Tolnai Népújság, 1998. november (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

8. oldal Sport 1998. november 9., hétfő Kosárlabda Ajándékgyőzelem az Ászoknak Madaras Seres és Kosjár között dob kosárra FOTÓ: ÓTÓS Soproni Ászok K( - Átomerőmű SE 67-65 (33-34) Férfi NB I. Sopron, 2000 néző. V: Szamos, dr. Valo- vics. Sopron: GREEN (15), Stan (8), Papacs (6/3), IV- KOVICS (19), RADOVICS (19/18). Csere: Mérész Cs. (-), Lakatos (-), Csaplár- Nagy A. (-). Edző: Gorán Miljkovics. ASE: VISOC- KAS (18), Stumbrys (12/3), Gulyás (19), Mérész T. (1), Boros (5). Csere: Lukminas (10/6), Rajkó (-), Hencsey (-). Edző: Rezák László. Kipontozódott: Gulyás a 37., Stan a 38., Stumbrys, Bo­ros a 40. percben. Az eredmény alakulása: 5. p.: 6-5, 10. p.: 14-14, 15. 25-24. 25. 42^18, 31. p.: 45-59, 35. p.: 59-61. Az első percekben Ivkovics találataival még a hazaiak ve­zettek. A folytatásban a paksiak Gulyás és Visockas révén kie­gyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A félidő közepétől felváltva estek a kosarak, Ra- dovics tripláira Visockas vála­szolt. A játékrész végén az atomosok térhettek minimális előnnyel pihenőre. Szünet után nagyon jól kezd­tek a Duna-partiak, Gulyás és Visockas találataival a játék­rész közepére 14 pontos előnyre tett szert az ASE. Ek­kor feljött a hazai csapat, amely Ivkovics és Green pontjaival ledolgozta hátrányát, és kie­gyenlített. Az utolsó két perc­ben izgalmassá vált a játék, mindkét csapat csak büntetőből talált be, a dobópárbaj a hazai­aknak kedvezett. Végig szoros mérkőzésen a hajrában a paksiak nem tudtak megfelelően összpontosítani, ezért megérdemelten nyert a hazai csapat. Gorán Miljkovics: — Ez a mérkőzés nem az edzőn múlott, hanem a játékosok hozzáállá­sán és morális tartásán. Köszö­nettel tartozom nekik, csakúgy, mint fantasztikus közönsé­günknek. Rezák László: — Nem ér­tem, hogy miért ítéltek Gulyás ellen szándékos hibát. Schmidt Ferenc További eredmények: Falco-Lépték-Albacomp 79-83, Marc-Körmend-Ka- posvár 73-69, ZTE KK-Deb- recen 85-70. KSC Dalmand Rt.­Top Center Szekszárd- FTC-Diego 47-6» (31-33) Női NB I. Szekszárd, 350 néző. V: Faidt, Bagi. KSC Szekszárd: Russai (4), Sibalin (5/3), Rátvay (10), MADA­RAS (16/3), Krasznai (4). Csere: Szopelkina (6), Bihari (2), Császár (-), Hambrik (-). Edző: Simon Zsolt. FTC: Ká­rolyi (10), Veres (4), Németh (6), KOSJÁR (8), SERES (20). Csere: Hagara (6), PAPP (14), Molnár (-), Kaj- dacsi (-), Farkas (-). Edző: Tursics Sándor. Az eredmény alakulása: 3. p.: 5-5, 5. p.: 5-13, 8. p.: 13-13, 15. p.: 29-25, 18. p.: 31-31, 24. p.: 39-38, 28. p.: 41-50, 33. p.: 45-59, 36. p.: 45-64. A találkozó eló'tt a házigaz­dák hivatalosan is elbúcsúztat­ták az elmúlt két esztendőben a KSC Szekszárd színeiben kosár­labdázó, a zöld-fehérekhez nyá­ron átigazolt Veres Juditot. Kosjár és Károlyi kosaraival ötpontos előnyt szerzett az FTC, a hazaiak a 3. percben Madaras triplájával és Krasznai középtávoli tempójával egyen­lítettek. A folytatásban egy 8-0-ás sorozattal újra megug­rott a palánkok alatt korlátlan úrnak bizonyuló Fradi. Ezt kö­vetően ismét a hazaiak percei következtek: zártabb védeke­zéssel és Rátvay remek távoli­jaival a KSC nyolc pontot do­bott zsinórban, a 7. percben újra egyenlő volt az állás. A szekszárdiak a játékrész köze­pén átvették a vezetést a hul­lámvölgybe került fővárosiak­tól. Hiába igyekezett Tursics edző cserékkel frissíteni, csa­pata többször is hibázott a vé­dekezésben, így a KSC őrizte négypontos előnyét. A félidő hajrájában technikai hibák és eladott labdák jellemezték a já­tékot, a dudaszó pillanatában esett Seres kosárral a Fradi for­dulhatott minimális előnnyel. A második félidő első né­hány perce az első játékrész' forgatókönyve szerint zajlott: a Fradi szerzett némi előnyt, ám Sibalin tripláját követően ismét a hazaiak vezettek. A követ­kező percekben az FTC újra öt­pontos előnyre tett szert, ám erre már nem érkezett válasz a hazaiak részéről, így a játékrész derekán a fővárosiak az addigi legnagyobb különbséggel, ki­lenc ponttal vezettek. Simon Zsolt időt kért, ám a KSC a folytatásban nem tudta megis­mételni első félidei teljesítmé­nyét. A zöld-fehérek védeke­zése agresszívebbé vált, táma­dásaikat is rendre kosárral fe­jezték be, így 35 percnyi játék után már 19 ponttal vezettek. A hajrában a fővárosi együttesben mindenki játéklehetőséget ka­pott, de a Fradi így is húsz pont fölé növelte előnyét a találkozó végére teljesen elbizonytala­nodó, a második játékrészben mindössze 16 pontig jutó szek­szárdiakkal szemben. Simon Zsolt: — Huszonöt percig kimondottan jól játszot­tunk. Az agresszivitás terén még minden játékosomnak ja­vulnia kell. Tursics Sándor: — He­lyenként álmos, közepes szín­vonalú játékkal is nyerni tud­tunk. (fekete) További eredmények: BSE-Soproni Postás 67-78, PVSK-Kecskemét 88-57, Zala Volán-OSC-Közgáz 55-53, MÁV NTE-Diósgyőr 50-100, GYSEV-BEAC 96-47. Kanizsa KK-Dombóvári VMSE 62-77 (26-43) Férfi NB I/B. Nagykanizsa, 300 néző. V: Szlávik, Major Gy. Dombóvár: SZÓKE B. (21/3), Érsek (6), GAVRI- LOVICS (25), Tamás (6/3), TRUPP (9). Csere: PANTA (9), Krasznai (1), Bosznai (-), Balogh (-). Edző: Molnár Ist­ván. Az eredmény alakulása: 6. p.: 7-15, 12. p.: 10-30, 14. p.: 15-37, 26. p.: 40-52, 32. p.: 45-64, 37. p.: 54-68. Álomrajtot vett Molnár Ist­ván edző legénysége, és percek alatt állva hagyta ellenfelét. A dombóváriak rendre kosárral fejezték be támadásaikat - fő­ként Szőke eredményes betöré­seinek köszönhetően -, véde­kezésben pedig káprázatosat nyújtottak. A házigazdák hét percig még kosarat sem dobtak. A folytatásban is a vendég dombóváriak irányítottak, s a szünetig megnyugtató előnyre tettek szert. Szünet után a vendégek egyre gyakrabban hibáztak a palánk alatt, így a kanizsaiak megkezdték a felzárkózást. A félidő közepén azután kilábalt a hullámvölgyből a vasutas leg­énység, s így a hazaiak már nem tudtak közelebb kerülni el­lenfelükhöz. Az első félidőben nyújtott remek teljesítménye alapján megérdemelten nyert fontos idegenbeli mérkőzésén a Dom­bóvár. Gaál István További eredmény: Baja- Soproni MAFC 100-74. Labdarúgó NB II, Nyugati csoport Megszakadt veretlenségi sorozatok Zalaapáti-J erking- Szekszárd UFC 2-1 (2-1) Zalaapáti, 600 néző. V: Fo­dor (Kovács Zs., Majdanics). Zalaapáti: Kuczkó- Dénes, Lázár, Tresó, Fodor- Miha- lecz, Búza, Szabó B., Sipos (Czafit, 52.)- Szőcze (Szarka, 71.), Purt (Lajtai, 84.). Szakmai igazgató: Pusztai László. Jerking- Szekszárd UFC: Szla­nyinka- Farkas, Fehér, Mé­száros, Pusztai- Horváth J., Kvanduk, Boros, Veszter- gombi (Andi, 85.)- Gergely (Pilisi, 78.), Galambos. Edző: Teszler Vendel. Sárga lap: Kvanduk az 50., Fehér a 75. percben. A 21. percben a sorozatos hazai támadások egyikéből Szőcze indította a középen ki­lépő Sípost, aki a tétovázó vendégvédők között a kapu bal sarkába lőtt. 1-0. A 36. percben Farkas ívelt előre, Gergely fejjel Galambos elé csúsztatta a labdát, s a csatár egy csel után ballal, 16 méter­ről a jobb felső sarokba lőtt. 1-1. Hét perc múlva a szek­szárdiak rosszul elvégzett partdobása után a késlekedő védők között Szőcze csapott le a labdára, majd közelről fél- magasan a hálóba lőtt. 2-1. Szünet után, a 66. percben egy gyors szekszárdi támadás végén Vesztergombi-Kvan- duk volt a labda útja, a közép­pályás Gergelyt ugratta ki, aki a hálóba lőtt, ám a partjelző in­tésére a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. Az első félidőben a haza­iak irányították a játékot, s mezőnyfölényüket gólra is váltották. Á szekszárdiak azonban nem adták fel, s egy korszerű támadás végén egyenlítettek. A zalaiak - ki­használva a szekszárdi véde­lem megingását - még a szü­net előtt újabb gólt szerez­tek. Hiába futballozott fö­lényben a második negy­venöt percben az UFC, ere­jéből csak egy érvénytelení­tett találatra futotta. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen a helyzeteiket jobban értékesítő hazaiak megérdemelten nyertek. A Szekszárd hat meccs óta tartó veretlenségét veszítette el. Jók: Tresó, Mihalecz, Purt, illetve Kvanduk, Mé­száros, Galambos. Pusztai László: — Két el­lentétes félidő, egyel több rú­gott gól döntött a mérkőzésen. Teszler Vendel: — Mind­két gól előtt nagyot hibáztunk, amit ezúttal nem tudtunk kori- gálni. Sallai József Szigetszentmiklós- Atomerőmű SE 2-1 (1-1) Szigetszentmiklós, 300 néző. V: Herbály L. (László, Berki II). Szigetszentmiklós: Ka­tona- Vedres, Tyukodi, Bö- röndi- Balás, Halász (Ara­nyi, 70.), Kiss, Haselbach, Kozma (Bognár, 89.)- Ju­hász (Almási, 83.), Hollik. Edző: Székely Tibor. ASE: Mausz- Wolf, Benedeczki, Majsai N.- Pintér (Kasza, 82.), Nikolov, Fejes, Mészá­ros, Nagy- Osztermájer, Szabadi (Rácz, 46.) Edző: Nagy Lajos. Sárga lap: Balás a 39., Aranyi a 86. percben. A 7. percben az első hazai szögletet Balás végezte el, Kozma pedig senkitől sem za­vartatva a kapu jobb oldalába fejelt. 1-0. A 28. percben Osz­termájer átadását Fejes bizto­san helyezte a kimozduló Ka­tona mellett a hálóba. 1-1. A 33. percben Pintér emelt jobb­ról középre, Osztermájer gólba tartó labdáját a védők mentették. A 43. percben egy jobb oldali beadás után Nagy fejese a jobb kapufán csattant. Szünet után, a 48. percben Hollik fejesét a gólvonalról mentette Majsai. Három perc­cel később Osztermájer szer­zett labdát a felezővonalnál, egyedül vezette kapura, de nagy helyzetben Katona kapus mentett. Az 53. percben egy jobb oldali szentmiklósi bea­dást követően a védőkről ki­vágódott labdát Kozma ko­torta Mausz kapujába. 2-1. A Szigetszentmiklós a fel­zárkózásért, míg az ASE po­zíciója megtartásáért vetette magát küzdelembe. Az első negyedórában a hazaiak so­rozatban vezették támadása­ikat, s egy szöglet után a ve­zetést is megszerezték. A gólt követően a paksiak átvették a játék irányítását, s Fejes révén kiegyenlítettek. A má­sodik játékrész elején egy kapu előtti kavarodást köve­tően a hazaiak ismét előny­höz jutottak, s hiába tett meg mindent az egyenlíté­sért az ASE, legnagyobb helyzeteiket sem tudták ér­tékesíteni, így kilenc hét után vereséget szenvedett a Duna-parti csapat. Jók: Kiss, Balás, Kozma, illetve Pintér, Majsai, Fejes, Wolf. Székely Tibor:— Szimpa­tikus és jól játszó csapat ellen értékes győzelmet szereztünk. Nagy Lajos: — Helyzet- kihasználásunk „eredménye” a hazai siker. Kővári István További eredmények: Szentgotthárd-BKV Előre 0-0, Veszprém-Dorog 0-2, Budafok-Hévíz 0-2, PVSK- Motim TE 4—2, Sárvár-Bere- mend 0-0, Bük-Százhalom- batta 0-1. Erős Lajos ismét hazai porondon Éveken át az Unió Box Team törzstagjának számított, aztán 1997 márciusában szerződést bontott a szekszárdiakkal. Pár hónappal később - már olasz színekben - sikertelen Európa- bajnoki címmérkőzést vívott a horvát Zseljko Mavroviccsal, azóta szinte semmit nem hallot­tunk felőle. Most újból reflektorfénybe került, ugyanis Erős Lajos is­mét Magyarországon mérkő­zik, méghozzá a WBU nehézsú­lyú nemzetközi bajnoki címé­ért. Az olasz Organizer Masiero és az Unió Box Team közös szervezésében november 14- én, szombat este a szekszárdi városi sportcsarnokban az oszt­rák Hermann Bendl-lel öklözik a kisvilágbajnoki címért. A gála költségvetése nem kevesebb mint kilenc millió fo­rint. A taljánok hozták a fő­meccset Magyarországra, míg a méltó felvezetésről az uniós Női kézilabda NB I/B sztárok gondoskodnak. A csúcsmérkőzést megelőző ösz- szecsapásokon szokatlanul sok európai ranglistás ökölvívó lép kötelek közé. A házigazdák kö­zül Isaszegi Róbert, Koczák Sándor, Szakállas Ferenc, Ka­locsai Zoltán és Bognár László is kesztyűt húz, utóbbi például a nigériai Said Lawallal (22 győzelem, 1 döntetlen, 3 vere­ség) öklözik - mindketten sze­repeltek már világbajnoki finá­léban. Hasonlóan színvonalas profi gálát nem igen rendeztek még hazánkban. A főszereplő az óbudai Új Sipos Halászkertben tartott pénteki sajtótájékoztatón biza­kodva tekintett a hétvégi meg­mérettetése elé. — Másfél éve Olaszország­ban edzem és vívom a mérkő­zéseimet. A Mavrovicstól el­szenvedett vereségemet követő négy találkozómat mind meg­nyertem. Úgy érzem, hogy fizi­kálisán és szellemileg is megfe­lelően felkészültem. Remélem, hogy elődeim, Bognár László, Kalocsai Zoltán, Szabó Lóránt és Gálfi András sikere után én leszek a magyar profi ökölvívás következő, egyben az első ne­hézsúlyú nemzetközi bajnoka - nyilatkozta a Box Team Bres- ciadolci légiósa. Erős Lajos újabb lehetőséget kapott, remélhetőleg szombat este csattanós választ ad az őt tavaly nyáron, idő előtt leírók­nak. A gála párosítása, harmat­súly: Isaszegi-Parasin (román, európai ranglista 7. helyezett). Váltósúly: Loe-Belotti (olasz). Szuper harmatsúly: Koczák- Chiriac (román). Kisváltósúly: Szakállas (9.)-Bertozzi (olasz). Könnyűsúly: Kalocsai (3.)- Gyany (román). Pehelysúly: Bognár (2.)-Lawal (nigériai). Nehézsúly: Erős-Bendl (oszt­rák). -teszi­4, Pech 2. Csere: Tatár E. 5, Vágvölgyi 3, Mérei, Horváth, Killer. Edző: Zámbó Tibor. A vendégek kezdtek jobban (7. perc: 4-2), a folytatásban elsősorban Hingyi Zita góljai­val többször is egalizáltak a ha­zaiak. A vendég óbudai együt­tes a 46. percben vezetett utol­jára, az 50. percig zsinórban lőtt négy góljával átvette a ve­zetést a Ce-Si (22-19). A hajrá nagy izgalmakat hozott, három perccel a befejezés előtt még 24-21-re vezettek a hazaiak, s a lefújásig egy gólt megőriztek előnyükből. Korrekt játékveze­tés mellett értékes skalpot szer­zett a Ce-Si a 4. helyezett Goldberger legyőzésével. A hazaiak sikerükkel megszilárdí­tották helyüket a középme­zőnyben. Küzdeni tudásáért, fegyelmezett játékáért az egész csapat dicséretet érdemel. Varga László Egy sima, Thelena SK Tolna- Postás-Matáv SE 22-14 (11-5) Tolna, 300 néző. V: Kovács, dr. Vaskó. Tolna: Flick- Ko­vács J. 2, Konkoly E., Sipos K. 9 (3), Csehné, Pavelekné 2, Takács 3. Csere: Sipos Á. 2, Smetec 4, Fazekas, Peterdi. Edző: Kajcsa András. Jól kezdett az átszervezett kezdőcsapattal pályára lépő Tolna, a Kajcsa edző által beí­gért jó játéknak lehettek szem­tanúi a hazai szurkolók. Foko­zatosan elhúztak a házigazdák, vezetésüket nem fenyegette ve­szély. A tolnai találatok javát a Sipos testvérek szállították, a Thelena SK első hét góljából hatot ők ketten jegyeztek. egy szoros A második játékrészben to­vább potyogtak a tolnai átlö- vésgólok, a hazaiak - csakúgy mint az első félórában - a szü­net után is tizenegyszer zörget­ték meg a Postás hálóját. A fő­városiak némileg eredménye­sebben kézilabdáztak, de így sem tudtak változtatni a játék képén. Alacsony színvonalú já­tékvezetés mellett, gyenge el­lenféllel szemben helyenként jó játékkal nyert a hazai csapat. Jók: Sipos K., Smetec, Sipos Á., Takács. Rónai Gábor Cece-Simontornya KC- Goldberger 24-23 (12-13) Simontornya, 350 néző. V: Tari, Tóth. Simontornya: Nagy- Pulay 1, Hingyi Z. 9, Hingyi B., Molnár, Tatár A.