Tolnai Népújság, 2000. április (11. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-11 / 85. szám

m 2000. Április 11., kedd SPORT Tolnai Népújság - 9. oldal Ezüstszínezetű tengelici győzelem Kiesési rangadót nyert az Izmény Gyönkön A megyei II. osztály rang­adóján egyetlen találat dön­tött a Tengelic javára, már 270 perc óta gólképtelenek a csikóstőttősi támadók. Labdarúgás Tengelic-Bátaapáti 1-0 (0-0). Tengelic, 200 néző. V: Lehel. Tengelic: Mészáros- Bogyó (Junkuncz), Váli, Soós, Lakatos- Blazsek (Molnár Sz.), Nagy, Rikkers, Molnár G. (Budai)- Vida (Pohner), Parrag. Edző: Molnár József. Bátaapáti: Boros- Ömböli Molnár, Gál, Kőkúti- Schmied, Czalka (Mes­ter), Ádám, Szabó (Szajkó)- Herczeg, Deák. Edző: Szajkó László. A mérkőzés színvonala nem tükrözte a két csapat tabel­lán elfoglalt helyét. G: Soós. Jók: Váli, Soós, Lakatos, ill. Kőkúti, Szabó, Smied. KÁSZPÁRI GYÖRGY Pincehely-Majos 0-1 (0-1). Pincehely, 250 néző. V: Puha. Pincehely: Németh- Pintér (Győré II), Góman, Csömör, Császár I- Németh (Jankó), Márkus, Gyenei, Szép II- Győré I, Császár II. Edző: Bükkösi András. Majos: Schanzen­bacher- Lovász, Németh, János, Birinyi- Szászi, Dávid (Schuller), Hadikfalvi, Bíró- Ba­bai, Pál (Nagy). Edző: Ifj. Lőrincz Antal. Ellentétes félidők, szerencsés vendéggyőzelem. G: Bíró. Jók: Góman, Győré II, ill. Szászi, Bíró, Hadikfalvi, Lovász. SEBESTYÉN PÉTER Magyarkeszi-Sióagárd 3-0 (0-0). Iregszemcse, 200 néző. V: Ledneczki. Magyarkeszi: Vladiszlai- Sándor, Pruck, Sza­bó, Macher (dr. Lückl)- Filótás, Pataki, Páczelt (Pete), Franke- 4 Teplán, Szántó. Edző: Szántó András. Sióagárd: Neumann- Fábián, Lambert, Sörös, Domo­kos, Simon- Acsádi, Kelemen, Paulovics (Mannhalt)- Dombi, Horváth. Edző: Ódor László. A minden csapatrészben jobb hazai gárda megérdemelten nyert. G: Szabó, dr. Lückl, Szántó. OROSZ MIKLÓS Mucsfa-Ozora 3-0 (3-0). Mucsfa, 150 néző. V: Sajgó. Mucsfa: Köröndi- László, Búzás, Bernáth, Dobos- Rad- ványi G., Pfeifer (Böröcz), Guzorán, Radványi J. (Tóth) - Papp, Krum. Edző: Fláding Já­nos. Ozora: Papp (Szabó)- Ort- ner (Breiner), Surányi, Visztl, Bebesi- Pfeifer (Túrós), Siklósi, Kardos- Miklós, Kovács, Tóth. Edző: Végh István. Egy félidőnyi jó játék elég volt a Mucsfa sikeré­hez. G: Papp, Guzorán, Krum. Jók: Guzofán, Dobos, Krum, ill. Surányi. SZIKRA FERENC Váralja-Csikóstőttős-Kapos- szekcső 0-0. Váralja, 150 néző. V: Rácz F. Váralja: Bogos- Feil, László, Szigeti, Amrein, Kovács- Sárközi, Fodor, Galla- Nyúl (Horváth), Schmidt. Edző: Bíró Gáspár. Csikóstőttős: Nyári- Martinka, Besenyei, Szabotin- Szabó, Márton, Papp (László), Schrott, Lódri- Szimc- sák, Deli. Edző: Horváth Attila. Kihagyott helyzetei nem váltak a hazai csapat előnyére. Jók: Lász­ló, Fodor, Szigeti, ill. Besenyei, Nyári, Szabotin. NAGY LAJOS Hőgyész-Tolna 0-1 (0-0). Hőgyész, 100 néző. V: Bárány P. Hőgyész: Nándor L.- Varga, Ki­rályházi, Bősz, Kántor- Rill, Kurcz (Nándor L), Nagy A.- Draskóczy (Nagy Zs.), Maczik, Máté (Tösmagi). Edző: Fonyódi Béla. Tolna: Mausz- Fekete, Wiesner, Schéffer, Horváth (Kiss G.j- Wéber, Nagy, Mác- sik- Tarjáni (Szegleti), Izsák, Trázer (Fauszt). Edző: Kvanduk János. Egyenlő erők küzdelmé­ből a gólképes csapat került ki győztesen. G: Izsák. Jók: Király­házi, Kántor, Varga, ill. Wéber, Izsák, Nagy. FONYÓDI BÉLA Gyönk-Izmény 0-2 (0-1). Gyönk, 50 néző. V: Dárdai. Gyönk: Májer- Zuschlag, Bruckner, Lerch, Bakonyi- Müller, dr. Szabó, Kiss- Kovács (Frei), Nedves (Tornóczi), Brandt. Edző: Klein András. Izmény: Sólya- Szabó, Sebes­tyén L., Juhász, Balogh- Marc- sek, Balogh N., Sebestyén Z.- Jakab, Lakatos, Sebestyén Cs. Edző: Sebestyén Lajos. A tudato­san futballozó vendégek megér­demelten vitték el a három pon­tot. G: Sebestyén Cs., Jakab. A vendégektől Balogh R. és Sebes­tyén Cs. dicsérhető. KLEIN ANDRÁS Cikó-Kidorog 2-0 (0-0). Cikó, 100 néző. V: Nagy Z. Cikó: Csibi- Nagy, Márton, Farkas (Szököcs), Herner (Hütter)- Forray T., Forray P., Bíró- Mol­nár, Csabai (Balázs), Rónai. Edző: Laki Zoltán. Kisdorog: Kiss- Berta, Páli, Horváth G. (Horváth P.), Illés- Bordi (Fábi­án J.), Misóczki, Pechli, Mik­lós- Fábián S. (Szőke), Stölkler Á. Edző: Palkó Lajos. Második félidei gólratörő játékával megér­demelten nyert a hazai csapat. G: Rónai, Csabai. Jók: Csibi, Márton, Forray T„ Rónai, ill. Pechli. TÖRŐ ISTVÁN A bajnokság állása 1. Majos 20 16 3 1 52-18 51 2. Tengelic 20 13 5 2 54-27 44 3. Bátaapáti 20 13 1 6 35-19 40 4. Tolna 20 12 1 7 46-22 37 5. Pincehely 20 10 5 5 41-27 35 6. Sióagárd 20 11 1 8 53-37 34 7. Kisdorog 20 9 5 6 38-33 32 8. Váralja 20 9 4 7 31-22 31 9. Cikó 20 7 3 10 27-31 24 10. Mucsfa 20 5 7 8 29-37 22 11. Magyarkeszi 20 7 1 12 36-50 22 12. Izmény 20 7 1 12 26-49 22 13. Ozora 20 5 3 12 25-47 18 14. Gyönk 20 4 4 12 33-52 16 15. Csikóstőttős 20 2 9 9 17-38 15 16. Hőgyész 20 2 3 15 22-56 9 Az ifjúsági mérkőzések ered­ményei: Gyönk-Izmény 4-2, Mucsfa-Ozora 0-4, Pincehely- Majos 0-2, Váralja-Csikóstőttős- Kaposszekcső 11-1, Cikó-Kis- dorog 3-0, Magyarkeszi-Sió­agárd 1-1, Hőgyész-Tolna 0-0, Tengelic-Bátaapáti 5-0. Elnökváltás a Dunaföldvári FC élén? A Dunaföldvári FC a harmadik helyről kezdte a Horváth Sport megyei első osztály tavaszi idé­nyét, a jó folytatás azonban el­maradt. A kezdés pedig csodála­tos volt, 8-0-ás győzelem a baj­noki nyitányon a Nagydorog el­len. A csapat szurkolói az őszi szezon sikeres folytatását vár­ták, hiába. Vereség Kakasdon, majd Tamási és Aparhant is le­győzte a Duna-partiakat, egy­két góllal ugyan, de a pontszer­zés elmaradt. Az aparhanti mérkőzésen a játékvezető há­rom földvári játékost is kiállí­tott. Valami nincs rendben a csa­pat körül. Látni a játékon, érezni a mérkőzések hangulatán. Már­ciusban szárnyra kapott a hír, hogy Tóth Balázs egyesületi el­nök nem akarja megújítani évek óta betöltött tisztségét a klub élén. Tóth Balázs négy évre szó­ló mandátuma idén tavasszal jár le, s az áprilisi közgyűlésen nem vállalja az esetleges újabb elnöki megbízatást. Ahogyan ő mond- ja: „Úgy érzem, nincs értelme ilyen feltételek közt folytatni ezt a munkát. Nem kapunk kellő tá­mogatást a további sikeres sze­repléshez. A polgármesteri hiva­tal április elejéig még nem utalta át az ígért támogatást. Saját pén­zemből kell fizetnem a napi költségeket. Belefárad, beleun az ember az örökös küzdelem­be. Weiszgáber Jánossal próbál­juk valahogy fenntartani a klu­bot. Már a vezetőség néhány tagja is közönyös, nem áll ki a csapatért. Eddigi sikereinket nemigen értékelték, mintha a városnak nem lenne szüksége erre az együttesre. Érzik ezt a já­tékosok is, nem véletlen, hogy elmaradnak a sikerek. Az ősz fo­lyamán jó kapcsolat alakult ki a megyei III. osztályú DSTE gárdá­jával is, nem miattuk jutottam erre az elhatározásra. Terveink voltak a továbblépésre, hiszen a magyar bajnoki rendszer átszer­vezésével talán az NB II-ben folytathattuk volna szereplésün­ket. Ebből már nem lesz sem­mi.” A földvári labdarúgóknak há­rom vereség után a hétvégén si­került valamelyest felvidítaniuk szurkolóikat a Bátaszék legyő­zésével (3-2). ________ SZABADOS SÁMUEL Menekülőre fogták a dombóváriak Tavasszal változatlanul ve­retlen a Simontornya, míg a Dombóvár a hétvégén kiesé­si rangadót nyert a férfi NB II Délnyugati csoportjában. Kézilabda Férfiak Kaposvár-Simontornyai TC 21-31 (8-16), Kaposvár, 50 né­ző. V: Mike, Rumpler. Simon- tomya: Pech- Varga 9, Boros 6, Teimel J. 5, Teimel L. 1, Simon 1, Vinczellér I 1. Csere: Bokor (kapus), Lampert 3, Vinczellér A. 2, Baranyi 2, Halasi 1, Papp. Edző: Teimel Lajos. A görcsösen kezdő STC az első félidő derekára lehiggadt, s a 13. percben 8-2-re vezetett. A vendé­gek lendületes játékkal, fiataljaik pályára küldésével szünetig még növelték is előnyüket. A második játékrész közepén kisebb hullám­völgybe kerültek a simontornya- iak, de végül nem maradt el a magabiztos vendéggyőzelem. A közepes színvonalú mérkőzésen elért győzelmével az STC tovább őrzi tavaszi veretlenségét. Jók: Pech, Varga, Boros, Lampert. VARGA LÁSZLÓ Dombóvári KSK-Barcs SC 32-27 (15-11). Dombóvár, 200 néző. V: Hummel, Vaskó. Dom­bóvár: Spoljár- Mayer 1, Palenc- sár 8, Pajcsics 5, Kézsmárki 5, Drüszler 9, Kasza 4. Csere: Papp (kapus), Kirch, Embersics, Bab- ulják, Nemes, Forgács, Szőke. Edző: Kővári Tamás. A kiesési rangadón a hazai együttes végig magabiztosan, meggyőző fölényben játszott. Az első félidő közepéig még fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első öt percben a hazaiak négy ziccert és egy hetest hibáztak, rá­adásul kétszer a labdát is eladták. A játékrész derekától zsinórban lőtt öt góljukkal azonban megug­rottak, s előnyüket a lefújásáig megtartották. Á hazaiak védeke­zésben és támadásban is felül­múlták ellenfelüket, sok kereszt­mozgásra épülő támadójátékuk ellenszerét nem találta a Barcs. Helyzeteit jobban kihasználva akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a DKSK. Jók: Drüszler, Palencsár, Pajcsics, Ka­sza. -PT­Délnyugati csoport, férfiak 1. Keszthely 13 13 - - 376-313 26 2. Simontornya 13 11 - 2 385-323 22 3. Csurgó 13 9 1 3 373-320 19 4. Harkány 13 8 1 4 400-336 17 5. Nagykanizsa 13 7 - 6 375-379 14 6. Balatonboglár 13 6 - 7 342-309 12 7. Mécséknádasd 12 5 - 7 324-317 10 8. PEAC 12 3 - 9 315-354 6 9. Kaposvár 13 3 - 10 344-415 6 10. Barcs 13 3 - 10 327-418 6 11. Dombóvár 12 1 - 11 293-370 2 Ifjúságiak: Kaposvár-Simon- tornya 22-30, Dombóvár-Barcs 30-23. Nők Térni SE-Varga Trans-Fer UKSE 27-21 (14-9). Pécs, 50 néző. V: Flóris. UKSE: Gödrei- Dienes 1, Németh 5, Miklós 7, Nagy 2, Vaszari 3, Dienes 1, Kovács. Csere: Könyves (kapus), Genc- zler 3, Lóridon, Bősz, Weitner, Venyercsán. Edző: Rácz József, Szalai Eszter. Nagyon energikusan, maga­biztosan kezdtek a szekszárdi fia­talok (11. p.: 4-3-ra). A folytatás­ban a sok hibával működő játék­vezetői kettős egyik ellentétes íté­lete kizökkentette a vendégeket. A folytatásban zsinórban három hétméterest hibázott az UKSE, s így a szünetig jelentős előnyt szerzett a Térni. Á második játék­részben jól kezdtek a szekszárdi­ak, a bravúrt-bravúrra halmozó Gödrei vezérletével mindent megpróbáltak, de a hátrányukat nem tudták ledolgozni. A mérkő­zés pozitívuma Miklós Zsanett eredményes átlövő játéka, míg a mérleg másik serpenyőjébe hét (!) kihagyott büntető került. Jók: Gödrei, Miklós, Nagy. Tamási KC-Mohács 22-13 (10-7). Dombóvár, 60 néző. V: Beyer, Nagy. Tamási: Siklósi- Grúber, Bérdi 6, Varga N. 3, Filótás 4, Hetényi, Szabó Bakos 3. Csere: Mészáros A., Mészáros B. 1, Kondor V. 5, Béres. Edző: Varga László. A 20. percig mindkét csapat igen sok hibával játszott. A tamá­si együttesnek sikerült előbb ren­deznie a sorokat, így a félidő vé­géig három gólos előnyhöz jutott. A fordulás után a vendégcsapat teljesen szétesett, s bár a hazaiak sem a legjobb formájukat hozták, a Tamási sikeréhez kétség sem férhetett. Jók: Kondor V., Filótás. TOK CSABÁNÉ Ferropatent-Szekszárd SE II-Hévíz 30-25 (15-13). Szek- szárd, 80 néző. Szekszárd: Újvári- Kőfalvi, Samu 5, Sava­nyú 5, Szabó Zs. 10, Varga V. 6, Weigel 4. Csere: Szabó A. (ka­pus), Bozsár, Bordán, Simon K., Lehőcz. Edző: Varga Jenő. Az ötödik perctől végig vezetve magabiztosan nyert a listavezető szekszárdi együttes. Jók: Szabó Zs. (a mezőny legjobbja), Varga V., Savanyú, Samu, Weigel. További eredmények: Kapos- vár-Nagykanizsa 13-27, Siófok- Csurgó 27-26, Fonyód-Pécsvárad 30-27. Délnyugati csoport, nők 1. Ferropatent 15 13 1 1 401-322 27 2. Nagykanizsa 15 13 - 2 400-312 26 3. Pécsvárad 15 11 - 4 421-362 22 4. Térni SE 15 9 2 4 371-356 20 5. Tamási 15 9 1 5 315-317 19 6. Siófok 15 7 - 8 345-331 14 7. Fonyód 15 7 - 8 349-359 14 8. Csurgó 15 4 2 9 372-380 10 9. Mohács 15 4 2 9 316-328 10 10. Hévíz 15 5 - 10 347-384 10 11. Kaposvár 15 3 - 12 301-382 6 12. UKSE 15 1 - 14 328-432 2 Ifjúságiak: Tamási-Mohács 23-22, Ferropatent-Szekszárd II- Hévíz 28-23. Megyei ifibajnokság Nők: Gyönk-Németkér 29-20, BAU Dombóvár-Gyönk 17-34, férfiak: Dombóvár-Gyönk 36-26. Mai sportműsor Megyei férfi bajnokság: Tolnatej- Dombóvár (Palánkon) 18. Minimális madridi siker Labdarúgás A spanyol első osztályú lab­darúgó bajnokság hétvégi, 32. fordulójában a Real Mad­rid a Santiago Bernabeu-sta- dionban 1-0-ra nyert a Celta Vigo ellen. Képünkön a mad­ridiak angol középpályása, Steve McManaman (fehér­ben) küzd a labdáért Juan- fran Garciával. Az ibériai pontvadászatot a Deportivo La Coruna vezeti, ötpontos előnnyel a Bajnokok Ligája negyeddöntőben érde­kelt Barcelona előtt. ______________FOTÓi FEB/REUTERS T otónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájékozta­tása szerint a 14. hét totónyere­ményei a jövedelemadó levoná­sa után a következők: 13 plusz egy találatos szel­vény 2 darab, nyereményük egyenként 3.492.468 forint. 13 találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 997.848 forint. 12 találatos szelvény 320 da­rab, nyereményük egyenként 9355 forint. 11 találatos szelvény 1464 darab, nyereményük egyenként 2045 forint, 10 találatos szelvény 10.964 darab, nyereményük egyenként 455 forint. Góltotó: 4 találatos szelvény 54 darab, nyereményük egyen­ként 1949 forint. A telitalálatos tipposzlop: 1, 2,1,2, 2,1,2,2,1, x, 1,1, x, 2. Szünet után hatot lőve fordított az Alsónána A megyei III. osztály mind­két csoportjában továbbtart a versenyfutás a dobogós he­lyekért. Labdarúgás Északi csoport Dalmand-Kölesd 3-0 (2-0). Dal- mand, 200 néző. V: Nagy. Közön­ségszórakoztató játékkal megér­demelt hazai siker. G: Bodakos, Kiss, Schiffer. Jók: Török, Kiss, Schiffer, Bodakos, ill. Andrási, Pi­lisi, Hujber. Nak-Dunaföldvári STE 3-3 (2-2). Nak, 140 néző. V: Stier. Az alacsony színvonalú mérkőzés utolsó percében egyenlítettek a vendégek. G: Túri 2, Németh, ill. Gavrilovics 2, Lesnyik. Jók: Szé­kely, ill. Mráz, Vörös J. Tolnanémedi-Szakcs 1-3 (0-2). Tolnanémedi, 60 néző. V: Varga. Kiegyenlített mérkőzésen a szeren­csésebb csapat győzött. G: Szabó I, ül. Hollósi, Simon, Őri Jók: Szüágyi, Bujáki, ill. Tobak Sz., Sipos. Kocsola-Pálfa 2-0 (1-0). Koc- sola, 80 néző. V: Kardos. Megér­demelt hazai siker. G: Somogyi, Czeglédi. Jók: Hartung és Somo­gyi vezérletével az egész hazai csapat, ill. Horváth R. Madocsa-Kéty 5-1 (3-0). Madocsa, 150 néző. V: Nyitrai. Ma­gabiztos hazai siker a végig tizen­egy emberrel védekező Kéty ellen. G: Árki 2, Kovács, Aradi, Baksa, ül. Jakab S. Jók: Baka, Baksai, Meixn- er, ill. Jakab S., Fodor, Erős. Pusztahencse-Németkér 4-0 (2-0). Pusztahencse, 200 néző. V: Besenczi. A hazaiak fölénye a gó­lokban is megmutatkozott. G: Bor­za, Walter, Porga, Kiss. Jók: Fan­csali, Debreczeni, Walter, Hanák, ill. Semenczki, Rezicska, Székely. Szedres-Iregszemcse 4-2 (2-2). Szedres, 150 néző. V: Ba­logh. A szellemes akcióikat gólok­ra váltó szedresiek rászolgáltak a három pontra. G: Kispál 2, Sörös, Kirchner, ill. Szabó, Hitscher. Jók: az egész hazai csapat, ill. Szabó, Hitscher, Krasnyánszki, Vörös. Déli csoport Alsónána-Báta 7-4 (1-4). Alsónána, 100 néző. V: Hegyi. A padlóról fölkelt hazai csapat meg­érdemelten fordított. G: Horváth N. 3, Szentmártoni 2, Pikó, Veres, ifi. Kiss M. 2, Kovácska, Schéfer. Jók: Horváth N. vezérletével az egész hazai csapat, ill. Kiss M., Kovácska, Schéfer. Lengyel-Mőcsény 6-2 (4-0). Lengyel, 100 néző. V: Somogyi. Jó játékkal és szép gólokkal szerezte meg első tavaszi győzelmét a len- gyeli együttes. G Antal 4, Pfeifer Zs„ Fábián B., ill. Mátrai, Sánta R. Jók: az egész hazai csapat, ill. Illés. Szálka-Fadd 6-1 (3-1). Szál­ka, 60 néző. V: Tölgyesi. A jól ját­szó házigazdák nagyobb arány­ban is győzhettek volna. G: Botos, Mózsik S., Szabó, Földesi I., Ker- tai, Győrfi T., ill. Vörös. Jók: az egész hazai csapat, ill. Doszpod, Wiedemann, Muskovics. Tolna II-Bogyiszló 0-0. Tolna, 80 néző. V: Unyatinszky. Igazsá­gos pontosztozkodás. Jók: az egész hazai csapat, ül. Bajusz J„ Györgye M., Oláh. Mórágy-Gerjen 4-1 (0-0). Mór­ágy, 250 néző. V; Nagy. A jól játszó vendéglátók üyen arányban is meg­érdemelten nyertek a rutinos gerje- niek ellen. G: Kovács 2, Morvái, Kismődi, ill. Bede. Jók: az egész ha­zai csapat, ül. Mező, Domsa, Hajpál. Bonyhádbörzsöny-Závod 2-0 (1-0). Bonyhádbörzsöny, 80 né­ző. V: Vágner. Nehezen kicsikart hazai győzelem. G: Csobot G., Haág. Jók: Papp, Haág, Nagy, Lórenc, ill. Spiel M., Szász. Északi csoport 1. Madocsa 17 13 3 1 60-29 42 2. Pusztahencse 17 10 3 4 40-19 33 3. Kocsola 17 10 2 5 42-26 32 4. Dalmand 17 10 1 6 35-29 31 5. Dunaföldvár 17 9 3 5 53-32 30 6. Nak 17 8 4 5­42-29 28 7. Pál fa 17 7 5 5 56-32 26 8. Kölesd 17 7 3 7 30-30 24 9. Németkér 17 7 3 7 34-39 24 10. Iregszemcse 17 5 3 9 35-46 18 11. Szakcs 17 5 2 10 25-54 17 12. Szedres 17 5 1 11 28-50 16 13. Tolnanémedi* 17 4­13 34-69 11 14. Kéty 17 1 3 13 12-42 6 Déli csoport 1. B.börzsöny 17 13 2 2 41-15 41 2. Mórágy 18 11 3 4 70-30 36 3. Szálka 17 10 3 4 45-22 33 4. Bogyiszló 17 10 2 5 36-17 32 5. Gerjen 18 9 3 6 59-33 30 6. Harc 17 8 5 4 42-40 24 7. Tolna II 17 8 4 5 32-33 28 8. Fadd* 17 9 2 6 32-34 28 9. Závod 18 8 2 8 39-36 26 10. Alsónána 17 5 2 10 50-52 17 11. Báta 16 3 5 8 31-39 14 12. Lengyel** 17 4 2 11 29-36 12 13. Mőcsény 18 2 3 13 23-67 9 14. B. varasd 16 1­15 5-78 3 * = 1 büntetőpont levonva ** = 2 büntetőpont levonva A Győré visszalépett