Tolnai Népújság, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-16 / 243. szám

8. oldal - Tolnai Népújság SPORT 2000. Október 16., Hétfő Debrecen kétszer kapitulált A vasárnapi sokkal fájóbb... Az egykori szekszárdi, Lovas okozta a hazaiak vesztét A kínai Zhu Ying szerezte a szekszárdiak első szuperligás győzelmét, vasárnap pedig két meccset is nyert, mégsem lehetett igazán boldog fotó: gottvald A kosárlabda NB I-ben az Atomerőmű-Debrecen pár­harcot mindkét fronton a Tolna megyei csapatok nyerték, míg a dombóvári vasutasok szomszédvári rangadón feledtették múlt heti kisiklásukat. Kosárlabda Atomerőmű SE- Debreceni Vadkakasok 93-64 (21-17,23-9,22-20,27-18). Fér­fi NB I. Paks, 1100 néző. V: Missura, Guóth. Paks: MÉSZÁ­ROS (9/3), DAVIS (20), LUKMI- NAS (16/12), Jurgilas (10), CZIGLER (19). Csere: Érsek (2), RAJKÓ (12/9), Fodor M. (5), Molnár (-), Somodi (-). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Debre­cen: Hencsey (2), JURICS (25/9), MURRAY (18), Boldi­zsár (6), RUCKER (6). Csere: Ba­logh (-), Halm (7/3), Csaplár- Nagy (-), Senánszky (-), Mé­száros Á (-). Edző: Nagy Zoltán, Horváth Imre. Az eredmény alakulása: 6. perc: 14-10, 17. p.: 37-22, 26. p.: 60-32, 36. p.: 83-52. A debreceniek láthatóan felké­szültek a paksiakból. A vendégek felvették a kesztyűt, nem hagyták lerohanni magukat. A Vadkaka­sok jól védekeztek, és támadásban is kellemetlen pillanatokat szerez­tek a hazaiaknak. Különösen Rucker volt elemében, a színes­bőrű center háromszor Czigler mellől is kosárba talált. A hazaiak­nál a kétszer triplázó Lukminas mellett Davis szállította a ponto­kat. A viszonylag szoros első ne­gyedet követően alaposan felpör­gette a ritmust a paksi együttes. Bár az iramra korábban sem lehe­tett panasz, ebben az időszakban összeszedettebb, hatékonyabb lett az atomosok védekezése. Czigler is kiköszörülte a nimbuszán esett csorbát, sorra gyűjtötte be az oly fontos lepattanókat - a szünetig szám szerint tízet. A letépett lab­dákkal rendre Davist kereste, s a paksiak amerikai légiósa magabiz­tosan váltotta pontokra az indítá­sokat. Lukminas újabb két hár­mast szórt, miközben a Vadkaka­soknál hiába lépett pályára a válo­gatott Halm, a Mészáros Zalán di­rigálta ASE tekintélyes előnyt gyűjtött össze. Szünet után tovább robogott az Atomvonat, pillanatok alatt 57-30- ra módosult az állás. A hangulat fokozásáról Davis gondoskodott, aki több alkalommal rövidebb- hosszabb légi utat követően húzta gyűrűbe a labdát. Kényelmesebbé vált az ASE védekezése, s az alföl­di gárda Juries pontos távolijaival a negyed végére húsz pontra faragta le hátrányát. Az utolsó tíz perc paksi örömjátékot hozott. Az alap­hangot Rajkó zsinórban dobott két triplája adta meg, s ettől kezdve már valóban közönségének ját­szott a hazai csapat. Az atomosok látványos kosárlabdát bemutatva folytatták győzelmi sorozatukat, a mutatott játék biztató a szerdai Koracs-kupa mérkőzés előtt. Fodor Péter: - Ilyen szép győ­zelem után csak dicsérhetem a csapatomat. Egy rövid időszaktól eltekintve jól védekeztünk, és ki­szolgáltuk közönségünket. Nagy Zoltán: - Nagyon szerve­zett, jól játszó paksiaktól kaptunk ki. Elfogyott a türelmi idő, sokkal több kell, hogy végre mérkőzést nyerjünk. medgyesy ferenc További eredmények: Falco KC-Nyíregyháza 89-75, Szolnok- Soproni Aszok 81-69, Körmend- Bp. Honvéd 101-55, Kaposvár- Soproni MAFC 75-48. Debreceni SI-Atomerőmű- KSC Szekszárd 45-80 (14-22,10-16,13-25, 8-17). Női NB I. Debrecen, 200 néző. V: Kékesi, Balogh L. Debrecen: Völgyesi (8), Sándor (5), FÁ­BIÁN (17), Simay O. (2), Elek (4) . Csere: Horváth (4), Nedilia (5) , Kóródi (-). Edző: Áron Balázsné, Kecskeméti János. Szekszárd: BULATOVA (-), Tóth (13), NYÍRÓ (14), LÓDI (20), KAJDACSI (17). Csere: KRVAC- SUK (12), Prljevics (-), Hamb- rik-Csorvásy (2), Papp (2). Ed­ző: Újhelyi Gábor. Kipontozódott: Bulatova (32.p.) Esélyeshez méltóan kezdett a KSC, jó védekezésének köszön­hetően a hazaiak csak az ötödik percben szerezték első kosarukat. Ebben az időszakban Kravcsuk és Nyírő gyűjtötte a szekszárdi pon­tokat. Debreceni időkérés után kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, de Lódi kosaraival így is tovább nőtt a vendégelőny. A második ne­gyedben is a szekszárdiak akarata érvényesült: Bulatova vezérletével rendszeresen hibára késztették a hazaiakat, így ők ebben az idősza­kban csak 10 pontot gyűjtöttek úgy, hogy abból nyolcat Fábián egymaga szerzett. A KSC néhány ragyogó megmozdulását még a hazai szurkolók is megtapsolták. Fordulás után három percig csak szenvedtek a pályán a szek­szárdiak. Ezt követően viszont beindult a henger, Kajdacsi és Nyírő felváltva húsz pontot do­bott. Hazai környezetben érez­hették magukat a vendégek, mivel a csapattal érkező szurko­lók az egész mérkőzés alatt na­gyobb hangzavart produkáltak, mint a debreceni nézők. Volt is miért... Az utolsó negyed elején a Bulatova ugyan kipontozódott, de játékmester elvesztése sem törte meg az öt büntetőt is hibázó vendégek lendületét. A végjáték­ban a hazaiak teljesen elfáradtak, semmiféle ellenállást nem tanúsí­tottak. Áron Balázsné: - Sok mérkő­zését láttam már a Szekszárdnak, de ilyen ragyogó védekezésre részükről nem számítottam. Újhelyi Gábor: - Végre odáig jutottunk, hogy egy ilyen kis csapat ellen nem kellett szenved­nünk. FÖLDESI JÓZSEF További eredmények: Sopro­ni Postás-ZTE KK 96-47, GYSEV- BSE 96-65, Kecskemét-PVSK 37-103, BEAC-Szolnok 81-71. Dombóvári VMSE- PVSK 75-71 (15-15, 20-20, 25-24, 15-12). Férfi NB I/B. Dombóvár, 400 né­ző. V: Pestality, Monok. Dombó­vár: Baumgartner 12/6, Ecseri 7, TURSICS 15/6, Balogh L. 4, POLSTER 28. Csere: KOVÁCS V. 10/9, Panta (-). Edző: Mesz- lényi Róbert. Kipontozódott: Béres (26. p.), Buzogány (30. p.), Baumgartner (31. p.), Panta (35. p.). Kapkodó kezdés után a vendé­gek eszméltek előbb, s az első ne­gyedben szinte végig vezettek. A második tíz percben nagyobb se­bességre kapcsoltak a hazaiak, ám az izzadságos munkával meg­szerzett tíz pontos előnyüket a szünetig elherdálták. Fordulás után a Pécs öt ponttal megugrott, a dombóváriak azon­ban fordítani tudtak. Óriási küz­delmet hozott az utolsó negyed, melyben nem mindennapi izgal­mak közepette csikarta tó a győ­zelmet a hazai együttes a mindig nagy presztízscsatát hozó szom­szédvári vasutas rangadón. Meszlényi Róbert: - Csapa­tunknak nagyon nagy szüksége lenne a szurkolók buzdítására. Ha érezné támogatásukat, úgy könnyebben átlendülne a holt­pontokon. Ezek a játékosok nem tehetnek arról, hogy a B-csoport- ban játszanak, de közönségünk­kel együtt visszajuthatunk az él­vonalba. GAÄL ISTVÁN A női Klubcsapatok Szuper­ligájának hétvégi páros for­dulójában a szekszárdiak szombaton a BSE, míg teg­nap az Orosháza együttesé­vel szemben maradtak alul. Előbbi papírforma, utóbbi fájó vereség. Asztalitenisz Jeans-Tex Szekszárd AC-BSE 1:6 A hazai mezőny egyik (ha nem a) legerősebb női együttese láto­gatott szombaton Szekszárdra. A Klubcsapatok Szuperligája soro­zat második körében a megye- székhely gárdája az olimpikon Molnár Zitával, a múlt heti TOP 12 és a szeptemberi Szekszárd- kupán egyéniben és párosban is diadalmaskodó Braun Évával, va­lamint az orosz Anna Iszajevával felálló BSE ellen lépett asztalhoz. A páros mérkőzésen szoros csatá­ban a Braun-Iszajeva duó jutott előnyhöz, melyet a Wirth Gabriella-Zhu Ying alkotta kettős a második szettben kiegyenlített, meglepetés viszont nem tudott okozni. Az első egyes körben Pa­ta Erika csak a második játszmá­ban tudta megszorítani Iszajevát, míg a szekszárdi-kínai Ying jó kezdés után Braun ellen simán el­veszítette az első, és nagy csatá­ban a második szettet (0:3). A ha­zaiak idei első szuperligás pontját Wirth szerezhette volna Molnár ellen, ám az első játszmában 20:18-ról veszített, a következő­ben pedig csak 16-ig jutott. Ami az egyik asztalon elment, az a másikon bejött: Ying a mérkőzést végig irányítva magabiztosan ver­te Iszajevát úgy, hogy az első já­tékban tízből sem engedte tó el­lenfelét (1:4). Pata Erika megiri­gyelte csapattársa sikerét, mert a Sydneyt megjárt Molnár ellen bátran játszva az első szettben 20:18-ra vezetett. Sajnos, a játsz­mát 21-re a fővárosi ping-pongos nyerte, s bár a második játék ha lehet még szorosabb küzdelmet hozott, újra csak Molnár koncent­rált jobban a végén. A hatodik egyéni mérkőzéssel aztán véget is ért a találkozó, miután Braun könnyed két szettben nyert Wirth ellen (1:6). Bár a játszmaarányok sima fővárosi győzelmet sejtet­nek, a szetteken belül igen szoros volt a csata. Eredmények, páros: Wirth, Ying-Braun, Iszajeva 1:2 (-19,20,-16). Egyéni: Ying-Braun 0:2 (- 13, -18); Pata-Iszajeva 0:2 (-11, - 18); Wirth-Molnár 0:2 (-20, -16); Ying-Iszajeva 2:0 (9, 15); Pata-Molnár 0:2 (-21, -22); Wirth-Braun 0:2 (-10, -6). Jeans-Tex Szekszárd AC- Orosházi MTK 4:6 A hazaik szempontjából rosz- szul indult a vasárnapi találkozó, hiszen az elveszített páros mér­kőzés - Wirth és Ying csak az el­ső szettben tudta nagy csatára késztetni Cojocarut és Lovast - után a két éve még Szekszárdon ütögető Lovas két szoros játszmá­ban verte Hercziget (0:2). A kö­vetkező találkozón a vendéglátók kínai légiósa, Ying legyőzte a vé­dőjátékos Szigetit, majd Wirth egy biztosan nyert első szett után nagyszerű küzdőszellemről téve bizonyságot nyert Cojocaru ellen (2:2). A két korábbi győztes, Ying és Lovas összecsapásán sajnos a vártnál simábban győzött az orosházi asztaliteniszező. A kö­vetkező két találkozón a vendé­geknek állt a zászló, Wirthnek ugyanis általában nem megy a vé­dőjátékosok ellen, s ez Szigeti esetében sem volt másképp. A nap pozitív meglepetését azután Herczig szolgáltatta, aki türel­mes, pontos játékkal megverte Cojocarut, s ezzel életben tartotta a szekszárdiak győzelmi remé­nyeit (3:4). A folytatásban Wirth ugyan 0:1-ről még egyenlített Lo­vas ellen, de a döntő szett végjá­tékában már nem tudott kellő­képpen összpontosítani (3:5). Hátrányból sikerült viszont fordí­tania Yingnek, aki látványos ösz- szecsapáson verte az elbizonyta­lanodó Cojocarut (4:5). A bajnoki pontokról az utolsó mérkőzés döntött, melyen Herczig nem bírt a labdát a terem bármely pontjá­ról az asztalra varázsoló Szigeti­vel (4:6). A hazaiak győzelmi esé­lyt szalasztottak el, ezúttal csak Ying és az egyre inkább magára találó Herczig teljesítménye di­csérhető. Eredmények, páros: Wirth, Ying-Cojocaru, Lovas 0:2 (-20, - 13). Egyéni: Herczig-Lovas 0:2 (- 18, -17}, Ying-Szigeti 2:0 (13,22), Wirth-Cojocaru 2:0 (14, 20), Ying-Lovas 0:2 (-12, -16), Herczig-Cojocaru 2:0 (18, 20), Wirth-Szigeti 0:2 (-7, -12), Ying-Cojocaru 2:1 (-17, 19, 19), Wirth-Lovas 1:2 (-20, 19, -20), Herczig-Szigeti 0:2 (-7, -9). (FEKETE) Női NB I Fastron AC Tolna-Statisztika 4:14 A találkozó egyértelmű esélye­sének számító budapestiek ma­gabiztosan nyerték a párosokat, s az első egyes körben is mindösz- sze egy győzelmet - dr. Bolvári verte Csernyiket - engedélyeztek a tolnaiaknak. A folytatásban ugyan Wittinger is felnőtt Bolvári mellé, s előbb az ifjúsági ranglis­tát vezető Pótát, majd a második helyezett Csernyiket is legyőzte, ám a kétszemélyes tolnai csapat ezúttal kevésnek bizonyult a „Stat” megszorításához. Győztesek: dr. Bolvári 2, Wittinger 2, illetve Fazekas 4, Szvitán 3, Póta 3, Csernyik 2, a Póta-Csernyik és a Faze- kas-Szvitán pár. _________________________________________| RÓNAI) H árom mérkőzés, egyetlen árva pontocska Savanyú Olga (a labdával) többször is átverekedte magát az esztergomi falon, vé­gül mégis a vendégek örülhettek (Szekszárd-Esztergom 22-23) fotói gottvald A női kézilabda NB I/B Nyu­gati csoportjának hétvégi fordulójában kevés babér termett csapatainknak, mindössze a hazai pályán játszó Ce-Si tudott pontot szerezni. Kézilabda Cece-Simontornya KC-Tököl 24-24 (11-12). Simontornya, 200 néző. V: Pordán, Rákóczi. Ce-Si: Nagy- Pulai 2, Kocsis 1, Hingyi Z. 8/5, Hingyi B. 2, Vágvölgyi 9/1, Pech. Csere: Fe­kete (kapus), Killer 2, Traut­mann, Tibor É., Tibor D. Játé­kos-edző: Kocsis Ilona. Hétméteresek: 10/7, ill. 6/5. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Jó védekezésének, és Nagy ka­pus bravúrjainak köszönhetően gyorsan elhúzott a Ce-Si (8. perc: 5-1), ám a folytatásban több hiba csúszott támadásaiba, s a vendé­gek egyenlíteni tudtak (17. p.: 5-5). A játékrész hátralévő idejé­ben felváltva estek a találatok, a dudaszó pillanatában lőtt góljá­nak köszönhetően a vendégcsa­pat térhetett előnnyel pihenőre. A második félidőben tovább folya­tódott az ádáz küzdelem, ám egy gólnál jobban egyik csapat sem tudott ellépni ellenfelétől. Izgal­masan alakult a végjáték is, az utolsó támadást a Ce-Si-nek vezet­hette, ám nem tudott élni a lehető­séggel, így a lelkes, jó játékerőt képviselő Tököl megérdemelten szerzett egy pontot. Jók: Vágvöl­gyi, Hingyi Z., Nagy. (varga) Ferropatent-Szekszárd SE- Esztergom 22-23 (11-12). Szek­szárd, 150 néző. V: Beyer, Nagy Cs. Szekszárd: Schell- Müller 3, Fábián, Sajó 4, Jánics 6 (3), Sa­vanyú 5, Tamás 2. Csere: Újvári (kapus), Taksonyi, Bordán, Hor­váth Sz. 1, Weigel 1. Edző: Elena Sklar. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/2. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Sajó góljával a hazaiak szerez­tek vezetést, ám hiába lőtte át to­vábbra is sikeresen a középen tor­nyosuló esztergomi falat a fiatal játékos, védekezésbeli hibák mi­att az előnyből percek alatt hát­rány lett (13. perc: 5-6). A Ferropatent öt-egyes védekezés­sel igyekezett megállítani a Minárovicsné-Sipos átlövő párost - váltakozó sikerrel. Kétgólos esz­tergomi vezetést követően leroha- nások után szerzett találatokkal egalizált a Szekszárd (26. p.: 10-10), ám lendületét nem tudta kamatoztatni, s így a vendégek térhettek minimális előnnyel pi­henőre. Fordulás után a harcosan kézi­labdázó, sokat vállaló Savanyú volt eredményes, majd Jánics első akciógólja után ismét felcsillant a fordítás lehetősége. A vezetést azonban csak nem tudta átvenni a Ferro (38. p.: 13-14). Ezúttal hi­ányzott az átlag feletti kapustelje­sítmény, ráadásul miután kapko- dóvá vált a hazaiak játéka, a Du- na-partiak három góllal megug­rottak (47. p.: 16-19). A szekszár­diak képtelenek voltak semlegesí­teni a vendégek átlövőit, ezért csak futottak az eredmény után. Az utolsó öt perc elején Jánics ta­lálataival hosszú hajrát nyitott az időközben emberelőnybe került Szekszárd. A fordításhoz két tá­madást kellett volna kivédekez­nie, ám ez csak egy alkalommal sikerült, így egy gól a lefújásig megmaradt a vendégek előnyé­ből. Jók: Savanyú, Sajó. (fekete) PEAC-Tási-Thelena SK Tolna 27-19 (12-9). (Pénteken játszot­ták.) Pécs, 100 néző. V: Agnecz, Sípos. Thelena: Baranyi- Bá- lintné, Tamás, Oravecz 3, Pavelekné 5 (3), Smetec 2, Ta­kács 4. Csere: Andi, Konkoly, Sípos Á 5 (2). Játékos-edző: Oravecz Erika. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 7/5. Kezdetben egyik csapat sem tudott előnyt szerezni, a hazaiak­nak tizenöt percre volt szükségük ahhoz, hogy leszakítsák az ezút­tal gyenge napot kifogó tolnaia­kat. (15. p.: 6-3). A második já­tékrész két gyors pécsi találattal indult (36. p.: 16-11), s a folyta­tásban tovább növelte előnyét a hazai gárda. (46. p.: 23-14). A ta­lálkozó végére ugyan kissé össze­kapta magát a Thelena, ám átlö­vői gyengébb teljesítménye miatt már nem volt esélye a felzárkó­zásra. Jó: Takács. _________________________________________(RÓNAI) Cs ak röviden KERÉKPÁR. Kitűnően szere­pelt Arató Dávid (GS de Nardi) a franciaországi U23-as világbaj­nokság mezőnyversenyén. A szekszárdi sportoló a győztestől 33 másodperccel lemaradva, a hetedikkel azonos idővel a 34. helyen végzett. Arató dolgát ne­hezítette, hogy 150 méterre a cél előtt éppen meüette buktak, s miután elnyúlt a mezőny, né­hány helyet visszacsúszott. A legjobb magyar, Sipőcz Dávid (Grassi-Mapei) ugyanezzel a mezőnnyel, a 16. helyen zárt. ÖKÖLVÍVÁS. Kovács István pe­helysúlyú Európa-bajnokunk profi pályafutása 19. mérkőzé­sén 19. győzelmét aratta. A szombaton Kölnben rendezett gálán az első menetben döntő fölénnyel nyert a mexikói Augustin Lorenzo ellen. Kovács kemény ütéseivel háromszor is padlóra küldte 28 éves ellenfe­lét, aki korábban 25 mérkőzésé­ből húszat kiütéssel nyert. TRIATLON. Kropkó Péter a he­tedik helyen végzett a Hawaii Ironman világbajnokságon. A triatlonsport legkiemelkedőbb versenyén a férfiaknál a kanadai Reid, a nők között a svájci Badmann nyert. ■