Tolnai Népújság, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-02 / 256. szám

I 2000. November 2., Csütörtök SPORT Tolnai Népújság - 9. oldal Dombóvárait megtört a jég Az éllovas Hévíz Tamásiban botlott Az NB II Dél-nyugati cso­portjában megszerezte első győzelmét a Dombóvár, míg a Tamási a listavezető ellen nyert nagy csatában. Kézilabda Férfiak Dombóvári KSK-Mecseknádasd 24-22 (11-10). Dombóvár, 100 néző. V: Schmidt, Tari. Dom­bóvár: Szőke- Drüszler 4, Kézsmárky 2, Zörgő 2, Feuer­stein 1, Pajcsics 5, Heidt 6. Csere: Pusztai (kapus), Petróczky 3, Mayer, Ember- sics, Babulják, Glaub. Edző: Kővári Tamás. Repülőrajtot vett a hazai csapat, a 4. percben az eredmény 4-1 volt. Ezután felváltva estek a gólok. Az első félidőben a hazai csapat hétmé­tereseket vétett, s nagyon sok ziccert kihagyott. A második já­tékrészben szintén jól kezdett a Dombóvár, a 13. percben 19-14-re vezetett. Annak elle­nére, hogy ebben a játékrész­ben szintén hétmétereseket, sőt ziccereket hibázott a hazai csapat, taktikus játékkal tartani tudta előnyét. A lelkesen játszó dombóváriak rendkívül fontos mérkőzésen begyűjtötték a két pontot. Köszönet a közönség lelkes szurkolásáért. Jók: Hei­dt, Drüszler. (PUSZTAI) Csurgó-Simontornyai TC 28-27 (18-16) Csurgó, 250 néző. V: Aczél, Nagy. Simontornya: Pech- Hó­ka 6, Boros 4, Teimel L. 4, Teimel J. 3, Varga 8, Lampert 2. Csere: Bokor (kapus), Ányos, Takács, Cserháti, Ha­lasi, Kilvinger, Papp. Játékos­edző: Teimel Lajos. Feszült hangulatban kezdődött a baj­nokság második és első helyen álló csapatok rangadója. A 8. perc (4-4) után két góllal meg­ugrott a Csurgó, de jobban el­húzni nem tudott. Az STC a 41. percben egyenlített (21-21), majd négy perc múlva a veze­tést is átvette (23-24). Izgalma­san alakult a hajrá, a 48. percet követően (25-26) mindössze négy gól esett, a vendégek csak egyszer voltak eredményesen, így elbotlottak a csurgói orosz­lánbarlangban. A befejezés előtt két perccel - döntetlen ál­lásnál - a mérkőzés majdnem botrányba fulladt hazai szur­kolók sportszerűtlen viselke­dése miatt. Nem tudat tehát a hetedik győzelmét megszerez­ni a Simontornya, e napon any- nyival nem volt jobb a vendég­csapat, hogy a hazai pálya elő­nyét, s a nem mindennapi né­zőtéri viselkedést ellensúlyoz­ni tudta volna. Veresége ellené­re az STC őrzi éllovas pozíció­ját. Jók: Pech, Hóka, Teimel L., Teimel J. (VARGA) Ifjúságiak: Dombóvár-Mecsek- nádasd 30-31 (12-14). Nők Tamási KC-Hévíz SK 27-26 (17-16). Dombóvár, 50 néző. V: Pintér, Pribék. Tamási: Sik­lósi B.- Siklós 1, Varga Niko­lett 7, Bérdi, Kondor V. 7, Grúber 5, Kondor B. 2. Csere: Keller (kapus), Varga Noémi, Szabó Bakos 3, Agócs Anett 2, Agócs Adrienn, Jurasics, Al­más. Edző: Dravecz Károly. Vendégtalálattal indult a mér­kőzés, erre a hazaiak három gyors góllal válaszoltak. A 10. percben 6-5-ös hazai vezetés­nél hullámvölgybe került a Ta­mási, ezt kihasználva ellépett a Hévíz (15. p: 6-9). Időkérés után rendezte sorait a hazai gár­da, és a szünetig ledolgozta hát­rányát. Fordulás után, a 36. percben kétgólos hazai vezetést, négy perccel később viszont újra vendégelőnyt mutatott az ered­ményjelző (20-21). Az 52. per­cig felváltva vezettek a csapa­tok, mígnem a hajrában Siklósi kapus bravúrjainak köszönhe­tően a tamásiak kétgólos előnyre tettek szert, melyből a lefújásig egyet megőriztek, s megérdemelt győzelmet arat­tak a listavezető ellen. Jók: Sik­lósi B. vezéreltével az egész csapat. Ifjúságiak: Tamási-Hévíz 28-19 (15-7). UKSE Szekszárd- Nagykanizsa 19-28 (11-15) Palánk, 50 néző. V: Benc- sikné, Bányai. Szekszárd: Gödrei- Dienes 2, Vaszari 4, Nagy 2, Szilágyi 4, Németh 4, Kovács 1. Csere: Bállá, Weit- ner, Uzorás 1, Ullein, Bősz, Völgyi 1. Edző: Rácz József, Varga Jenő. Villámrajtot vettek az egykori NB I/B-s rutinos já­tékosokat soraikban tudó ven­dégek, s a 4. percben már 4-1- re vezettek. A szekszárdiak egy­részt kihagyott heteseik és zic­cereik, másrészt a kanizsaiak túl kemény védekezésének kö­szönhetően nem tudták beérni ellenfelüket (20. p.: 7-9). Saj­nos, az erélytelen bíráskodás miatt a fiatal hazai csapat játé­kosai rendre kisebb-nagyobb sérüléssel a kispadon pihentek. A fordulás után rendezte sorait az UKSE, és már-már úgy tűnt, sikerül ledolgoznia hátrányát, amikor a vendégek újabb - ez­úttal is megtorlatlanul hagyott - durvaságai teljesen szétzilálták a hazai együttest, amely a 43. perctől kezdve elbizonytalano­dott, így a Nagykanizsa az utol­só negyedórában ellépett ellen­felétől. Jók: Gödrei. Őrületes pontpárbaj, paksi sikerrel Hetedszer is győztesen hagyhatta el a parkettet az Atomerőmű SE férfi együtte­se. Davisék ezúttal a rivális Falco csapatát verték meg nagy kosárcsatában. Kosárlabda Atomerőmű SE- Falco KC 105-100 (28-19, 31-30, 24-25, 27-21). NB I, férfiak. Paks, 1200 néző. V: Kékesi, Király. ASE: MÉSZÁROS Z. (10/3), DAVIS (36), LUKMI- NAS (20/12), Jurgilas (13), CZIGLER (19). Csere: Fodor (5/3), Érsek (-), Rajkó (2). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Falco: KÁLMÁN (28/3), DZU- NICS (23/9), PANKÁR (19/15), Helbich (11/9), Tarle (10). Cse­re: Jávorszki (9/9), Henrik (-). Edző: Srecko Szekulovics, Vára- di Attila. Az eredmény alakulása: 8. perc: 21-14, 17. p.: 47-39, 25. p.: 72-58, 37. p.: 97-89. Kipontozódott: Fodor M. a 29., Helbich a 30., Dzunics a 40. perc­ben. Hat győzelem után egy igazi rangadó várt a paksiakra, hiszen a mindössze egy vereséggel bíró, az elmúlt fordulóban remeklő Falco gárdája látogatott az Atom­városba. A tét nagyságának meg­felelően óriási iramban, telt ház előtt nagyszerű hangulatban kez­dődött a mérkőzés. Gyorsan ki­alakultak a párok is, ennek meg­felelően a vendégek két legpon- terősebb játékosa, Kálmán és Dzunics őrzését a Mészáros- Lukminas párosra bízta Fodor Péter. Mindkét csapat láthatóan bízott támadójátékában, ennek megfelelően gyors egymásután­ban estek a kosarak, egyik csapat sem tudta előnyét tartósítani. Mindez egészen a nyolcadik per­cig állt. Ekkor a hazaiak robban­tottak, és 21-13-ra elléptek Kálmánéktól. A vasiak elmúlt hé­ten 46 pontig jutó kedvence csak vergődött Mészáros szorításá­ban, annál inkább sikerültek vi­szont Davis és Jurgilas megoldá­sai, kosaraikkal tartotta előnyét az ASE, még úgy is, hogy a Fal- coban Dzunics is alaposan bele­lendült. Továbbra is nagy volt az iram, szinte számolatlanul estek a kosarak, ám emellett a szemé­lyi hibák is gyorsan gyűltek. Kü­lönösen az volt fájó a hazaiak számára, hogy a paksiak váloga­tott irányítója már harmadik hi­báját gyűjtötte be Kálmánról, le is cserélte őt edzője. A helyére be­állt Fodor öt ponttal köszönt be, s ezzel őrizte tíz pont körüli elő­nyét az atomos gárda azzal együtt, hogy Czigler csak a 18. percben talált be először. A fordulás után ott folytatták a csapatok, ahol korábban abba­hagyták: nagy iram, sok-sok ko­A zsákoló Davis ezúttal is a paksiak egyik vezéregyénisége volt sár. Mészáros gyorsan megkapta a negyedik hibáját, majd rövid­del később Fodor is hasonló sorsra jutott. A harmadik tíz perc egyébként a jelentősen feljavult Czigler és Pankár pontpárbaját hozta. Az ASE centere - miköz­ben Davis pihent egy kicsit - so­rozatban tizenkét pontot ért el, de a másik válogatott kosaras sem adta alább zsinórban szórt négy triplánál. Az utolsó perió­dus elején lassan, szinte észre­vétlenül került egyre közelebb ellenfeléhez a szombathelyi csa­pat, a 33. percben 87-80, a majd 98-85 állt az eredményjelzőn. A hazaiak közönségük fergeteges buzdítása mellett Davis vezérle­tével új erőre kaptak, ám az utol­só percekre ismét felforrósodott a levegő a paksi csarnokban. Elég volt két eladott labda, s a Falco máris egy utolsó rohamra indult. Dzu- nicsék két pontra meg­közelítették az atomoso­kat (102-100), ám Mészáros büntetői be­biztosították a paksi győzel­met - zsinór­ban a hetedi­ket. Fodor Pé­ter: - Nagy előnyt hoz­tunk össze, amelyért alaposan meg is dolgoz­tunk. A mérkőzés vége felé hibás visszarendeződések miatt felhoz­tuk az ellenfelet, de végül is meg­érdemelten nyertünk. Gratulálok a csapatomnak. Srecko Szekulovics: - Az ele­jén gyenge védekezésünk miatt csak futottunk a paksiak után. Davis volt a kulcsember, őt nem tudtuk tartam, s bár a végén meg­próbáltuk, nem tudtuk behozni a jól játszó ASE előnyét. MEDGYESY FERENC NB I/B Dombóvári VMSE- Bajai KK 103-59 (31-14, 22-20, 18-17, 32-8). Dombóvár, 400 néző. V: Forrai, Csizmadia. DVMSE: Baumgart­ner (9/3), ECSERI (17), TUR- SICS (19/6), BALOGH L. (17/12), POLSTER (29). Csere: Kováts (7/3), Szili (2), Vati B. (3/3). Edző: Meszlényi Róbert. A bajaiak legjobb dobója: Kanc- sár Z. (18/6). Kiponto­zódott: Pálk- erti (Baja) a 32. percben. Repülő­rajtot vett a hazai együt­tes, a 2. percben már 8-0-ra vezet­tek a dom­bóváriak. A folytatásban tovább fo­kozták az iramot a vasutasok, és a negyed végére jelentős előnyre tettek szert. A második tíz perc kiegyen­lítettebb játékot hozott. A fordu­5 A paksi férfiak is ; Amerikába utaznak Hasonlóan az Atomerőmű-KSC , Szekszárd női együtteséhez a i paksi férfiak is a tengerentúlon portyáznak a következő két hét- i ben. Fodor Péter együttese no­vember 3. és 16. között hét egyetemi csapat (Florida St. Troy University, Alabama St. Un., Jaksonville State Un., Ala­bama An. Un., Western Ken- r tucky Un., Iowa Un.) ellen lép pályára. lás után a vendégek kezdtek jobban, de a hazaiaknak sikerült ismét átvenni a játék irányítását. Az utol­só periódusban na­gyon gyors kosárlab­dát mutatott be a DVMSE, s Ecseri ré­vén a hajrában a 100. pontot is elérték a dombóváriak. Meszlényi Ró­bert: - Jól játszot­tunk, a csapat jó for­mában van. Remé­lem, ez a forma a jö­vő szerdai, nagyka­nizsai kupamérkő­zésig kitart. GAÁL ISTVÁN NB II Férfiak. Marley­FKSE Szekszárd- PEAC 95-68 (26-19, 21-16,27-17,21-16). Szekszárd, 100 né­ző. V: Farkas, Kollár. Szekszárd: Szabó (11/3), KAVECZKI (19/9), Tunczinger FOTÓ, BAKÓ JENŐ (10), SZŰCS (12), FARKAS (17). Csere: Mandulás (8), Dorogi (4), BEÁK (12/3), Talabos (-). Edző: Murvai Árpád. Az első percekben beálló „áramszünetet” követően a haza­iak Kaveczki és Farkas pontjaival már az első negyedben jelentős előnyt szereztek. A vendégek fel­zárkózását nagyban megnehezí­tette, hogy csapatkapitányuk, Bán a második tíz percben már negyedik személyi hibáját gyűj­tötte be, így védekezésben is meggyengült a pécsiek ellenállá­sa. A fordulás után tovább növel­te előnyét a Szekszárd, melyben ragyogóan mutatkozott be a dombóvári „idegenlégiós” Beák, aki 12 ponttal debütált az FKSE csapatában. A hazai együttes megérdemelten nyert, ám még jobb védekezéssel komolyabb terveket is szövögethet a bajnok­ságban. (MURVAI SZ.) Nők. Babits PVSK-Bonyhád 46-55 (3-9,9-12,14-12,20-22). Pécs, 50 néző. V: Farkas, Kollár J. Bonyhád: Tolnai (8/6), Kniesz (13), Szabó D. (3), Nász (-), Hegyi (22/3). Csere: Szabó Ä (-), Szikszai (-), Apró (-), Gaál (-), Nagy (9). Edző: Harsányi Mária. Nagyon körülményesen, sok hibával játszott a vendégcsapat, így csak pár ponttal vezetett az el­ső félidőben az ügyesen, gyorsan mozgó pécsi fiatalok ellen. A má­sodik játékrész még kiegyenlítet­tebb küzdelmet hozott, elsősor­ban támadásban rontott sokat a völgységi csapat, amely így csak küzdeni tudásának köszönhette győzelmét. Kitűnt: Kniesz, Hegyi. _________________________________(HARSÁNYI) B onyhád-PVSK a nyitányon Dombóvári Sporthírek Tyson kémkedett Ökölvívás Mike Tyson is elment Lennox Lewis nyilvános edzésére. Lewis a november 11-i, David Tua elle­ni hivatásos nehézsúlyú ökölví­vó mérkőzésére készül, a Boksz Világtanács (WBC) és a Nemzet­közi Bokszföderáció (IBF) világ- bajnoki címéért.'- Megtisztelte­tésnek tekintem, hogy Mike Tyson is eljött a tréningemre, ám ha tudtam volna érkezéséről, ak­kor lassabban mozgok a ring- ben, hogy ő is követni tudja az eseményeket - mondta ékelőd­ve Lewis. - Tua helyett tulajdon­képpen most vele kellene meg- küzdenem, ám ha nem mer ki­állni ellenem, nem sokat tudok tenni - zárta mondandóját a brit öklöző. A november 11-i össze­csapásért Lewis 10, míg Tua 3 millió dollárt plusz a jegybevétel bizonyos százalékát kapja. ■ Hétfőn elkészült az NB Il-es bajnokságok sorsolás. A bony­hádiak a Hummel-csoportban a PVSK ellen kezdenek. Labdarúgás Megyénk egyedüli képviselője, a Bonyhád Agraco FC szombaton a PVSK ellen kezdi meg szereplését. A találkozó érdekessége, hogy a pécsiek éppen a bonyhádiakat megelőzve végeztek az NB II Drá- va-csoportjának élén. A Mecsekal- ján élvezetes találkozón 5-3-rá, míg Bonyhádon 1-0-ra diadalmas­kodtak a baranyaiak. Teszler Ven­del csapatához hasonlóan feljutó helyen végző szekszárdiak anyagi problémák miatt nem tudták vál­lalni a magasabb osztályban való szereplést. Az NB III Dráva-cso- portjába nevező UFC helyett a szö­vetség a Bakony-csoportban har­madik helyen végző Petőházának adta meg az indulás lehetőségét. Az „őszi” program: I. forduló, november 4-5.: Bonyhád-Pécsi VSK, Petőháza-Komló, Lenti-Veszprém, Tata-Bük, Balatonlelle- Tapolca, Ajka-MTE-Motim. II. forduló, nov. 11-12.: Komló- Bonyhád, PVSK-Ajka, MTE-Motim- Balatonlelle, Tapolca-Tata, Bük-Lenti, Veszprém-Petőháza. III. forduló, nov. 18-19.: Aj- ka-Bonyhád, Petőháza-Bük, Len- ti-Tapolca, Tata-MTE-Motim, Bala- tonlelle-PVSK, Komló-Veszprém. IV. forduló, nov. 25-26.: Bony- hád-Balatonlelle, Ajka-Komló, PVSK-Tata, MTE-Motim-Lenti, Ta- polca-Petőháza, Bük-Veszprém. V. forduló, 2001. március 3-4.: Tata-Bonyhád, Petőháza-MTE- Motim, Lenti-PVSK, Balatonlelle- Ajka, Veszprém-Tapolca, Kom­ló-Bük. VI. forduló, márc. 10-11.: Bonyhád-Lenü, Balatonlelle-Komló, Ajka-Tata, PVSK-Petőháza, MTE- Motim-Veszprém, Tapolca-Bük. VE. forduló, márc. 17-18.: Petőhá- za-Bonyhád, Lenti-Ajka, Tata-Balaton- lelle, Bük-MTE-Motim, Veszprém- PVSK, Komló-Tapolca. VIII. forduló, márc. 24-25.: Bonyhád-Veszprém, Tata-Komló, Balatonlelle-Lenti, Ajka-Petőháza, PVSK-Bük, MTE-Motim-Tapolca. IX. forduló, március 31-április L: Bük-Bonyhád, Petőháza-Balaton- lelle, Lenti-Tata, Tapolca-PVSK, Veszprém-Ajka, Komló-MTE-Motim. X. forduló, ápr. 7-8.: Bony- hád-Tapolca, Lenü-Komló, Tata- Petőháza, Balatonlelle-Veszprém, Ajka-Bük, PVSK-MTE-Motim. XI. forduló, ápr. 14-15.: MTE- Motim-Bonyhád, Petőháza-Lenti, Tapolca-Ajka, Bük-Balatonlelle, Veszprém-Tata, Komló-PVSK. ■ ÚSZÁS. Hajdúszoboszlón 450 úszó állt rajtkőre a második al­kalommal megrendezett Aréna­kupa elnevezésű nemzetközi meghívásos versenyen, melyen remekül szerepeltek a Dombó­vári Sportiskola tehetséges fia­taljai. Bakonyi Bence az 50 mé­teres gyorsúszásban arany-, Ke­resztes Mátyás a 100 méteres pillangó-, Kohn Orsolya pedig az 50 méteres gyorsúszásban ezüstérmes lett. A 100 méteres gyorsúszásban Kiss Máté, míg 50 méter pillangón Kohn Orso­lya végzett a harmadik helyen. Á négy úszásnem- összesített eredményei alapján korosztá­lyában Kohn a második, Bako­nyi az ötödik, Kiss a hatodik, Keresztes pedig a nyolcadik he­lyen zárt. LABDARÚGÁS. A tanulásban akadályozott 5-8. évfolyamos di­ákok megyei labdarúgó bajnok­ságának Dombóváron rendezett döntőjében a szekszárdiak bizo­nyultak a legjobbnak, a második helyen az iregszemcsei gárda végzett, a harmadik pedig a ven­déglátó Móra Ferenc Általános Is­kola együttese lett. KÉZILABDA. Az országos ser­dülőbajnokság Dél-nyugati cso­portjában szereplő Dombóvári KSK csapata Kalocsán gyenge támadójátékot bemutatva 24-19-re kikapott a vendéglátók együttesétől. Kolossá Károly edző gárdájában egyedül a 8 gó­los Gálosi Gyula nyújtott jó tel­jesítményt. TEKE. Négy dombóvári, vala­mint két-két szekszárdi és paksi csapat vesz részt az amatőr teké- zők hét végén Budapesten meg­rendezésre kerülő országos dön­tőjében.