Tolnai Népújság, 1998. december (9. évfolyam, 281-305. szám)

1998-12-14 / 292. szám

1998. december 14., hétfő Sport 9. oldal Kosárlabda AKSC Szekszárd első idegenbelije Ezúttal Szombathelyen veszített minimális különbséggel az ASE OSC-Közgáz-KSC Dalmand Rt.-Top Center Szekszárd 64-76 (21-40) Női NB I. Budapest, Zágrábi u. 100 néző. V: Kovács, He­gedűs. OSC: Bujdosó (3), Bíró (-), Herbster (13/3), Klucsik (10), Suhajda (4). Csere: Herczeg (4), SZE- LESY (18), ZÁVODSZKY (9/3), Sárkány (-), Surán (3). Edző: Újvári Miklósné. Szek­szárd: Kardakova (9/3), MADARAS (25), SZOPEL- KINA (6), Krasznai (8), RÁTVAY (20). Csere: Russai (3), Császár (2), Hambrik (3), Bihari (-). Edző: Simon Zsolt. Az eredmény alakulása: 5. perc: 4—8, 10.p.: 7-16, 15. p.: 11-23, 30. p.: 32-52, 35. p.: 45-64. Kipontozódott: Kardakova a 32., Bíró a 35., Szélesy és Madaras a 38., Rátvay a 39., Suhajda a 40. percben. Három percnyi játék után a hazai csapat szerzett vezetést, ám a folytatásban a szekszár­diak rendkívül agresszív véde­kezésükkel sorozatos hibázásra kényszerítették az egyetemistá­kat. A lepattanók szerzésében is a KSC jeleskedett, emellett Krasznai és Rátvay szorgalma­san gyűjtögette pontjait, a fél­idő közepén már tíz ponttal ve­zettek a vendégek. Krasznai megsérült, de öt perces ápolás után újra játékra jelentkezett. Az OSC időkérése sem hozott változást, Madaras és Karda­kova kosaraival a szünetig to­vább nőtt a különbség. A második játékrész elején mindkét csapat sokat hibázott, így maradt a szekszárdi előny. A rendkívül gyors Madarast csak SOTOzatöS szabálytalansá­gok árán tudták megállítani a fővárosiak, s a KSC irányítója rendkívül jó százalékkal érté­kesítette a büntetőket. A haza­iak az utolsó percekben min­dent egy lapra feltéve rohamoz­tak, de erejükből már csak hát­rányuk csökkentésére futotta. Fővárosi győzelmével a KSC első őszi idegenbeli sikerét könyvelhette el. Újvári Miklósné: — A jobban játszó Szekszárd meg­érdemelten nyert. Simon Zsolt: — Kiváló vé­dekezésünkkel sikerült nagy előnyt szereznünk, az utolsó öt percben viszont leeresztettünk. Gratulálok a lányoknak, ezt a hozzáállást vártam, ezen az úton kell tovább haladnunk. Földesi József További eredmények: Sop­roni Postás-GYSEV 77-80, PVSK-FTC 88-53, MÁV NTE-BEAC ’ 76-68, Kecske- mét-Zala Volán 73-64. Falco-Lépték KC- Atomerőmű SE 82-81 (44-43) Férfi NB I. Szombathely, 1500 néző. V: Szamos, Nagy J. Falco: WALKE (12/6), KÁLMÁN (29/6), DZUNICS (16) , MUJANOVICS (15), Wiley (8). Csere: Kovácsevics (2), Pankár (-). Edző: Földi Sándor. ASE: VISOCKAS (17) , Stumbrys (2), GULYÁS (32), LUKMINAS (19/6), Bo­ros (6). Csere: Rajkó (5/3), Mérész (-), Hencsey (-). Edző: Rezák László. Az eredmény alakulása: 5. p.: 12-13, 10 p.: 19-25, 15. p. 28-35, 25. p.: 50-47, 30. p. 67-56, 35. p.: 70-72, 19. p. 77-78. Kipontozódott: Stumbrys és Boros a 40. percben. A mérkőzés első kosarát a já­tékot félig egészségesen vállaló Visockas révén a paksiak sze­rezték. A folytatásban felváltva potyogtak a gólok, hol a haza­iak, hol a vendégek vezettek egy-két ponttal. A jobban kezdő atomosok Gulyás, Vi­sockas és Lukminas találataival az első félidő közepén tíz pon­tos előnyre tettek szert. A szombathelyiek erősítettek, Mujanovics és a válogatott Kálmán vezérletével felzárkóz­tak, sőt, a szünetben egy ponttal már a Falco vezetett. Négy má­sodperccel az első játékrész be­fejezése előtt ugyanis Kálmán büntetőivel fordítottak a házi­gazdák. Az első húsz percben a csapatok kevés figyelmet szen­teltek a védekezésnek, dobó­párbaj dúlt, folyamatos - szinte „faulttalan” - játék zajlott. Szünet után változott a hely­zet, sajnos, a paksiak kárára. Áz addig visszafogott vasi kosár­gyáros, Dzunics beindult, szerb légiósuk, és Walke pontjaival tovább növelték előnyüket a házigazdák. A 30. perc után a szombathelyieknél már csak a két ász, Dzunics és Kálmán ta­lált a gyűrűbe, ők viszont elég sűrűn. Hátrányukat a zónára váltó paksiak Gulyás és Luk­minas kosaraival dolgozták le, sőt, a 36. percben átvette a ve­zetést az ASE (74-70). Har­mincegy másodperccel a talál­kozó vége előtt egypontos vasi előnynél (79-78) két büntető­höz jutottak az atomosok. Bo­ros mindkét dobását elhibázta, a másik oldalon viszont Kál­mán értékesítette büntetőit (81-78). Az atomosok ziccert hibáztak, majd Kálmánt ismét csak szabálytalanság árán tud­ták megállítani. A válogatott já­tékos két büntetőjéből egyet ér­tékesített, így Rajkó - a duda­szó pillanatában elengedett, félpályás - triplája csupán szé- pítőleg hatott. A küzdelmes, végig izgalmas mérkőzés hajráját a Falco játé­kosai bírták jobban idegekkel. Földi Sándor: — Az első félidőben gyengén védekez­tünk, s a szünet után is adódtak problémáink, a hajrában mégis sikerült legyőznünk a jól játszó paksiakat. Rezák László: — A máso­dik félidő első öt percében be­állt rövidzárlat és a végjáték döntött a hazaiak javára. Schmidt Ferenc További eredmények: Al- bacomp-SZÜV-Danone-Hon- véd 109-101 (hosszabbítás után), Szolnok-Marc-Körmend 86-98, Soproni Ászok-Matáv Pécs 66-64, ZTE KK-Kapos- vár 79-74, PannonPipe­DAKK-Hódmezővás árhely 73-70 (hosszabbítás után). Százhalombatta- Dombóvári VMSE 82-89 (40-40) Férfi NB I/B. Százhalom­batta, 200 néző. V: Várhalmi, Bagi. Dombóvár: SZŐKE (20/6), Érsek (13), Tamás (15/6), GAVRILOVICS (30), Trupp (2). Csere: Panta (4), Krasznai (2), Balogh (-). Edző: Molnár István. Kipontozódott: Tamás a 31., Érsek a 39. percben. A férfi NB I/B alapszakaszá­nak utolsó fordulójában sorra kerülő találkozón a dombóvári csapat kezdett lendületesebben. Szőke triplájával és Gavrilovics duplájával 5-0-ra elhúzott a DVMSE, s öt-tíz pontos elő­nyét a 17. percig folyamatosan tartotta. Az első félidő végén hosszú hajrát nyitottak a batta- iak, s sikerült egyenlíteniük a szünetig. A fordulást követő szoros küzdelemben ismét a dombó­vári csapat szerzett vezetést. A házigazdák megpróbáltak fel­zárkózni, s a 35., illetve a 37. percben sikerült is egy-két pontra csökkenteniük a különb­séget. A hajrában az agresszí­van, sokszor a sportszerűtlen­ség határát súroló módon kosár­labdázó vendéglátók legjobbjai sorra kipontozódtak, még csa­patuk korábbi edzőjének, Far­kas Attilának is pályára kellett lépnie. A 38. percben Szőke triplája megpecsételte a hazaiak sorsát, a befejezés büntető do­básokkal telt. Nagy küzdelemből jött ki győztesen a dombóvári csapat, mely öt győzelmet és egy vere­séget visz magával a ráját­szásba, míg a rivális százha- lombattaiak hat fiaskóval a tar­solyukban vágnak neki a folyta­tásnak. K.L. Kovács István: „Együtt lenni azokkal, akiket a legjobban szeretek” Kokó újabb hívekre vágyik Nemrégiben jelent meg Török Ferenc „Kokó, a király” című könyve. A profiként kilenc győzelmet számláló, korábbi amatőr Európa-, világ- és olimpiai bajnok ökölvívónk, Ko­vács István történetét feldolgozó kötetet országjáró körúton népszerűsíti a szerző és a főhős. „Kobra” - ahogyan Kokót Németországban emlegetik - szombaton a szekszárdi adidas márkaboltban állta a vásárlók, autogramvadászok rohamát. Az olasz Beicastro elleni, leg­utóbbi mérkőzésének nyomait már keresve sem találhattuk Kokó arcán. Hiába, a harc­edzett „katonák” gyorsabban kiheverik a sérüléseket. Ko­vács István - az autogramva­dászok ostroma után - fárad­tan, de készségesen állt ren­delkezésünkre. — Rövid idő alatt közel annyiszor szignáltad a neved, mint ahány pofont kiosztottál az elmúlt évben. Miként érté­keled a ’98-as esztendőt? — Minden a terveimnek, terveinknek megfelelően ala­kult. Kilenc meccsből kilenc győzelem: ez azt hiszem, ön­magáért beszél. Az év folya­mán egyre nevesebb, kemé­nyebb öklözök ellen bizonyí­tottam, hogy igen is helyem van a profik táborában. — Mennyire népszerű Kokó, vagy ahogy odakint is­mernek „Kobra" Németor­szágban? — Természetesen nem én vagyok a legnépszerűbb bu­nyós Németföldön, de a leg­utóbbi mérkőzésem után két tévétársaság is készített inter­jút velem, s a Ran magazin is meghívott a műsorába. Bízom benne, hogy (el)ismertségem jövőre tovább gyarapodik, s hogy a május-június környé­kén „esedékes” Eb-címmeccs után újabb híveket szerzek. — Elképzelhető, hogy még az Európa-bajnoki címért ví­vott összecsapás előtt létrejö­het egy Kovács-Bognár ma­gyar csúcstalálkozó? — Azt hiszem, ezt eldön­teni a menedzserek dolga. Ne­kem mindenesetre nincs félni­valóm, hiszen eddigi találko­zóink alkalmával mindkétszer legyőztem Bognár Lacit. Klu­bom, az Universum Box Pro­motion egyébként kizárólag Németországban rendez mér­kőzéseket, úgy hogy „Bogesz­nek” utaznia kell, de ez, mint már mondtam, legyen a mene­dzserek dolga. Az utóbbi hó­napokban több olyan cikk is napvilágot látott, amely kissé „túllihegi” kettőnk rivalizálá­sát. Úgy gondolom, ebben leg­főképpen Bognár menedzsere a ludas. Annak viszont örülök, ha az eddig kevésbé ismert szekszárdi öklöző nevét velem kapcsolatban egyre többen megismerik. — Mit kell tudnunk a könyvről? — Török Ferenc barátom hat darab kilencven perces ka­zettára rögzített beszélgetése­inkből, és nem kevesebb, mint hatvan ember rólam formált véleményéből állította össze az anyagot. A készülő könyvet egyébként felvitte az inter­netre, így kinntartózkodásom ideje alatt is lektorálhattam az anyagot. A leírtakat vállalom, soha sem akartam más lenni, mint aki vagyok. — A németországi bunyós idény és a könyvet népszerű­sítő honi körút lezártával hol pihened ki fáradalmaidat? — A karácsonyt budapesti otthonomban töltöm a csalá­dommal. Semmire sem vá­gyom jobban, mint minél töb­bet együtt lenni azokkal, aki­ket a legjobban szeretek. — A pofonokkal nem fu­karkodtál, hogy állsz az aján­dékozással? — Szerencsére a feleségem leveszi a vállamról a bevásár­lás gondjának zömét. Termé­szetesen azért jómagam is ké­szülök némi meglepetéssel. — Megtudhatjuk, mivel le­ped meg a feleségedet? — Legyen elég annyi, hogy az ajándékok közül nem hiányzik majd az ékszer sem. (fekete) Hóban is gyorsan kézbesítettek Sötétvölgy fehér szépségével télen is elbűvöli a kirándulót. A kerékpárosokat viszont úgy tűnik, elrettenti. A szombati nyílt Tolna megyei ke­rékpáros terepbajnokságon a szekszárdi és ta­mási bringásokon kívül csak a Postás-Matáv SE kerekesei vállalták a megmérettetést. A terep- és hegyi specialistának számító fő­városiak viszont taroltak. A felnőtteknél kibé­relték a képzeletbeli dobogót, az ifjúságiaknál viszont a szekszárdi Madaras Zoltán nyert. A havas, fagyos talajon nem mondhatni, hogy száguldoztak volna az indulók. A rutinos öreg rókák számára is embert próbáló terepen csak a menők merték odatenni magukat igazán, a többiek jobb híján futottak, tolva, háton ci­pelve „cajgájukat”. A győztes Vinczefft Zsolt remekül tekert. Igyekezete érthető, hisz a verseny az első válo­gató viadalt jelentette a januári poprádi terep vi­lágbajnokságra. A harmadik válogató a január 16-ai országos bajnokság lesz, szintén Sötét­völgyben, hamarosan tehát ismét megyénkben „kirándulnak” legjobb terepbringásaink. Felnőttek (50 perc + 1 kör): 1. Vinczefft Zsolt 53:57, 2. Ottó József 57:12, 3. Tordai Csaba 1:10:53 (mindhárom Postás-Matáv SE). Ifjúságiak (40 perc + 1 kör): 1. Madaras Zoltán (Szekszárdi KSE) 49:47,2. Tímár Gábor (Postás-Matáv SE) 53:25, 3. Csömör Zoltán (Szekszárdi KSE) 56:27, 4. Kun Attila (Ta­mási) 1:02:00. i ~ -i Madaras Zoltán cipeli,Jószágát” fotó: bakó Serdülők: 1. Papp Csaba (Tamási), 2. Rádi Norbert (Szekszárd), 3. Szollár Márton (Ta­mási). Haladók: 1. Haiszer Ákos, 2. Matus Tamás, 3. Málinger Csaba (mind Szekszárd). Totó Az 50. heti totó mérkőzése­inek lapzártáig beérkezett eredményei: 1. Wolfsburg-Duisburg 4-2 1 2. Schalke—1860 München 2-2 x 3. Freiburg-Nürnberg 1-0 1 4. Bremen-VfB Stuttgart 2-2 x 5. Rostock-Bochum 3-0 1 6. Lazio-Sampdoria 5-2 1 7. Udinese-Internazionale 0-1 2 8. Parma-Roma 1-1 X 9. Perugia-Cagliari 2-1 1 10. Venezia-Piacenza 0-0 x 11. Bari-Empoli 2-1 1 12. Wimbledon-Liverpool 1-0 1 13. Bayern M.-Leverkusen Plusz 1 mérkőzés: 14. Fiorentina-Juventus Női kézilabda NB I/B Egy pont az őszi idényzárón Thelena SK Tolna- Szombathely 16-19 (11-11) Tolna, 400 néző. V: Kóbor, Tóth. Tolna: Eper- Kovács J„ Sipos K. 1, Fazekas 2, Pe- terdi 3 (3), Csehné 5, Pave- lekné 2. Csere: Flick (kapus) Konkoly, Sipos Á. 1, Takács 1, Snietec 1. Edző: Kajcsa András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 2-2, 9. p.: 3-4, 13. p.: 5-4, 20. p.: 8-9, 26. p.: 9-11, 42. p.: 12-13,50. p.: 15-17,55. p.: 16-19. A mérkőzés előtt a Takács Virágbolt és a Bíró Zöldségbolt jóvoltából minden hazai játé­kost egy-egy szál virággal kö­szöntöttek. A csapatot több éve hűségesen szolgáló Izsákné Be­rényi Ildikó pedig egy díszes vi­rágcsokrot kapott ajándékba visszavonulása alkalmából. Kajcsa edző biztos győzel­met ígért a találkozó előtt, en­nek ellenére rosszul kezdett a tolnai csapat. Az első gólt szerző Sipos Krisztina sérülése megzavarta a hazaiakat, akik nem találták a ritmust. Az első félidő végig kiegyenlített játé­kot hozott, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A házigazdák szünet utáni já­tékáról mindent elárul, hogy 16 perc alatt mindössze két gólra futotta erejükből. Kajcsa edző Smetec és Takács beállításával megpróbálta felrázni csapatát, ám a sok hibával játszó hazaiak nem tudtak faragni hátrányuk­ból. Az ötlettelenül játszó Tolna váratlan vereséget szen­vedett a jóval szerényebb játé­kerőt képviselő szombathelyi­ektől. Rónai Gábor * A Magyar Kézilabda Szövet­ség Fegyelmi Bizottsága jogo­sulatlan játék miatt megsemmi­sítette az Esztergom-Thelena SK Tolna mérkőzés pályán elért eredményét (27-16), s két baj­noki pontot 10-0-ás gólarány- nyal a vétlen tolnai csapat ja­vára igazolta. Postás-Matáv SE-Cece- Simontornya 24-24 (13-15) Budapest, 50 néző. V: Ung­vári, Zrinski. Cece-Simon- tornya: Nagy- Pech 1, Hingyi B. 5, Tatár A. 2, Hingyi Z. 5, Pulay 7, Killer. Csere: Tatár E. 4, Vágvölgyi, Horváth. Edző: Zámbó Tibor. A 16. percig (9-9) felváltva vezettek a csapatok, de amíg a Postás már hat büntető lőhetett, a vendégek mindössze egyet. A játékvezetők feltűnően - mintha tartalék postások lenné­nek - rendre a Ce-Si-t sújtották ítéleteikkel. A jobb játékerőt képviselő vendégek a szünetig így is elhúztak két góllal. A második játékrészben na­gyobb sebességre kapcsolt a vendégegyüttes, s a 39. percben már 21-16-ra vezetett. A foly­tatásban azonban ismét fősze­replővé léptek elő a játékveze­tők, sorozatos kiállításokkal, a támadó szabálytalanságok egy­oldalú megítélésével segítették a fővárosiakat, a 45. percben egyenlített is a Postás (21-21). Az utolsó negyedórában ismét egy-két góllal a Ce-Si vezetett, de a győzelmet a külső körül­mények miatt e napon nem tudta megszerezni. Elmaradt sikere ellenére ragyogó őszt zárt a Cece-Simontomya, ti­zenhét pontjával dobogó közeli helyről várhatja a tavaszi foly­tatást. Varga László Újabb magyar győzelem az Eb-n A Hollandiában zajló női kézi­labda Európa-bajnokságon Románia legyőzését követően második csoportmérkőzést is megnyerte a magyar válogatott. Mocsai Lajos szövetségi kapi­tány együttese ezúttal a házi­gazdákat fektette kétvállra. Magyarország-Hollandia 28-19 (12-5). Magyarország: Farkas A- Kántor 2, Siti 2, Simics, Kökény, Farkas Á. 10 (6), Takács 6. Csere: Pálinger (kapus), Kulcsár 2, Pádár 3, Németh 2, Deli 1. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/3. Kiállítások: 6, ill. 10 perc.