Tolnai Népújság, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-07 / 56. szám

I 2001. MÁRCIUS 7., SZERDA SPORT Tolnai Népújság - 11. oldal A Postás mindig kétszer csenget Pedig nagyszerűen kezdtek az atomos fiatalok Az NB I-es bajnoki tabella második helyén álló Postás csapatához látogattak az el­múlt hétvégén a paksiak. Sakk Postás-AH­Atomerőmű SE 6.5:5.5 A jobb helyezése dacára az ellen­fél tarthatott jobban a mérkőzés­től, hiszen tavaly 7:5 arányú ato­mos győzelemmel zárult az összecsapás. A mostani találkozó is jó előjelekkel indult, az első táb­lán Ács Péter a többszörös olimpi­kon Pintér József nagymestert fektette két vállra könnyedén, majd a 15 éves Berkes Ferenc szi­porkázó áldozatok után 20 lépés­ben mattolta Károlyi Tibort. Miu­tán a 13 esztendős Papp Gábor is győztesként állt fel az asztaltól nemzetközi mester ellenfelével szemben úgy tűnt, sikerül kikö­szörülni az előző fordulóban esett csorbát. A házigazdák azonban rendkívül eredményesen halász­tak az „időzavarosban”, és két rosszul álló játszmájukat is meg­nyerték a találkozó negyedik órá­jában, sőt további két összecsa­pásban is teljes pontot könyvel­hettek el. A 6.5:5.5 arányú vég­eredmény dr. Hazai L, Vidéki S„ Molnár B., Mészáros Gy. és Sikló­si Z. döntetlenje mellett alakult ki. Akár az előző fordulóban úgy most is szoros csatában kapott ki az ASE. A paksiak az 5. helyről várják a folytatást. __________imbi Eg y félidőnyi jó FKSE-játék Idegenben vesztettek a völgységi csapatok Az NB II dél-nyugati cso­portjának legutóbbi játék­napján csak a hazai kör­nyezetben pályára lépő szekszárdiak örülhettek. Kosárlabda Marley-FKSE Szekszárd-PEAC 93-79 (26-19, 27-19, 20-23, 20-18). Férfiak. Szekszárd, 100 néző. V: Farkas, Kollár J. Szekszárd: Sza­bó (8), Dorogi (15/3), Ka-veczki (25), Tunczinger (30/12), Szűcs (2). Cserék: Talabos (7/3), Ke­resztes (2), Herbert (4), Császár (-). Edző: Murvai Árpád. Villámrajtot vett a Pécs, s a 3. percben már 10-2-re vezetett. Murvai edző időt kért, s a pauza után sorait rendező Szekszárd megkezdte a felzárkózást. A 8. percben már a hazaiak vezettek (18-17), s miután Kaveczki a má­sodik negyedben is megállítha­tatlan volt, a szünetig 15 pontra növelte előnyét a Marley. A fordulást követően Tunczin­ger cipelte hátán a csapatát: a bedo­bó a szekszárdi pontok több mint a felét - szám szerint tizenkettőt - egyedül jegyezte. Az utolsó perió­dus megint a hazaiaké volt, s bár a hajrában a mecsekaljaiak egy utol­só rohamra indultak, küenc pont­nál közelebb nem tudtak kerülni a hazaiakhoz. Kitűnt: Kaveczki, Tunczinger, Dorogi. imoizesi Siókosár UK- Bonyhádi KSE 87-69 (17-20, 16-16, 25-21, 29-12). Férfiak. Siófok, 100 néző. V: Ko­vács, Major. Bonyhád: Lukács (18/3), Puha (18/6), Márton (4), Szabó (7), Vadkerti (20). Csere: Balogh A. (2), Hartmann (-). Edző: Mészáros András. A Lukács irányította bonyhádi­ak jó csapatvédekezéssel, ered­ményes támadójátékkal gyorsan elléptek (4. perc: 2-13), a negyed végére azonban felzárkóztak a hazaiak. A második tíz percben fej-fej mellett haladtak, majd mi­nimális vendégelőnnyel tértek pi­henőre a csapatok. A nagyszünetet követően Vadkertiék három perc elteltével 12 ponttal megugrottak (37-49). Amilyen gyorsan jött, olyan gyor­san el is fogyott az előny, miután 12 hazai találatra nem érkezett vá­lasz. Az utolsó negyed elején azu­tán a Földesi vezérelte Balaton- partiak állva hagyták ellenfelüket: 18 siófoki pont ellenében egyetlen kosárra sem futotta a völgységiek erejéből, így el is dőlt a találkozó. Az utolsó negyedben bekövetke­zett rövidzárlat az addig jól teljesí­tő bonyhádiak vesztét okozta. Ki­tűnt: LukáCS. (KISZLER) Veszprém- Bonyhád 72-66 (30-34, 15-17, 21-14, 21-18). Nők. Veszprém, 100 néző. V: Du­dás, Szabó Bakos. Tolnai (5/3), Galabach (-), Hambrik Csor- vásy (37/12), Kniesz (13/3), Nagy (4). Csere: Apró (-), Szabó D. (7/3), Nász (-). Edző: Harsá- nyi Mária. A két kulcsjátékosát - Szabó N„ Hegyi - nélkülöző vendégek nagyon sok hibával játszottak, el­sősorban támadásban teljesítet­tek az átlag alatt. Ettől a hazaiak „szárnyakat” kaptak, és keveseb­bet rontva végig a völgységiek nyomában voltak. . A második félidő még gyen­gébb bonyhádi produkciót ho­zott, egyedül Hambrik Csorvásy játszott ponterősen. A kritikán aluli játékvezetésnek köszönhe­tően sűrűn gyűltek viszont a sze­mélyi hibák, így a vendégek nem várt vereséget szenvedtek a gyen­ge játékerőt képviselő Veszprém­től. Kitűnt: Hambrik Csorvásy. (HARSÁNYI) Sopronban célegyenesbe fordul az ASE Háromból kettő kell a paksiaknak harmadik helyük megtartásához Amatőrök gáláznak az ötös iskolában Ökölvívás Hajrájába fordult a férfi NB I alapszakasza. A harmadik helyen tanyázó paksiak há­rom hátralévő mérkőzésük­ből kettőt idegenben vív­nak, az utolsó fordulóban pedig a bajnokot fogadják. Kosárlabda Soproni MAFC-Atomerőmű SE: szerda, 17 óra. Fodor Péter: - A harmadik hely megtartásához a SMAFC és az Albacomp elleni mérkőzéseket mindenképpen hoznunk kell, s ha Kaposvárott is képesek lennénk egy bravúrra, akár előbbre is léphetünk. A ráját­szás első köre az alapszakasz első két helyezettje számára tűnik könnyebbnek, a legjobb hat együttes ugyanis közel azonos erőt képvisel, bárki bárkit el­verhet. Igen ke­mény sorozat végéhez közele­dünk, a regene­rálódásra nem csak fizikálisán, de fejben is szükség van. Időnk azon­ban nincs egy-egy heti ciklust vé­gigcsinálni, szinte egyik mérkő­zésről a másikra esünk be. Úgy gondolom, a pillanatnyi forma dönt majd, s sokszor nem igazán közönségszórakoztató mérkőzé­sen kell előre araszolni. Nagyon remélem, hogy a még előttünk ál­ló erőltetett menetet sérülések nél­kül tudjuk átvészelni. Az idő rö­vidsége miatt először fordul elő, hogy párhuzamosan készülünk két mérkőzésre. Vagyis a soproni­akat nem lebecsülve kicsit már a szombati, kaposvári tévés meccs­re figyelünk. A Hűség Városában már a találkozó elején szeretnénk érvényre juttatni fölényünket a kellemetlen stílusú, alacsony szer­kezetű hazaiak ellen, akik teher nélkül léphetnek pályára elle­nünk. Az első, paksi mérkőzésen a palánk alatti játékunkkal gyor­san eldöntöttük a mérkőzést, s szeretnék ezúttal is többet lehető­séget adni a cseréknek. Apróbb sé­rülések akadtak ugyan, de ezek nem zavarták a felkészülést. ■ Egy pontot szerzett Orosházán a SZAC Győzelmi esélyt szalasztottak el a Wirth és Ying vezérelte szekszárdiak A női Klubcsapatok Szuperligájának 5. helyéért lejátszott párosmérkőzés első felvonásán a szekszárdiak Orosházán vendégeskedtek. Asztalitenisz Orosházi MTK-Hungarotel- Jeans-Tex Szekszárd AC 5:5 A mérkőzés pontosan úgy kezdődött, ahogy a szekszárdiak szakmai igazgatója, Sáth Sándor megálmodta. A Wirth Gabriella-Zhu Ying kettős hat perc alatt úgy hozta a párosmeccs első szettjét, hogy 5:0-ra, majd 19:12-re is vezetett a Cojocaru-Lovas duó ellen. A SZAC kettősének a második játszma elvesztése sem szegte kedvét, s a döntő felvonás­ban 10:l-es villámrajtot követően egyszerűen lemosta a házigazdákat. A szekszárdiak az egyeseknél sem torpantak meg: Wirth két játszmában, simán verte a csak védekező Szigetit, s bár Cojocaru a papírformának megfelelően legyőzte Herczig Gabriellát, az előny maradt a vendégeknél (1:2). A következő két összec­sapáson Ying Lovassal, Wirth pedig a román idegenlégióssal mérkőzött, s már ekkor eldől­hetett volna a találkozó a vendégek javára. Az egykor Szekszárdon játszó Lovas azon­ban nem így gondolta, s a feltűnően sokat hibázó kínai megingásait kihasználva egyen­lített. Lovas sikere a másik asztalon játszó Cojocarura is átragadt, a román drámai csatában, az első játszmában szettlabdáról fordítva diadalmaskodott, s máris az alföldiek vezettek (3:2). A hatodik találkozón Ying végre összekapta magát, igaz Szigeti a SZAC légiósá­nak dolgát sem nehezítette meg. Az Orosháza harmadik számú játékosa már annak is örül­hetett, hogy ki tudott jönni a tízből. Lovas Herczig elleni mérkőzése a papírformát tekintve biztos hazai sikert ígért, így kissé meglepő volt, hogy az első szett csak nagy csatában (22:20) dőlt el az orosházi hölgy javára. Herczig sokáig a második játszmában is jól tartotta magát, ám a jobban összpontosító Lovas tíz után ellépett, s nyert (4:3). A döntetlenért - már­pedig ezért utaztak a szekszár­diak a Viharsarokba - a következő két összecsapást nyerniük kellett Sáth mester tanítványainak. Ying meg is mutatta az utat: két viszonylag sima játszmában verte az egykor csapatban és páros­ban is Európa-bajnoki aranyérmes Cojocarut, így Wirth sikerével a SZAC már bebiztosíthatta volna az egyik pontot. A szekszárdiak korábban ugyancsak kontinensviadalt nyerő asztal­iteniszezője az első szettben ugyan még szenvedett egykori klubtársa ellen, ám a második játszmában már kétséget sem hagyott afelől, hogy ki a jobb (4:5). Az utolsó találkozón Herczig Szigeti ellen bebiztosíthatta volna a szekszárdiak győzelmét, de a tét rányomta bélyegét játékára. Sáth Sándor azonban nem sir­atta az elvesztett pontot, inkább örült a megsz­erzettnek. A párharc második mérkőzését március 27-én, kedden rendezik Szekszárdon. Eredmények, páros: Cojocaru, Lovas-Wirth, Ying 1:2 (-18,17, -12). Egyéni: Szigeti-Wirth 0:2 (-14, -16); Cojocaru-Herczig 2:0 (6, 12); Lovas-Ying 2:0 (18,16); Cojocaru-Wirth 2:0 (20, 18), Szigeti-Ying 0:2 (-11, -13); Lovas-Herczig 2:0 (20,13); Cojocaru-Ying 0:2 (-16, -14), Lovas-Wirth 0:2 (-20, -9); Szigeti-Herczig 2:0 (13, 18). (RÓNAI) A Wirth Gabriella (balról), Zhu Ying kettős párosgyőzelme alapozta meg a szek­szárdiak orosházi pontszerzését fotó: oottvald A közelmúltban profilt váltott Unió Box Team március 11-én, szombaton rendezi első gáláját Szekszárdon, az 5. sz. Általános Iskola aulájában. A Rácz György és Szilágyi Richárd irányításával készülő uniósok közül kilencen lépnek szorítóba, a 17 órakor kezdődő eseményen hat amatőr és három hat menetesre terve­zett profi mérkőzést bonyolíta­nak le. A szekszárdi amatőrök - köz­tük a 71 kg-os Burányi, valamint a 63.5 kg-os Fábián és Batonyai - kolozsvári és fővárosi öklözök ellen húznak kesztyűt, míg a profi múlttal rendelkező 86 ki­lós Halász (5,1), a 73 kg-os Sza­bó (5,4) és a második mérkőzé­sére készülő 66 kg-os Sárközi budapesti és kaposvári vetély- társakat kap. A belépésre jogosító 600 fo­rintos jegy egyben tombolaszel­vény is, a mérkőzések szüneté­ben kisorsolásra kerül egy-egy színes televízió, rádiósmagnó és walkman is. A 14 éven aluliak ingyen tekinthetik meg a gálát, melyet a városi televízió is rög­zít. ■ Nyolc helyen változik Bicskei kezdőcsapata Labdarúgás Bicskei Bertalan szövetségi ka­pitány kijelölte kezdőcsapatát a Jordánia elleni szerdai barátsá­gos labdarúgó-mérkőzésre. A ta­lálkozó magyar idő szerint 17.30-kor kezdődik és jordán bí­ró vezeti majd. A magyar válo­gatott kezdőtizenegyében nyolc helyen van változás a múlt szer­dai, bosznia-hercegovinai talál­kozóhoz képest, Ferenczi István pedig most szerepelhet először a nemzeti együttesben. A mieink várható összeállítá­sa: Sáfár- Hrutka, Sebők, Mátyus- Dombi vagy Sowunmi, Lisztes, Erős, Illés, Tóth N.- Fe- hér M. vagy Ferenczi, Kabát. ■ Totótippek A Tolnai Népújság tippjei a totó 10. heti szelvényén szere­plő mérkőzésekre: 1. B. München-Cottbus 1 2. Bochum-1. FC Köln x 3. Freiburg-Dortmund x 4. Hertha BSC-Rostock 1 5. Frankfurt-Schalke 04 1 6. K'slautern-1860 München 1 7. Hamburg-Stuttgart x 8. Vicenza-Napoli 2 9. Bologna-Lazio x 10. Internazionale-Verona 1 11. Lecce-Udinese x 12. Perugia-Fiorentina 1 13. Roma-Brescia 1 Pluszmérkőzés: 14. Atalanta-Milan x Félszáz induló az Óceán búvárversenyén Vasárnap Szekszárdon, a Főiskola uszodájában máso­dik alkalommal rendezte meg versenyét az Óceán Könnyűbúvár SE. Búvársport A tavaly sikeresen debütált, ha­gyományteremtő szándékkal életre hívott Óceán-Rádió Antritt búvárversenyre idén a megye- székhely középiskolái (Garay, I. Béla, Kéri, Ady, VIP) mellett a tol­nai Sztáray Gimnázium is indított csapatot, s még Bajáról is érkez­tek. A mintegy félszáz induló két „egy levegős” számban mérhette össze tudását: előbb a víz alatt töltött időt, aztán az uszony segít­ségével megtett métereket mérték a szervezők. Eredményt az össze­tett értékelés alapján hirdettek, s a dobogósok között egyaránt megtalálhattuk a rendező klub versenyzőit, és más sportágak képviselőit is, s természetesen jól szerepeltek a szekszárdi úszók is. A legkiemelkedőbben teljesítő, különdíjas Vargyasi Dávid Áron, aki mintegy három és fél percet töltött, majd 80 métert tett meg a víz alatt. A viadal rangját jelenlé­tével emelte a Kiwi zenekar két férfi tagja, Attila és Árpi, akik a házigazdák csapatában maguk is próbára tették felkészültségüket. Eredmények, lányok, 16 éve­sek: 1. Pázmándi Andrea (Be- zerédj István Kereskedelmi Szak- középiskola), 2. Bodri Orsolya (Garay János Gimnázium), 3. Bolvári Eszter (Óceán-Tarr). 16 év felettiek: 1. Taksonyi Kata (Kéri), 2. Fülöp Edina (Óceán-Tarr), 3. In­ger Nikoletta (Sztáray Gimnázium). Fiúk, 16 évesek: 1. Kovács Krisztián (Ady E. Középiskola), 2. Klein Miklós (Garay Gimnázi­um), 3. Kiss Gábor (Hunyadi M. Vendéglátóipari Középiskola). 16 év felettiek: 1. Vargyasi Dávid Áron (Óceán-Tarr), 2. Tischler Márk (Kéri), 3. Benczédi Gyula (I. Béla Gimnázium). Bodri Orsolyára (balról) is képzett búvárok figyeltek a víz alatt ___fotó; gottvald Hé t egyesület versenyzői a bajnokság első fordulóján Tolna megye 2001. évi nyílt bajnokságának első fordu­lóját rendezték a közel­múltban Szekszárdon. Úszás A viadalon hét egyesület 180 úszóje mérte össze tudását há­rom korosztályban. Megyénk szakosztályai közül ezúttal a leg­kisebbek mezőnyében a Dombó­vári Sportiskola versenyzői, míg az idősebbeknél a bonyhádi és a szekszárdi úszók jeleskedtek. A Tolna megyeiek eredmé­nyei: 1991-92-ben születettek: 100 m fiú hát: 1. Kiss Máté 1:24.09 (Dombóvári Sí), 2. Vidóczky Zoltán 1:25.16 (DSI). 100 m leány, hát: 1. Kohn Orso­lya 1:30.85 (DSI). 100 m fiú mell: 1. Kopecsni Attila 1:38.34 (Perczel DSE), 2. Schmierer Péter 1:38.90 (DSI), 3. Kiss Máté 1:41.66 (DSI). 100 m leány mell: 2. Guszinger Lívia 1:45.55 (DSI). 1989-90-ben születettek: 200 fiú hát: 1. László Márk 2:46.50 (DSI), 2. Illés Attila 2:48.40 (Bonyhádi ÚSE). 200 m lány hát: 3. Torondi Gitta 2:48.40 (BÚSÉ). 100 m fiú gyors: 2. Ber­talan Bence 1:09.36 (BÚSÉ), 3. László Márk 1:12.60 (DSI). 1987-88-ban születettek: 200 m fiú gyors: 1. Gál Attila 2:13.42 (Szekszárdi Vízmű SE). 200 m lány gyors: 2. Popp Edina 2:16.16 (BUSE). 100 m fiú mell: 3. Hor­váth Gergő 1:21.18 (Perczel DSE). 100 m leány mell: 1. Ezer And­rea 1:21.83 (Szekszárd VSE). Iskolák közötti pontverseny: 1. Bezerédj I. Kereskedelmi Szak- középiskola 34,2. Óceán-Tarr Bú- zár Szakosztály 31, 3. Garay Gim- tázium 26 ponttal. (A szervezők köszönik vala- nennyi támogató segítségét.)