Tolnai Népújság, 1998. november (9. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-07 / 261. szám

Soproni Ászok KC- Atomerőmű SE 67-65 (33-34) Férfi NB I. Sopron, 2000 néző. V: Szamos, dr. Valo- vics. Sopron: GREEN (15), Stan (8), Papacs (6/3), IV­Madaras Judit tör kosárra Seres mellett fotó: ótós Réka Dráma Sopronban KSC üalmand Rt.­Top Center Szekszárd- FTC-Diego 47-69 (31-33) Női NB I. Szekszárd, 350 néző. V: Faidt, Bagi. KSC Szekszárd: Russai (4), Sibalin (5/3), Rátvay (10), MADA­RAS (16/3), Krasznai (4). Csere: Szopelkina (6), Bihari (2), Császár (-), Hambrik (-). Edző: Simon Zsolt. FTC: Ká­rolyi (10), Veres (4), Németh (6), KOSJÁR (8), SERES (20). Csere: Hagara (6), PAPP (14), Molnár (-), Kaj- dacsi (1), Farkas (-). Edző: Tursics Sándor. Az eredmény alakulása: 3. p.: 5-5, 5. p.: 5-13, 8. p.: 13-13, 15. p.: 29-25, 18. p.: 31-31, 24. p.: 39-38, 28. p.: 41-50, 33. p.: 45-59, 36. p.: 45-64. A találkozó elején kétszer is előnyhöz jutott az FTC, ám a hazaiak nem hagyták ellépni a fővárosiakat, s mindkétszer egyenlítettek. Az első félidő közepén a jól védekező szek­szárdiak átvették a vezetést a kisebb hullámvölgybe került zöld-fehérektől, ám bosszantó technika hibák miatt a szünetig nem tudták megőrizni előnyü­ket. A fordulás után egy ideig az első félidei forgatókönyv sze­rint zajlottak az események, a hazaiak azonban már csak öt percen át tudtak lépést tartani a fővárosiakkal. A játékrész kö­zepétől azután Tursics Sándor már kisimult arccal sétálgatott fel-alá az oldalvonal mellett, s a hajrában valamennyi játékosá­nak lehetőséget adhatott. Együttese így is magabiztosan nyert a második 20 percben mindössze 16 pontot szerző KSC ellen. Simon Zsolt: — Huszonöt percig kimondottan jól játszot­tunk. Az agresszivitás terén még minden játékosomnak ja­vulnia kell. Tursics Sándor: — He­lyenként álmos, közepes szín­vonalú játékkal is nyerni tud­tunk. (fekete) KOVICS (19), RADOVICS (19/18). Csere: Mérész Cs. (-), Lakatos (-), Csaplár- Nagy A. (-). Edző: Gorán Miljkovics. ASE: VISOC- KAS (18), Stumbrys (12/3), Gulyás (19), Mérész T. (1), Boros (5). Csere: Lukminas (10/6), Rajkó (-), Hencsey (-). Edző: Rezák László. Kipontozódott: Gulyás a 37., Stan a 38., Strumbrys, Bo­ros a 40. percben. A találkozó elején felváltva estek a kosarak, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett egy­két ponttal. Radovics tripláira Gulyás és Visockas válaszolt, így az első félidő végére mini­mális egy pontos előnnyel tért pihenőre a paksi csapat. Szünet után nagyon jól kezd­tek a Duna-partiak, Gulyás és Visockas találataival a játék­rész közepére 14 pontos előnyre tett szert az ASE. A mérkőzés hátralévő részében a paksiak már csak büntetőből szereztek pontot. A hazaiak az utolsó tíz percben kiválóan ját­szó Ivkovics és Green találatai­val izgalmas véghajrában ki­csikarták a győzelmet. Rezák László: — Nem ér­tem, hogy miért ítéltek Gulyás ellen szándékos hibát. (schmidt) Kanizsa KK-Dombóvári VMSE 62-77 (26-43) Férfi NB I/B. Nagykanizsa, 300 néző. V: Szlávik. Major G. Dombóvár: SZŐKE B. (25/3), Érsek (6), GAVRI- LOVICS (25), Tamás (6/3), TRUPP (9). Csere: PANTA (9), Krasznai (1), Bosznai (-), Balogh (-). Edző: Molnár Ist­ván. Az eredmény alakulása: 6. p.: 7-15, 12. p.: 10-30, 14. p.: 15-37, 26. p.: 40-52, 32. p.: 45^64, 37. p.: 54-68. Álomrajtot vett Molnár Ist­ván edző legénysége, és percek alatt állva hagyta ellenfelét. A dombóváriak rendre kosárral fejezték be támadásaikat, véde­kezésben pedig káprázatosat nyújtottak. A vendégek irányí­tottak, és a szünetig megnyug­tató előnyre tettek szert. Fordulás után a dombóváriak egyre többet hibáztak, a haza­iak megkezdték a felzárkózást. A játékrész közepén kilábalt a hullámvölgyből a vasutas leg­énység, és - főleg első félidei remek teljesítményével - érté­kes idegenbeli győzelmet ara­tott. (gaál) 1998. november 8. Sport píhlr ■ íildril Kilencedik ™ oldal További eredmény: Balatonfüred-Ka- posfüred 0-1. NB I, Totó Dunaszentgyörgy­Bátaszék 2-2 NB I, 16. forduló: Soroksár-Érd 2-0, Salgótarján-Soproni FAC 0-0, Tatabá- nya-Tiszavasvári 3-2, Matáv Sopron-Bé- késcsaba 2-1, Tiszaújváros-Kaposvár 1-0, Szeged-Kaba-Hajdúszoboszló 3-0. Totó, 45. hét (lapzártáig beérkezett eredmények): 1. Zalaegerszeg-Vasas 1-0 1, 3. Ferencváros-Nyíregyháza 2-1 1, 4. Videoton-Diósgyőr 2-3 2, 5. Bayern Mün- chen-1860 München 3-1 1, 6. Wolfs- burg-Mönchengladbach 7-1 1, 7. Ham­burg-Schalke 2-2 x, 8. Bochum-Hertha 2-0 1, 9. Freiburg-Kaiserslautem 0-1 2. Dunaszentgyörgy, 300 néző. V: Kovács N. Dunaszent­györgy: Májik- Debreczeni, Horváth J., Horváth G., Ko­vács G.- Aradi, Magyar (Antlfinger), Kiss I., Papp (Halász)- Krepsz (Baracz), Horváth L. Edző: Dienes Pál. Bátaszék: Grill- Kovács Cs. (Márton), Tóth, Scheppi, Hauwasser- Péter, Rupa, Kolmann, Szabados- Pan- kovics, Pap (Kiss M.). Edző: Fiath Tamás. Az 5. percben Horváth Jó­zsef 40 méteres szabadrúgása bombaként vágódott a bal felső sarokba. 1-0. A 40. percben Rupa 15 méteres lö­vése a vetődő Májik hasa alatt került a hálóba. 1-1. A Dunaszentgyörgyi légi balett 75. percben Aradi szépen ment el a jobb oldalon, beadását Halász ka­pásból a felső kapufára lőtte, ahonnan a gól­vonal mögé pattant a labda. 2-1. Két perccel a lefújás előtt Szabados a bal oldalról vé­gezhetett el szabadrúgást, s az üresen ha­gyott Scheppi közelről egyenlített. 2-2. Az alacsony színvonalú, sok szabályta­lansággal tarkított mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Horváth J., Kiss I., Krepsz, ill. Scheppi, Tóth, Rupa. (dömötör) Megyei I. osztály Szálka-Dunakömlőd 6-0 (2-0). Szálka, 100 néző. V: Bán. A hazai csapat a második félidőben teljesen felőrölte ellenfele erejét. G: Nagy, Szűcs, Kiss J.. Kiss T., Kárpáti, Kocsis. Jók: Kiss T., Gaál, Kárpáti, Kiss J., illetve Erdélyi, Pongrácz. A hazai söprögető, Horváth József egyik bombája FOTÓ: ÓTÓS RÉKA Vasárnapi sportműsor Vasárnap Kézilabda: NB II, férfiak: PEAC-Kettele-Tolnatej SE 16. A megyei női bajnokság III. fordulója Palánkon: UKSE Szekszárd-Cece-Si- montornya 9, Németkér-Hő- gyész 10, Cece-Simontor- nya-Hőgyész 11, UKSE- Németkér 12, Németkér- Cece-Simontomya 13, Hő- gyész-UKSE 14. Kosárlabda: NB II, fér­fiak: Atomerőmű SE II- FKSE Szekszárd 10, nők: Ál­lamigazgatási Főiskola- Atomerőmű SE 12. Teke: NB III: Dombóvári Spartacus II-Szentlőrinc II 10. Labdarúgás. NB II: Szi- getszentmiklós-Atomerőmű SE, Zalaapáti-Jerking-Szek- szárd UFC 13. NB III: Bony- hád Agraco FC-Balatonföld- vár, Mohács-Dombóvári FC­Aramis Fór Mén, Paksi SE-Tihany 13. Horváth Sport megyei I. osztály: Nagymányok-Ta­mási, Tevel-Hőgyész, Kaj- dacs-őcsény, Decs-Bölcske, Aparhant-Nagydorog, Döb- rököz-Dunaföldvár, Simon- tomya-Kakasd 13. Megyei II. osztály: Ozora-Sióagárd, Zomba- Pincehely, Mucsfa-Majos, Magyarkeszi-Tengelic, Cikó-Madocsa, Csikóstőttős- Kaposszekcső-Izmény, Kis- dorog-Tolna, Szedres-Báta- apáti 13. Megyei III. osztály: Északi csoport: Jerking­Szekszárd UFC II-Gyönk (Györkönyben), Dunaföldvár II-Iregszemcse, Kölesd-Né- metkér, Pusztahencse-Ko- csola, Nak-Dalmand, Tolna- némedi-Pálfa, Szakcs-Kurd 13. Déli csoport: Báta-Györe 13. Női kézilabda NB I/B Különböző nyugalom, Thelena SK Tolna- Postás-Matáv SE 22-14 (11-5) Tolna, 300 néző. V: Kovács, dr. Paskó. Tolna: Flick- Ko­vács J. 2, Konkoly E., Sipos K. 9 (3), Csehné, Pavelekné 2, Takács 3. Csere: Sipos Á. 2, Smetec 4, Fazekas, Peterdi. Edző: Kajcsa András. Az eredmény alakulása: 5. p.: 1-1, 10. p.: 4-2, 20. p.: S-A, 35. p.: 13-7, 45. p.: 16-9, 55. p.: 21-14. Jól kezdett az átszervezett kezdőcsapattal pályára lépő tolnai együttes, a Kajcsa edző által beígért jó játéknak lehet­tek szemtanúi a hazai szurko­lók. Az első félidőben fokoza­tosan elhúztak a házigazdák, vezetésüket nem fenyegette ve­győzelmek: Tolnán Simontornyán izgalom szély. A tolnai találatok javát a Sipos testvérek szállították, a Thelena SK első hét góljából hatpt ők ketten jegyeztek. Már a 20. perc környékén érezni le­hetett, hogy az elkedvetlenedő vendégek feladták a küzdelmet. A második félidőben tovább potyogtak a tolnai átlövés gó­lok, a hazaiak, csakúgy mint az első játékrészben, a szünet után is tizenegyszer zörgették meg a Postás hálóját. A fővárosiak va­lamennyivel eredményesebben kézilabdáztak, de így sem tud­tak változtatni a játék képén. Csupán a pályára beszaladó és a játékvezetőket megtapsoló egyik Postás vezető akciója borzolta a kedélyeket. Alacsony színvonalú játék- vezetés mellett, gyenge ellen­féllel szemben helyenként jó já­tékkal nyert a hazai csapat. Jók: Sipos K., Smetec, Sipos Á., Takács. Rónai Gábor Cece-Simontornya KC- Goldberger 24-23 (12-13) Simontornya, 350 néző. V: Tari, Tóth. Simontornya: Nagy- Pulay 1, Hingyi Z. 9, Hingyi B., Molnár, Tatár A. 4, Pech 2. Csere: Tatár E. 5, Vágvölgyi 3, Mérei, Horváth, Killer. Edző: Zámbó Tibor. Az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok. A fordulás után zsinórban lőtt négy góljá­val az 50. percben átvette a ve­zetést a hazai csapat, s nagy iz­galmak közepette a lefújásig egy gólt megőrzött előnyéből. Hatalmas akarásáért, küzdeni tudásáért minden játékos dicsé­retet érdemel. Varga László Erős címmeccse Pénteken az óbudai Új Si­pos Halászkertben tájékoz­tatták a sajtó képviselőit a jövő szombati szekszárdi profi ökölvívó gáláról. A városi sportcsarnokban 18 órától hét hivatásos össze­csapást láthat majd a nagy­érdemű, a csúcsmérkőzésen Erős Lajos az osztrák Her­mann Bendl-lel mérkőzik a WBU nehézsúlyú nemzet­közi bajnoki címéért. A je­lenleg az olasz Bresciadolci színeiben öklöző Erős La­jost hosszú idő után láthat­juk ismét magyar szorító- ban. A „nagy visszatérő” fellépése előtt a honi profi ökölvívás krémje, az Unió Box Team legjobbjai veze­tik fel a címmeccset. Az Unió Box Team sportolói közül többek között Isaszegi Róbert, Koczák Sándor, Szakállas Ferenc, Kalocsai Zoltán és Bognár László is kötelek közé lép. I