Tolnai Népújság, 1999. október (10. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-12 / 238. szám

1999. október 12., kedd Sport 9. oldal Labdarúgó megyei II. osztály Sörös Sándor és Szántó is négyet vállalt Labdarúgás Ma döntenek az Eb-helyszínről Egészséges versenyláz jel­lemzi a magyar delegációt, amely tegnap délután meg­érkezett a németországi Aa­chenbe, ahol ma 16 órakor eldől: a közös magyar-oszt­rák, a spanyol vagy a portu­gál pályázó nyeri-e el a 2004-es labdarúgó Európa- bajnokság rendezési jogát. Bozóky Imre, a Magyar Labdarúgó Szövetség el­nöke az MTI-nek elmondta, hogy nagy izgalommal te­kint az európai szövetség (UEFA) végrehajtó bizott­ságának döntése elé. — Annyit elárulhatok, hogy közvetlenül a döntés előtti előadáson, ahol még egyszer összefoglaljuk a magyar-osztrák pályázatot, elsősorban az európai integ­rációs törekvéseket és az esetleges Eb-rendezésünk­nek a közép-kelet-európai labdarúgásra gyakorolt jó­tékony hatását emeljük ki - mondta Bozóky Imre. Missura Gábor projekti­gazgató úgy vélekedett, hogy az utolsó 24 órában rendkívüli dolog már nem nagyon történhet. — Az a legérdekesebb, hogy valamennyi pályázó magabiztos: a spanyolok a rájuk jellemző lezserséggel, mókával várják a döntést. A portugálok a viselkedésüket tekintve valamelyest vissza­fogottabbak, de lehet látni rajtuk: ők is esélyesnek ér­zik magukat. És hogy mi van velünk? Elvégeztük a ránk bízott feladatot és úgy hisszük: az osztrák és a ma­gyar lehetőségek maximu­mát hoztuk Aachenbe. Totónyeremények A 40. heti totó nyereményei a következők: 13 plusz egy találatos szelvény 5 darab, nyeremé­nyük egyenként 1.455.576 forint, Önálló 13 találatos szel­vény nem volt. 12 találatos szelvény 183 darab, nyereményük egyen­ként 13.257 forint. A 11 találatos szelvé­nyekre egyenként 1.022 fo­rintot, a 10 találatos szelvé­nyekre egyenként 237 forin­tot fizetnek. Góltotó: 6 és 5 találatos szelvény nem volt. 4 talála­tos 1 darab, nyereménye 183.218 forint. A helyes tipposzlop: x, 2, 2, 2, 1, x, 1, x, 1, 1, x, x, 1, 1. Sióagárd-Ozora 7-0 (3-0). Sióagárd, 140 néző. V: Yincze. Sióagárd: Szegletes (Neumann)- Lampert, Dom­bi, Domokos (Kilián), Fábián (Simon)- Horváth, Tóth, Kész (Paulovics), Kelemen- Sörös J. (Dér), Sörös S. Edző: Ódor László. Ozora: Papp- Brannauer, Miklós, Ortner, (Baráth), Szűcs- Siklósi, Kardos, Kovács- Trischler, Dölles (Pokomy), Tóth. Edző: ifj. Cziráki József. Az első fél­idő kiegyenlítettebb játéka után Sörös Sándor mestemégyesével örömfocit mutattak be a haza­iak. G: Sörös S. 4, Horváth 2 (egyet 11-esből) Lambert. Jók: Sörös S. (a mezőny legjobbja), Lambert, Tóth, Horváth, Sörös J., illetve Miklós, Dölles. Finta Mihály Magyarkeszi-Izmény 6-3 (4-2). Magyarkeszi, 200 néző. V: Bajor G. Magyarkeszi: Franke F.- Franke L., Barta (Orosz), Pete, Sándor- Pá- czelt, Pataki, Takács (Szabó), Macher- Teplán, Szántó. Edző: Kiss Sándor. Izmény: Arnold- Szabó, Balogh, Se­bestyén Z., Golubár- Sebes­tyén L., Marcsek, Szilágyi, Lakatos (Sebestyén V.)- Se­bestyén Cs., Savanya. Edző: Biszak Lajos. A hazaiak győ­zelemmel köszöntötték szüle­tésnapos edzőjüket. G: Szántó 4, Takács, Szabó, illetve Sava­nya, Sebestyén Cs., Sebestyén L. Jók: Szántó'vezérletével az egész hazai csapat, illetve Sa­vanya, Sebestyén Z„ Sebestyén L. Orosz Miklós Kisdorog-Majos 1-1 (1-1). Kisdorog, 200 néző. V: Csapó. Kisdorog: Kiss J.- Páli, Horváth, Misóczki II, Fábián- Forai N., Pechli, Lä­ufer (Boda), Bordi- Stölkler Á., Fazekas (Szőke). Edző: Palkó Lajos. Majos: Schan­zenbacher- Németh, Lovász, Jónás, Nagy Sz. (Dávid)- Si­mon, Bíró N., Szászi, Hadik- falvi- Schuller, Babai L. Edző: ifj. Lőrincz Antal. A hazai csapat egyenrangú ellen­Labdarúgás Üli Hoennes, a német labdarú­gás korábbi csillaga, valamint Mehmet Scholl (képünkön), a válogatott csatára egyformán a rossz jegyelosztást okolja azért, hogy a szombaton Münchenben lejátszott sorsdöntő Eb-selejte- zőn a török szurkolók létszáma messze felülmúlta a hazaiakét. A Reuters jelentése szerint a 63 572 nézőből mintegy 50 ez­ren a vendégek hívei voltak. Németországban közel 2 millió török él. fele volt a listavezetőnek, így a döntetlen igazságosnak mond­ható. G: Stölkler Á., illetve Ba­bai L. Jók: Pechli, Horváth, Páli, illetve Lovász, Simon, Bíró. Bittner Levente Cikó-Tolna 2-3 (0-1). Cikó, 100 néző. V: Sajgó. Cikó: Csibi- Herner, Márton, Farkas (Nagy), Kiszler- For- rai T. (Cseke), Forrai P., Czékmány, Kiss- Szököcs, Rónai. Edző: Pólyák Antal. Tolna: Németh- Fekete, Hor­váth, Herczig, Schäffer (Kiss Zs.)- Szegleti, Pintér, Kiss G. (Becze), Tarjáni- Fauszt, Mácsik. Edző: Kvanduk Já­nos. Kemény, küzdelmes mér­kőzésen három gólt kapott ajándékba a vendégcsapat. G: Rónai, Forrai P., illetve Má­csik, Fekete, Becze. Jók: Már­ton, Kiszler, Szököcs, Rónai, il­letve Fauszt, Fekete. Törő' István Pincehely-Hőgyész 5-0 (3-0). Pincehely, 120 néző. V: Ódor. Pincehely: Németh- Pintér, Molnár, Illés, Győré II- Kántor, Szép I, Szép II (Császár II)- Csóka, Győré I, Borbás. Edző: Szelei Ferenc. Hőgyész: Nándor- Szőcs, Maczik, Királyházi, Máté- Szabó, Grill, Bősz, Bán- Ku- rucz, Mácsik (Amma). Edző: Laki Zoltán. Jó iramú mérkő­zésen megérdemelt hazai győ­zelem. G: Győré I 3, Borbás 2. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Királyházi. Sebestyén Péter Váralj a-Tengelic 0-1 (0-0). Váralja, 250 néző. V: Mucska. Váralja: Bogos- Amrein, Feil G., Szigeti, Die­trich- Csordás (Feil T.), Sár­közi, László, Galla- Nyúl (Benkő), Schmidt (Töpfner). Edző: Bíró Gáspár. Tengelic: Mészáros- Bogyó (Nyúl), Nagy, Molnár Sz., Molnár G. (Pohner)- Lakatos, Soós (Bu­davári), Váli (Blazsek)- Vida (Budai), Rikkers, Parrag. Edző: Molnár József. A kiha­gyott váraljai helyzetek meg­bosszulták magukat. G: Vida. Jók: László, Galla, Dietrich, „Nem kellett volna engedni, hogy ilyesmi előforduljon” - fogalmazott az apai ágon török származású Scholl. Erick Rib- beck szövetségi kapitány sze­rint viszont a vendégszurkolók remek hangulatot varázsoltak. A Tagesspiegel című napilap elmarasztalta Hoennest és Schollt. „Ezek az álláspontok sokkal rosszabbak, mint ami­lyen a válogatott játéka volt. Hogyan zárhatnánk ki ajtó­szomszédunkat azért, mert nem Amrein, illetve Nagy, Molnár G., Mészáros, Rikkers. Nagy Lajos Mucsfa-Gyönk 3-2 (1-2). Mucsfa, 200 néző. V: Schaf­fer. Mucsfa: Köröndi- Rad- ványi, Búzás (Böröcz), Dobos, Végvári- Bernáth (Illés), Tóth, Gábor- Szeifert, Guzo- rán, Krum. Edző: Fláding János. Gyönk: Májer- Lódri, Müller, Bruck Z., Nedves- Bakony, Borsányi, Tor- nóczki, Szabó J.- Kiss, Szabó R. (Zuschlag). Edző: Klein András. A gyönkiek megkese­rítették a mucsfai búcsúi hangu­latot. G: Radványi 2, Tóth, il­letve Borsányi, Nedves. Jók: Radványi, Guzorán, illetve Má­jer, Tomóczki. Szikra Ferenc Csikóstőttős-Kaposszek- cső-Bátaapáti 0-1 (0-0). Csi- kóstőttős, 150 néző. V: Cso- bot. Csikóstőttős: Nyári- Martinka, Pataki, Szabó, Be- senyei- Péter, Geréd, Lódri (Szimcsák), Szekeres (Cseh K.)- Papp, Surján (Márton). Edző: Iván József. Bátaapáti: Boros- Ömböli, Molnár, Gaál, Kőkúti Zs.- Koleszár, Czalka, Kőkúti Sz. (Somor- jai)- Deák (Mester J.), Ju­hász, Mester L. (Sztojka). Edző: Juhász Béla. Továbbra is hullámvölgyben a hazai csa­pat. G: Deák. A vendégcsapat­ból Ömböli, Kőkúti Zs. és Deák dicsérhető. Papp Péter A bajnokság állása 1. Majos 10 8 2­28- 9 26 2. Bátaapáti 10 7 1 2 20-11 22 3. Tengelic 10 5 4 1 24-11 19 4. Sióagárd 10 6­4 31-16 18 5. Pincehely 10 5 2 3 19-14 17 6. Tolna 10 5 1 4 19-12 16 7. Kisdorog 9 4 4 1 17-14 16 8. Izmény 10 5 1 4 14-21 16 9. Gyönk 10 4­6 21-28 12 10. Mucsfa 10 2 5 3 15-21 11 11. Magyarkeszi 9 3 1 5 20-25 10 12. Ozora 10 3 1 6 17-27 10 13. Csikóstőttős 10 1 5 4 10-18 8 14. Cikó 9 2 2 5 8-16 8 15. Váralja 9 1 3 5 13-13 6 16. Hőgyész 10­2 8 12-32 2 Ifjúságiak: Kisdorog-Majos 2- 1, Sióagárd-Ozora 2-0, Ma- gyarkeszi-Izmény 8-0, Cikó- Tolna 3-2, Pincehely-Hőgyész 3- 5, Mucsfa-Gyönk 2-0, Vár- alja-Tengelic 0-6, Csikóstőt- tős-Bátaapáti 4-5. a németek győzelmét kívánják látni” - állt a cikkben. Török többség a lelátókon Kézilabda NB II Sziporkázó simontomyaiak Férfiak Simontornyai TC-Kapos- vár 35-26 (16-11). Simon- tornya, 200 néző. V: Ács, Báder. Simontornya: Bokor 1- Varga 10, Teimel J. 6, Teimel L. 3, Simon 2, Boros 6, Hóka 4. Csere: Pech (ka­pus), Vinczellér I. 2, Vin- czellér A. 1, Bodoki, Tenke. Edző: Teimel Lajos. A ven­dégek lendültek hamarabb já­tékba (5. perc: 1-3), hat perc múlva azonban 5-3-ra már a hazaiak vezettek. A félidő de­rekára Boros hálószaggató és Teimel J. fineszes találataival négy gólra nőtt a simontor­nyai előny (8^1). Fordulás után az agresszí­van játszó Kaposvár sokáig lépést tartott az STC-vel, de három gólnál jobban nem tudta megközelíteni. A hajrá­ban - elsősorban az igen nagy kedvvel játszó Varga élmény­számba menő góljaival - to­vább növelte előnyét a hazai gárda. Színvonalas mérkőzé­sen az STC szellemesen, időnként sziporkázó játékkal magabiztosan győzött. Jók: Bokor, Boros, Varga, Teimel J., Hóka. Varga László Barcs-Dombóvári KSK 25-23 (11-11). Barcs, 100 néző. Dombóvár: Spoljár - Heidt 3, Pajcsics 4, Kirch 3, Kézsmárki 5, Embersics, Kasza 2. Csere: Papp, Szőke, Hegyháti 6, Drüszler, Botka, Babulják, Glaub. Edző: Kővári Tamás. Az első félidő fej-fej melletti küzdelmet hozott, a 40. percig azonban négy góllal elhúzott a Barcs úgy, hogy a dombó­váriak két hétméterest is hi­báztak. Az 53. percben 20-16-os állásnál zsinórban két gólt lőttek a vendégek, és egy újabb büntetőt puskáztak el. Két perccel a lefújás előtt 23-21-es barcsi előnynél is­mét hetest hagyott ki a Dom­bóvár, a hazaiak góllal „bün­tettek”. A hajrában a DKSK még egy gólra felzárkózott, ám az egyenlítés elmaradt. Egyenlő erők küzdelméből a helyzeteit biztosabban értéke­sítő Barcs került kis győzte­sen, a dombóváriak összesen öt hétméterest hibáztak. Jók: Spoljár, Hegyháti. (pt) Nők Varga Trans-Fer UKSE Szekszárd-Terni SE Pécs- várad 22-31 (6-14). Szek- szárd, 50 néző. V: Flóris, Pass. Szekszárdi Gödrei- Dienes, Vaszari 6 (3), Mik­lós 6, Szabados 1, Kovács, Nagy. Csere: Steiner (K.) Venyercsán 5, Németh 4, Bősz, Kajos. Edző: Rácz Jó­zsef, Szalai Eszter. Az álmo­san kezdő hazaiak rengeteget hibáztak az első félidőben, így a vendégek a szünetig je­lentős előnyt szereztek. Az UKSE fiataljai a második fél­időben már egyenrangú ellen­felei voltak az egykori pécsi kézilabdázókkal felálló bara­nyaiaknak. Ezután sajnálhat­ták csak igazán első félidei gyenge teljesítményüket. Jók: Miklós, Vaszari, Venyercsán. Hévíz-Ferropatent-Szek- szárd SE 20-21 (8-10). Hé­víz, 60 néző. V: Beyer, Nagy. Szekszárdi Újvári- Kőfalvi, Samu 5, Horváth O. 3, Savanyú 3, Müller 6, Bordán. Csere: Varga R. (kapus), Simon 1, Steiner, Varga V. 3 (3). Edző: Varga Jenő, Elena Sklar. A Ferro- patent a szervezett, jó játéke­rőt képviselő hévíziek elleni színvonalas, küzdelmes mér­kőzésén a menyet és a poklot egyaránt megjárta. A szek­szárdiak a második félidő ele­jén már négy góllal is vezet­tek, s talán már elhitték, hogy zsebükben van a mérkőzés. A hazaiak azonban nem adták fel, s a játékrész közepén át­vették a vezetést. A Ferropa- tent csak feljavult védekezé­sének köszönhette, hogy a hajrában végül fordítani tu­dott. Jók: Müller, Újvári, Samu, Bordán, Varga V. Mohács-Tamási KC 21-21 (11-14). Bátaszék, 50 néző. V: Bennankné, Fo- dorné. Tamási: Siklósi- Bé­res 3, Grúber 3, Lanczki, Varga N. 6, szabó Bakos 4, Horváth V 1. Csere: Mészá­ros A. 1, Bérdi, Filótás, Kondor 3. Edző: Varga László. Az első félidőben szervezett támadójátékkal és lelkes védekezéssel a Tamási háromgólos előnyt szerzett, melyet a második félidőben ötre növelt. Ezután kapko­dó vá vált a játéka, a mohá­csiak értékesítették helyzetei­ket, míg a vendégek az utolsó percekben csak egy gólt tud­tak szerezni. Szabó Bakos sé­rülése után a Tamási nem tudta összeszedni támadójá­tékát, így a mohácsiak kie­gyenlítettek. Jók: Siklósi, Varga N. Tok Csabáné További eredmények: Csurgó-Siófok 23-30, Nagy- kanizsa-Kaposvár 30-19, Pécsvárad-Fonyód 29-26. 1. Nagykanizsa 4 4 2. Siófok 4 4 3. Ferropantent 4 3 4. Pécsvárad 4 3 5. Térni SE 4 2 6. Tamási 4 2 7. Mohács 4 ­8. Hévíz 4 1 9. Fonyód 4 1 10. Kaposvár 4 1 11. Csurgó 4 ­12. UKSE 4 ­_ _ 116- 86 8­­96- 81 8 1­89- 81 7­1 91- 87 6 1 1 91- 89 5 1 1 83- 82 5 2 2 77- 79 2­3 97-100 2­3 82- 86 2­3 78- 96 2 1 3 91-101 1­4 92-122­A megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokságból jelentjük Féltucattal élre ugrott a Harc Déli csoport Harc-Mőcsény 6-3 (4-0). Harc, 100 néző. V: Nagy. Biz­tos hazai győzelem. G: Kresz, Orosz 2-2, Lengyel, Nagy Zs. (öngól), illetve Nagy Zs. 3. Jók: Elmont, Bottyán, Balogh, il­letve Nagy Zs., János G. Báta-Gerjen 1-1 (1-1). Báta, 60 néző. V: Petrovics. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a játéka képe alapján igaz­ságos döntetlen született. G: Schaffer, illetve Kovács. Jók: Braun A., Andrási, Schaffer, il­letve Kertész, Nyúl, Kovács. Tolna II-Závod 2-0 (2-0). Tolna, 80 néző. V: Szakács. Nagy küzdelemben megérde­melten nyert a hazai csapat. G: Izsák, Gödör. Jók: Nagyváradi, Dömötör, Izsák, Rusznák, il­letve Póti, Jordáki. Mórágy-Szálka 3-4 (1-1). Mórágy, 100 néző. V: Csi- szolszky. Gyenge játékvezetés kihagyott hazai helyzetekkel. G: Miskolczi, Dér, Csipák, il­letve Földesi I. 2, Földesi J., Orbán. Jók: Csipák, Miskolczi, illetve Komjáti vezérletével az egész vendégcsapat. Bonyhádvarasd-Bonyhád- börzsöny 0-5 (0-3). Bonyhád- varasd, 50 néző. V: Palkó. A három pont sorsa már az első félidőben eldőlt. G: Lorencz 2, László J., Tölgyesi, Vértes. Jók: Lángi, Gáspár, illetve Nagy, Tölgyesi, Halász, Papp, Lorencz. Alsónána-Fadd 2-2 (1-1). Alsónána, 70 néző. V: Vágner. Jó iramú mérkőzésen igazságos pontosztozkodás. G: Orbán, Horváth, illetve Sági P., Vörös. Jók: Nyíregyházi, Horváth, Joó A., illetve Ádám, Horváth, Doszpod. A Györe-Lengyel mérkő­zés 0-3-nál a 65. percben fél­beszakadt. A hazai játékosok egy lesgyanús gólt vitatva neki­rontottak a játékvezetőnek, aki lefújta a mérkőzést. Északi csoport Pálfa-Dunafóldvári STE 3-3 (1-1). Pálfa, 150 néző. V: Mol­nár. Jó iramú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen. G: Deres 2, Maráczi, illetve Süvöltős, Les­nyik, Onghi. Jók: Maráczi, Ko­vács, Molnár, illetve Tarafás, Dunai, Lesnyik. Kocsola-Iregszemcse 3-0 (1-0). Kocsola, 80 néző. V: Bauer. A helyzetek alapján megérdemelten nyert a hazai csapat. G: Somogyi 2, Müller. Jók: Kiss, Somogyi, Hartung, illetve Kántor, Kanyó. T olnanémedi-Pusztahen- cse 2-4 (1-1). Tolnanémedi, 60 néző. V: Varga. Jó iramú mér­kőzésen megérdemelt ven­déggyőzelem. G: Szabó, Kö­kény, illetve Borza 2, Porga, Sáfrány. Jók: Gosztola, illetve az egész vendégcsapat. Nak-Dalmand 4-3 (2-0). Nak, 150 néző. V: Nagy. A má­sodik félidőre a leengedő haza­iak saját maguk számára tették nehézzé a mérkőzést. G: Miko- lics 3, Németh, illetve Schiffer 2, Berki. Jók: Mikolics, Buda, Tóth, illetve Berki, Schiffer, Balogh, Török. Madocsa-Németkér 7-1 (2-0). Madocsa, 150 néző. V: Nyitrai. A kiválóan játszó haza­iak fokozatosan őrölték fel a vendégek ellenállását. G: Árki 3, Böde 2, Somogyi, Kovács, il­letve Fülöp. Jók: Somogyi ve­zérletével az egész hazai csa­pat, ill. Licker, Pomozi, Fülöp. Kéty-Kölesd 1-2 (l-O). Kéty, 100 néző. V: Maraszin. Jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen a nagyobb játékerőt képvi­selő vendégek győztek. G: Ja­kab (11-esből), illetve‘Nagy 2. Jók: Turbuk, Bogos G., Gang­loff, illetve az egész vendég­csapat. Szedres-Szakcs 4-1 (1-1). Szedres, 120 néző. V: Be- senczi. Megérdemelt a hazaiak nagyarányú győzelme. G: Bíró I 3, Fauszt, illetve őri. A hazai­aktól Bíró I, Bíró II, Farkas 1, Farkas II és Kispál dicsérhető. Déli csoport 1. Harc 10 7 2 1 31-27 23 2. Bogyiszló 9 7­2 26-10 21 3. B.börzsöny 9 6 2 1 22-12 20 4. Tolna II 10 6 2 2 24-15 20 5. Fadd 10 6 1 3 22-16 19 6. Mórágy 9 5 1 3 34-20 16 7. Gerjen 10 4 3 3 26-18 15 8. Báta 10 4 3 3 24-17 15 9. Závod 10 5­5 25-23 15 10. Szálka 9 4 2 3 18-li 14 11. Alsónána 9 2 1 6 26-35 7 12. Lengyel* 8 2 1 5 14-11 5 13. Mőcsény 10 1 2 7 14-29 5 14. B.varasd 9 1­8 3-43 3 15. Győré 8 ­­8 8-30­* = 2 büntetőpont levonva Északi csoport 1. Madocsa 8 6 2 ­32-16 20 2. Dunaföldvár 11 [ 9 6 1 2 24-14 19 3. Kölesd 8 6­2 18-12 18 4. Pálfa 9 5 2 2 33-17 17 5. Kocsola 9 5 1 3 19-18 16 6. Nak 9 4 2 3 22-17 14 7. Pusztahencse 9 4 2 3 19-14 14 8. Dalmand 9 4 1 4 16-17 13 9. Németkér 9 3 3 3 18-18 12 10. Iregszemcse 9 4­5 20-23 12 11. Szakcs 9 2 2 5 14-25 8 12. Szedres 9 2­7 13-27 6 13. Tolnanémedi 9 2­7 21-38 6 14. Kéty 9 ­2 7 6-19 2