Tolnai Népújság, 2001. március (12. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-19 / 65. szám

: 2001. MÁRCIUS 19., HÉTFŐ SPORT Tolnai Népújság - 9. oldal A TABELLA ÁLLÁSA NBI 1. Ferencváros Z MTK 3. Videoton 4. Győri ETO 5. Újpest 6. Dunaferr 7. Vasas 8. Kispest 9. Zalaegerszeg 10. Tatabánya 11. M. Sopron 12. Debrecen 8 5 2 1 14- 4 21 8 4 3 1 12- 4 21 8 5 1 2 14- 6 18 8 5 1 2 12- 9 18 8 4-4 14-16 17 7 3 13 M3 15 8 3 2 3 13-10 15 8 4 13 lfr-13 14 8 3 2 3 12-12 12 8 1 1 6 7-20 10 8 - 4 4 9-13 7 7 1 - 6 9-20 6 NB II Nyugati csoport 1. Büki TK 7 5 1 1 18-10 16 Z Veszprém 7 4 2 1 10- 5 14 3. PVSK 7 4 2 1 11- 7 14 4. Petőháza 7 4 1 2 11- 7 13 5. Balatonlelle 7 3 1 3 12-13 10 6. Tata 7 3 1 3 10-11 10 7. MTE-Motim 7 3­4 11-11 9 8. Bonyhád 7 2 2 3 10-10 8 9. Ajka 7 2 1 4 13-14 7 10. Lenti 7 2 _ 5 7- 9 6 11. Tapolca 7 1 3 3 11-18 6 ÍZ Komló 7 1 2 4 7-16 5 NB III DTáva-csoport 1. Szentlőrinc 6 4 1 1 12- 4 19 Z Kaposvölgye 6 4 1 1 9- 3 18 3. Szekszárd 6 2 2 2 13- 7 14 4. Harkány 6 1 5­7- 3 13 5. Baracs 7 2 4 1 11- 9 13 6. Dombóvár 6 2 1 3 6-10 11 7. Andocs 6 3­3 10-17 10 8. Paksi SE 7 2 2 3 6-14 10 9. Beremend 6 1 3 2 6- 5 9 10. Kalocsa 7 2 1 4 14-15 9 11. Decs 7 1 2 4 6-13 6 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 17 14 3 _ 58-12 45 Z Bölcske 17 12 2 3 52-23 38 3. Tolna 17 9 6 2 38-18 33 4. Tevel 17 10 2 5 29-22 32 5. Bátaszék 17 10 2 5 30-20 32 6. őcsény 17 10 2 5 41-23 32 7. Dunaföldvár 17 9 1 7 31-20 28 8. Kajdacs 17 8 2 7 30-36 26 9. Tamási 17 6 4 7 27-33 22 10. Nagydorog 17 5 5 7 28-42 20 11. Aparhant 17 5 4 8 28-37 19 ÍZ Kakasd 17 6 1 10 24-31 19 13. Nagymányok 17 3 6 8 20-32 15 14. Kéty 17 3 2 12 19-42 11 15. Pincehely 17 1 3 13 13-46 6 16. Simontomya 17 1 3 13 9-40 6 Ifjúságiak 1. Dunaföldvár 17 15 1 1 88- 6 46 Z Bátaszék 17 14 1 2 77-10 43 3. Bölcske 17 12 1 4 73-36 37 4. Simontomya 17 11 4 2 49-22 37 5. Kajdacs 17 10 2 5 55-29 32 6. Tolna 17 9 4 4 50-28 31 7. őcsény 17 9 3 5 43-28 30 8. Tevel 17 9­8 46-50 27 9. D.szentgyörgy 17 8 2 7 58-33 26 10. Tamási 17 7­10 39-44 21 11. Nagymányok 17 5 2 10 41-46 17 ÍZ Aparhant 17 5 1 11 20-66 16 13. Kakasd 17 3 3 11 22-57 12 14. Nagydorog 17 3­14 18-77 9 15. Pincehely 17 3­14 16-89 9 16. Kéty 17 1 — 16 14-88 3 Csak a férfiak VÍZILABDA A férfiaknál a Vasas, míg a höl­gyeknél a dunaújvárosiak sike­rét hozta a vízilabda Magyar Ku­pa döntője. Az angyalföldiek ugyan mindkét fináléban érde­keltek voltak, ám a fővárosi höl­gyeknek nem sikerült rádupláz­ni a férfiak néhány perccel ko­rábbi sikerére. A döntőkben, férfiak: Vasas- Plaket-Tabán Trafik-Szeged 7-5 (3-1,2-2,2-1,0-1). Góldo­bók: Vindisch 3, Czirok 2, Steinmetz Á., Varga T„ illetve Éles, Nitsovits 2-2, Wesze- lovszky. A Vasas győzelmével kiharcolta, hogy részt vehessen a KEK legközelebbi küzdelem­sorozatában. Nők: DVSE-Dunaújvárosi Főiskola-Vasas 9-6 (3-1, 3-3, 3-1,0-1). ■ Totóeredmények A totó 11. heti szelvényén szereplő mérkőzések lapzártáig beérkezett ered­ményei: 1. Dortmund-Leverkusen 1-3 2 2. Cottbus-Hertha 3-0 1 3. Frankfurt-Hamburg 1-1 x 4. Schalke-Freiburg 0-0 x 5.1860 M.-Bayern M. 0-2 2 6. Unterhaching-Stuttgart 0-0 x 7. Bremen-Kaiserslautern 1-2 2 8. Verona-Vicenza 1-0 1 9. Fiorentina-Bologna 1-1 x 10. Lecce-Inter 1-2 2 11. Napoli-Perugia 0-0 x 12. Udinese-Parma 1-3 2 13. Reggina-Roma Pluszmérkőzés: 14. Lazio-Juventus ■-----------------------i-----------------------­Eg y félidőnyi előnyével élt a Petőháza Az Újpest elleni kiütéses győzelmével újra dobogós a Videoton Az NB II Nyugati csoportjá­ban Petőházán megszakadt a Bonyhád jó tavaszi soro­zata. Labdarúgás Petőháza-Bonyhád Agraco FC 2-1 (2-0) Petőháza, 400 néző. V: Makk (Mező, Takács G.). Petőháza: Takács- Preiner, Csonka, Tom­pos- Németh, Begovics (Piczin- ger, 92.), Steiner, Lengyel, Bo­dor (Bertha, 76.), Hollósi (Stekovics, 83.), Ábrahám. Ed­ző: Csorba János. Bonyhád: Kovács- Somogyvári, Nagy Z., Magócs- Volár, Tálas, Budo-vin- szky, Osztermájer, Pusztai- Gergely (Schwarczkopf, 62.), Nagy Zs. Játékos-edző: Nagy Zoltán. Szögletarány: 2-7. Sárgalap: Somogyvári a 39., Bodor a 49., Osztermájer a 75., Magócs a 78. percben. A 'negyedik percben Hollósi egy meredek indítást a kifutó Ko­vács kapus fölött átemelt, majd a lehulló labdát az üres kapuba to­vábbította. 1-0. A 17. percben Begovics átadását Ábrahám 14 méterről kapura szúrta, ám a lab­da Kovácsban elakadt. A 28. perc­ben Hollósi forgatta meg a ven­dégvédőket, majd 14 méterről a hosszú sarokba lőtt. 2-0. Szünet után, a 68. percben Schwarczkopf jobboldali szögle­tét az előre húzódó Volár arasz­nyira fejelte a felső léc fölé. A 74. percben egy kontra akció végén Schwarckopf jobbról ívelt közép­re, Tálas kapásból az ötösön álló Németh fejét találta telibe. A 91. percben Tálas bal oldali szögleté­nél a játékszer a legmagasabbra emelkedő Volár fejéről 5 méterről vágódott a hálóba. 2-1. A 93. percben Ábrahám elől előbb Ko­vács, majd Nagy Zoltán tisztázott meleg helyzetben. Az első félidőben a veszélye­sebben támadó hazaiak negyed óra alatt kétgólos előnyt szerez­tek, de az Agracosok már ekkor sem játszottak alárendelt szere­pet. A második félidőre egy ha- rapósabb Bonyhád jött ki, me­zőnyfölényüket azonban csak a hajrában tudták gólra váltani a vendégek. A találkozó pozitívu­ma, hogy a völgységi együttes 2-0 után sem roskadt össze, s erővel is végig bírták végig a bonyhádiak. Jók: Hollósi, Begovics, Csóka, illetve Magócs, Somogyvári. Csorba János: - Veszélyesebb támadójátékunknak köszönhet­jük győzelmünket. Nagy Zoltán: - Az első félidő­ben két figyelmetlenségüket ki­használva előnyre tett szert a Petőháza, a második félidőben pedig helyzeteinkkel nem tud­tunk mit kezdeni. Hunyadi Ist­ván További eredmények: Veszprém-PVSK 1-1, Komló-Tapoca 2-2, Lenti-Ajka 3-0, Tata-Balatonlelle 3-1, Bük-MTE Motim 4-2. Labdarúgó NB I A 8. forduló eredményei: Győr-MTK 1-0 (0-0). Győr, 5000 néző. G: Stark a 47. percben. Ferencváros-Kispest 1-2 (1-2). Üllői út, 12 000 néző. G: Gera a 18., illetve Kovács B. a 24., Pintér a 39. percben. Videoton-Újpest 4-0 (1-0). Székesfehérvár, 8000 néző. G: Németh T. a 16., Julinho (11-es- ből) az 56., 70., Csernijenko a 90. percben. Vasas-Ma táv-Sopron 1-1 (0-1). Fáy utca, 4000 néző. G: Szili a 66., illetve Szabados az 5. percben. Tatabánya-Zalaegerszeg 1-3 (0-1). Tatabánya, 3000 néző. G: Goncalves (11-esből) a 76., illetve Nagy L. a 36., Waltner 50., Egressy a 90. percben. A Debrecen-Danaferr találkozó lapzártánk után ért véget. Michael Schumacher legyőzhetetlen Csak David Coulthard tartja a lépést a Ferrarikkal A háromszoros világbajnok Michael Schumacher sikerét hozta a vasárnap megrende­zett Malajziai Nagydíj. Forma-1 A Ferrari német pilótája sorozatban hatodik alkalommal állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Az esős-na­pos futamon a második helyet Schumacher csapattársa, a brazil Rubens Barricheilo, míg a harma­dikat a McLarennel-Mercedes skót pilótája, David Coulthard szerezte meg. A McLaren kétszeres világ­bajnok versenyzője, a finn Mika Häkkinen csak a hatodik helyre tudta behozni autóját. A Malajziai Nagydíj végered­ménye: 1. M.Schumacher 1:47:34.801 óra, 2. Barrichello 1:47:58.461, 3. Coulthard 1:48:03.356, 4. Frentzen (német, Jordan-Honda) 1:48:21.344, 5. R. Schumacher (német, BMW- Williams) 1:48:23.034, 6. Häkkinen 1:48:23.407. A világbajnokság állása, piló­ták: 1. M. Schumacher 20, 2. Coulthard és Barrichello 10-10, 4. Frentzen 5, 5. Heidfeld (német, Sauber-Petronas) 3, 6. R. Schumacher 2, 7. Räikkönen (finn, Sauber-Petronas) és Häkkinen 1-1 ponttal. Konstruktőrök: 1. Ferrari 30,2. West-McLaren-Mercedes 11, 3. Jordan-Honda 5, 4. Sauber- Petronas 4, 5. BMW-Williams 2 ponttal. Paksi siker a megyei rangadón Tavasszal továbbra is pontatlan a Szekszárdi Az NB III Dráva-csoportjá- nak hétvégi fordulójában vendégként csak a paksiak örülhettek győzelemnek, a Szekszárd és a Decs súlyos vereséget szenvedett. Labdarúgás Dombóvári FC-Aramis For Men-Paksi SE 1-2 (0-0) Dombóvár, 200 néző. V: Németh. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á, Vincze- Nagy, Hor­váth J., Farkas (Tóth), Steiger (Savanyú), Szabotin- Erdős (Öt­vös), Varga. Játékos-edző: Hor­váth Árpád. Paks: Licker- Jenei, Erdélyi, Debreceni, Wolf (Majsai)- Horváth J. (Hencz), Benedeczki, Bozsér, Krepsz (Pokorni)- Galambos, Fejes. Edző: Nagy Lajos. A 60. percben Horváth J. baloldali beadását Var­ga 8 méterről fejelte a kapu köze­pébe. 1-0. Öt perccel később Pokorni jobb oldali beívelését Fejes öt méterről lőtte a hálóba. 1-1. A 86. percben Fejes csapott le egy kó­sza labdára, kapura húzott, és Sza­bados mellett 12 méterrel kilőtte a jobb alsó sarkot. 1-2. Egy órán át a tetszetősen játszó hazaiak akarata érvényesült, a paksiak segítségére többször is Licker kapus sietett. A cserék új színt hoztak az addig szürkén futballozó paksiak játéká­ba, akik a helyzeteit remekül érté­kesítő Fejes vezérletével végül sze­rencsés győzelmet arattak. Jók: Vincze, illetve Licker, Benedeczki, Debreceni, Fejes. iglaubi Andocs-Decs 3-0 (2-0) Andocs, 300 néző. V: Sebes­tyén. Andocs: Horváth- Hadaró, Spántler, Püspök, Finta- Mink (Balogh), Szabó, Barczi (Bőhm), Tamás- Csíkvár, Balassa. Edző: Petrók Viktor. Decs: Cziráki- Nagyfalusi, Szabácsi, Kapás (Lo­vász), Gaál- Kocsis (Nagy G.), Sztehló, Pusztai, Berényi- Pilisi, Csende (Szűcs). Edző: Horváth Péter. A 30. percben egy keresztbe ívelt labdát Püspök fejelt középre, és Mink 8 méterről a hálóba lőtt. ,1-0. A 40. percben a 16-os oldalvo­naláról Balassa emelt kapura, s a labda a bizonytalankodó Cziráki fölött a hálóba hullott. 2-0. Szünet után, az 50. percben Gaált buktatásért a játékvezető ki­állította. A 70. percben Csíkvár ment el a bal oldalon, beívelését Balassa 6 méterről lőtte a kapuba. 3-0. A 72. percben Szabácsi utolsó emberként szabálytalankodott, ezért a játékvezető - ezúttal jogo­san - neki is felmutatta a piros la­pot. A fegyelmezetlenül játszó dec- siek ellen megérdemelten nyertek a hazaiak. Jók: A hazai csapatból Balassa, Hadaró, és Mink játéka emelkedett ki. merk jános Szentlőrinc­Szekszárdi UFC 3-0 (2-0) Szentlőrinc, 300 néző. V: dr. Borbély. Szentlőrinc: Antal- Csépán (Zámbó), Reith, Miczek, Papes- Elmajer, Orlovics (Ángyán), Lakatos, Csizmadia (Ambruszt)- Szabó, Pincehelyi. Edző: Mészáros Fe­renc. Szekszárd: Horváth- Kiss Cs., Fehér, Torma- Mészáros L, Tóth V., Tolnai (Tóth A.), Mé­száros Zs., Ruff (Szilágyi)- Bo­ros, Bencze (Kniesz). Játékos­edző: Kalmár Ferenc. A 21. perc­ben Csizmadia 16 méterről a jobb sarokba lőtt. 1-0. A 36. percben Orlovics legurítását Szabó 18 mé­terről óriási erővel lőtte a jobb sa­rokba. 2-0. Szünet után, a 78. percben ven­dégszöglet után egy gyors hazai kontra végén Elmajer 15 méteres lövését Horváth Pincehelyi elé te- nyerelte, s a hazaiak támadója 3 méterről a jobb sarokba passzolt. 3-0. A kisméretű pályához jobban alkalmazkodó, ötletesen, frisseb­ben játszó hazaiak helyezeteik alapján megérdemelten nyertek az enervált vendégek ellen. Jók: Reith, Papes, Elmajer, Szabó Cs., il­letve Tóth V., Boros. isajó) További eredmények: Har- kány-Baracs 0-0, Kaposvöl- gye-Kalocsa 3-2. Döntetlent hozott a dobogósok rangadója Nagy Gábor hármasával ébredt a Dunaföldvár, idegenben is nyerni tudott a Rakasd Nagy Istvánra olykor három bölcskei figyelt fotó: gottvald A Kronos megyei I. osztály hétvégi fordulójában az ül­dözők botlásának köszönhe­tően tovább növelte előnyét az éllovas Dunaszentgyörgy. Labdarúgás Tolna-Bölcske 2-2 (1-2). Tolna, 300 néző. V: Németh. Tolna: Mausz- Klein, Wiesner, Fauszt (Szabó N.), Schaffer- Nagy, Kiss G. (Guth), Horváth, Tarjáni- Izsák, Gödör (Zörényi). Edző: Kvanduk János. Bölcske: Müller- Szili, Törjék, Lacza, Ledneczki- Somogyi (Tóth R.), Szauer, Besenczi, Szabadi- Pummerschein (Tóth Gy.), Rácz. Játékos-edző: Blatt Pál. Küzdelmes mérkőzésen, igazsá­gos pontosztozkodás. G: Szili (ön­gól), Tarjáni, illetve Besenczi, Lacza. Jók: Wiesner, Horváth, Tarjáni, Nagy, illetve Törjék, Ledneczki, Lacza, Szabadi. TARJÁNI GYULA Dunaföldvár-Tevel 4-1 (2-0). Dunaföldvár, 200 néző. V: Al­bert. Dunaföldvár: Molnár- Si­mon, Szilasi, Major- Alberczki Cs., Farsang, Fodor (Szűcs), Alberczki G. (Futó), Tarnai- Nagy G. (Szuromi), Kindl. Játé­kos-edző: Kindl István. Tevel: Bogos- Kovács (Éppel), Szo- lomayer, Vendég, Ferenc- Ger­gely, Ambrus, Nagy B., Szőts (Bátyi)- Óber, György. Edző: Klein Mihály. A téli álmából éb­redő hazai csapat helyzetei alap­ján nagyobb különbségű győzel­met is arathatott volna. G: Nagy G. 3, Tárnái, illetve György. Jók: Nagy G. vezérletével az egész ha­zai csapat, illetve Bogos, Ferenc, György. kindl istván Pincehely-Kakasd 1-2 (1-0). Pincehely, 250 néző. V: Rácz: Pincehely: Papp- Császár I, Il­lés, Csömör- Nádasdi, Ferencz, Császár II, Győré (Szamonek), Szép- Dölles (Németh), Kovács (Túrós). Edző: Ferencz József. Kakasd: Sebestyén A.­Eisensehr, Kvanduk J., Ettig- Kvanduk E., Kvanduk G., Kara, Szabó F., Hucker (Páli)- Paróczai (Sebestyén F.), Takács G. (Simcsik). Edző: Kniesz Má­tyás. Megérdemelt vendégsiker a második félidőre érthetetlenül széteső hazaiak ellen. G: Kovács, illetve Kvanduk J., Sebestyén. Jók: Kvanduk vezérletével az egész vendégcsapat. MÁRKUS ISTVÁN Nagymányok-Bátaszék 2-4 (2-2). Nagymányok, 150 néző. V: Sebestyén Á. NagymányoK: Töpfner T.- Bíró Sz., Lovász, Stangliczky, Borbély S. (Réz­műves)- Bíró R. (Töpfner M.), Kecskeméti, Lakatos- Galla, Zsilka, Dallos (Herger). Edző: Bí­ró Gáspár. Bátaszék: Grill— Kismődi, Varga, Zágonyi, Kovács L.- Szabados, Hauwasser, Sárközi- Kovács Cs. (Orsós), Kiss, Márton. Edző: Botos Árpád. Döntetlen állásnál Borbély Sándor súlyos sérülése megzavarta a hazai csapatot. G: Zsilka, Kiss (öngól), il­letve Kovács, Kiss, Márton, Hauwasser. Jók: Stangliczky, Kecs­keméti, Lakatos, illetve Hauwasser, Szabados, Kovács Cs., Zágonyi, Sárközi. DÜRR TAMÁS Őcsény-Simontornya 3-1 (1-0). Őcsény, 200 néző. V: Fa­zekas. Őcsény: Győrfi- Szabó, Vecsei, Kasza P., Szünder (Biró)- Bartos, Tóth P., Kiss, Szunyogh (Somorjai)- Juhász, Kollár (Kasza L.). Játékos-edző: Kiss János. Simontomya: Tóth- Szilágyi, Molnár (Baum), Ihász, Pekli- Pápai, Horváth, Borbás L, Kovács (Varga Z.)- Borbás B., Varga L. Edző: Csepregi György. A vendégcsapat lelkes és önfelál­dozó játéka nem tudta megakadá­lyozni a gyenge napot kifogó ha­zai csapat győzelmét. G: Kollár 2, Tóth P., illetve Varga L. Jók: Tóth P., Kasza, illetve Tóth, Molnár, Varga L., Borbás B. horváth istván Aparhant-Kéty 0-0. Apar- hant, 250 néző. V: György. Aparhant: Fábián- Juhász Zs., Antal, Fülöp Heidecker- Juhász Sz., Kiesz, Minker E., Minker N.- Farkas, Szököcs (Guth). Edző: Schlapp János. Kéty: Faragó- Pál, Márton I, Horgos (Fazekas), Búzás- Turbuk (Erős), Forrai, Kalmár (Mi-sócz- ki), Márton II- Szedlák, Márton R. (Gangloff) Játékos-edző: Kal­már László. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen. Jók: Antal, illetve Faragó, Forrai, Márton I. LÁSZLÓ FERENC Kajdacs-Nagydorog 4-3 (2-0). Kajdacs, 500 néző. V: Nagy A. Kajdacs: Weisz- Varga, Lengyel, Gerezsdi (Pamuki)- Kovács, Lacza, Lisztmajer (Ré­gi), Kasza (Sebestyén), Lengyel M.- Büttl, Pató (Feil). Játékos­edző: Lacza Józef. Nagydorog: Hujber- Ványrsi, Kovács, Ha­dobás- Ács, Balogh, Mókus, Barkóczi, Varga (Séta)- Király, Ébert (Szabó). Játékos-edző: Ba­logh Tibor. Izgalmakban és gó­lokban bővelkedő mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csa­pat. G: Pató, Lisztmajer, Büttl, Pamuki, illetve Varga, Király, Hadobás. Kiállítva: Vámosi a 75. percben. Jók: Weisz, Lengyel J., Varga, Büttl, Régi, illetve Varga, Hadobás. DEÁK JÓZSEF Dunaszentgyörgy-Tamási 2-1 (2-0). Dunaszentgyörgy, 400 néző. V: Száraz. Duna­szentgyörgy: Szlanyinka- Mo- sonyi, Horváth J., Horváth G., Rogács- Aradi, Takács (Drubits), Domonkos, Róth (Klein)- Radics (Magyar), Hor­váth L. (Mizser). Játékos-edző: Dienes Pál. Tamási: Száka- Herr, Árvái, Kovács Z., Vámosi (Márkus)- Kovács R., Filótás (Gyenei), Szakács, Gulyás- Szántó, Stircz (Kiszler). Edző: Walter István. Sok hibával tarkí­tott mérkőzésen a gyenge napot kifogó szentgyörgyiek csak a há­rom pontnak örülhettek. G: Ta­kács, Horváth G„ illetve Kovács Z. Jók: Rogács, Horváth G„ illetve Herr, Kovács Z., Kovács R„ Gu­lyás. DÖMÖTÖR ENDRE Ifjúsági mérkőzések: Duna­szentgyörgy-Tamási 1-4, Tolna- Bölcske 0-3, Pincehely-Kakasd 2-1, Nagymányok-Bátaszék 0-4, Őcsény-Simontornya 1-3, Apar­hant-Kéty 1-0, Kajdacs-Nagy­dorog 7-1, A Dunaföldvár-Tevel mérkőzést a 70. percben komoly­talan játék miatt 13-0-nál a játék­vezető lefújta.