Tolnai Népújság, 2000. március (11. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-16 / 63. szám

Ill 2000.MÁRCIUS 16., CSÜTÖRTÖK Tolnai Népújság - 9. oldal SPORT Gólnélküli ünnep Zombán Váraljai vendéggyőzelem Cikón Szerdán a Horváth Sport megyei I. osztály XXIX. for­dulójából előrehozott mér­kőzésén nem bírt egymás­sal a Zomba és a Tevel. Labdarúgás Zomba-Tevel 0-0. Zomba, 200 néző. V: Németh. Zomba: Rács- Szemes, Stölkler, Weitner, Pál- Márton I A., Forrai, Horgos- Szedlák, Márton R„ Márton K. Játékos-edző: Weitner Ádám. Tevel: Bogos- Macsuka, Borbandi, Vendég (Kovács G.), Incze- Antal (Kocsi), Óbert, Hambrus- Gergely J., György (Fazekas S.), Fazekas A. Edző: Szentes Ambrus. A látottak alap­ján az eredmény igazságosnak mondható. Jók: Szemes, Forrai, il­letve Bogos, Borbandi. PINTÉR JÓZSEF Ifjúságiak: 3-6. Megyei II. osztály Cikó-Váralja 1-3 (0-1). Cikó, 150 néző. V: Bonyai. Cikó: Csibi- Nagy, Márton, Forrai P., Kocsis- Csabai, Bíró (Hitter), Kiss- Forray T. (Farkas), Szököcs, Rónai. Edző: Laki Zol­tán. Váralja: Bogos- Amrein, Csordás, Dittrich, Szigeti- Pfeil, László, Fodor, Galla- Nyúl (Haskó), Schmidt (Kovács). Edző: Bíró Gáspár. Az ősszel elmaradt, szerdán lejátszott bajnoki mérkőzésen megérde­melten nyert a vendégcsapat a gyenge napot kifogó hazaiak el­len. G: Csabai, ill. Fodor, Galla, Kovács. Jók: Kocsis, Csabai, ill. az egész vendégcsapat. TÖRŐ ISTVÁN Ifjúságiak: 4-1. Bemutatkozott az Alisca Három szekszárdi első hely Baján A napokban Baján, a FITA országos bajnokságon vett részt kiváló eredménnyel a nemrég alakult szekszárdi Alisca Nyilai íjász Egyesü­let. Íjászat A lelkes kis csapat ragyogóan szerepelt az ország legjobbjait felsorakoztató, FITA minősítést adó bajnokságon. A szekszárdiak először versenyeztek hasonló mi­liőben, a terembe lépve az ellen­felek létszámát és komoly felsze­relését látva első gondolatuk a tá­vozás volt. A fejenkénti 2 x 10 x 3 lövése leadása után mégis előke­lő helyen végzett a csapat a négy órán keresztül zajló viadalon. A szekszárdiak eredményei: Gyerek korosztály, csigás va­dász irányzék nélküli: 1. Horváth Gergő. Történelmi: 1. Strohmayer Ádám. Felnőttek, irányzékos csigás: 1. Horváth Györgyi. Történelmi: 2. Balogh László. Csigás irányzék nélküli: 4. Balogh Tamás. Irány- zék nélküli reflex: 2. Reinics Gá­bor, 3. Söre Géza. Csigás irányzé­kos: 1. Reinics Béla, 2. Mariok Károly. _____•_____________■ T íz ponton múlott Baranyai és somogyi továbbjutók A közelmúltban Kaposvá­rott épületében zajlott a Sydney 2000 szellemi olim­piai vetélkedő területi dön­tője. Sportörténet A megyei önkormányzat épületé­ben Baranya, Somogy és Tolna megye két-két csapata versengett az országos elődöntőbe jutásért. A verseny „félidejében”, négy fel­adat után a mezőny még teljesen együtt volt. A vetélkedő második részének feladatai - olimpikonok karikatúráinak felismerése, olim­pián érmet szerzett hölgyek férje­zett neveinek megadása - már jobban széthúzta a mezőnyt. A nyolc feladat után a házigazdák csapatai előtt a baranyaiak végez­tek az élen, az elődöntőben az el­ső két helyezett képviseli a régi­ót. A végeredmény: 1. Baranya 1 55, 2. Somogy I 52, 3. Somogy II 49, 4. Tolna II 42 (Ruip László, Német János, Dér Gábor, Deli Zoltán), 5. Tolna I 38 (Pinczehelyi János, Poór József, dr. Berta Bálint, Pápai Lajos). 6. Baranya II 33 ponttal. A verseny szünetében Dömö­tör Zoltán, az 1964-ben Tokióban olimpiai aranyérmes vízilabda válogatottunk tagja idézte fel a jugoszlávok elleni, döntő mérkő­zés emlékezetes pillanatait. LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA. A keddi és szerdai negyeddöntők eredményei: Germán SE Tápiószentmárton-Vác 2-1 (1-1 ), MTK Hungária-Dunaferr 1-0 (0-0), Debreceni VSC-BVSC 3-1 (0-0, 1-1, 2-1). ________________________ ■ A B osszantóan kevés hiányzott a bronzhoz Vastaps a negyedik helyezett szekszárdiaknak A női Magyar Kupa pécsi négyes döntőjének bronz­mérkőzésén remekül helyt­állt a Szekszárd, olyannyira, hogy egészen a 38. percig esélye volt a harmadik hely megszerzésére. A fináléban a házigazdák örömünnepet ülve nyertek. Kosárlabda BSE-KSC Szekszárd 67-55 (34-28). A 3. helyért. Pécs, 1500 néző. V: Faidt, Bodnár. KSC Szekszárd: Madaras (6), Veres J. (7/3), TÓTH Zs. (15), RUSSAI (13/3), Lódi (6). Csere: Imamovics (6), Kravcsuk (2). Edző: Újhelyi Gá­bor. BSE: Szumnyikova (9/3), Szélesy (2), THOMAS (18/3), Nagy D. (12), Vukovics (12). Csere: NÉMETH (12/3), Vajda (2). Edző: Sapszon József. Az eredmény alakulása: 6. p.: 14-7, 10. p.: 15-15, 15. p.: 25-20, 25. p.: 37-38,30. p.: 42-40, 35. p.: 49-49,38. p.: 53-51,40. p.: 63-51. Kipontozódott: Tóth a 30., Imamovics a 35. percben. A pécsi publikum már az első másodpercekben kifejezte szim­pátiáját a szekszárdiak iránt. Az ellenséges miliő azonban nem za­varta a budapestieket, a lepatta­nókat begyűjtve vezetést szerez­tek. A városmajoriak mezőnyből nem céloztak igazán jól, ám cen­terposzton hamar fölénybe kerül­tek, így Újhelyi mester már a 6. percben időt kért. A szusszanás- nyi pihenő jót tett lányainak, akik zsinórban nyolc pontot dobva, a 10. percben Tóth kosarával egyenlítettek. Egyre inkább ösz- szeállt a szekszárdi zóna, a fővá­rosiak elbizonytalanodtak, a KSC pedig lendületesen, gyorsan fe­jezte be támadásait. Úgy tűnt, a fordítás lehetősége túl nagy lelki teher ró Veresékre, pontatlanná vákak akcióik, ráadásként a BSE nimbusza igen kártékonyán ha­tott a játékvezetői páros működé­sére. Az első félidő hajrájában hat ponttal megugrott a fővárosi együttes. A szünetben rendezte sorait a Szekszárd és elsősorban a reme­kül dobó Tóth Zsuzsa találataival pillanatok alatt felzárkózott. Imamovics ugyan begyűjtötte ne­gyedik hibáját, ám Madaras révén így is egyenlített a KSC. Sőt! Az egyre gyarapodó közönség üdvri­valgása közepette Tóth duplájával a 25. percben, a mérkőzés folya­mán először előnyhöz jutott. A BSE játékosai tanácstalanul pasz- szolgattak, kosarasai ódzkodtak bármit felvállalni, aztán játékve­zetői segédlettel mégis sikerült át­lendülniük a holtponton. (A má­sodik félidő tizedik 1-7 volt a fa­ultarány!) A 30. percben Tóthnál elszakadt a cérna, az ezúttal elle­ne irányuló sokadik vicces ítéletet IFJ. TESZLER VENDEL Pécsi VSK-Soproni Postás 79-43 (43-29) Döntő. Pécs, 4000 néző. V: Sza­bó Gy., dr. Vígh. Szabó György játékvezető személyében a finá­lénak is volt szekszárdi szerep­lője. A pécsiek rendkívül jó já­tékkal őrölték fel a soproniak ellenállását, eredményes letá­madással végig kézben tartották a mérkőzést. A PVSK sorozat­ban negyedik alkalommal nyer­te meg a Magyar Kupát. Pont­szerzők: Vilutyte (24), Újvári (19), Csák (18), Tuvics (10), Iványi (4), Anitics (2), Zsakula (2), ill. Bakai (11), Delmis (11), Fodor (9), Bíró (8), Ördög (2), Szenes (2). A végeredmény: 1. PVSK, 2. Soproni Postás, 3. BSE, 4. KSC Szekszárd. Az eredményhirdetéskor igazi tapsvihar köszöntötte a negyedik helyezett szekszárdiakat. A pécsiek negyedszerre végre hazai pályán ünnepelhették kupagyőzelmüket FOTÓ: LÄUFER LÁSZLÓ A kijevi Husin (sötétben) fejeli el a labdát Morientes elől Kijevi iksz Madridban Továbbtart a Real Madrid és a Dinamo Ki- jev versenyfutása a továbbjutásért a Baj­nokok Ligája C-csoportjában. Labdarúgás A keddi játéknapon Madridban nem bírt egy­mással a két csapat. Érdekesség, hogy a spanyo­lok és az ukránok is kihagytak egy-egy tizen­egyest. A keddi eredmények: C-csoport: Real Mad­rid (spanyol)-Dinamo Kijev (ukrán) 2-2 (1-1). G: Raúl (11-esből), Roberto Carlos, ill. Hackevic- s, Hierro (öngól). Bayern München (német)-Rosenborg (norvég) 2-1 (2-0). G: Scholl, Paulo Sergio (11-esből), ill. Carew. A csoport állása: 1. München 13 pont, 2. Mad­rid 7 (10-12), 3. Kijev 7 (8-8), 4. Rosenborg 1. D-csoport: Lazio (olasz)-Olympique Mar­seille (francia) 5-1 (3-0). G: S. Inzaghi 4, Bok- sics, ill. Leroy. Feyenoord (holland)-Chelsea (angol) 1-3 (0-1). G: Kalou, ill. Zola, Wise, T. A. Flo. A csoport állása: 1. Chelsea 10 pont, 2. Lazio i, 3. Feyenoord 7,4. Marseille 3. ___________■ E redményesen kezdő tolnaiak Az elmúlt hétvégén Veszp­rémben rendezték meg az országos női teremlabdarú­gó bajnokság döntőjének el­ső fordulóját. Teremfoci Az elmúlt bajnoki idényt negyedik helyen záró Varga Trans-Fer Mar­garéta Tolna együttese jó játékkal örvendeztette meg szurkolóit, s két vetélytársával szemben is lé­péselőnyre tett szert. A Veszprém együttese nagy csalódást okozott: a bajnokság favoritjának számító vendéglátónak mindössze két döntetlenre futotta erejükből. A tolnai hölgyek első találkozó­jukon kissé álmosan kezdtek, ám a Szentes csapatát így is magabizto­san fektették két vállra. A két gólon kívül tucatnyi helyzetet hagyott ki­használatlanul a gárda. A házigazda elleni mérkőzést nem a legjobb előjelekkel várta a csapat, hisz a középdöntőben vala­mennyi találkozójukból a bakonyi­ak kerültek ki győztesen. Ezúttal azonban fordult a kocka, a Veszp­rém főként a játékvezető jóindula­tának köszönhette a döntetlent. A tolnaiak szemfüles találatára (Hodován egy kapustól elcsent labdát juttatott hálóba) csak a talál­kozó hajrájában tudtak válaszolni. A Berettyóújfalu ellen kissé fá­radt tolnai csapat lépett pályára, s fásult játékkal meglepő és fájó ve­reséget szenvedett. Az első két ta­lálkozón jól teljesítő együttes va­lamennyi tagját dicséret illeti já­tékárért. A nap legjobb tolnai já­tékosának a csapat kapuvédője, Marosi Julianna bizonyult, aki mindhárom mérkőzésen nagy­szerű teljesítményt nyújtott. Eredmények: Veszprém-Be­rettyóújfalu 1-1, Szentes-Berety- tyóújfalu 1-1, Tolna-Szentes 2-1. G: Simon, Horváth, Tolna-Veszp- rém 1-1. G: Hodován, Szen- tes-Veszprém 3-1, Berettyóújfa- lu-Tolna 1-0. A csoport állása: 1. Berettyó­újfalu 5, 2. Szentes 4, 3. Tolna 4, 4. Veszprém 2 ponttal. A következő fordulót március 26-án Berettyóújfalun rendezik. Negyedik helyen A Tolna megyei játékvezetői bi­zottság csapata a JB válogatottak országos terembajnokságán, -Za­laegerszegen lépett nemrég pá­lyára. A harmadik helyért rende­zett találkozón sípmestereink 7-3-as vereséget szenvedtek, a Vas megyeiek ellen Vincze, Bonyai és György szerezték a tol­nai gólokat. követően megtapsolta Faidt Mihályt, „fault­ja” a negyedik, a tap­sért járó technikai pe­dig az ötödik hibájál jelentette. Legjobbjuk kiszállásával egy idő­ben megremegett a szekszárdiak keze, a döntő helyzetekben többször is hibáztak, elpasszolták magukat, így hét ponttal megug­rott a BSE. A 33. perc­ben Russai egy há­rompontossal fújt ria­dót, s a 35. percben - Imamovics kipontozó­dásának minutumá- ban - sikerült egyenlí­tenie a KSC-nek. Saj­nos, ezzel ellőtte pus­kaporát a szekszárdi együttes. Az addig gyengén dobó Thomas 51-53-nál egy triplát és egy duplát is beszórt. A pályán lé­vők is érezték, hogy eldőlt a bronzmeccs... Újhelyi Gábor: - Borzasztóan sajná­lom, hogy nem tudtuk bebizonyítani, jobbak vagyunk a BSE-nél. El­sősorban magunknak köszönhetjük a vere­séget, mert a gyenge játékvezetés mellet is nyerhettünk volna. Azt azért mindenkép­pen hozzátenném hogyha a játékvezetői azonos mércével ítélik meg a két csapatot, akkor ma mi nyerünk. Sapszon József: - Nem ment jól a játék, de legalább akaratban, küzdeni tudásban többet nyújtot­tunk, mint a hétfői elődöntőben. i, Lódi Eszter (balról) és Russai Petra 19 pontot dobott a BSE elleni bronzmeccsen fotó: laufer