Tolnai Népújság, 2001. június (12. évfolyam, 127-151. szám)

2001-06-18 / 140. szám

I 2001. Június 18., Hétfő SPORT 9. OLDAL Kovács Antal aranyérmes Bonnban Cselgáncs A németor­szági nemzet­közi viadalon szereplő, a müncheni vi­lágbajnokság­ra készülő magyar válo­gatott tagjai közül Kovács Antal (100 kg) arany-, Csák József (66 kg) bronzérmet szerzett Bonnban. A paksiak olimpiai- és világbaj­noka a döntőben a holland Meeuwsnét győzte le, míg Csák a német Göpferttel együtt vég­zett a harmadik helyen. Eredmények, férfiak: 66 kg: 1. Pina (portugál), 2. Warren (brit), 3. Csák József és Göpfert. 100 kg: 1. Kovács Antal, 2. Mee- uwsne (holland), 3. Gürschner (német) és Monti (olasz). ■ Bajnoki táblázatok NB I 1. Dunaiért 21 12 2 7 36-34 43 2. FTC 20 10 8 2 32-14 42 3. Vasas 20 9 6 5 36-28 37 4. Győr 20 10 5 5 29-26 37 5. Újpest 20 9 4 7 37-35 36 6. MTK 20 8 5 7 29-18 35 7. Kispest 20 9 5 6 32-27 33 8. Videoton 20 8 2 10 31-30 28 9. M. Sopron 20 6 6 8 21-24 27 10. Zalaegerszeg 20 6 7 7 28-29 26 11. Debrecen 20 6 2 12 31-42 23 ÍZ Tatabánya 21 1 2 18 19-54 11 NB II Nyugati csoport 1. Büki TK 21 15 3 3 47-19 48 1 PVSK 21 13 4 4 31-15 43 3. MTE-Motim 21 11 3 7 38-24 36 4. Veszprém 21 10 4 7 32-25 34 5. Balatonlelle 21 10 4 7 29-27 34 6. Komló 21 8 5 8 32-31 29 7. Petőháza 21 7 5 9 31-29 26 8. Bonyhád 21 7 5 9 27-32 26 9. Tapolca 21 6 6 9 29-35 24 10. Tata 21 6 4 11 32-36 22 11. Ajka 21 5 4 12 31-41 19 ÍZ Lenti 21 3 3 15 15-60 12 NB III Dráva-csoport 1. Kaposvölgye 19 15 2 2 34-12 52 Z Szentlőrinc 19 13 4 2 40-10 49 3. Beremend 19 9 6 4 26-14 36 4. Harkány 19 7 6 6 26-17 32 5. Dombóvár 19 7 6 6 24-25 31 6. Szekszárd 19 6 6 7 30-20 30 7. Baracs 19 6 6 7 27-31 28 8. Paksi SE 19 5 4 10 19-33 21 9. Kalocsa 19 5 3 11 35-40 20 10. Andocs 19 3 5 11 17-37 15 1L Decs 20 3 4 13 17-54 14 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 30 25 4 1 93-19 79 Z Bölcske 30 22 4 4 96-34 70 3. ócsény 30 17 7 6 77-39 58 4. Bátaszék 30 17 5 8 64-36 56 5. Tolna 30 15 10 5 57-31 55 6. Dunaföldvár 30 14 5 11 59-48 47 7. Tevel 30 14 5 11 52-48 47 8. Tamási 30 12 7 11 44-46 43 9. Nagydorog 10. Kakasd 30 12 30 11 6 12 3 16 51-66 41-58 42 36 11. Kajdacs 30 11 3 16 45-60 36 ÍZ Kéty 30 7 6 17 40-71 27 13. Nagymányok 30 7 6 17 35-68 27 14. Aparhant 30 7 5 18 44-66 26 15. Simontornya 30 4 6 20 22-67 18 16. Pincehely 30 2 4 24 23-86 10 Ifjúságiak 1. D.földvár 30 26 2 2 143- 13 80 Z Bátaszék 30 25 1 4 114- 20 76 3. Bölcske 30 23 1 6 122- 61 70 4. Tolna 30 20 5 5 96- 41 65 5. S.tomya 30 19 4 7 91- 47 61 6. Kajdacs 30 16 3 11 89- 62 51 7. Dsztgyörgy 30 15 3 12 103- 59 48 8. Őcsény 30 15 3 12 76- 61 48 9. Tevel 30 16- 14 88- 87 48 10. Tamási 30 15 1 14 90- 64 46 ÍZ Aparhant 30 8 1 21 45-127 25 ÍZ N.mányok 30 6 5 19 57- 95 23 13. Kakasd 30 5 4 21 41-103 19 14. Nagydorog 30 5 1 24 42-137 16 15. Kéty 30 4 1 25 33-132 13 16. Pincehely 30 4 1 25 35-156 13 Totóeredmények A totó 24. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Tatabánya-FC Shirak 2-3 2 2. Győr-Újpest 2-1 1 3. FTC-Zalaegerszeg 3-2 1 4. Videoton-Dunaferr 1-2 2 5. Roma-Parma 3-1 1 6. Brescia-Bari 3-11 7. Fiorentina-Napoli 1-2 2 8. Internazionale-Bologna 2-11 9. Juventus-Atalanta 2-1 1 10. Lecce-Lazio 2-11 11. Reggina-Milan 2-11 12. Udinese-Vicenza 2-3 2 13. Verona-Perugia 2-11 Pluszmérkőzés: 14. Debrecen-Sopron 3-1 1 Szerencsés paksi siker Szekszárdon A Decs hatvanöt percig győzelemre állt a listavezető otthonában Az NB III, Dráva-csoportjának hétvégi for­dulójában a Paks Szekszárdon nyert megyei rangadót. Labdarúgás Szekszárdi UFC-Paksi SE 0-1 (0-0) Szekszárd, 300 néző. V: Zsobrák. Szekszárd: Csonka- Tóth V., Kalmár, Torma- Czékmány (Bencze), Mészáros I., Boros, Mészáros Zs. (Tolnai), Vesztergombi- Szilágyi, Tóth A. (Letenyei). Játékos-edző: Kalmár Ferenc. Paks: Licker- Erdélyi, Jenei, Wolf- Prantner, Benedeczki, Debreceni, Bozsér, Horváth J.- Galambos, Hencz (Fritz). Edző: Nagy Lajos. A 22. percben Szilágyi 21 méteres szabadrúgását Licker a kapufa segítségével hárította, a 45. perc­ben Mészáros Zs. bal oldali beívelését Szilágyi hét méterről arasznyival csúsztatta a bal sarok mellé. Szünet után, az 58. percben gyors szekszárdi tá­madás futott a jobb oldalon, melynek végén Tóth A. tíz méterről középről a kapu fölé durran- tott. A 89. percben Tolnai cselezte be magát a ti­zenhatoson belülre, ám ígéretes helyzetben gyengén Licker kapus kezébe emelt. Az ellentá­madás végén Bozsér labdáját Prantner lőtte kö­zépre jobbról, s az érkező Galambos a védőket megelőzve hat méterről a jobb sarokba perdített. 0-1. Az alig közepes színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen a házigazda szekszárdiak alakítot­tak ki több helyzetet, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A Paks viszont gyors kontráinak egyikét góllal zárta, s így - bár a játék összképe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna - a Duna-parti együttes végül mindhárom pontot el­vitte a megyeszékhelyről. Jók: Torma, Mészáros I., illetve Wolf, Bozsér, Galambos. (fekete) Dombóvári FC-Aramis For Men-Andocs 0-0 Dombóvár, 300 néző. V: Nagy. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth A., Vincze- Tóth (Pintér), Horváth J„ Steiger, Nagy, Szabotin- Varga, Savanyú (Erdős). Játékos-edző: Hor­váth Árpád. Ándocs: Horváth P.- Mink, Hada­ró, Balogh, Püspök- Bőhm (Spántler), Fonyódi (Komáromi), Barczi, Darázs- Balassa, Csíkvár. Edző: Petrák Viktor. A bajnoki csapat utolsó mérkőzésén nem sikerült győzelemmel búcsúz­ni a kitartó szurkolóktól a dombóvári együttes­nek. Mindkét csapat több ígéretes helyzetet dol­gozott ki, a gólszerzés azonban egyetlen játékos­nak sem sikerült. A szerdai kupamérkőzés sokat kivett a hazai csapatból, amely rányomta bélye­gét a hétvégi szereplésre. Jók: Szabados, Vincze, illetve Horváth R, Mink, Hadaró, Csíkvár. NAGY ZSOLT Kaposvölgye-Decs 3-2 (1-1) Kaposvölgye, 200 néző. V: Czakó. Kaposvölgye: Tánczos- Kadarkúti, Meksz, Búzás, Károlyi (Lajtos) - Nógrádi, Bede (Miskovics), László, Király- Drávecz, Brunczvig. Játékos-edző: Hanusz János. Decs: Cziráki- Sztehló, Gaál, Szabácsi, Nagyfalusi- Kocsis, Kapás, Lovász, Berényi- Pusztai, Er­dei. Edző: Horváth Péter. A 8. percben Meksz húsz méteres szabadrúgása a sorfalon irányt vál­toztatott, és a tehetetlen Cziráki mellett a hálóba vágódott. 1-0. A 30. percben Kapás nyolc méter­ről leadott lövése Tánczos kapus hátáról pattant a hálóba. 1-1. Az 57. percben Pusztai két csellel átjátszotta a védőket és 10 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 1-2. A 65. percben Meksz ment el a bal oldaon, középre lőtt labdáját Lajtos hat mé­terről gurította a decsi kapuba. 2-2. A 68. perc­ben Miskovics ment el a jobb oldalon, élesen ke­resztbe ívelt labdját Lajtos öt méterről fejelte a hálóba. 3-2. Nehezen adta meg magát a tartalékos decsi le­génység, akik ezúttal köszönik meg szurkolóik­nak az egész éves támogatást. Jók: Meksz, Laj­tos, illetve Cziráki, Sztehló, Gál, Berényi. MERK JÁNOS További eredmények: Szentlőrinc-Harkány 2-1, Beremend-Kalocsa 4-1. Labdarúgó NB I A 20. forduló eredményei: Ferencváros-Zala- egerszeg 3-2, Vasas-Kispest 3-1, Debrecen-Sop­ron 3-1, Videoton-Dunaferr 1-2, Győr-Újpest 2-1, Tatabánya-MTK 1-5. Feil és Kozmann jól sprintéit Három paksi érem a szegedi válogatóról Kitűnően szerepeltek az Atomerőmű SE sportolói a hétvégén Szegeden megren­dezett Pick-kupa síkvízi vi­lágbajnoki- és Európa-baj- noki válogató versenyen. Kajak-kenu Sziklenka László mesteredző nagy örömére Kozmann György a második, Gyökös Lajos pedig a negyedik helyen zárta a szombati 1000 méteres döntőjét. A paksiak vüágbajnoki bronzérmes kenusa ezúttal is az olimpiai bajnok Kolonics György mögött haladt át a célvonalon, ám a nagy csatát ez­úttal nem a győztessel, hanem a harmadik helyen befutó Zala Györggyel vívta. A kajakos Gyö­kös Lajos a kettesek mezőnyében a honvédos Gyimesi Leventével párban a negyedik legjobb időt érte el az erős mezőnyben. A vasárnapi 200 méteres finálék két újabb atomos érmet hoztak. A sprintszámra koncentráló, koráb­bi ifjúsági világbajnok Feil Imre, Kozmann György kettős kellemes meglepetésre legyőzte az esélye­sebb Végh, Búzái duót, s ezzel egy lépéssel előbbre jár a világ- és Eu- rópa-bajnoki indulás jogáért zajló harcban. A kenu négyesek verse­nyében a Feil, Prancz, Fehér, Kozmann paksi négyes szoros ver- senyben bronzérmet szerzett. ■ A hajrára szétesett a Bonyhád Az NB II Nyugati csoportjá­ban a Bonyhád idegenben újabb súlyos vereséget szenvedett. Labdarúgás Tapolca-Bonyhád Agraco FC 5-2 (2-2) Tapolca, 300 néző. V: Ábrahám T. (Knapp, Molnár Cs.). Tapolca: Simon- Lukács, Tóth B„ Takács (Tóth Sz„ 87.), Kellner- Albert (Bá­rány, 87.), Desits, Kutasi, Végi (Szarka, 70.)- Bárdosi, Nagy B. Edző: Kutasi Imre. Bonyhád: Kovács- Somogyvári, Tálas, Magócs- Nagy Zs., Miklós, Osztermájer (Taba, 85.), Volár, Da­ni (Köllő a szünetben)- Gergely (Schwarzkopf a szünetben), Mol­nár. Játékos-edző: Nagy Zoltán. A 15. percben Gergely ballal ívelt középre, és a fedezetlenül ha­gyott Molnár 14 méterről a kifutó Simon mellett hatalmas gólt ra­gasztott a kapu jobb oldalába. 0-1. Három perccel később Bárdosi les­gyanús helyzetben kapott labdát, majd visszagurított az érkező Nagy Bélához, s a csatár 14 méter­ről Kovács kapus fölött a kapuba lőtt. 1-1. Szinte a középkezdést követően Bárdosi adott középre jobbról, a vetődő Kovács nem érte el a labdát, Nagy Béla pedig hat méterről a hálóba passzolt. 2-1. A 37. percben Volár szerzett labdát a saját térfelén, remekül indította Gergelyt, aki a jobb oldalon betört az Ötösig, nagyszerűen centere­zett, Molnár pedig négy lépésről kiegyenlített. 2-2. A 47. percben Bárdosi átemelt Kovács fölött, Somogyvári ugyan „kikanalazta” a kapuba tartó lab­dát, a játékvezető szerint azonban már a vonalon túlról. 3-2. A 74. percben Szarka húzott el a bal ol­dalon, élesen középre adott, Ko­vácsról a labda oldalra pattant, Nagy Béla eszmélt leghamarabb, s közelről bepofozta a negyediket. 4-2. A 77. percben Magócsot - má­sodik sárga lapja után - a jáétkvezető kiállította. A 80. perc­ben Desits ugratta ki Kutasit, aki Nagy Zsolttal a nyakán kapura hú­zott, és a bal sarokba gurított. 5-2. A völgységi gólgyáros, Molnár szerzett vezetést az Agraconak, s míg a vendégek a gólt ünnepel­ték, a házigazdák két percen be­lül kétszer is megzörgették Ko­vács hálóját. A hátrányban lévő Bonyhád nem adta föl, és próbál­kozásait a szünet előtt siker ko­ronázta. A második játékrészt góllal nyitották a hazaiak, majd egyenlő erők küzdelme folyt a pályán. A 74. percben a Tapolca kihasznált a bonyhádi védelem megingását, s a megfogyatkozott völgységiek kétgólos- és ember- hátrányukat nem tudták kom­penzálni. Jók: Nagy B„ Bárdosi, Desits, Kutasi, ileltve Tálas, Mol­nár. Nagy Zoltán: - Ameddig né­hány játékosom teljesítménye mellett a hozzáállása is elfogad­hatatlan, csak is súlyos vereség lehet a vége. hunyadi istván További eredmény: Komló- Lenti 5-0, Motim-PVSK 0-2, Pető- háza-Tata 3-0, Veszprém-Bala- tonlelle 0-1, Bük-Ajka 2-1. ■ Bronzérmet ért az őcsényi gólzápor Öt helyszínen is a vendégek örülhettek, a kajdacsiak nem tudtak élni a lehetőséggel A Kronos megyei I. osztály hétvégi zárófordulójában az őcsényiek fölényes sikerük­nek köszönhetően felléptek a dobogóra. Labdarúgás Őcsény-Kakasd 5-0 (1-0). Őcsény, 300 néző. V: Albert. Őcsény: Győrfi- Szabó, Vecsei (Kasza P.), Bíró (Németh), Szünder- Babanics (Kiss), Tóth P., Kovács, Szunyogh- Tubik (Ka­sza L.), Kollár. Játékos-edző: Kiss János. Kakasd: Bíró- Eisensehr, Kvanduk J„ Selyem (Páli)- Kvanduk E., Kara, Kvanduk G. (Szabó) Paróczai, Ettig- Hucker (Kresz), Takács. Edző: Kniesz Mátyás. A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek és jó ta­vaszi teljesítményüknek köszön­hetően megérdemelten léptek fel a dobogóra. G: Tóth P, Szabó, Szúnyog, Kiss, Szünder. Jók: az egész hazai csapat, illetve Kvanduk E. horváth istván Bátaszék-Tevel 2-0 (1-0). Bátaszék, 200 néző. V: Csizma­dia. Bátaszék: Grill- Kovács L., Varga, Zágonyi, Szabados- Sár­közi, Hauwasser, Lieszkovszky (Diriczi), Pankovics- Márton K. (Orsós), Kovács Cs. Edző: Botos Árpád. Tevel: Bogos- Incze, Borbandi, Nagyfalusi, Dézsi- Tolnai, Gergely, Szőcs, Nagy- György, Óber. Edző: Klein Mi­hály. A helyzetei alapján a hazai csapat teljesen megérdemelten nyert, a vendégek csak az első fél­időben játszottak jól. G: Panko­vics, Szabados. Jók: Zágonyi, Pankovics, Kovács L, Grill, illetve Borbandi. sági istván Tolna-Dunaszentgyörgy 0-4 (0-2). Tolna, 500 néző. V: Lehel. Tolna: Mausz (Becze)- Fekete, Nagy L, Fazekas, Pálinkás (Wie­demann)- Szegleti, Kiss G., Sza­bó N. (Zörényi), Schaffer- Guth (Klein G.), Horváth. Edző: Kvanduk János. Dunaszent- györgy: Szlanyinka (Oláh)- Ta­kács (Kiss), Mosonyi, Horváth J., Horváth G.- Klein (Róth), Aradi, Radics, Mizser (Horváth L.)- Rogács, Domonkos. Játé­kos-edző: Dienes Pál. Küzdelmes mérkőzésen magabiztosan nyert a bajnok Dunaszentgyörgy. G: Radics 2, Takács, Domonkos. Kiál­lítva: Horváth a 85. percben. Jók: Nagy, Kiss, Horváth, illetve az egész vendégcsapat, tarjáni gyula Dunaföldvár-Kéty 3-3 (1-3). Dunaföldvár, 200 néző. V: Odor. Dunaföldvár: Molnár- Simon, Antal, Pajor, Jakab- Alberczki Cs., Fodor, Alberczki G., Tamai- Kindl, Farsang. Játékos-edző: Kindl István. Kéty: Faragó- Se­bestyén N., Pál (Sebestyén M.), Fazekas, Búzás- Márton I A., Kalmár, Misóczki, Forrai (Turbuk)- Márton R. (Gang­loff), Szedlák. Játékos-edző: Kalmár László. A tompán kezdő hazai csapat minden erőfeszítése kevés volt a mérkőzést szabályta­lanságokkal széttördelő kétyiek, és az ebben partner játékvezetői hármas ellen. G: Farsang 3 (egyet 11-esből), illetve Misóczki, Szed­lák, Forrai. Jók: Farsang, Tárnái, illetve Márton R., Szedlák, Kal­már. KINDL ISTVÁN Pincehely-Tamási 1-2 (0-0). Pincehely, 150 néző. V: Kiss I. Pincehely: Zajzai- Császár II, Il­lés, Császár I (Csömör), Pintér (Tóth R.)- Kardos (Dölles), Né­meth, Kovács P., Szép I- Ferencz, Szép II. Edző: Ferencz József. Tamási: Száka- Illés, Berengyán, Kovács Z., Gulyás (Márkus), Filótás- Szakács (Or­sós), Gyenei, Agócs- Stircz (Szántó), Béres. Edző: Walter István. Két ajándék-tizenegyessel nyert a Tamási. G: Dölles, illetve Kovács (11-esből), Gyenei (11-es- ből). Jók: az egész hazai csapat, illetve Száka, Béres, Illés, Be­rengyán. SEBESTYÉN PÉTER Nagymányok-Simontornya 1-3 (1-2). Nagymányok, 200 né­ző. V: Vincze. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró, Lovász, Stang- liczky, Studer- Lőrinc (Rézmű­ves), Kecskeméti, Töpfner M.- Zsilka, Vízin (Horeczky), Bor­bély. Edző: Fláding János. Simontornya: Tóth- Szilágyi, Molnár, Horváth, Pekli- Ra- bóczki, Borbás L, Varga Zs., Csontos- Borbás B., Varga L. Edző: Csepregi György. A hazai­aknak nem sikerült széppé vará­zsolni Vízin Tibor búcsúmeccsét. G: Kecskeméti, illetve Borbás B. 2, Tóth (11-esből). Jók: Töpfner T., Lovász, Stangliczky, illetve Borbás B., Borbás I., Rabóczki. dürr tamás Aparhant-Nagydorog 2-3 (2-3). Aparhant, 150 néző. V: Bá­rány. Aparhant: Fábián- Palkó, Heidecker, Antal, Lovász- Wildanger (Kiesz), Juhász Sz., Minker N. (Bagoly), Minker E.- Miklóssy, Szököcs. Edző: Schlapp János. Nagydorog: Hujber- Ga­lambos, Kovács, Szabó, Balogh (Vámosi)- Hadobás, Varga, Séta, Ács- Barkóczi, Éberdt. Játékos­edző: Balogh Tibor. A vendégek negyed óra alatt megszerzett há­romgólos előnyét az egész tavaszi szezonban góliszonyban szen- vendő hazaiak nem tudták ki­egyenlíteni. G: Juhász Sz., Palkó (11-esből), illetve Varga 2, Éberdt. Jók: Heidecker, Minker N., illetve Séta, Szabó, Varga. László ferenc Kajdacs-Bölcske 2-3 (1—1). Kajdacs, 200 néző. V: Álló. Kajdacs: Weisz- Milák (Kasza), Lisztmájer, Gerezsdi, Lengyel J.- Kovács L., Lacza J., Kovács Z., Len­gyel M - Pató, Régi. Edző: Lacza József. Bölcske: Müller- Tóth, Tör­jék, Blatt, Ledneczki- Lacza L, Szauer, Szabadi, Rácz- Besenczi, Pummerschein. Játékos-edző: Blatt Pál. A 92. percben tizenegyest hibázó hazai csapat nem érdemelt vereséget. G: Kovács Z., Lengyel M„ illetve Rácz 2, Besenczi. Jók: Weisz (a mezőny legjobbja), Lengyel J„ Lacza J„ illetve Lacza I., Rácz, Szauer. DEÁK JÓZSEF Ifjúságiak: Dunaföldvár-Kéty 10-1, Bátaszék-Tevel 5-1, Pince­hely-Tamási 3-9, Nagymányok- Simontornya 1-6, Kajdacs-Bölcs­ke 2-3, Tolna-Dunaszentgyörgy 0-0, Aparhant-Nagydorog 10-5, Őcsény-Kakasd 4-2. i