Tolnai Népújság, 2001. szeptember (12. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-24 / 223. szám

jj m 2001. Szeptember 24., Hétfő SPORT 11. OLDAL BAJNOKI TABELLÁK NBI 1. MTK 10 8 1 1 25- 6 25 Z Ferencváros 10 7­3 18- 8 21 3. Videoton 10 5 3 2 9-10 18 4. Zalaegerszeg 10 5 1 4 16-15 16 5. Haladás 10 4 3 3 12-15 15 6. Újpest 10 4 2 4 23-18 14 7. Dunaferr 10 4 2 4 17-12 14 8. Sopron 10 4 1 5 17-18 13 9. Debrecen 9 3 3 3 10-12 12 10. Kispest 10 2 2 6 10-25 8 11. Győr 10 1 4 5 11-17 7 ÍZ Vasas 9 1­8 9-21 3 NB II Nyugati csoport 1. Balatonlelle 7 3 3 1 10- 5 12 Z Tata 6 3 3­10- 6 12 3. Bodajk 6 3 2 1 12- 4 11 4. Petőháza 7 3 2 2 9- 7 11 5. MTE-Motim 6 4 1 2 11- 9 10 6. Kaposvölgye 7 3 1 3 5- 8 10 7. Sárvár 7 2 3 2 8- 8 9 8. PVSK 7 2 3 2 7- 9 9 9. Veszprém 6 2 2 2 7- 6 8 10. Komló 6 2 1 3 4- 7 7 11. Bonyhád 6 1 2 3 4- 7 5 ÍZ Balatonfüred 6­4 2 3- 9 4 13. Ajka 7­3 4 6-11 3 NB III Dráva-csoport 1. Szekszárd 7 6 1 _ 15- 2 19 Z Szentlőrinc 7 4 3­19- 4 15 3. Nagyatád 7 4 3­20- 7 15 4. Letenye 7 4 2 1 11-10 14 5. Bóly 7 3 3 1 17-12 12 6. Harkány 7 2 5­10- 8 11 7. Paksi SE 7 3 1 3 11-14 10 8. Dombóvár 7 2 3 2 15- 8 9 9. Decs 7 2 3 2 10-17 9 10. Keszthely 7 2 1 4 8-14 7 11. Mohács 7 1 2 4 6-16 5 ÍZ Beremend 7 _ 3 3 6-12 3 13. Barcs 7­2 5 4-13 2 14. Lenti 7­­7 5-19­Megyei I. osztály Felnőttek 1. Dunaföldvár 6 5 1 _ 18- 9 16 Z D.szentgyörgy 3. Bátaszék 6 5­1 28-10 15 7 4 1 2 11- 6 13 4. Tevel 7 4 1 2 20-16 13 5. Tamási 7 3 2 2 11- 9 11 6. Bölcske 6 3 1 2 30- 9 10 7. Kakasd 6 3 1 2 16- 9 10 8. Dunakömlőd 6 3 1 2 19-14 10 9. Tolna 6 3 1 2 14- 9 10 10. Nagymányok 5 3­2 16-15 9 11. őcsény 6 2 2 2 13- 9 8 ÍZ Simontomya 7 2 1 4 15-26 7 13. Kajdacs 6 1­5 12-17 3 14. Kéty 6­­6 6-25­15. Nagydorog 7 - - Ifjúságiak 7 6-52 1. Bátaszék 7 6 1 _ 50-11 19 Z Tolna 6 5 1­25- 7 16 3. Dunaföldvár 6 5­1 34- 8 15 4. Simontomya 7 5­2 36-15 15 5. D.szentgyörgy 6 5­1 28- 7 15 6. Tamási 7 4 1 2 19-17 13 7. Kéty 6 3­3 17-18 9 8. Dunakömlőd 6 3­3 18-25 9 9. Tevel 7 3­4 19-28 9 10. Bölcske 6 2 1 3 35-20 7 11. Nagymányok 5 1 1 3 11-20 4 ÍZ Kajdacs 13. Kakasd 6 1 1 4 18-32 4 6 1­5 6-30 3 14. őcsény 15. Nagydorog 6­­6 6-31 _ 7­­7 3-56­F UTB ALL-M OZAIK A Sebőköt, Mátyust, Miriutát és Vincze Ottót is soraiban tudó Cottbus 3-0-ás vereséget szen­vedett hazai pályán a Bajnokok Ligája győztes Bayern Mün­chentől a német Bundesliga hét­végi fordulójában. A találkozón Mátyus öngóllal segítette a bajo­rokat. A másik magyar érdekelt­ségű együttes, a Hertha BSC Ki­rály Gáborral a kapujában 4-1 arányban kapott ki a listavezető, sorozatban hét győzelmet szám­láló Kaiserslautern vendége­ként. Az olasz bajnokságban az él­lovas Juventus Leccében ha­gyott egy pontot (0-0), így a To­rinóban győzedelmeskedő Inter (1-0) pontszámban beérte a „zebrákat” a tabellán. A bajnoki címvédő Roma megszerezte el­ső győzelmét. A fővárosi bordó­sárgák a Fiorentinát verték (2-1) a Stadio Olimpicóban. _______■ Tot óeredmények A totó 38. heti szelvényén szereplő mérkőzések lapzár­táig beérkezett eredményei: 1. Ferencváros-Győr 3-1 1 2. Sopron-Újpest 1-4 2 3. Vasas-Debrecen 1-1 x 4. Dunaferr-Zalaegerszeg 4-11 5. Hamburg-Bremen 0-4 2 6. Cottbus-Bayem M. 0-3 2 7. Freiburg-Schalke 2-0 1 8. K.lautern-Hertha BSC 4-11 9. Dortmund-Leverkusen 1-1 x 10. Lecce-Juventus 0-0 x 11. Perugia-Udinese 1-2 2 12. Roma-Fiorentina 2-1 1 13. Torino-Inter 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. Milan-Lazio ■ PSE, UFC, DFC: előny volt a hazai pálya Biztos szekszárdi siker a megyei rangadón, hátrányból fordított a Paksi SE Az NB III Dráva-csoportjának hétvégi fordulójában megyénk mindhárom otthon játszó együttese biztosan szerezte meg a három bajnoki pontot. Labdarúgás pás, Csende). Játé­kos-edző: Kiss János. A 30. percben egy, a védőkön irányt változ­tató lövés után a labda a kapufáról Bíró elé pat­tant, ám a szekszárdi csatár közelről nem ta­lálta el a kaput. Négy perccel később azonban helyre hozta hibáját: Galambos pontos indítá­sát egy pattanás után kapásból zúdította Prantner kapujába. 1-0. A 44. percben Bozsér baloldali szögletéből Mosonyi 7 méterről, za- vartálanul bólintott a hálóba. 2-0. Szünet után, a 65. percben jobb oldali kisszöglet után Bozsér ívelte középre a lab­Paksi SE-Beremend 2-1 (1-1) Paks, 300 néző. V: Majdanics. Paks: Licker- Iván, Jenei, Debreceni, Prantner- Gulyás (Czapkó), Abonyi (Szili), Hoffer, Wolf- Tóth (Hencz), Lilinger. Edző: Klement István. Beremend: Viszt- Ha­lász, Kislőrincz, Borsos, Bábli- Kutyány- csányin (Illés), Far­kas, Nagy, Valkai- Polgári, Kosa. Edző: Fülöp Attila. A 18. percben Nagy húzott kapura, lövését Licker Borsos elé ütöt­te, s a felfutó középpá­lyás 14 méterről a léc alá bombázott. 0-1. A 27. percben Abonyi át­adását Hoffer maga elé tette, és futtából 12 mé­terről nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba. 1-1. Szünet után, a 48. percben Wolf húzott el a jobbszélen, átívelt a másik oldalra, és Czapkó 15 méterről ki­lőtte a hosszú sarkot. 2-1. A 85. percben Borsos lövése a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. Jó iramú, változatos Kiss Csaba és az UFC is a decseik föllé nőtt a megyei rangadón mérkőzésen a hazaiak megérdemelten nyertek a jól játszó Beremend ellen. Jók: Jenei, Iván, Hoffer, Czapkó, illetve Borsos, Farkas, Polgári, Kislőrincz. izerza) lálat feldobta a decsieket, akik a lefújásig be­csülettel hajtottak, de újabb gólra már nem futotta erejükből. Jók: Bozsér, Kiss Cs„ Ga­lambos, Mosonyi, illetve Szabácsi, Ruff. (FEKETE) Dombóvári FC-Rutin- Lenti 2-0 (1-0) Dombóvár, 200 néző. V: Nagy. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth A., Várai- Nagy (Pintér), Horváth J.- Tóth, Steiger (Vincze), Szabotin- Varga, Bán. Játékos­edző: Horváth Árpád. Lenti: Hermann- Beke, Magyar, Korpics, Tóth- Katona, Molnár, Szabó, Gúzs- Bíró (Var­ga), Lőrincz. Edző: Péter Zoltán. A 26. percben Tóth egy cselsorozat után Bán elé tálalt, s a csatár 14 méter­ről a bal sarokba lőtt. 1-0. A 88. percben Bán balol­dali beadását Tóth átvette, és egy csel után 10 méter­ről a jobb sarokba bombá­zott. 2-0. A rengeteg hely­zetet kidolgozó hazai csa­pat a végjátékba biztosí­totta be megérdemelt győ­zelmét. Jók: Hopp, Tóth, Bán, illetve Korpics. (NYÁRI) További eredmények: Nagyatád-Keszthely 6-1, Letenye-Szentlőrinc 2-2, Bóly- Mohács 0-0, Har- kány-Barcs 1-0. FOTÓ: BAKÓ JENŐ Szekszárdi UFC- Decsi KSE 3-1 (2-0) Szekszárd, 600 néző. V: Körmendi. Szek- szárd: Horváth B.- Kiss Cs., Fehér, Mosonyi, Gaál- Tóth P. (Czékmány), Bozsér, Mészáros I., Torma- Bíró (Tóth A.), Galambos (Tolnai). Edző: Dienes Pál. Decs: Prantner- Szabácsi, Pozsár, Sztehló, Nagyfalusi- Berényi (Hegedűs L.), Szil­ágyi, Boros, Ruff- Hegedűs A., Pilisi (Ka­dát, Galambos pedig 9 méterről a kapu bal oldalába csúsztatott. 3-0. A 71. percben Horváth kapus röviden öklözött, Boros lövé­sét azonban Kiss Cs. a gólvonalon állva a léc alól szögletre fejelte. A jobb oldalról Hegedűs L. kanyarított középre, és Ruff a védőket megelőzve 6 méterről a hosszú sa­rokba csúsztatott. 3-1. A hazaiak hamar mezőny­fölénybe kerültek, bő félóra játék után a vezetést is meg­szerezték, s újabb harminc perccel később már három gólosra nőtt a Szekszárd elő­nye. Ekkor az UFC visszavett a tempóból, míg a szépítő ta­NB II, Hummel-csoport A 7. forduló eredményei: Motim TE-PVSK 1-2, Tata-Sárvár 1-0, Komló-Kaposvölgye 1-2, Veszprém-Petöháza 2-2, Balaton- füred-Balatonlelle 0-0, Bodajk-Ajka 0-0. A Bonyhád Agraco FC szabadnapos volt. Tolnai mesterlövészek 4 gólos: Savanyú (Dombóvár). 3 gólos: Horváth J. (Dombóvár), Máté, Bozsér, Bíró, Galambos (mind • Szekszárd), Hegedűs A., Ruff (Decs). 2 gólos: Steiger, Bán (Dombóvár), Mosonyi (Szekszárd), Szili, Tóth, Czapkó (Paks), Pilisi (Decs). Tököli a mennyben, a Zete a pokolban Labdarúgás Dunaferr-Zalaegerszeg 4-1 (1-0). Dunaújváros, 1500 néző. V: Hajdó. Dunaferr: Rabóczki- Mészáros, Salamon, Bagoly, Kiss Gy.- Zováth, Jaki, Lengyel (Medic, 86.), Rósa- Sowunmi (Kóczián, 81.), Tököli. Edző: Egervári Sándor. Zalaegerszeg: Túri- Kocsárdi, Udvardi, Telek, Szamosi (Urbán, 69.)- Babati (Sabo, 61.), Balog Cs., Molnár B. (Csóka, 78.), Egressy- Waltner, Kenesei. Edző: Bozsik Péter. A re­mek napot kifogó Tököli vezette Dunaferr második félidei pazar já­tékával még ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Bozsik Pé­ter együttese sorozatban negyedik vereségét szenvedte el. G: Tököli a 4L, a 70., és a 80., Bagoly az 54., il­letve Waltner az 53. percben. Ferencváros-Győr 3-1 (3-0). Üllői út, 6000 néző. V: Makai. A Fradi első félidei gólratörőbb játé­kával biztosan nyert a szünet után feljavuló győriek ellen. G: Horváth P. az 5. és a 37. (utóbbit 11-esből), Lipcsei a 45., illetve Oross a 81. percben. Matáv-Sopron-Űjpest 1-4 (0-1). Sopron, 4500 néző. V: Szar­ka. A szépen játszó lila-fehérek akár több góllal is nyerhettek volna az ezúttal igen csak halovány ha­zaiak ellen. G: Sira az 56., illetve Tamási a 37, Erős az 58., Vagner az 59., Dvéri a 81. percben. Videoton-Kispest-Honvéd 0-0. Székesfehérvár, 3000 néző. V: Dubraviczky. A jól védekező Kis­pest megérdemelten vitte el az egyik pontot a kapura ezúttal ke­vésbé veszélyes Vidi otthonából. Pénteken játszották: Haladás- MTK0-5. A Vasas-Debrecen találkozót lapzártánk után rendezték. A góllövőlista állása 9 gólos: Illés, Ferenczi (MTK), Tö­köli (Dunaferr), 6 gólos: Preisinger (Haladás), 5 gólos: Dvéri (Újpest), Egressy (Zalaegerszeg), Sira (Sop­ron), Tokody (Újpest), Tóth M. (Sopron). 4 gólos: Kenesei, Waltner (Zalaegerszeg), Sasu (Kis­pest), Tiber (Debrecen). Megszakadt a Dunaföldvár sorozata Kömlődön Vörös, Szentgyörgyön Domonkos, Bölcskén Fejes vezette a hazai hengert A Jako-Sport megyei I. osztály 7. fordulójában a Tamási megtörte a listavezető Dunaföldvár győzelmi sorozatát. Labdarúgás Dunaföldvár-Tamási 1-1 (0-0). Dunaföldvár, 200 néző. V: Száraz. Dunaföldvár: Molnár- Pajor, Szilasi, Antal, Kindl (Jakab)- Alberczki, Fodor (Futó), Nagy L., Tamai- Bényei, Farsang. Játékos­edző: Kindl István. Tamási: Száka- Kovács, Berengyán, Teplán, Árvái- Herr, Béres (Gu­lyás), Filótás- Ferencz (Stircz), Molnár, Szakács (Kovács). Edző: Walter István. A jól felkészített Ta­mási ellen a hazai csapatnak - az el­ső félidőben elhibázott ziccerei mi­att - meg kellett elégednie az igazsá­gos döntetlennel. G: Bényei, illetve Molnár. Jók: Farsang, Pajor, Antal, Bényei, illetve Száka (a mezőny leg­jobbja), Molnár, Berengyán. KINDL ISTVÁN Dunakömlőd-Nagydorog 7-1 (5-1). Dunakömlőd, 150 néző. V: Rácz. Dunakömlőd: Tóth (Szakáli)- Majsai, Kiss T., Barta, Kiss G.- Árvái (Széli), Kovács D. (Pál), Kovács Z., Taba- Kajári (Bertók), Vörös. Edző: Kolarics Zsolt. Nagydorog: Fink- Fancsali, Lázár (Egei), Galambos, Kirchner- Tancsa, Hadobás, Mó­kus, Portikhegyi- Bogáncs, Nyer­ges. Edző: Máté László. Dunakömlődön beVörösödött az ég alja. G: Vörös 5, Barta, Kovács Z., ü­letve Hadobás. Jók: Vörös, Kovács Z„ Kiss T., Barta, illetve Tancsa, Portikhegyi,Kirchner. KOLARICS ZSOLT Dunaszentgyörgy-Nagymányo k 7-3 (5-1). Dunaszentgyörgy, 200 néző. V: Dárdai. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Mosonyi (La­katos), Horváth J., Somogyi (Ba­logh T.), Rogács (Gyöngyösi Z.)­Aradi, Horváth G., Radics, Krepsz- Horváth L, Domonkos. Játékos­edző: Horváth József. Nagymá- nyok: Töpfner T.- Studer, Lovász, Palkó, Szabó F.- Wildanger, Biliczki, Töpfner M., Bíró Sz.­Horeczky (Fábián), Kecskeméti. Edző: Fláding János. Verőfényes szombat délután a határban szőlő, a pályán pedig gólszüret volt. Szebb- nél-szebb tädlatok egy közönség­szórakoztató mérkőzésen. G: Do­monkos 4 (egyet 11-esből), Radics, Horváth L, Wildanger (öngól), illet­ve Kecskeméti (egyet 11-esből). Kiál­lítva: Gyöngyösi Z. a 83. percben. Jók: Domonkos, Somogyi, Rogács, Radics, illetve Lovász, Bíró Sz., Kecs­keméti. Kajdacs-Tevel 2-4 (2-3). Kajdacs, 200 néző. V: Schaffer. Kajdacs: Weisz-Váncsodi (Zám- bó), Lengyel J., Régi- Kovács A. (Kasza), Móger (Kovács L.), Már­kus, Pató- Bredák, Király (Pamuki). Edző: Zámbó János. Tevel: Bogos- Szolomayer, Bor- bandi, Antal- Gergely, Bátyi, Nagy, György- Dézsi (Kovács), Illés, Pfeifer (Ambrus). Edző: Klein Mi­hály. Kétgólos vezetése után alapo­san visszaesett a hazai csapat, s még tizenegyesből sem tudott a vendé­gek kapujába találni. G: Lengyel M„ Bredák, illetve Illés 2, György, Pfeifer. A vendégektől György, Borbandi, Bogos, Antal és Pfeifer di­csérhető. DEÁK JÓZSEF Bölcske-Simontornya 12-2 (5-1). Bölcske, 200 néző. V: Hor­váth. Bölcske: Süvöltős- Szili (Arschermann), Törjék, Lednecz- ki, Pokomi- Rácz, Pummersch- nein, Lacza (Tóth R.), Fejes- Besenczi (Szauer), Szabadi (Tóth Gy.). Edző: Blatt Pál. Simontomya: Simon- Ihász, Molnár (Borbás F.), Kapinya, Szőke- Rabóczki, Lacza (Szamonek), Borbás B., Pekli- Fritz, Büttl (Csontos). Edző: Csepregi György. Fejes és Lacza gólpárbajából a Simontomya került ki vesztesen. G: Fejes 4, Lacza 3, Szabadi 2, Tóth Gy. 2, Szauer, illetve Fritz, Borbás B. Jók: Fejes, Lacza, Pokomi, Szabadi, illetve Borbás B„ Szőke. NYULASI JÓZSEF Tolna-Kakasd 0-0. Tolna 150 néző. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Fazekas, Klein M.- Nagy, Schaffer, Kiss (Guth), Szegleti (Pálinkás)- Fauszt (Horváth), Bencze. Edző: Kvanduk János. Kakasd: Molnár- Kvanduk J., Far­kas, Kara, Kvanduk E.- Dávid (Eisensehr), Neumann (Galam­bos), Horváth, Rikkers (Szabó)- Balogh, Takács (Hucker). Edző: Kniesz Mátyás. Egyenlő erők küz­delme, igazságos pontosztozkodás. Jók: Wiesner, Scháffer, Szegleti, illet­ve Molnár, Farkas, Kara, Kvanduk E. TARJANI GYULA Őcsény-Bátaszék 0-1 (0-0), Őcsény, 250 néző. V: Nagy A. Őcsény: Győrfi- Szabó, Vecsei, Ta­kács, Biró- Bartos (Kasza L), Ka­sza P. (Kutasi), Kárpáti, Kovács- Demkó (Németh), Kollár. Edző: Pólyák Antal. Bátaszék: Grill- Ko­vács L, Varga, Zágonyi, Szabados- Sárközi, Kiss, Hauwasser, Pankovics- Márton (Kőkúti), Iieszkovszky (Kovács Cs.). Edző: Botos Árpád. A vendégek ötletes, gyors játékukkal meglepték az ébre­dező hazaiakat és egy távolról szer­zett szerencsés góllá a három pon­tot is elvitték. G: Pankovics. Jók: Vecsei, illetve Grill, Hauwasser, Pankovics, Sárközi. HORVÁTH ISTVÁN A Kéty szabadnapos volt. Ifjúsági mérkőzések: Dunaszentgyörgy-Nagymányok 5-1, Kajdacs-Tevel 3-4, Duna­kömlőd-Nagydorog 4-0, Bölcske- Simontornya 4-1, Tolna-Kakasd 2-1, Dunaföldvár-Tamási 3-1, Őcsény-Bátaszék 0-5. DÖMÖTÖR ENDRE Győrfi kapus itt még hárított, egy ízben azonban tehetetlen volt fotói bakó jenő