Tolnai Népújság, 2002. február (13. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-21 / 44. szám

| 2002. Február 21., csütörtök SPORT 9. OLDAL Hibátlan hétközi fellépések Mindhárom együttesünk saját közönsége előtt nyert rangadót Tökéletes szerdát tudhatnak maguk mögött NB I-es csap­ataink. A paksi és dombóvári férfiak, valamint a szekszárdi hölgyek egyaránt hazai pályán alkottak maradandót. Atomerőmű-KSC Szekszárd- Soproni Postás 60-52 (18-20, 10-6, 15-17, 17-9). Női NB I. Szekszárd, 700 néző. V: Király, Földházi. KSC: Bulatova (2), DARIDA (17/9), SZEMERÉ- DI (16/3), Kajdacsi (8), Vuko- vics (4). Csere: Nyíró (6), Sztoj- kovics (7), Tóth (-), Völgyesi (-). Edző: Újhelyi Gábor. Postás: Najdenova (5/3), Fodor Cs. (6), Csákány (12/6), Sljahova (6), SAUER (19). Csere: Russai (-), Ambrus (4), Englert (-). Edző: Meszlényi Róbert. Újhelyi Gábor a kezdőcsapatba jelölte Darida Csillát. A fiatal kosa­ras mindjárt egy triplával kezdett, s miután az első játékrész közepé­ig csak ő szerzett „akciógólt” - egymaga öt pontot jegyzett a szek­szárdi hatból -, a hazaiak időt is kértek (6. p.: 6-13). A negyed haj­rájában szigorított védekezésén a KSC, és egy 6-0-ás szériával két pontra csökkentette hátrányát. Újabb két támadást védekezett ki a Szekszárd, ám elkapkodott befe­jezéseknek köszönhetően az egyenlítés ekkor még elmaradt (13. p.: 20-22). Darida látványos találata közel öt perces szekszárdi kosárcsendet tört meg, aztán újra a pécsi légió volt „munkában”: Darida majd Sztojkovics triplája után először vezetett a KSC. A nagyszünetet követően Sauer két duplájával visszavette a vezetést a Postás, a mezőny leg­eredményesebbje, Darida harma­dik hármasa azonban megint szekszárdi előnyt jelentett (24. p.: 31-30). Fej-fej melletti hatal­mas küzdelem zajlott, a mindent eldöntő utolsó negyednek 43-43- ról rugaszkodtak neki a csapatok. Szemerédi büntetőivel a szek­szárdiak szereztek előnyt, majd emberrel és faulttal együtt szórt triplát a jugoszláviai bedobó (33. p.: 48-43). Najdenova hármasá­val egy pontra feljöttek "a vendé­gek (37. p.: 53-52), ám ennél kö­zelebb nem került ellenfeléhez a Postás, mert előbb Darida, majd Bulatova célzott jól a büntetővo­nalról. Sőt, Szemerédi és Darida újabb kosaraival már nyolc pont­ra nőtt a különbség, a soproniak távoli kísérletei pedig rendre le­perdültek a gyűrűről, így izgal­mas végjátékban a szekszárdiak nyerték a bronzrangadót. Újhelyi Gábort: - Csodálatos dolog, hogy a bajnokság első sza­kaszában csak a két Euroligás csapat volt képes legyőzni ben­nünket. Sérülések tizedelte együttesem szívvel és ésszel ko­sárlabdázva aratott igen értékes győzelmet. (fekete) Atomerőmű SE- Marc-Körmend 89-75 (21-22, 30-13, 20-21, 18-19). Férfi NB I. Paks, 1200 néző. V: Váradi, Ádám. ASE: MÉSZÁROS Z. (15/9), DAVIS (19), FODOR G. (10), SITKU (13), CZIGLER (20). Csere: JURGILAS (12). Edző: Fo­dor Péter, Hirth Attila. Kör­mend: NÉMETH (20/12), MADI­SON (18/9), Trümmer (5/3), EDMONDSON (19/6), Mujano- vics (11/3). Csere: Zsebe (-), Gre- benár (2). Edző: Patonay Imre. A tabellát egy vereséggel vezető paksiakat csak a körmendiek győz­ték le, így mindenki a nemes visz- szavágásban bízott Pakson. Sitku révén 0-5 után esett az első paksi kosár, majd Davis és ismét Sitku következett. Erősített a Patonay le­génység: Edmondson, majd Madi­son talált be távolról, néhány pont­tal el is mentek a vendégek (8. p.: 17-20). A folytatásban egy látványos Davis-zsákolás, majd Sitku-hármas után Edmondson-, Németh- és Mujanovics-tripla következett, így percekig nem tudott jelentős előnyt kiharcolni a jól játszó ASE. Aztán előbb pontról pontra gyara­pította előnyét az Atomerőmű, majd egy közel két perces parádét rendeztek Mészárosék. Szünet után is remekeltek a ha­zaiak, tombolt is a lelátó. A ven­dégek js igyekeztek, s bár húsz ponton belülre kerültek (65-50), továbbra is az ASE uralta a játé­kot. Az utolsó negyedre 14 pontos paksi előnnyel futottak ki a csa­patok, s a hazaiak Mészáros irá­nyításával taktikusan kosrálab- dázva tartották előnyüket, sőt a 35. percben ismét hússzal men­tek (81-61). Németh és Madison vezérletével hosszú hajrát nyitott a Körmend, a paksi győzelmet azonban nem fenyegette veszély. Az atomosok remek csapattelje­sítménnyel megérdemelten nyer­ték a rangadót. Fodor Péter: - Volt egy kiegyen­lített negyed, majd jó védekezé­sünk és gyors, pontos támadójáté­kunk eredményeként tetemes előnyt szereztünk. imedgyesy) Dombóvári VMSE- Albacomp-UPC 97-87 (28-19, 23-20, 23-22, 23-26). Férfi NB I. Dombóvár, 800 néző. V: dr. Páli, Nagy IIL. Dombóvár: PUSKÁS (23/9), JOVANOVICS (25/12), LEE (26/3), RILEY (15/3), VOJVODA (-). Csere: VAVRA" A. (5), BÓDI (3/3). Edző: Déri Csaba. Albacomp: Boros (11/3), Williams (21/3), Trunics (7/3), Góbi (10), Báder (13). Csere: Csirke (8), Shannon (15/6), Bencze (2). Edző: Sterbenz László. Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-6, 7. p.: 15-14, 17. p.: 43-33,26. p.: 68-53,37. p.: 84-72. Kipontozódott: Jovanovics a 35., Riley a 37., Boros a 39. percben. A vendégek kezdtek jobban, az­tán magukra találtak a hazaiak, és a Jovanovics-Lee duó főszereplé­sével át is vették a vezetést. A dom­bóvári előny az első negyed végére egy híján tíz pontosra duzzadt. A második tíz percre Sterbencz edző „bedobta” Shannont, s az amerikai pontjaival fel is jött az Álba. Még mielőtt azonban túlságosan közel kerültek volna a fehérváriak, Jovanovics szórt két duplát, így maradt biztos hazai előny. A nagyszünetet követően Pus­kás kapta el a fonalat: a DVMSE irányítója öt triplakísérete közül három utat talált a gyűrűbe, s mi­vel két hármassal Jovanovics is megtoldotta az előnyt, ellépett a Déri-legénység. Hiába igyekeztek a fehérváriak, csak lőtávolból tud­ták követni a hazaiakat. A záró tíz percben sem lankadt Puskásék harci kedve, s bár a negyedet vé­gül a vendégek nyerték, egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben a hazai győzelem. A dombóváriak az alapszakasz legjobb játékával rukkoltak ki, így méltán zsebelték be a közönség vastapsát. Déri Csaba: - Három dolog tet­szett a mai találkozóban: a nagy­vonalú játékvezetés, a csapat játé­ka és a közönség fanatikus szur­kolása. (GAÁL) Focihírek Röviden A SVÉDEKKEL KEZDÜNK. Október 12-én a világbajnoki résztvevő Svédország ellen ide­genben játssza első mérkőzését a magyar labdarúgó-válogatott a 2004-es portugáliai Európa-baj- nokság negyedik selejtezőcso­portjában. Az első hazai találko­zón október 16-án San Marino lesz az ellenfél, míg a záró for­dulóban 2003. október 11-én az ugyancsak vb-induló lengyelek­kel találkozik Gellei Imre együt­tese. MENETEL A REAL. Harmadik találkozóját is megnyerte a Baj­nokok Ligája C-csoportjában szereplő Real Madrid. A királyi gárda kedden - a vártnál nehe­zebben ugyan - az FC Porto csa­patát (1-0) gyűrte le. A kvartett másik találkozóján a görög Panathinaikosz Prágában (2-0) verte a Spartát. A D-jelű négyes­ben az angol Arsenal a német Bayer Leverkusen otthonában (1-1), míg a spanyol Deportivo La Coruna a Juventus (0-0) ven­dégeként szerzett pontot. ILLOVSZKY-STADION. Szer dától Illovszky-stadionnak hív­ják a Vasas Fáy utcai létesítmé­nyét. A névadó Illovszky Ru­dolf, a klub egykori játékosa, ké­sőbb edzője, a válogatott volt szövetségi kapitánya, csütörtö­kön lesz 80 éves. UFC-ötös a kispesti ifiknek Hétről-hétre javuló formát mutat a Dombóvár A kispestiek kapusa ezt a szabadrúgást hárította, de ötször tehetetlen volt bakó Labdarúgás___________ A Kispest felnőttcsapatát vár­ták, de csak az ifi érkezett he­lyettük. A nemes bosszú nem is maradt el: a Dunaferr juni­orjai után a fővárosi fiatalok is öt góllal a tarsolyukban tá­voztak Szekszárdról. Szekszárdi UFC-Hyundai-Kis- pest-Honvéd ifi 5-0 (4-0). Szek­szárd, 500 néző. V: Lubastyik. Szekszárd: Horváth B. (Szabó)- Kiss Cs., Fehér (Pulcz), Mosonyi (Takács N.), Tóth P.- Veszter- gombi (Tolnai), Bozsér, Mészáros I., Mészáros Zs. (Torma)- Máté (Molnár B.), Kiss T. (Galambos). Edző: Dienes Pál. A sérülésektől megtizedelt kispesti felnőttcsapat helyett - Détári Lajos előzetes ígé­rete ellenére - ezúttal csak a Fitos József irányította ifik futottak be Szekszárdra, a szurkolók érthető csalódottságát azonban szebbnél- szebb gólokkal enyhítették a ked­vencek. Az UFC támadói az öt ta­lálat mellett a második félidőben még féltucat tiszta gólhelyzetet is elkönnyelműsködtek. G: Bozsér 2 (egyet 11-esből), Kiss T., Veszter- gombi, Galambos. Dunaferr junior-Paksi SE 1-3 (1-2). Dunaújváros, 100 né­ző. V: Futó. Paks: Licker (Ve- sza)- Wolf, Jenei, Debreceni, Prantner (Rein)- Abonyi, Oszter- májer, Benedeczki, Hoffer (Bar- kóczi)- Varga L„ Szili (Araczki). Edző: Klement István. A jól ját­szó paksiak végig kézben tartot­ták a találkozó irányítását, s akár több góllal is nyerhettek volna. G: Benedeczki, Szili, Abonyi. Dombóvári FC-Rutin-PVSK 4-2 (1-1). Dombóvár, 150 néző. V: Csizmadia. Dombóvár: Szab­ados- Hopp, Horváth Á„ Szabo- tin- Várai (Regényi), Nagy- Tóth, Banai (László), Bán (Kőhalmi)- Kása, Varga T. Játékos-edző: Horváth Árpád. Küzdelmes mér­kőzésen a második félidei játéka alapján megérdemelten nyert a hétről-hétre javuló formát muta­tó DFC. G: Varga 2, Tóth, Nagy, il­letve Csíkvár, Hegedűs. Pusztahencse-Dunaszent- györgy 2-2 (1-1). Györköny, 100 néző. V: Jantó. A megyei II. vo­nalban szereplő hazaiak remek edőpartnernek bizonyultak a szentgyörgyiek számára. G: Por- ga, Gödör, illetve Krepsz, Hor­váth G. ■ Mai sportműsor Kézilabda: Női felkészülési mérkőzés: Tolna KC-Dunaferr II (Faddon) 18. Teremfoci: Alta Ripa torna a tol- nai városi sportcsarnokban, 17. ■ Junior NB I Kosárlabda Nők. Atomerőmű-KSC Szek- szárd-BEAC 93-58 (25-13, 20-16, 28-20, 20-9). Szekszárd, 100 néző. V: Maár, Murvai. KSC: Tolnai (3/3), Szikszai (4), Kniesz (31/12), Hegyi (31/9), Gaál (19/6). Csere: Steiner (-), Wal­lacher (1), Nász (2), Kasler (2), Kalkán (-). Edző: Harsányi Má­ria. A KSC a Kniesz-Hegyi duó vezérletével alaposan visszavá­gott az őszi vereségért. Kitűnt: Kniesz, Hegyi, Gaál, Tolnai, Szikszai. Férfiak. Albacomp-Atom- erőmű SE 140-73 (32-16, 30-18, 40-21, 38-18). ASE: Lő- rincz (14/3), Tóth (2), Somodi (18), Korpás (12), Újvári (23). Csere: Varga (2), Weisz (2), Árokszállási (-). Edző: Schmidt Béla. Esélyt sem adott ellenfelé­nek az Álba. Kitűnt: Lőrincz, Újvári, Somodi. Szeged-Dombóvári VMSE 103-69 (32-16, 22-23, 21-12, 28- 18). DVMSE: Krasznai (9), Veréb (18), Beák (31/3), Szilágyi (4), Várallyay (2). Csere: Ács (-), Magyarics (5), Rajczi (-), Lác- falvi (-), Szabó (-). Edző: Molnár István. Á gyenge védekezés okozta a vereséget. Kitűnt: Beák, Veréb, Krasznai, Szilágyi. Debrecen-Dombóvári VMSE 84-91 (11-24, 14-29, 28-14, 29- 24). DVMSE: Krasznai (15/6), Veréb (23/3), Beák (23/3), Szil­ágyi (121, Gasparics (-). Csere: Ács (3), .agydries (-), Várallyay (11), Lécfalvi (2), Szabó (2). Á szünetig döntött a vendégcsapat. Kitűnt: Ver^b, Beák, Krasznai, Sz'1'-i, ^.allyay. __________■ Ütemezze gazdaságosan pénzügyeit! 1 ír rövid időre is gas kamatok mellett talmas felhasználási lehetőséggel nyelem, biztonság iu ■ www.otpbank.hu/kkv