Tolnai Népújság, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-06 / 259. szám

8. oldal - Tolnai Népújság 2000. November 6., Hétfő M S P ŐRT Kiütéses sikerével már a play-offban a Tolna Dr. Bolvári Katalin (jobbról) a párosban Majzikkal aratott sikerét további négy egyéni győzelemmel „toldotta” meg fotó: bakó jenő A női asztalitenisz NB I szombati játéknapján a tol­naiak nagy különbségű győzelmükkel már most biztosították helyüket a ta­vaszi rájátszásban. Asztalitenisz Fastron AC Tolna- Egri Áfész 12:6 Villámrajtot vett a bajnokságban második helyen álló tolnai csa­pat: a viszonylag gyorsan meg­nyert páros mérkőzéseket köve­tően ugyanis az első egyes kör­ben sem találtak legyőzőre a ha­zaiak. A Májzik, Bolvári, Lippai, Wittinger kvartett valamennyi tagja 2:0-ra hozta mérkőzését, s ez különösen azért volt biztató, mert Majzik régi mumusát, Fajcsákot tudta két sima játszmá­ban megadásra késztetni (6:0). A második egyes kör sem hozott sok változást, Lippai és dr. Bolvári papírforma sikereivel már 8:0-ra ment a Fastron, s ekkor úgy tűnt, talán pontot sem sze­reznek a vendégek. Fajcsák és Beniczky azonban nem így gon­dolta, előbbi Wittingert, utóbbi Majzikot verte szoros csatában. (8:2). A harmadik egyeseknek úgy vághattak neki a hazaiak, hogy tudták: a végső sikerhez mindössze két találkozót kell megnyerniük a hátralévő nyolc ütközetből. Dr. Bolvári a Postás­ban és a KSE-ben is szereplő Lass ellen gyorsan begyűjtötte áz el­sőt, s bár Majzik és Wittinger újabb vereséggel hagyta el aszta­lát, Lippai nem hagyta ideges­kedni a hazaiakért szurkolókat. (10:4). Az utolsó kör különösebb izgalmak nélkül zajlott, mind­össze Wittinger zárótalálkozója emelte a nézők adrenalinszintjét. A hazaiak tinije csakazértis ala­pon állt asztalhoz, s drámai ütkö­zetben verte Szabót, bebiztosítva ezzel a tolnaiak vártnál köny- nyebb sikerét. Győzelmével a Fastron gárdája már biztosan résztvevője a tavaszi felsőházi rá­játszásnak, az egrieknek azon­ban alaposan össze kell kapniuk magukat, ha nem akarnak kima­radni a négyesből. Győztesek: dr. Bolvári 4, Lippai 3, Wittinger 2, Majzik, a Lippai-Wittinger és a dr. Bol- vári-Majzik pár, illetve Beniczky 3, Fajcsák, Szabó, Lass. [rónád MOSLEY MEGVÉDTE CÍMÉT. Továbbra is az amerikai Shane Mosley (jobbra) a Boksz Világtanács (WBC) váltósúlyú világbajno­ka, mivel a New York-i címmérkőzésen a 6. menetben technikai K.O.-val legyőzte kihívóját, a mexikói Antonio Diazt. Mosley július közepén a szintén amerikai Oscar de la Hoya legyőzésével lett a WBC váltósúlyú világbajnoka, s Diaz ellen már pályafutása 36. sike- rét aratta. A tengerentúli bokszoló eddig még veretlen. __________■ A laposan elpáholt vasi ellenfelek Körmenden győztes mérkőzésen mutatkozott be a Ferropatent két új szerzeménye A női kézilabda NB I/B Nyu­gati csoportjának hétvégi já­téknapján mindhárom csa­patunknak volt oka az örömre. A Tolna és a Ce-Si otthonában, a Szekszárd Körmenden szerzett két pontot. Kézilabda Körmend-Ferropatent- Szekszárd SE 20-37 (7-19) Körmend, 50 néző. V: Kovács, Bauer. Szekszárd: Uvarovszka- Müller 7, Weigel 4, Fábián 2, Sa­vanyú 4, Jánics 12 (6), Horváth Sz. 4. Csere: Schell (kapus), Taksonyi 1, Foszár, Tamás 3, H. Szabó. Edző: Elena Sklar. Hétméteresek: 6/2, ill. 6/6. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. A mérkőzés első tíz percében még tartotta a lépést a Körmend a vendégekkel (4-6), ettől kezdve azonban zsinórban hat gólt lőtt a Ferropatent, s elhúzott a szerény játékerőt képviselő, kevés ellenál­lást tanúsító hazaiaktól. A szünet után Elena Sklar valamennyi játé­kosának bizalmat szavazott, így a Csurgóról a napokban igazolt Foszár Diánát is pályára küldte. A vendégek végig magabiztosan játszva, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek. A szek­szárdi csapatban remek védések­kel mutatkozott be az ugyancsak hét közben igazolt 30 esztendős ukrán kapus, Irina Uvarovszka, aki a szlovák Inter Bratislava együtteséből érkezett Szekszárd- ra. Jók: Jánics, Uva­rovszka, Weigel, Fábián. IPARÓ) Thelena SK Tolna- Szombathely 35-20 (18-8) Tolna, 350 néző. V: Hargitai, Markó. Tolna: Baranyi 1- Bálintné 2, Ancil 1, Pavelekné 10 (4), Oravecz 4, Sipos Á. 6 (4), Takács 8. Csere: Sulyok (ka­pus), Konkoly, Smetec 1, Schmidt 1, Oláh 1 (1), Pirgi. Já­tékos-edző: Oravecz Erika. Hétméteresek: 9/9, ill. 3/2. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Pazarul kezdett a Tolna, a mér­kőzés elején percenként vette be a szombathelyiek kapuját, mi­közben a vendégek egyetlen alka­lommal találtak Baranyi hálójába (8. perc: 8-1). A félidő közepén labdaszerzések és leindítások után növelte előnyét a Thelena, mivel Baranyi kapus bravúrjai, és a hazai kapufák is segítették a tol­naiakat, a vendégek lélekben már a szünetig feladták a küzdelmet. Baranyi saját kapuja elől vette be az ellenfél hálóját, s ez végképp megtörte a vasiak ellenállását, így a hazaiak 10 gólra növelték elő­nyüket. A második játékrész első per­ceiben érintetlenek maradtak a hálók, a gólcsendet Oravecz betö­résből elért találata törte meg (34. p.: 19-8), majd Pavelekné percei következtek. A Thelena beállósa A tolnaiak legeredményesebbje ezúttal is Pavelekné (középen) volt fotó: bakó négy góllal adta a vendégek tudtá­ra: a második félidőben is pályán van, s mivel Takács is rendre be­talált már tizennéggyel mentek a hazaiak (47. p.: 28-14). A találko­zó hátralévő perceiben a tolnaiak­nál mindenki játéklehetőséget ka­pott, s a fiatalok a lefújásig egy góllal növelték a különbséget. Nem volt egy súlycsoportban a két együttes. A szombathelyi fia­talok nem tudták megnehezíteni a tolnaiak dolgát. Jók: Baranyi, Pavelekné, Takács, Sipos Á., Oravecz. [rónád Cece-Simontomya KC- Goldberger 27-26 (14-13) Simontomya, 150 néző. V: An- dorka, Kecskeméti. Ce-Si: Nagy- Pulay 3, Kocsis 7 (1), Hingyi B. 4, Hingyi Z. 7 (4), Vágvölgyi 5, Pech 1. Csere: Fekete (kapus), Killer, Trautmann, Tibor É., Tibor D. Já­tékos-edző: Kocsis Ilona. Kiállítások: 8, ill. 8. percben. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1. Nagy kapus bravúrjavai Kocsis eredményességével a Ce-Si percek alatt három góllal elhúzott. Ezután a vendégek feltámadtak, s elsősor­ban betörésekből rendre eredmé­nyesek voltak, így a 16. percben ki­egyenlítettek. A második játékrészt ismét jól kezdte a Ce-Si, Hingyi Z. biztos büntetőivel, Vágvölgyi várat­lan lövéseivel a 36. percben 17-13- ra vezetett. Az 50. percben két gólra csökkent a hazai előny, az 54. perc­ben pedig - a találkozó során elő­ször - már a Goldberger vezetett (24-25). A hajrá ismét a hazaiaké volt, akik győzelmükkel tovább őr­zik második helyüket a bajnokság­ban. Változatos, jó iramú mérkőzé­sen - a bajnoki táblázaton elfoglalt nyolcadik hely ellenére igen jó já­tékerőt képviselő Goldberger ellen - nehezen hozta a kötelező győzel­met a Ce-Si. Jók: Nagy, Kocsis, Hingyi Z. _____________________________________(VARGA) A pontrúgások Dombóvárait aranyat értek Az NB III Dráva-csoportjá- nak nyitó fordulójában csak a dombóváriak rajtoltak há­rom ponttal. Labdarúgás Dombóvári FC-Aramis For Men-Szentlőrinc 2-0 (0-0) Dombóvár, 200 néző, V: Mohai. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á., Vincze- Steiger, Horváth J„ Nagy, Ötvös (Far­kas), Szabotin (Pintér)- Tolnai, Varga (Kása). Játékos-edző: Horváth Árpád. Szentlőrinc: Kurucz- Zámbó, Reith, Miczek (Czeininger), Morvái- Amb- ruszt (Csépán), Orlovics, Án­gyán, Csizmadia- Szabó, Pince­helyi (Lakatos). Edző: Mészáros Ferenc. A 65. percben Horváth József bal oldali szögletét követően a vendégvédőkről kipattanó labdát Tolnai 21 méterről nagy erővel lőtte a lábak és a későn vetődő Kurucz kezei között a kapu jobb alsó sarkába. 1-0. A 73. percben ismét Horváth József végzett el egy bal oldali szögletrúgást, kö­zépre ívelt labdáját Varga 5 méter­ről fejelte a hálóba. 2-0. A számtalan helyzetet elpus­kázó baranyaiakat ezúttal For­tuna sem fogadta kegyeibe, így a határtalan lelkesedéssel küzdő, és a győzelembe vetett hitét egy pillanatig sem feladó dombóvári együttes két pontrúgás után elért góllal megérdemelten tartotta ott­hon a három pontot. Jók: az egész hazai csapat, illetve Reith, OrIOViCS. [GLAUB) Decs-Szekszárdi UFC 1-1 (0-0) Decs, 500 néző. V: Németh J. Decs: Cziráki- Sztehló, Kalmár, Gaál, Szabácsi- Kocsis, Pusztai (Nagyfalusi), Pilisi, Berényi- Hegedüs, Jelusics (Csende). Já­tékos-edző: Kalmár Ferenc. Szekszárd: Horváth- Torma, Fe­hér, Tóth V., Kiss Cs.- Vesztergombi, Kvanduk (Ruff), Mészáros I., Mészáros Zs.- Bo­ros, Kiss J. (Tóth A.). Edző: Kniesz Mátyás. A 65. percben Kiss J. visszahú­zásáért Kalmárt a játékvezető ki­állította. Az esetért megítélt sza­badrúgást Mészáros Zsolt csavar­ta a bal felső sarokba. 0-1. A 84. percben Fehér ért kézzel a labdá­hoz saját 16-osán belül. A tizen­egyest Pilisi higgadtan a bal sa­rokba lőtte. 1-1. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme folyt a pályán, egy-egy kihagyott ziccerrel. A második já­tékrészben az UFC-nek több hely­zete volt, a tíz főre fogyatkozott Decs viszont küzdeni tudásból je­lesre vizsgázott, így igazságos döntetlen született a jó iramú, küzdelmes mérkőzésen. Jók: Cziráki, Pilisi, Sztehló, Gaál, Berényi, illetve Mészáros I., Bo­ros, Fehér. MERK JÁNOS Paksi SE-Kalocsa 1-1 (0-0) Paks, 200 néző. V: Kovács N. Paks: Licker- Prantner, Jenei, Wolf- Majsai B. (Debreceni), Szilágyi, Benedeczki, Krepsz (Szabó)- Fritz (Pokomi), Fejes, Nagy Zs. Edző: Nagy Lajos. Ka­locsa: Tihanyi- Iván, Farkas, Mácsai (Markovics), Bolvári- Balogh T., Balogh I., Máté, Bata- Kovács, Tóth A. Edző: Klement István. A 60. percben Krepsz kapott jó labdát a kaputól 22 méterre, vá­ratlan, nagy erejű lövése a megle­pett Tihanyi mellett a jobb alsó sarokban kötött ki. 1-0. A 75. percben Fejes és Iván kakas­kodott, ezért a játékvezető mind­kettőjüket kiállította. A 88. perc­ben Balogh I. szabadrúgását a be­robbanó Kovács négy méterről to­vábbította a hálóba. 1-1. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen a hazaiak közelebb áll­tak a győzelemhez. Jók: Prantner, Krepsz, Majsai B., illetve Bolvári, Farkas, Balogh I., Tóth, Kovács. ZERZA JÓZSEF További eredmények: Har- kány-Kaposvölgye 0-0, Ba- racs-Beremend 1-1. Itthon zivatar, Európában góleső Míg nálunk a „nyári” ziva­tar okozott gondot a mérkő­zéseken, addig Európa több pályján is góleső vigasztalta a szurkolókat. Labdarúgás Az olasz labdarúgó bajnokság 5. fordulójában hat-hat gól született a Milan-Atalanta és a Brescia- Roma találkozón. A Milan 1-3-ról egyenlített, míg a fővárosi együt­tes győzelméből az argentin válo­gatott Batistua mesterhármassal vette ki a részét. Serie A: Milan-Atalanta 3-3, Bari-Parma 0-1, Napoli-Vicenza 1- 2, Reggina-Juventus 0-2, Udi- nese-Lecce 2-0, Brescia-Roma 2- 4, Lazio-Bologna 2-0. * Németországban magabiztos győzelmével őrzi vezető pozíció­ját Király Gábor és Dárdai Pál csa­pata, a Hertha BSC. Bundesliga: Hamburg-Frei- burg 5-0, Hertha-Bremen 4-1, Kaiserslautern-Schalke 3-2, Stutt­gart-Rostock 1-0, Bochum-1860 München 1-1, Bayern München- Dortmund 6-2, Wolfsburg-Cott­bus 1-1, Unterhaching-Köln 0-0. * Az angol első osztály 12. fordu­lójában az élen álló Manchester United és Arsenal egyaránt ide­genben növelte pontjai számát. Premier League: Coventry- Manchester United 1-2, Charl- ton-Bradford 2-0, Manchester City-Leicester 0-1, Middles- brough-Arsenal 0-1, Newcastle United-Ipswich 2-1, Southamp- ton-Chelsea 3-2, Tottenham- Sunderland 2-1. A világ legdrágább játékosa, Hernan Crespo lövi el a labdát a kivetődő Pagliuca kapus felett (Lazio-Bologna 2-0) fotó: epa Hírek röviden - belföldről CSAK AZ ASE VERETLEN. Szombat estére már csak az ép­pen az Egyesült Államokban tú­rázó paksi Atomerőmű SE ma­radt a férfi kosárlabda bajnokság mezőnyének egyetlen veretlen csapata, miután Szombathelyen a Falco KC legyőzte a bajnoki címvédő Albacomp-UPC együtte­sét. Eredmények, férfiak: Falco KC-Albacomp 89-87, ZTE KK- Kaposvár 71-82, Soproni Ászok- SMAFC 103-78, Nyíregyháza- Bp. Honvéd 104-80. Nők: Kecs- kemét-Soproni Postás 54-77, Diósgyőr-ZTE 87-77. * FRADI SIKER. A címvédő Herz- FTC női kézilabda csapata válto­zatos mérkőzésen győzte le a vendég Dunaferrt a vasárnapi bajnold rangadón (28-25). Nem kísérte szerencse a Cornexi- Alcoa nemzetközi kupaszereplé­sét. A székesfehérvári együttes négygólos vereséget szenvedett a Radnicki Beograd otthonában a női kézilabda EHF Kupában a 16 közé jutásért rendezett párharc első mérkőzésén (28-24). * NEHÉZ SORSOLÁS. A vasár napi sorsolással megkezdődött Budapesten a XI. junior ökölvívó világbajnokság. Magyar szem­pontból nem mondható szeren­csésnek, hogy a négy súlycso­portban is kelet-európai, azaz orosz, ukrán, román és kazah el­lenféllel kell szembenézni, és a többi kategóriában sem sokkal kedvezőbb a helyzet. * HARIS TAROLT. Haris Brigitta nyerte szombaton az egyéni ösz- szetett versenyt a ritmikus gim- nasztikázók mesterfokú bajnok­ságán a Nemzeti Sportcsarnok­ban, vasárnap pedig a szerenkén- ti döntők során négy arany- és egy ezüstérmet szerzett. ■