Tolnai Népújság, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-05 / 257. szám

| 2001. November 5., Hétfő 11. OLDAL SPORT Bajnoki Tabellák NB I 1. MTK 16 13 2 1 34- 9 41 2. Zalaegerszeg 16 10 1 5 31-20 31 3. Videoton 16 8 5 3 20-17 29 4, Újpest 16 7 4 5 33-25 25 5. Ferencváros 16 7 3 6 26-22 24 6. Dunaferr 16 6 5 5 27-19 23 7. Haladás 16 4 7 5 19-29 19 8. Sopron 16 5 3 8 24-30 18 9. Debrecen 16 4 6 6 17-23 18 10. Kispest 16 4 3 9 20-32 15 11. Győr 16 2 6 8 18-29 12 12. Vasas 16 3 1 12 17-31 10 NB II Nyugati csoport 1. Bodajk 12 7 4 1 19- 7 25 2. MTE 11 7 2 3 19-13 20 3. Petőháza 12 5 4 3 13-10 19 4. Balatonlelle 12 5 3 4 15-11 18 5. Tata 11 5 3 3 17-14 18 6. Kaposvölgye 12 5 3 4 11-12 18 7. Sárvár 12 4 5 3 14-13 17 8. Veszprém 12 4 4 4 14-12 16 9. Komló 12 4 2 6 10-16 14 10. PVSK 12 2 6 4 12-16 12 11. Balatonfüred 11 1 7 3 8-14 10 12. Bonyhád 11 2 3 6 10-17 9 13. Ajka 12­6 6 10-17 6 NB III Dráva-csoport 1. Szekszárd 13 10 3­31- 7 33 2. Szentlőrinc 13 8 4 1 30- 9 28 3. Nagyatád 13 8 4 1 30-12 28 4. Harkány 13 6 5 2 19-14 23 5. Bóly 13 5 4 4 27-24 19 6. Decs 13 5 4 4 20-25 19 7. Dombóvár 13 4 6 3 24-15 18 8. Paksi SE 13 5 2 6 17-22 17 9. Letenye 13 4 4 5 16-25 16 10. Barcs 13 4 2 7 14-19 14 11. Keszthely 13 4 1 8 14-23 13 12. B erem end 13 1 6 5 11-19 9 13. Mohács 13 2 3 8 11-25 9 14. Lenti 13 1­12 11-35 3 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 2. Dunaföldvár 12 11 _ 1 48-15 33 12 9 3­44-20 30 3. Tamási 12 7 3 2 33-14 24 4. Bátaszék 12 7 3 2 25-13 24 5. Bölcske 12 7 2 3 59-15 23 6. Kakasd 12 5 3 4 29-17 18 7. Tolna 13 5 3 5 21-17 18 8. őcsény 12 4 5 3 27-20 17 9. Nagymányok 11 5 1 5 27-25 16 10. Dunakömlőd 12 5 1 6 28-31 16 11. Tevel 12 4 3 5 27-27 IS 12. Kajdacs 12 4 1 7 24-33 13 13. Simontomya 12 2 1 9 22-43 7 14. Kéty 12­1 11 12-53 1 15. Nagydorog 12 - - Ifjúságiak 12 8-92 1. Tolna 13 12 1 _ 66-18 37 2. Dunaföldvár 12 10­2 60-14 30 3. Bátaszék 12 8 2 2 63-21 26 4. Tamási 12 7 3 2 46-29 24 5. D.szentgyörgy 12 7 2 3 50-26 23 6. Simontomya 12 7 1 4 45-27 22 7. Bölcske 12 6 2 4 62-46 20 8. Tevel 12 6­6 36-45 18 9. Kakasd 12 4 2 6 2546 14 10. Dunakömlőd 12 3 1 8 3145 10 11. Kéty 12 3 1 8 24-39 10 12. Kajdacs 12 2 3 7 29-60 9 13. Nagymányok 11 2 2 7 1841 8 14. őcsény 12 2­10 1346 6 15. Nagydorog 12 2 10 13-78 2 Totóeredmények A totó 44. heti szelvényén szereplő mérkőzések lapzár­táig beérkezett eredményei: 1. Videoton-FTC 2-2 x 2. Zalaeg.-Debrecen 3-1 1 3. Dunaferr-Haladás 2-2 x 4. Bayern M.-Hamburg 3-0 1 5. Leverkusen-K.lautern 2-1 1 6. Dortmund-Stuttgart 1-0 1 7. Hertha-M.gladbach 3-0 1 8. Freiburg-Cottbus 3-1 1 9. Venezia-Chievo 0-0 x 10. Atalanta-Roma 1-1 x 11. Piacenza-Udinese 1-2 2 12. Verona-Juventus 2-2 x 13. Torino-Milan Pluszmérkőzés: 14. Liverpool-Man. United 3-1 1 PESTIS TOURS Kft. Milan-Fiorentina, Juventus-Atalanta, Torino-Brescia, Inter-Venezia, Verona- Perugia, Roma-Udinese, Inter-Bologna FOCIRAJONGÓK FIGYELMÉBE! Az olasz bajnokság 34 fordulójának bármelyikére, JEGY RENDELHETŐ a PegazusToursnál. Igény szerint repülőjegyet, szállást is biztosítunk. Kérje tájékoztatónkat képviseletünkön, tanácsadóinknál! *. o Képviseletvezetö: Rostás Ilona 06-30/9573-358 Utazási tanácsadóink: Juhász Attila 06-20/9249-928 Taksonyi Géza 06-30/852-370 Reinic Ildikó 06-20/9966-994 Konnáth Éva 06-75/312-167 Szita Gyuláné 06-30/9893-306 UFC, Decs, DFC: nyerő volt a dupla A paksi megyei rangadón sem torpant meg a Szekszárdi UFC Az NB III Dráva-csoportjának őszi záró fordulójában a lista­vezető Szekszárdi UFC a Paksi SE otthonában nyert megyei rangadót, a decsiek Keszthelyen, míg a dombóváriak ottho­nukban dupláztak. Labdarúgás Paksi SE-Szekszárdi UFC 0-2 (0-1) Paks, 500 néző. V: Körmendi. Paks: Licker- Wolf, Jenei, Iván, Szabó- Abonyi (Szili), Debre­ceni, Gulyás, Lilinger (Czapkó)- Tóth, Hencz. Edző: Klement István. Szekszárd: Horváth B.- Kiss Fehér, Mosonyi, Gaál- Torma (Veszter- gombi), Mészáros I. (Takács), Bozsér, Mészá­ros Zs.- Máté, Galambos (Tolnai). Edző: Dienes Pál. A 10. percben Mészáros Zsolt iramodott meg a bal szélen, beadását Máté 10 méterről lőtte a há­lóba. 0-1. A 25. percben Gulyás egy előreívelést követően 25 méterről váratlanul kapura lőtt, a bal felső sarokra tartó labdát Horváth a kapufa érinté­sével tenyerelte szögletre. A 44. perben Tóth átadá­sát Lilinger egy csel után 12 méterről a léc fölé bombázta. A fordulás után, a 65. percben Hencz remek lab­dával ugratta ki Czapkót, ám a paksi csatár 15 méte­res lövése elsuhant a-léc mellett. A 70. percben Jenei buktatta a kapura törő Mátét, amiért a játék­vezető kiállította a paksi védőt. A 82. percben Mé­száros István jól ugratta ki Tolnait, s a csatár 12 mé­terről beállította a vég­eredményt. 0-2. A megyei rangadón a vendégek léptek fel táma­dólag, ám húsz perc után a hazaiaknak is voltak helyzetei. Szünet után egy támadóbb szellemű paksi csapatot láthatott a szép számú közönség, ám hiába dolgozta ki sorra helyzeteit a PSE, a vendégek kevesebb lehetőségükből újabb gólt szereztek. A látottak és a helyzetek alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jók: Iván, Szabó, Tóth, Hencz, illetve Bozsér, Mészáros I., Máté, Horváth. (ZERZA) Keszhely-Decs 0-2 (0-1) Keszthely, 200 néző. V: Nemes. Keszthely: Joó- Balogh, Berta, Panghy, Csanaki- Nikitser, Sipos, Keveházi, Vörös- Kuczogh, Orbán (Ko­vács). Edző: Csányi Imre. Decs: Cziráki- Sztehló, Pilisi, Pozsár, Szabácsi- Kapás (Szil­ágyi), Hegedűs L. (Ruff), Boros, Berényi- Hegedüs A., Kiss J. (Csende). Játékos-edző: Kiss János. A 43. percben Pilisi fülelt le egy átadást, Kiss elé játszott, aki jobbra pörgetett, s Hegedűs Attila 14 méterről a léc alá lőtt. 0-1. Szünet után, az 55. percben Hegedűs A. hú­zott el a jobb oldalon, átívelt a keszthelyi védők felett, ahol ér­kezett Berényi, s a decsiek kö­zéppályása egy lövőcsel után 12 méterről okosan a rövid sarokba emelt. 0-2. Küzdelmes, közepes iramú mérkőzésen a minden csapatrészében jobb decsi együttes meg­érdemelten nyert a sok hibával’ játszó Keszthely ellen. Jók: Csanaki, illetve Boros, Kiss J., Hegedűs A., Pozsár, Szilágyi. <merki Dombóvári FC-Rutin- Barcsi SC 2-0 (1-0) Dombóvár, 300 néző. V: Nagy. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á., Vincze- Nagy, Horváth J.- Tóth (Pintér), Steiger, Szabotin (Várai)- Varga, Bán (Kása). Játékos-edző: Hor­váth Árpád. Barcs: Tuba- Radovics, Pancsó, Zeller, Varga- Koleszár (Dani), Matus, Puskás (Gorán), Goják- Máté (Cservölgyi), Horváth. Edző: Mészáros Ferenc. A 42. percben Horváth Árpád baloldali szabad­rúgása a védőkről Szabotin elé pattant, s a közép­pályás higgadtan a jobb sarokba lőtt. 1-0. Szünet után, az 50. percben jobb oldali barcsi támadás végén a labda a jobb kapufán csattant. Az 58. percben Horváth Árpád tört előre, majd Varga elé tálalt, s a csatár a kifutó kapus mellett 15 méterről a hálóba lőtt. 2-0. Lelkesen és fegyelmezetten küzdő hazai csapat megérdemelten tartotta ott­hon a három pontot. Jók: Varga, Vincze, Hopp, Nagy, illetve Matus, Zeller, Varga. inyárd * További eredmények: Beremend-Mohács 1-1, Lenti-Szentlőrinc 1-4, Nagyatád-Letenye 3-1, Harkány-Bóly 1-0. Tolnai mesterlövészek 8 gólos: Galambos, Máté (mindkettő Szek­szárdi UFC), 5 gólos: Szili (Paksi SE), Hegedűs A. (Decs), 4 gólos: Savanyú (Dombóvár), Bíró, Bozsér (Szekszárd), Kiss J. (Decs). Tolnai segítség a Szentgyörgynek Megszakadt a kétyiek rossz sorozata, parádézott a Bölcske A Jako Sport megyei I. osztály hétvégi fordulójában a Tolna jobban játszó hazai csapattól. G: pontot rabolt a Dunaföldvár otthonából, így a Duna-parti rang- Forrai, illetve Ambrus. Kiállítva: adót biztosan nyerő szentgyörgyiek három pontra növelték Tóth a 79. percben. Jók: Faragó előnyüket a tabella élén. A hétvégén megszakadt a kétyiek vezérletével az egész hazai csa- rossz sorozata: a Tevel ellen első pontjának örülhetett Kalmár pat, illetve Ambrus, Gergely, Ven- László együttese. Labdarúgás Dunaföldvár-Tolna 1-1 (1-0). Dunaföldvár, 300 néző. V: Szá­raz. Dunaföldvár: Molnár- An­tal, Szilasi, Kindl- Alberczki Cs., Nagy, Pajor, Alberczki G., Tárnái (Futó)- Bényei (Fodor), Farsang. Játékos-edző: Kindl István. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Fazekas, Nagyváradi (Guth)- Klein, Szabó, Nagy I. (Zörényi), Kiss G.- Horváth, Bencze. Edző: Kvanduk János. A második félidei kiállítások után a vendégcsapatnak köszönhetően az a délután nem a labdarúgásról szólt. A tizenegyest is hibázó ha­zaiak közelebb álltak a győzelem­hez. G: Alberczki G„ illetve Hor­váth. Kiállítva: Kiss G. és Szabó a 60. percben. Jók: Alberczki Cs„ Antal, illetve Wiesner, Horváth, Fazekas. kindl istván Dunakömlőd-Dunaszentgyör gy 0-4 (0-2). Dunakömlőd, 250 néző. V: Álló T. Dunakömlőd: Tóth- Barta, Kiss T., Kiss G.- Széll (Pál), Kolarics Majsai, Taba Kovács Z.- Vörös (Forster), Kajári. Játékos-edző: Kolarics Zsolt. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka- Rogács, Horváth J., Ács, Somogyi- Aradi (Gyöngyö­si), Horváth G. (Lakatos), Ra­dies, Mizser- Domonkos (Szar­ka), Krepsz. Játékos-edző: Hor­váth József. A Dunaszentgyörgy megérdemelten nyerte a mérkő­zést. G: Mizser 2, Somogyi, Do­monkos. Jók: Tóth, Kiss T., Maj­sai, illetve Rogács, Mizser, Radics, Ács, Somogyi. KOLARICS ZSOLT Kéty-Tevel 1-1 (0-1). Kéty, 150 néző. V: Fang. Kéty: Faragó- Bogos, Erős (Fazekas), Stölkler, Márton A.- Pál, Tóth, Misóczki (Sebestyén M.), Márton R. (Gangloff)- Forrai Z., Sebestyén N. (Búzás). Játékos-edző: Kal­már László. Tevel: Bogos- Borbandi, Nagyfalusi, Szolo- mayer, Nagy- Vendég (Kovács), Gergely, Ambrus, Bátyi- Illés, György. Edző: Klein Mihály. Pontot rabolt a Tevel a második félidőben nagy lelkesedéssel, és dég. GÖDREI ZOLTÁN Kajdacs-Bölcske 0-9 (0-3). Kajdacs, 100 néző. V: Ráth- géber. Kajdacs: Weisz- Kovács L, Varga, Lengyel J., Váncsodi (Farkas)- Pató, Márkus, Len­gyel M., Régi- Király, Kovács Z. Edző: Zámbó János. Bölcske: Müller- Törjék, Szili (Szauer), Pokorni- Rácz, Tamási, Szaba­di, Lacza- Ledneczky (Somo­gyi), Tóth (Pummerschein), Fe­jes. Játékos-edző: Blatt Pál. Ezen a délutánon a Bölcskének minden sikerült. G: Fejes 4, Lacza 2, Rácz, Szabadi, Tóth. Jók: Fejes, Lacza, Rácz, Tamási. deák József Bátaszék-Nagydorog 5-1 (2-1). Bátaszék, 150 néző. V: Nagy Z. Bátaszék: Grill (Tencz- linger)- Kismődi (Kovács Cs.), Varga, Zágonyi, Kovács L.- Sár­közi (Nagy), Hauwasser, Kiss (Diriczi), Szabados- Lieszkov- szky, Márton. Edző: Botos Ár­pád. Nagydorog: Máté- Galam­bos, Keserű, Lázár, Bíró- Fan­csali, Kirchner, Hadobás, Bo­gáncs- Csorján, Porikhegyi. Já­tékos-edző: Máté László. A végig egy kapura játszó hazai csapat Agraco FC: csak íellángolások Hatodik idei vereségét szenvedte el a Bonyhád Labdarúgás Az NB II Hummel csoportjának hétvégi fordulójában a mélyen tudásuk alatt játszó bonyhádi­ak otthonukban szenvedtek vereséget a Petőházától. Bonyhád Agraco FC-Petőháza 1-2 (0-1) Bonyhád, 200 néző. V: Harsányi (Holczimmer, Pata­ki). Bonyhád: Bogyay- Nagy Zs., Nagy Z., Somogyvári- Magócs, Osztermájer, Bene- deczki, Lantos, Dani- Tálas (Tóth, 60.), Gergely (Köllő, 53.). Edző: Torna Árpád. Petőháza: Takács- Csonka, Tompos, Piczinger, Németh- Steiner, Preiner (Hollósi, 71.), Körmen­di, Zsirai- Bregovics, Ábrahám. Edző: Horváth György. A 25. percben Tálas végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, Magócs egyből középre beívelte a labdát, ám Gergely a kapu tor­kában egy gondolattal lemaradt a beadásról. A 37. percben Kör­mendi ívelt be szögletet a bal ol­dalról, Ábrahám pedig a kapust és a védőket megelőzve fejelt a kapuba. 0-1. Szünet után, a 49. percben Körmendi a védők díszkísérete mellett jobbról az ötös sarkáról átívelt a hosszú oldalra, s a sza­badon álló Ábrahám közelről a hálóba bólintott. 0-2*. Az 55. percben egy gyors vendégkontra futott a pályán: három vendégtá­madó vitte két bonyhádi védőre a labdát, ám a remekül kijátszott gólhelyzetet Ábrahám elpuskáz­ta. A 61. percben Osztermájer ve- rekedte le magát a jobb szélen az alapvonalig, ahonnan átívelt a hosszú oldalra, Köllő centerezett, és az elől kalandozó Lantos 5 méterről a léc alá vágta a szépítő találatot. 1-2. A 87. percben Kör­mendi végezhetett el 23 méterről szabadrúgást, labdája a felső léc tetejét érintve hagyta el a játékte­ret. Az első percekben úgy tűnt, hogy a Bonyhád feledtetni sze­retné szurkolóival az elmúlt he­tek gyengébb produkcióit. Azonban ahogy múltak a per­cek, úgy derült ki, hogy sike­rült átmenteni a korábbi for­mát. A mérkőzés első igazi helyzetére a 25. percig kellett várni. Ekkor Gergely érhetett volna el gólt, ám Magócs pontos beadásáról centikkel lemaradt a völgységiek támadója. A fél­idő hajrájában a sokadik ven­dégszöglet gólt hozott: a Pe­tőháza ügyeletes gólzsákja, Áb­rahám talált a hálóba. A folyta­tásban voltak ugyan fellángolá­sai a Bonyhádnak, ám a kaput továbbra sem tudták veszélyez­tetni a völgységi támadók. A második játékrész elején a vé­delem asszisztálása mellett újabb Ábrahám fejesgól követ­kezett, s ezzel végképp eldőlt a három pont sorsa. Torna edző két cserével igyekezett frissíte­ni csapatát, ám mindez csak a szépítéshez volt elegendő. A bonyhádiak teljesítményét hű­en tükrözi a vereség, s az a tény, hogy az Agraco trénere a találkozó után egyik játékosát sem említette meg a jók között. Torna Árpád: - Rendkívül gyenge teljesítményt nyújtot­tunk, s megérdemelt vereséget szenvedtünk. hunyadi istván •k További eredmények: Bo­dajk-Tata 2-1, Veszprém-Bala- tonfüred 1-1, PVSK-Balatonlelle 1-2, Ajka-Kaposvölgye 0-0, Mo- sonmagyaróvár-Komló 3-0. Labdarúgó NB I A 16. forduló eredményei: Vide- oton-Ferencváros 2-2 (2-1). Székesfehérvár, 8500 néző. V: Megyebíró. G: Térjék az 5., Ko­módi (11-esből) a 44., illetve Zombori a 26., Lipcsei a 77. perc­ben. Kispest-Honvéd-MTK 0-1 (0-0). Bozsik Stadion, 1500 né­ző. V: Szabó Zs. G: Illés a 69. percben. Zalaegerszeg-Debrecen 3-1 (1-1). Zalaegerszeg, 9500 néző. V: Juhos. G: Egressy a 18. és a 65., Waltner a 91., illetve Nenadics a 15. percben. Matáv-Sopron-Vasas 2-1 (1-1). Sopron, 3000 néző. V: Áb­rahám. G: Salagean a 3., Tóth M. a 78., illetve Tóth N. a 38. perc­ben. Dunaferr-Haladás 2-2 (1-1). Dunaújváros, 3000 néző. V: Hajdó. G: Lengyel a 26. és az 57, illetve Leandro a 43., Halmosi a 67. percben. Pénteken: Újpest-Győr 2-1. Domonkos büntetőből szerzett vezetést a Dunaszentgyörgynek FOTÓ: BAKÓ JENŐ helyzetei alapján spkkal nagyobb arányban is nyerhetett volna. G: Lieszkovszky 2, Szabados, Ko­vács Cs., Márton, illetve Galam­bos. Jók: Szabados, illetve Máté, Keserű, Galambos. sági istván Őcsény-Kakasd 1-1 (0-0). Őcsény, 200 néző. V: Albert. Őcsény: Németh- Szabó, Vecsei, Kárpáti, Bíró- Bartos (Somor- jai), Kasza P. (Révész), Lovász, Kovács- Kollár, Takács (Tubik). Edző: Molnár Antal. Kakasd: Molnár- Kara, Paróczai, Ga­lambos- Kvanduk E„ Kvanduk J., Farkas, Rikkers (Szabó), Horváth- Hucker, Nagy G. Edző: Kniesz Mátyás. Kiegyenlített első félidő után a másodikban jobban játszott a vendégcsapat. Az ered­mény a hazaiakra nézve hízelgő. G: Kollár, illetve Hucker. Jók: Vecsei, Kollár, Lovász, illetve Nagy G„ Farkas, Hucker. HORVÁTH ISTVÁN Tamási-Nagymányok 2-1 (2-0). Tamási, 250 néző. V: Vincze. Tamási: Száka- Szil­ágyi, Berengyán, Árvái, Illés- Teplán, Herr (Gyenei), Béres, Gulyás- Ferencz, Szakács. Edző: Walter István. Nagymányok: Töpfner- Óber, Lovász, Palkó, Stangliczky- Szabó, Biliczki, Töpfner M. (Wildanger), Bíró- Lakatos (Borbély), Kecskeméti. Edző: Fláding János. Helyzetek sokaságát elhibázó hazai csapat önmaga számára tette nehézzé a győzelmet. G: Ferencz 2, illetve Kecskeméti. Jók: Ferencz, Árvái, Teplán, illetve Lovász, Szabó, Kecskeméti. horváth zsolt Ifjúsági eredmények: Kéty- Tevel 1-3, Kajdacs-Bölcske 4-6, Őcsény-Kakasd 0-1, Bátaszék- Nagydorog 5-0, Dunakömlőd- Dunaszentgyörgyl-3, Tamási- Nagymányok 6-0, Dunaföldvár Tolna 2-3. ■