Tolnai Népújság, 2001. augusztus (12. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-27 / 199. szám

V M 2001. AUGUSZTUS 27., HÉTFŐ SPORT 11. OLDAL Bajnoki Tabellák NBI 1. MTK 7 6 1 17- 4 18 1. Zalaegerszeg 7 5 1 1 11- 5 16 3. Ferencváros 7 5­2 12- 5 15 4. Videoton 7 4 1 2 6- 8 13 5. Haladás 7 3 2 2 8- 7 11 6. Dunaferr 7 3 1 3 11- 8 10 7. Sopron 7 2 1 4 10-11 7 8. Kispest 7 2 1 4 7-15 7 9. Újpest 7 2 2 3 12-11 8 10. Debrecen 7 1 3 3 5-12 6 11. Győri ETO 7 1 2 4 7-11 5 12. Vasas 7 1 “ 6 8-17 3 NB II Nyugati csoport 1. Bodajk 3 2­1 7- 2 6 2. Petőháza 3 2­1 6- 4 6 3. Balatonlelle 3 2­1 4- 2 6 4. Komló 2 2­­3- 1 6 5. MTE-Motim 3 2­1 5- 4 6 Sárvár 3 2 _ 1 5- 4 6 7. Bonyhád 3 1 1 1 3- 2 4 8. PVSK 3 1 1 1 4- 4 4 9. Kaposvölgye 3 1­2 1- 4 3 10. Tata 2­2­4- 4 2 11. Ajka 4­1 2 3- 5 1 12. Veszprém 3­1 2 0- 3 1 13. Balatonffired 2­­2 1- 7­NB III Dráva-csoport 1. Szentlőrinc 3 2 1­6- 1 7 2. Szekszárd 3 2 1­3- 0 7 3. Bóly 3 2­1 9- 5 6 4. Letenye 3 2­1 5- 6 6 5. Nagyatád 3 1 2­6- 2 5 6. Decs 3 1 2­5- 2 5 7. Dombóvár 3 1 1 1 8- 3 4 8. Paksi SE 3 1 1 1 5- 7 4 9. Mohács 3 1 1 1 4- 9 4 10. Harkány 3­3­5- 5 3 11. Keszthely 3 1­2 3- 4 3 12. Barcs 3­1 2 1- 4 1 13. Berem end 3­1 2 2- 6 1 14. Lenti 3­­3 2-10­Megyei I. osztály Felnőttek 1. Nagymányok 3 3­­12- 4 9 2. Dunafőldvár 3 3 _ _ 13- 6 9 3. őcsény 3 2 1­10- 4 7 4. Bátaszék 3 2 1­8- 2 7 5. Tamási 3 2­1 5- 4 6 6. Simontornya 3 1 1 1 9- 7 4 7. Tevel 3 1 1 1 7- 6 4 8. Kajdacs 3 1­2 9- 8 3 9. D^zentgyörgy 2 1­1 4- 4 3 10. Tolna 3 1­2 4- 7 3 11. Kakasd 3 1­2 4- 8 3 12. Bölcske 2 _ 1 1 3- 4 1 13. Dunakömlőd 2­1 1 5- 8 1 14. Kéty 3­­3 4-14­15. Nagydorog 3 - - Ifjúságiak 3 4-15 1. Simontornya 3 3 _ _ 22- 6 9 1 Kéty 3 3­­15- 5 9 3. Bátaszék 3 2 1­23- 6 7 4. Tolna 3 2 1­17- 3 7 5. Dunafőldvár 3 2­1 20- 7 6 6. D.szentgyörgy 2 2­­10- 3 6 7. Tamási 3 2­1 6- 8 6 8. Kajdacs 3 1­2 12-13 3 9. Nagymányok 3 1­2 7-12 3 10. Dunakömlőd 2 1­1 6-11 3 11. Tevel 3 1­2 5-12 3 12. Bölcske 2 _ _ 2 3- 9­13. őcsény 3­­3 4-17­14. Kakasd 3­­3 3-20 — 15. Nagydorog 3­­3 3-24­■ Irr-\ • í -VfA DßV - • A Liverpoolé a Szuper Kupa Labdarúgás Megszakítás nélkül ötödször fordult elő, hogy a labdarúgó Európai Szuper Kupa döntőjé­ben a Bajnokok Ligáját megnye­rő együttes szenvedett veresé­get. Pénteken este az UEFA Ku­pa-győztes FC Liverpool bizo­nyult jobbnak 3-2-re a Bayern Münchennél. Utoljára 1997-ben a Juventus szerezte meg BL- címvédőként a Szuper Kupát is. „Büszke vagyok arra, hogy február 25. óta, amikor a Liga Kupát megnyertük, a mostani az ötödik trófeánk” - mondta Gerard Houllier, a Liverpool ve­zetőedzője. A Liverpool az első egyesület Angliában, amely egy naptári éven belül diadalmaskodott a Li­ga-, az FA-, az UEFA- és az Euró­pai Szuper Kupában valamint megnyerte a Charity Shieldet is. Totóeredmények A totó 34. heti szelvényén szere­plő mérkőzések eredményei: 1. Zalaegerszeg-Újpest 0-3 2 2. Győr-Videoton 0-0 x 3. MTK-Sopron 4-0 1 4. Vasas-Dunaferr 2-1 1 5. Debrecen-Kispest 2-2 x 6. Bologna-Atalanta 1-0 1 7. Brescia-Milan 2-2 x 8. Fiorentina-Chievo 0-2 2 9. Internazionale-Perugia 4-11 10. Juventus-Venezia 4-0 1 11. Lazio-Piacenza 1-1 x 12. Lecce-Parma 1-1 x 13. Udinese-Torino 2-2 x Pluszmérkőzés: 14. Aston Villa-M. United 1-1 x Szerencsés paksi siker Dombóvárott Másodszor nyert, s továbbra is érintetlen a Szekszárd hálója Az NB III Dráva-csoportjá- nak hétvégi fordulójában a Paks Dombóvárott nyert megyei rangadót, a Szekszárd mindhárom pon­tot otthonában tartotta, a decsieknek viszont csak az egyiket sikerült. Labdarúgás Dombóvári FC-Rutin- Paksi SE 1-2 (0-1) Dombóvár, 300 néző. V: Tamás. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á., Várai- Nagy, Horváth J.- Tóth, Steiger (Pintér), Szabotin (Varga)- Savanyú, Bán. Játékos-edző: Horváth Árpád. Paks: Licker- Debreceni, Lisztmájer, Iván, Prantner- Wolf, Tóth A. (Abonyi), Gulyás (Szabó), Czapkó (Frast)- Lilinger, Szili. Edző: Klement István. A 25. percben Lilinger bal oldali, beadásnak szánt labdája elgurult a védők lába mellett, és a jobb alsó sarokban kötött ki. 0-1. Szünet után, az 57. percben Varga bal oldali beadását Savanyú 8 méteiről a jobb felső sarok­ba fejelte 1-1. Az 59. percben Bán elvesztette a védővonalban a labdát, Wolf Czapkó elé tálalt, utóbbi pedig 5 méterről a kapus mellett a kapu közepébe gurított. 1-2. A mérkőzést végigtámadó hazai csapat helyzeteit kihagyta, míg a vendégek két szerenc­sés gólt szereztek. Jók: Savanyú, Hopp, illetve Iván, Prantner. inyárii Szekszárdi UFC- Keszthely 1-0 (1-0) Szekszárd, 300 néző. V: Czakó. Szekszárd: Horváth B.- Kiss Cs., Mosonyi, Mészáros I. (Fehér), Gaál- Czékmány (Tóth P.), Bozsér, Mészáros Zs., Torma- Galambos (Bíró), Máté. Edző: Dienes Pál. Keszthely: Vincze- Balogh, Berta, Panghy, Bertók (Húsz)- Nikitser, Sipos (Kiss Z.), Pintér (Kovács), Keveházi- Török, Koczor. Edző: Galántai Tibor. A 20. percben Mészáros István remek ütem­ben ugratta ki Bozsért, aki betört a 16-oson belülre, pontos beadását Máté 3 méterről lőtt a kapu közepébe. 1-0. A 45. percben Galambos egyedül húzott kapura, de jobb lábbal a kifutó Vinczébe lőtt. Fordulás után, a 75. percben Máté 20 méteres ■bal lábas bombáját a vendégek kapusa bravúrral Bozsér (hátul) egykori csapattársát, a labdát bűvölő Panghyt figyeli fotó. gottvald ütötte szögletre. A Szekszárd jobb első félidei játékával megérdemelten nyert a szervezetten védekező vendégek ellen. Jók: Mosonyi, Gaál,. Bozsér, Mészáros Zs„ illetve Vincze, Berta, Panghy. isajó) Decs-Mohács 2-2 (1-1) Decs, 500 néző. V: Majdanics. Decs: Cziráki- Sztehló, Pozsár, Szabácsi, Kapás (Kocsis)- Berényi, Pilisi, Boros, Ruff- Hegedűs A. (Hegedűs L.), Kiss J. (Csende). Játékos-edző: Kiss János. Mohács: Tóth- Strigyencz, Lajos, Jancsarics, Balogh (Domokos)- Bódis, Peter- ke, Schwarczkopf, Auth- Bíró (Pavkovics), Dárdai (Till). Játékos-edző: Bíró Ferenc. A 17. percben Pilisi kényszerítőzött Borossal, majd a visszakapott labdát 15 méterről laposan a jobb sarokba lőtte. 1-0. A 42. percben Balogh cselezgetett a decsi tizenhatos tájékán, ártalmat­lannak tűnő lövése bevánszorgott Cziráki kapu­jába. 1-1. Szünet után, a 60. percben bal oldali beadás után Dárdai 10 méterről szabadon fejelhetett a hálóba. 1-2. A 75. percben Pilisi ugratta ki Csendét, aki egy csel után 10 méterről laposan lőtt a hálóba. 2-2. Az első félidőben kihagyott hazai helyezetek felhozták a Mohácsot, így küzdelmes mérkő­zésen a játék összképe alapján igazságos dön­tetlen született. Jók: Sztehló, Pozsár, Hegedűs L, Boros, illetve Peterke, Lajos, Jancsarics, Schwarczkopf. merk jános További eredmények: Bóly-Lenti 5-0, Har- kány-Nagyatád 2-2, Letenye-Beremend 2-1, Szentlőrinc-Barcs 2-0. Bonyhád: megvan az első Nyolcvan percen át irányított az Agraco FC Labdarúgás Az NB II Nyugati csoportjá­nak harmadik fordulójában megszerezte első győzelmét a Bonyhád: Nagy Zoltán együt­tese hazai környezetben ma­gabiztosan nyert a Mosonma­gyaróvár ellen. Bonyhád Agraco FC- MTE-Motim 3-1 (1-0) Bonyhád, 400 néző. V: Móritz (Dávid, Lakos). Bonyhád: Bo- gyay- Somogyvári, Nagy Z., Kutas- Goretich (Tálas, 61.), Osztermájer, Benedeczki, Ma- gócs, Nagy Zs.- Köllő (Tóth, 58.), Papp (Gergely, 81.). Játé­kos-edző: Nagy Zoltán. Motim: Szenderák- Rácz, Tiba, Zaho- rán, Sipos- Fülöp, Kertész, Nagy T„ Szalka (Dán, 78.)- Far­kas (Szakáll, 63.), Weitner Á. Edző: Turány Imre. Sárga lap: Somogyvári a 30., Szalka a 42., Nagy Z. a 49., Osztermájer a 70., Tiba a 73., Dan a 83. percben. Az első érdemleges hazai meg­mozdulásra a 22. percig kellett várni, ekkor Nagy Zoltán szabad­rúgása szállt alig mellé. A 28. percben Fülöp labdájával Farkas ugrott ki, ám a gólhelyzetben lé­vő csatárt Somogyvári a 11-es pont tájékán bravúrral szerelte. A 36. percben Köllő középről Goretichhez passzolt, a bonyhá­diak középpályása néhány lépést vezette a labdát, majd jobbról nagyszerűen ívelt középre, és a szabadon álló Papp 6 méterről a bal alsó sarokba bólintott. 1-0. A 45. percben egy jobb oldali szög­let után Rácz kis híján saját kapu­jába lőtt. Szünet után, az 56. percben Osztermájer 18 méteres szabad­rúgását Szenderák bravúrral véd­te. A 66. percben Tálas lódult meg, két jó csel után Tóthot sze­rette volna megjátszani, de Rácz közbenyúlt és lábáról a kiinduló Szenderák mellett a hálóba vágó­dott a labda. Öngól! 2-0. A 75. percben Somogyvári emelését követően Magócs vette át a lab­dát, ám 14 méterről tiszta hely­zetből fölé lőtt. A 79. percben Tá­las mesterien ívelt a védők mögé, ahol Tóth kirobbant és hat méter­ről a tehetetlen Szenderák mellett megszerezte a völgységiek har­madik találatát. 3-0. A 86. perc­ben Somogyvári lökte el Szakállt a bonyhádi 16-oson belül. A bün­tetőt Nagy Tamás biztos lábbal értékesítette. 3-1. Az első percek tapogatózása után megszállta a középpályát a hazai együttes, s végig fel­ügyelte, uralta azt. A mezőny­fölényben lévő bonyhádiak en­nek ellenére komoly gólhelyze­tet nem tudtak kialakítani, a csatárokat szorosan fedező ru­tinos védőkkel szemben. Az Agraco ekkor távoli lövésekkel kísérletezett, kevés sikerrel. A vezetőgól után a bonyhádiak levetkőzték gátlásaikat, s bár a második találatot a vendégek hozták össze, már „érett” az újabb hazai. A biztos vezetése tudatában tovább támadott az Agraco, s ez újabb gólt eredmé­nyezett. A Motim számára a tizenegyesgól csak szépségta­pasznak volt elegendő. A min­den csapatrészében jobb Bony­hád győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. A hálás közönség vastapssal búcsúztat­ta a levonuló hazai játékosokat. Jók: Somogyvári, Nagy Z., Ku­tas, Magócs, illetve Fülöp, Szalka. Nagy Zoltán: - Nagyon sokat tettünk a győzelemért, minden játékosom dicséretet érdemel, mert úgy érzem nyolcvan percig mi uraltuk a játékot. (hunyadi) ❖ További eredmények: Kapos- völgye-Balatonlelle 1-0, Sár- vár-Petőháza 1-2, Veszprém- Bodajk 0-1, Komló-Ajka 1-0, Tata-PVSK 2-2. Eredményes mányoki kontrák Simontornyán Döntetlen a B-betűsök bölcskei rangadóján, továbbra is pontatlan a Kéty és a Nagydorog A Jako Sport megyei I. osztályú bajnokság harmadik forduló­jának rangadóján nem bírt egymással a Bölcske és a Bátaszék. Tovább folytatja remek őszi szereplését a Nagymányok, Fláding János csapata ezúttal Simontornyán győzött. Labdarúgás Bölcske-Bátaszék 1-1 (0-0) Bölcske, 500 néző. V: Fazekas. Bölcske: Müller- Ledneczki, Tör­jék, Tamási- Somogyi (Pokomi), Lacza, Tóth R. (Szauer), Rácz, Tóth Gy. (Pummerschein)- Sza­badi, Fejes. Edző: Blatt Pál. Bá­taszék: Grill- Kovács L., Varga, Hauwasser- Kőkúti, Sárközi, Kiss, Pankovics, Szabados- Li- eszkovszky (Márton), Kovács Cs. Edző: Botos Árpád. Jó játékosai már vannak, de csapata még nincs a Bölcskének. G: Fejes, illetve Hau- wasszer. Jók: Fejes, Törjék, Led­neczki, Lacza, illetve Varga, Hau­wasser, Grill, Kiss. SULÁK ANDRÁS Simontomya- Nagymányok 1-3 (1-1) Simontornya, 200 néző. V: Rácz Z. Simontornya: Tóth- Pápai (Csontos), Ihász, Molnár T., Pechli- Rabóczki, Varga (Ko­vács), Lacza (Borbás B.)- Büttl, Fritz. Edző: Csepregi György. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró, Lovász, Stangliczky, Rézműves- Szabó, Biliczki, Óbert, Töpfner M. (Borbély)- Zsilka (Horeczki), Kecskeméti. Edző: Fláding János. Meddő hazai fölény, eredményes mányoki kontratámadások. G: Rabóczki, illetve Kecskeméti, Biliczki, Szabó. Jók: Pechli, Molnár T., Rabóczki, illetve Töpfner T., Lovász, óbert. varga László Kakasd-Tevel 3-2 (3-3) Kakasd, 300 néző. V: Érett. Ra­kasd: Sebestyén- Ettig, Paróczai, Kara, Galambos- Farkas, Rik- kers, Horváth, Dávid (Major)- Nagy (Balogh), Takács. Edző: Kniesz Mátyás. Tevel: Bogos- Nagyfalusi T., Borbandi, Nagy, Nagyfalusi I. (Kovács)- Vendég (Dézsi), Gergely, Ambrus, Bátyi (Antal)- Illés, György. Edző: Klem Mihály. A hazai csapat saját maga számára tette nehézzé a mér­kőzést 3-0 után. A kakasdiak győ­zelmüket a napokban elhunyt Her­bert Mihály pénztáros emlékének ajánlják. Kiállítva: Antal a 90. perc­ben. G: Rikkers, Takács, Dávid, il­letve Ambrus, Gergely. Jók: Ettig, Paróczai, Rikkers, illetve Nagy­falusi I. LÁSZLÓ JÓZSEF Kajdacs-Dunaföldvár 1-3 (0-1) Kajdacs, 200 néző. V: Vincze. Kajdacs: Weisz- Kovács L. (Zám- bó), Lengyel M., Lengyel J.- Régi, Kovács Z., Kovács A., Pató (Mi- lák)- Király, Bredák, Márkus. Edző: Zámbó János. Dunaföld- vár: Molnár- Antal, Bényei, Pa­jor- Nagy, Farsang, Alberczki Cs. (Fodor), Jakab- Kindl, Tamai, Alberczki G. (Futó). Játékos­edző: Kindl István. A vendégek csak a helyzetkihasználásban múl­ták felül a hazaiakat, ez azonban Kárpáti- Takács (Kuta- si), Kollár. Edző: Pólyák Antal. A vendégek 1-1 után jobb hajrájuknak köszönhetően megérde­melten nyertek. G: Szedlák, illetve Lovász 2, Takács, Kárpáti. Jók: Stölkler, Faragó, Bogos R., illetve Demkó, Káipá- ti, Szabó, Lovász. GÖDREI ZOLTÁN A világos mezes szentgyörgyiek nagy csatában múlták felül a Tamásit fotóc gottvald károly döntőnek bizonyult. G: Lengyel M„ illetve Nagy, Tárnái, Bényei. Jók: Weisz, Lengyel M„ Lengyel J., Márkus, Régi, illetve Molnár, Nagy L, Kindl, Farsang, Tamai. DEÁK JÓZSEF Tolna-Nagydorog 3-1 (0-1) Tolna, 100 néző. V: Csoboth. Tol­na: Mausz- Pálinkás (Fazekas), Wiesner, Nagyváradi (Klein G.), Klein M. (Kiss)- Fauszt, Fekete, Szabó, Nagy- Szegleti, Guth (Wiedemann). Edző: Kvanduk János. Nagydorog: Máté- Keserű (Fancsali), Lázár, Kirchner, Galambos- Bíró, Jenei (Varga), Portikhegyi, Mókus- Bogáncs (Szabó), Szili (Hadobás). Játé­kos-edző: Máté László. Felejhető mérkőzésen nyertek a hazaiak. G: Fauszt, Nagy, Szegleti, illetve Bíró. Jók: Szegleti, Szabó, illetve Máté, Kirchner, Lázár, Bíró. TARJÁNI GYULA Kéty-Őcsény 1-4 (0-1) Kéty, 150 néző. V: Lubastyik. Kéty: Faragó- Búzás, Misóczki B., Stölkler (Fazekas), Bogos G. (Gangloff)- Márton II A., Kalmár, Misóczki B., Bogos R.- Márton R. (Sebestyén N.), Szedlák. Játékos- edző: Kalmár László. Őcsény: Győrfi- Szabó, Vecsei, Kasza P., Kovács (Bíró)- Bartos (Somor- jai), Demkó, Lovász (Kasza L.), Dunaszentgyörgy- Tamási 2-0 (1-0) Dunaszentgyörgy, 400 néző. V: György. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka- Mosonyi P., Horváth J., Ács (Laka­tos), Somogyi- Aradi, Horváth G. (Gyöngyösi Z.), Radics, Mizser- Horváth L, Domonkos. Játékos-edző: Horváth József. Tamási: Száka- Kovács R. (Herr), Berengyán, Teplán- Ár-vai, Agócs, Gyenei (Béres), Mol-nár- Ferencz, Sza­kács, Szilágyi. Edző: Walter Ist­ván. Izgalmas, vérbeli rangadón hatalmas küzdelemben fektette két vállra a jó erőkből álló ellenfelét a hazai csapat. G: Horváth L„ Mizser. Jók: az egész hazai csapat, illetve Teplán, Árvái, Molnár. DÖMÖTÖR ENDRE ❖ Ifjúsági eredmények: Kajdacs- Dunaföldvár 3-7, Bölcske-Báta­szék 2-7, Kakasd-Tevel 1-3, Tol­na-Nagydorog 9-0, Simontornya- Nagymányok 6-2, Kéty-Őcsény 5-2, Dunaszentgyörgy-Tamási 6-0.