Tolnai Népújság, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-03 / 78. szám

S P 0 R T Tolnai Népújság - 9. oldal 2000. Április 3., Hétfő Gálfi újból kisvilágbajnok Kokó után Koczák is legyőzte Belcastrot Péntek éjszaka Gálfi And­rás a pápai sportcsarnok két és félezres közönség előtt a sportág legszebb mozzanataival fűszerezett összecsapáson győzte le a francia Pierre Morenot, s gyűjtötte be - a WBC és a WBU kisvilágbajnoki öve után - a WBO középsúlyú interkontinentális bajnoki címét. Profi ökölvívás A szekszárdi Unió Box Team 27 éves profija a szokásos három percnyi tapogatózás után zsinór­ban hozta a meneteket. Nagysze­rűen indított ballal, horgai és egyenesei rendre Moreno fején és testén landoltak. Az „egyek” után bejöttek a kombinációi is, francia riválisa szomorúan nyug­tázhatta, milyen sokat fejlődött korábbi edzőpartnere. A jó moz­gású, technikás Moreno a hato­dik menetben ébreszthetett elő­ször kételyeket a pontozókban, de „Gáto” gyorsan eszmélt és folytatva rendkívül fegyelmezett, türelmes bunyóját okosan „ki­bokszolta” ellenfelét. A tizedik menet elején egy iszonyúan ke­mény sorozatot vészelt át a gall, a gongszó előtt viszont már ő pü- fölte Gálfit. Ifj. Füzesy Zoltán ta­nítványa aztán rákészülve a zár­szóra igen mozgalmas utolsó me­netet produkált, így a taktikailag mindvégig kissé tanácstalannak tűnő Moreno a véghajrában sem tudott maradandót alkotni. Az el­ső magyar (Unió Box Team) szer­vezésű WBO-rendezvényen nem férhetett kétség Gálfi András győ­zelméhez (120:112, 116:114, 118:111). A címmérkőzést megelőző két utolsó felvezető találkozó szintén igen izgalmasnak ígérkezett. A Koczák Sándor-Vincenzo Beicastro összecsapáson a szu- perharmatsúly magyar bajnoka hatalmas taktikai csatát vívott a korábban Hamed és Kokó ellen is pontozással vesztő, egykori ti­zenegyszeres profi Európa-baj- nokkal. A kiegyenlített csatában egy ponttal (58:57) Koczákot lát­ta jobbnak a mérkőzésvezető. Az utolsó előmeccsen a végig nagy fölényben bunyózó Szakállas Fe­renc egy végzetes gyomrossal tudta le az algériai Rijahi elleni nyolc menetesre tervezett ütkö­zetét. Eredmények (elől a győzte­sek), WBO középsúlyú (72.5 kg) kisvilágbajnoki címmérkő­zés: Gálfi András (Unió Box Team)-Pierre Moreno (francia) pontozásos győzelém 12 menet­ben. Szuperharmatsúly: Koczák (Unió)-Beicastro (olasz) p.gy. 6 m-beru Könnyűsúly: Siamak Vis' Jagemar (Unió, svéd)-Fandarac (moldáv) p. gy. 4 m-ben. Kisvál- tósúly: Szakállas F. (Unio)-Rijahi (algériai) T.K.O. a 4. m-ben. Vál­tósúly: Matolcsi (Unio)-Bese (szlovák) p.gy. 4 m-ben. Nagy­váltósúly: Szabó B. (Unio)- Jesenic (cseh) p.gy. 4 m-ben. Fél­nehézsúly: Popovics (Unio)- Topiciu (román) T.K.O. az 1. m­ben. IFJ. TESZLER VENDEL Nehezen levert Spartacus-felkelés Már öt ponttal járnak a kieső helyen álló Marcali előtt Nagy Henrietta kilenc góljával a mérkőzés legeredményesebb játékosának bizonyult fotó: gottvald károly Az NB I-es szekszárdi höl­gyek vasárnap hatalmas lé­pést tettek a bennmaradás felé a sereghajtó Bp. Sparta­cus legyőzésével. Kézilabda Ferropatent-Szekszárd SE- Bp. Spartacus 29-26 (13-12) Női NB I. Szekszárd, 600 né­ző. V: Rózsa, dr. Soós. Ferro- patent: Petrovics- Müller 2, NAGY H. 9 (2), Fábián 2, Csá­szár, CSENDES 7, BERNÁTH 5. Csere: Schell (kapus), Savanyú, Jánics 3 (3), Sajó 1. Edző: Elena Sklar. Spartacus: Bán- Böde 3, ŐRI A. 7, KOVÁSZNAI 5, Koroknai 1, VIGLÁSI 7 (1), Hajdú 3. Csere: Magyaróvári (kapus), Őri C., Cservenák. Edző: Őri Péter. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Az eredmény alakulása: 8. p.: 2-3,15. p.: 4-5,20. p.: 8-5, 25. p.: 8-9, 37. p.: 17-14, 41. p.: 17-19, 50. p.: 22-22, 56. p.: 28-24. A kiesési rangadó tétje ideges­sé tette a játékosokat, mindkét együttes kezdettől fogva rengeteg hibával kézilabdázott. Csendes gyors nyitótalálata után három perc alatt fordítottak a fővárosiak. Váltott vezetéssel haladtak a csa­patok, az eredményjelzőn a 20. percben állt először kétgólos kü­lönbség. Egy leindítást követően Müller találatával már 8-5-re is vezetett a Ferropatent, ám elő­nyét három perc alatt leadta (8-9). Szerencsére a Szpari is gyengén védekezett, így Csendesék térhettek előnnyel pi­henőre. A térfélcserét követően Nagy Henrietta góljaival 17-14-re ismét ellépett a Ferropatent. Előnyük túlságosan megnyugtatta a házi­gazdákat, kettős emberhátrányba kerültek, a budapestiek pedig zsi­nórban öt gólt szereztek a hazai rövidzárlat alatt (17-19). A Spar­tacus tíz percen keresztül őrizte előnyét, ám a hajrában megvil­lantak a sokat kapkodó szekszár­diak átlövői. Az alacsony színvonalú talál­kozón a Ferropatent nyögvenye­lősen, de begyűjtötte a számára létfontosságú két pontot. Elena Sklar: - Nagyon izgul­tak a lányok, de végül sikerült megszereznünk a győzelmet, és ez a lényeg. Őri Péter: - Nem értem, hogy miért a kedvezőbb helyzetben lé­vő Szekszárd akarta jobban a si­kert, amikor a mai mérkőzés az utolsó lehetőséget jelentette szá­munkra. -TESZI­További eredmények: Vác- Marcali 40-19, Orosháza-Békés- csaba 22-22, FTC-Dunaferr 29-27, Vasas-Győr 25-28. _____■ C olin McRae és a Ford fölénye Rali A Ford Focust terelgető brit Colin McRae nyerte a Catalunya Rally-t amely a rali világbajnokság idei ötödik állomása volt. A három na­pos viadal során 15 gyorsasági szakaszon 383 kilométert teljesí­tettek a pilóták, s ezt követően is csak másodpercek döntöttek a legjobbak között. A vasárnapi második speciális etapot követően McRae előnye még csak alig több, mint egy má­sodperc volt az őt üldöző - az el­ső nap után még vezető - honfi­társa, Richard Burns (Subaru) előtt, amelyet a verseny végére 5.9 másodpercre növelt. A csupa aszfaltos gyorsaságikon a spanyo­lok kitűnősége, Carlos Sainz (Ford Focus) repesztette a harma­Colin McRae és a Ford Focus útban a győzelem felé dik legjobb időt. A világbajnoki A vb állása: 1. Burns 28, 2. címvédő finn Makinen több mint Mákinen és Grönholm (Peugeot) negyven másodperces hátránnyal 19-19, 4. Sainz 17, 5. McRae 14 a negyedik helyen ért célba. ponttal. _________________■ Régi önmagát idézte a Ce-Si A női NB I/B hétvégi fordu­lójában mindkét együtte­sünk idegenben aratott ér­tékes győzelmet. Kézilabda Szombathelyi TK- Cece-Simontornya KC 17-18 (8-7) Szombathely, 150 néző. V: Vass, Vida. Ce-Si: Nagy- Pulay 1, Péter, Hingyi B. 1, Hingyi Z. 6 (5), Vágvölgyi 4, Pech 2. Csere: Stiener 4, Killer, Horváth, Tibor É. Tibor D. Edző: Zámbó Tibor. A Ce-Si ragadta magához a kezdeményezést, jó védekezé­sének és higgadt támadójátéká­nak köszönhetően a 14. percben már három góllal vezetett (3-6). Két perc múlva azonban Pulayt harmadik, kissé érthetetlen két­percese miatt kizárták a játékból. Az első félidő hajrájában a két büntetőt hibázó vendégek ellen a tanárképzősök az utolsó másod­percben lőtt góllal fordítottak. A második játékrészben a ha­tártalan lelkesedéssel, nagy aka­rattal játszó Ce-Si felőrölte a ha­zaiak ellenállását, az 51. perc­ben négy góllal vezettek Hin- gyiék. A házigazdák a hátralévő játékidőben mindent megpró­báltak, de az izgalmas hajrában a régi önmagát idéző vendégcsa­pat nagy fegyvertényt végrehajt­va győzni tudott Szombathe­lyen. VARGA LÁSZLÓ Óbudai Goldberger- Thelena SK Tolna 22-27 (8-12) (Péntek este játszották.) Buda­pest, 50 néző. V: Alapi, Qaram- völgyi. Tolna: Baranyi- Bálintné 4, Andi 3 (2), Pavelekné 6, Oravecz 8 (3), Smetec 1, Takács 4. Csere: Nyüsti (kapus), Sipos Á. 1, Sipos K„ Konkoly E. Edző: Budai Béla. A hazaiak mindössze négy percig tudtak lépést tartani a tol­naiakkal (10. p.: 2-6), az első ne­gyedórában szemre is tetszetős játékot mutatott a Thelena. A já­tékvezetők sorozatos kiállítások­kal sújtották a vendégeket, így az óbudaiak átmenetileg szorosab­bá tudták tenni a mérkőzést. A második játékrész elején két gólra megközelítette a ven­dégeket a Goldberger, ám a Thelena hamar visszaállította a korábbi különbséget. Az óbuda­iak nem adták fel, s az 55. perc­ben egy gólra felzárkóztak (18-19). A tolnaiak azonban Oravecz és Pavelekné találatai­val a hajrában magabiztossá tet­ték sikerüket. A két együttes a látszat ellenére nem volt egy súlycsoportban - Budai edző több játékosának is lehetőséget adott -, a Thelena sikerét nem veszélyeztették a vendéglátók. Jók: Baranyi, Oravecz, Bálintné, Takács, Pavelekné. RÓNAI GÁBOR Szolnokon szerzett előnyt a KSC PVSK-FTC összecsapás és soproni házirangadó a női elődöntőkben A női NB I rájátszásában a 9. helyért zajló párharc első mérkőzésén jó játékkal Szolnokon szerzett előnyt a KSC Szekszárd. Kosárlabda Szolnoki MÁV-Coop SE- KSC Szekszárd 68-81 (28-32) Szolnok, 300 néző. V: Kóthay, Guóth. Szolnok: Merecicki (8), KRANYECZ (13/3), Farkas (18), Gostinaru (3/3), Tóth K. (-). Csere: Huszárik (4/3), Orbán (-), BERKÓ (22/18). Edző: Tóth Attila, Mészáros Zoltán. Szek­szárd: Madaras (18/3), KRAVC- SUK (24/12), VERES (17/6), Russai (9/3), Imamovics (10). Csere: Lódi (3), Tóth Zs. (-). Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 5. p.: 6-10,10. p.: 15-19,15. p.: 19-28,25. p.: 33^0,30. p.: 46-60,34. p.: 56-62. Imamovics és Madaras kosarai­val hamar ötpontos előnyt szer­zett a KSC, ám a hazaiak két trip­lával feleltek a vendégek rohamá­ra. Kravcsuk két távoli és egy középtávoli találatával a 7. perc­ben már 10-17-re vezetett a Szek­szárd. A szolnoki edző időkérése után kiegyenlítetté vált a játék, s a 16. percig váltakozva estek a kosa­rak. A KSC behúzódó zónavéde­kezését kihasználva Berkó soro­zatban három hármast is beszórt, találataival a házigazdák a szüne­tig csökkentették hátrányukat. A második játékrész elején a rendkívül nagy kedvvel játszó Ve­res és Kravcsuk eredményessége révén a 30. percben 14 pontos előnyhöz jutottak a szekszárdiak. Biztos vezetésük túlságosan meg­nyugtatta a vendégeket, játékuk le­lassult, sorozatban fautoltak, s a 33. percben a szolnokiak feljöttek 56-62-re. Újhelyi Gábor időkérésé­vel rendezte a KSC sorait, olyannyi­ra, hogy az utolsó perc előtt már új­ra 18 ponttal vezetett a Szekszárd. Tóth Attila: - Ma nem találtuk az ellenszerét a rendkívül jó do­bóteljesítményt nyújtó szekszár­diak játékának. Újhelyi Gábor: - Szerencsére a hosszú pihenés nem ültette le a csápatot, sőt épp az ellenkezője történt: lányaink felpörögtek, és kimondottan jó támadójátékkal előnyt tudtak szerezni a visszavá­góra. Földesi József (A második találkozót április 7-én, pénteken 18 ómkor játssza a két csapat Szekszárdon.j Negyeddöntő, 5. mérkőzés: GYSEV-Ringa-BSE 79-71. A pár­harcot 3-2-re a GYSEV nyerte. A három győzelemig tartó elődön­tőkben GYSEV-Ringa-Soproni Postás és MiZo-Pécsi VSK-FTC- Diego párharcra kerül sor. Férfi NB I Rájátszás, negyeddöntők: Albacomp-Soproni Aszok 69-61 (A három győzelemig tartó pár­harc állása 2-1), Szolnok-Kapos- vári KK 95-74 (2-1) Marc- Körmend-ZTE KK 76-68 (2-1), Falco KC-Matáv-Pécs 88-78 (to­vábbjutott a Falco 3-0-lal, s az elődöntőben a Szolnok-Kaposvár párharc győztesével játszik). A 9-16. helyért: Atomerőmű SE-Nyíregyháza 86-65, Dombóvá­ri VMSE-Soproni MAFC 87-74, Bp. Honvéd-Kanizsa KK 110-61. előfizetésére Megrendelő neve:...................................................... címe: Fenti címre 200,- Ft-os havidíj megfizetésével megrendelem a Tolnai Népújság Vasárnap Reggelt. Kérjük a megrendelőlevelet helyezze borítékba és küldje be a Kiadó címére: 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3., vagy hívjon bennünket a 74/511-503-es telefonon. Valamennyi Tolnai Népújság Vasárnap Reggelt megrendelő a Tolnai Népújság Kalendárium 2000 vagy a Receptlexikon 2000 kiadványunkat kapja ajándékba. I Gálfi András harmadik kisvilágbajnoki címét szerezte a pápai gálán _________■