Tolnai Népújság, 1999. március (10. évfolyam, 50-75. szám)

1999-03-01 / 50. szám

1999. március 1., hétfő Sport 7. oldal Női kosárlabda NB I Az évad zakója Pécsett Labdarúgó előkészületi mérkőzések Paksi SE: két nap alatt egy tucat PVSK-MiZo- KSC Dalmand Rt.- Top Center Szekszárd 103-46 (52-17) Pécs, 2000 néző. V: Bagi, Kovács Z. PVSK: Balázs (9), Zsolnai (14), GRUBIN (26/3), Csák (5), VI- LUTYTE (20/3). Csere: McKenzie (8), Donkó (5/3), Darida (6/6), Keller (10), Burgmann (-). Edző: Rát- géber László. Szekszárd: Kardakova (2), Madaras (2) , Krasznai (7), Russai (3/3), RÁTVAY (15). Csere: Szopelkina (14), Császár (3) , Sibalin (-), Bihari (-). Edző: Simon Zsolt. Az eredmény alakulása: 6. p.: 15-6, 14. p.: 40-10, 25. p.: 65-21, 32. p : 85-33. A szekszárdiak megillető- döttségét kihasználva gyorsan elhúzott a PVSK. A 8. perc­ben Simon edző már a máso­dik idejét is kikérte, nem sok sikerrel, mivel a KSC nyolc percen keresztül képtelen volt áttörni a pécsiek ragyogó vé­dekezését és a gyűrűbe beta­lálni. A cserék sem sokat segí­tettek, a hazaiak összes akció­jukat kosárral fejezték be, a vendégek pedig elképzelés nélkül támadtak és rendkívül pontatlanul dobtak. A második félidő elején Rátgéber edző csikócsapatát küldte a pályára, de ez sem je­lentett törést a PVSK játéká­ban. A szekszárdiak minden kosarára a hazaiak kettővel válaszoltak. Rátvay pontjai­val valamelyest javult a ven­dégek dobóteljesítménye, de a KSC így is az évad legna­gyobb zakóját szenvedte el. Rátgéber László: — A mai mérkőzést a KSC nagyon gyorsan feladta. Simon Zsolt: — Sajnos, nem tudtuk megismételni a Magyar Kupa-beli teljesítmé­nyünket. Támadásban és vé­dekezésben is csődöt mond­tunk. Földesi József Paksi SE-Kalocsa 3-2 (2-1). Paks, 100 néző. V: Molnár. Paks: Szlanyinka (Almási)- Somogyi J. (Péter), Jenei, Borsi (Szilágyi)- Nagy Zs., Prantner, Somogyi V., Csiz­madia (Taba)- Kindl, Radies (Szendrei), Farsang (Kródi). Edző: Haraszti Zsolt. A jól előkészített pályán lejátszott közepes iramú mérkőzésen a hazaiak biztosan nyertek az NB Il-es Kalocsa ellen. G: Farsang, Nagy Zs., Somogyi V., illetve Kovács, Balogh. Jerking-Szekszárd UFC- Bátaszék 3-1 (1-1). Szek­szárd, 50 néző. V: Dárdai. Szekszárd: Horváth B. (Pó­lyák)- Nagyfalusi L, Pilisi, Bojás, Nagyfalusi L. (Tóth P.)- Forrai (Horváth E.), Farkas (Demkó), Kvanduk, Pusztai (Galambos)- Ger­gely, Boros. Edző: Teszler Vendel. Bátaszék: Szőcs (Grill)- Kovács L., Takács, Kis T., Kovács Cs.- Bau­mann, Rupa, Péter, Szaba­dos- Somorjai (Kis M.), Már­ton. Játékos-edző: Szabados Tibor. A játékosok testi épsé­gét veszélyeztető salakos pá­lyán lejátszott mérkőzés kie­gyenlített első negyvenöt perce A Dunaferr SE Bajnokok Li- gája-negyeddöntő első mérkő­zésén otthonában öt góllal le­győzte a dán Ikast FS gárdáját. Dunaferr SE-Ikast FS (dán) 28-23 (13-10). Ld: Ra- dulovics 12, Siti 6, Balogh 4, Mátéfi 3, illetve A. Eriksson 6, Duagaard, Kjaelgaard, K. An­dersen 4-4, A. Nielsen 3. A Dunaferr 4-1-re elhúzott, de az Ikast indítások révén után fölénybe kerültek a házi­gazdák. G: Gergely 2, Tóth P., illetve Péter. Dombóvári FC-Aramis For Men-Bóly 3-0 (1-0). Dombó­vár, 100 néző. V: Tóth. Dom­bóvár: Bontovics (Szabados)- Ötvös, Foki, Korcsmár, Vincze- Savanyu, Kádár, Schmidt, Korosecz- Horváth A. , Szabotin (Steiger). Boly: Juhos- Kelbert, Keibl K., Sági- Tóth T., Keibl E., Tóth B. , Anreidesz, Varga I- Varga II (Somlyai), Szíjas. Edző: András Géza. Az első félidőben a hazai csapat nehe­zen törte fel a helyenként jól játszó Boly védelmét, a szünet után akár nagyobb gólkülönb­ségű győzelmet is arathatott volna a Dombóvár, de a vendé­gek kapusa Juhos remekelt. G: Horváth Á. 3 (egyet 11-esből). Tamási-Atomerőmű SE 0-4 (0-2). Pincehely, 150 néző. Tamási: Dósa- Herr, Árvái, Kovács B.- Filótás, Berengyán, Kovács R., Béres, Szabó- Szakács, Agócs. ASE: Licker- Wolf, Jávorka (Pin­tér), Benedeczki, Torma- Aradi, Majsai N., Mersich (Rácz)- Osztermájer (Ma- gyari), Fejes (Szabadi), Nagy. egyenlített (5-5). Állandósult a Dunaferr előnye, de csak s 25. percben vezetett először három góllal a magyar bajnok (11-8). A második félidőben Siti és Radulovics vezérletével már néggyel ment a Dunaferr (17—13). Mindkét csapat sokat hibázott, rengeteg volt a kap­kodás. A 45. percben egyszer még felzárkóztak a vendégek (18-17). A végjátékban sokat Edző: Nagy Lajos. A körül­ményekhez képest jó talajú pá­lyán sportszerű mérkőzést ví­vott a két csapat. G: Nagy 3 (egyet 11-esből), Osztermájer. Paksi SE-Ásványráró 9-0 (5-0). Paks, 80 néző. V: Szá­raz. Paks: Almási- Borsi (Somogyi J.), Szilágyi (Jenei), Ledneczki- Nagy Zs., Kródi, Péter, Csizmadia (Somogyi V.), Taba- Radies, Kindl (Prantner). Edző: Haraszti Zsolt. A két csapat közötti osz­tálykülönbség játékban és gó­lokban is megmutatkozott. G: Radics 4 (egyet 11-esből), Szi­lágyi, Kindl, Péter, Taba, Prantner. Kajdacs-Dunaszentgyörgy 0-3 (0-0). Kajdacs, 250 néző. V: Zámbó. Kajdacs: Újvári (Szalai)- Lengyel J., Fritz, Nagy Z., Gerezsdi- Hencz, Lengyel M., Varga (Csótár), Kasza Zs.- Márkus, Porga. Játékos-edző: Nagy Zoltán. Dunaszentgyörgy: Májik (Weisz)- Fazekas (Grósz), Horváth J. (Szarka), Kovács, Takács N.- Kiss (Wiesner), Magyar, Horváth G. (Moso- nyi), Mizser (Klein)- Krepsz, Horváth L. Edző: Dienes Pál. G: Horváth L. 2, Magyar. szabálytalankodtak a dánok, Radulovics pedig hiba nélkül használta ki a lehetőségeket. További eredmények: Női EHF-kupa negyeddöntő, első mérkőzés: Győri ETO KC- Elda Prestigio (spanyol) 29-19. City-kupa, negyeddöntő, első mérkőzés: Vasas-Otelul Galati (román) 21-20. A női NB I hétvégi forduló­jának eredményei: Miskolc- Ferropatent-Szekszárd SE 24—21, Kisvárda-Kiskunhalas 27-19, Vác-Spartacus 36-25, Cerbona-Herz-FTC 23-31. Kosárlabda Eb Vereséggel záró magyarok A férfi kosárlabda Eb-kö­zépdöntő B-csoportjának 10., zárófordulójában a ma­gyar válogatott - amely már korábban kivívta az Eb-dön­tőben való szereplést - hat­pontos vereséget szenvedett idegenben Macedóniától, s így csoportjában végül a harmadik helyen zárt. Macedónia-Magyaror- szág 64-58 (43-29). Az első félidőben a távolról ered­ményes hazaiak fokozato­san elhúztak a mieinktől, s a szünetig biztos vezetésre tettek szert. A fordulást kö­vetően a magassági fölény­ben lévő magyar válogatott Czigler és az Atomerőmű SE centere, Gulyás Róbert vezérletével fordítani tudott (46-48). A hazaiak leg­jobbja, Naumoszki azonban „feltámadt”, és ponterős­sége révén végül a macedó­nok szerezték meg a győ­zelmet. További eredmények: Lengyelország-Portugália 89-65, Románia-Oroszor- szág 81-98. A csoport végeredménye 1. Oroszo. 10 9 1 942-723 19 2. Macedónia 10 8 2 747-677 18 3. Magyaro. 10 6 4 693-664 16 4. Lengyelo. 10 4 6 758-741 14 5. Portugália 10 3 7 709-813 13 5. Románia 10 - 10 615-846 10 A kontinensvetélkedőn a címvédő Jugoszlávia és a házigazda Franciaország mellett Magyarország, Né­metország, Szlovénia, Gö­rögország, Oroszország, Macedónia, Spanyolország, Izrael, Litvánia, Horvátor­szág, Bosznia-Hercegovina, Olaszország, Törökország és Csehország vehet részt. Totó A totó 8. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Inter-Juventus 0-0 x 2. Roma-Milan 1-0 1 3. Vicenza-Lazio 1-2 2 4. Parma-Perugia 3-1 1 5. Piacenza-Bologna 5-0 1 6. Bari-Cagliari 1-1 X 7. Salernitana-Fiorentina 1-1 X 8. Venezia-Udinese 1-0 1 9. Empoli-Sampdoria 0-1 2 10. Atalanta-Napoli 1-1 X 11. Reggiana-Pescara 0-2 2 12. Torino-Lecce 3-1 1 13. Treviso-Monza 3-1 1 Plusz 1 mérkőzés: 14. Newcastle-Arsenal 1-1 X Női kézilabda NB I/B Felemás tavaszi idénynyitó Thelena §K Tolna- Nagykanizsa 27-20 (14-8) Tolna, 300 néző. V: Korpo- nai, Rácz. Tolna: Flick- Kovács J., Szilágyi 3, Pave- lekné 6 (1), Sipos Á. 7 (5), Smetec 8, Takács 3. Csere: Konkoly E., Peterdi. Edző: Kajcsa András. Hétméteres: 6/6, ill. 7/5. Kiállítás: 10, ill. 10 perc. Az eredmény alakulása: 4. perc: 0-3, 12. p.: 5-5, 20. p.: 11-5, 36. p.: 16-13,45. p.: 19-16, 51. p.: 23-16. A tolnai együttes a lelátón fúvószenekarral „kiegé­szülve” várta az összecsapást. Idegesen kezdett a hazai csa­pat, s ezt kihasználva három­gólos előnyt szerzett a Nagy­kanizsa. A Thelena fokozato­san felzárkózott, Kajcsa mes­ter űzte-hajtotta tanítványait, s ennek (is) köszönhetően a 7. percben egyenlítettek a házi­gazdák. A folytatásban egyre inkább kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli kü­lönbség, a tolnaiak 5-5 után zsinórban hat találatot sze­rezve a szünetig megnyugta­tóvá tették előnyüket. A második félidő elején kétszer is kettős emberhát­rányba került a Thelena, ezt kihasználva három gólra fel­zárkóztak a vendégek. Flick bravúros védései azonban megnyugtatták társait, s a Tolna folyamatosan növelve előnyét - Smetec és Pave- lekné eredményessége révén - magabiztos győzelmet ara­tott az idénynyitón. Jók: Sme­tec, Pavelekné, Sipos. Rónai Gábor Esztergom-Cece- Simontornya 22-21 (13-10) Esztergom, 200 néző. V: Csatlós, Fiilöp: Cece-Si- montornya KC: Nagy- Pu- lay 7, Molnár 1, Tatár A. 4, Tatár E. 1, Hingyi B. 3, Pech 2. Csere: Vágvölgyi 3, Kil­ler. Edző: Zámbó Tibor. Az első negyedórában jól tartotta magát a Ce-Si az esztergomi oroszlánbarlangban (6-6). A folytatásban a játékvezetők sorozatos kiállításokkal súj­tották a vendégeket, s megtört Zámbó Tibor edző tanítvá­nyainak lendülete. Fordulás után feljavult a Ce-Si védekezése, támadójá­téka is egyre eredményesebbé vált, de egy gólnál jobban nem tudta megközelíteni el­lenfelét a vendégcsapat. A közel azonos játékerejű együttesek izgalmas csatájá­ban a góllövőlista második helyén álló Hingyi Zita nélkül is jól helyt álltak a vendégek a Vasas és a Bp. Spartacus ket­tős játékengedélyű NB I-es kézilabdázóival és egy román idegenlégióssal megerősített házigazdák ellen. Jók: Nagy, Pulay, Hingyi B., Vágvölgyi. Varga László A szekszárdi Boros (jobbra) elől mentenek a bátaszékiek fotó: gottvald károly Női kézilabda Hármas magyar siker Labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság Győztesen rajtolt éllovasok Gázszer FC-Győri ETO FC 0-2 (0-1). Akasztó, 3500 néző. V: Tóth V. Gázszer: Köves- falvi- Szalai- Dulics, Salacz J. (Móri, 75.), Salacz Z.- Simek, Dvéri, Bekő, Medvid (Földes, 45.)- Király, Tiber. Edző: Har- tyányi Gábor. Győr: Baji- La­kos- Korsós, Stark- Mracskó, Csiszár, Somogyi, Salagean- Baumgartner, Balia (Lazar, 60.), Vayer (Szarvas, 86.). Edző: Reszeli Soós István. A vendég győriek magabiztos győzelemmel kezdték a tavaszi idényt. G: Korsós a 43., Somo­gyi a 81. percben. MTK Hungária FC-Zala- hús ZTE FC 2-1 (2-1). Hun­gária krt., 3000 néző. V: Arany. MTK: Babos- Lőrincz- Mol­nár Z., Komlósi, Szamosi­Erős, Halmai, Illés, Madar (Ba- laskó, 60.)- Kenesei (Szekér, 86.), Preisinger (Orosz, 60.). Edző: Egervári Sándor. ZTE: Vlaszák- Strasser- Filó (Ba- bati, 75.), Csonka, Kocsárdi- Szőke, Molnár B., Varga (Szabó II, 45.)- Sebők, Fe- renczi, Casoltan (Németh, 75.). Edző: Strausz László. A szer­vezettebben játszó hazai csapat megérdemelte a minimális kü­lönbségű győzelmet. G: Illés a 29. (11-esből), Kenesei a 36., illetve Casoltan a 8. percben. Diósgyőri FC-Dunaferr SE 1-1 (0-1). Diósgyőr, 12 000 néző. V: Haj dó. Diósgyőr: Rácz- Földvári, Szmiljanics, Téger, Kovács- Túróczi (Ter- nován, 80.), Kiser, Szabó T., Kákóczki (Búzás, 66.)- Szaba­dos (Domokos, 66.), Egressy. Edző: Szapor Gábor. Dunaferr: Nóta- Salamon, Eger, Milova- novics- Jaki, Rósa- Za- vadszky, Lengyel (Dudás, 71.), Jeremejev, Tököli (Nagy T„ 64.)- Nicsenko. Szakosztály­menedzser: Varga Zoltán. A döntetlen megfelel a játék ké­pének. G: Szabó T. a 83., illetve Lengyel a 38. percben. Siófoki FC-Újpest FC 0-2 (0-1). Siófok, 4000 néző. V: Bede. Siófok: Posza- Juhász, Bimbó, László- Ördög, Kovács B., Csoknyai (Lukács, 55.), Győri, Kun (Szabadi, 66.)- Pest K., Szabó Z. (Soós, 80.). Edző: Nagy László. Újpest: Bíró- Szekeres, Urbán, Szlezák (Ta­mási, 15.)- Jenei, Pető, Fehér, Szanyó, Tóth N- Kovács Z. (Kopunovics, 85.), Korsós A. (Herczeg, 75.). Edző: Várhidi Péter. A helyzeteit jobban ki­használó fővárosi együttes megérdemelte a három pontot. G: Korsós a 32., Kovács Z. az 56. percben. Vasas DH-Nyírség-Sparta­cus FC 1-1 (1-1). Fáy utca, 4000 néző. V: Pillér. Vasas DH: Végh- Mónos, Tóth, Ju­hár, Maczó- Szilveszter (Kol- tai, 65.), Farkasházy, Galas- chek, Zombori (Sowunmi, 78.)- Hámori, Pál. Edző: Géléi Imre. Nyíregyháza: Celeszki- Gradinariu- Ács, Szatke- Kon­dora (Bessenyei, 52.), Szabó A., Nagy S„ Kiss Gy., Kar- kusz- Baranyi (Márkus, 81.), Kirchmayer (Azoitei, 62.). Edző: őze Tibor. Közepes színvonalú mérkőzésen a takti­kus nyíregyháziak megérde­melten jutottak egy ponthoz. G: Farkasházy a 40., illetve Kar- kusz a 17. percben. III. Kerület FC-Vác FC- Zollner 2-3 (1-3). Hévízi út, 1500 néző. V: Szabó Zs. III. Kerület: Kiss- Vincze- Gáspár, Kuti- Lendvai, Tordai, Sági (Lázár, 76.), Kilik, Pálfi- Juhos (Kovács N„ 59.), Wukovics. Edző: Schróth Lajos. Vác: Há­mori- Nagy- Lévai (Andrássy, 54.), Nyikos- Vojtekovszki, Kovács P„ Vitelki (Kasza, 39.), Vén, Romanek- Horváth, Füle (Rob, 70.). Edző: Csank János. Az első félidőben a Vác akarata érvényesült, a második játék­részben feljavult az embere­lőnyben játszó hazai csapat, de erejéből egyenlítésre már nem futotta. Kiállítva: Nyikos a 33. percben. G: Wukovics a 28. és az 53., ill. Horváth a 6., Füle a 30., Kovács P. a 44. percben. BVSC-Zugló FC-DVSC- Epona 0-1 (0-0). Szőnyi út, 1000 néző. V: Juhos. Közepes színvonalú találkozón a vala­mivel jobban és taktikusabban játszó Debrecen megérdemel­ten szerezte meg a győzelmet. G: Ilea a 63. percben. A Kispest-Honvéd-Videoton mérkőzést ma este játsszák (MTV 2, 17.35), míg a Hala- dás-Ferencváros találkozót március 10-re halasztották. A PNB állása 1. MTK 2. Győri ETO 3. Diósgyőr 4. Vác 5. Dunaferr 6. Zalaegerszeg 7. Újpest 8. Ferencváros 9. Vasas 10. Debrecen 11. Gázszer FC 12. Nyíregyháza 13. Kispest 14. Haladás 15. Siófok 16. III. Kerület 17. Videoton 18. BVSC-Zugló 18 14 2 2 43-14 44 18 11 5 2 34-19 38 18 10 5 3 43-27 35 18 10 4 4 33-26 34 18 10 3 5 34-23 33 18 9 5 4 26-19 32 18 10 2 6 32-26 32 17 8 6 3 30-21 30 18 7 4 7 26-27 25 18 7 3 8 25-24 24 18 5 7 6 21-22 22 18 5 5 8 28-33 20 17 5 4 8 22-33 19 17 4 1 12 14-33 13 18 2 6 10 15-27 12 18 3 3 12 17-40 12 17 2 3 12 22-36 9 18 1 6 11 12-27 9 Labdarúgó NB I Rákóczi FC-Kecskemét 2-0, Pécsi MFC-Soroksári TE 2-1, Soproni FAC-Szolnok 1-2. t