Tolnai Népújság, 2000. november (11. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-13 / 265. szám

8. oldal - Tolnai Népújság SPORT 2000. November 13., Hétfő j NBI 1. Ferencváros 2. Dunaferr 3. MTK 4. Vasas 5. Tatabánya 6. Videoton 7. Sopron 8. Győri ETO 9. Újpest 10. Kispest 11. ZTE ÍZ Debrecen 1 1 1 ­1 ­2- 0 2- 1 0- 0 2- 3 3- 5 2- 0 2- 2 3- 4 1- 2 5- 4 3- 2 3- 5 NB II Nyugati csoport 1. PVSK 2 2 _ _ 5- 2 6 Z BfikiTK 2 2­_ 4- 2 6 3. Veszprém 2 2­­2- 0 6 4. Petőháza 2 1 . 1 3- 2 3 5. Ajka 2 1­1 5- 5 3 6. MTE-Motim 2 1 _ 1 4- 4 3 7. Tapolca 2­2­5- 5 2 8. Bonyhád 2­1 1 3- 4 1 9. Tata 2 _ 1 1 2- 3 1 10. Balatonlelle 2­1 1 4- 6 1 11. Komló 2 _ 1 1 3- 5 1 12. Lenti 2­­2 1- 3­NB III Dráva-csoport 1. Szekszárd 2 1 1- 9-2 4 Z Kalocsa 2 1 1- 5-1 4 3. Kaposvölgye 2 1 1- 4-0 4 4. Beremend 2 1 1- 5-2 4 5. Szentlőrinc 2 1 _ 1 4-2 3 6. Dombóvár 2 1 _ 1 24 3 7. Harkány 1­1- 0-0 1 8. Decs 2­1 1 2-5 1 9. Paksi SE 2 _ 1 1 1-5 1 10. Baracs 2 _ 1 1 1-5 1 11. Andocs 1­­1 1-8­Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 14 12 2 _ 53- 9 38 Z Bölcske 14 10 1 3 39-19 31 3. Tolna 14 9 4 1 35-14 31 4. Tevel 14 9 2 3 24-15 29 5. Bátaszék 14 8 2 4 24-15 26 6. őcsény 14 7 2 5 32-20 23 7. Kajdacs 14 7 2 5 25-25 23 8. Dunaföldvár 14 7 1 6 26-18 22 9. Nagydorog 14 4 5 5 22-34 17 10. Tamási 14 4 4 6 22-30 16 11. Aparhant 14 4 3 7 22-34 15 ÍZ Nagymányok 13. Kakasd 14 14 3 4 5 1 6 9 16- 25 17- 26 14 13 14. Zomba 14 2 1 11 17-40 7 15. Pincehely 14 1 3 10 10-35 6 16. Simontornya 14 1 2 11 7-32 5 Ifjúságiak 1. Dunaföldvár 14 13 1 _ 69- 5 40 Z Bátaszék 14 11 1 2 68-10 34 3. Simontornya 14 9 3 2 44-20 30 4. Bölcske 14 9 1 4 59-33 28 5. Tolna 14 8 4 2 48-22 28 6. Tevel 7. őcsény 8. Kajdacs 9. D.szentgyörgy 14 10. Nagymányok 14 11. Tamási ÍZ Aparhant 13. Kakasd 14. Nagydorog 15. Pincehely 16. Zomba 14 9 14 8 14 8 7 5 4 3 2 3 2- 5 45-27 27 3 3 37-20 27 2 4 39-25 26 2 5 50-26 23 1 8 40-39 16- 10 23-43 12 1 10 • 16-63 10 18-46 9 3 9 -11 14-65 - 12 13-70 -14 11-80 Tqtóerepmények A totó 45. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. FC Köln-Hamburg 4-2 1 2. 1860 Mün.-Wolfsburg 2-2 x 3. Freiburg-Leverkusen 0-1 2 4. Rostock-Unterhaching 2-2 x 5. Schalke-B. München 3-2 1 6. Bremen-Bochum 2-0 1 7. Cottbus-Stuttgart 2-1 1 8. Frankfurt-K'slautem 3-1 1 9. Juventus-Lazio 1-1 x 10. Bari-Milan 1-3 2 11. Bologna-Fiorentina 1-1 x 12. Perugia-Napoli 1-1 x 13. Vicenza-Verona 2-2 x Pluszmérkőzés: 14. Chelsea-Leeds 1-1 x A bíró megunta, és hazament London Különös esetre került sor az an­gol labdarúgó amatőrligában. A Fire Station-Barton Stacey mér­kőzésen ugyanis a játékvezető a 30. percben szó nélkül lesé­tált a pályáról és hazament. A tanácstalan csapatok kénytele­nek voltak elhalasztani a talál­kozót.- Ilyet még nem láttam eddigi pályafutásom során - jelentette ki Roger Purdue, a Barton veze­tőedzője, és véleményével nem volt egyedül.- Semmi különös nem történt - nyilatkozott később a bíró. - Hirtelen elegem lett az egészből, és hazamentem. Nem sajnálom a labdarúgókat. A döntésemről egyébként már értesítettem a szövetséget. A szekszárdi nyolcas is „kevés” volt Idegenben pályára lépő csapataink hálóját egyaránt négy góllal terhelték meg Az NB III Dráva-csoportjának második fordulójában a szekszárdiak kiütéses vereséget mértek az Andocsra, ám a mérleg serpenyője még így is az ellen­felek felé billent. Labdarúgás Szekszárdi UFC- Andocs 8-1 (6-0) Szekszárd, 200 néző. V: Závotka. Szekszárd: Horváth B.- Kiss Cs„ Fehér, Torma (Kara)- Kvanduk (Czékmány), Tóth V., Mészáros I., Mészáros Zs., Ruff (Kasza)- Boros, Tóth A. Edző: Kniesz Mátyás. Andocs: Matucza- Két­szeri, Hadaró, Itvás, Spantler (Mink) - Nógrá­di, Barczi, Fonyódi, Darázs (Bőhm)- Balassa, Tóth Cs. Edző: Horváth János. A házigazdák léptek fel támadólag, és már a 6. percben megszerezték a vezetést. Egy gyors egyérintőzés után Mészáros Zs. labdája Borost találta egyedül, a csatár pedig Matuczát is leültetve a gólvonalig gyalogolt. 1-0. Újabb hat perc elteltével Tóth A. tört be a büntetőterületen belülre a jobb oldalon, a lö­vés pillanatában azonban Itvás lerántotta. A megítélt 11-est Mészáros Zs. a jobb felső sa­rokba lőtte. 2-0. A 23. percben Mészáros Zs. lőtte középre élesen a labdát egy jobb oldali szabadrúgásból, s a legmagasabbra emelkedő Ruff az ötösről a hálóba bólintott. 3-0. A szemre is tetszetősen futballozó szekszárdiak futószalagon gyártották a helyzeteket, s a 28. percben tovább növelték előnyüket. Mészá­ros Zs. pontos labdája Kvandukot találta meg a jobb oldalon, a középpályás tökéletesen centerezett, s az érkező Tóth A. közelről a ka­puba fejelt. 4-0. Ezúttal csak négy percet kel­lett várni a következő UFC-találatra: a remek formában, nagy kedvvel futballozó Mészáros Zsolt sokadik zseniális passzával Boros lépett ki az andocsi védők közül, és a 11-es pontról a tehetetlen Matucza mellett a jobb sarokba bólintott. 5-0. A 40. percben Kvanduk vezette fel a labdát, s miután senki sem támadta meg, 18 méterről megcélozta a somogyiak kapuját. A nem túl erős, de jól helyezett lövés Matucza kezéről a kapufára, onnan pedig a gólvonalon túlra csörgött. 6-0. A fordulást követően a vendégek megszáll­ták a tizenhatosuk előterét, így a szekszárdiak már nehezebben kerülhettek mögéjük. Az 57. percben Mészáros Zs. jobb oldali szögletét az elalvó andocsi védők között Tóth A. fejelte a hálóba. 7-0. Három perccel később ezúttal a másik Mészáros, István adott pazar kereszt- labdát Ruffnak, aki egy igazítás után estében 8 méterről a léc alá bombázott. 8-0. Kiütés egy óra alatt! A 67. percben Kara utolsó em­berként szabálytalanul állította meg a kitörő Bőhmöt, ezért a játékvezető kiállította a má­sodik félidőre csereként pályára lépő szek­szárdi védőt. A tetemes hátrányuk ellenére becsületesen hajtó somogyiak erőfeszítéseit a 80. percben siker koronázta: a fellazuló hazai védelem hibáját kihasználva Tóth Cs. szépí­tett. 8-1. A találkozó első félidejében az ötletesen játszó szekszárdiak a széleken rendre a ven­dégvédelem mögé kerültek, és jó százalékban értékesítve helyzeteiket fél óra alatt el is dön­tötték a mérkőzést. A második negyvenöt percben is fölényben, ám jóval pontatlanab- bul futballozott az UFC, ennek ellenére növel­ni tudta előnyét. A hazaiak kis odafigyeléssel akár megoldhatatlan feladat elé állíthatták volna a mindössze 9 találatig kalibrált ered­ményjelzőt. Jók: Mészáros Zs. (a mezőny leg­jobbja), Mészáros 1., Ruff, Tóth A„ Kvanduk, illetve Balassa. (fekete) Beremend-Decs 4-1 (2-1) Beremend, 400 néző. V: Lakos. Beremend: Hatala- Halász, Macsi, Bábli, Horváth- Kislőrincz, Polgári, Borsos, Kutyáncsányin (Petőcz)- Lóth, Korosecz (Kosa). Edző: Héhl János. Decs: Cziráki- Sztehló, Szabácsi, Gaál, Nagyfalusi- Kocsis (Kapás), Pusztai (Szűcs), Pilisi, Berényi- Hegedűs, Jelusics (Csende). Játékos-edző: Kalmár Ferenc. Az 5. percben a decsi védőkről lepattanó labdát Kislőrincz 16 méterről a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. Három perccel később Polgári kapott egy hosszú indí­tást, és kimozduló Cziráki mellett a hálóba he­lyezett. 2-0. A 20. percben Pilisi középre lőtt A 28. percben Tóth Attila (13) négy gólosra növelte a szekszárdiak előnyét FOTÓ: GOTTVALD KÁROLY Kaposvölgye-Dombóvári FC- Aramis For Men 4-0 (2-0) Nagyberki, 100 néző. V: Tatai. Kaposvölgye: Tánczos- Kadarkúti, Pék, Búzás, Miskovic- s- Hanusz (Hock), Finta, Meksz, László- Lajtos (Rofrics Zs.), Drávecz (Rofrics R.). Játékos-edző: Hanusz János. Dombóvár: Bontovics- Varga, Vincze, Hopp, Tolnai (Kása)- Horváth Á., Nagy, Steiger, Ötvös- Szabotin (Pintér), Horváth J. Játékos-edző: Horváth Árpád. A 30. percben a saját térfelén veszítette el a labdát a Dombóvár, melyre Drávecz rácsa­pott, és néhány lépés után 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0. A 40. percben bal olda­li beadást követően Drávecz csúsztatott a hosszú sarokba. 2-0. * A 60. percben egy újabb pontatlan labdaki- hozásnál ismét a szemfüles Drávecz szerezte meg a játékszert, és a tehetetlen Bontovics mellett higgadtan a hálóba gurított. 3-0. A 85. percben egy előre ívelt labdára Rofrics Zs. raj­tol a leshatárról, és két méterről a hálóba passzolt. 4-0. Jó kezdés után a bekapott gól megfogta a dombóvári csapatot. Jók: Meksz, Búzás, Drávecz, illetve Varga, Steiger. NYÁRI RÓBERT labdáját Hegedűs hat méterről pörgette a kapu­ba. 2-1. A 30. percben Berényi 18 méteres sza­badrúgása a kapufáról pattant a mezőnybe. A 60. percben egy középre fejelt labdát Korosecz 17 méterről juttatott a decsi kapuba. 3-1. A 88. percben Gaált második sárgalapja után a játékvezető kiállította. Egy perc múlva Macsi 8 méteres fejesből állította be a vég­eredményt. 4-1. A korán bekapott két gól, és a kihagyott decsi helyzetek egyértelművé tették a bere- mendi győzelmet. A hazai csapatból Horváth, Halász dicsérhető. merk jános Szentlőrinc- Paksi SE 4-0 (2-0) Pécs, 100 néző. V: Barna. Szentlőrinc: Kurucz (Antal)- Zámbó, Lakatos, Czeininger, Armbruszt- Morvái, Orlovics, Csizmadia (Miczek), Ángyán- Reith, Szabó (Pincehelyi). Edző: Mészáros Ferenc. Paks: Katona- Harmati, Jenei, Benedeczki, Prant- ner- Wolf, Szilágyi (Pokorni), Majsai, Nagy- Fritz (Szabó), Krepsz. Edző: Nagy La­jos. A végig fölényben játszó Szentlőrinc na­gyobb különbséggel is nyerhetett volna a ka­pura teljesen veszélytelen Paks ellen. G: Sza­bó, Reith (11-esből), Lakatos, Armbruszt. Jók: Czeininger, Morvái, Lakatos, illetve Jenei. További eredmény: Kalocsa-Baracs 4-0. ■ Lengyel lendületet adott Az NB I rangadóján a Dunaferrnek egy félidőnyi jó játék is elegendő volt az Újpest legyőzéséhez. Labdarúgás Dunaferr-Újpest FC 2-1 (0-1). Dunaújváros, 6000 néző. V: Ju­hos. A Dunaferr szinte végigtá­madta az első félidőt, Urbán büntetőjével mégis az újpestiek szereztek vezetést. A második játékrészben Lengyel pályára lé­pése után szép akciókat vezetett a hazai együttes és megérdemel­ten fordított. G: Zavadszky az 56., és a 67., illetve Urbán (11-es- ből) a 29. percben. Ferencváros-Győri ETO 2-0 (1-0). Üllői út, 5000 néző. V: Szabó Zs. A Ferencváros végig többet birtokolta a labdát, irá­nyította a játékot, s bár a győri­eknek is voltak helyzeteik, a lá­tottak alapján megérdemelt győ­zelmet aratott. G: Horváth P. a 18., Fülöp a 83. percben. i Vasas DH-Videoton FCF 0-2 (0-1). Fáy utca, 2000 néző. V: Bűkovics. A Videoton mindvé­gig szervezetten, fegyelmezet­ten és a találkozó egyes idősza­kaiban ötletesen is játszott, és így győzelme, ha váratlan is, de megérdemelt. G: Korsós a 30., Balassa az 53. percben. Zalaegerszeg-Debrecen 3-2 (1-2). Zalaegerszeg, 7000 néző. V: Dubraviczky. A hazai csapat nagy elszántsággal futballozott, és az idény legjobb játékát pro­dukálva teljesen megérdemel­ten győzte le a szintén jó telje­sítményt nyújtó debreceni csa­patot. G: Csóka a 28., Gliha az 51., Filó a 89. percben, illetve Siklósi a 30., Flick a 40. perc­ben. Kiállítva: Alekszics a 63. percben. Matáv Sopron-MTK Hungá­ria 0-0., Sopron, 3000 néző. V: Szarka. Az MTK több helyzetet dolgozott ki, ennek ellenére a döntetlen összességében megfe­lelt a játék képének. Kispest-Honvéd-Tatabánya 3-1 (1-1). Bozsik-stadion, 600 néző. V: Bede. G: Faragó a 23. és a 63., Szalma (öngól) az 52., il­letve Vámósi az 5. percben. Kiál­lítva: Gelbmann (Tatabánya) a 90. percben. A Lombard gyors vezetését követően túlzottan is magabiztosan játszott, ami megbosszulta magát. A lelkes Kispest előbb egyenlített, majd a szünet után a vendégcsapat fölé is kerekedett. Helycserék az élen, ismét nyert a Nagydorog A Kronos megyei I. osztály hétvégi fordulójában a Bölcske őcsényi sikerével ezüstérmes pozícióba lépett, míg a Tolna teveli pontvesz­tésének köszönhetően hosz- szú idő után lecsúszott a ta­bella második helyéről. Labdarúgás Őcsény-Bölcske 0-2 (0-0). Őcsény, 200 néző. V Fábián. Őcsény: Győrfi- Szabó, Horváth P., Bíró, Szünder- Kovács, Kár­páti, Nagy, Bartos- Juhász, Kol­lár. Játékos-edző: Horváth Péter. Bölcske: Müller- Ledneczki, Törjék, Somogyi- Szili, Lacza (Blatt), Pintér, Szauer, Rácz- Besenczi, Pummerschein. Játé­kos-edző: Blatt Pál. A hazai csa­pat egyes játékosai őszi formáju­kat idézték, s ennek csak vereség lehetett az eredménye. G: Rácz, Besenczi. Kiállítva: Szili a 83. percben. Jók: Horváth P„ illetve Törjék, Müller, Szauer, Szili, RáCZ. HORVÁTH ISTVÁN Tevel-Tolna 1-1 (0-1). Tevel, 350 néző. V: Bányai. Tevel: Bogos- Incze, Borbandi, Nagy­falusi, Ferenc (Kocsi)- Vendég, Óber (Tolnai), Gergely- Macsu­ka (Kovács), Ambrus, György. Edző: Klein Mihály. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Zörényi, Wéber- Horváth (Szeg­leti), Nagy, Kiss (Nagyváradi), Tarjáid- Bencze (Gödör) Izsák (Guth). Edző: Kvanduk János. Jó iramú mérkőzésen igazságos ered­mény született. G: György, illetve Bencze. Jók: Bogos, Borbandi, Gergely, György, illetve Wiesner, Nagy, Wéber, Horváth. ZWICK JAKAB Pincehely-Dunaszentgyörgy 1-2 (0-1). Pincehely, 150 néző. V: Lubastyik. Pincehely: Zajtai- Tóth, Németh, Illés, Orbán- Csö­mör (Sztojka), Császár II, Berengyán, Szép- Márkus, Csá­szár I. (Orsós). Edző: Márkus Ist­ván. Dunaszentgyörgy: Szla- nyinka- Takács, Horváth J., So­mogyi, Mosonyi- Kiss L, Hor­váth G., Aradi, Hajpál (Kiss P.)- Radics, Rogács. Edző: Dienes Pál. Kitűnő játékvezetés mellett a lelkes hazai csapat nem érdemelt vereséget. G: Császár II., illetve So­mogyi, Radics. Jók: Zajtai vezérle­tével az egész hazai csapat, illetve Somogyi, Radics. Márkus istván Kajdacs-Tamási 3-1 (3-0). Kajdacs, 300 néző. V: Száraz. Kajdacs: Weisz- Lengyel J., Var­ga, Régi (Kovács)- Hencz, Len­gyel M., Katona, Lacza- Zámbó (Kasza), Magyar (Sebestyén), Bredák. Edző: Haraszti Zsolt. Ta­mási: Száka- Kovács, Szakács, Il­lés, Herr- Filótás, Agócs, Árvái, Gyenei- Vámosi, Stircz. Edző: Walter István. A múlt heti, szent- györgyi fiaskó után talpra állt a ha­zai együttes, és közönségszóra­koztató játékkal biztosan nyert. G: Hencz 2, Lacza, ületve Agócs. Jók: Hencz, Lacza, Lengyel M., Lengyel J., Bredák, illetve Szakács, Agócs, Vámosi, Filótás. deák József Aparhant-Kakasd 2-1 (0-0). Aparhant, 150 néző. V: Horváth Z. Aparhant: Bagoly- Juhász Sz., Juhász Zs., Fülöp, Lovász- Antal (Miklóssy), Minker E„ La­katos (Farkas), Minker N. (Wildanger)- Kész, Szököcs. Edző: Schlapp János. Kakasd: Sebestyén- Ettig, Kvanduk, Sza­bó F„ Szabó G.- Eisensher, Sim- csik, Biliczki, Weitner (Páli)— Paróczai, Fábián. Játékos-edző: Weitner Ádám. Küzdelmes mér­kőzésen az utolsó percekben for­dította a maga javára a mérkőzést a hazai csapat. G: Kész, Minker E., illetve Paróczai. Jók: Lovász, Minker E., Kész, illetve Kvanduk, Sebestyén. László ferenc Nagymányok-Nagydorog 2-4 (1-1). Nagymányok, 150 néző. V: Sebestyén. Nagymányok: Töpfner T.- Bíró, Lovász, Bóta, Stangliczky- Scheffer (Zsilka), Hopp (Lőrinc), Oláh (Vízin), Borbély S. (Töpfner M.)- Bor­bély Cs., Kecskeméti. Edző: Guth András. Nagydorog: Gróf- Séta, Erdélyi, Mókus, Kovács - Lamm, Balogh, Éberdt (Galam­bos), Barkóczi- Ács, Varga (Nyerges). Játékos-edző: Balogh Tibor. Az emberelőnybe került vendégcsapat meglepte a hazaia­kat. G: Bíró, Oláh, illetve Ács, Éberdt, Kovács, Varga. Kiállítva: Borbély Cs. az 50. percben. Jók: Bóta, Stangliczky, illetve Séta, Er­délyi, Varga. dürr tamás Dunaföldvár-Simontornya 1-0 (1-0). Dunaföldvár, 200 né­ző. V: Fazekas. Dunaföldvár: Molnár- Simon, Ahtal, Pajor, Major- Szuromi, Alberczki II, Tárnái (Szűcs), Nagy G. (Fodor)- Farsang, Alberczki I. Játékos-edző: Kindl István. Simontornya: Tóth A.- Szilágyi, Ihász, Varga, Tóth L. (Csősz)- Rabóczki, Molnár, Pekli, Borbás L- Borbás B. (Csóka), Borsányi. Edző: Csepregi György. Feszült légkörű, rengeteg hibával tarkított mérkőzésen sok helyzetéből egyet sikerült gólra váltam a hazai csapatnak. G: Farsang. Kiállítva: Antal a 70. percben. Jók: Albercz­ki II, Szuromi, Molnár, illetve Tóth A., Rabóczki, Varga. KINDL ISTVÁN Bátaszék-Zomba 3-0 (1-0). Bátaszék, 150 néző. V: Éreth. Bátaszék: Grill- Kismődi, Varga F., Zágonyi, Hauwasser- Sárkö­zi, Kiss M. (Orsós), Rupa, Szaba­dos- Márton K. (Lieszkovszky), Kovács Cs. Edző: Botos Árpád. Zomba: Faragó- Szemes, Márton I A., Henevadl, Szedlák (Fazekas)- Horgos, Kalmár (Simcsik), Márton II A., Tóth (Varga A.)- Márton K., Forrai. Játékos-edző: Kalmár László. Kemény mérkőzésen a hazai csa­pat legnagyobb ellenfele saját ma­ga volt. G: Kiss, Kovács Cs., Orsós. Jók: Hauwasser, Sárközi, Kovács Cs., Zágonyi, illetve Márton A. I, Horgos, Faragó. sági istván Ifjúsági mérkőzések: Tevel- Tolna 1-2, Pincehely-Dunaszent­györgy 1-3, Kajdacs-Tamási 2-0, Őcsény-Bölcske 2-1, Aparhant- Kakasd 2-2, Nagymányok-Nagy­dorog 6-0, Dunaföldvár-Simon­tornya 1-1, Bátaszék-Zomba 8-0.