Tolnai Népújság, 2000. szeptember (11. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-25 / 225. szám

I 2000. Szeptember 25., Hétfő Tolnai Népújság - 9. oldal SPORT Bajnoki Tabellák NBI A-csoport 1. Dunaferr 9 s 4­22- 8 19 2. Tatabánya 10 5 4 1 18-13 19 3. Gyfir 10 5 1 4 14-14 16 4 Sopron 10 4 1 5 16-19 13 5. Ferencváros 10 3 3 4 17-18 12 fi. Kispest 9 2 5 2 12-11 11 7. Nyíregyháza 10 3­7 7-14 9 8. Haladás 10 2 2 6 10-19 8 B-csoport L MTK 9 fi 3 _ 19- 5 21 2. Újpest 10 5 3 2 25-12 18 3. Debrecen 10 4 2 4 16-14 14 4. Videoton 10 4 2 4 13-14 14 5. Vasas 10 3 4 3 13- 9 13 fi. Zalaegerszeg 10 2 fi 2 8-14 12 7. Nagykanizsa 9 2 2 5 8-22 8 8. Pécsi MFC 10 1 2 7 5-17 5 NB II, Dráva A-csoport L Balatonlelle 10 7 3­23- 3 24 2. Kaposvölgye 10 5 3 2 14- 7 18 3. MÁV NTE 10 5 2 3 18- 8 17 4. Szentlőrinc 10 4 3 3 12-13 15 5. Baja 10 4 2 4 15-21 14 6. Beremend 10 1 fi 3 10-13 9 7. Paks 10 2 2 fi 7-17 8 8. Decs 10 1 1 8 11-28 4 B-csoport 1. Bonyhád 10 7 2 1 27-15 23 2. PVSK 10 fi 3 1 23- 8 21 3. Szekszárd 10 fi 2 2 20- 8 20 4. Dombóvár 10 4­fi 22-20 12 5. Harkány 10 3 3 4 14-16 12 6. Kalocsa 10 2 5 3 10-19 11 7. Baracs 10 3 1 fi 14-16 10 8. Andocs 10­2 8 8-36 2 Megyei I. osztály Felnőttek 1. D.szentgyörgy 7 6 1 28- 5 19 2, Őcsény 7 5 1 i 22-8 16 3. Tevel 7 5­2 12-9 15 4, Tolna 7 4 2 1 15-9 14 5. Bölcske 7 4 1 2 21-13 13 6. Dunaföldvár 7 4 1 2 14-8 13 7. Kajdacs 7 4 1 2 13-10 13 8. Tamási 7 3 2 2 11-11 11 9. Bátaszék 7 3 4 3 12-10 10 10. Nagymányok 7 1 4 2 8-12 7 11 Zomba 7 2­5 9-17 fi 12. Nagydorog 7 1 3 3 10-21 6 13. Aparhant 7 1 2 4 10-14 5 14. Pincehely 7 1 2 4 6-13 5 15. Kakasd 7 1 fi 3-17 3 16. Simontornya 7 ­1 fi 2-19 1 Ifjúságiak 1. Dunaföldvár 7 7 ­29-1 21 2. Bölcske 7 6 1­35-8 19 3. Simontornya 7 6 1­29-4 19 4. ócsény 7 5 1 1 24- 8 16 5. Tolna 7 4 2 1 22-11 14 6. Bátaszék 7 4 1 2 33- 7 13 7. D^zentgyőrgy 7 4 1 2 25-9 13 8. Kajdacs 7 4­3 14- 9 12 9. Tevel 7 4­3 17-16 12 10. Tamási 7 2­5 13-25 6 11. Aparhant 7 2­5 8-31 6 12 Kakasd 7 1 1 5 7-23 4 13. Nagymányok 7 1­fi 6-26 3 14. Nagydorog 7 1­fi 6-30 3 15. Pincehely 7 1­fi 5-32 3 16. Zomba 7 ­­7 5-38­Totóeredmények A 38. heti totó eredményei: 1. Bremen-Frankfurt 1-1 x 2. Stuttgart-Bochum 1-1 x 3. FC Köln-B. München 1-2 2 4. Wolfsburg-Hamburg 4-4 x 5. Dortmund-Schalke 0-4 2 6. Cottbus-Leverkusen 1-2 2 7. Bradford-Southampt. 0-12 8. Coventry-West Ham 0-3 2 9. Derby County-Leeds 1-1 x 10. Ipswich-Arsenal 1-1 x 11. M'brough-Aston V. 1-1 x 12. U. haching-Hertha 5-2 1 13. Rostock-K'lautern 1-0 1 Plusz mérkőzés 14. Leicester-Everton 1-1 x Beindult a Dombóvár, meglepetésiksz Bonyhádon Az első paksi gólt szerző Fritzet (jobbra) támadja a decsi Pusztai fotó: bejé Az NB II Dráva-csoportjában fontos győzelmet aratott a Szekszárd és a Dombóvár, a DFC a PVSK szerdai két váll­ra fektetése után Andocson vágott egy ötöst. Labdarúgás A-csoport Paksi SE-Decs 2-0 (0-0) Paks, 500 néző. V: Dávid. Paks: Katona- Wolf, Jenei, Füredi, Szabó- Prantner (Majsai B.), Borsi, Szilágyi (Taba), Fritz- Szabadi (Benedeczki), Fejes. Edző: Vábró József. Decs: Pokor- ni- Nagyfalusi, Szabácsi, Kapás (Jelusics), Gaál- Pusztai, Sztehló (Lovász), Pilisi, Beré- nyi- Hegedűs, Szűcs (Kocsis). Játékos-edző: Kalmár Ferenc. A 48. percben Fritz szerzett lab­dát a decsi térfél közepén, lefutot­ta őrzőjét és 8 méterről vezetést szerzett a hazaiaknak. 1-0. Az 55. percben Taba 40 méteres kereszt- labdája tisztán találta Fejest a jobb oldalon és a csatár 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0. Az első félidőben mindkét ka­pu előtt adódtak helyzetek, de a támadókból hiányzott az össz­pontosítás vagy a kapusok hárí­tottak. Szünet után a hazaiak na­gyobb sebességre kapcsoltak és az alsóházi rangadón megérde­melten nyertek a lelkes decsiek el­len. Jók: Katona, Füredi, Fritz, Szabó, ill. Gaál, Pokorni. ZERZA JÓZSEF További eredmények: Bala- tonlelle-Szentlőrinc 3-0, Ba- ja-MÁV NTE 3-2, Kaposvölgye- Beremend 0-0, B-csoport Szekszárdi UFC- Baracs 1-0 (0-0) Szekszárd, 300 néző. V: Kárász. Szekszárd: Horváth B.- Novák, Tóth V., Torma- Vesztergombi, Kvanduk (Czékmány), Mészá­ros I., Mészáros Zs. (Kasza), Ruff- Kiss J., Boros (Tóth A.). Edző: Kniesz Mátyás. Baracs: Dobos- Tőkési, Juhász, Halász, Éliás- Gáspár (Nagy), Tóth A., Tóth I - Horváth Cs.- Král (Tóth P.), Csanaki. Edző: Freppán György. A 75. percben Mészáros Zs. ka­pott indítást a bal szélen, alapvo­nalról belőtt labdája a teljesen üresen álló, szerencsétlenül moz­duló Dobos kapusról a jobb felső sarokba vágódott. Öngól! 1-0. Az első félidő kevés helyzetet és kiegyenlített mezőnyjátékot ho­zott. Szünet után enyhe fölénybe kerültek a bátran, szellemesen fut­ballozó vendégek, ám az első ko­moly gólszerzési lehetőség a házi­gazdák előtt adódott. A kapuk fel­váltva forogtak veszélyben, a jó iramú, tipikusan „egygólos” mér­kőzésen végül nem kis szerencsé­vel a szorgos szekszárdiaknak si­került megszerezniük a győztes találatot. Jók: Mészáros I., Kiss J„ Vesztergombi, Ruff, ill. Horváth Cs., Juhász, Tőkési. iteszleri Bonyhád Agraco FC- Kalocsa 2-2 (2-1) Bonyhád, 400 néző. V: Závotka. Bonyhád: Bogyai- Volár, Nagy Z., Brunner, Schwarczkopf- Bozsér (Horváth), Martinov, Tá­las, Tóth A.- Bíró (Gál), Gergely (Molnár). Edző: Teszler Vendel. Kalocsa: Gojtán- Iván, Farkas, Kocsis, Bolvári (Pákolicz)- Sü­veges, Balogh I., Bata, Máté (Matovics)- Balogh T., Kovács. Edző: Klement István. Az 5. percben Gergely adott jó labdát Bírónak, aki a 16-oson belül lefordult védőjéről, lövése a vető­dő kapusról lepattant, ám a szem­füles Tálas 5 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-0. A 37. percben Gergely mintaszerű átadását Tálas 14 méterről a jobb felső sarokba bombázta. 2-0. A 4L percben Ko­vács kapott labdát a kaputól 25 méterre, bevezette a 16-oson belül­re, és futtából a jobb sarokba lőtt. 2-1. A 47. percben hidegzuhany következett a hazai csapat számá­ra: a villámgyors Kovácsot nem tudták tartani a védők, a kalocsai csatár 10 méterről egyenlített. 2-2. A 70. percben Ivánt kiállította a já­tékvezető, miután megkapta má­sodik sárgalapját. Kettő-nullás vezetése után el- könnyelműsködte a mérkőzést a hazai csapat, a vendégek megle­petésre, de megérdemelten vittek haza egy pontot. Jók: Tálas, Bíró, ill. Kovács, Balogh L, Balogh T., Kocsis, Pákolicz. kiszler ferenc Andocs-Dombóvári FC- Aramis For Men 1-5 (0-2) Andocs, 300 néző. V: Nagy I. Andocs: Matucza- Darázs, Itvás, Hadaró, Nógrádi, Kétszeri (Ba­logh P.)- Bőhm (Komáromi), Baraczi, Kiss F. (Tóth Cs.)- Fo- nyódi, Spántler. Edző: Horváth János. Dombóvár: Szabados- Hopp, Horváth Á., Vincze- Steiger (Pintér), Horváth J.- Tősér, Ötvös (Varga T.), Szabótól (Kása)- Lukács, Tolnai. Játékos­edző: Horváth Árpád. A jól játszó vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten nyert. G: Tóth Cs., ill. Lukács 2, Tősér, Horváth Á„ Varga T. Jók: Hadaró, Bőhm, Nógrádi, ill. Luk­ács, Tősér, Vincze, Horváth. BÚS LÁSZLÓ További eredmény: PVSK- Harkány 0-0. A hatoson utaztak haza a dorogiak Régi önmagát idézte a Tamási, az utolsó percekben döntött az Őcsény Jó napjuk volt a hazai együtteseknek a Kronos me­gyei I. osztály hétvégi fordu­lójában. Az élcsapatok vala­mennyien diadalmaskodtak, a hazai hegemóniát egyedü­liként a Dunaföldvár együt­tese tudta megtörni. Labdarúgás * li, Bölcske-Nagydorog 6-1 (2-0). Bölcske, 350 néző. V: György. Bölcske: Müller (Süvöltős)- Szi­li, Törjék, Ledneczki- Pokorni, Szauer, Lacza, Pintér, Rácz- Besenczi (Tóth), Pummer- schein (Somogyi). Játékos­edző: Blatt Pál. Nagydorog: Gróf- Varga, Vámosi, Galam­bos- Mókus (Ébert), Balogh, Hadobás, Ács- Barkóczi (Nyerges)- Lamm, Jenei (Kirchner). Játékos-edző: Ba­logh Tibor. Vasárnap a hatos úton utazott haza a Nagydorog. G: Rácz 2, Besenczi, Lacza, Pum- merschein, Pokorni, ill. Lamm. Jók: Rácz, Lacza, Törjék, Poko­rni, ill. Gróf, Lamm, Mókus. SULÁK ANDRÁS Dunaszentgyörgy-Zomba 3-1 (2-0). Dunaszentgyörgy, 250 néző. V: Albert K. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Takács, Horváth J., Somogyi (Horváth T.), Rogács- Róth (Hajpál), Horváth G., Kiss I., Mizser- Radics, Domonkos (Dienes). Játékos-edző: Dienes Pál. Zomba: Faragó- Henevadl, Stölkler, Márton I A., Fazekas (Jakab)- Márton II A., Kalmár (Simcsik), Forrai, Szemes- Már­ton K., Tóth. Játékos-edző: Kal­már László. A végig fölényben játszó hazaiak a helyzeteik alap­ján nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. G: Takács, Radics, Kiss I., ill. Szemes. Kiállít­va: Stölkler a 60. percben. Jók: Rogács, Kiss L, ill. Faragó, Forrai, Szemes. DÖMÖTÖR ENDRE Őcsény-Aparhant 2-1 (1-0). Őcsény, 200 néző. V: Száraz. Őcsény: Győrfi- Mózes, Vecsei, Bíró, Szünder- Bartos, Demkó (Horváth), Nagy, Szunyogh- Ju­hász (Kasza), Kollár. Játékos­edző: Horváth Péter. Aparhant: Antal- Juhász Zs., Lovász, Pal­kó, Lakatos- Minker E., Kiesz (Kolompár), Fülöp (Juhász Sz.), Minker N.- Wildanger (Miklóssy), Szököcs. Edző: Schlapp János. A hazaiak csak a mérkőzés végén lőtt góllal tudták kétvállra fektetni a büntetőt is hi­bázó, helyenként jól játszó ven­dégcsapatot. G: Szünder, Nagy, ill. Palkó. Kiállítva: Vecsei a 60. percben. Jók: Szünder, Mózes, Bíró, ill. Palkó, Fülöp, Kiesz, Minker N. HORVÁTH ISTVÁN Tevel-Kakasd 3-0 (0-0). Tevel, 300 néző. V: Schäfer. Tevel: Bogos- Kocsi, Borbandi, Nagyfalusi, Ferenc- Tolnai (Ko­vács), Gergely, Vendég (Illés)- Pál (Fazekas), György, Macsu­ka. Edző: Klein Mihály. Kakasd: Sebestyén- Galambos, Kvanduk J., Szabó F., Fábián- Paróczai, Kvanduk E., Biliczki- Dér? Sza­bó G., Somorjai (Páli). Játékos­edző: Weitner Ádám. Második félidei gólratörőbb játékával meg­érdemelten győzött a hazai csa­pat. G: Vendég, Macsuka, Nagy­falusi (11-esből). Jók: Ferenc, Tol­nai, Vendég, ill. Sebestyén, Ga­lambos, Paróczai. ZWICK JAKAB Tamási-Simontornya 4-1 (4-0). Tamási, 250 néző. V: Tóth L. Tamási: Száka- Kovács Z., Vá­mosi, Árvái (Kovács P.), Illés- Szabó, Kovács R. (Filótás), Bé­res, Gulyás (Agócs)- Stircz, Sza­kács. Édző: Hajdics Attila. Simontornya: Tóth A.- Szilágyi, Molnár, Pekli, Ihász- Horváth, Kovács I L. (Bozsányi), Borbás I., Borbás B.-Kovács IIL. (Szilá­gyi II), Csősz. Edző: Csepregi György. Az első húsz percben már régi önmagát idézte a hazai együttes. G: Gulyás, Szakács, Ko­vács R„ Stircz, ül. Bozsányi. Jók: Béres, Kovács Z., ill. Molnár, Hor­váth, Borbás B., Kovács II L. HORVÁTH ZSOLT Tolna-Bátaszék 1-0 (0-0). Tolna, 150 néző. V: Rácz. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Szabó, Nagyváradi (Horváth)- Wéber, Kiss, Nagy (Zörényi), Tarjáni- Bencze, Izsák. Edző: Kvanduk János. Bátaszék: Grill- Sárközi, Zágonyi, Hauwasser, Kiss (Veres)- Varga, Rupa, Szaba­dos, Kovács- Márton, Péter. Edző: Botos Árpád. Küzdelmes mérkőzésen szép góllal nyert a hazai csapat. G: Izsák. Kiállítva: Izsák a 80. percben. Jók: Mausz, Szabó, Horváth, Kiss, Tarjáni, Bencze, ül. Grill, Sárközi, Varga. TARJÁNI GYULA Kajdacs-Nagymányok 6-2 (1-0). Kajdacs, 250 néző. V: Horváth Z. Kajdacs: Weisz- Lengyel J. (Kovács), Varga, Váncsodi (Sebestyén)- Régi (Kasza), Katona (Magyar), Lacza, Hencz- Bredák, Lengyel M., Márkus. Edző: Haraszti Zsolt. Nagymányok: Töpfner T.- Borbély S., Lovász, Bíró, Schef­fer- Báta, Hopp, Stangliczky (Lőrincz), Borbély Cs.- Kecske­méti, Töpfner M. (Vízin). Edző: Incze Zoltán. A határtalan lelke­sedéssel és időnként jól játszó ha­zai csapat megérdemelten nyert. G: Bredák 2, Magyar 2, Lengyel M., Hencz, ill. Hopp, Kecskeméti. Jók: Varga, Márkus, Bredák, Lacza, Magyar, ill. Kecskeméti, Bíró, Hopp. DEÁK JÓZSEF Pincehely-Dunaföldvár 0-1 (0-1). Pincehely, 200 néző. V: Kiss. Pincehely: Németh R. (Zajtai)- Tóth, Berengyán, Illés, Góman- Csömör, Szép, Márkus, Császár II- Szamonek, Császár I. Edző: Márkus István. Dunaföldvár: Molnár- Simon, Szilasi, Szuromi, Antal- Alber- czki, Pajor (Nagy G.), Kindl (Szűcs), Tamai (Major)- Far­sang, Bóka. Játékos-edző: Kindl István. A korán tíz főre fogyatko­zó hazai csapat rászolgált volna az egy pontra. G: Kindl. Kiállítva: Németh R. a 14. percben. Jók: Berengyán, ül. Antal, Alberczki, Kindl. SEBESTYÉN PÉTER Ifjúságiak: Dunaszentgyörgy- Zomba 9-0, Tamási-Simontornya 0-2, Tolna-Bátaszék 0-0, Pince- hely-Dunaföldvár 0-6, Kajdacs- Nagymányok 1-0, Őcsény- Aparhant 3-0, Bölcske-Nagydorog 8-0, Tevel-Kakasd 4-0. Először nyert a Pécs Labdarúgó NB I A-csoport Győr-FTC 0-3 (0-1). Győr, 5000 néző. V: Sápi. Az első félidő ki­egyenlített küzdelme után vezetést szerzett a Ferencváros, s szünet után növelte előnyét. G: Tóth M. (15.), Csiszár (72.), Gyepes (90.). Dunaferr-Sopron 4-1 (2-1). Dunaújváros, 2000 néző. V: Makai. Az idő múlásával az eredményben is megmutatko­zott a két együttes közti tudás- különbség. G: Zavadszky (13.), Rósa (45.), Nicsenko (78.), Nagy T. (82.), ill. Kulcsár (16.). Nyír egy háza-Kispest- Honvéd 3-1 (1-0). Nyíregyhá­za, 1000 néző. V: Bukovics. Jobb hajrájával a hazai csapat megérdemelten nyert. G: Csernijenko (25. - 11-esből, 76., 81.), ill. Piroska (70.). Haladás-Tatabánya 1-1 (0-1). Szombathely, 4000 néző. V: Szabó Zs. Az első félidőben a Haladás, míg a másodikban a Ta­tabánya játszott jobban. G: Som­falvi (69.), ill. Kovács A. (33.). Ki­állítva: Tóth P. (Haladás, 79.). B-csoport Újpest-Videoton 0-0. Me­gyeri út, 1500 néző. V: Szarka. A nyomasztó fölényben játszó ha­zai csapat nem tudta megtörni a Vidi szervezett védekezését. Pécs-Debrecen 1-0 (1-0). Pécs, 500 néző. V: Hanacsek. Végig­támadta a második félidőt a Debre­cen, de nem tudott egyenlíteni a lel­kes PMFC ellen. G: Berdó (43.). Vasas-ZTE 0-0. Fáy u„ 1500 néző. V: Hanyecz. A jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a táma­dók mindkét oldalon hadilábon álltak a helyzetkihasználással. Nagykanizsa-MTK: október 8-án. ■ fon»"!? A Nagy O is benne van pésxvó' • • • Megyei Telefonkönyv — az Ön cégét is itt keresik. 2040 Budaörs, Baross u. 89. Tel.: 06 23 504 902, Fax: 06 23 504 989 Internéi: www.telefonkonyv.hu , e-mail: telefonkonyv@nitt.hu