Tolnai Népújság, 2001. június (12. évfolyam, 127-151. szám)

2001-06-05 / 129. szám

jj m 2001. Június 5., Kedd SPORT 11. OLDAL Bajnoki tabellák NB II Nyugati csoport 1. Büki TK 19 13 3 3 41-18 42 2. PVSK 19 12 3 4 28-14 39 3. MTE-Motim 19 11 3 5 38-20 36 4. Veszprém 19 9 4 6 28-22 31 5. Balatonlelle 19 8 4 7 27-27 28 6. Bonyhád 7. Petdháza 19 7 5 7 25-23 26 19 6 5 8 28-28 23 8. Komló 19 6 5 8 25-31 23 9. Tapolca 10. Ajka 19 5 5 9 23-32 20 19 5 4 10 28-35 19 11. Tata 19 5 4 10 26-33 19 12. Lenti 19 3 3 13 15-49 12 NB III Dráva-csoport 1. Kaposvölgye 17 13 2 2 29- 9 46 2. Szentlőrinc 17 11 4 2 37- 9 43 3. Beremend 17 8 6 3 22-12 33 4. Szekszárd 17 6 6 5 28-16 30 5. Harkány 17 6 6 5 24-15 29 6. Baracs 18 6 6 6 26-29 28 7. Dombóvár 17 6 5 6 23-25 27 8. Paksi SE 18 4 4 10 18-33 18 9: Kalocsa 17 4 3 10 31-34 17 10. Andocs 17 3 4 10 17-36 14 11. Decs 18 3 4 11 15-50 14 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 28 23 4 1 84-18 73 2. Bölcske 28 20 4 4 88-31 64 3. őcsény 28 16 7 5 71-34 55 4. Tolna 28 15 10 3 56-24 55 5. Bátaszék 28 15 5 8 57-35 50 6. Tevel 28 13 5 10 49-45 44 7. Dunaföldvár 28 13 4 11 52-43 43 8. Nagydorog 28 11 6 11 47-62 39 9. Tamási 28 10 7 11 41-45 37 10. Kajdacs 28 11 3 14 43-56 36 11. Kakasd 28 10 3 15 38-52 33 12. Aparhant 28 7 5 16 41-60 26 13. Kéty 28 7 5 16 36-63 26 14. Nagymányok 28 6 6 16 32-64 24 15. Simontornya 28 3 6 19 17-62 15 16. Pincehely 28 2 4 22 21-79 10 Ifjúságiak 1. Dunaföldvár 28 24 2 2 131- 12 74 2. Bátaszék 28 23 1 4 107- 18 70 3. Bölcske 28 21 1 6 114- 57 64 4. Tolna 28 19 4 5 91- 40 61 5. Simontornya 28 18 4 6 85- 44 58 6. Kajdacs 28 16 3 9 85- 55 51 7. Tevel 28 16 - 12 86- 77 48 8. Őcsény 28 14 3 11 70- 54 45 9. Dsztgyörgy 28 14 2 12 92- 56 44 10. Tamási 28 13 1 14 77- 59 40 11. N.mányok 28 6 4 18 53- 86 22 12. Aparhant 28 7 1 20 34-119 22 13. Kakasd 28 4 4 20 36- 98 16 14. Nagydorog 28 5 - 23 34-124 15 15. Kéty 28 4 1 23 31-120 13 16. Pincehely 28 4 1 23 29-136 13 Mandula negyeddöntős! Tenisz A selejtezőből a főtáblára jutó Mandula Petra a nyolcaddöntőt is sikerrel vette a Roland Garroson. A magyar teniszező - aki az előző körben a horvát Jelena Dokicot búcsúztatta - 63 perces mérkőzé­sen nyert a világranglista 54. he­lyén tanyázó olasz Rita Grande el­len és bejutott a legjobb nyolc kö­zé. Mandula ma délben a belga Kim Clijterssel mérkőzik a legjobb négy közé jutásért. Hasonló sikert utoljára Szabó Éva ért el, amikor 1975-ben a Roland Garroson beju­tott a negyeddöntőbe.- Magabiztos voltam, amikor kimentem a pályára, mert érez­tem, hogy jó formában vagyok. Jól ment a játék, már az elején sikerült elbizonytalanítanom el­lenfelemet azzal, hogy elvettem az adogatását. Pontosan tudtam, hogy Grandénak sincs kevesebb vesztenivalója, mint nekem. Re­mélem, kedden Clijsters ellen hasonlóan jól megy majd a já­ték. Ha már eddig eljutottam, akkor semmiképpen sem szeret­nék megállni - mondta a boldog győztes, aki már az eddig elért sikerével is óriásit lép majd elő­re a legfrissebb világranglistán. Totóeredmények A totó 22. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Románia-Magyaro. 2-0 1 2. Oroszo.-Jugoszlávia 1-1 x 3. frország-Portugália 1-1 x 4. Észtország-Hollandia 2-4 2 5. Észak-íro - Bulgária 0-1 2 6. Dánia-Csehország 2-1 1 7. Svédország-Szlovákia 2-0 1 8. Wales-Lengyelo. 1-2 2 9. Ukrajna-Norvégia 0-0 x 10. Görögország-Albánia 1-01 11. Finnország-Németo. 2-2 x 12. Treviso-Genoa 2-2 x 13. Pistoiese-Piacenza 1-1 x Pluszmérkőzés: 14. Grúzia-Olaszország 1-2 2 Szekszárdi mezőnyfölény: sovány vigasz Alaposan befürdött a Decs, szerencsés góllal nyert a DFC Az NB III Dráva-csoportjának hétvégi fordulójában a Szekszárd nem tudta feltörni a beremendi reteszt, míg a Decs Harkányban kis híján kétszámjegyű vereséget szenvedett. Labdarúgás Szekszárdi UFC-Beremend 0-0 Szekszárd, 200 néző. V: Balogh. Szekszárdi Csonka- Torma, Szilágyi, Tóth V.- Mészáros Zs., Czékmány, Boros, Tolnai, Ruff (Vesztergombi)- Tóth A., Bencze (Letenyei). Játékos-edző: Kalmár Ferenc. Beremend: Hatala- Halász, Kislőrinc, Bábli- Horváth, Petőcz (Korosecz), Borsos, Kutyáncsányin (Juhász), Lóth- Ónodi, Polgári. Edző: Héhl János. A 8. percben Mészáros Zsolt jobb oldali szögletét a hosszú oldalnál Czékmány fejelte kapura, ám a gólba tartó labdát Kislőrinc a mezőnybe vágta. Változatos mezőnyjátékot követően a 40. percben Borsos 18 méteres löketét védte Csonka, majd Lóth ismétlését is hatástalanította az UFC kapuvédője. Szünet után, a 60. percben a jobb oldalon felfutó Boros ívelt át a hosszú oldalra, a jól érkező Tolnai azonban ajtó-ablak helyzetben a hosszú felső sarok fölé bombázott. A 73. percben a frissen beállt Letenyei került helyzetbe, ám 16 méteres lövése fél méterrel elsuhant a bal kapufa mellett. A 90. per­cben Czékmány eldönthette volna a találkozót, ám erős löketét a vendégek kapusa biztosan fogta. Korán mezőnyfölényt harcolt ki magának az UFC, ám hiába alakította ki helyzeteit a szekszárdi csap­at, csatára a legjobb lehetőségeket is elhibázták. A második játékrészben is a hazaiak akarata érvényesült, ám az UFC játékosai nem tudták feltörni az ekkor már jobban záró beremendi reteszt. A dönteüennel a szekszárdiak a harmadik helyért vívott harcban lépéshátrányba kerültek a baranyaiakkal szemben. Jók: Csonka, Czékmány, Letenyei, illetve Kislőrinc, Ónodi. (RÓNAI) Kaposvölgye-Paksi SE 2-0 (1-0) Kaposvölgye, 150 néző. V: Tatai. Kaposvölgye: Tánczos- Meksz, Kadarkúti, Búzás, Nógrádi (Bencze) - Miskovics, Brunczvig (Pintér), László (Dede), Károlyi- Király, Lajtos. Edző: Hanusz János. Paks: Heizler- Erdélyi, Prantner, Debreceni- Wolf, Horváth, Krepsz (Bérdi), Hencz (Pokomi), Bozsér, Fritz- Benedeczki. Edző: Nagy Lajos. A 46. percben egy bedobás után Nógrádi indította Királyt, és a leshatárról induló középpályás a kifutó Heizler felett a kapuba emelt. 1-0. Szünet után, az 56. percben egy jobb oldali beívelés átszállt a paksi védők felett, a hosszú oldalnál álló Lajtos visszafejelte a labdát, és Király a kifutó Heizler felett a kapuba emelt. 2-0. A 63. per­cben a kitörő Lajtost Heizler szabálytalanul szerelte a 16-oson belül, amiért a játékvezető - jogosan - felmutatta a piros lapot a vendégek kapusának. A megítélt tizenegyest Király végezte el, ám a csereként beállt ifjúsági korú Bérdi bravúrral hárított. Az első félidőben a Paksnak volt több helyzete, ám a játékrész hajrájában esett gól felpaprikázta a listavezetőt, akik a for­dulás után már uralták a találkozót. A vereség ellenére a paksiak lelkes játékukért minden dicséretet megérdemel­nek. (NL) Dombóvári FC-Aramis For Men-Baracs 1-0 (1-0) Dombóvár, 200 néző. V: Tamás. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á„ Vincze- Tóth T. (Farkas), Nagy, Steiger (Erdős), Horváth J., Szabotin- Varga (Várai), Savanyú. Játékos-edző: Horváth Árpád. Baracs: Vaszócsik- Tőkési, Vida, Halász, Pulai- Csanaki (Meggyes), Miklós, Tóth A. (Tóth I.), Horváth Cs.- Král, Szepessy (Molnár). Edző: Horváth Csaba. A 32. percben Horváth Á. távoli szabadrúgását követően Vaszócsik a saját kapujába ejtette a lab­dát. 1-0. Az esőtől felázott talajon mindkét csapat nehézke­sen mozgott, a dombóvári együttes több gólveszé­lyes támadást vezetett, a három pont sorsát mégis egy szerencsés gól döntötte el. Jók: Hopp, Vincze, Tóth T., Savanyú, illetve Tőkési, Vida, Pulai. NAGY ZSOLT Harkány-Decs 9-0 (5-0) Harkány, 250 néző. V: dr. Borbély. Harkány: Herczog- Szabó (Makai), Burgert (Maul), Gellén, Papp- Vida, Weinert, Nagy, Schweiszguth (Tóth)- Király, Farkas. Edző: Óbert Béla. Decs: Cziráki- Szabácsi, Nagyfalusi (Kocsis), Gaál, Sztehló (Kapás) - Kárpáti, Pusztai, Nagy, Berényi- Pilisi, Lovász. Edző: Horváth Péter. Sportszerű mérkőzésen pünkösdi gólfesztivált rendezett a Harkány. G: Weinert 3, Szabó 3, Nagy 2, Farkas. idni További eredmény: Szentlőrincs-Andocs 3-0. ■ Czékmány (jobbra) fejese sem érte el a hálót fotó. bakó jenő Megszakadt bonyhádi sorozat Öt mérkőzés után szenvedett vereséget az Agraco Az NB II, Nyugati-csoport­jának hétvégi fordulójában Veszprémben elveszítette öt fordulón át tartó veret­lenségét az Agraco. Labdarúgás Veszprém-Bonyhád Agraco FC 3-0 (0-0) Veszprém, 300 néző. V: Kiss N. (Nagy, Máté). Veszprém: Bertalan- Kiss, Foki, Répássy (Sebők, 82.), Finta- Örményi, Glück (Donát, 75.), Bognár, Szegletes, Vajda- Szöllőskei (Kocsis, 55.). Edző: Nyitrai Fe­renc. Bonyhád: Bogyay- Pusz­tai, Nagy Z., Magócs- Nagy Zs., Volár, Tálas, Osztermájer, Dani (Schwarczkopf, 75.)- Molnár, Gergely (Budovinszky, 58.). Játékos-edző: Nagy Zoltán. Sárga lap: Osztermájer az 56. percben. Szögletarány: 4:4 (2:3). Az 5. percben Vajda 25 méter­ről végzett el szabadrúgást, löke- te nem sokkal kerülte el a jobb alsó sarkot. A 18. percben Szöllőskei kevergetett a bal olda­lon, beadását az üresen álló Bog­nár 10 méterről a kapu mellé fe­jelte. A 20. percben Molnár szer­zett labdát a veszprémi védők­től, majd jobbra passzolt Dani­hoz, ám a bonyhádiak középpá­lyása kevéssel a bal oldali kapu­fa mellé gurított. Óriási lehető­ség volt! A 27. percben Glück-Szeg-letes-Bognár volt a labda útja, utóbbi 14 méterről fölé lőtt. A 29. percben Tálas szerzett labdát Glücktől, beadá­sát Molnár a hosszú oldalról visszaemelte, az érkező Dani mellel levette, de gyenge lövését a kapus biztosan védte. A 35. percben Osztermájer cselezge­tett a bal oldalon, majd a máso­dik hullámban érkező Nagyhoz passzolt, a bonyhádiak közép­pályása 18 méterről kapura lőtt, ám lövése elkerülte a bal alsó sarkot. A 45. percben Glück szerzett labdát a saját 16-osa előtt cselezgető Tálastól. Közép­re adását Szöllőskei lőtte kapu­ra, ami Bogyayról tovább pat­tant, ám némi zűrzavar után Nagy Zoltán a gólvonalról tisztá­zott. Szünet után, az 53. percben Vajda bal oldali szabadrúgását Szöllőskei a felső lécre fejelte. A 61. percben Szegletes használta ki a bonyhádi védelem megingá­sát: Kocsis jobb oldali beívelése után 12 méterről bombázott a bonyhádi kapuba. 1-0. A 73. percben Bognár-Kocsis-Bognár háromszögelés után Kiss kapta a labdát, amit 18 méterről elemi erővel a kapu bal alsó sarkába lőtt. 2-0. A 85. percben Szegle­tes kapott hosszú indítást Ko­csistól, kapura húzott, és a ki­szolgáltatott Bogyay mellett megszerezte a hazaiak harma­dik találatát. 3-0. A 87. percben egy gyors hazai akció futott a pá­lyán, melynek végén Szegletes ballal, elemi erővel szinte szét­forgácsolta a bal oldali kapufát. Az első percek tapogatózó játékát követően nyílt sisakos, izgalmas futballt produkáltak a csapatok. Az első félidőben az Agraco partiban volt a haza­iakkal, sőt némi szerencsével a vezetést is megszerezhette vol­na. A fordulás után nagyot vál­tozott a játék képe: a Veszprém átvette az irányítást, s fölényét gólokkal nyomatékosította. A bakonyiak a hajrában újabb góllal terhelték meg a bonyhá­diak hálóját,» kis szerencsével akár nagyobb különbséggel is győzhettek volna. A vereséggel megszakadt az Agraco öt mér­kőzés óta tartó veretlenségi so­rozata, a Bonyhád egyben a legsúlyosabb vereségét köny­velhette el az idei pontvadá­szatban. Nagy Zoltán: - Csalódott va­gyok a látottak miatt, mert ettől sokkal többre vagyunk képesek. Törvényszerű volt a vereségünk, hisz ezúttal nem koncentráltunk eléggé, s meg sem tudtuk közelí­teni az előző hetekben mutatott játékunkat. hunyadi istván További eredmények: Kom­ló-Tata 5-2, Bük-PVSK 1-0, Lenti-Balatonlelle 0-0, Tapol- ca-Motim TE 2-3, Petőháza-Aj- ka 2-0. A Dunaszentgyörgy a megyebajnok Ezüsttel és feljutással vigasztalódott a Bölcske, nagy harc várható a harmadik helyért A simontornyaiak lelkesedése egy pontot ért Bátaszéken fotó. b. j. A Kronos megyei I. osztály hétvégi fordulójában Kajdacson rendezett gólzá­port a már bajnok Dunaszentgyörgy, míg a Bölcske Aparhanton biztosí­totta be ezüstérmét. Labdarúgás Kajdacs-Dunaszentgyörgy 1-4 (0-1). Kajdacs, 250 néző. V: Petki. Kajdacs: Weisz- Lengyel J., Lisztmájer, Milák- Régi, Lacza (Gazdag), Kovács L., Deák- Lengyel M., Kovács Z., Kasza. Játékos-edző: Lacza Jó­zsef. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka- Takács, Horváth J., Mosonyi, Horváth G.- Klein, Aradi, Domonkos- Radics, Róth (Horváth L.), Rogács. Edző: Dienes Pál. Kitűnő mérkőzésen biztosan nyert a bajnokcsapat a helyenként jól játszó hazaiak el­len. G: Lengyel J., illetve Radics 3, Horváth L. Jók: Lengyel J., Len­gyel M., Weisz, illetve Radics, Mosonyi, Horváth G„ Horváth L. DEÁK JÓZSEF Aparhant-Bölcske 1-2 (1-2). Aparhant, 150 néző. V: Bányai. Aparhant: Fábián- Palkó (Heidecker), Juhász Zs., Fülöp, Lovász- Juhász Sz„ Antal, Minker N., Minker E.- Miklóssy, Szököcs. Edző: Schlapp János. Bölcske: Müller- Ledneczki, Törjék, Somogyi, Szauer- Tóth R., Rácz, Pummerschein (Lac­za), Tóth Gy.- Besenczi, Szaba­di. Játékos-edző: Blatt Pál. Jó iramú első félidő után mindkét ol­dalon sok kihagyott helyzetet je­gyezhettünk fel, a vendégek sze­rencsés győzelmet arattak. G: Ju­hász Sz., illetve Besenczi, Szaba­di. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Ledneczki, Rácz, Szabadi. LÁSZLÓ FERENC Bátaszék-Simontornya 2-2 (2-0). Bátaszék, 150 néző. V: Rácz G. Bátaszék: Grill- Sárkö­zi, Varga F., Pankovics, Hau- wasser- Lieszkovszky (Kismő- di), Kiss, Diriczi (Orsós), Szabados- Márton, Kovács Cs. Edző: Botos Árpád. Simon- tornya: Tóth- Szilágyi, Molnár, Horváth, Csontos- Rabóczki, Pekli, Pápai, Varga Z. (Borbás I.)- Borbás B., Varga L. Edző: Csepregi György. A rengeteg helyzetet kihagyó hazai csapat el­len a lelkes vendégek megérde­melten szereztek pontot. G: Pankovics 2 (egyet 11-esből), illet­ve Varga L. 2. Jók: Grill, Pankovics, illetve Horváth vezeté­sével az egész vendégcsapat. SÁGI ISTVÁN Pincehely-Tolna 0-1 (0-0). Pincehely, 150 néző. V: Rácz. Pincehely: Papp- Tóth, Illés, Csömör- Császár II, Császár I, Szép I, Németh (Túrós), Szép II (Kardos)- Ferencz (Dölles), Ko­vács. Edző: Ferenc József. Tol­na: Mausz- Wiesner, Pálinkás, Fazekas G.- Gödör (Fauszt)- Szabó, Schaffer, Nagy, Szegleti (Wiedemann)- Horváth, Guth (Kiss G.). Edző: Kvanduk János. A lelkesen játszó hazai csapat nem érdemelt vereséget. G: Sza­bó. Jók: Papp, Szép II, Szép I, Ferencz, illetve Szabó, Nagy, Szegleti, Horváth. SEBESTYÉN Péter Ócsény-Tamási 1-1 (1-1). Őcsény, 200 néző. V: Fazekas. Őcsény: Győrfi- Bíró, Szabó, Kiss J., Szünder- Bartos, Tóth P., Tubik, Szunyogh- Kollár, Ju­hász. Játékos-edző: Kiss János. Tamási: Száka- Kovács Z., Árvái, Mészáros, Kovács R.- Gyenei, Gulyás, Béres, Agócs- Szakács, Stircz (Márkus). Edző: Walter István. A tavasz leggyen­gébb játékát nyújtó hazai csapat távoli szemlélője volt az esemé­nyeknek, így meg kellett eléged­nie a döntetlennel. G: Tóth P. (11- esből), illetve Agócs. Jók: Szabó, Győrfi, illetve az egész vendég­csapat. HORVÁTH ISTVÁN Dunaföldvár-Nagydorog 3-2 (1-0). Dunaföldvár, 200 néző. V: Éreth. Dunaföldvár: Molnár- Si­mon, Antal, Pajor, Major- Al- berczki Cs., Tárnái, Alberczki G. (Jakab), Nagy- (Szűcs), Kindl, Farsang. Játékos-edző: Kindl István. Nagydorog: Huj- ber- Vámosi, Kovács, Szabó A., Galambos (Mókus), Séta (Ha- dobás)- Varga, Balogh, Ács­Éberdt, Barkóczi. Játékos-edző: Balogh Tibor. A sok helyzettel tarkított mérkőzésen a jobb hely­zetkihasználás döntött a hazai csapat javára. G: Kindl 2, Nagy, il­letve Kovács D. (11-esből), Varga. Jók: Alberczki Cs. (a mezőny leg­jobbja), Simon, Antal, Major, il­letve Hujber, Balogh, Varga. KINDL ISTVÁN Nagymányok-Kakasd 2-1 (1-0). Nagymányok, 100 néző. V: Bárány. Nagymányok: Töpf- ner T.- Bíró, Lovász, Studer, Stangliczky- Lőrincz, Töpfner M., Lakatos (Rézműves), Bor­bély Cs., (Horeczky)- Zsilka, Kecskeméti. Edző: Fláding Já­nos. Rakasd: Sebestyén A.- Se­lyem, Kvanduk J. (Páli), Kara (Kresz), Eisensehr (Sebestyén F.)- Ettig, Kvanduk G., Szabó G., Paróczai- Takács (Szabó F.), Hucker. Edző: Kniesz Mátyás. A lelkesedés és küzdeni tudás ismét győzelemhez segítette a hazai csapatot. G: Kecskeméti, Rézmű­ves, illetve Takács. Jók: az egész hazai csapat, illetve Kvanduk J., Kvanduk G., Takács, dürr tamás Korábban játszották: Kéty- Tevel 3-0. Ifjúságiak: Pincehely-Tolna 1-12, Őcsény-Tamási 4-2, Bá- taszék-Simontomya 2-1, Duna­földvár-Nagydorog 6-0, Apar­hant-Bölcske 1-3, Nagymá­nyok-Kakasd 3-1, Kajdacs-Du­naszentgyörgy 5-1. Megyei II. osztály A 28. forduló eredményei: Ten- gelic-Dunakömlőd 1-2, Gyönk- Csikóstőttős-Kaposszekcső 1-3, Madocsa-Hőgyész 1-1, Ozora- Sióagárd 2-7, Kisdorog-Váralja 1-0, Majos-Izmény 0-2, Cikó- Mucsfa 2-2, Bátaapáti-Ma- gyarkeszi 2-1. Részletes tudósításainkat lapunk szerdai számában olvashatják. t 1