Tolnai Népújság, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-14 / 62. szám

SP 0 R T Tolnai Népújság - 7. oldal 2000. Március 14., Kedd Dicső tengelici tavaszköszöntő Győzelmet érő, gólerős mucsfai második félidő Külön kategória a PVSK Ma délután a BSE vár Russaiékra Ünnepi sportműsor Kedd Kosárlabda: Női Magyar Kupa négyes döntő, Pécs. A 3. helyért: KSC Szekszárd-BSE 15.30, a dön­tőben: PVSK-Soproni Postás 18. Szerda Labdarúgás: Horváth Sport megyei I. osztály: Zomba-Tevel 14.30. Megyei II. osztály: Cikó- Váralja 15. Frey-Baucenter-ku- pa: Bonyhád Agraco ifi-Alsó- nána 10. Felkészülési mérkőzés: Báta-Dunaszentgyörgy 15. Sakk: Megyei egyéni bajnok­ság Szekszárdon (megyei ön- kormányzat), 9. (Kérjük tudósítóinkat, hogy a szerdai bajnoki labdarúgó mér­kőzésekről a lefújás után adják le jelentéseiket.) ____________■ B otrányok Argentínában Két mérkőzés félbeszakadt, egy találkozón egy televízió riportere késleltette a folyta­tást az argentin bajnokság legutóbbi játéknapján. Labdarúgás Öt perc késéssel kezdődött el a má­sodik félidő a San Lorenzo-Racing Club mérkőzésen, mert a találko­zót közvetítő kereskedelmi televí­zió a szünetnél hosszabb reklám­blokkot sugárzott. A tévé stúdiójá­ból arra utasították a találkozón tartózkodó riportereket, hogy kés­leltessék a folytatást. Mivel a játék­vezető erre nem volt hajlandó, egyikük berohant a pályára és fel­kapta a labdát. A rendőrök közel két percig üldözték a tévé munka­társát, míg elfogták. Mindössze harminc másod­percig tartott a Lanuz-Velez Sarsfield összecsapás, mert egy hazai szurkoló petárdával elta­lálta Jose Louis Chilavertet, a Velez paraguayi válogatott ka­pusát. A hálóőr könnyebb láb­sérülést szenvedett. Az 57. perc­ben szakadt félbe az Insti- tuto-Cordoba összecsapás, mert a stadionban műszaki hiba mi- att kialudtak a reflektorok. ■ Értékes attalai siker Komlón Teke NB II: Komló-Nagyberki- Attala Tengeriszem 3:5 (2845:2869). A kiesés ellen küz­dő hazaiak ellen Herr vezér­letével nyert a Nagyberki-Attala gárdája. Pontszerzők: Herr 507, Mettner 590, Lukács 483. NB III: Vízitársulat-Kapos- vári Pince 5:3 (2331:2303). Pontszerzők: Csurkovics 416, id. Keppel 404, Németh 389. ■ A megyei II. osztály tavaszi nyitányának rangadóján a Tengelic hazai pályán nyert a listavezető Majos ellen, s ezzel faragott hátrányából. Labdarúgás Tengelic-Majos 4-2 (2-0). Tengelic, 150 néző. V: Bajor. Tengelic: Mészáros- Budavári (Lakatos), Junkuncz, Nagy, Váli- Soós, Blazsek (Molnár Sz.), Molnár G. (Slambuc), Rikkers (Bogyó)- Vida (Poh- ner), Parrag. Edző: Molnár Jó­zsef. Majos: Schanzen-bacher- Németh, Lovász, Sánta (Biri- nyi), Simon- Schuller, Bíró, Pál, Hadikfalvi- Babai, Nagy. Edző: ifj. Lőrincz Antal. Az erős szél­hez jobban alkalmazkodó hazai­ak végig irányítva a mérkőzést megérdemelten nyertek. G: Parrag 2, Molnár G., Rikkers, ill. Bíró, Babai. Jók: Parrag, Jun­kuncz, Molnár G., ill. Schan-zen- bacher, Németh. KÁSZPÁRI GYÖRGY Mucsfa-Sióagárd 3-1 (0-1). Mucsfa, 180 néző. V: Csoboth. Mucsfa: Köröndi- László, Guzorán, Bernáth, Dobos- Tóth, Schmidt (Böröcz), Pfeifer, Radványi- Papp, Krumm. Edző: Fláding János. Sióagárd: Szeg­letes- Dér (Acsádi), Lambert, Simon, Horváth- Dombi (Fábi­án), Kész (Domokos), Kelemen, Paulovics (Manhalt)- Sörös J., Sörös S. Edző: Odor László. Má­sodik félidei játéka alapján rá­szolgált sikerére a hazai csapat. G: Pfeifer 2, Krumm, ill. Sörös S. Jók: Pfeifer, Dobos, László, Schmidt, ill. Sörös S. SZIKRA FERENC Bátaapáti-Izmény 2-0 (2-0). Bátaapáti, 70 néző. V: Horváth. Bátaapáti: Boros- Ömböli, Mol­nár, Kőkúti, Gaál- Koleszár, Ádám, Deák (Mester L.), Szabó (Mester J.)- Herczeg (Sári Cs.), Czalka (Schmied). Edző: Szajkó László. Izmény: Sólya- Szilágyi Cs., Balogh, Sebestyén Z., Juhász- Szabó, Balogh, Sebes­tyén L., Jakab- Gergics, Szilágyi Z. Edző: Biszak Lajos. Helyzetei alapján akár nagyobb különbség­gel is nyerhetett volna az apáti együttes. G: Herczeg, Deák. Jók: Deák, Herczeg, Czalka, Ádám, ill. Sólya, Szilágyi Cs., Sebestyén L. SÁRI JÓZSEF Tolna-Ozora 4-0 (2-0). Tol­na, 100 néző. V: Csapó. Tolna: Mausz- Zörényi, Pintér, Schaffer, Wiesner- Nagy (Szeg­leti), Wéber (Fauszt), Horváth, Tarjáni- Trázer, Izsák (Kiss Gy.). Edző: Kvanduk János. Ozora: Szabó- Szűcs Z., Surányi, Szűcs L, Bedesi (Papp)- Brannauer (Tolmácsi), Siklósi, Túrós, Miklós- Tóth, Pokorni (Sarudi). Edző: Végh István. Sportszerű mérkőzésen megérdemelten győzött a meg­erősödött hazai csapat. G: Hor­váth, Trázer, Wiesner, Tarjáni. Jók: Trázer, Wiesner, ill. Surányi. TARJÁNI GYULA Hőgyész-Csikóstőttős-Kapos- szekcső 1-1 (0-1). Hőgyész, 80 néző. V: Dunai. Hőgyész: Nán­dor L.- Tösmagi, Királyházi, Varga (Nándor L), Kántor- Rill, Kurcz, Hambrus (Nagy A.)- Draskóczy (Bán), Bősz, Máté (Nagy Zs.). Edző: Fonyódi Béla. Csikóstőttős-Kaposszekcső: Nyári- Szabotin, Besenyei, Sza­bó, Lódri- Márton (László), Geréd, Schott (Cseh K.)- Pataki, Szimcsák (Péter), Papp (Cseh Gy.). Edző: Horváth Attila. El­lentétes félidők, igazságos döntet­len. G: Nagy A., ill. Pataki. Jók: Királyházi, Rill, ill. Besenyei, Schott. FONYÓOI BÉLA Gyönk-Kisdorog 2-2 (1-0). Gyönk, 80 néző. V: Ledneczki. Gyönk: Majer- Zuschlag (Frei), Lerch, Bruckner, Bakonyi (Sza­bó R.)- Müller (Gregor), dr. Szabó, Tomóczi- Kiss (Kovács), Nedves, Brandt. Edző: Klein András. Kisdorog: Kiss J. - Hor­váth, Páli, Forrai, Berta- Szőke (Illés), Bordi, Pechli, Miklós- Fábián, Fazekas. Edző: Palkó Lajos. A jól hajrázó vendégcsapat megmentette az egyik pontot. G: Kiss, dr. Szabó, ill. Pechli, Miklós. Jók: Kiss, dr. Szabó, ill. Pechli, Miklós. KLEIN ANDRÁS Pincehely-Magyarkeszi 3-1 (1-1). Pincehely, 150 néző. V: Varga. Pincehely: Németh- Csá­szár I, Kántor, Csömör, Pintér- Góman, Jenei, Márkus, Szép- Györe, Császár II. Edző: Bükösi András. Magyarkeszi: Ladoszlai- Sándor, Macher (Nagy), Páczelt, Pataki- Franké, Filótás, Teplán, Szőke (Szabó)- Végh, Szántó. Edző: Kiss Sándor. Küzdelmes mérkő­zésen megérdemelt hazai győze­lem. G: Császár II 2, Győré J., ill. Végh. Jók: az egész hazai csapat, ill. Ladoszlai Pataki. SEBESTYÉN PÉTER Váralja-Cikó 2-0 (1-0). Vár­alja, 200 néző. V: Kerekes. Vár­alja: Bogos- Amrein, Csordás, Szigeti, László- Dietrich, Sárkö­zi, Fodor, Galla- Nyúl (Pfeil), Schmidt. Edző: Bíró Gáspár. Cikó: Csibi- Nagy, Márton, Ko­csis (Hitter), Forrai P.- Molnár, Csabai, Kiss, Bíró- Szököcs, Forrai T. (Farkas). Edző: Pólyák Antal. Sportszerű mérkőzésen enyhe hazai mezőnyfölény. G: Galla, Kocsis (öngól). Jók: Csor­dás, Schmidt, Galla, Bogos, ill. Márton, Molnár, Bíró. NAGY LAJOS Ifjúsági eredmények: Mucs­fa-Sióagárd 1-2, Bátaapáti-Izmény 2-0, Tolna-Ozora 0-1, Tengelic-Majos 3-5, Hőgyész-Csikóstőttős 6-3, Gyönk-Kisdorog 3-1, Pincehely-Magyarkeszi 2-3, Váralja-Cikó 2­-0. 1. Majos 16 13 2 1 43-15 2. Tengelic 16 10 4 2 42-23 3. Bátaapáti 16 11 1 4 30-15 4. Sióagárd 16 10­6 49-29 5. Kisdorog 16 8 5 3 34-26 6. Tolna 16 9 1 6 37-18 7. Pincehely 16 8 4 4 33-24 8. Váralja 15 6 3 6 24-18 9. Magyarkeszi 16 6 1 9 32-43 10. Izmény 16 6 1 9 20-35 11. Mucsfa 16 3 7 6 23-31 12. Cikó 15 4 3 8 18-25 13. Gyönk 16 4 2 10 29-45 14, Csíkóstőttős 16 2 7 7 15-29 15. Ozora 16 3 2 11 20-41 16. Hőgyész 16 1 3 12 17-49 A kispályát választották Miután a labdarúgók közölték, hogy nem kívánnak tovább az egyesületben futballozni, tavaly októberben egyszer már bejelen­tette visszalépését a Döbröközi TSZ SK. A megyei I. osztályú csa­pat el sem utazott soros bölcskei bajnokijára. Az ősszel szerencsé­re sikerült úrrá lenni a gondokon, egyhetes kihagyást követően a döbrököziek visszavonták „fel­mondásukat” és lejátszották hát­ralévő három mérkőzésüket. A történet mégsem végződött „happy end”-del, három nappal a tavaszi rajt előtt a döbrököziek másodszor is, immár végérvénye­sen visszaléptek. Elfogyott a csa­patuk. A felnőtt keret zöme a „megye egy” helyett inkább a kö­zeli Dombóvár városi kispályás bajnokságában óhajt futballoz­ni... A sereghajtó döbrököziek fi­ataljaikkal folytatták volna, ám a szabályok értelmében nem kap­tak felmentést serdülő és ifjúsági együttesük kötelező szerepelteté­se alól, hét felnőtt játékossal pe­dig lehetetlen végigjátszani egy idényt. A történtek különösen le­hangolóak, mert eltérően a honi gyakorlattól nem anyagi nehézsé­gek miatt lép vissza az egyesület. Az önkormányzat hatszázezer fo­rinttal és a sporttelep fenntartásá­val, míg a helyi téesz közel egy­millióval és az utaztatással támo­gatja a szakosztályt. Az NB III-at is megjárt döbrököziek a tavasz- szal csak serdülő csapatukat sze­repeltetik, felnőtt gárdájukat ősz­től a megyei III. osztályban indít­ják. IFJ. TESZLER VENDEL A papírformának megfelelő­en alakultak a női Magyar Kupa hétfői elődöntői Pé­csett. A mai finálét a Soproni Postás ellen vívják a házi­gazdák, míg a szekszárdiak a BSE-vel mérkőznek a bronzéremért. Kosárlabda___ MiZo-PVSK- KSC Szekszárd 85-46 (51-33) Pécs, 2500 néző. V: dr. Vígh, Faidt. PVSK: Iványi D. (8), Zsolnay (16/9), Csák (7/3), Vilutyte (4), TUVICS (9). Csere: ZSAKULA (12/6), ÚJVÁRI (11/3), Darida (3/3), Keller (8), Anitics (7/3). Edző: Rátgéber László. Szekszárd: Madaras (-), TÓTH (14), Veres (7/3), RUSSAI (16/3), Imamovics (-). Csere: Hambrik Csorvási (-), Kravcsuk (6), Lódi (3), Bihari (-). Edző: Újhelyi Gábor. Az eredmény alakulása: 5. perc: 19-5, 10. p.: 26-14, 15. p.: 37-26, 25. p.: 58-37, 30. p.: 61-37, 35. p: 69-41. Bár a harmadik percben még 5-5-öt mutatott az eredményjelző, a hazaiak kihasználva a KSC szel- lős védekezését két perc alatt 14 A megyei III. osztály Déli csoportjának idénynyitóján a végső győzelemre is esé­lyes Bonyhádbörzsöny és Mórágy egyaránt biztosan nyert. Labdarúgás Győré-Alsónána 0-2 (0-1). Győré, 50 néző. V: Somogyi. Kö­zepes színvonalú mérkőzésen nyert az erősebb csapat. G: Szentmártoni, Orbán. Jók: Nyisztor, Czárth, ill. Orbán, Pikó, Nagy, Kiss. Bonyhádvarasd-Bogyiszló 0-2 (0-2). Bonyhádvarasd, 70 né­ző. V: Tölgyesi. A megfiatalított hazai együttes az első félidő vé­gén bekapott két gólja után lelkes játéka ellenére sem tudott betalál­ni a sportszerű vendégek hálójá­ba. G: Fehérvári, Rakó. Jók: Lángi, Zalavári A., Csopaki A., Gáspár, ill. Bajusz, Györgye, Tamás G. Szálka-Harc 5-2 (1-2). Szál­ka, 40 néző. V: Vágner. Egy fél- időnyi előnyt adott ellenfelének a második félidőben irányító Szál­ka. G: Földesi J. 2, Kertai 2, Földesi I., ill. Schiller, Orosz. Jók: Szabó, Kertai, Földesi J., Földesi I., ill. Szűcs, Bottyán, Zengai. pontos előnyt szereztek. Újhelyi Gábor egymás utáni időkéréseivel igyekezett rendezni a sorokat, Russai eredményessége révén si­került is a hátrányukat jelentősen csökkenteniük a vendégeknek (15. perc: 37-26). Mindkét csapat sokat cserélt, kiegyenlítetté vált a játék. A PVSK őrizte előnyét, majd az első félidő végén a szekszárdiak eladott labdáit pontokra váltva nö­velte a különbséget. A második játékrész elején mindkét együttes rendkívül kemé­nyen védekezett, tíz perc alatt mindössze 14 pontot dobtak a fe­lek (30. perc: 61-37). A végjáték­ban szekszárdi szemszögből Tóth ponterőssége dicsérhető. Összes­ségében a PVSK esélyeshez méltó­an, biztosan nyert. Rátgéber László: - A második félidőre kiütközött csapatom idegi és fizikai fáradtsága. A döntőben ennél sokkal többre lesz szükség. Újhelyi Gábor: - Egy félidőn keresztül tudtuk tartani a ritmust a hazaiakkal, de a siker érdekében a helyosztón legalább két ilyen fél­időt kell produkálnunk. A másik elődöntőben: Soproni Postás-BSE 75-52 (44-24). Ld: Bí­ró (18), Fodor (14), Baka (13), Ve­res (10), ill. Nagy D. (15), Thomas (11), Szumnyikova (10). Lengyel-Gerjen 1-3 (0-2). Lengyel, 50 néző. V: Horváth G. Magabiztos vendéggyőzelem a gyengén játszó hazaiak ellen. G: Kiss, ill. Palásti L., Beda, Hajpál. Jók: Fábián T., ill. Nyúl, Hajpál, Kovács. Bonyhádbörzsöny-Báta 3-0 (1-0). Bonyhádbörzsöny, 50 né­ző. V: Anczló. Sikeres börzsönyi rajt. G: Incze 2, Haág. Jók: az egész hazai csapat, ill. Hajaletin, Kőkuti, Patonai. Mórágy-Tolna II 4-0 (2-0). Mórágy, 150 néző. V: Palkó. Ko­csis vezérletével magabiztosan nyert, a jól felkészített hazai csa­pat. G: Kovács 3, Makk R, ill. Ta­kács. Jók: Kovács, Makk P„ Ko­csis, Csipák F., ill. Újj, Takács. Mőcsény-Závod 2-3. A mér­kőzésről részletes tudósítást nem kaptunk. 1. B.börzsőny 15 11 2 2 36-13 • 2. Mórágy 15 10 1 4 66-30 ■ 3. Gerjen 15 9 3 3 50-24 • 4. Bogyi szí ó 15 10­5 34-16 • 5. Tolna 11 15 9 2 4 33-26 2 6. Harc 15 8 4 3 41-38 2 7. Szálka 15 8 3 4 39-18 2 8. Fadd 14 8 2 4 30-21 2 9. Závod 15 7 2 6 33-33 2 10. Báta 15 4 5 6 29-30 1 11. Alsónána 15 4 2 9 34-47 1 12. Lengyel* 14 4 2 9 25-29 1 13. MŐcsény 15 3 2 10 22-49 1 14. B.varasd 15 2 « 13 7-64 15. Győré 15­15 13-54 * = 2 büntetőpont levonva Négy vendégsiker Délen A szünetben ébredt a Szálka Klicsko címvédésre készül Az ukrán óriás tongai ellenféllel bokszol Vitalij Klicsko, a hamburgi székhelyű Universum Box Promotion öklözője március 18-án, szombaton ismét kötelek közé lép, hogy megvédje WBO nehézsúlyú világbajnoki címét. Az ukrán óriás ellen­fele a tongai Paea Wolfgramm lesz. A tervek szerint hosszú idő után ezen a gálán húz ismét kesztyűt Kovács István pehelysúlyú interkon­tinentális bajnokunk. ______________________________________■ V isszavágtak a völgységiek A női NB II hétvégi forduló­jában a Bonyhád kitűnő játékkal győzte le az esélyesebb Soproni Postást. Kosárlabda Bonyhádi KSE-Soproni Pos­tás II 80-59 (37-34). Bonyhád, 100 néző. V: Fodor, Heiling. Or­bán (11), Hambrik Csorvási (26/15), Kniesz (8/3), Szabó N. (17/9), Galabach (-). Csere: Se­bestyén (-), Nagy (18), Szabó D. (-). Edző: Harsányi Mária. A Nyugati csoport második helyén álló vendégek ellen óriási lelkese­déssel kezdett a hazai csapat. Fej­fej melletti küzdelemben a 15. percig a soproniak vezettek pár ponttal (22-25). A szünetig egy jó dobósorozattal előbb beérték ellenfelüket, majd a vezetést is átvették a kitűnően küzdő völgy­ségiek. Fordulás után is a hazaiak irá­nyítottak. Jó védekezésükhöz több kitűnő dobóteljesítmény társult, így előnyüket fokozato­san növelve magabiztosan nyer­tek. A völgységiek igazi csapat­munkával vágtak vissza őszi soproni vereségükért. Kitűnt: Nagy, Orbán, Hambrik Csorvási, Szabó N. Utánpótlás bajnokságok Junior NB I, férfiak: Dombó­vári VMSE-Körmend 90-100 (47-50). Dombóvár, 200 néző. V: Kollár J„ Farkas G. DVMSE: Krasznai T. (30/9), Veréb (15/3), Beák (8), Szilágyi K. (13/6), Szil­ágyi T. (15/6). Csere: Varga (5/3), Magyarics (-), Ulrich (-), Szabó (4). Edző: Bálind József. Egyik csapat sem fordított kellő gondot a védekezésre. Dombóvári VMSE-Albacomp 73-100 (38-51). Dombóvár, 300 néző. V: Kollár J., Farkas G. DVMSE: Krasznai T. (18/6), Ve­réb (3), Beák (17/6), Szilágyi K. (15/9), Szilágyi T. (3/3). Csere: Madarász (5/3), Magyarics (-), Szabó (-), Varga (3), Ulrich (9/6). A nagy magassági fölényben ját­szó fehérváriak győzelme nem forgott veszélyben. Országos leány Kadett-kupa: KSC Szekszárd-Soproni Postás 80-44 (34-26). KSC: Szabó (9), Tolnai (-), Kniesz (22/6), Had­nagy (-), Nagy (33). Csere: Szikszai (3), Apró (4), Gaál (1), Nász (8). Kitűnt: Nagy, Kniesz. KSC Szekszárd-Zala Volán 102-47 (55-33). KSC: Szabó (17), Tolnai (10/6), Kniesz (26/6), Nász (10), Nagy (28). Csere: Szikszai (5), Apró (4), Gaál (2), Hadnagy (-). Edző: Harsányi Má­ria. Kitűnt: Kniesz, Szabó, Nász. Végeredmény: 1. PVSK, 2. GYSEV, 3. KSC, 4. Ikarus, 5. Sop­roni Postás, 6. Zala Volán. A május végi középdöntőnek a KSC részvételével Szekszárd ad otthont. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a 10. hét totónyereményei a jövedelemadó levonása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 2 darab, nyereményük egyenként 4.195.892 forint, 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 1.459.441 forint, 12 találatos szelvény 160 darab, nyereményük egyenként 20.523 forint, 11 találatos szelvény 2433 darab, nyereményük egyenként 1350 forint, 10 találatos szelvény 18 757 darab, nyereményük egyenként 292 forint. Góltotó: 6 és 5 találatos szelvény nem volt, 4 találatos 60 darab, nyereményük egyenként 1669 forint. A telitalálatos tipposzlop: 1, 2,1, x, x, 1,1, x, 1, x, 2, x, 1,2. P-.