Tolnai Népújság, 2001. november (12. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-05 / 257. szám

10. OLDAL SPORT 2001. November 5., Hétfő Rapszódia 210 percben Fordulatos mérkőzésen nyert a Szekszárd AC A Marcekova (balról), Simon duóból a szlovák játszott jobban FOTÓ: BAKÓ JENŐ Asztalitenisz Tegnap megyei rangadót ren­deztek Szekszárdim a női NB I-ben. Aki csak az eredményt olvassa, magabiztos SZAC- sikerre gondolhat, ám a talál­kozó második órájában még a tolnaiaknak állt a zászló. A minden alkalommal presztízs­csatát ígérő Szekszárd-Tolna szomszédvári rangadóra szom­baton mindkét gárda magabiztos győzelemmel melegített. A Fastron hazai környezetben 15:3- re verte a kecskemétieket, míg a SZAC a KSI otthonában nyert 14:4-re. A megyei rangadó előtti esélylatolgatás során a szakem­berek - a papírforma alapján - 11:7-es szekszárdi sikerrel szá­moltak. Három és fél órával ké­sőbb a tolnaiak csak maguknak köszönhették, hogy a hozzáér­tőknek lett igazuk... Karádi Krisztina - oldalán Pata Erikával - biztosan nyerte az egyik párost a Wittinger Judit- Lippai Zsuzsa kettős ellen. Elein­te a másik asztalnál is úgy tűnt, a Simon Nóra-Viera Marcekova duó is begyűjti a pontot, hiszen az első szettet simán nyerte a szekszárdi kettős. Aztán viszont fordult a kocka, a dr. Bolvári Ka- talin-Majzik Zsuzsa pár három szoros játszmában fordított. Az első egyes kört követően úgy tűnt, a SZAC esélyeshez méltó magabiztonsággal nyeri a találkozót, miután a tolnaiak kö­zül ebben a periódusban csak Majzik tudott nyerni Herczig el­len. Ami elment az elsőben, az visszajött a másodikban, hiszen a Fastron Wittinger Simon felett aratott 3:2-es sikerével visszaka­paszkodott. A szekszárdiak első számú játékosa nem találta a rit­must, s ezt kihasználva a harma­dik kanyarban Majzik is meglep­te (1:3). Miután dr. Bolvári Mar­cekova, Lippai pedig Herczig el­len nyert, két és fél óra játék után némi meglepetésre a vendégek vezettek (6:7). Az ember csak dörzsölte a szemét: az esélytele­nek nyugalmával, ám annál na­gyobb elánnal küzdő tolnaiak a következő két egyesben is job­ban álltak. Wittinger Karádi, míg dr. Bolvári Simon ellen vezetett a döntő szettben 8:5-re illetve 6:3- ra. A Fastron fiatal játékosa azonban már nem csinált több pontot, s a tolnaiak első számú játékosa is megakadt nyolcnál. A SZAC visszavette az előnyt (8:7), s ez láthatóan visszavetette a j vendégeket, akik már nem is nyertek több meccset. A három és fél órás, rapszodikus játékot hozó találkozó hőse a szekszár­diak rutinos ping-pongosa, Kará­di Krisztina volt, aki páros-sikere mellett egyéniben is hibátlan tel­jesítményt nyújtva vezette dia­dalra Sáth Sándor együttesét, melyben az éljátékosok ezúttal halványabb produkcióval ruk­koltak ki. (FEKETE) Szekszárd AC- Fastron AC Tolna 11:7 Eredmények, párosok: Simon, Marcekova-dr. Bolvári, Majzik 1:3 (6, -11, -9, -10); Karádi, Pata- Lippai, Wittinger 3:1 (12, 3, -11, 8). Egyéni: Simon-Lippai 3:0 (5, 4, 4); Marcekova-Wittinger 3:1 (9, -8,8,5); Herczig-Majzik 0:3 (- 10, -4, -2); Karádi-dr. Bolvári 3:1 (9, 9, -7, 6); Simon-Wittinger 2:3 (-4, -8, 9, 4, -6); Marcekova- Majzik 3:0 (5, 6, 6); Herczig-dr. Bolvári 0:3 (-9, -6, -6); Karádi- Lippai 3:1 (4, -6, 8, 1); Simon- Majzik 1:3 (-7, 8, -10, -9); Marce­kova-dr, Bolvári 1:3 (4, -5, -4, -6); Herczig-Lippai 0:3 (-7, -10, -7); Karádi-Wittinger 3:2 (9, -3, 6, -7, 8); Simon-Dr. Bolvári 3:2 (-13, 3, -6, 8, 8); Marcekova-Lippai 3:2 (4, 6, -4, -11, 8); Herczig-Wit- tinger 3-0 (7, 11,4); Karádi-Maj- zik 3:1 (-10,5,7, 2). Szombaton játszották: Fastron AC Tolna-Kecskemét 15:3. Győztesek: dr. Bolvári 4, Wittinger 4, Majzik 3, Lippai 2, a dr. Bolvári-Majzik és a Wittin- ger-Lippai pár, illetve Márkus, Farkas, Erdélyi. KSI-Szekszárd AC 4:14. Győz­tesek: Li Bin 3, a Li Bin-Major pár, illetve Marcekova 4, Simon 3, Karádi 3, Herczig 3, valamint a Simon-Marcekova pár. Kisemberek nagy napja Pakson A Debrecen elleni hazai vereségével hatalmas lehetőséget szalasztott el a Dombóvár A férfi NB I hétvégi fordulójában újabb rangadók vártak csapata­inkra. Az akadályt ezúttal csak a továbbra is szeplőtlen Atomerő­mű SE vette sikerrel, a dombóváriak három mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata hazai pályán szakadt meg. Sitku Ernő (világos mezben) 13 ponttal segítette győzelemhez a paksiakat. Az atomosok erőcsatára képünkön Sannival (4) csatázik fotó, bakó jenö Kosárlabda Atomerőmű SE- Albacomp-UPC 94-79 (28-17, 23-25, 25-15, 18-22). Paks, 1200 néző. V: Szabó Gy., Király. ASE: Mészáros Z. (-), DAVIS (26/9), FODOR G. (23/6), SITKU (13/6), Czigler (5). Csere: RAJKÓ (17/12), Jurgilas (4), Fodor M. (-), ÉRSEK (6/6). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Albacomp: Csirke (5/3), ANTICS (19/6), WILLIAMS (28/6), Góbi (6), SANNI (12). Csere: Báder (6), Boros (3/3), Matus (-). Edző: Sterbencz László. Az eredmény alakulása: 2. perc: 4-4, 7. p.: 18-13, 14. p.: 41-23, 18. p.: 48-40, 27. p.: 70-52, 34. p.: 82-68, 38. p.: 89-73. Kipontozódott: Czigler a 25., Mészáros a 34., Sitku a 35., Boros a 40. percben. A kezdés előtt majd egy órával szinte telt ház, hosszú sor a jegypénztár előtt - szóval igazi rangadó készülődött Pakson. Annál is inkább, hiszen a hazaiak - a mezőnyben egyedüli veretlenként - hét győzelemmel ve­zették a tabellát, míg a vendégek éppen a ta­valyi bajnok skalpjával érkeztek, s csupán egy vereséget jegyeztek. A fehérváriak kezdtek jobban, Antics és Góbi révén eleinte náluk volt az előny, aztán Davis és Sitku - utóbbi egy triplával nyitott - kosaraival átvette-a vezetést az ASE. Hogy az előny meg is maradjon, ahhoz kellettek Fo­dor Gergő és Sitku remek megmozdulásai, különösen előbbi termelt jól: zsinórban nyolc pontot szerzett, kitűnően védekezett a Paks, a vendégek többször is pont nélkül zárták támadásaikat. Eközben ádáz csata dúlt Davis és Williams főszereplésével, a két amerikai légiós az első percektől keserítette egymás életét. Közben Rajkó és Davis a trip­la-műfajban is jeleskedett, így a 12. percre alaposan meglépett az ASE (39-18). Amíg a vendégek zömmel egyénileg próbálkoztak, addig Fodoréknak volt szívük körbejáratni a labdát, s az akciót mindig a legjobb helyzet­ben lévő játékos fejezte be dobással. A 21 pontos hazai előny aztán olvadni kezdett, miután Williams nagyon elkapta a fonalat. A fehérvári kosaras büntetőkből egyáltalán nem, de a mezőnykísérletekben is csak el­vétve hibázott. Boros triplája már 43-33-ra módosította az állást, majd ismét csak a re­meklő Fodor G. talált be messziről, de miu­tán Williams csak nem akart fáradni, kellett Rajkó újabb mesteri dobása, hogy a szünet­re maradjon a kilenc pontos hazai előny. Jókor jött a pihenő, hiszen Czigler, Sitku és Mészáros is három személyinél járt. Alig telt el fél perc a második félidőből, a negye­diket is begyűjtő Sitku helyére Jurgilas érke­zett. Magas színvonalú, rendkívül látványos, ugyanakkor kiélezett játék zajlott a pályán, ám eközben gyorsan szaporodtak a paksi hi­bák - nem is szerették a játékvezetőket a szurkolók -, miközben Czigler is a kiponto­zódás szélére sodródott. A fokozódó izgal­mak közepette ismét csak a Fodor Gergő, Davis, Rajkó trió húzta az ASE szekerét. Hi­ába kapaszkodott az Alba, a hazai kisembe­rek - Czigler a negyed közepén kiszállt - minden felzárkózási kísérletet sikerrel ver­tek vissza. Sőt, az első félidőben remeklő, 34 IBM-pontot gyűjtő Wil- liamset is sikerült kikap­csolni ebben a periódus­ban. Az utolsó tíz percre alaposan felpörgött a Gó­bi és Báder révén nagy magassági fölényben lé­vő vendégcsapat, ám hiá­ba szerezték meg a lepat­tanók többségét, a paksi­ak nagy lelkesedéssel és főként pontos játékkal 15 pont körül tartották elő­nyüket. Hiába villogott már Sanni is, Davisék mindent elbírták, s mél­tán fogadták a vastapsot: nagy vetélytársukat le­győzve megőrizték ve­retlenségüket. Fodor Péter: - Ismét kényszerűségből kellett változtatnom a csapat szerkezetén, hiszen gyor­san szaporodtak szemé­lyi hibáink. A szükségből sikerült előnyt kovácsol­nunk, s úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Ezen az estén mindent elbírt a csapatunk. Sterbencz László: - A második negyed­ben öt percig már a fellegekben jártunk, s ezt ki is használta kiváló ellenfelünk. MEDGYESY FERENC Dombóvári VMSE- Debreceni Vadkakasok 86-94 (19-22, 28-19, 24-31, 15-22). Dombóvár, 600 néző. V: Váradi, Katona. DVMSE: PUS­KÁS (26/15), Madison (20/6), JOVANO- VICS (16/3), PANTA (8), Riley (14/3). Cse­re: Balogh L. (2), Vavra A. (-). Edző: Déri Csaba. Debrecen: MCDANIEL (27/9), Halm (14/12), Ridl (16/3), Gémes (6), RUCKER (17). csere: Ádám (-), LAKATOS P. (8/3), Boldizsár (4), Tóth (2). Edző: Sterbencz Tamás. Az eredmény alakulása: 6. perc: 9-10, 14. p.: 28-26, 26. p.: 60-53, 29. p.: 67-68, 34. p.: 73-79, 49. p.: 85-89. Kipontozódott: Gémes a 38. percben. Bár az első kosarat a vendégcsapat szerez­te, a hazaiak gyorsan fordítottak, és a játék­rész derekáig vezettek is. A negyed hajrája azonban a vendégek­nek sikerült jobban. A második tíz percben nagyszerűen játszot­tak a hazaiak, s folya­matosan növelték elő­nyüket. A hazaiak sze­kerét Puskás tolta leg­erőteljesebben, az irá­nyító zsinórban há­rom triplát szórt. A fordulás után rö­vid időn belül két pontra felzárkóztak a vendégek, aztán Jova- novics vezérletével is­mét kilenc pontra elléptek a hazaiak. A já­tékrész második felében azonban megrázták magukat a debreceni légiósok, és a McDa- niel-Rucker kettős kosaraival fordítottak a Vadkakasok. Hiába volt ebben a negyedben nyolc pontjával Panta a legeredményesebb kosaras, az utolsó tíz perc minimális ven­dégelőnnyel indult. A hazaiak nem adták fel, de játékukon egyre inkább a fáradtság jelei mutatkoztak, s ezt kihasználva a vendégek 10 pontos előnyt szereztek. A hajrában a dombóváriaknak sikerült még egyszer há­rom pontra felzárkózniuk, de ennél köze­lebb már nem kerültek ellenfelükhöz. A DVMSE vereségével nagy lehetőséget sza­lasztott el. Déri Csaba: - Sorozatban játszottuk a ki­ki meccseket. Ma nem voltunk fittek a döntő pillanatokban, de a küzdőszellemmel így is elégedett vagyok. Sterbencz Tamás: - A csapatvédekezés­sel tudtunk fordítani a remek dombóvári egyéni teljesítmények ellen. gaál istván További eredmények: Kaposvár-Falco KC 113-104, Szolnok-Nyíregyháza 86-71, Marc-Körmend-ZTE KK 69-57. Vereség a nyitányon Hatpontos vereséggel kezdte kéthetes Egyesül Államokbeli túráját az Atomerőmű-KSC Szekszárd NB l-es női kosáriabda csapata. Újhelyi Gábor mester tanítványai magyar idő szerint szombat hajnalban az Oregon állambeli Eugene városában 4.306 néző előtt 83-77-re kaptak ki a University of Oregon együttesétől. A szekszárdiak a szünetben még egy ponttal, 32-31-re vezettek, sőt két perccel a vége előtt még mindig Szemerédiéknél volt az előny (73-75). A hajrában azonban ' megrázta magát a Ducks (Kacsák) együttese, és az erőcsa­tár Kraayeveld hat pontjával fordított. University of Oregon-Atomerőmű-KSC Szekszárd 83-77 (31 -32). KSC: Bulatova (-), Szélesy (2), Szemerédi (20/6), Kajdacsi (-), Vukovics (18). Csere: Darida (10/6), Lódi (9), Völgyesi (2), Sztojkovics (18/9). A szekszárdiak hétfő hajnalban Corvallisban léptek parkettre, az eredményről holnapi számunkban olvashatnak. Hazai sikerével továbbra is éllovas a Tolna A látványos kézilabda helyett a harcos játék vezetett győzelemre a győriek ellen A női NB I/B Nyugati csoport­jának szombati játéknapján a Tolna magabiztos győzelem­mel őrizte meg vezető helyét a tabellán. Kézilabda ____ To lna KC-Győri ETO II 27-21 (11-8) Tolna, 400 néző. V: Kóbor, Tóth. Tolna: Baranyi- Schmidt, Ta­más K. 3, Hingyi 5, Pavelekné 9 (4), Smetec 2, Pirgi 5. Csere: Schell (kapus), Andi 3, Ora- vecz, Sipos Á. Játékos-edző: Ora- vecz Erika. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1. A korosztályos válogatottak egész sorát felvonultató Győr vál­Pavelekné (középen) volt ismét a legeredményesebb tolnai tott védekezése a találkozó elején köszönhetően már biztosan ve- megfogta a Tolnát, ám a játékrész zettek a hazaiak (18. perc: 8-4). derekától egyéni alakításoknak Pavelekné ugyan kevés használ­ható bejátszást kapott, ám az okos gólokat szerző Hingyi és a hétközi kupameccsen megsérült Takács helyén játszó Pirgi talála­taival magabiztosan őrizte elő­nyét a Tolna. A fordulás után fő­ként az átlövő Bódi góljaival tar­tották a lépést a fiatal győriek, ám hiába toporzékolt a kispad mel­lett az ifi válogatottat is irányító Róth Kálmán, a rutinosabb Tolna végül teljesen megérdemelten nyert. A látványos kézilabda he­lyett ezúttal harcos játékot bemu­tató hazaiak őrzik vezető helyü­ket a tabellán. Jók: Hingyi, Pavelekné, Pirgi, Áncil. (RÓNAI) Pénteken játszották: Gold- berger-Ferropatent-Szekszárd SE 23-20 (12-7). GRÖNHOLM NYERT AUSZTRÁLIÁBAN. A finn Marcus Grön holm, Timo Rautiainen kettős (Peugeot 206 WRC, képünkön) nyer­te az Ausztrál-ralit, a világbajnokság utolsó előtti futamát. A tavalyi sikerét megismétlő címvédő Grönholm 40 másodperccel előzte meg a brit Richard Burnst (Subaru Impreza WRC). A vb-pontversenyben a brit Colin McRae (Ford Focus WRC) egypontos előnyre tett szert a finn Tommi Mäkinennel (Mitsubishi Lancer WRC) szemben, miután egy hellyel megelőzte riválisát. A záró futamot november 22. és 25. között rendezik Nagy-Britanniában, __________________________■