Tolnai Népújság, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-28 / 201. szám

8. oldal - Tolnai Népújság SPORT 2000. Augusztus 28., Hétfő || m NBI A-csoport 1. Győr 6 4­2 11- 8 12 2. Dunaferr 5 3 2­11- 3 11 3. Sopron 5 3­2 7- 7 9 4. Tatabánva 5 2 2 1 8- 6 8 5. Ferencváros 5 2 1 2 9- 7 7 6. Kispest 6 1 4 1 8- 7 7 7. Haladás 6 1 1 4 5-14 4 8. Nyíregyháza 6 1­5 3-10 3 B-csoport 1. Újpest 6 4 1 1 22- 8 13 2. MTK 5 4 1­13- 2 13 3. Videoton 6 3 1 2 11-10 10 4. Vasas 6 2 3 1 8-6 9 5. Debrecen 6 3­3 12-11 9 6. Zalaegerszeg 5 1 2 2 5-12 5 7. Nagykanizsa 6 1 1 4 5-16 4 8. Pécsi MFC 6­1 5 3-14 1 NB II Dráva-csoport A-csoport 1. Balatonlelle 4 2 2­5- 1 8 2. MÁVNTE 4 2 2­4- 0 8 3. Beremend 4 1 3­5- 2 6 4. Kaposvölgye 4 1 2 1 5- 2 5 5. Szentlőrinc 4 1 2 1 3- 4 5 6. Paksi SE 4 1 2 1 4- 6 5 7. Baja 4 1­3 1- 7 3 8. Decs 4­1 3 5-11 1 B-csoport 1, Bonyhád 2. PVSK 4 3 1­9- 4 10 4 3 1­5- 2 10 3. Szekszárd 4 2­2 9- 7 6 4. Harkány 4 2 1 1 10- 6 7 5. Kalocsa 4 1 1 2 3- 5 4 6. Dombóvár 4 1­3 5- 8 3 7, Baracs 4 2­2 6- 5 6 8. Andocs 4­­4 4-14­Megyei I. osztály Felnőttek 1. Őcsény 3 3 _ _ 17-4 9 2. D.szcntgyörgy 3 2 1­11-2 7 3. Kajdacs 3 2 1­4-1 7 4. Nagymányok 3 1 2­4-3 5 5. Tamási 3 1 2­3-2 5 6. Bölcske 3 1 1 1 9-8 4 7. Dunaföldvár 3 1 1 1 4-4 4 8. Aparhant 3 1 1 1 4-4 4 9. Tolna 3 1 1 1 6-7 4 10. Kakasd 3 1­2 3-4 3 11. Zomba 3 1­2 6-8 3 12. Tevel 3 1­2 1-7 3 13. Pincehely 3 2 1 3-6 2 14. Nagy dörög 3­2 1 3-8 2 15. Bátaszék 3­1 2 3-5 1 16. Simontornya 3­1 2 0-8 1 Ifjúságiak 1, Dunaföldvár 3 3 — _ 12- 0 9 2. Őcsény 3 2 1­13- 2 7 3. Tolna 3 2 1­14- 4 7 4. Simontornya 3 2 1 11- 2 7 5. Bölcske 3 2 1­7- 4 7 6. Bátaszék 3 2­1 18- 3 6 7. D.szentgyörgy 3 2­1 8- 6 6 8. Kajdacs 3 2­1 5- 3 6 9. Tevel 3 1­2 5-10 3 10. Nagy dörög 11. Kakasd 3 3 1 1 “ 2 2 4- 9 3- 8 3 3 12. Nagymányok 3 1­2 4-16 3 13. Aparhant 3 1­2 3-16 3 14. Pincehely 3­­3 0- 6­15. Tamási 3­­3 3-10­16. Zomba 3­­3 1-12­Totóeredmények A 34. heti totó eredményei 1. Arsenal-Charlton 5-3 1 2. Bradford-Leicester 0-0 x 3. Everton-Derby C. 2-2 x 4. Ipswich-Sunderland 1-0 1 5. Manch. C.-Coventry 1-2 2 6. Middlesbrough-Leeds 1-2 2 7. Newcastle-Tottenham 2-0 1 8. Southampton-Liverp. 3-3 x 9. West Ham-Manch. U. 2-2 x 10. Aston Villa-Chelsea 1-1 x 11. Reutlingen-Hertha 2-2 x 12. Ahlen-M'gladbach 1-2 2 13. F. Köln-Leverkusen 0-4 2 Pluszmérkőzés: 14. Celtic-Rangers 6-2 1 Három percen belül kát bonyhádi gól a rangadón Az NB Il-es megyei rang­adón aratott sikerükkel a bonyhádiak továbbra is őr­zik első helyüket a Dráva- csoport B-ágán, a Baracson elvérző Dombóvár ugyanak­kor visszaesett a hetedik helyre. Az A-csoportban a Decs ismét hazai pályán szenvedett vereséget, a Paks viszont értékes pontot szer­zett Beremenden. Labdarúgás NB II, Dráva-csoport A-csoport Decs-Baja 1-2 (0-1) Decs, 500 néző. V: Tamás A. Decs: Cziráki- Nagyfalusi, Kal­már, Gaál, Sztehló- Kapás (Ko­csis), Pusztai, Berényi, Pilisi- Szücs, Csende (Hegedűs). Játé­kos-edző: Kalmár Ferenc. Baja: Székely- Csepregi, Goretich G., Viszmeg B., Orbán- Pilcsuk, Papp, Goretich K., Hegyi (Szőnyi)- Milasin (Sztankov), Czifra. Edző: Evanics Zoltán. A 21. percben egy ártatlannak látszó helyzetből Hegyi 17 méterről ve­zetést szerzett a vendégeknek. 0-1. A 30. percben Szíics pörge­tett Pilisi elé, de lövésébe a védők beleléptek. Az 57. percben Pilisi ugratta ki Hegedűst, aki gólhely­zetben az oldalhálót találta el. A 63. percben Kocsist ütésért kiállí­totta a játékvezető. A 68. percben Pilisi ívelt középre a 16-os sarká­tól, Kalmár hat méterről a hosszú sarokba csúsztatta a labdát. 1-1. A 83. percben Pilcsuk két ember között kilépett és tíz méterről a hálóba lőtt. 1-2. A második félidőben tíz főre fo­gyatkozott hazai csapat jól küz­dött, rászolgált volna az egy pont­ra. Jók: Kalmár, Sztehló, Gaál, ül. Orbán, Pilcsuk, Viszmeg B., He­gyi. MERK JÁNOS Beremend-Paksi SE 0-0 Beremend, 500 néző. V: dr. Bor­bély Cs. Beremend: Herner- Bábli, Macsi, Halász G.- Varga, Borsos (Halász A.), Lóth, Ju­hász (Petőcz)- Fülöp (Kosa), Kutyáncsányin, Ónodi. Edző: dr. Valkai István. Paks: Licker- Wolf, Prantner, Borsi, Harmati- Majsai (Füredi), Benedeczki, Szilágyi, Taba- Szabadi (Krepsz), Fejes (Szabó). Edző: Vábró József. Enyhe mezőnyfölényben fut­ballozhatott a hazai együttes, ám a szervezetten védekező Pakssal szemben sok hibát követett el. A beremendeiek egyre-másra hagy­ták ki helyzeteiket. A tartalékos vendégek elsősorban a védeke­zésre összpontosítottak, a táma­dójátékukba sok hiba csúszott pontatlan átadásaik miatt. Jók: A szekszárdi Tóth képünkön még szereli Martinovot, ám a bonyhádiak középpályása később kétszer is betalált fotó: bakó jenö Kutyáncsányin, Lóth ül. Licker, Borsi, Harmati, Prantner. VÖRÖSS ENDRE További eredmények: Szentlőrinc-MÁV NTE 0-0, Kaposvölgye-Balatonlelle 0-0. B-csoport Baracs-Dombóvári FC- Aramis For Men 2-0 (1-0) Baracs, 300 néző. V: Ignácz. Baracs: Dobos- Tőkési, Juhász, Halász, Éliás- Kiss (Csanaki), Tóth A., Horváth Cs. (Nagy), Tóth I- Török (Gáspár), Král. Edző: Freppán György. Dombó­vár: Szaba­dos- Erdei (Horváth Á.), Hopp, Vincze, Nagy- Hor­váth J„ Kása (Tőzsér), Stei­ger, Szabotin- Tolnai, Varga. Játékos-edző: Horváth Ár­pád. A 37. perc­ben egy balol­dali beadás után az ötösről Tóth I fejelt kö­zelről Szaba­dos kapus fö­lött a hálóba. 1-0. Az 58. percben Nagy N. rossz ütemű be­csúszása miatt tizenegyest ítélt a játékvezető, melyet Horváth Csa­ba biztosan értékesített. 2-0. Egyenlő erők küzdelméből megérdemelten került ki győzte­sen a helyzeteit értékesítő hazai együttes. Jók: Tőkési, Tóth I, Ju­hász, Horváth Cs., ül. Nagy, Var­ga. NYÁRI RÓBERT Bonyhád Agraco FC- Szekszárdi UFC 3-1 (2-0) Bonyhád, 500 néző. V: Nagy. Bonyhád: Bogyai- Volár, Panghy, Nagy Z., Schwarczkopf- Marti- nov, Tálas (Köllő), Tóth A., Hor­váth J- Gál (Molnár), Gergely (Bíró). Edző: Teszler Vendel. Szekszárd: Horváth B.- Torma (Novák), Fehér, Tóth V., Kiss Cs.- Vesztergombi (Kvanduk), Mészá­ros I., Mészáros Zs., Ruff- Kiss J., Boros. Edző: Kniesz Mátyás. A 33. percben született a megyei rangadó első gólja, Martinov- Gál-Martinov volt a labda útja, utóbbi tíz méterről a jobb alsó sa­rokba lőtte a labdát. 1-0. Három perc múlva tovább növelte előnyét a hazai csapat, Tálas szögletét Panghy csúsztatta tovább, Tóth A. pedig 5 méterről a bal alsó sarokba gurított. 1-1. A 69. percben szépí­tett a Szekszárd, Kvanduk 15 méte­ren keresztül vezette a labdát, majd a bonyhádi kaputól 20 méterre lö­vésre szánta el magát és a labda bombaként vágódott a jobb felső sarokba. 2-1. A 85. percben dőlt el a találkozó sorsa, Bíró ment el a jobb oldalon, lövésébe Martinov beleért, és a labda a meglepett ka­pus meüett a bal alsó sarokba csör­gött. 3-1. Az első félidőben mezőnyfölény­ben játszó Bonyhád gólra váltotta helyzeteit, szünet után kiegyenlítet­tebbé vált a mérkőzés. A gólhelyze­tek értékesítése alapján megérde­melt a hazai csapat sikere. Jók: Gál, Martinov, Nagy Z„ Tóth A., ill. Kvan­duk, Mészáros I. kiszler ferenc További eredmények: Harkány- Andocs 7-3, Kalocsa-PVSK 0-1. ■ Győzelemmel köszöntötték a „kis” Lengyelt Újabb gólzápor Őcsényben, továbbra is nyeretlen a Bátaszék Az Őcsény és a Dunaszent- györgy együttese egyaránt öt góllal örvendeztette meg kö­zönségét a Kronos megyei I. osztály hétvégi fordulójá­ban, melyben vendégként csupán a Tamási együttese tudott diadalmaskodni. Labdarúgás Őcsény-Zomba 5-3 (4-2). Őcsény, 200 néző. V: György. Őcsény: Győrfi- Szabó, Vecsei, Kárpáti (Kasza), Szünder- Ko­vács, Bíró (Mózes), Demkó (Szúnyog), Bartos- Juhász, Nagy G. Edző: Horváth Péter. Zomba: Rács- Henevadl (Faze­kas), Stölkler, Szemes, Márton II A.- Horgos (Tóth), Kalmár, Márton I A., Forrai- Simcsik (Faragó), Szedlák. Játékos-edző: Kalmár László. A hazai csapat közepes teljesítménnyel is biztos győzelmet aratott. G: Nagy 3, Sza­bó, Demkó, ül. Szedlák, Simcsik, Szemes. Jók: Szabó, Nagy, Bartos, Juhász, ill. Szedlák, Márton I A., Stölkler. HORVÁTH ISTVÁN Dunaszentgyörgy-Bölcske 5-2 (3-2). Dunaszentgyörgy, 400 néző. V: Odor. Dunaszent­györgy: Szlanyinka- Takács, Horváth J., Somogyi J., Kovács G.- Aradi (Rogács), Horváth G. (Dienes), Mosonyi, Róth (Mizser)- Radics, Horváth L. Já­tékos-edző: Dienes Pál. Bölcske: Süvöltős- Szili, Törjék (Blatt), Somogyi L.- Pintér, Lacza, Pokorni, Ledneczki- Rácz, Bes- enczi (Pummerschein), Szauer. Játékos-edző: Blatt Pál. A me­gyei átlagnál lényegesen maga­sabb színvonalú mérkőzésen a hazaiak megérdemelten fektették két vállra a 20. percben már 2-0- ra vezető bölcskeieket. G: Hor­váth G. 2, Aradi, Takács, Horváth L„ ül. Besenczi, Somogyi L. Jók: Horváth Gábor vezérletével az egész hazai csapat, ül. Somogyi L., Lacza, Ledneczki. DÖMÖTÖR ENDRE Kajdacs-Simontornya 2-0 (0-0). Kajdacs, 300 néző. V: Pálinkó. Kajdacs: Weisz- Len­gyel J., Varga, Lacza, Katona- Hencz (Zámbó), Magyar, Már­kus, Kasza I. (Kasza Zs.)- Len­gyel M., Bredák. Edző: Haraszti Zsolt. Simontornya: Tóth A.- Szilágyi L, Borbás J., Kovács, Horváth (Szilágyi Cs.)- Rabóczki, Pekli (Bozsányi), Borbás I., Csontos (Kapinya)- Borbás B., Csősz. Edző: Csepregi György. A hazai csapat nehezen megszerzett győzelmét Lengyel Miklós nemrég született kisfiá­nak, Lengyel Róbertnek ajánlja. G: Lengyel M., Bredák. Jók: Len­gyel J., Lacza, Magyar, Lengyel M., Bredák, ill. Borbás J„ Cson­tos, Szilágyi I. DEÁK JÓZSEF Tolna-Kakasd 3-0 (1-0). Tol­na, 150 néző. V: Lehel. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Szabó, Schaffer (Pintér)- Nagyváradi, Nagy, Wéber, Kiss (Tarjáni) - Mácsik (Gödör), Izsák (Guth). Rakasd: Prantner- Ettig, Galam­bos, Kvanduk, Szabó T.- Fábi­án, Major (Eisensehr), Biliczki (Somorjai)- Dér (Páli), Parócza- i, Szabó G. Edző: Weitner Ádám. Megérdemelten nyert a több gól­helyzetet kidolgozó hazai csapat. G: Izsák, Tarjáni, Guth. Jók: Wiesner, Schaffer, Mácsik, Izsák, ül. Kvanduk, Fábián, tarjáni gyula Pincehely-Nagydorog 1-1 (0-0). Pincehely, 200 néző. V: Albert. Pincehely: Németh R.- Császár I, Góman, Szamonek, Csömör- Illés, Szép I, Császár II, Szép II- Berengyán, Márkus. Edző: Márkus István. Nagy- dorog: Gróf- Kovács (Galam­bos), Erdélyi, Szabó, Mókus- Lamm, Varga, Ács, Barkóczi- Hadobás, Király (Ébert). Játé­kos-edző: Balogh Tibor. Igazsá­gos eredmény született, a pince­helyiek''kapusa Németh tizen­egyest hárított. G: Szép I, ül. Lamm. Jók: Németh R. vezérleté­vel az egész hazai csapat, ill. Er­délyi, Varga, Mókus. SEBESTYÉN PÉTER Aparhant-Bátaszék 3-2 (1-1). Aparhant, 200 néző. V: Csizma­dia. Aparhant: Bagoly- Juhász, Palkó, Fülöp (Miklóssy), Lovász- Wildanger (Kőszegi), Lakatos, Kiesz (Minker E.), Minker N. (Kolompár)- Farkas, Szököcs. Edző: Schlapp János. Bátaszék: Grill- Kovács L, Var­ga, Zágonyi, Hauwasser, Sárköz­1- Kismődi (Kiss), Rupa, Szaba­dos- Márton, Kovács Cs. (Orsós). Edző: Botos Árpád. Közepes szín­vonalú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. G: Farkas 2, Szököcs, ill. Zágonyi, Márton. Jók: Farkas, Szököcs, Lakatos, Lovász, Juhász, ill. Zágonyi, Márton, Sza­bados. LÁSZLÓ FERENC Nagymányok-Dunaföldvár 2- 2 (2-1). Nagymányok, 150 né­ző. V: Botos. Nagymányok: Töpfner T.- Borbély S., Lovász, Borbély Cs. (Bóta)- Schéfer (Stangliczky), Hopp, Guth, Töpfner M. (Lőrincz)- Bíró Sz., Zsilka, Kecskeméti. Edző: Incze Zoltán. Dunaföldvár: Molnár- Antal, Szilasi, Tárnái, Simon­Pajor, Alberczki, Futó (Nagy)- Kindl, Bóka, Farsang. Játékos­edző: Kindl István. A hazai gárda nehezen tartotta otthon az egy pontot a rendkívül agresszívan és durván játszó vendégekkel szem­ben. G: Kecskeméti, Zsilka, ill. Fu­tó, Kindl. Jók: Töpfner T., Bíró Sz., Lovász, ill. Molnár, Tárnái, Farsang. dürr tamás Tevel-Tamási 0-1 (0-0). Tevel, 250 néző. V: Bányai. Tevel: Bogos- Incze, Borbandi, Nagyfalusi, Kovács- Vendég (Nagy), Óbert (Szőcs), Gergely- Ferenc (Gábor), Ambrus, Mac­suka. Edző: Klein Mihály. Tamá­si: Száka- Kovács Z„ Kovács R., Vámosi, Árvái- Filótás, Agócs (Kovács P.), Gyenei (Szabó)- Kiszler, Gulyás, Stircz. Edző: Hajdics Attila. A nagy iramú mérkőzésen egy hajrában lőtt szerencsés góllal nyert a Tamási. G: Kovács P. Jók: Bogos, Incze, Macsuka, ill. Árvái vezérletével az egész vendégcsapat, zwick jakab Ifjúságiak: Tolna-Kakasd 7-1, Pincehely-Nagydorog 0-2, Kajdacs- Simontornya 2-3, Ócsény-Zomba 6-0, Aparhant-Bátaszék 1-7, Nagymányok-Dunaföldvár 0-5, Tevel-Tamási 3-1, Dunaszent­györgy-Bölcske 3-4. . .Dó r~7 £7 TISZmfZEWFIZETONK! Szeretnénk, ha nemcsak olvasója, ^ hanem ajánlója is lenne a Tolnai Népújságnak. A TOLNAI NÉPÚJSÁG ELŐFIZETÉSÉRE Megrendelő neve: ................................................ / magánszemély, vállalkozás, vagy intézmény/ Kézbesítés címe:.................................................. E lőfizetési időszak: egy hónap kettő hónap: ' / mmSm Előfizetési díj: 795.­Kedvezmény az árus­árhoz viszonyítva: 300.­Beszervező előfizető neve:. Címe:......................................... 1.590.­600.­Axel Springer Magyarország Kft. Tolna Megyei Irodája Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3. Tel.: 74/511-503 Adószám: 10462933-2-11 < légjegyzékszám: 11 -09001415 Kérjük, hogy szervezzen ismerősei, barátai körében új előfizetőt lapunknak!. Az Ön szervezőmunkáját ajándékkal szeretnénk megköszönni, az új előfizető > pedig - természetesen az újságon felül - p< r ajándékkönyvet kap. Kérjük előfizetőinket, ,É hogy az új előfizető megrendelését a mellékelt , megrendelőlapon küldjék be címünkre. H0l (Oirajnvható! Herczeg KataT asztrológus vonala &-* Kos dl 06-90-330 501 Bika & 06-90-330 502 Ikrek 06-90-330 503 Rák 06-90-330 504 Oroszlán 06-90-330 505 Szűz <£ 06-90-330 506 Mérleg & 06-90-330 507 Skorpió átí 06-90-330 508 Nyilas f* 06-90-330 509 Bak £» 06-90-330 510 Vízöntő OL 06-90-330511 Halak w 06-90-330 512 Címűnk: AS-B Kft Audlotex 1539 Bp. Pf. 591. Hívás dija: 88 ft +ÁWperc Szekszárd, Szluha György u. 23. Telefon: 06-7A410-286, 06-30/2355-339. DUVAL öntvény kazánok és hőközpontok A<& * IT-I _ _ _JP „ ................ ________ F ÉG, PELGRIM, LAMPART, KORAL konvektorok, FÉG, QADRIGA, LAMPART, JETGLAá és KF gázbojlerek,- ÓCEÁN, FERROLI, FÉG, JUNKERS, SUPRIMA és NECTRA fűtőkészülékek- VAILLANT gázkészülékek, HÖTERM, TERMO-ÖV Color öntvény- és lemezgázkazánok,- DUNAFERR-radiátorok: kedvezményekkel!- SANCO rézcsövek, rézfittingek,- MOFÉM golyóscsapok, csaptelepek- HERZ, COMAP radiátorszelepek- GRUNDFOS és WILO szivattyúk,- Villanybojlerek (7 év garanciával) Egyéb víz- gáz- és fűtésszerelési anyagok nagy választékban.