Tolnai Népújság, 2001. február (12. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-05 / 30. szám

Tolnai Népújság - 9. oldal | 2001. Február 5., Hétfő SPORT Gólok nélkül nincs siker Otthonában botlott a Varga Trans-Fer Margaréta Tolna Száznegyven perces kosárkrimi A női NB I vasárnapi játéknapján a KSC Szekszárd nem mindennapi izgalmak után győzte le a Szolnok gárdáját. Kosárlabda Atomerőmű-KSC Szekszárd- Szolnoki MÁV-COOP 83-80 (12-8,17-26,20-23,23-15,11-8) Szekszárd, 700 néző. V: Váradi, Téczely. KSC: BULATOVA (16/6), TÓTH ZS. (16), Tkalics (5), Sztojkovics (13/3), KAJDACSI (22). Csere: Nyírő (8), Hambrik (3/3), Papp (-). Edző: Újhelyi Gábor. Szolnok: DELMIS (22/6), SZEMERÉDI (22/9), Hegedűs (4), Horváth (15), Farkas (5). Csere: Bujdosó (4), Berkó (8/3), Gutau (-), Tóth K. (-). Edző: Palkovits Tamás. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-6, 15. p.: 15- 19, 24. p.: 35-46, 38. p.: 67-67. Kipontozódott: Nyírő a 36., Gutau a 40. perc­ben. A 3. percben Tkalics szerezte a mérkőzés első kosarát, a rengeteg hibával tarkított első negye­det a KSC zárta előnnyel. A második negyed elején Szemerédi előbb lábbal (!) szerzett lab­dát, aztán kierőszakolt egy szabálytalanságot, végül pedig beszórt egy triplát (13. p.: 12-15). Lendületbe jöttek a vendégek, továbbra is pon­tatlanul dobtak a szekszárdiak, így a szünetig maradt is a vendégvezetés. Újhelyi edző kockáztatott: a fordulás után a négy hibával bíró Bulatova irányított, Szemerédi és Delmis pontjaival viszont ellépett a Szolnok. Kajdacsi és Tóth vette fel a kesztyűt, s araszol- gatott felfelé a Szekszárd (28. p.: 47-53). Csak remélhettük, hogy a döntés az utolsó negyedre marad... A hazaiak jól küzdöttek, minden táma­dásukat kosárral fejezték be, s a 38. percben le­dolgozták hátrányukat (67-67). Az utolsó per­Kajdacsi (középen) volt a legeredményesebb szekszárdi cek hihetetlen izgalmakat hoztak. Hat másod­perccel a vége előtt három ponttal még a szol­nokiak vezettek, de Bulatova három büntetőt dobhatott, és nem is hibázott (72-72). A ráadás első perceiben a vendégek már négy ponttal is vezettek, amikor Bulatova triplát hintett, majd labdát szerzett, Kajdacsi tempója után pedig már hármas kellett a Szolnoknak. Szemerédi dobása azonban kiszédült a gyűrűből, így a szekszárdiak örülhettek. Újhelyi Gábor: - Viszontagságos felkészülé­sünk miatt győzelmünk rendkívül értékes, eny- nyivel tartoztunk is lelkes szurkolóinknak. Palkovits Tamás: - Szívünket, lelkünket kitet­tük, de a döntő szituációkban a szekszárdiak biztosabb kézzel dobtak. _________________________________________ FEKETE-GOTTVALD Ma dison győztes meccsen debütált A Hírős városban folytatta remek bajnoki sorozatát a Dombóvár Két találkozóján is veresé­get szenvedett az NB I-es női bajnokság középdöntő­jének vasárnap Tolnán megrendezett első forduló­jában a Varga Trans-Fer Margaréta Tolna együttese. Teremfoci A tolnai hölgykoszorút a Buda­pesti Jéghegy és a Veszprém csa­pata is legyőzte, így a tolnaiak két riválisukkal szemben is lépéshát­rányba kerültek a továbbjutásért folytatott harcban. Pedig a kez­dés nem ezt vetítette elő... A nyitómeccsen a házigazdák - ugyan csak az utolsó percekben lőtték góljaikat - magabiztosan verték a Bicskét, s második mér­kőzésükön a Budapesü Jéghegy ellen is hamar előnyre tettek szert. Sajnos, a csapat a folytatás­ban temérdek helyzetéből már egyszer sem tudott a fővárosiak kapujában találni, a budapestiek viszont kétszer is bevették a kis­Dunántúli Napló-kupa: Dombó­vári FC-Aramis For Men-Pata- poklosi 2-1 (2-1). Dombóvár, 80 néző, V: Csizmadia. Dombóvár: Szabados (Bontovics)- Hopp (Vá­rai), Horváth Á„ Vincze (Pintér)- Nagy (Havanecz), Savanyú, Hor­váth J., Ötvös, Szabotin- Kása (Véghelyi) Varga (Steiger). Játé­kos-edző: Horváth Árpád. A ha­vas pályán nem alakult ki folya­matos játék. A lelkesen küzdő há­zigazdák megérdemelten szerez­ték meg idei első győzelmüket a Baranya megyei I. osztályban sze­replő vendégekkel szemben. Gól­lövők: Nagy, Kása, illetve Arany. sé elbizonytalanodott hazaiak hálóját, akik fergeteges hajrájuk­kal sem tudták tóharcolni a pont­szerzést. A csoport csúcsrang­adóján a veszprémiek ellen ismét leblokkolt a gárda, s bár ezen a mérkőzésen is akadtak a lehető­ségek, ezúttal is a bakonyiak ta­láltak mindent eldöntő gólt. A tolnaiak trénere, Török Bálint a vereségek ellenére nem volt elke­seredve, mint lapunknak el­mondta: csapata a jövő héten fel­tétlenül javítani fog. Tegyük hoz­zá: javítania is kell, hisz egy újabb kisiklás immár végzetes le­het a tolnaiak számára. Eredmények: Varga Trans-Fer Margaréta Tolna-Bicske 2-0 (G: Hodován 2), Veszprém-Jéghegy 3-0, Veszprém-Bicske 5-0, Tolna-Jéghegy 1-2 (G: Hodován), Tolna-Veszprém 0-1, Jéghegy-Bicske 0-0. A csoport állása: 1. Veszprém 9, 2. Buda­pesti Jéghegy 4, 3. Tolna 3, 4. Bicske 1 ponttal. Előkészületi mérkőzés: Paksi SE-Dunaföldvár 1-1 (1-1). Paks, 50 néző. V: Bencsik. Paks: Licker- Prantner (Pokorni), Erdé­lyi (Jenei), Wolf (Aschermann)- Majsai B.- Horváth, Bozsér, Hencz, Krepsz- Galambos J. (Fritz), Benedeczki. Edző: Nagy Lajos. Dunaföldvár: Molnár- Si­mon, Szilasi, Major (Szuromi)- Pajor, Antal-Alberczki (NagyJ.), Farsang, Kindl, Tárnái- Nagy G.(Szűcs). Jétékos-edző: Kindl István. A hazaiak többet birtokol­ták a labdát, de ez kevésnek bizo­nyult a nagy akarással játszó ven­dégek ellen. G: Galambos J„ illet­ve Antal. A férfi NB I hétvégi forduló­jában a paksiak Egerszegen, a dombóváriak Kecskeméten nyertek fontos mérkőzést. Kosárlabda ____ Fle xtronics-ZTE KK- Atomerőmű SE 75-87 (21-20, 14-20, 14-24, 26-23f. Zalaegerszeg, 1200 néző. V: Szlávik, Várhalmi. ZTE: MAV- RENSZKI (22/9), Kámán (13), BODROGI (21/9), Csaplár-Nagy (2), Cseranics (7). Csere: Mé­száros R. (10/6), Képli (-). Edző: Nikola Lazics, Kiss Attila. ASE: MÉSZÁROS Z. (19/12), Da­vis (11/3), MADISON (16/6), JURGILAS (20/3), CZIGLER (19). Csere: Érsek (2), Rajkó (-). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-11, 15. p.: 27-34, 25. p.: 45-56, 35. p.: 56-70. Kitűnően kezdett az ASE. Két légiós, a litván Jurgilas és a fris­sen igazolt amerikai Madison ko­saraival percek alatt elhúztak a vendégek. A folytatásban felzár­kózott a ZTE, s az atomos-véde­kezés hibáit kihasználva Mavren­szki tripláival beérte ellenfelét (8. p.: 13-13). A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a za­laiaknál Bodrogi, a paksiaknál Czig- ler jeleskedett a pontszerzésben. Szünet után a hazaiak újabb ro­hamot indítottak, a 22. percben két pontra fel is zárkóztak (41-43), de ennél közelebb már nem kerültek az atomosokhoz. Feljavult a ven­dégek védekezése, Madison, Mé­száros és a zsinórban nyolc pon­tot szerző Czigler kosaraival állva hagyta sokat hibázó ellenfelét az ASE. A vendégek erejéből ekkor már látványos megoldásokra, zsá­kolásokra is futotta, a paksiak vá­logatott centere pedig sorra osz­totta ki a blokkokat saját palánkja alatt. A befejező játékrészre a ZTE rendezte sorait, és Bodrogi, vala­mint Mavrenszki pontjaival „fa­gyasztotta” a különbséget. Az első negyedet leszámítva végig vezet­ve, jó játékkal nyertek a paksiak. Fodor Péter: - Az első félidei szoros eredmény rossz védekezé­sünknek és pontaüanságainknak köszönhető. A fordulás után 15 per­cen át eredményesen támadtunk, és hatékonyan védekeztünk, s ez­zel rászolgáltunk a sikerre, ischmidt) Univer KSE Kecskemét- Dombóvári VMSE 73-88 (15-22, 16-20, 17-21, 25-25). Kecskemét, 800 néző. V: Demjén, Jobbágy. DVMSE: Baumgartner (14/6), Ecseri (8), TURSICS (22/9), BALOGH (12), POLSTER (17). Csere: Panta (8), Kováts (7/3). Edző: Meszlényi Róbert. Az eredmény alakulása: 7. p.: 9-19, 15. p.: 24-33, 27. p.: 37-53, 35. p.: 53-75. Mindkét csapat számára rend­kívüli fontossággal bírt. A hazaiak­nak utolsó esélyük volt a legjobb négybe kerülésre, a vendégeknek pedig pozíciójuk megtartásáért küzdöttek. Jól jött a vasutasoknak _ a hétközi, Kaposvár elleni „po- ’ fon”, harcos játékkal rukkolt ki a DVMSE. Tursics végig kézben tar­totta a csapatot, és ponterősen ko­sárlabdázott, Polster pedig reme­kül semlegesítette Gavrilovicsot. A dombóváriak a mérkőzést végig irányítva biztosan nyertek. Meszlényi Róbert: - A máso­dik félidőben teljesen felőröltük ellenfelünk erejét, jó védekezés­sel nagyon fontos győzelmet arat­tunk. ■ Bátorfi a Top-on Asztalitenisz Bátorfi Csilla 1987 és 1992 után harmadszor is megnyerte az asz­taliteniszezők Európa Top 12-jét: az ausztriai Welsben rendezett, 40 ezer Euro összdíjazású ver­seny döntőjében 2:1-re győzött a luxemburgi Ni Xia Lián ellen. A világranglistán 22. helyezett Bátorfi a simán elvesztett első szett után óriási küzdelemben fordított kínai származású riváli­sával (32. a ranglistán) szemben. Az Európa-bajnok, párosban Sydneyben olimpiai 4. helyezett magyar asztaliteniszező 14. alka­lommal vett részt a nagyszabású versenyen. A másik magyar, Tóth Krisztina egy győzelemmel és egy vereséggel a csoportjában második helyen zárt, és nem ju­tott tovább. A döntőben: Bátorfi Csilla-Ni Xia Lián 2:1 (-10,18, 20). ■ Franciaország a világbajnok Kézilabda Franciaország-Svédország 28-25 (11-10, 22-22, 25-25). Hosszabbítás után. Párizs, 13 000 néző. Ld: Fernandez 8, Cazal 6, Richardson, Anquetil 3- 3, illetve Lövgren 8, Andersson 5, Wislander 4, Vranjes 3. A há­zigazda francia válogatott nagy­szerűen kezdte a találkozót, s Richardson vezetésével az első félidőben végig irányítva a játékot tartotta előnyét a világbajnokkal szemben. A pihenő után Wislander találatával először ve­zettek a skandinávok, ám a franci­ák időkérés után újítottak, és egyenlítettek. A rendes játékidő­ben nem tudtak dönteni a csapa­tok, igy következhetett a hosz- szabbítás. A túlórában felváltva vezettek a csapatok, a frissebb francia együttes a második öt percben biztosította be arany­éremét. Franciaország 1995 után második vb-elsőségét szerezte. ■ Totóeredmények A totó 5. heti szelvényén szereplő mérkőzések lap­zártáig beérkezett eredmé­nyei: 1. Bremen-Hamburg 3-1 1 2. FC Köln-Freiburg 0-1 2 3. Cottbus-Schalke 4-1 1 4. Bochum-Hertha BSC 1-3 2 5. Wolfsburg-Bayern M. 1-3 2 6. Stuttgart-K’lautern 6-1 1 7. Rostock-Frankfurt 0-2 2 8. U’haching-Leverkusen 1-2 2 9. Atalanta-Juventus 2-1 1 10. Vicenza-Udinese 1-2 2 11. Bari-Brescia 1-3 2 12. Bologna-Inter 0-3 2 13. Parma-Roma 1-2 2 Pluszmérkőzés: 14. Napoli-Fiorentina (RÓNAI) Hodován Edit (balról) szerezte a tolnaiak valamennyi gólját fotó: gottvald DFC: megvan az első Labdarúgás Ukrajna hőse lett a rúdugrósztár Ukrajna Leonyid Kucsma köztársasági elnök az Ukrajna Hőse kitünte­tést adományozta Szergej Bubkának visszavonulása alkal­mából. A 37 éves olimpiai és hatszoros világbajnok rúdugró nem indult a gálán, de ő gratu­lált elsőként a győztesnek. A donyecki Druzsba-csarnokban rendezett viadalt az izraeli Averbuh nyerte (5.85), második helyen a dél-afrikai Brits (5.80), a harmadikon az ukrán Jurcsenko (5.70) végzett. Bubka volt az első rúdugró, aki átvitte a 6 méteres magasságot Összesen 47-szer ugrott 6 méter felett, 1985 és 1997 között minden év­ben. Pályafutása során harminc- ötször javította meg a világcsú­csot, fedett pályán 6.15, szabad- téren 6.14 a rekordja. ________■ Gr osics Gyula 75 esztendős Labdarúgás Vasárnap ünnepelte 75. szüle­tésnapját Grosics Gyula, a lab­darúgó Aranycsapat legendás kapusa. A 86-szoros válogatott játékos tagja volt az 1952-es helsinki olimpián aranyérmes együttesnek, valamint ő védett 1953-ban az Anglia elleni 6-3- as győzelemmel zárult „Évszá­zad mérkőzésén” is. Grosics Gyula 1926. február 4-én született Dorogon. A Te- herfuvar, a Honvéd, majd a Ta­tabányai Bányász kapusaként 1947-62 között 86 alkalommal őrizte a válogatott hálóját. A vi­lág legjobb kapusai között tar­tották számon: a 18. helyen vég­zett az elmúlt évszázad híressé­geit összesítő rangsorban. Nem­csak kitűnő hálóőr volt, hanem új színt is vitt a kapusjátékba: kö­rültekintően irányította a védelem munkáját, együtt élt a játék min­den mozzanatával. Szükség ese­tén kapuját messze elhagyva, szinte hátvédként hárította el a ve­szélyt, sőt ellentámadások indítá­sára is lehetőséget adott. Az 50-es évek legendás Aranycsapatának tagjaként az 1952-es olimpián arany-, az 1954-es svájci világbaj­nokságon pedig - akkor csalódást keltőén - ezüstérmet szerzett a magyar nemzeti válogatottal. Ez­után még két világbajnokságon védte a magyar csapat kapuját. A Honvéd színeiben három bajnok­ságot nyert. Visszavonulása után Tatabányán és Salgótarjánban edzősködött, 1969-től nyugdíjaz­tatásáig a Volán SC ügyvezető el­nöki tisztségét látta el. FOTÓ: BAKÓ JENŐ BERGAMOI SIKER. Az idei szezonban meglepően jól szereplő Atalanta 2-1 arányban legyőzte a Juventust az olasz labdarúgó-baj­nokság 17. fordulójában, így a Pármában diadalmaskodó (2-1) Roma előnye immár hat pontra nőtt üldözőivel szemben. Képünkön a ha­zaiak fiatal sztárja Christian Zenoni (balra) és a zebrák francia irá- nyítója, Zinedine Zidane harcol a labdáért. ____________________■