Marcekova páros vereséget szenvedett a Márkus-Kunszt duótól, s ha a Herczig-Pata pár nem hozza összec­sapását, akár vezethetett is volna a Kecskemét (1:1). Az egyes körökben aztán helyreállt a rend: a szekszárdi ping-pon- gosok esélyeshez méltó játékkal rukkoltak ki. A szlovák Marcekova feledtetve szom­bati, Ambrus Tímeától elszenvedett vereségét ezúttal valamennyi ellenfelét legyőzte, s Simon Nóra is csak az utolsó körben - egy rendkívül kiélezett csatában - adta meg magát Márkusnak. A szekszár­diak sikere a második egyes kört követően (3:7) már nem forgott veszélyben. Győztesek: Márkus 3, Kunszt, Erdélyi K„ valamint a Márkus-Kunszt pár, illetve Marcekova 4, Simon 3, Pata 3, Herczig, valamint a Herczig-Pata pár. Szekszárd AC-Soltvadkert 15:3 Simon Nóra a soltvadkertiek ellen nem talált legyőzőre A 14:4-es győzelemmel abszolvált soltvad- kerti összecsapás ismeretében a SZAC játékosai ezúttal is a biztos győzelem reményében állhat­ták asztalhoz. A kissé megilletődött vendégek öt találkozón keresztül csak szemmel követték a szekszárdiak gálaelőadását, s hiába nyert az első egyes kör utolsó mérkőzésén Ambrus Tímea Herczig ellen, a siker csak némi gyógyírt jelentett számukra (5:1). A második „kanyarban” még ennyi sem jutott az alföldieknek, így a találkozó derekán már csak egyetlen mérkőzés hiányzott a SZAC győzelméhez (9:1). Ezt a remek napot vállaló Hercziget, ám a nagy különbségű vereséget így sem kerülhette el a Soltvadkert. Az alföldiek edzőpartnernek sem voltak jók Sáth Sándor együttese számára, s ha a SZAC játékosai jobban koncentrálnak, akár le is nul­lázhatták volna ellenfelüket. Győztesek: Simon 4, Pata 4, Marcekova 3, Herczig 2, valamint a Marcekova-Simon és a Herczig-Pata pár, illetve Ambrus T. 2, Valics. Truck Hungária CS- Fastron AC Tolna 5:13 Az egykori Európa-bajnokok alkotta fővárosiak pénteken a KSI legyőzésével (11:7) melegítettek az összecsapásra, Éber- hardt János a tolnaiak mestere ennek ellenére gondolni sem mert arra, hogy a két párosmérkőzést követően pont nélkül áll­nak majd tanítványai. Az őszi odavágón 17:l-re kiütött budapestiek ezzel szerenc­sére el is lőtték puskaporukat, s bár a foly­tatásban a duplázó Benke és Fazekas révén három egyest még sikerült bezsebelniük, egyetlen pillanatig sem tudták megszorítani a sokkal esélyesebb tolnaiakat. Győztesek: Benke 2, Fazekas, valamint a Benke-Szabó, és a Kuchár- Fazekas pár, illjetve dr. Bolvári 4, Wittinger 4, Majzik 3, Lippai 2. (rónaii Focihírek röviden NÉMETORSZÁG. A Bayer Leverkusen magabiztos győzel­met aratott a Borussia Dortmund ellen a Bundesliga 24. fordulójá­nak vasárnapi rangadóján, s ezzel ismét átvette a vezetést a tabellán. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Királyt és Dárdait is beve­tő Hertha BSC kiütötte (5-1) a Kaiserslauternt, a Miriutát és Mátyust - a válogatott hátvéd az első félidőben piros lapot kapott - soraiban tudó Cottbus a Bayern München otthonában kapott ki­adós verést (6-0), míg a Lisztes Krisztián irányította Werder Bremen hazai pályán botlott meg a Hamburg ellen (0-1). OLASZORSZÁG. A Serie A-ban az Udineset legyőző (3-2) Inter vette át a vezetést, míg a második helyre a Perugiát legyűrő (1-0) AS Roma jött fel. Az eddigi lista­vezető Juventus lapzártánk után városi rangadót játszott a Torinó- val, s amennyiben a zebrák nyer­tek, visszafoglalták helyüket a bajnokság élén. Remekül sikerült a hétvégéje a másik milánói csa­patnak az AC Milánnak is: a pi­ros-feketék a sereghajtó Venezia otthonában nyertek (4-1). ANGLIA. Meglepetésre a baj­nokságban a kiesés ellen küzdő Blackburn Rovers nyerte (2-1) az angol labdarúgó Liga Kupa Cardiffban rendezett döntőjét, s ezzel jogot szerzett az indulásra az UEFA Kupa következő idényé­ben. A sorozat történetében elő­ször játszottak fedett pályán a csapatok, mivel a napok óta tartó esőzés miatt becsukták a Millen­nium-stadion tetőszerkezetét. ■ Totóeredmények A totó 8. heti szelvényén sze­replő mérkőzések lapzártáig beérkezett eredményei: 1. Hertha-KTautern 5-1 1 2. Rostock-Stuttgart 1-1 x 3. Wolfsburg-1860 M. 1-3 2 4. Nürnberg-1. FC Köln 2-0 1 5. St. Pauli-M’gladbach 1-1 x 6. Leverkusen-Dortmund 4-01 7. Bremen-Hamburg 0-1 2 8. Atalanta-Lazio 0-1 2 9. Bologna-Verona 2-1 1 10. Chievo-Brescia 1-1 x 11. Inter-Udinese 3-2 1 12. Piacenza-Parma 2-3 2 13. Venezia-Milan 1-4 2 Pluszmérkőzés: 14. Torino-Juventus Kikapott a Fenő az újvárosi nyitányon Idegenben nyert a Fotex Veszprém, tíz gólos előnyt szerzett a Dunaferr Dienes Pál az év edzője Kétgólos vereséget szenvedett Dunaújvárosban az NB I/B-s női bajnokság első, előreho­zott tavaszi fordulójában a Ferropatent-Szekszárd SE együttese. Kézilabda Dunaferr II-Ferropatent-Szek- szárd SE 30-28 (14-13). Dunaúj­város, 150 néző. V: Hargitai, Markó. Szekszárd: Újvári- Sajó 2, Weigel 4 (1), Nagy A. 2, Hor­váth Sz. 5, Miklós Zs. 4, Tamás E. 3. Csere: Gödrei (kapus), Vaszari 8 (5). Edző: Elena Skljar. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 7/5, illetve 7/6. Lendületesen kezdtek a szek­szárdiak, s nem engedték ellépni ellenfelüket (6. perc: 3-3). Az új­városiaknak negyed órára volt szükségük, hogy átvegyék a veze­tést (7-5), az oroszlánként küdző szekszárdiakat azonban nem tud­ták lerázni. A Ferro okosan, takti­kusan kézilabdázott, s nemcsak, hogy nem szakadt le, de a 21. percben már vezetett is (7-8). Weigel kiválása - a szekszárdiak fiatal átlövője a félidő derekán megsérült, s le kellett cserélni - kissé megzavarta a vendégeket, ám az újvárosiak még így sem tudtak komoly előnyt szerezni. A szünet után alaposan bekez­dett a Szekszárd, s a 40. percre ki­egyenlített (19-19). Különösen a Weigelt váltó Vaszari villogott, aki többször is megoldhatatlan fel­adat elé állította a hazaiak háló­őrét. Sajnos, ismét a legjobbkor érkezett az ősszel többször ta­pasztalt hullámvölgy, így a játék­vezetők támogatását is élvező vas­gyáriak négy góllal megléptek (44. p.: 23-19). A hajrában három zsinórban lőtt góllal ugyan még egyszer 27-25-re felkapaszkodott a Ferro, ám az utolsó percekben a hazaiak maradtak higgadtabbak, s ezzel begyűjtötték a két pontot. A szekszárdiak az egész találko­zón egyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak, s ha a második félidő de­rekán nem következik be játékuk­ban a szokásos hullámvölgy akár nyerhettek volna a hatodik helye­zett otthonában. Jók: Gödrei, Vaszari, Miklós, Horváth Sz.(rónai) Idegenben nyert a Fotex Óriási lépést tett a négy közé jutás fe­lé a Veszprém férfi kézilabdacsapata, miután a Bajnokok Ligája negyed­döntőjének első mérkőzésén a spa­nyol Ademar León otthonában nyert. Férfi BL negyeddöntő, 1. mér­kőzés: Ademar León (spany- ol)-Veszprém 22-27 (12-12). A veszprémiek legjobb dobói: Saracevic 10, Diaz 7, Éles 4. Óriási iramban kezdtek a haza­iak, s a 13. percben már 7-4-re ve­zettek. A magyarok ezután tuda­tosan lassították a játékot, és Diaz révén egyenlítettek. A fordulás után a Veszprém szebbnél szebb akcióival, remek védekezésével és Sterbik kapus bravúrjaival áll­va hagyta a Leónt, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. A visszavágót március 3-án, 16 órakor rendezik Veszprémben. Kupagyőztesek Európa Kupá­ja, negyeddöntő, 1. mérkőzés: Dunaferr-FC Porto (portugál) 25-15 (13-7). A Dunaferr legjobb dobói: Kuzmicsov 5, Décsi, Mo- csai 4-4. Az első tíz percben jól tartották magukat a vendégek (3-3), de ezt követően már a hazaiak akarata érvényesült, és fokozatosan nö­velték az előnyüket. A második félidőben a Dunaferr lendületben maradt, s a 42. percben már két­számjegyű volt különbség (21-11). A március 3-i, 18 órakor kezdődő portói visszavágó for­malitásnak tűnik. Csoportgyőztes a Fradi Csoportelsőként jutott a női kézi­labda Bajnokok Ligája negyed­döntőjébe az FTC, miután négy góllal legyőzte a spanyol Ferrobus Mislatát. Női Bajnokok Ligája, C-cso- port, 6. forduló: FTC-Ferrobus Mislata (spanyol) 30-26 (18-11). Az FTC legjobb dobói: Farkas 8, Mravikova 7, Siti 5, Pádár L, Benyáts 3-3. A Ferencváros a negyeddöntő­ben (március 16-17. és 23-24.) a szlovén Krim NR Ljubljanát 27-24-re legyőző lengyel Montex Lublin lesz. Nem jutott viszont tovább a Dunaferr, miután a B-csoport utolsó fordulójában kikapott (20-22) a spanyol Valancia ottho­nában, s csoportjában csak a har­madik helyen végzett. Női KEK nyolcaddöntő, vissza­vágó: Bayer Leverkusen (né­met)-Debrecen 32-25 (17-12). To­vábbjutott: Leverkusen, 55-50-es összesítéssel. Női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntő, visszavágó: Győr-Artasz (görög) 33-21. To­vábbjutott: a Győr, 58-49-es ösz- szesítéssel. ■ Labdarúgás A dunaszentgyörgyieket me­gyebajnoki címig vezető, je­lenleg az NB III Dráva-csoport- jának őszi bajnokcsapatát, a Szekszárdi UFC-Hyundai gár­dáját irányító Dienes Pál ve­hette át a megye legjobb fel­nőtt edzőjének járó serleget a Tolna Megyei Labdarúgó Szö­vetség pénteki közgyűlésén. A hagyományos sza­vazáson az év leg­jobb utánpótlás edzőjének járó ki­tüntetést a paksi Hornyák László, míg a legjobb női edző­nek járó elismerést a megyebajnokságban szereplő bonyhádiak mestere, Fazekas József vehette át. Az el­múlt év legjobb szponzorának az NB III-as decsiek mecénását, Papp Gyulát választották. Az idei esztendő első ülésén a kitüntetések átadását megelőző­en Szinger Ferenc értékelte a 2001-es év munkáját, részletesen kitérve a bizottságok - játékveze­tői, utánpótlás, női, edzői, ellen­őrző és fegyelmi - tevékenységé­re. A TMLSZ elnöke örömmel szólt róla, hogy az idei bajnoki kiírásban minden eddiginél több Tolna megyei együttes, szám sze­rint 156 szerepel a megyei és az NB-s bajnokságokban, s kiemelte a szövetség legnagyobb sikerét, nevezetesen az NB III-as bajnok­ság rendezési jogának elnyerését. Az elnök gratulált a Dráva-cso- portban őszi első Szekszárdi UFC-Hyundai remek szereplésé­hez, s egyúttal sok sikert kívánt a csapatnak a március 6-i, Tatabá­nya elleni Magyar Kupa negyed­döntőhöz. Örömmel szólt arról is, hogy 2001-ben 118 szakember vett részt a TMLSZ edzőképző tanfo­lyamain - 24-en B-licen- szet, míg 94-en D-licenszet szereztek -, ami rekord az utóbbi 12 esztendőt tekint­ve. A kissé hosszúra nyúlt beszámoló zárásaként Szinger Ferenc megköszönte a szövetség egy hónapja lemondott főtitkárának, Teszler Vendelnek az elmúlt években végzett mun­káját, s ugyancsak megköszönte, s egyben egy emlékéremmel ju­talmazta a Női és Kispályás Bi­zottság elnökének, az ugyancsak távozó Rózsa Elek eddigi tevé­kenységét. Az ülés végén a kül­döttek titkos szavazással megvá­lasztották a TMLSZ elnökség új tagját. A főtitkárrá kinevezett Dárdai Ferenc székén a jövőben Pauer Gyula ül majd. irón*h k i kifogó - az ellenfeleinek a négy mérkőzésen mindössze 77 poént engedélyező - Simon a harmadik egyes kör elején hozta is, s ezzel el is dőlt a találkozó (10:1). Ambrus Tímea Mar­cekova legyőzésével (3:2) ugyan rontott az összképen, ám sikere csak a szlovák légiós egyéni statisztikáján ejtett foltot (12:2). A legvégén Valics még legyőzte a játékot betegen Dr. Bolvári Katalin hibátlan maradt a tolnaiak fővárosi mérkőzésén