Tolnai Népújság, 2000. október (11. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-09 / 237. szám

8. oldal - Tolnai Népújság SPORT 2000. Október 9., Hétfő Tamások főszerepben Esztergomban „tört jeget” a Ce-Si Két fronton is diadalmas Atom Szekszárdion és Körmenden is az utolsó negyed döntött - a javunkra A női kézilabda NB I/B hét­végi fordulójában mind­három csapatunk győze­lemmel örvendeztette meg szurkolóit. Thelena SK Tolna- Tatabánya 28-23 (13-9) Tolna, 400 néző. V: Hucker, Tóth. Tolna: Baranyi- Bálintné 6, Ta­más K. 6, Pavelekné 5, Oravecz 2, Smetec 3, Takács 4. Csere: Pász­tor (kapus), Andi, Sipos Á. 2 (2), Konkoly, Pirgi, Schmidt. Játékos edző: Oravecz Erika. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Jól védekezett a Tatabánya, ám a Thelena átlövői a mérkőzés első perceiben rendre megtalál­ták a rést a vendég hatosfalán. Főként az „új szerzemény”, a Du­naújvárosból igazolt Tamás Kor­nélia volt elemében, aki a hazai­ak első öt találatából négyet szer­zett. A vendégek nívós védekezé­se azonban meghozta eredmé­nyét, a félidő közepén már náluk volt az előny (15. perc: 5-6). A folytatásban rendezte sorait a Thelena, gyorsan visszavette a vezetést, majd ellépett. A második játékrészben egy fokozattal feljebb kapcsoltak a hazaiak (ennek eredményeként a 40. percben már 8 gól volt az elő­nyük). Ekkor már Bálintné és Pavelekné is többször talált a vendég kapuba, akik láthatóan lélekben már feladták a találko­zót. A vendégek erejéből már csak egy utolsó fellángolásra fu­totta (50. perc: 24-19), ám a The­lena győzelmét nem tudták ve­szélyeztetni. A Tolna jó átlövő és szélső játékának köszönhetően magabiztosan nyert. Jók: Bálint­né, Tamás, Pavelekné, Takács. RÓNAI GÁBOR Nagyatád-Ferropatent- Szekszárd 26-32 (15-12) Nagyatád, 150 néző. V: Babiczki, Marczinkó. Szék­szárdi Schell- Müller 4, Szabó, Savanyú 3, Fábián 1, Jánics 8 (3), Tamás E. 9. Csere: Újvári (kapus), Sajó 7, Taksonyi 1, Horváth, Bordán, Weigel. Edző: Elena Sklar. A hazai csapat kezdett jobban, s bár az első félidőben három­szor is kettős emberelőnyben ját­szó Nagyatád végig vezetett, le­rázni nem tudta a szekszárdi fia­talokat. A második harminc perc­ben a hazaiak felvették a Fer- ropatent gyors indításra és lero- hanásra épülő játékát, ezt azon­ban szekszárdi fiatalok erővel sokkal jobban bírták. A vendégek a félidő közepétől átvették a ve­zetést, és meggyőző játékkal ma­gabiztos győzelmet arattak. Jók: Schell, Sajó, Jánics, Tamás, iparó) Esztergom-Cece- Simontomya 23-25 (11-12) Esztergom, 200 néző. V: Szen- drei, Szentesi. Ce-Si: Nagy- Pech 3, Vágvölgyi 7 (1), Hingyi B. 1, Killer, Hingyi Z. 4, Pulay 4. Csere: Fekete (kapus), Stiener 6 (3), Kocsis, Trautmann, Tibor E., Tibor D. Játékos-edző: Ko­csis Ilona. Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. A hazaiak szereztek ugyan ve­zetést, de a Ce-Si türelmes, takti­kus játékkal rendre egyenlített. A. 18. percben 7-7 után négy perc alatt négy góllal elhúzott a Ce-Si. Szünetig egy gólra felzárkózott ugyan az Esztergom, ám szünet után a Ce-Si a régi arcát mutatta, a vendégjátékosok hatalmas aka­rással, egymás hibáit korrigálva játszottak, nagyszerű volt a csa­pategység (54. perc: 19-22). Há­rom év után megtört a jég a Du- na-parti városban: fegyelmezett, taktikus játékkal, nagy szívevl küzdve megérdemelt győzelmet aratott a Cece-Simontornya együttese. A vendégek valameny- nyi játékosát dicséret illeti. A kosárlabda NB I hétvégi fordulójában mindkét ato­mos együttes győzni tudott: a szekszárdi hölgyek hazai pályán verték magabiztosan a rivális Kecskemét együtte­sét, míg a paksi férfiak Kör­menden arattak bravúros diadalt. Kosárlabda Atomerőmű-KSC Szekszárd-Kecskemét 79-55 (11-21,24-10,14-13,30-11) Női NB I. Szekszárd, 700 néző. V: Várhalmi, Guoth. Szekszárd: BULATOVA (14/12), Nyíró (10), TÓTH ZS. (14), Lódi (7), Prlje- vics (6). Csere: KAJDACSI (12), KRAVCSUK (16/15), Papp (-). Edző: Újhelyi Gábor. Kecske­mét: MADARAS (14), Szőke (-), Garadzetckaja (9), Pásztó (10), Bíró E. (13). Csere: Fűrész (1), Vialenta (8/3). Edző: Novák Gá­bor, Kovács Andrea. Az eredmény alakulása: 4. p.: 5-8, 15. p.: 22-23, 25. p 42-38, 33. p.: 55-46, 38. p.: 65-49. Kipontozódott: Lódi, Pásztói a 38. percben. Madaras kosarával a Kecske­mét szerzett vezetést, s miután a házigazdák közelről és távolról egyaránt pontatlanul dobtak, és a lepattanók begyűjtésében is in­kább a vendégek jeleskedtek. A KSC végig az eredmény után fu­tott. A második negyed közepére a csereként pályára lépő Kravc- suk négy triplájával egy pontra felzárkózott a Szekszárd (22-23), de a küszöböt csak a fehérorosz bedobó ötödik hármasa ut si­került átlépnie a hazaiaknak. Fordulás után feljavult a szek­szárdiak védekezése, centerposz­ton is gólerősebb lett a KSC, ám eleinte nem tudott ellépni szívósan küzdő ellenfelétől. A csapatát jól mozgató Madaras hatodik duplájá­val egalizált a Kecskemét (42-42), majd három perces kosárszünet után a vendégek mozdultak el a holtpontról. Bulatova azonnal egy triplával válaszolt, s Nyírő tempója után ismét a KSC vezetett. Az utol­só negyedben Tóth kihagyott bün­tetői után még egyszer felcsillant a felzárkózás esélye az alföldi csapat előtt, ám Novák Gábor együttese nem tudott élni a lehetőséggel. Előbb Tóth hozta helyre korábbi hibáját, aztán Bulatova harmadik triplája után már tíz pont fölé nőtt a Szekszárd előnye. A vendégek el­bizonytalanodtak, tanácstalanul és pontatlanul támadtak, a biztos vezetés tudatában megnyugvó há­zigazdák pedig a találkozó hajrájá­ban közönségszórakoztató játék­kal húsz pont fölé növelték a kü­lönbséget. A KSC egy negyednyi előnyt adott ellenfelének, aztán fo­kozatos játékba lendülve, kilenc hárompontost szórva magabizto­san nyerte a mérkőzést. Újhelyi Gábor: - Ahogy el­szállt a kishitűségünk, úgy javult a teljesítményünk. (fekete) További eredmények: Sopro­ni Postás-MiZo-Pécsi VSK 49-59, Szolnok-Diósgyőr 64-75. Marc-Körmend- Atomerőmű SE 97-99 (16-24,28-22,27-21,26-32) Férfi NB I. Körmend, 2400 néző. V: dr. Valovics, Király. Kör­mend: Mujanovics (10), Grebe- nár (3), FODOR G. (19/3), Trummer (8/6), NÉMETH (19/3). Csere: Gráczer (1), ZSEBE (23/6), Riley (14), Bognár (-). Edző: Patonay Imre, Déri Csaba. ASE: MÉSZÁROS Z. (10/6), DA­VIS (18), LUKM1NAS (19/3), JURGILAS (13/3), CZIGLER (16). Csere: ÉRSEK (15/12), Raj­kó (3/3), Fodor M. (5), Molnár (-). Edző: Fodor Péter, Hirth At­tila. Az eredmény alakulása: 5. p.: 7-12, 15. p.: 26-36, 25. p.: 57-56, 35. p.: 77-80. Kipontozódott: Mészáros Z. (27. p.), Jurgilas (32. p.), Mujanovics (33. p.), Trum­mer (39. p.), Riley (39. p.), Fodor M. (40. p.), Zsebe (40. P.) A találkozó elején fej-fej mellett halad­tak a csapatok, aztán a negyed végére Lukmi- nas és Davis ta­lálataival nyolc pontos előnyre tett szert a pak­si csapat. A kö­vetkező tíz percben tarta­lékaikat moz­gósítva, Riley és Fodor G. ko­saraival fokoza­tosan felzárkó­zott a Kör­mend. A harmadik felvonás dobó­párbajjal kez­dődött, és e vetélkedésből lénye­gesen jobban jött ki a Körmend, amely a vasi tábor hatalmas ün­neplése közepette átvette a veze­tést. Rátéve egy lapáttal: azután, hogy Mészáros Zalán kipontozó­dott, Mujanovics bevágott egy triplát, amivel már öttel vezettek a vendéglátók. A záró periódus­ban ha lehet, még tovább fokozó­dott az iram és az izgalom. A kez­deti körmendi vezetés után fordí­tani tudott a Paks. Az utolsó két percnek ötpontos paksi vezetés­sel futottak neki a csapatok. A Körmend mindent beleadott, Zsebe két triplájával 95-96-ra fel is zárkóztak a hazaiak, ám a ruti­nos játékosok egész sorát felvo­nultató Atom igen jól gazdálko­dott az idővel. Olyannyira, hogy a végére megmaradt két pont az előnyből. Fodor Péter: - Nagyon küzdel­mes mérkőzésen elbírtuk azt, hogy kényszerűségben sokat kel­lett cserélni, sőt a második félidő­ben tetemes hazai vezetés után talpra tudtunk állni. Gratulálok a csapatnak! ischmidti További eredmények: Bp. Honvéd-Albacomp 79-115, Kaposvár-Falco KC 94-80. Gödi SE­Dombóvári VMSE 77-75 (17-15,14-21, 24-16, 22-23) Férfi NB I/B. Göd, 100 néző. V: Bagi, Cziffra. DVMSE: Ecseri (16), Tursics (11), Balogh (13/3), Szili (2), Polster (6). Csere: Panta (10), KRASZNAI (8/3), Kovács (9/3), Szilágyi (-), Vati (-). Edző: Meszlényi Ró­bert. Kipontozódott: Szili (27. p.), Tursics (34. p.), Polster (36. p.), Panta (40. p.), Balogh (40. p.). Az első negyedben hét bünte­tőt is hibázott a hazai csapat, így nem tudott ellépni a hullámzó teljesítményt nyújtó dombóvári­aktól. A második negyedben a vendégek új erőre kaptak, és át­vették a vezetést. A folytatásban azonban nem jöttek be távoli do­básaik, magassági fölényét sem tudta kamatoztatni a vasutas gár­da. A vendéglátók az utolsó ne­gyedre fordulva három pontos előny szereztek, s a végső duda­szóig már nem is engedték ki ke­zükből a győzelmet. Katasztrofá­lis dobóteljesítménnyel saját ma­gát verte meg a dombóvári együt­tes. Kanczler István országos bajnok Kanczler István győzelmé­vel ért véget Debrecenben a 48. felnőtt cselgáncs orszá­gos bajnokság 81 kg-os súly­csoportjának küzdelme. Cselgáncs Úgy tűnik, az eredménytelen olimpiai szereplés mély nyomo­kat hagyott néhány cselgáncso- zónkban. Válogatottjaink közül többen nem léptek tatamira Debrecenben, a 48. felnőtt magyar bajnokságon. A sérültet jelentő Csősz Imréhez, a beláza­sodott Tölgyesi Krisztiánhoz és a két-három hét pihenőt kérő Csák Józsefhez hasonlóan nem volt az indulók között a paksiak olimpiai- és vüágbajnoka, Ko­vács Antal sem.- Anti nincs olyan erő- és ideg­állapotban, hogy érdemes lett volna indulnia - magyarázta Hangyási László tanítványa tá­vollétét. - Ő most annyira szét­szórt, hogy nem lett volna értel­me szenvednie a tatamin. Akik nekigyürkőztek, többsé­gében látványos, színvonalas csatákat vívtak a nap folyamán. A finálékban akciódús harco­kat láthatott a publikum, csak néhány mérkőzés ért véget bírói döntéssel. A Tolna megyei szempontból legérdeke­sebb döntőket a férfiak 73 és 81 kg-os súlycsoportjában rendez­ték. Utóbbiban Kanczler István révén paksi siker született, miu­tán az olimpiai részvételről le­maradó atomos dzsúdós a finá­léban legyőzte Gerát. Egy súly­csoporttal lejjebb Braun Ákos viszont nem bírt az ugyancsak honvédos Bere Tamással, így neki az ezüst jutott. _________■ T rapattoni elégedett Labdarúgás A 8. európai csoportban - itt szerepel a magyar válogatott is - szombaton két világbajnoki se­lejtezőt rendeztek: az olaszok a románokat (3-0), a grúzok Lit­vániát (4-0) verték fölényesen. Milánóban a két favorit csapott össze, és a házigazdák gyorsan eldöntötték a három pont sorsát. A 13. percben Filippo Inzaghi, négy perccel később Delvecchió volt eredményes. A szünét előtt még Totti is betalált, így el is dőlt a mérkőzés. A második félidőben a házigazda már őrizte előnyét, miközben a nézőtéren ünnepel­ték az olasz válogatottban 113. al­kalommal szereplő, ezzel csúcs­tartóvá előlépő Paolo Maidinit.- Remekül játszottunk, végig mi irányítottunk. Korszerű, gyors támadásokat vezettünk, így fel­őröltünk a románok védelmét. Sokat fejlődtünk a magyarok elle­ni 2-2 óta - nyilatkozott elégedet­ten Giovanni Trapattoni, az ola- szok szövetségi kapitánya. ■ VARGA LÁSZLÓ Tamás Edit (jobbra) hosszú idő után kilenc góllal tért vissza a Nagyatádon diadal- maskodó Ferropatent csapatába ■ Körmenden is csillogott a Davis (4), Lukminas (10) duó gk III. Michael Schumacher A legolaszabb német 21 év után szerzett ismét egyéni világbajnoki címet a Ferrarinak A német Michael Schumacher nyerte a Formula 1-es autós vi­lágbajnokság utolsó előtti futa­mát, a Japán Nagydíjat, s ezzel önmaga harmadik összetett el­sősége mellett 21 év után meg­szerezte az egyéni világbajno­ki címet a Ferrarinak. Formula 1 A második pozícióból startoló finn Mika Häkkinen (West-McLaren- Mercedes) kapta el jobban a rajtot, s bár Schumacher igyekezett lezárni az utat, nem tudta megakadályozni, hogy az első kanyarban a címvédő forduljon elsőként. A 10. körben Häkkinen, M. Schumacher, Coulthard, R. Schumacher, Irvine és Barrichello volt a sorrend. Az élen álló finn körről-körre növelte az elő­nyét (2.171 mp) M. Schumacher előtt. A 20. körben Alesi (Prost- Peugeot) megpördült, és a pálya kö­zepén megállt. Szerencsére időben sikerült kitolni a versenyautót az aszfaltról. A 21-24. kör között lezaj­lottak az első kerékcserék, Häkki- nennek sikerült megőriznie vezető pozícióját. A 26. körben Häkkinen, M. Schumacher, Coulthard, Bar­richello, R. Schumacher és Button haladt az első hat helyen. A 37. kör­ben a finn másodszor is a boxba hajtott, M. Schumacher azonban csak két körrel később állt ki kerék­cserére és tankolásra, s a ferraris pi­lóta átvette a vezetést. A 41. körben öccse, Ralf megpördült, és a kavics­ágyban landolt. A 46. körben M. Schumacher előnye a világbajnoki dmvédő előtt 4.6 mp-re nőtt. Az utolsó körökben a német pilóta már spórolt a kocsijával, de Häkkinen csak megközelíteni tudta ellenfelét. A Japán Nagydíjat Michael Schu­macher nyerte, s az utolsó futam előtt 12 pontos, behozhatatlan előnyre tett szert a vb-pontverseny- ben a Suzukában második helyen célba érkező Häkkinen előtt. A kerpeni születésű Schumach­er 1994 és 1995 után harmadik egyéni vb-elsőséget aratta, míg a Ferrarinak Jody Schekter 1979-es győzelme óta először szerzett egyéni világbajnoki címet.- Nagyon nehéz ebben a hely­zetben bármit is mondani - nyilat­kozta Michael Schumacher. - Ke­resnem kell a szavakat, bár nem hiszem, hogy most sírva fakadok. Az az út, amelyet idén bejártunk, a legutolsó kanyarig csodálatos volt. Kifejezhetetlen, mit éreztem, amikor áthaladtam a célvonalon. A lényeg, hogy sikerült! Ez a győ­zelmem nem is hasonlítható össze a korábbi két világbajnoki címem­mel. Minden más lett. Ez autós pá­lyafutásom legszebb pillanata. A Japán Nagydíj végeredmé­nye: 1. M. Schumacher 1:29:53.435 óra, 2. Häkkinen 1:29:55.272, 3. Coulthard (brit, West-McLaren- Mercedes) 1:31:03.349,4. Barrichel­lo (brazil, Ferrari) 1:31:12.625, 5. Button (brit, BMW-Williams) 1:31:19.129, 6. Villeneuve (kanadai, BAR-Honda) 1 kör hátrány. A vb-pontverseny állása, piló­ták: 1. M. Schumacher 98 pont (már világbajnok), 2. Häkkinen 86, 3. Coulthard 67, 4. Barrichel­lo 58, 5. R. Schumacher (német, BMW-Williams) 24, 6. Fisichella (olasz, Benetton) 18.