Tolnai Népújság, 2001. május (12. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-09 / 107. szám

m 2001. Május 9., Szerda SPORT 11. OLDAL Egyetlen árva pontocska Hétgólos előnyt adott el az UKSE Szekszárd Az NB II Délnyugati-cso­portjának hétvégi fordulójá­ban pályára lépő három együttesünk közül mind­össze a tamási hölgyek tud­tak pontot szerezni. Kézilabda Fonyód-Tamási KC 23-23 (10-10) Nők. Fonyód, 80 néző. V: Balaskó, Simon. Tamási KC: Siklósi- Grúber 3, Kondor V. 2, Szabó Bakos 2, Varga Nikolett 6, Kondor B. 8, Filótás. Csere: Keller (kapus), Agócs, Varga Noémi 1, Jurasits, Bérdi, Almás, Herr. Edző: Dravecz Károly. A hazaiak kezdtek jobban, s négy perc elteltével már 3-0-ra vezettek. A tamásiak a 14. perc­ben beérték a házigazdát (7-7), s egy perc múlva a vezetést is át­vették. Fordulás után újra a haza­iak kezdtek jobban, és 36. perc­ben már három góllal vezettek (15-12). A 43. percben a hazaiak kétgólos vezetésüknél kettős em­berelőnybe kerültek, ám a tamá­siaknak így is sikerült egyenlíte­niük, sőt a vezetést is átvették (47. p.: 18-19). Nagy rohanásba kezdtek a csapatok, mindkét ol­dalon rengeteg kihagyott helyze­tet jegyezhettünk fel. Az 53. perc­ben 22-20-ra a vendégek vezet­tek, ám izgalmas végjátékban a hazaiaknak sikerült egyenlíteni­ük. Jók: Siklósi, Kondor B. DRAVECZ KÁROLY Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd-Terni Pécs 27-31 (13-16) Nők. Szekszárd, 50 néző. V: Rokob, Vitár. Szekszárd: Gödrei- Dienes 10, Németh 2, Miklós 8, Nagy 3, Vaszari 3, Ko­vács 1. Csere: Bállá, Weitner, Szilágyi, Bősz, Lázár, Völgyi. Edző: Rácz József, Varga Jenő. Repülőrajtot vett a hazai együttes (7. perc: 5-2), s hiába kért időt a vendégek trénere, a Szekszárd tovább növelte előnyét (17. p.: 12-5). A folytatásban ért­hetetlen módon leblokkolt a ha­zai csapat, s a vendégek tizenegy gólos rohamára Vaszariék mind­össze egy találattal válaszoltak. A második játékrész kiegyenlített játékot hozott, ám a hazaiak vé­dekezésben és támadásban is so­kat hibáztak, így a pécsiek gond nélkül megőrizték előnyüket. Jók: Miklós, Gödrei, Dienes, Ko­vács. (RÁCZ) Ifjúságiak: Fonyód-Tamási 19-41. Balatonboglári SC- Dombóvár 22-21 (12-10) Férfiak. Fonyód, 80 néző. V: Schmidt, Tari. Dombóvár: Molnár- Glaub 1, Pajcsics 6, Zörgő 2, Babulják 2, Kézs- márky 4, Drüszler 6. Csere: Papp, Szőke (kapusok), Csányi. Edző: Kővári Tamás. A 12. percig felváltva estek a találatok, majd a hazaiak négygó­los előnyre tettek szert, melyet azonban a játékrész végéig kettő­re csökkentett a Dombóvár. Szü­net után jól kezdett a DKSK, és a játékrész elején sikerült is egyen­lítenie. A folytatásban ismét fel­pörgette a játékot a hazai együt­tes, s az 52. percben ismét négy­gólos bogiári előnyt mutatott az eredményjelző (21-17). Hiába vágott ki az utolsó percekben fer­geteges hajrát a vendégcsapat, már csak faragni tudott hátrányá­ból. Jók: Papp, Drüszler. -pt­Ifjúságiak: Balatonboglár- Dombóvár 18-34. A Simontomyai TC szabadna­pos volt. 7 k i 1 FIGO MÜCHENBEN. A Real Madrid portugál sztárja, Luis Figo autogramot osztogat a bajor fővárosban. A spanyol együttes a lab­darúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján ma este - lapzártánk után - az Olimpiai Stadionban lép pályára a Bayern Müchen vendégeként. Az első mérkőzést Elber góljával a németek nyerték, Figo is sokat tehet azért, hogy a királyi gárda idegenben har- colja ki a döntőbe jutást. __________________________________■ Gy őzelemmel zárt a bajnok FKSE A Murvai-legénység az utolsó öt percben nyerte meg a megyei rangadót Véget ért az NB Il-es férfi bajnokság Dél-Dunántúli régiójá- nak estek. A vendégek a máso- nak rájátszása. A bajnoki címet a Marley-FKSE Szekszárd dik percben átvették a vezetést, s csapata szerezte meg a Siókosár UK és a Bonyhádi KSE a periódus közepére már hat előtt. pontra hizlalták előnyüket. A harmadik negyed hajrájában az Kosárlabda FKSE rendezte sorait, s a játékrész végére egyet­Marley-FKSE Szekszárd- Bonyhádi KSE 84-77 (16-14,17-17,24-27,27-19). Szekszárd, 50 néző. V: Parádi, Márton. Szekszárd: Vati (16), Kaveczki (4), Beák (9/3), Talabos (6), Szűcs (6). Csere: Tunczinger (16/12), Farkas (9), Dorogi (18/6), Mandulás (-), Szabó (-). Edző: Murvai Árpád. Bonyhád: Lukács (27/3), Somodi (7/3), Puha (-), Szabó (9/3), Vadkerti (24). Csere: Ábrahám (4), Hartmann (-), Már­ton (6). Edző: Mészáros András. A hétfő esti mérkőzésnek a presztízsen kívül már nem volt tétje, a bajnoki cím sorsa ugyanis egy héttel ezelőtt már eldőlt, ezért mindkét csa­pat nyugodtan várta a feldobást. Az első negyed is eszerint alakult. Tulajdon­képpen izgalommen­tes első húsz percet produkáltak az együttesek, az első negyed végére kiala­kult kétpontos szek­szárdi előny a szüne­tig tartotta magát. A második tíz percben esett 17 hazai pont­ból tizenkettőt a há­rompontos vonalon túlról „termeltek” a szekszárdiak, s eb­ből Tunczinger egy­maga kilencet vállalt. Az edzők a szünet­ben felrázták csapa­taikat, s a felek most már valóban egymás- A Marley FKSE Szekszárd bajnokcsapata jen pouud csuKKemeue uauranyai. c.z sem lariou sokáig, ugyanis az utolsó negyed elején Beák zsákolásával a szekszárdiak visszavették a veze­tést. Öt percig még felváltva potyogtak a pontok (68-68), aztán az FKSE egyre inkább erőre ka­pott, a vendégcsapat pedig vesztett korábbi len­dületéből. Már 10 ponttal vezettek a hazaiak, mire ismét belőtték magukat a bonyhádiak. A völgységiek azonban későn hajráztak, s már csak faragni tudtak hátrányukból. A bajnoki címet pezsgővel ünnepelték a szek­szárdiak, akik rövid pihenőt követően osztá­lyozó mérkőzéseken mérettetnek meg. Kitűnt: Dorogi, Vati, Tunczinger, illetve Lukács, Vad­kerti. (MOIZES) Elmaradt az újabb KSC-bravúr A szekszárdiak lányok nyolcadikként zárták a kadett bajnokságot A hétvégén Baja adott ott­hont a kadett leány bajnok­ság fináléjának, melybe a KSC Szekszárd csapata óriá­si bravúrral jutott be. Kosárlabda A nyolcas döntő .csapatai előbb két csoportban küzdöttek, majd a helyezések alapján keresztbe játszottak, s végül a helyosztók alapján alakult ki a végső sor­rend. Az Atomerőmű-KSC Szek­szárd Harsányi Mária irányította együttese csak félidőket játszott jól, így elmaradt az újabb bravúr, az atomosok a 8. helyen zárták a tornát. A szekszárdiak hozzáál­lása, küzdeni tudása csak dicsér­hető. A szekszárdiak eredményei: Kecskemét-Atomerőmű-KSC Szekszárd 85-50 (43-30). KSC: Szikszai (2) Szabó D. (16/6), Gaál (11/6), Hegyi (15/6), Kalkán (4/3). Csere: Kasler (2), Berkics (-), Csorbái (-). Pap (-). Edző: Harsányi Mária. A későbbi kupa­győztes Kecskemét ellen egy fél­időn át jól játszott a KSC. Kitűnt: Hegyi, Szabó D. OSC-KSC Szekszárd 66-48 (29-33). KSC: Szikszai (2), Szabó D. (5/3), Gaál (5), Hegyi (30/9), Kalkán (-). Csere: Kasler (-), Berkics (-), Pap (2), Steiner (4). Ragyogó első félidő után vissza­esett a szekszárdiak játéka, s ez eredményezte vereségüket. Ki­tűnt: Hegyi. PVSK-KSC Szekszárd 69-63 (36-31). KSC: Szikszai (-), Szabó D. (25/9), Gaál (12/6), Berkics (-), Hegyi (24/3)- Csere: Wallacher (-), Kasler (2), Pap (-), Kalkán (-), Steiner (-). A kitűnő játékerőt képviselő pécsiek ellen nagyszerű teljesítmény nyújtott a KSC. Csak egy hajszálon múlott a bravúr. Kitűnt: Szabó D., Hegyi, Gaál. Keresztbejátszás: BEAC-KSC Szekszárd 69-37 (44-13). KSC: Szikszai (4), Szabó D. (13), Gaál (-). Steiner (-), Hegyi (16/3). Cserre: Wallacher (-). Berkics (-), Csorbái (3), Pap (1), Kalkán (-). Kritikán aluli első félidei produkciója miatt súlyos vereséget szenvedett a KSC. A 7. helyért: OSC-KSC Szek­szárd 67-53 (40-31). KSC: Szikszai (2), Szabó D. (30/18), Gaál (5/3), Hegyi (12), Pap (-). Csere: Wallacher (-), Csorbái (2), Kalkán (2), Steiner (-). Alacsony színvonalú mérkőzésen a keve­sebbet hibázó fővárosiak nyertek. Kitűnt: Szabó D. Végeredmény: 1. Kecskemét, 2. Csata-FTC, 3. BSE, 4. PVSK, 5. Debrecen, 6. BEAC, 7. OSC, 8. Atomerőmű-KSC Szekszárd. A torna legeredményesebb játé­kosának a 97 pontig jutó Hegyi Zsu­zsa bizonyult, míg a legjobb szek­szárdi kosaras Szabó Debóra lett. Mai sportműsor Labdarúgás: Arany Ászok Ma­gyar Kupa megyei selejtező, 2. forduló: Tevel-Aparhant 17. Ba­rátságos mérkőzés: Dunaföld- vári STE-Dunaferr 16. ■ Csak röviden ATLÉTIKA. A tanulásban aka­dályozott gyermekek oktatását felvállaló speciális általános is­kolák megyei versenyét csütör­tök délelőtt kilenc órától a Dom­bóvári VMSE Gyenis Antal utcai sporttelepén bonyolítják le. KOSÁRLABDA. A IV. korcso­portos diákolimpia országos elő­döntőjének elmúlt heti első mérkőzésén a hazai pályán ját­szó dombóvári Szent Örsolya Rendi Gárdonyi Géza Katolikus Általános és Zeneiskola fiúcsa­pata a 23 pontot dobó Csécsi Ákos vezérletével 63-59-re le­győzte a kaposvári Zrínyi Ilona Általános Iskola együttesét. A két gárda szerda délután két órakor a somogyi megyeszékhe­lyen megrendezésre kerülő visz- szavágón a fináléba való jutásért ismét megmérkőzik egymással. KÖTÉLUGRÁS. A hét végén Pécsen rendezték meg az orszá­gos bajnokságot, melyen az ifjú­ságiak mezőnyében az egyéni összetettben a dombóvári József Attila Általános Iskola Sport­klubjának versenyzői közül Palkovics Mária Cecília a 8., Tar­soly Tímea a 10. és Horváth Bri­gitta a 13. lett. Balassa Ernő edző tanítványai a párosok meg­mérettetésében is jól szerepel­tek, ugyanis Horváth Brigitta és Tösmagi Anett az 5., Palkovics Mária Cecília és Tarsoly Tímea a 7. helyen végzett. TEKE. A dombóvári amatőr bajnokság férfi másodosztályá­ban játszó csapatok tagjai szer­da délután négy órától egyéni versenyen mérik össze ügyessé­güket az Ivanich Antal utcai csarnokban. ■ Totótippek A Tolnai Népújság tippjei a totó 19. heti szelvényén szereplő mérkőzésekre: 1. Ferencváros-Újpest 1 2. Kispest-Dunaferr 2 3. Brescia-Bologna 1 4. Napoli-Lazio 2 5. Reggina-Parma x 6. B. München-K'slautern 1 7. Bochum-Freiburg 2 8. Cottbus-Hamburg 1 9.1. FC Köln-Bremen 1 10. Hertha-Leverksuen 1 11. Rostock-1860 München 1 12. Unterhaching-Dortmund 2 13. Wolfsburg-Frankfurt 1 Pluszmérkőzés: 14. Stuttgart-Schalke 2 A Szakályi Önkormányzat és a G. H. B. Fesztivál Szervező Irodája tisztelettel meghívja Önt és családját, rokonait, ismerőseit a szakályi sporttelepen 2001. május 12-13-án megrendezésre kerülő G. H. B. Fesztiválra, ahol színvonalas programok biztosítják a jó szórakozást. . Legyen Ön is a fesztivál vendége! Részletes felvilágosítás a 06-74/411-049, 511-998, 06-20/393-4363-as telefonon Hartman Jánosné, a G. H. B. Fesztivál irodavezetőjénél. 6.H.9. jsamu MÁJUS 12. SZOMBAT De. 9.00- 12.00 9.30 10.00- 12.00 12.00- 14.00 14.00- 15.00 15.00- 16.00 16.00- 17.00 17.00- 18.00 18.00-20.00 20.00-22.00 22.00-22.40 22.40-től Kirakodóvásár, vidámpark Főzőverseny Ünnepi megnyitó (elmondja: polgármesterasszony) Gyermek sportprogramok Ebéd Buci bohóc vidám műsora Tátika ált. iskolás gyerekek műsora Gyermekrajz verseny, Ráhangoló Nemzeti válogatott öregfiúk- Szakályi öregfiúk labdarúgó mérkőzés Amatőr zenekar fellépése Kareoke Show EX V.I.P., R-PORT Kifulladásig disco MÁJUS 13. VASÁRNAP De. 11.00 12.30- 14.00 14.00- 15.00 15.00- 16.00 16.00- 16.30 16.30- 18.00 18.00- 19.00 19.00- től Kirakodóvásár, vidámpark Ünnepi műsorkezdés- szentmise- a szakályi ált. isk. műsora- beszédet mond dr. Dávid Ibolya igazságügy miniszter- zászlóavatás- a szakályi emlékpark avatása - beszédet mond Koppánné Dr. Kertész Margit országgyűlési képviselő- a szakályi óvodások műsora EBÉD Step Aerobik bemutató és közönségtorna vezeti: Lubastyik Anita Hacsek és Sajó Beregi Péter és Heller Tamás a Mikroszkóp Színpad művészeinek műsora Ráhangoló (Sörivó verseny) Máté Péter emlékműsor A falu legerősebb embere verseny G.H.B. Utcabál A G. H. B. Fesztivál állandó szponzorai: Pécsi Sörfőzde, Pepsi Cola Pécs, GRAWE Életbiztosító Rt., Tolnai Népújság, DENNY 6 BT., Szekszárd Városi Televízió, El Palació, Antritt rádió A G. H. B. Fesztivál helyi támogatói: Szakályi Önkormányzat, szakályi óvoda óvónői, Szakály Ált. Isk., szakályi öregfiúk Nem mondanak le az első helyről A bonyhádiak még több fiatalt szeretnének mély vízbe dobni Négy éve még a nagypályás NB I-ben vitézkedtek, je­lenleg a megyei kispályás bajnokságban szerepelnek a bonyhádi női labdarú­gók. Fazekas József tanít­ványai az őszi szezont az élen zárták, ám mint a tré­ner mondja: nem lesz kön­nyű megőrizni előnyüket a rivális szekszárdiakkal szemben. NŐI LABDARÚGÁS- Február közepén 15 fővel kezd­tük a felkészülést - mondta a rajt előtt néhány nappal az edző. - Heti három, igen kemény, alapo­zó jellegű foglalkozást tartottam, de természetesen a különböző já­tékelemek, taktikai variációk gyakorlása is szerepelt a prog­ramban. Meg kell jegyeznem, ugyanakkor, hogy a felkészülé­sünk az iskolai, illetve munkahe­lyi elfoglaltságok miatt nem volt teljesen zökkenőmentes. A keret gerincét továbbra is az egykori NB I-es, rutinos futballisták - Forray Tünde, Kató Viki, Major Tímea - alkotják, ám tehetséges fiataljaink - Bittner Emese, Csá­szár Krisztina, Ömböli Nikolett, Szabó Noémi - is egyre inkább meghatározó szerepet töltenek be az együttesben. Hogy vannak tehetséges lá­nyok a társaságban bizonyítja: a közelmúltban lebonyolított Gól- iát-kupán a bonyhádi fiatalok a harmadik helyen zártak.- Az idei pontvadászatban sze­retnénk megtartani az első he­lyet, bár minimális az előnyünk a rivális Szekszárddal szemben. Amennyiben nem sikerülne meg­őrizni vezető pozíciónkat, nem fogjuk fel kudarcként, azt viszont elvárom, hogy a dobogón végez­zen a gárda. Célunk ugyanakkor újabb fiatalok „mélyvízbe” dobá­sa, továbbá minél több helyi és környékbeli hölgy bevonása a sportágba.- Örülök, hogy főbb szponzo­raink - a szekszárdi Tető-Fok 96 Kft., a Gemenc Volán Rt., és Bonyhád város önkormányzata - mellett magánszemélyek, vál­lalkozók is támogatják a klubot. Ez pedig azt jelenti, hogy - bár sokan megkérdőjelezik azért a női focit is szeretik a Völgység­ben. ______________________________________(HUNYADII