Tolnai Népújság, 2001. április (12. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-30 / 100. szám

4 M 2001. ÁPRILIS 30., HÉTFŐ SPORT Tolnai Népújság - 15. oldal NBI 1. Ferencváros 14 8 5 1 24- 5 33 2. Honvéd 14 8 3 3 25-17 28 3. MTK 14 6 4 4 18- 9 28 4. Újpest 14 7 2 5 24-23 28 5. Dunaferr 14 7 1 6 20-24 27 6. Vasas 14 6 4 4 23-20 26 7. Győr 8. M. Sopron 14 14 6 4 4 5 4 5 16- 14 17- 18 24 20 9. Videoton 14 5 2 7 18-19 19 10. Zalaegerszeg 14 4 5 5 18-19 18 11. Debrecen 14 3 1 10 19-32 13 12. Tatabánya 14 1 2 11 9-29 11 NB II Nyugati csoport 1. PVSK 13 8 3 2 19-11 27 2. Büki TK 13 8 2 3 31-15 26 3. Veszprém 13 7 3 3 20-14 24 4. MTE-Motim 13 6 2 5 22-14 20 5. Balatonlelle 13 6 2 5 19-21 20 6. Petőháza 13 5 4 4 22-18 19 7. Tata 13 5 2 6 22-20 17 8. Ajka 13 4 3 6 19-25 15 9. Bonyhád 13 3 4 6 11-13 13 10. Komló 13 3 4 6 13-22 13 11. Tapolca 13 3 3 7 13-24 12 12. Lenti 13 3 2 8 12-26 11 NB III Dráva-csoport 1. Kaposvölgye 12 9 1 2 18- 4 33 2. Szentlőrinc 12 7 4 1 21- 8 31 3. Szekszárd 12 5 4 3 25-11 25 4. Beremend 12 5 5 2 16- 8 23 5. Harkány 11 3 6 2 11- 9 20 6. Dombóvár 12 4 3 5 16-18 19 7. Baracs 12 4 4 4 15-19 19 8. Paksi SE 12 4 2 6 11-21 16 9. Andocs 11 3 2 6 11-22 12 10. Kalocsa 12 2 1 9 18-25 9 11. Decs 12 2 2 8 8-25 9 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 23 19 3 1 72-15 60 2. Bölcske 23 16 3 4 70-28 51 3. őcsény 23 14 4 5 63-32 46 4. Tolna 23 12 9 2 50-22 45 5. Bátaszék 23 13 4 6 44-28 43 6. Tevel 24 12 3 9 41-40 39 7. Dunaíöldvár 23 12 2 9 44-33 38 8. Kajdacs 23 10 2 11 34-46 32 9. Tamási 23 8 5 10 34-38 29 10. Nagydorog 23 8 5 10 34-53 29 11. Kakasd 23 8 2 13 32-43 26 12. Aparhant 23 6 5 12 36-50 23 13. Kéty 24 6 5 13 32-50 23 14. Nagymányok 23 4 6 13 27-50 18 15. Pincehely 23 2 4 17 18-60 10 16. Simontomya 23 2 4 17 11-54 10 Ifjúságiak 1. D.íöldvár 23 20 1 2 110- 9 61 2. Bátaszék 23 19 1 3 92- 13 38 3. Bölcske 23 17 1 5 94- 49 52 4. S.tomya 23 15 4 4 68- 36 49 5. Tolna 23 14 4 5 63- 35 46 6. Kajdacs 23 13 3 7 68- 44 42 7. Tevel 24 14 _ 10 76- 66 42 8. őcsény 23 12 3 8 57- 38 39 9. Dsztgyörgy 10. Tamási 23 23 11 11 2 10 12 73- 44 62- 49 35 33 11. N.mányok 23 5 4 14 47- 62 19 12. Aparhant 23 6 1 16 29- 97 19 13. Kakasd 23 4 3 16 32- 80 15 14. Pincehely 23 4 1 18 24-108 13 15. Kéty 24 3 ■­21 24-105 9 16. Nagydorog 23 3­20 27-111 9 Menetel a Kispest Labdarúgás NB I, 14. forduló: Kispest- Honvéd-MTK 1-0 (0-0). Kis­pest, 3000 néző. V: Juhos. G: Sasu (70.). Ferencváros-Tatabánya 0-0. Üllői út, 7000 néző. V: Hana- csek. Sopron-Újpest 2-1 (1-0). Sopron, 5000 néző. V: Kiss B. G: Salagean (20.), Somogyi (80.), illetve Galaschek (49.). Dunaferr-ZTE 2-1 (0-1). Dunaújváros, 2000 néző. V: Bede. G: Jaki (65.), Penksa (75.), illetve Egressy (21.) Vasas-Győr 1-0 (0-0). Fáy utca, 3000 néző. V: Sápi. G: Ka­bát (75.). Debrecen-Videoton -1-1 (1—1). Debrecen, 5000 néző. V: Ábrahám. G: Kerekes (4.), illet­ve Földes (44.). Kiállítva: Tóth B. (Videoton) a 66. percben. ■ Totóeredmények A totó 17. heti szelvényén szereplő mérkőzések lapzártáig beérkezett ered­ményei: 1. Ferencváros-Tatabánya 0-0 x 2. M. Sopron-Újpest 2-1 1 3. Vasas-Győr 1-0 1 4. Debrecen-Videoton 1-1 x 5. Hertha-Frankfurt 3-0 1 6. K.lautern-Leverkusen 0-1 2 7. Stuttgart-Bremen 2-1 1 8. Bochum-Schalke 1-1 x 9. U.haching-1860 Münc. 3-2 1 10. Vicenza-Parma 0-1 2 11. Atalanta-Bologna 2-2 x 12. Brescia-Inter 1-0 1 13. Fiorentina-Udinese 2-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Roma-Lazio Hiányzott a tűz a játékból A kiesőjelölt Komló megtörte a hazaiak sorozatát Az NB II Hummel csoportjának hétvégi for­dulójában a Bonyhád meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget a Komlótól. Labdarúgás Bonyhád Agraco FC- Komlói Bányász 0-1 (0-0) Bonyhád, 400 néző. V: Böröczi (Golubics, Majdanics). Bonyhád: Bogyay- Farkas, Budovinszky, Pusztai- Volár, Dani, Nagy Z., Osztermájer, Schwarczkopf- Gergely, Küllő (Molnár, 52.). Játékos-edző: Nagy Zoltán. Komló: Demhardt- Farkas, Augustin, Both, Tóth- Geisz, Priol (Farkas M., 71.), Müller, Istókovics- Méhn, Mang (Komáromi, 70.). Edző: Koller Nándor. Szögletarány: 2:7 (1:3). Sárga lap: Tóth (Gergely felrú­gásáért) a 37., Gergely (Augustin felrúgásáért) a 60. percben. A 8. percben Osztermájer vég­zett el szabadrúgást a jobb ol­dalról. Belőtt labdáját a vendég­védők Nagy elé fejelték, ám a bonyhádiak játékos-edzője húsz méterről csúnyán fölé lőtt. A 14. percben Priol adott be szögletet a jobb oldalról, Augustin azon­ban tiszta helyzetben két méter­rel a kapu mellé fejelt. A 19. percben Müller csapta be Pusz­tait a jobb oldalon, jó középre gurítását azonban Máng két méterről, ajtó-ablak helyzetben Bogyay kezébe fejelte. A 33. percben Volár indította a jobb oldalon felfutó Gergelyt. A bonyhádiak tá­madója betört a büntetőterületre, élesen középre lőtt, Köllő azonban a bal kapufa tövénél fél mé­terrel lemaradt a labdáról. Óriási lehetőség volt! A 35. percben Priol végzett el szabadrúgást a bonyhádi térfél közepéről. Mang fejesét Bogyay csak üggyel-bajjal tudta szögletre menteni. Szünet után a 76. percben Dani cselezgetett a 16-os vonalánál, majd kapura lőtt, ám középre tartó lö­vését Demhardt könnyű szerrel ölelte magához. A 86. percben Méhn szerzett labdát a bonyhádi térfél közepén, majd, mivel senki nem támadta, néhány lépés után 20 méterről a kapu jobb fölső sarkába bombázott. Bogyaynak esélye sem volt. 0-1. A várt hazai rohamok ugyan elmaradtak, ám a szemmel láthatóan tanácstalan komlóiak az első percekben így is csak a védekezéssel tö­rődtek. Az Agraco próbálkozott ugyan, ám tá­madásaiban nem volt átütőerő, s már a vendé­gek 16-osa előtt elfogyott a tudomány. Negyed óra elteltével magához tért a Komló, s két gyors helyzettel jelezte: egy pontra feltétlenül igényt tart. Hiába iparkodtak a bonyhádi kö­zéppályások, egy-egy rossz átadás, vagy labda­kezelési hiba mindig meghiúsította, hogy el­jussanak Demhardt kapujáig. Tálas hiányában nem volt, aki fazont adjon a hazaiak játéká­nak, Osztermájer ugyanis rendszerint két ven­dégjátékos követte. Volár és Schwarczkopf megpróbálta ugyan a szélekről átjátszani a vé­delmet, ám középen sem Gergely, sem Köllő nem tudott mit kezdeni a tömörülő vendégvé­delemmel. A játékrész közepén Gergelynek egy alkalommal ugyan sikerült ellépnie védő­jétől, ám élesen belőtt labdájáról Köllő a bal kapufa tövénél néhány centivel lekésett, így kimaradt a lehetőség. A hazaiak játéka a szünet után sem változott, a vendégek könnyedén hárították az Agraco pró­bálkozásait. A felbátorodott komlóiak a játék­rész közepén több ígéretes támadást vezettek, s ekkor vagy Bogyay, vagy a szerencse mentette meg a hazaiakat a góltól. A 86. percben azon­ban már Bogyay is tehetetlennek bizonyult, Méhn bombája ugyanis utat talált a kapuba, s mint néhány perc múlva kiderült: ez a gól el­döntötte az összecsapást. Rendkívül sok hibá­val tarkított mérkőzésen a bonyhádiak játéká­ból ezúttal hiányzott a tűz, így a győzelmet jobban akaró komlóiak teljesen megérdemel­ten vitték el a három pontot a Völgység főváro­sából. Jók: Budovinszky, illetve Augustin, Méhn. Nagy Zoltán: - Ma olyan volt a csapat játéka, mint azoké, akiknek a létesítmény rendbe tétele lenne a feladata. Koller Nándor: t A helyzeteink alapján megér­demelten nyertünk. irónad További eredmények: Ajka-PVSK 1-0, Balatonlelle-Motim 1-1, Lenti-Bük 1-7, Petőhá- za-Veszprém 1-2, Tata-Tapolca 0-1. Csak egy pontra futotta Dombóváron parádézott az éllovas Az NB III Dráva-csoportjá- nak hétvégi fordulójában mindössze a szekszárdiak tudtak pontot szerezni. Labdarúgás Andocs-Szekszárdi UFC 1-1 (1-0) Andocs, 150 néző. V: Kovács G. Andocs: Horváth P.- Szintai, Hadaró, Mink, Püspök- Spánt- ler, Tamás, Darázs, Fonyódi (Bőhm)- Csíkvár, Marczi (Ba­lassa). Edző: Petrók Viktor. Szekszárd: Horváth B.- Fehér, Kalmár, Tóth V.- Torma, Mé­száros I., Mészáros Zs., Boros, Ruff (Vesztergombi)- Szilágyi, Tóth A. (Tolnai). Játékos-edző: Kalmár Ferenc. Az 50. percben Csíkvár 16 méterről jobbal a bal felső sarokba lőtt. 1-0. A 67. perc­ben Fehér pontos beívelését Tol­nai hét méterről csukafejessel a juttatta a jobb alsó sarokba. 1-1. Sportszerű találkozón a harcos hazaiak rászolgáltak az egy pont­ra, a finisben a vendégek köze­lebb álltak a győzelemhez. Jók: Horváth P., Püspök, Spántler, Csíkvár, illetve Horváth B., Fehér, Mészáros I, Mészáros Zs. isajói Dombóvári FC-Aramis For Men- Kaposvölgye 0-4 (0-2) Dombóvár, 300 néző. V: Kovács. Dombóvár: Bontovics- Hopp, Horváth Á., Vincze (Savanyu)- Tóth (Farkas), Nagy, Steiger, Horváth J„ Szabotin- Varga, Er­dős (Pintér). Játékos-edző: Hor­váth Árpád. Kaposvölgye: Tán- czos- Kadarkúti, Károlyi, Bú­zás, Pintér- Nógrádi (Bencze), Miskovics, László (Bede), Brunczvig- Király, Drávecz (Lajtos). Edző: Hanusz János. A 13. percben László hat méterről lőtt a kapuba. 0-1. A 35. percben Király beadását Drávecz közelről gurította a hálóba. 0-2. A 71. percben Brunczvig beadását Király váltotta gólra. 0-3. A 86. percben egy jobb oldali beadásra Bontovics rosszul mozdult, Lajtos pedig közelről a kapuba fejelt. 0-4. A Kaposvölgye magabiztosan nyert. Jók: Pintér, il­letve Tánczos, Károlyi, Miskovics, Brunczvig, Király. nagy zsolt Decs-Beremend 1-2 (0-1) Decs, 300 néző. V: Tóth I. Decs: Cziráki- Sztehló, Pilisi, Gál, Nagyfalusi- Kapás (Kocsis), Szabácsi (Nagy), Kárpáti (Csende), Berényi- Pusztai, Hegedűs. Edző: Horváth Péter. Beremend: Hatala- Halász, Kislőrinc, Borsos, Bábli- Koro- secz, Petőcz, Lóth, Kutyán- csányin- Polgári, Ónodi. Edző: Héhl János. A 42. percben a Czirákiról kipattant labdát Lóth 7 méterről a kapuba gurította. 0-1. Szünet után, a 60. percben Borsos 25 méterről hatalmas gólt lőtt. 0- 2. A 85. percben Pilisi 20 méte­res szabadrúgása a felső lécről vá­gódott Hatala kapujába. 1-2. Kö­zepes színvonalú, küzdelmes mérkőzésen, a vendégek szeren­csével vitték el a három pontot. Jók: Sztehló, Gál, illetve Lóth, Korosecz, Ónodi. merk jános Paksi SE-Szentlőrinc 1- 2 (1-0) Paks, 400 néző. V: Mohai. Paks: Licker- Horváth, Erdélyi, Bene- deczki, Wolf- Prantner (Pokor- ni), Bozsér, Krepsz (Fritz)— Hencz, Galambos, Fejes (Deb­receni). Edző: Nagy Lajos. Szentlőrinc: Antal- Zámbó, Reith, Papes, Elmájer (Csizma­dia)- Morvái, Orlovics, Miczek, Lakatos (Csépán)- Ambruszt (Pincehelyi), Szabó. Edző: Mé­száros Ferenc. A 37. percben Bozsér szabadrúgást ívelt közép­re, s a felfutó Wolf 16 méterről bombagólt ragasztott a vendégek kapujába. 1-0. A 49. percben az el- alvó paksi védők közül Lakatos ki­ugrott, és a tehetetlen Licker mel­lett 12 méterről kiegyenlített. 1-1. A 91. percben Csizmadia elfutott a jobb szélen, beadását Miczek 10 méterről a kapuba lőtte. 1-2. Kemény, néha durva beleme- nésekkel tarkított mérkőzésen a győzelmet jobban akaró vendé­gek megérdemelten vitték el a három pontot. Kiállítva: Zámbó a 30., Orlovics a 68. percben. Jók: Wolf, Licker, illetve az egész ven­dégcsapat. ZERZA JÓZSEF További eredmény: Baracs- Kalocsa 3-2. Először örülhetett otthonában a Pincehely Négy hét után nyert újra a Kajdacs, tovább robog a Blatt-expressz A kockás mezes bátaszékiek hátrányból álltak talpra fotó. gottvald károly A Kronos megyei I. osztály hétvégi fordulójában meg­szerezte első hazai győzel­mét a Pincehely. Labdarúgás Pincehely-Nagymányok 2-0 (0-0). Pincehely, 200 néző. V: Rácz. Pincehely: Papp- Császár I, Illés, Császár II, Szép I- Pintér (Csömör), Ferencz, Dölles (Túrós), Győré- Nádasdi, Ko­vács P. (Tóth). Edző: Ferencz Jó­zsef. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró Sz., Lovász, Stangliczky, Bí­ró R.- Lőrincz, Lakatos, Kecske­méti, Töpfner M. (Dallos)- Vizin (Horeczky), Borbély. Edző: Fláding János. A hazai csa­pat teljesen megérdemelten nyert, s szerezte meg első hazai győzel­mét. G: Nádasdi, Ferencz. Jók: Ferencz, Császár II, Nádasdi, illet­ve Bíró Sz., Lőrincz. zajtai s. béla Kakasd-Nagydorog 1-2 (0-1). Kakasd, 300 néző. V: Ódor. Kakasd: Sebestyén A.- Eisensehr (Sebestyén P.), Paróczai, Kara, Ettig- Szabó F. (Páli), Selyem, Kvanduk E., Sza­bó G. (Simcsik)- Kvanduk G., Sebestyén F. (Kresz). Edző: Kniesz Mátyás. Nagydorog: Hujber- Vámosi, Kovács, Séta, Mókus- Galambos, Balogh T., Ács, Barkóczi (Hadobás)- Var­ga, Király. Játékos-edző: Balogh Tibor. A vendégek lelkes játékuk­kal rászolgáltak a győzelemre. G: Kara, illetve Varga 2. Jók: Kara, il­letve Varga, Király, Kovács, Mó­kus. LÁSZLÓ JÓZSEF Kajdacs-Aparhant 1-0 (1-0). Kajdacs, 300 néző. V: Schéfer. Kajdacs: Weisz- Lisztmájer, Lengyel J., Gerezsdi (Régi), Ko­vács L.- Lacza J., Kasza, Milák, Kovács Z.- Pató (Schüsler), Büttl. Játékos-edző: Lacza Jó­zsef. Aparhant: Bagoly- Palkó, Juhász Zs. (Rétfalvi, Ferencz), Fülöp, Heidecker- Wildanger, Antal, Lovász, Minker- Miklóssy, Kiesz (Juhász F.). Edző: Schlapp János. Véget ért a négy hetes hazai böjt. G: Büttl. Jók: Weisz, Lengyel J„ Büttl, Ko­vács Z., illetve Minker. deák József Tolna-Dunaföldvár 4-0 (3-0). Tolna, 300 néző. V: Dár­dai. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Pálinkás (Szegleti), Fazekas G. (Zörényi)- Szabó N., Nagy L, Horváth (Gödör), Kiss G.- Guth, Fauszt (Wiedemann). Edző: Kvanduk János. Duna- földvár: Molnár- Antal (Nagy G.), Schulteisz, Major, Simon- Szuromi, Alberczki Cs., Fodor, Kindl- Tárnái, Pajor. Játékos­edző: Kindl István. Megérdemel­ten nyert a hazai csapat. G: Szuromi (öngól), Nagy, Guth, Gö­dör. Jók: Wiesner, Nagy, Szabó, Fazekas, Fekete, illetve Schul­teisz. TARJÁNI GYULA Bölcske-Simontornya 6-0 (1-0). Bölcske, 300 néző. V: Krekó. Bölcske: Müller- Tóth R. (Tóth Gy.), Blatt, Ledneczki, Szili- Törjék, Lacza, Szauer, Pummerschein (Rácz)- Bese- nczi (Somogyi), Szabadi. Játé­kos-edző: Blatt Pál. Simon- tornya: Tóth- Horváth, Molnár J., Molnár T., Pekli- Csajági, Ihász (Tóth), Pápai, Borbás- Ko­vács (Kapinya), Varga (Pajor). Edző: Csepregi György. Tovább robog a Blatt vezette bölcskei exp­ressz. G: Szauer 2, Rácz 2, Szaba­di, Törjék. Jók: Szili, Szauer, Tör­jék, Rácz, illetve Molnár J., Pekli. SULÁK ANDRÁS Tevel-Őcsény 0-3 (0-0). Tevel 250 néző. V: Pálinkó. Tevel: Bogos- Incze, Szolo- mayer (Illés), Kovács, Vendég- Óber, Ferenc (Nagy), Gergely, Tolnai- Ambrus, György. Edző: Klein Mihály. Őcsény: Németh- Szabó, Vecsei, Kiss (Tubik), Szünder- Bartos, Tóth, Kovács, Szunyogh (Kasza P.)- Juhász (Bíró), Kollár (Somorjai). Játé­kos-edző: Kiss János. A jobb erőkből álló vendégcsapat megér­demelten győzött a tartalékos ha­zaiak ellen. G: Kiss, Juhász, Bartos. Jók: Tolnai, Ambrus, illet­ve Vecsei, Szünder, Juhász. ZWICK JAKAB Tamási-Kéty 1-1 (0-0). Ta­mási, 200 néző. V: Kiss. Tamási: Száka- Kovács V., Takács, Illés, Kovács R., Filótás- Berengyán, Árvái, Jenei (Herr)- Gulyás, Stircz. Edző: Walter István. Kéty: Faragó- Fazekas, Pál, Misóczki, Márton- Kalmár (Erős), Szedlák, Horgos, Sebes­tyén N. (Sebestyén M.)- Turbuk (Gangloff), Búzás. Játékos-edző: Kalmár László. Két félidő kínló­dás, igazságos eredmény. G: Stircz, illetve Szedlák. Jók: az egész vendégcsapat, horváth zsolt Dunaszentgyörgy-Bátaszék 4- 1 (4-1). Dunaszentgyörgy, 250 néző. V: Sebestyén A. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Rogács, Horváth J., Somogyi (Kiss L), Mosonyi (Drubits)- Áradi, Takács, Horváth G. (Klein), Róth- Radics, Domon­kos. Edző: Dienes Pál. Bátaszék: Grill- Kismődi, Varga F., Zágonyi (Lieszkovszky), Kovács L.- Sárközi, Kiss M., Diriczi (Or­sós), Szabados- Pankovics, Ko­vács Cs. Edző: Botos Árpád. Sportszerű mérkőzésen korán ve­zetést szerzett a vendégcsapat, de a hazaiak egy percen belül egyen­líteni tudtak, s nagyszerű első fél­idei játékuk alapján magabiztos, megérdemelt győzelmet arattak. G: Horváth G., Radics, Róth, Ta­kács, illetve Szabados (11-esből). Jók: Horváth G„ Rogács, Radics, Szlanyinka, illetve Grill, Kovács L., Pankovics. Dömötörendre Ifjúságiak: Pincehely-Nagy­mányok 2-2, Kakasd-Nagydorog 5- 1, Kajdacs-Aparhant 5-1, Bölcske-Simontornya 3-5, Tol­na-Dunaföldvár 1-0, Tevel- Őcsény 4-1, Tamási-Kéty 3-0, Dunaszentgyörgy-Bátaszék 0-3. < i. I