Tolnai Népújság, 2001. augusztus (12. évfolyam, 178-203. szám)

2001-08-21 / 194. szám

| 2001. Augusztus 21., Kedd SPORT 11. OLDAL Bajnoki Tabellák NB I 1. Zalaegerszeg 6 5 1­11- 2 16 Z MTK 6 5­1 IS- 4 15 3. Ferencváros 6 4­2 9- 4 12 4. Videoton 6 4­2 6- 8 12 5. Haladás 6 3 2 1 7- 4 11 6. Dunaferr 6 3 1 2 10- 6 10 7. Sopron 6 2 1 3 10- 7 7 8. Kispest 6 2­4 5-13 6 9. Újpest 6 1 2 3 9-11 5 10. Debrecen 6 1 2 3 3-10 5 11. Győri ETO 6 1 1 4 7-11 4 ÍZ Vasas 6­­6 6-16­NB II Nyugati csoport 1. Balatonlelle 2 2 _ _ 4- 1 6 MTE-Motim 2 2 _ _ 4- 1 6 3. Sárvár 2 2­­4- 2 6 4. Bodajk 2 1­1 6- 2 3 5. Petőháza 2 1­1 4- 3 3 6. Komló 1 1­­2- 1 3 7. PVSK 2 1­1 2- 2 3 8. Tata 1­1­2- 2 1 9. Ajka 2­1 1 3- 4 1 10. Bonyhád 2­1 1 0- 1 1 11. Veszprém 2­1 1 0- 2 1 ÍZ Kaposvölgye 13. Balatonfűred 2 2 “ ~ 2 2 0- 4 1- 7­NB III Dráva-csoport 1. Dombóvár 2 1 1­7- 1 4 Z Nagyatád 2 1 1­4- 0 4 3. Szentlőrinc 2 1 1­4- 1 4 4. Decs 2 1 1­3- 0 4 5. Szekszárd 2 1 1 _ 2- 0 4 6. Keszthely 2 1­1 3- 3 3 7. Bóly 2 1­1 4- 5 3 8. Letenye 2 1­1 3- 5 3 9. Mohács 2 1­1 2- 7 3 10. Harkány 2­2­3- 3 2 11 Barcs 2 — 1 1 1- 2 1 ÍZ Paksi SE 2­1 1 3- 6 1 13. Beremend 2­1 1 1- 4 1 14. Lenti 2­­2 2- 5­Megyei I. osztály Felnőtt 1. Nagymányok 2 2­­9- 3 6 Z Bátaszék 2 2­­7- 1 6-3. Dunaföldvár 2 2­10- 5 6 4. Tamási 2 2 _­5- 2 6 5. Simontomya 2 1 1­8- 4 4 6. őcsény 2 1 1­6- 4 4 7. Tevel 2 1 1­5- 3 4 8. Kajdacs 9. D.kömlffd 2 1­1 9- 5 3 2­1 1 5- 8 1 10. Bölcske 1­­1 2- 3­11. D.szentgyörgy 1­­1 2- 4­ÍZ Tolna 2­­2 1- 6­Kakasd 2­­2 1- 6 _ 14. Kéty 2­­2 3-10­15. Nagydorog 2 **­­3-12­Ifjúsági 1. Simontomya 2 2­­16- 4 6 Z Kéty 2 2­­10- 3 6 3. Tamási 2 2­­6- 2 6 4. Bátaszék 2 1 1­16- 4 4 5. Tolna 2 1 1 _ 8- 3 4 6. Dunaföldvár 2 1­1 13- 4 3 7. Kajdacs 2 1­1 9- 6 3 8. D.szentgyörgy 9. Nagymányok 10. D.kömlőd 1 1­­4- 3 3 2 2 1 1 “ 1 1 5- 6 6- 10 3 3 11. Bölcske 1 _­1 1- 2 _ ÍZ Tevel 2 _ _ 2 2-11 _ 13. őcsény 2­­2 1-12­14. Nagydorog 15. Kakasd 2 2 “ 2 2 3-15 2-17 Világfutball OLASZORSZÁG. A Fiorentina elleni 3-0-ás sikerével az AS Ro­ma hódította el az olasz Szuper Kupát. A római Olimpiai Stadi­onban, 75 ezer néző előtt Fabio Capello együttese biztosan győz­te le a firenzeieket. A bajnokcsa­patban Candela, Montella és Totti volt eredményes. SPANYOLORSZÁG. A spanyol Szuper Kupáért a bajnoki címvé­dő Real Madrid és a Real Zaragoza csapott össze. Az 1-1- es döntetlent hozó mérkőzésen Flavio Conceicao nagyszerű szólója után a Real szerzett ve­zetést, ám a 27 ezer néző előtt játszott találkozón a hazaiak Yordi révén egyenlítettek. A visszavágóra szerdán kerül sor a Bernabeu-stadionban. ■ Totóeredmények A totó 33. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Dunaferr-FTC 0-1 2 2. Sopron-Győr 4-0 1 3. Haladás-Debrecen 1-1 x 4. Kispest-ZTE 0-2 2 5. B. München-St. Pauli 2-0 1 6. Bremen-1860 Műn. 1-3 2 7. Hamburg-K'slautem 2-3 2 8. Nürnberg-Stuttgart 2-4 2 9. Rostock-Dortmund 0-2 2 10. Schalke-Leverkusen 3-3 x 11. Wolfsburg-Freiburg 1-1 x 12. Hertha BSC-Cottbus 2-3 2 13. FC Köln-M'gladbach 0-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Újpest-MTK 1-3 2 Gólparádét rendezett a DFC Lentiben nyert a Szekszárd, őrzi veretlenségét a Decs Az NB III Dráva-csoportjának ünnepi for­dulójában az UFC első győzelmének, a Decs veretlensége megőrzésének, míg a Dombóvár gólerős játékának örülhetett. Labdarúgás Dombóvári FC-Rutin-Mohács 6-0 (4-0) Dombóvár, 300 néző. V: Gergely. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth A., Várai- Nagy (Banai), Horváth J.- Tóth (Pintér), Steiger, Szabotin- Savanyú (Fehér), Bán. Edző: Hor­váth Árpád. Mohács: Tóth- Jancsarics, Domo­kos (Dárdai), Jakab, Strigyencz- Lajos, Schwarczkopf, Darabos (Auth), Balogh (Bíró)- Bódis, Peterke. Edző: Bíró Ferenc. A10. percben Steiger ugratta ki Bánt, aki a védők mögül kilé­pett és 12 méterről a jobb sarokba lőtt. 1-0. A 30. percben Steiger pontos átadását Savanyú 10 mé­terről lőtte a léc alá. A 33. percben egy bal oldali szögletrúgás után a kipattanó labdára Steiger csa­pott le, és 15 méterről a bal alsó sarokba bombá­zott. 3-0. A 38. percben egy jobb oldali szögletre Savanyú jó ütemben érkezett és 5 méterről pon­tosan fejelt a léc alá. 4-0. Szünet után, a 48. percben Tóth jobb oldali be­adását Szabotin futtából, 10 méterről lőtte a kapu jobb oldalába. 5-0. A 60. percben Horváth Árpád jobb oldali szabadrúgását Steiger jó ütemben csúsztatta a kapuba. 6-0. A minden csapatrészében jobb DFC még ilyen arányban is megérdemelten nyert. Jók: Steiger vezetésével az egész hazai csapat dicséretet érde­mel. NYÁRI RÓBERT Lenti-Szekszárdi UFC 0-2 (0-1) Lenti, 150 néző. V: Kozári. Lenti: Elmann- Sza­bó, Korpics, Magyar, Beke- Tóth T., Simonyai (Katona), Vörös (Varga), Kovács D. (Szöllős)- Lőrincz, Bíró J. Edző: Péter Zoltán. Szekszárd: Horváth- Kiss, Mosonyi, Gaál- Czékmány (Tóth T.), Mészáros L, Bozsér, Takács (Mészá­ros Zs.), Torma- Máté, Galambos (Bíró N.). Edző: Dienes Pál. A 14. percben Máté indította Galambost, aki 16 méterről ballal a vetődő kapus lábába lőtt. A19. percben Kiss indította a jobb ol­dalon felfutó Bozsért, aki az alapvonal közeléből remekül adott középre, és Máté 8 méterről a jobb felső sarokba fejelt. 0-1. Az 59. percben Bíró indí­totta Mátét, aki a kapust is kicselezve lőtt kapura. A guruló labdát Bíró a bal oldali kapufa tövénél a hálóba pofozta. 0-2. A vendégek léptek fel támadólag, sorozatos ak­cióik és helyzeteik egyértelműen jelezték, hogy a három pontért utaztak Lentibe. Sportszerű mér­kőzésen a minden csapatrészében jobb Szek­szárd jobb összpontosítással helyzetei alapján nagyobb arányban is nyerhetett volna, a fiatal, lelkes hazaiak ellen. Jók: Korpics, Szabó, Magyar, illetve Torma, Gaál, Mészáros I., Máté. isajó) Paksi SE-Harkány 2-2 (1-2) Paks, 300 néző. V: Barna. Paks: Licker- Iván, Jenei, Prantner- Abonyi (Hoffer), Debreceni, Wolf, Gulyás- Tóth A., Szili, Czapkó (Lilinger). Edző: Klement István. Harkány: Herczog- Ki­rály, Gellén, Szabó- Czeininger, Maul, Burgert (Schweiszguth), Nagy- Juhász, Makai (Béres), Farkas. Edző: Óbert Béla. A 17. percben Tóth A. iramodott meg a bal szélen, beadását Szili 10 mé­terről lőtte a hálóba. 1-0. A 21. percben Makai szabadrúgást ívelt középre, a kapujából rosszul kilépő Licker feje fölött Szabó az ötösről a hálóba fejelt. 1-1. A 27. percben Farkas lövése a felső léc­ről hagyta el a játékteret. A 29. percben Makai ki­ugrott a védők közül, már a büntetőterületen be­lül járt, amikor Licker elhúzta a csatár lábát. A jo­gos büntetőt a sértett biztosan lőtte a jobb alsó sa­rokba. 1-2. A 90. percben Lilinger bal oldalról ívelt be szögletet, és az előrelopakodó Iván öt mé­terről kiegyenlített. 2-2. A játék képe és a helyzetek alapján igazságos döntetlen született. Jók: Tóth A., Prantner, Iván, illetve Makai, Király, Gellén, Nagy. zerza József Barcs-Decs 0-0 Barcs, 500 néző. V: Deák. Barcs. Ádám- Tímár, Pancsó, Radovics, Kolesánszky- Koleszár, Var­ga, Gorán, Goján (Cservölgyi)- Zeller, Dani (Krisztián). Edző:, Csordás István. Decs: Cziráki- Sztehló, Pozsár, Szabácsi, Nagyfalusi- Berényi (Hegedűs A.), Kapás, Boros, Ruff- Pili­si (Kocsis), Kiss J. (Szilágyi). Játékos-edző: Kiss János. A mérkőzés nagy részében mezőny­játék folyt a pályán, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, ám azokat egyik csapat sem tudta gól­ra váltani. A rekkenő hőségben igazságos döntet­len született. Jók: Pancsó, Zeller, illetve Cziráki, Kapás, Pozsár, Nagyfalusi. Merk János További eredmények: Nagyatád-Bóly 4-0, Keszthely-Letenye 3-0, Beremend-Szentlőrinc 1-1. Labdarúgó NB I A 6. forduló eredményei: Dunaferr-Fe- rencváros 0-1 (0-0). Dunaújváros, 5000 néző. V: Hanacsek. G: Hrutka az 57. percben. Kispest-Zalaegerszeg 0-2 (0-1). Kispest, 1500 néző. V: Szarka. G: Egressy a 43., Kenesei a 47. percben. Haladás-Debrecen 1-1 (1-0). Szombathely, 6500 néző. V: Arany. G: Preisinger a 12., illetve Tiber a 60. percben. Matáv-Sopron-Győr 4-0 (2-0). Sopron, 5000 néző. V: Juhos. G: Orabinec a 23., Sira az 52., Tóth M. az 57. és a 72. percben. Újpest-MTK 1-3 (1-1). Megyeri út, 5000 né­ző. V: Kassai. G: Vagner a 20., illetve Ferenczi a 24., Illés a 82., Fűzi Á. a 92. percben. Kiállítva: Korolovszky (Újpest) a 84. percben. Pénteken játszották: Videoton-Vasas 3-2. Elúszott a lellei hajó Örök igazság: gólok nélkül nincs siker A sötetmezes bonyhádiak otthonukban botlottak meg FOTÓ! GOTTVALD KÁROLY Az NB II Nyugati csoportjá­ban szereplő bonyhádiak a hétvégén otthonukban szenvedtek balszerencsés vereséget a Balatonlellétől. Labdarúgás Bonyhád Agraco FC- Balatonlelle 0-1 (0-0) Bonyhád, 250 néző. V: Gál (Ha­ris, Tóth). Bonyhád: Bogyay- Somogyvári, Nagy Z., Lantos, Magócs- Goretich (Kordé, a 66.), Benedeczki, Osztermájer, Nagy Zs. (Tálas, a 71.)- Köllő (Ger­gely, az 54.), Papp. Játékos­edző: Nagy Zoltán. Balatonlelle: Gyenes- Tamás (Erdei, a 46.), Finta, Buzsáki, Püspök- Cubelák (Hajmási, 65.), Himics, Kolovics, Hosszú- Silimon, Sylla (Takács, a 67.). Edző: Kenéz Ist­ván. Sárga lap: Goretich a 35., Syla a 48. percben. Szögletarány: 8:4 (1:3). A 8. percben Magócsot buktat­ták a vendégkaputól 28 méterre, a szabadrúgásból Nagy Zoltán hajszállal lőtt a jobb oldali kapu­fa mellé. A 22. percben Köllő tört be a 16-osra, ám éles szögből 8 méterről leadott lövése az oldal­hálóban kötött ki. A 28. percben Köllő passzát Osztermájer Goretich elé tette, utóbbi 14 mé­terről kapásból a hosszú sarok mellé durrantott. A 34. percben Hosszú 14 méteres lövését Bogyay szenzációs vetődéssel tisztázta. A 40. percben Köllő re­mek keresztlabdáját Osztermájer 18 méterről arasznyival suhintot­ta mellé. Szünet után, a 48. percben Osztermájer szöglete után „bábe­li zűrzavar” keletkezett a lelleiek kapuja előtt, végül Püspök kotor­ta ki a labdát az alapvonalon túl­ra. Az 50. percben Osztermájer jobb oldali szögletét Benedeczki centikkel csúsztatta fölé. A 60. percben gyors bonyhádi kontra után Gergely emelt Papp elé, aki a kapus mellett is elvitte a labdát, ám 12 méterről fölé bombázott. A 64. percben három lellei vezet­te Nagy Zoltánra a labdát, ám a bonyhádiak kapitánya tisztázott. A 82. percben gyors kontrát kö­vetően Silimon ívelt középre, a későn eszmélő védők között Ta­kács 8 méterről a hálóba gurított. 0-1. Az Agraco az elmúlt héten Veszprémben megszerzett egy pont után mindenképpen sze­retett volna bizonyítani hazai pályán is. A jó erőkből álló lellei csapat ellen valamennyi bonyhádi játékos küzdött-har- colt, s tudásának legjavát pró­bálta nyújtani. A csapat negyed órát követően fölénybe került, a második félidőben pedig már időnként fel is billent a pálya, ám a rengeteg ziccert nem tud­ták gólra váltani a völgységiek. A sors iróniája, hogy a második félidő kevés vendéghelyzete kö­zül egyet sikerült értékesíteni­ük a lelkieknek, s így képlete­sen szólva elúszott a lellei hajó. Jók: Somogyvári, Lantos, illetve Finta, Buzsáki, Kolovics. Nagy Zoltán: - Amíg helyzet- kihasználásunk ilyen gyenge ma­rad, nem számíthatunk győze­lemre. (HUNYADI) További eredmények: Bo­dajk-Balatonfüred 5-0, Mo- tim-Veszprém 2-0, Ajka-Tata 2-2, PVSK-Sárvár 1-2, Pe- tőháza-Kaposvölgye 3-0. _____■ Du naföldváron méltón emlékeztek Idegenben hengerelt a Simontomya, továbbra is pont nélkül a Tolna A Jako Sport megyei I. osz­tály ünnepi fordulójában to­vább folytatta menetelését a Dunaföldvár. A bajnok szentgyörgyiek után ezúttal az újonc Dunakömlőd esett a földváriak áldozatául. Labdarúgás Dunaföldvár-Dunakömlőd 6-3 (3-1). Dunaföldvár, 300 néző. V: Anczló. Dunaföldvár: Molnár- Pajor, Antal, Nagy L., Kindl- Alberczki Cs., Fodor, Alberczki G. (Futó), Tárnái- Farsang, Bényei (Jakab). Játékos-edző: Kindl István. Dunakömlőd: Tóth- Kovács D., Kiss G. (Árvái), Barta, Kiss Z.- Búzás, Taba, Ko­vács Z. (Bertók), Majsai (Pál)— Kajári, Vörös. Edző: Kolarics Zsolt. Az MLSZ núllenniumi ün­nepén a Dunaföldvár megismétel­te a londoni 6-3-at. G: Farsang 2, Bényei, Nagy L, Tamai, Antal Ill­ésből), illetve Vörös 2 (egyet 11-esből), Kiss T. Jók: Alberczki Cs., Tamai, Bényei, illetve Vörös, Barta, Kiss T. kindl istván Nagydorog-Simontornya 2-6 (1-0). Nagydorog, 100 néző. V: Álló. Nagydorog: Máté- Keserű, Lázár, Kirchner, Galambos- Bí­ró, Jenei, Portikhegyi, Mókus- Szili (Andrási), Bogáncs (Csor- ján). Edző: Máté László. Simon- tornya: Tóth (Kleiber)- Pápai (Kovács), Molnár, Ihász, Pekli- Borbás I. (Csontos), Varga, Lacza, Borbás B.- Büttl, Fritz. Edző: Csepregi György. A jobb erőnléttel bíró vendégcsapat meg­érdemelten nyert. G: Jenei 2, illet­ve Fritz 4, Büttl 2. Jók: Jenei, Mó­kus, illetve Tóth, Büttl, Fritz. MIKLÓS JÁNOSNÉ Tevel-Tolna 3-1 (2-0). Tevel, 450 néző. V: Sebestyén. Tevel: Bogos- Nagyfalusi T. (Dézsi), Borbandi, Nagyfalusi L, Vendég (Szolomayer)- Nagy, Gergely, Illés (Kovács), Ambras- György, Bátyi (Antal). Edző: Klein Mihály. Tol­na: "Mausz- Fekete, Pálinkás, Nagyváradi (Guth), Nagy- Klein M., Klein G. (Fazekas G.), Szabó (Fauszt), Kiss- Szegleti, Horváth. Edző: Kvan-duk János. Küzdel­mes, jó iramú mérkőzésen a helyze­teit jobban kihasználó Tevel teljesen megérdemelten nyert. G: György 2, Illés, illetve Fekete (11-esből). Jók: Bogos vezérletével az egész hazai csapat, illetve Fekete, Klein M„ Kiss. ZWICK JAKAB Őcsény-Kajdacs 4-2 (1-1). Őcsény, 150 néző. V: Krekó. Őcsény: Győrfi- Szabó, Vecsei, Kasza P., Bíró- Bartos (Kasza L.), Kutasi (Demkó), Lovász, (Révész), Kovács Z., Takács G. (Somorjai)- Takács, Kollár. Edző: Pólyák Antal. Kajdacs: Weisz- Lengyel J., Lengyel M., Varga, Régi- Zámbó (Virág), Ko­vács Z. (Kovács A.), Márkus, Pató- Bredák, Király (Kovács L.). Edző: Zámbó János. A hazai csapat nehezen törte fel a rendkí­vül szívósan és szervezetten ját­szó vendégek védelmét, ám má­sodik félidei gólratörő játéka alap­ján megérdemelten nyert. G: Lo­vász 2, Takács, Somorjai, illetve Bredák, Király. Jók: Kasza P., Kol­lár, Kovács Z., Lovász, illetve Weisz, Bredák. horváth istván Tamási-Bölcske 3-2 (3-1). Ta­mási, 350 néző. V: Kiss I. Tamási: Száka- Kovács Z., Berengyán, Kovács R.- Gyenei, Teplán, Árvái, Agócs (Béres)- Szakács, Molnár, Ferencz. Edző: Walter István. Bölcske: Müller- Tóth, Törjék, Ledneczki, Pokorni (Aschermann)- Szauer, Tamási (Szili), Szabadi, Pummeschein (Lacza)- Rácz, Fejes. Edző: Blatt Pál. Az első félidőben mindkét együttes szenzációsan játszott, ám a nagy téttel a hazaiak birkóztak meg jobban. G: Szakács 2, Teplán, illetve Fejes, Rácz. Jók: Szakács ve­zérletével az egész hazai csapat, il­letve Törjék, Tamási, Rácz. HORVÁTH ZSOLT Bátaszék-Kakasd 4-1 (1-0). Bátaszék, 300 néző. V: Rácz G. Bátaszék: Grill- Kovács L. (Kismődi), Varga, Zágonyi (Már­ton), Szabados- Sárközi, Hauwasser, Kiss, Pankovics- Lieszkovszky (Kőkúti), Kovács Cs. (Nagy). Edző: Botos Árpád. Kakasd: Molnár- Ettig, Farkas, Kvanduk G. (Kniesz T.), Kara- Rikkers, Dávid (Balogh), Paróczai (Galambos), Takács (Szabó G.)- Nagy Gy., Horváth. Edző: Kniesz Mátyás. A mezőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyuló vendégek el­len helyzetei alapján a haza csapat teljesen megérdemelten nyert. G: Kovács L, Márton, Pankovics, Kőkú­ti, illetve Kara (11-esből). Kiállítva: Szabó G. a 68. percben. Jók: Kovács L. (a mezőny legjobbja), Varga, Már­ton, illetve Ettig, Kara. sági istván Kéty-Nagymányok 2-3 (2-1). Kéty, 150 néző. V: Dárdai. Kéty: Faragó- Búzás, Márton I A., Bo­gos G. (Fazekas R.), Misóczki Béla, Bogos R. (Sebestyén N.)- Szedlák, Kalmár, Márton II A.- Márton R„ Stölkler (Misóczki Balázs). Játékos-edző: Kalmár László. Nagymányok: Töpfner T.- Szabó, Biliczki, Töpfner M., Bíró- Zsilka (Borbély), Palkó, Stangliczky, Lovász- Wildanger (Rézműves), Kecskeméti. Edző: Fláding János. Két jól játszó csa­pat küzdelmes mérkőzésen egy érdekes tizenegyes döntött a ven­dégek javára. G: Márton R., Szedlák, illetve Zsilka, Borbély, Kecskeméti. Jók: Faragó, Márton 1 A., Szedlák, illetve Töpfner T„ Zsilka, Stangliczky. gödrei zoltán Ifjúsági eredmények: Őcsény- Kajdacs 1-6, Tevel-Tolna 0-5, Tamási-Bölcske 2-1, Dunaföld­vár-Dunakömlőd 10-0, Bátaszék- Kakasd 13-1, Nagydorog-Simon- tomya 2-10, Kéty-Nagymányok 5-0. Megyei II. osztály: Magyarke- szi-Kisdorog 0-2 (0-1), Bogyisz- ló-Majos 3-1 (2-0), Sióagárd- Aparhant 3-1 (0-1), Hőgyész- Pusztahencse 2-0 (0-0), Ozo- ra-Madocsa 5-0 (2-0), Váral- ja-Tengelic 0-2 (0-1), Mucsfa- Bátaapáti 1-2 (0-1), Gyönk-Cikó 1-6 (1-4). __■