Tolnai Népújság, 1999. december (10. évfolyam, 280-305. szám)

1999-12-06 / 284. szám

1999. december 6-, hétfő Sport 11. oldal Férfi kosárlabda NB I Létfontosságú paksi két pont PannonPipe-DAKK- Atomerőmű SE 71-73 (34-30) Debrecen, 800 néző. V: Missura, Verbényi. Debrecen: JURISICS (17/6), Simon (2), ANDERSON (18/6), RADON- JICS (16/3), Senánszky (7). Csere: Jakab (3/3), Burján (8/3), Horváth (-). Edző: Rátonyi Tamás. ASE: Visockas (8), REID (9), Merész (3/3), LUKMINAS (24/6), SISKA (11/6). Csere: Hencsey (-), Szi­geti (2), Rajkó (9/3), Kangyal (7/3). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila. Az eredmény alakulása: 5. perc: 7-0, 10. p.: 20MO, 15. p.: 28-18, 25. p.: 40-37, 30. p.: 47-44, 35. p.: 52-55. Kipontozódott: Reid a 39., Simon a 40. percben. A mérkőzés elején a hazaiak ragadták magukhoz a játék irá­nyítását, és Anderson találatai­val elhúztak. Lukminas 6. perc­ben szerzett triplája jelentette az ASE első kosarát. A debre­ceniek szinte valamennyi táma­dásukat kosárral fejezték be, míg a paksiak játékát sok pon­tatlanság jellemezte. A tízpon­tos különbség egészen az első félidő hajrájáig tartott, akkor azonban jobb összpontosítás­sal faragott hátrányból a vendégegyüttes. A szünet után fej-fej mellett haladtak a csapatok, a paksiak Siska és Lukminas találataival előbb megközelítették ellenfe­lüket, majd a 35. percben a ve­zetést is átvették. A találkozó hajrájában Reid vezérletével rendkívül hatékonyan védeke­zett az ASE, a hazaiak egyre in­kább elfáradtak. A paksiak Lukminas kosaraival az utolsó percekben bebiztosították győ­zelmüket (38. perc: 61-70), a dudaszó pillanatában Burján a saját térfeléről dobott triplával állította be a végeredményt. Ráthonyi Tamás: - Három hét óta gyakoroljuk a zóna elle­ni játékot, mégsem ment. Fodor Péter: - Rossz kezdés után - rákényszerítve akaratun­kat a hazaiakra - szoros mérkő­zésen megérdemelten nyer­tünk. Schmidt Ferenc Albacomp-UPC- Dombóvári VMSE 79-68 (34-29) Székesfehérvár, 1800 néző. V: Váradi, dr. Páli. Albacomp: Boros (5/3), SHANNON (20), McClendon (13), LAPOV (21), HALM (10/3). Csere: Varga (10), Gémes (-), Godena (-). Edző: Farkas Sándor. Dombó­vár: PESICS (10/3), Tamás (6), Érsek (7), SHAND (17), GAVRILOVICS (18). Csere: SZŐKE B. (10), Trupp (-). Edző: Molnár István. Az eredmény: 5. perc: 11-8, 9. p.: 14-18, 15. p.: 28-21, 18. p.: 32-27, 22. p.: 41-30, 28. p.: 48-43, 33. p.: 62-49, 38. p.: 74-63. Kipontozódott: Gémes a 34., McClendon a 40. percben. A sokak által várt fergeteges hazai kezdés elmaradt a ma­gyar bajnok otthonában. Nehe­zen melegedtek be az együtte­sek, a dombóváriak egyáltalán nem játszottak megilletődöt- ten. Fej-fej mellett haladt a két gárda, majd Tamás kosarával átvette a vezetést a Dombóvár. A 9. percben Shand zsákolásá­val négy ponttal meglépett a vendégcsapat, s Farkas edző időt kért. A pauza után sem ja­vult fel a bajnok, középtávoli és távoli dobásai rendre célt té­vesztettek, és csak a dombóvá­riak eladott labdáiból indulva tudott fordítani. Hét pontnál nagyobb különbséggel azonban egyszer sem vezettek a hazaiak, s a félidő hajrájában a vendé­gek jobb összpontosítással to­vább faragtak hátrányukból. A második húsz percet rosz- szul kezdte a vasutascsapat, az Albacomp 8-1-es szériáját kö­vetően Molnár edző időkérésre kényszerült. A folytatásban Gavrilovics eredményessége ré­vén tartotta magát a DVMSE gárdája, s huszonnyolc percnyi játék után - amikor a dombóvá­riak szerb középjátékosa már 18 pontnál járt - ötre olvadt a fehérváriak előnye. A vendégek másfél percnyi figyelmetlensé­ge azonban elég volt ahhoz, hogy a különbség tíz pont fölé emelkedjen. A hajrában is di­cséretesen harcolt a dombóvári együttes, egy pillanatra sem ad­ta fel a küzdelmet, de nyolc pontnál közelebb már nem tu­dott kerülni ellenfeléhez. Farkas Sándor: - A keddi Saporta-kupa mérkőzésre ké­szülve alaposan meg kellett küzdenünk a jól játszó Dombó­vár ellen. Mai teljesítményünk kedden kevés lesz a sikerhez. Molnár István: - Örülök an­nak, hogy fegyelmezetten ját­szottunk, s ezzel nagy küzde­lemre késztettük a bajnokcsa­patot. Gaál István További eredmények: Bp. Honvéd-Sopron 71-69, ZTE-Falco 78-77, Szol- nok-Körmend 66-50. Női NB I: Zala Volán-FTC 81-92. Profi ökölvívás Másfél menet Hannoverben Másfél menetig tartott. Vlagyi­mir Klicsko mindössze négy perc negyven másodpercig bokszolt Erős Lajossal a szombat éjsza­kai nehézsúlyú Európa-bajnoki címmérkőzésen. A csordultig telt hannoveri sportcsarnok öltözőjéből feszült arccal vonult ki nehézsúlyú ök- lözőnk. Kisebb füttykoncert kö­zepette lépett a szoritóba, ami talán előző napi, profi berkek­ben szokásos hangulatkeltő nyi­latkozatának is szólt. „Utálom ezt az ukrán szép fiút!” A szépfiú úriemberek nyugal­mával készülődött élete első Eb- címvédésére. Az összecsapást Axel Schultz konferálta fel, Klicskoban kellemes érzéséket kelthetett volt bunyós társa lát­ványa, hiszen októberben az ő kiütésével hódította el az övét. A SAT 1 élő közvetítésének első totálképe sokunkat megle­pett. Egy hatalmas gladiátor ma­gasodott az általunk nagyember­nek tartott Erős fölé. Kezdtük kapizsgálni, miért is tartanak Vlagyimirtól az ellenfelei. Erős sem iparkodott rárontani... Is­merkedéssel telt az első menet. Inkább csak kerülgették egy­mást a felek, Klicsko hosszú ba­losaival próbálta bemérni az ütőtávot. Erős ritkán bújt elő biztonságos kettős fedezékéből egy-egy szurira, láthatóan szeret­te volna minél későbbre halasz­tani az első ütés-váltás időpontját. Terve sikerült, hiszen Klicsko csak a harmadik perc elején ütötte az első kombináció­ját. A második menetben na­gyobb elánnal vetette magát a küzdelembe az ukrán fanyűvő, há­rom pontos balegyenessel nyi­tott. Szekszárdi ellenlábasa ek­kor tört előre először veszélye­sen, jobbal ügyesen kontrázott. A kibontakozásra nem maradt ideje, mert a címvédő félelmetes horgaival egy perc múlva meg­rendítette. Az angol bíró szá­molt, Erős felállt, de úgy is ma­radt, nem tudott eltáncolni. Az ukrán kesztyűre és kesztyű mö­gé, fültőhöz, tarkó közeibe ütött hét-nyolc elemes horogsorával újból padlóra gördítette az olasz Bresciadolci magyar légiósát. Erős felpattant, ám a brit közép­bíró véget vetett az egyenlőtlen küzdelemnek. „A vereségem ellenére nem va­gyok csalódott, mert becsülete­sen felkészültem az összecsapás­ra. Klicsko hihetetlenül kemény ellenfél volt” - nyilatkozta vasár­napi hazaérkezését követően Erős Lajos. Harmincöt esztendős nehézsúlyú bokszolónk szombat este profi pályafutása második Európa-bajnoki címmérkőzését veszítette el: 1997. júliusában Londonban az ötödik menetben ugyanúgy technikai k.o.-val ma­radt alul a horvát Zseljko Mavroviccsal szemben, mint a hétvégén Németországban. „A szőri tóban éreztem, hogy nincs sok keresnivalóm” - je­gyezte meg Erős. Klicsko har- minckettedik profi meccsén harmincegyedik győzelmét aratta (29 k.o.-t.k.o.), Erős ed­digi 21 győzelme és 1 döntet­lenje mellett a kilencedik vere­ségét kényszerült elkönyvelni.-teszi­Szakállas ismét az Eurosporton A szekszárdi Unió Box Team nagyváltósúlyú profija, Szakál­las Ferenc (16-5-2) október vé­gén nyolc menetben, egyhangú pontozással saját hazájában győzte le a francia Frederic Trippet. Sikerével nagy lépést tett a kontinens ranglistán, kedd este a színesbőrű Jean- Paul Bonatou (17-5-0) ellen már az európai tízbe kerülésért öklöz. Gall ellenfelével Saint Vallierben csap össze - leg­utóbbi mérkőzéséhez hasonló­an - az Eurosport 22 órakor kezdődő bokszestje keretén be­lül. Szakállas jól ismeri ellenfe­lét, mivel legutóbbi franciaor­szági fellépésekor Bonatou ép­pen szekszárdi klubtársa, Szili Zoltán ellen nyert pontozással.- Bonatou technikailag kép­zetlenebb, viszont erősebb, mint Tripp. Franciaországban háromszor nehezebb bokszol­ni, mint idehaza. A bírókat is le kell győznöm, muszáj úgy ök­löznöm, hogy ne lehessen kér­déses a győzelmem - mondta elutazása előtt Szakállas. Klicsko egyik végzetes balosa fotó: feb-reuters Jegyzési időszak: 1999. december 6. - december 18. Futamidő: 1 év Lejáratkori kamat: évi 13,25% Jegyzési árfolyam: 1999. december 6. - december 14. között 99,90%, 1999. december 15. - december 18. között: 100%. A jegyzési időszak során elérhető maximális hozam: EHM=13,10%. A másodpiaci forgalomban történő vásárlás esetén elérhető hozam aktuá­lis mértékét a forgalmazó helyeken kifüggesztett táblázat tartalmazza. A havonta kibocsátásra kerülő, egyéves futamidejű Kamatozó Kincstár- jegy azért az egyik legnépszerűbb befektetési forma, mert visszafizeté­sét az állam garantálja; értékpapír letéti számlán tartható; másodpiaci forgalmazásénak köszönhetően kamatveszteség nélkül a futamidő alatt is bármely jegyzési helyen eladható. így Ön befektetését a legna­gyobb biztonságban tudhatja hosszú távú kötöttség nélkül. JEGYEZHETŐ: Magyar Államkincstár Tolna Megyei Fiók 7100 Szekszárd, Augusz Imre u. 7. JEGYZÉSI HELYKÉNT RÉSZTVEVŐ LAKOSSÁGI FORGALMAZÓK: ABN AMRO (Magyar) Bank Rt. Szekszárd, Dombóvár, Dunaföldvár • CIB Bank Rt. Szekszárd • OTP Bank Rt. Szekszárd, Paks, Tamási, Bonyhád, Dombóvár, Tolna (100 000 Ft néverték alatti jegyzést az OTP Bank Rt. nem fogad el). RÉSZLETES INFORMÁCIÓ: 06-40-24-24-24 (helyi hívAs) íi MMneAM áUAiDMflt KAMATOZÓ KINCSTÁRJEGY 2000/12. Női kézilabda világbajnokság Csoportelsők a mieink A magyar női kézilabda-válo­gatott csoportgyőztesként jutott a legjobb 16 közé a norvég-dán közös rendezésű világbajnoksá­gon, miután Hamarban szomba­ton az orosz, majd vasárnap a dél-koreai válogatottat is legyőz­te. Mocsai Lajos szövetségi kapi­tány csapata a keddi nyolcad- döntőben Angolával találkozik. Magyarország- Oroszország 34-25 (22-8) Hamar, 300 néző. V: Gallego, Lamas (spanyolok). Magyaror­szág: FARKAS A.- Kántor 3, Nagy 2, KÖKÉNY 4, Kulcsár 1, FARKAS Á. 6/1, LŐWY 5. Cse­re: Pálinger (kapus), PIGNICZ- KI 6, Pádár 4, Siti 3, Deli. Szö­vetségi kapitány: Mocsai Lajos. Az oroszok legjobb dobói: Kasel 7, Derugina 5, Moszgo- vaja 5 (2). Mocsai Lajos: - Az első fél­időben ízelítőt adtunk a modem kézilabdából. A csapat egyre job­ban játszik és most már hosszú időn keresztül remek volt táma­dásban, védekezésben is. Magyarország- Koreai Köztársaság 33-29 (17-16) ’ Hamar, 300 néző. V: Forbord, Jörstad (norvégok). Magyaror­szág: Farkas A. - Balogh 10, Nagy 4, Simics, Kökény 5, Far­kas Á., Lőwy 3. Csere: Pálinger (kapus), Pádár 3, Pigniczki 1, Deli 7 (6), Siti. Szövetségi kapi­tány: Mocsai Lajos. A koreaiak legjobb dobói: Kvang Hje Dzsong 8/2, Kim Hjang Ki 5, Kim Hjung Ok 4, Dzsang Szun Dzsing 4. •Mocsai Lajos: - A tisztesség azt kívánta, hogy legyőzzük Ko­reát. A második félidőben már nagyon jól játszottunk. Farkas Andrea és Balogh Beatrix szen­zációsan játszott. Védekezésünk feljavulásával már nem sok esé­lye volt ellenfelünknek. Megpró­bálunk minél jobban felkészülni a kieséses rendszerű rájátszásra, hiszen ez lélektanilag is teljesen már követelményeket támaszt a játékosokkal szemben. A csoport további eredménvei: Dél-Korea-Kongó 36-19, Kí- na-Brazília 24-24, Oroszor- szág-Brazília 30-17, Kína-Kon- gó 31-15. A D-csoport végeredménye: 1. Magyarország 10 pont (162-109) 2. Koreai Köztársa­ság 8 (151-115) 3. Oroszország 6 (159-122) 4. Brazília 3 (104-123) 5. Kína 3 (120-140) 6. Kongó 0(91-178). Női NB I/B Thelena SK Tolna-Kóka- Lágymányos 34-19 (17-8). Tol­na, 400 néző. V: Horváth, Né­meth. Tolna: Baranyi- Bálintné 2, Szilágyi 6, Oravecz 5 (2), Pavelekné 10 (3), Smetec 6, Ta­kács 4. Csere: Nyüsti, Pásztor (kapusok), Konkoly, Schmidt 1, Pirgi. Edző: Budai Béla. Az eredmény alakulása: 5. perc: 3-2, 17. p.: 9-5, 27. p.: 14-7, 33. p.: 20-8,50. p.: 27*14. A bajnokság egyik sereghajtó­ja nem tudta teljes erőbedobásra késztétni a tolnai csapatot. A ha­zaiak helyenként látványos játék­kal zsebelték be a két bajnoki pontot. Jók: Pavelekné (a me­zőny legjobbja), Smetec, Szil­ágyi. Rónai Gábor A Győr II-Cece-Simontomya mérkőzésről lapzártánkig nem érkezett tudósítás. Női asztalitenisz NB I Győztes zárás Egri ÁFÉSZ SC-Fastron AC Tolna 6:12. A hazaiak a felsőházba jutást jelentő első négybe kerülésért léptek asz­talhoz, ám teljesítményükön mindez nem látszott. A tolna­iak a párosok megnyerése után és az első egyes kört követően már 5:1-re vezettek. A házigazdák feljöttek 5:4-re, ám csak rövid időre tudták szorossá tenni a találkozót, a vendégek az utolsó két kör­ben elléptek az egriektől. A Fastron újabb biztos sik­erének köszönhetően az Orosháza és a Statisztika II mögött harmadikként zárta az NB I-es alapszakasz őszi idényét. Folytatás tavasszal a felsőházban - a negyedik helyezett Kecskeméttel kiegészülve. Győztesek: Lass 3, Szabó Gy. 2, Ackermann, illetve dr. Bolvári 4, Lippai 3, Majzik 2, Wittinger, a dr. Bolvári-Majzik, a Lippai- Wittinger pár. Totóeredmények A totó 48. heti mérkőzéseinek lapzártáig beérkezett eredményei: 1. Hertha-Ulm 3-0 1 2. Leverkusen-Bremen 3-2 1 3. Bayern M.-Dortmund 1-1 X 4. Stuttgart-1860 Münch. 1-3 2 5. Schalke 04-Freiburg 2-2 X 6. Kaisersl.-Wolfsburg 2-2 X 7. Bari-Piacenza 3-2 1 8. lntemazion.-Udinese 3-0 1 9. Parma-Torino 4-1 1 10. Roma-Lecce 3-2 1 11. Venezia-Reggina 2-0 1 12. Verona-Cagliari 2-0 1 13. Perugia-Lazio 0-2 2 Plusz mérkőzés: 14. Fiorentina-Milan