Tolnai Népújság, 1999. április (10. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-26 / 96. szám

8. oldal Sport 1999. április 26., hétfő Labdarúgó NB III, Dráva-csoport Csak Bonyhádon örülhettek Bonyhád Agraco- Mohács 2-0 (1-0) Bonyhád, 300 néző. V: Pecsét. Bonyhád: Száka- Szlama (Walter), Hopp K., Brunner, Hopp R. (Dani)- Bencze, Tóth, Tálas, Biliczki- Molnár (Csende), Köllő. Edző: Lanczki Gusztáv. Mohács: Hegyvári- Jakab, Faludi, Krizmanics, Házi- Diósi (Il­lés), Jancsarics, Szabó (Me­gyeri), Peterke- Gál, Kovács. Játékos-edző: Megyeri Ká­roly. A mezőnyfölényben ját­szó bonyhádiak a 25. percben szereztek vezetést: Tálas átadá­sával Köllő lépett ki a védők közül, elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett, és közelről a há­lóba gurított. 1-0. A 84. perc­ben Tóth-Köllő-Dani volt a labda útja, utóbbi 5 méterről a tehetetlen Hegyvári mellett be­biztosította a hazai győzelmet. 2-0. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a több gólhelyzete közül kettőt értékesítő hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a pontokat. Jók: Brun­ner, Tóth, Köllő, illetve Ko­vács, Peterke, Faludi. Kiszler Ferenc MÁV ÍVTE-Dombóvári FC- Aramis For Men 2-1 (0-0) Nagykanizsa, 200 néző. V: Vencel. MÁV NTE: Horváth G.- Nagy T., Kalinics, Beke, Visnovics- Farkas, Kovács J., Balogh A., Dezső- Borda, Papp (Rudolf). Edző: Szalai Zoltán. Dombóvár: Szaba­dos- Mayer, Foki, Vincze- Horváth Ä., Ötvös, Savanyú, Korcsmár (Tóth T.), Kádár (Nagy)- Schmidt, Somodi (Szabotin). Edző: Lőrincz Sándor. A 70. percben a hazai védők bizonytalankodtak, a szemfüles Schmidt lecsapott a labdára, elvitte a kivetődő Hor­váth G. mellett, és az üres ka­puba lőtt. 0-1. A 78. percben Balogh A. jobb oldali szabad­rúgását a jókor érkező Kovács J. nyolc méterről védhetetlenül fejelte a léc alá. 1-1. A 90. percben kapu előtti kavarodás­ban Borda a kiugró Balogh elé játszott, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt. 2-1. A sok helyzetet kihagyó nagykanizsaiak csak az utolsó percben lőtt góllal tartották ott­hon mindhárom bajnoki pontot. Jók: Farkas, Visnovics, Kovács J., Balogh A., illetve Schmidt, Somodi, Vincze. Paksi SE-Dunaszentgyörgy 2-2 (1-2) Paks, 700 néző. V: Sebestyén. Paks: Szlanyinka- Borsi (Szendrei), Prantner, Somo­gyi V., Kródi- Farsang, Fü­redi, Péter (Taba), Nagy Zs. (Szilágyi)- Radics, Csizma­dia. Edző: Haraszti Zsolt. Dunaszentgyörgy: Weisz­Horváth J.- Wiesner, Takács, Fazekas- Kiss (Dienes), Ro- gács, Mosonyi, Mizser- Hor­váth L., Magyar. Játékos­edző: Dienes Pál. A 6. percben egy előrevágott labdára Borsi rácsapott, s a játékszert elhúzva Weisz mellett 10 méterről az üres kapuba gurított. 1-0. Öt perccel később a hazai védők asszisztálásával Magyar 12 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt. 1-1. A 35. percben Péter el­adott labdájával Horváth László kapura húzott, s 25 mé­terről Szlanyinka fölött a jobb felső sarokba lőtt. 1-2. Az 55. percben a védőkről lepattanó labdából Csizmadia a felső lé­cet találta telibe. A hazaiak nagy nyomása a 83. percben góllá érett: Csizmadia beadását Szilágyi 5 méterről juttatta a hálóba. 2-2. Második félidei játékuk alap­ján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Füredi, Kródi, Szilágyi, Prantner, il­letve Rogács, Fazekas, Horváth L., Magyar. Zerza József Pécsi Postás-Bátaszék 3-1 (1-1) Pécs, 100 néző. V: Balogh. Pécs: Horváth- Éles (Jorda- nov), Nagy, Zámbó, Hofec- ker- Lieber, Vessző, Hegedűs (Csordás), Kovács Z.- Koll- mann (Kiszely), Balázs. Edző: Csordás István. Bátaszék: Szőcs- Takács (Botos), Hau- wasser, Sárközi, Szabados- Hosszú, Rupa, Baumann, Pankovics- Péter, Kovács Cs. Játékos-edző: Szabados Ti­bor. A 7. percben Hofecker a bal oldalon több csellel betört a 16- oson belülre, és a jobb sarokba lőtt. 1-0. A 41. percben Hosszú jó labdát adott Péternek, s a csa­tár 8 méterről a kapu jobb sar­kába lőtt 1—1. A 60. percben 35 méteres hazai szabadrúgásból Kovács Balázs elé gurított, aki a jobb felső sarokba bombázott. 2-1. A 72. percben Kiszely jobbol­dali beadását Balázs megcsúsz­tatta, Lieber egy méterről az üres kapuba továbbított. 3-1. A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat rászolgált a győze­lemre. Jók: Horváth, Nagy, Kovács, Balázs, illetve Hau- wasser, Péter. Sági István További eredmények: Bala- tonföldvár-Balatonlelle 0-5, Marcali-Balatonfüred 1-0, Ti- hany-Kaposfüred 3-0, Nagy- atád-Harkány 1-0. Ifjúsági mérkőzések: Paksi SE-Dunaszentgyörgy 1-2, Bonyhád-Mohács 2-0, MÁV NTE-Dombóvár 3-2, Pécsi Postás-Bátaszék 0-1. Férfi kosárlabda NB I, rájátszás a 3. helyért Negyedikként zárt az ASE Stumbrys (labdával) a szünetig 16 pontig jutott fotó: ótós Matáv SE Pécs- Atomerőmű SE 93-84 (36-41) Pécs, 3000 néző. V: dr. Valo- vics, Szamos. Matáv Pécs: Mészáros (5), MCMAHAN (30), CZIGLER (13), KEN­NEDY (23/6), Csirke (10/3). Csere: Vukazics (-), BA­KONYI (12). Edző: Rab Gyula. Atomerőmű SE: Vi- sockas (13), STUMBRYS (18/3), Gulyás (20), LUK- MINAS (23/6), Boros (2). Csere: MÉRÉSZ (8/6), Szi­geti (-). Edző: Rezák László. Az eredmény alakulása: 5. perc: 13-9, 10. p.: 22-27, 15. p.: 27-38, 25. p.: 50-46, 30.p.: 65-59, 35. p.: 75-72, 37. p: 79-72. Az utolsó bajnoki. Történe­tük legsikeresebb idényét pro­dukáló atomosok az alapcél­ként meghatározott négy közé jutást teljesítették, ám a finálé­ról lemaradtak. Azon a bizo­nyos utolsó, vasárnapi bajno­kin a bronzéremért küzdhettek az esélyesebbnek tartott pé­csiek otthonában. Két hazai dupla után a har­madik percben litván pontok­kal (Stumbrys, Lukminas) egyenlített az ASE. A közepes iramú találkozón rendre a Ma­táv jutott előnyhöz, a paksiak egyenlítgettek, többször épp vendéglátóik fegyverével, a le- indításokkal élve (6. perc: 15-15). A Lukminas, Boros, Stumbrys, Visockas, Gulyás kezdő ötössel legközelebb ki tudja mikor pályára lépő ven­dégek nyugodtan kosárlabdáz­tak. Gulyás elrontott zsákolási kísérlete után Stumbrys triplá­jával a 9. percben vezetett elő­ször az atomos gárda (20-22). Lukminas is bedobott egy trip­lát, majd Gulyás feledtette előző bakiját, s már öt ponttal ment az Atom. A pécsiek so­kat pontatlankodtak, ráadásul a lepattanók szinte kivétel nélkül Gulyásék kezében lan­doltak, így az ASE játékába is belefért egy-két hiba. Az ösz- szehangoltabb, fegyelmezet­tebb paksiak a 16. percben a vezéregyéniségnek bizonyuló Stumbrys büntetőivel már 40-27-re vezettek. Az élette­lennek tűnő Matáv az első fél­idő utolsó két percben feléb­redt álmából, és látótávolsá­gon belülre került. Szünet után, két perc alatt „elpárolgott” a vendégek elő­nye. Beindult a Matáv, az ASE ízelítőt kapott a pécsiek félelmetes gyors indulásaiból (24. perc: 48^14). Alakításai­val McMahan felvillanyozta a hazai publikumot. A 27. perc­ben elszabadult pokol a csar­nokban, Czigler „sapkázta meg” a szorításában keveset mutató Gulyást. A játékveze­tők szabálytalanságot láttak, az egyik reklamáló pécsi ve­zető pedig befutott a pályára, amiért csapata technikaival bűnhődött. Más kérdés, hogy Gulyás négy büntetőjéből csak kettőt értékesített. A felforró­sodott hangulat ellenére a pak­siak nem estek össze, ám bün­tetőiket kihagyták és McMa- hannal egyszerűen nem bírtak, az amerikai játékos tetszés szerint érte el pontjait. A 31. percben ritkán látható jelenet zajlott le: az alapvonalról jö­hettek a hazaiak, McMahan rádobta a labdát Stumbrysra, a visszapattanót pedig nemes egyszerűséggel bezsákolta. A paksiak hátrányuk ellenére kapaszkodtak, Mérész két trip­lájával két perc múlva öt pon­ton belülre kerültek (71^67). Mindkét csapatjátékosai sokat kapkodtak, az utolsó öt percet három pontos hazai előnnyel kezdték az együttesek. Két el­rontott paksi támadás után hét lett közte (79-72). Mérész há­rompontos-kísérleténél 83-76-nál kitáncolt a labda a gyűrűből, majd újabb két ak­ciót hibáztak el a vendégek. A 39. percben Kennedy triplájá­val végleg eldőlt a mérkőzés és egyben a bronzérem sorsa. A mérkőzés hűen tükrözte az atomosok egész éves baj­noki szereplését. A paksiak összességében jó teljesít­ményt nyújtottak, a nagyobb sikerhez ezúttal is csak az a bizonyos kevés plusz hiány­zott. Rab Gyula: — A harma­dik közösen eltöltött esztendő végére dobogóra kerültünk. Mindenkinek köszönöm, aki ebben segített csapatunknak. Rezák László: — Az év­közi nehézségek ellenére tel­jesítettük célkitűzésünket, kö­szönöm a játékosok munkáját, s közönségünk mindvégig ki­tartó, lelkes buzdítását. A két nyert mérkó'zésig tartó párharcot 2-1-re a Matáv Pécs nyerte. ifj. Teszler Vendel További eredmény: Döntő, harmadik mérkőzés: Albacomp-SZÜV-Falco KC 87-78 (3-0). A bajnokság végeredmé­nye a 3-8. helyig: 3. Matáv SE Pécs, 4. Atomerőmű SE, 5. Marc-Körmend, 6. Soproni Ászok, 7. Szolnoki Olaj, 8. ZTE KK. Női NB I: Rájátszás, első mérkőzések: A döntőben: GYSEV-Ringa-PVSK-MiZo 64-57. A 3. helyért: DKSK-Bor- sodChem-B SE-ESM A 65-67. Labdarúgó profi liga Botlott az éllovas MTK-Haladás 2-4 (0-1). Hungária körút, 1500 néző. V: Kiss G. G: Preisinger a 64. és a 90., illetve Molnár (öngól) a 14., Kovács a 48., Tóth P. a 80., Bonchis a 84. percben. Győri ETO-Ferencváros 1-2 (0-1). Győr, 20 000 néző. V: Szarka. G: Somogyi a 85., il­letve Bükszegi a 3., Jagodics a 92. percben. Ujpest-Videoton 1-0 (1-0). Megyeri út, 2000 néző. V: Csema. G: Tóth a 12. percben. BVSC-Dunaferr 3-2 (0-1). Szőnyi út, 500 néző. V: Hosszú G: Rósa a 49., Détári az 58. és a 63., illetve Dudás a 21., Nagy T. a 74. percben. Siófok-Vasas 2-3 (1-1). Siófok, 2500 néző. V: Juhos. G: Csoknay a 14., Sallai a 67., il­letve Szilveszter a 33., Juhár a 90., Sowunmi a 92. percben. ZTE-Vác 2-2 (0-1). Zala­egerszeg, 9000 néző. V: Sóthy. G: Casoltan az 52., Kámán (11- esből) a 72., ill. Horváth a 23., Nagy (1 l-esből) a 93. percben. Gázszer FC-Kispest 0-0. Akasztó, 1000 néző. V: Tóth V. Debrecen-Nyíregyháza 2-0 (2-0). Debrecen, 6000 néző. V: Pillér. G: Ilea a 29. és a 33. percben. III. Kerület-Diósgyőr 1-2 (1-1). Hévízi út, 1500 néző. V: Arany. G: Wukovics a 23., il­letve Domokos a 10. és az 57. percben. Labdarúgó NB I Szeged-Tiszavasvári 0-0, Ka- posvár-PMFC 4—2, Matáv Sop- ron-Szolnok 2-1, Tiszaújvá- ros-Tiszakécske 3-0, Békés- csaba-Soproni FAC 2-0, De- mecser-Erd 1-0, Komló-So- roksár 1-1. A Tatabánya- Nagykanizsa mérkőzés félbe­szakadt, a Kecskemét-Salgó- tarján és a Hajdúszoboszló- Komárom találkozó elmaradt. Útmutató, sorselemzés Tarot kártyával Herczeg Kata segítségével. (D 06-90-330 513 Mit pletykálnak a sztárokról és mit mondanak a sztárok önmagukról? Exkluzív interjúk! Minden héten új hírek kedvenceikről! 0 06-90-330 516 Címűnk: Axel Springer-Budapest Kiadpí Kft Audlotex 1539 Bp. Rt. 591. Hívás díja: 68 Ft + Wperc Tolna Maraton nemzetközi kajak-kenu regatta Külön hajóban a világbajnok pár A mostoha, esős időjárás elle­nére szépszámú mezőny gyűlt össze szombaton a Tolna Ma­raton idénynyitó kajak-kenu versenyen. A jugoszláviai Bácskapa- lánk, valamint a szlovén Adrian Ankarán és Zustema sportolói­nak részvételével nemzetközivé lett, jubileumi huszadik tolnai viadal nagyszerű küzdelmeket hozott, a győzelmekből me­gyénk reprezentánsai, a tolna­iak és a paksiak is alaposan ki­vették részüket. Az atomosok jó szereplését némileg beárnyékolta, hogy a férfi kenu egyesben az élen evező Feil Imre, Kozmann György és Fehér Imre a cél előtt bevárta egymást és össze­kapaszkodva egyszerre haladt át a célvonalon. Ä versenybíró­ság sportszerűtlen versenyzés miatt megfosztotta helyezésük­től a paksiakat. A házigazdák maratoni vi­lágbajnok kajakkettősének tag­jai ezúttal külön hajó(k)ban eveztek, ám Jámbor Attila és Szakály Viktor a 10 km-es egyesben így sem talált legyő­zőre, pedig olyan üldözőik vol­tak, mint a klasszikus világver­senyeken általában döntős szerb Janics fivérek. A Tolna megyei dobogó­sok: Mk-1 gyermek lány 2 km, 87-88: 1. Boros Erika (ASE). Mk-1 kölyök fiú, 5 km ’86: 3. Meiszter Ervin (Tolnatext). K-l serdülő lány, 10 km, ’83: 1. Bartha Nikolett (Tolna­text). ’84: 1. Fenyvesi Judit, 2. Reményi Veronika (mindkettő ASE), 3. Schmidt Krisztina (Tolnatext). K-l serdülő fiú 10 km, ’83: 1. Barina Balázs, 2. Kozma Zoltán (mindkettő Tolnatext). ’84: 1. Boros Gergely (Atom SE), 2. Kovács Krisztián, 3. In­ger Viktor (mindkettő Tolna­text). K-l, női felnőtt 10 km: 1. Remete Sára, 3. Hupczik And­rea (mindkettő Tolnatext). K-l férfi ifi, 10 km: 3. Mát­rai Zsolt (Tolnatext). K-l férfi felnőtt, 10 km: 1. Jámbor Attila, 2. Szakály Vik­tor (mindkettő Tolnatext). (rónai) ha legkésőbb április 28-ig beküldi levélben a kiadó címére: 7100 Szekszárd, Liszt Ferenc tér 3. a szelvényt kitöltve, a 200 Ft befizetését igazoló feladóvevénnyel együtt, üdvözletét, jókívánságait a Tolnai Népújság Vasárnap Reggel május 2-i anyák napi számában megjelentetjük újságunkban. ANYAK NAPJARA megrendelem az alábbi üzenetet: _ Feladó neve: Lakcíme: