Tolnai Népújság, 1999. augusztus (10. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-02 / 178. szám

8. oldal Sport 1999. augusztus 2., hétfő IV. nemzetközi röplabdás találkozó, Bonyhád A mozgás, a jókedv víkendje A negyedik bonyhádi röplab­dás találkozó nemzetközivé nőtte ki magát, hiszen az IFOR katonáinak vendégjá­téka után az idén osztrák és horvát „civilek” is pályára léptek a völgységi városban. Istenes László, a rendezvény főszervezője jó viszonyban le­het az égiekkel, hiszen a hétvé­ginél kedvezőbb időjárást ren­delni sem lehetett volna. A nap­sütés azonban csak „kellék”, a legfontosabb, hogy a negyedik alkalommal megrendezett röp­labdás találkozón minden eddi­ginél több ember sportolt, és érezte jól magát. Az idei ren­dezvényre Soprontól Miskol- cig, Szegedtől Keszthelyig az ország minden tájáról érkeztek csapatok. Voltak visszajáró vendégek, mint a bajaiak, s akadtak - mint a veszprémiek -, akik először látogattak Bonyhádra. A szervezők adatai alapján 54 csapat adta le a nevezését, ez az átfedéseket is figyelembe véve mintegy 270-300 játékost jelentett. Az együttesek három kategóriában vetélkedtek: a hat és négy fős vegyes csapatok a hagyományos-, míg a párosok strandröplabdában mérték ösz- sze tudásukat. Mivel minden egyes gárda legalább nyolc-tíz mérkőzést játszott, a több száz kilométert utazóknak is megéri a völgységi városba jönni. A mérkőzéseket „esztrád műsor” kísérte, vasárnap délben pedig igazi kuriózummal várták az érdeklődőket a szervezők: az extrém-sportok világbajnokait felvonultató magyar Vans Demo Team tartott nagy sikerű görkorcsolya- és BMX-bemuta- tót. (fekete) Eredmények, Mix-kategó- ria (6 fő): 1. Hű-ha, 2. Keszt­hely, 3. Arc. Strandröplabda: 1. Tohu- vabohu, 2. Szőrös dagadék, 3. Hurican. JOOe 1 millió Posta Bank személyi hitel Kölcsön igényei szerint! Post aBank és Takarékpénztár Rt. Arra fordítja, amire akarja! $Í< ' *; ,ívV ► Gyors elbírálás ► 6-36 hónapra ► Kamatkedvezmény A Postaßanir új személyi hitele gyors megoldást kínál a régóta tervezett vagy nem várt kiadások fedezésére: 100 ezer és 1 millió forint közötti összegben minimum 6, maximum 36 hónapos futamidővel gyors, 3 munkanapon belüli hitelbírálat után bármilyen célra igénybe veheti Posta Bank lakossági folyószámlával rendelkező ügyfeleinknek további kedvezményeket is biztosítunk: ► 2%-kal alacsonyabb kezelési költség ► 1%-kal kisebb hitelkamat ► nincs folyósítási jutalék A Postaßanir személyi és folyószámlahitelt arra fordítja, amire akarja! A hitelek a bank fiókjaiban és kirendeltségein, valamint a postai „kék sarkokban" igényelhetőek. ©Hitel info: 06-80-200-345 Labdarúgó Magyar Kupa, 4. csoport, 2. forduló Varga góllal mutatkozott be Atomerőmű SE- Videoton 1-1 (0-1) Paks, 400 néző. V: Szök- rény. Paks: Mausz- Magócs (Aradi, 75.), Benedeczki, Debreczeni- Volár, Jávorka (Mersich, 67.), Mészáros, Majsai- Szabadi (Wolf, 46.), Varga, Kiss T. Edző: Patkós István. Videoton: Németh G.- Csordás, Udvari, Tóth A. (Csató, 46.), Gáspár- Szalai (Fodor, 46.), Lendvai, Török (Bancsa, 69.), Né­meth T.- Kiss I., Horváth. Edző: Csank János. A 17. percben Gáspár ke­rült helyzetbe, de 15 méterről a jobb kapufát találta telibe. A 35. percben Kiss I. remek labdával ugratta ki középen Györököt, s a felfutó közép­pályás 14 méterről nagy gólt lőtt a jobb sarokba. 0-1. A 39. percben Szalai beadását Né­meth T. 12 méterről kapásból kapura lőtte, de Mausz spár­gázva hárította a lövést. A 49. percben Jávorka szabadrú­gása után Varga 15 méterről alig lőtt kapu mellé. A 76. percben Lendvai húzta meg a jobb oldalt, beadását Kiss I. fél fordulatból, 10 méterről kapu mellé durrantotta. A 89. percben Kiss T. szöglete után Varga 5 méterről fejelt a há­lóba. 1-1. Az első játékrészben jó iramú, lüktető játék folyt a pályán, némi fehérvári fö­lénnyel. Szünet után a haza­iak léptek fel támadólag, de támadásaikban kevés volt az átütő erő. Az utolsó 10 percben nagy hajrát nyitott a Videoton, de gólt a haza­iak szereztek. Jók: Volár, Mészáros, Majsai, Kiss T., Varga, Benedeczki, illetve Gáspár, Németh T. Patkós István:— Nagyon kevés hiányzott a még na­gyobb meglepetéstől. Végig óriási lelkesedéssel és he­lyenként jól játszottunk. Csank János: — Jól ját­szott a Paks, a csapatom vi­szont még keresi önmagát. Mindkét oldalon adódtak helyzetek, s egy fejesgól megmentette a hazai csapatot a vereségtől. Zerza József Győrök mintaszerű, jobblábas lövésével szerzett vezetést a székesfehérvári együttes fotó: bakó jenő Labdarúgó előkészületi mérkőzések Öt-egy, a legnépszerűbb Paksi SE-Bölcske 5-1 (1-0). Paks, 250 néző. V: Bencsik. Paks: Pokomi T- Jenei- Borsi, Ledneczki, Prantner (Pintér)- Rupa (Szilágyi), Kasza, Taba, Nagy Zs. (Sza­kács)- Radies, Kindl (Far­sang). Edző: Haaz Ferenc. Bölcske: Süvöltős- Tóth S., Tóth R., Törjék, Somogyi- Szili (Gerzsei), Pokomi G., Lacza, Tamai (Bujdos)- Rácz (Sulák), Szauer (Kovács). Edző: Blatt Pál. Szünet utáni jó játékukkal a hazaiak bizto­san nyertek. G: Kasza 2, Ra­dies (11 -esből), Farsang, Szi­lágyi, illetve Lacza. Dunaszentgyörgy-Szek- szárdi UFC 1-2 (0-2). Duna- szentgyörgy, 100 néző. V: Kertész. Dunaszentgyörgy: Szlanyinka- Mosonyi, Hor­váth J„ Horváth G„ Kovács G. (Wiesner)- Rogács, Do­monkos, Magyar, Klein- Krepsz (Dienes), Horváth L. Játékos-edző: Dienes Pál. Szekszárd: Blazsó (Horváth B.)- Bojás (Major), Fehér A., Kiss Cs - Tóth V. (Kiss J.), Mészáros, Veres (Novák), Boros, Vesztergombi (Ga­lambos G.)- Máté, Galambos J. (Tóth A.). Játékos-edző: Kiss János. A szombati fut- ballmatinén a korábban éb­redő szekszárdiak jobban használták ki helyzeteiket. G: Galambos J., Veres, illetve Horváth L. (11-esből). Bátaszék-Mohács 3-3 (1-2). Bátaszék, 200 néző. V: Csapó. Bátaszék: Grill- Ha- uwasser, Varga, Makk P., Nagyfalusi L- Kiss N. (Ko­vács L.), Pilisi, Nagy G., Sza­bados- Szűcs, Márton. Edző: Illés Béla. Mohács: Hegyvári (Szabó)- Jakab, Hári, Faludi (Pávkovics), Krizmanics- Pe- terke, Kajtár (Gál), Illés, Bó- dis (Kovács K.)- Diósi (Schellenberger), Bogos (Domokos). Edző: Megyeri Károly. A helyzetei alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. G: Pilisi 2, Szabados, illetve Bogos 3. Mórágy-Bátaszék (M (0-3). Mórágy, 150 néző. V: Lerch. A mérkőzést végig irányító vendégek nagyobb arányú győzelmét Dér kapus akadályozta meg. G: Márton, Nagy G., Pilisi, Orsós. Tamási-Dombóvári FC- Aramis For Men 0-3 (0-1). Tamási, 100 néző. V: Petki. G: Korosecz 2, Ötvös. Váralja-Nagymányok 3-0 (2-0). Váralja, 300 néző. V: Ereth. A jobban játszó csapat győzött. G: Nyúl, Schmidt, Bíró R. (öngól). Majos-Kisdorog 5-1 (2-0). Majos, 100 néző. V: Bonyai. A végig fölényben játszó hazaiak megérdemelten győztek. G: Babai N., Babai L., Lovász, Bíró, Boros, il­letve Stölkler. Kajdacs-Pálfa 5-1 (1-1). Kajdacs, 300 néző. V: Zámbó. A jobb erőnlét dön­tött. G: Fritz, Hencz, Márkus, Lacza, Kovács L., ill. Deres. Régió-kupa: Ko­csola-Csikóstőttős-Kaposz- szekcso 5-0 (1-0). G: Müller 3, Czeglédi 2. Dalmand-Iz- mény 5-2 (2-0). G: Tóth 2, Bodakos, Csordás, Schiffer, ill. Balogh, Globár. (A helyosztókról lapzártáig nem érkezett jelentés. )