Tolnai Népújság, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-15 / 241. szám

{Jim 2001. Október 15., Hétfő SPORT 11. OLDAL Bajnoki Táblázatok NBI 1. MTK 12 10 1 1 29- 7 31 2. Zalaegerszeg 12 7 1 4 21-16 22 3. Ferencváros 12 7­5 19-13 21 4. Videoton 12 6 3 3 13-13 21 5. Újpest 11 5 2 4 25-18 17 6. Debrecen 12 4 5 3 13-14 17 7. Dunaferr 12 4 3 4 18-13 15 8. Haladás 12 4 3 5 14-24 15 9. Matáv-Sopron 12 4 1 7 18-23 13 10. Kispest 11. Győr 12 3 3 6 17-27 12 12 1 5 6 14-21 8 12. Vasas 12 2 1 9 13-25 7 NB II Nyugati csoport 1. Bodajk 9 5 3 1 15- 5 18 2. Tata 9 5 3 1 15- 9 18 3. Kaposvölgye 10 5 2 3 10-10 17 4. Sárvár 10 4 4 2 13-10 16 5. MTE-Motim 9 5 2 3 13-12 14 6. Komló 9 4 1 4 9-11 13 7. Balatonlelle 10 3 3 4 12-10 12 8. Petőháza 9 3 3 3 9- 8 12 9. Veszprém 9 3 2 4 10-10 11 10. PVSK 9 2 5 2 9-11 11 11. Bonyhád 9 2 2 5 8-14 8 12. Balatonfüred 9­6 3 5-12 6 13. Ajka 9­4 5 10-16 4 NB III Dráva-c söpört 1. Szekszárd 10 7 3 _ 22- 5 24 2. Nagyatád 10 6 4­25- 8 22 3. Szentlőrinc 10 6 4­23- 6 22 4. Harkány 10 4 5 1 15-11 17 5. Bóly 10 4 4 2 22-17 16 6. Letenye 10 4 3 3 15-19 15 7. Dombóvár 10 3 5 2 19-11 14 8. Paksi SE 10 4 1 5 15-20 13 9. Decs 10 3 4 3 14-22 13 10. Keszthely 10 3 1 6 12-18 10 11. Barcs 10 2 2 6 10-17 8 12. Beremend 10 1 4 4 9-15 7 13. Mohács 10 1 2 7 7-22 5 14. Lenti 10 1­9 9-25 3 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dunaföldvár 9 7 2 36-15 23 2. D.szentgyörgy 8 7­1 35-12 21 3. Bölcske 9 5 2 2 44-12 17 4. Nagymányok 8 5 1 2 24-17 16 5. Tamási 9 4 3 2 18-11 15 6. Bátaszék 9 4 3 2 15-10 15 7. Rakasd 8 4 2 2 19-10 14 8. Tevel 9 4 2 3 24-22 14 9. Dunakömlőd 9 4 1 4 24-20 13 10. Tolna 9 4 1 4 17-13 13 11. őcsény 9 3 3 3 22-17 12 12. Kajdacs 9 3 1 5 22-19 10 13. Simontornya 10 2 1 7 19-37 7 14. Kéty 9­­9 10-45­15. Nagydorog 10­­10 6-76­Ifjúságiak 1. Tolna 9 8 1 _ 44-14 25 2. Dunaföldvár 9 8­1 48-10 24 3. Simontornya 10 7 1 2 44-21 22 4. Bátaszék 9 6 2 1 53-15 20 5. Tamási 9 5 2 2 27-21 17 6. D.szentgyörgy 8 5­3 35-16 15 7. Bölcske 9 4 1 4 48-36 13 8. Tevel 9 4­5 25-34 12 9. Kéty 9 3 1 5 22-30 10 10. Dunakömlőd 9 3 1 5 26-35 10 11. Kajdacs 9 2 3 4 24-37 9 12. Nagymányok 13. Kakasd 8 2 2 4 18-26 8 8 1 1 6 11-39 4 14. Őcsény 9 1­8 10-41 3 15. Nagydorog 10­1 9 8-68 1 Zalában vesztett a Ferencváros Labdarúgás NB I, 12. forduló: Zalaeger- szeg-Ferencváros 2-0 (0-0). Zalaegerszeg, 8500 néző. V: Hanacsek. G: Nagy L. a 47., Kenesei a 73. percben. Sopron-Videoton 1-4 (0-2). Sopron, 4000 néző. V: Juhos. G: Sira a 87., illetve Pomper a 35., Földes a 40., Komódi az 57., Kis­kapusi a 88. percben. Debrecen-Győr 1-1 (0-0). Debrecen, 5000 néző. V: Hajdó. G: Plókai az 51., illetve Oross a 82. percben. MTK-Vasas 1-0 (1-0). Hun­gária körút, 2000 néző. V: Sápi. G: Ferenczi a 34. percben. Kispest-Haladás 6-1 (1-0). G: Balint a 3., Pintér az 58., Her­cegfalvi a 69., Téger a 77, Piros­ka a 85. és a 91., illetve Filipovics a 84. percben. Lapzártakor: Újpest-Duna- ferr 0-2. ■ Totóeredmények A totó 41. heti szelvényén szereplő mérkőzések lapzár­táig beérkezett eredményei: 1. Zalaegerszeg-FTC 2-0 1 2. Debrecen-Győr 1-1 x 3. MTK Hungária-Vasas 1-01 4.1860 Münch.-B. Münch. 1-5 2 5. Hamburg-Hertha BSC 4-0 1 6. Cottbus-Leverkusen 2-3 2 7. Stuttgart-Schalke 04 3-0 1 8. M'gladbach-Dortmund 1-2 2 9. Juventus-Torino 3-3 x 10. Lecce-Fiorentina 4-1 1 11. Perugia-Roma 0-0 x 12. Udinese-Internazionale 13. Brescia-Chievo 2-2 x Pluszmérkőzés: 14. Újpest-Dunaferr 0-2 2 __________________ ■ I Cs ak a Decs profitált a rangadókból Pontot vesztett az UFC, két büntető sem segített a paksiakon Korán döntött a Komló Ezúttal sem sikerült idegenben győznie az Agraconak Megyei rangadókra került sor a hétvégén az NB III Dráva-cso- portjában. Az UFC szombaton megosztozott a pontokon a Dombóvárral, míg a Decs nagy csatában nyert a két tizen­egyest is hibázó Paksi SE ellen. Labdarúgás Decs-Paksi SE 1-0 (0-0) Decs, 300 néző. V: Nagy. Decs: Cziráki- Sztehló, Pilisi, Szabácsi- Pozsár, Hegedűs L. (Pusztai), Kalmár, Boros (Szilágyi), Berényi- Hegedüs A., Csende (Kiss J.). Játékos-edző: Kiss János. Paks: Licker- Iván, Jenei, Szabó- Wolf, Gulyás, Abonyi, Hoffer- Lilinger- Szili, Hencz. Edző: Klement István. Két alkalommal is Licker bravúrjaira volt szük­ség, hogy találkozó elején a paksiak megőrizzék kapujukat a góltól. A 3. percben Pozsár 25 méteres löketét, bő negyed óra múlva Pilisi 18 méteres próbálkozását hárította a PSE portása. Mindkét csapat rengeteg átadási hibá­val játszott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A hazaiak némi mezőny­fölényt harcoltak ki ugyan, ám egy- egy elfutással a paksiak is jelezték, hogy igényt tartanak a három pontra. A 28. percben aztán már meg is tehet­ték volna az első lépést a pontszerzés felé, ám a Lilinger buktatásáért meg­ítélt büntetőt - Cziráki ütötte el a pak­siak támadóját - a sértett az égbe rúg­ta. Tíz perccel később újfent Lilinger villant, 10 méteres emelése azonban ezúttal fél méterrel tévesztett célt. Szünet után agilisebben kezdett az első félidő­ben visszafogott hazai gárda. A 47. percben Berényi tesztelte a felső lécet, majd Hegedűs A. hagyott ki helyzetet. Az 52. percben Lilinger ka­pott remek indítást, már bent járt a 16-oson belül, amikor Kalmár és Szabácsi összezárt előtte. A paksi csatár elesett, a játékvezető pedig újfent a büntetőpontra mutatott. A labda mögé ezúttal Gulyás állt, ám a paksi középpályás lövését Cziráki a bal alsó sarok elől szögletre ütötte. Az újabb kihagyott büntető visszavetette a Duna-par- tiakat, s ezt kihasználva megszerezte a vezetést a Decs. A 70. percben Kalmár 40 méteres kereszt- labdáját a csereként beállt Kiss János az ötösnél levette, és a hosszú felső sarokba bombázott. 1-0. A paksiak már az első félidőben döntésre vihet­ték volna a dolgot, ám még tizenegyesből sem tudtak betalálni a hazaiak hálójába. A fordulás után újabb büntetőt hibázott a Paks, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a második játékrészben fö­lényben játszó vendéglátó egy remek egyéni ala­kításnak köszönhetően bezsebelte a három baj­noki pontot. Jók: Kiss J„ Kalmár, Cziráki, illetve Licker, Jenei, Gulyás. (rónád Szekszárdi UFC- Dombóvári FC-Rutin 1-1 (1-1) Szekszárd, 600 néző. V: Kasza Z. Szekszárdi Horváth B.- Kiss Cs., Fehér, Mosonyi, Gaál- Tóth P. (Czékmány), Mészáros I. (Tolnai), Bozsér (Bíró), Torma- Máté, Galambos. Edző: Dienes Pál. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Várai- Nagy, Hor­váth J.- Pintér (Fehér), Steiger (Regényi), Vincze (Banai)- Savanyú, Szabotin. Játékos-edző: Horváth Árpád. Bátran kezdtek a vendégek, s míg a szerdai ku­pameccs fáradalmait még érző hazaiak pontatlan átadások miatt csak elvétve veszélyeztették Bontovics kapuját, addig a másik oldalon több­ször is Horváth Bálint bravúrjára volt szükség ah­hoz, hogy Steiger szabadrúgásai ne találjanak utat az UFC kapujába. A 31. percben aztán már a szekszárdi hálóőr sem segíthetett: egy jobb oldali vendégszögletet-követően Pintér emelkedett a legmagasabbra, és az ötösről a kapuba csúszta­tott! Péter (balról) és Horváth Árpád kézfogója (UFC-OFC 1-1) F.! GOTTVALD tott. 0-1. A hazai szurkolók csak négy percig bosszankodtak. Ekkor a könnyelmű Horváth Jó­zsefet Máté szerelte huszonöt méterre a dombó­vári kaputól, a házigólkirály Galambos lecsapott a labdára, megtolta a behátráló Horváth Árpád mel­lett, majd 18 méterről középről a jobb sarokba zú­dította a játékszert. 1-1. A fordulás után taktikát változtatott a DFC, és át­adva a területet a hazaiaknak kontrajátékra rendez­kedett be. A szekszárdiak nyomasztó mezőnyfö­lényben futballoztak, ám csak helyzetekig jutottak, s igazán nem is tették próbára Bontovics kapust. Ahogy fogyott az idő, úgy lett egyre görcsösebb az UFC, a vendégek pedig szervezetten, fegyelmezet­ten futballozva, a folyamatos játékot apró szabály­talanságokkal, időhúzással széttördelve a lefújásig őrizték a számukra értékes döntetlent. A Szekszárd utoljára az első fordulóban, a Nagyatád ellen vesz­tett ponto(ka)t hazai környezetben. Jók: Mosonyi, Horváth B„ Gaál, Czékmány, illetve Horváth Á., Vá­rai, Steiger, Nagy. (fekete) További eredmények: Mohács-Nagyatád 0-2, Beremend-Keszthely 1-0, Barcs-Lenti 2-1, Lete- nye-Bóly 2-3, Szentlőrinc-Harkány 2-1. Tolnai mesterlövészek: 6 gólos: Galambos (Szekszárd), 5 gólos: Szili (Paksi SE). 4 gólos: Savanyú (Dom­bóvár), Máté, Bíró (Szekszárd). Labdarúgás Ötödik idegenbeli találkozó­ján sem sikerült győznie az Agraco FC-nek. Az NB II Nyu­gati csoportjában szereplő bonyhádiak ezúttal Komlón szenvedtek vereséget. Komló-Bonyhád 1-0 (1-0) Komló, 200 néző. V: Szabó R. (Lémon, Szepesi). Komló: Demhardt- Nagy J., Both, Fodor- Istókovics, Dömény (Korcsmár, 89.), Dörnyei, Méhn, Geisz- Müller (Nagy A., 78.), Bori (Mang, 65.) Edző: Kiss Sándor. Bonyhád: Bogyay- László (Köllő, 78.), Nagy Z., Magócs- Goretich (Kordé, 46.), Osztermájer, Benedeczki, Tá­las, Nagy Zs.- Gergely, Papp (Tóth, 68.). Edző: Torna Árpád. A 10. percben Müller cselezte ki Nagy Zoltánt, a bal oldalon, majd 14 méterről a kapuba lőtt. 1-0. A 16. percben Tálas 22 mé­terről lövésre szánta el magát, ám Demhardt a helyén volt. A 18. percben remek hazai akció után Istókovics bal oldali beadá­sát Bori előrevetődve 8 méterről fejelte kapura, Bogyay azonban hárított. A 30. perben Tálas nagyszerű labdájával Nagy Zs. balról középre cselezte magát, majd 20 méterről nem sokkal a kapu mellé lőtt. A 37. percben Tálas perdítése után ismét Nagy Zsolt vállalkozott lövésre, ám Demhardt ezúttal is védett. A 44. percben Osztermájert buktatták a kaputól 25 méterre, a szabad­rúgást Tálas kevéssel fölé lőtte. A 45. percben egy előrevágott lab­da Nagy Zoltánról Bori elé vágó­dott, a komlói támadó lövését azonban Bogyay hárította. Az 57. percben Tálas átadásával Papp került ziccerbe, ám egy ütemet kivárt, így odalett a lehetőség. A 78. percben Tálas jobb oldali szögletét a néhány másoperccel korábban beállt Köllő bólintotta hat méterről kapura, de Demhardt óriási bravúrral vé­dett. A 80. percben Dömény ka­pott jó labdát a jobb oldalon, de addig cselezgetett, míg Nagy Z. fölszabadított. Az ellentámadás­ból Köllő nagyszerű lyukra futta­tásánál Tóth kilépett és óriási helyzetben hosszan szöktette magát, így Demhardt felszedte előle a labdát. A 85. percben Tá­las kis szöglettel felérő jobb olda­li szabadrúgását Fodor röviden mentette, a labda a második hul­lámban érkező Kordé elé került, aki 25 méterről tűz alá vette a ka­put, ám a lövést Demhardt fogta. A 90. percben Nagy A. ívelése lesgyanús helyzetben találta Korcsmárt, aki a leálló védelem mögött egy az egyben vezethette Bogyayra a labdát, nem túlerős emelését a bonyhádiak kapusa kiütötte. A korán szerzett hazai gól, után néhány perces kapkodás lett úrrá a bonyhádiakon, akik csak a félidő közepétől nyu­godtak meg. A játékrész hajrá­jában már kiegyenlített játékot láthatott a publikum, az Agraco elsősorban távoli lövé­sekkel próbált eredményt elér­ni. Az félidő utolsó pillanatai­ban Bogyay biztos góltól men­tette meg a vendégcsapatot. A második játékrészt bátrabban kezdte a völgységi alakulat, mezőnyfölényt harcolt ki, ám a gólszerzéssel ezúttal is hadilá­bon álltak játékosai. A hajrá­ban a támadójáték serkentésé­re Torna edző a védő László he­lyett Köllőt cserélte be. A hú­zás bevált, mert veszélyesebbé vált az Agraco játéka. A frissen beállt csatár kis híján kiegyen­lített, majd forintos labdát adott Tóthnak. Ahogy telt az idő, úgy vált idegesebbé a Komló. A Bonyhád azonban hi­ába támadott, nem tudott a ka­puba találni. Az idei pontvadá­szatban immár hatodik talál­kozóján maradt gólképtelen az Agraco, ráadásul idegenben még nem sikerült megzörget­niük a hálót Tálaséknak. A lá­tottak alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Osztermájer, Tálas, Benedecz­ki. Torna Árpád: - Sajnos csak negyed óra után ébredtünk fel, s ez megbosszulta magát. A folyta­tásban játékban felülmúltuk az ellenfelet, ám gólt sajnos nem si­került elérnünk. (hunyadi) * További eredmények: Kapos- völgye-Motim 2-0, Sárvár- Veszprém 1-0, PVSK-Ajka 1-1, Balatonlelle-Bodajk 0-1, Bala- tonfüred-Tata 0-1. Parádézó éllovasok, szenvedő sereghajtók Újra a tabella élén a Dunaföldvár, ismét dobogóközeiben a remeklő Nagymányok A Jako Sport megyei I. osztály hétvégi fordulójában a Dunaföldvár a Nagydorog, a Bölcske pedig a Kéty ellen aratott kétszámjegyű győzelmet. Labdarúgás Nagydorog-Dunaföldvár 0-10 (0-5). Nagydorog, 50 néző. V: Botos. Nagydorog: Fink- Kese­rű, Kirchner, Lázár, Galambos- Fancsali, Bíró, Hadobás, Por- tikhegyi- Varga, Csorján. Edző: Máté László. Dunaföldvár: Mol­nár (Fekete)- Antal, Szilasi, Pa­jor, Nagy, Farsang- Alberczki Cs. (Fodor), Futó, Alberczki G.- Tarnai, Bényei. Játékos-edző: Kindl István. A vendégcsapat tet­szés szerint érte el góljait. G: Tárnái 3, Alberczki Cs. 2, Bényei 2, Farsang 2, Szilasi. Jók: Lázár, Varga, illetve Tárnái, Farsang. MIKLÓS JÁNOSNÉ Bölcske-Kéty 11-2 (2-1). Bölcske, 250 néző. V: Tóth Gy. Bölcske: Müller- Ledneczki, Törjék, Tamási- Pokorni (Szili), Szauer, Lacza, Rácz, Somogyi- Fejes (Pummerschein), Szaba­di. Edző: Blatt Pál. Kéty: Faragó- Forrai, Pál, Stölkler, Sebestyén N. (Sebestyén M.)- Fazekas, Tóth, Kalmár, Márton A.- Már­ton R„ Szedlák. Játékos-edző: Kalmár László. A vendégcsapat az első félidőben még tartotta ma­gát, ám a jobb erőkből álló hazai­ak a hajrában bedarálták ellenfe­lüket. G: Fejes 3, Lacza 2, Szauer 2, Szabadi, Somogyi, Rácz, Pummerschein, illetve Szedlák, Kalmár. A hazaiaktól Lacza, Fejes és Ledneczki dicsérhető. NYULASI JÓZSEF Tolna-Dunakömlőd 3-0 (3-0). Tolna, 150 néző. V: Hor­váth Z. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Klein M., Schaffer (Horváth E.)- Szegleti (Zöré- nyi), Szabó (Pálinkás), Nagy L, Kiss G. (Nagyváradi)- Bencze, Guth. Edző: Kvanduk János. Dunakömlőd: Tóth- Majsai, Kiss T. (Pál), Árvái (Szél), Kiss G.- Kovács Z., Kovács D., Kajári (Forster), Taba,- Vörös, Bertók (Kolarics). Játékos-edző: Kola- rics Zsolt.A hazai csapat már az első félidőben döntésre vitte a dolgot. G: Nagy, Szegleti, Bencze. Jók: Fekete, Szegleti, Nagy, Guth, illetve Majsai, Kiss G., Kovács D. TARJÁNI GYULA Nagymányok-Őcsény 5-0 (1-0). Nagymányok, 200 néző. V: Fazekas. Nagymányok: Töpfner T.- Lovász, Palkó Cs. (Studer), Szabó F„ Borbély (Lőrincz)- Biliczki, Szabó P. (Wildanger), Bíró- Óber, Laka­tos (Töpfner M.), Kecskeméti. Edző: Fláding János. Őcsény: Németh- Szabó, Kárpáti (Ka­sza), Kovács, Takács, Kollár- Tubik (Révész), Vecsei, Demkó (Bíró)- Kutasi, Bartos. Edző: Pó­lyák Antal. A két büntetőt hibázó hazaiak sikere egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben. G: Kecs­keméti 3, Borbély Cs., Lőrincz. Jók: Szabó F. vezérletével az egész hazai csapat, illetve Németh, Vecsei, Kovács. borbély Sándor Bátaszék-Tamási 0-0. Báta- szék, 300 néző. V: Bárány P. Bátaszék: Grill- Kovács L., Var­ga, Zágonyi, Szabados (Nagy)- Sárközi, Kiss (Diriczi), Hau- wasser, Kovács Cs., Lieszkov- szky (Kőkúti), Márton. Edző: Botos Árpád. Tamási: Száka- Szilágyi, Berengyán, Herr- Ár­vái, Teplán (Gyenei), Béres, Gu­lyás, Molnár- Szakács (Már­kus), Ferencz. Edző: Walter Ist­ván. Közepes iramú mérkőzésen a helyzetek mindkét oldalon ki­maradtak, így a döntetlen megfe­lel a játék képének. Jók: Varga, Szabados, illetve Száka, Berengyán, Molnár, Árvái. SÁGI ISTVÁN Simontornya-Kajdacs 0-1 (0-1). Simontornya, 150 néző. V: Krekó. Simontornya: Tóth- Ihász (Borbás L), Molnár J., Fü­redi, Pekli- Rabóczki, Lacza, Fritz, Kovács- Csontos (Kapi- nya), Borbás B., Büttl. Edző: Csepregi György. Kajdacs: We- isz- Kovács, Lengyel J., Varga, Váncsodi (Farkas)- Régi, Már­kus, Milák, Lengyel M.- Pató, Király. Edző: Zámbó János. Könnyen felejthető mérkőzésen egy gól és más semmi. G: Király. Jók: Molnár J„ Pekli, illetve az egész vendégcsapat, varga László A Kakasd-Dunaszentgyörgy mér­kőzést október 23-ra halasztották. A Tevel szabadnapos volt. * * * * Ifjúsági eredmények: Nagy­mányok-Őcsény 3-1, Bátaszék- Tamási 2-2, Bölcske-Kéty 5-2, Nagydorog-Dunaföldvár 0-6, Tol­na-Dunakömlőd 3-2, Simontor- nya-Kajdacs 1-1.____________■