Tolnai Népújság, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-26 / 250. szám

1998. október 26., hétfő Sport 11. oldal Női kézilabda NB I, 8. forduló Thelena SK Tolna­Meglepett, győztes ferencvárosiak Ferropatent-Szekszárd SE- Herz-FTC 20-26 (9-8) Paksi Atomerőmű Rt. A Ferropatent-Szekszárd SE hivatalos támogatója Női NB I. Szekszárd, 1300 néző. V: Belső, Marosi. Szek­szárd: PETROVICS- Virág 2, POPOV 7, KÖBLI 5, Ora- vecz 1, Pádár M. 1, KÁRO­LYI 4 (3). Csere: Mátyás (ka­pus), Czirok, Csáki. Edző: Katona Sándor. FTC: Ciocu- leasa- Kántor 3, Szarka, Pá­dár I. 4, Kökény 3, DELI 9 (6), Lőwy. Csere: Hoffmann, Bartek (kapusok), TÓTH B. 5, Becz 2. Edző: Németh András. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6. Az eredmény alakulása: 7. perc: 2-1, 17. p.: 7-5, 25. p.: 9-5, 36. p.: 10-11, 43. p.: 13-14, 46. p.: 13-18, 55. p.: 16-23. Popov révén a Szekszárd szerzett vezetést a harmadik perc végén, majd honfitársa, Petrovics bravúrja után Köbli növelte a hazaiak előnyét. A vendéglátók rendkívül fegyel­mezetten, agresszívan védekez­tek, a sérült Pásztort nélkülöző zöld-fehérek képtelenek voltak áttörni a Ferro-falat. A Fradi a 7. percben hétméteresből volt először eredményes. A hazai szurkolók Popov második gólja után kis híján szétszedték a csarnokot (8-5), Németh And­rás azonnal időt kért. A 23. percben Virág is be­vette a népli­getiek kapu­ját, ezzel már minden szek­szárdi kezdő mezőnyjáté­kos eredmé­nyes volt. A fővárosiak fo­lyamatos cse­rékkel igye­keztek frissí­teni, a 17. és a 27. perc kö­zött azonban képtelenek voltak a ka­puba találni. A félidő haj­rájában kiha­gyott hazai ziccereknek köszönhetően minimálisra csökkentette hátrányát a Fradi. Fordulás után gyorsan magához ra- Köbli Anett küzdeni tudása társaira is átragadt gadta a kez­deményezést az FTC, a hazaiak azonban továbbra is remekül küzdöttek, s a feltartóztathatat­lan Köbli góljaival ott „liheg­tek” a zöld-fehérek nyakán. Egy kihagyott hetes, eladott labdák és védekezésbeli hibák után a játékrész közepén meg­ugrott az FTC. A szekszárdiak utolsó tartalékaikat mozgósítva hosszú hajrát nyitottak, s az utolsó percekben szinte minden szituációból (időn túli szabad­dobásból is) betaláló Popov ré­vén tartották a különbséget. Az erőn felül teljesítő hazai együttes kis híján meglepetést okozott a csak a szünet után éb­redő ferencvárosiak ellen. Küz­deni tudásáért minden szek­szárdi dicséretet érdemel. Katona Sándor: — Az első félidő végén négy gólos előnyt engedtünk ki a kezünkből, a Fradi pedig túl jó csapat ahhoz, hogy ezt ne használja ki. Németh András: — Mos­tanában nem először fordul elő, hogy csak végveszélyben moz­gósítjuk minden energiánkat. FOTÓ: ÓTÓS RÉKA További eredmények: Du­naferr-DVSC-Symphonia 28-19, Győri ETO-Vasas 38-19, Miskolci Honvéd-Bp. Spartacus 23-26, Kiskunha- las-Békéscsaba 28-22, Kis- várda-Synergon-Vác 37-28. Ölf) BANK A Ferropatent-Szekszárd SE hivatalos támogatója Malév SC 21-18 (7-8) Női NB I/B. Tolna, 300 néző. V: Antós, Herczeg. Tolna: Flick, Kovács, Sipos K. 9 (4), Peterdi 2 (2), Fazekas 2, Sme- tec 3, Takács 1. Csere: Sipos Á. 1, Pavelekné 3. Edző: Kaj- csa András. A nevéhez mél­tóan repülőrajtot vett a bajnok­ságban nyolcadik helyen álló Malév együttese, a tolnai csapat beragadt a „kifutópályán” (3. perc: 0-2). A folytatásban is inkább a vendégek szárnyaltak, a hazaiaknál sok volt a labdae­ladás, s ígéretes ziccereik is rendre kimaradtak (15. perc: 4—6). Érdekességként megem­líthető, hogy a tolnai csapattól megszokott rengeteg kapufa ezúttal a kimaradt vendéghely­zetek rovatát színesítette. A második félidőben feltehe­tően az alapos fejmosásnak kö­szönhetően jól kezdtek a haza­iak, és három perc elteltével át is vették a vezetést. (33. perc: 10-9). A vendégek számára ez kritikus periódusnak bizonyult, hisz innen kezdve nem találták a ritmust. Az egyre jobb for­mába lendülő Sipos Krisztina és Smetec góljaival fokozato­san elhúzott a Tolna (45. perc: 18-14), míg a Malév kínálkozó lehetőségeit rendre elpuskázta, s hetesekből sem tudott beta­lálni a Sipos teljesítményéhez felnövő Flick kapujába. A mér­kőzés hátralévő részében is jobbára a vendéglátók irányítot­tak, s szurkolóik vastapsától támogatva sorra érték el góljai­kat. A hajrában a fővárosiak felzárkóztak, de a hazaiak si­kere egy pillanatig sem forgott veszélyben. A klasszis teljesít­ményt nyújtó Sipos Krisztina vezérletével megérdemelten szerezte meg idei második győ­zelmét a Thelena SK csapata. Jók: Sipos K., Pavelekné, Flick, Smetec. Rónai Gábor Nagykanizsa­Cece-Simontornya KC 25-23 (10-11) Nagykanizsa, 100 néző. V: Beyer J., Nagy Cs. Simontor- nya: Nagy- Pech 2, Vágvölgyi 1, Molnár 1, Tatár A. 1, Hin- gyi Z. 9, Killer. Csere: Pulay 3, Hingyi B. 3, Tatár E. 3, Ge- russi N., Horváth. Edző: Zámbó Tibor. A jól kezdő vendégek a 13. percben 5-2-re vezettek. Hat perccel később már az Olajbányásznál volt az előny (7-5). Szünetig ismét megfordult az állás. A második játékrészben is végig változato­san alakult az eredmény. Előbb a Ce-Si vezetett a 37. percben 3 góllal, majd rá 10 percre ismét a Nagykanizsa 18-15-re. A vendégek rendkívül sok gól­helyzetet elpuskáztak, pontat­lanul lőttek, ennek ellenére az 50. percre egyenlítettek. Két perccel a befejezés előtt 23-23- at mutatott az eredményjelző. Ezután már csak a hazaiak lőt­tek gólt, így megnyerték a mér­kőzést. Nagy lehetőséget ha­gyott ki a Ce-Si, a női szeszély azonban közbeszólt. Közepes játékkal is értékes győzelmet arathatott volna. Ezúttal azon­ban ez elmaradt, ráadásul a női játékvezetői kettőssel sem vol­tak mindig egy hullámhosszon. Csupán Nagy kapus teljesítmé­nye emelkedett ki. Varga László Férfi vb-selejtező Magyaroszág-Finnország 30-21 (15-13). Cegléd, 2000 néző. V: Kamisevszki, Metalari (mindkettő macedón). Legjobb dobók: Éles 8, Pásztor 7, Ko- tormán 5, illetve Koskve 6, Sjöstedt 5, Monnberg 4. A második félidőben a ka­puba csereként beállt Szathmári irányításával egyre jobban el­húzott a magyar együttes, s győzelméhez a továbbiakban nem férhetett kétség. Kosárlabda ASE: feldobva, KSC: lehangolva Atomerőmű SE­Hódmezővásárhelyi KE 102-72 (53-36) Férfi NB I. Paks, 800 néző. V: Forrai, Téczely. ASE: VI- SOCKAS (19), Stumbrys (2), GULYÁS (25/3), LUKMI- NAS (34/15), Boros (6). Csere: Mérész (7/3), Rajkó (9), Hencsey (-), Rutkai (-). Edző: Rezák László. Hódme­zővásárhely: Bell (14), DEÁK (19/9), dr. Borbáth (8/6), Kis (3), LO EL-HADJI (22). Csere: Ughy (2), Kovácsevics (2), Bődi (2), Poiányi (-). Edző: Valaczkay Győző. Az eredmény alakulása: 3. perc: 7-0, 12. p.: 32-25, 18. p.: 46-34, 23. p.: 60-40, 32. p.: 81-53, 37. p.: 94-64. Kipontozódott: Deák a 38. percben. A legutóbbi, szolnoki bajno­kihoz képest változás történt az ASE kispadján: két epekő és némi súlyveszteség újra Rezák László irányította a hazaiakat. A paksiak kezdtek jobban, támadásban lényegesen ponto­sabbak voltak, saját palánkjuk alatt pedig hatékonyan szedték a lepattanókat. Ez utóbbinak köszönhetően csak a negyedik perc elején érte el első kosarát a Hódmezővásárhely. A folyta­tásban kiegyenlítettebb lett a já­ték, tíz pont alá csökkent az ASE előnye. A házigazdáknál klasszisokkal emelkedett ki Lukminas. Közelről-távolról egyaránt pontosan dobott, át­adásait, cseleit is vastapssal ju­talmazták a nézők. A vendégek szorgos iparosként „daráltak”, de az első játékrészben mindez csak a tisztes helytálláshoz volt elegendő. A félidő utolsó perce­iben megugrott az ASE, a haza­iak látványos kosarakkal növel­ték előnyüket. Fordulás után Lukminas és Gulyás mellett Visockas, majd később Rajkó is be-besegített a pontgyártásba, így egyre nőtt a két csapat közötti különbség. A vendégeknél a szenegáli ide­genlégiós, Lo el-Hadji többször is blokkolta a paksi dobásokat, emellett sok lepattanót is szer­zett. Igyekezete azonban ke­vésnek bizonyult, a paksiak to­vább növelték előnyüket. A mérkőzés hajrájára már csak egyetlen kérdés maradt, sike­rül-e száz pont fölé kerülniük a házigazdáknak. Az „igen” vá­laszt Rajkó adta meg, aki há­rom büntetőből szerezte csa­pata utolsó pontjait. Rezák László: — Ahhoz, hogy az erősebb csapatok ellen is nyerni tudjunk, a mainál lé­nyegesen jobban kell a lepatta­nókat gyűjtenünk. Valaczkay Győző: — Küz­döttünk, hajtottunk, de mindez csak ennyire volt elég. A Paks jobb csapat nálunk, nekünk a Kaposvár ellen kell majd nyer­nünk. Medgyesy Ferenc További eredmények: Kapos- vár-Honvéd 73-88, Debre- cen-Matáv Pécs 75-82, Alba- comp-Szolnok 73-72, Falco- Soproni Ászok 78-64. MÁV NTE-DKG EAST-KSC Dalmand Rt.-Top Center Szekszárd 78-69 (33-34) Női NB I. Nagykanizsa, 400 néző. V: Bagi, Gorka. MÁV NTE: Torna (11), Csécs (12), JOÓ (20), TAHI (13), Bedő (13). Csere: Szélessy (-), Gyárfás (9), Góber (-). Edző: Kovács Nándor. Szekszárd: Sibalin (8), Madaras, (14), Szopelkina (11), Krasznai (14), Russai (4). Csere: Rát- vay (12/3), Bihari (6), Hamb- rik (-). Edző: Adankó Ferenc. Az eredmény alakulása: 5. p.: 7-7, 10. p.: 17-17, 15. p.: 25-24, 26. p.: 42-50, 30. p.: 50-54, 37. p.: 64-66. Kipontozódott: Tahi a 37., illetve Szopelkina a 37., Mada­ras a 38. percben. A magassági fölényben ját­szó szekszárdiakat a hazaiak csak sorozatos szabálytalansá­gokkal tudták megakadályozni a kosárszerzésben. Az első fél­idő elején kihagyott kilenc vendégbüntető azonban meg­bosszulta magát, a KSC nem tudott előnyt szerezni. A játék­rész második felében egyre keményedéit játék, a 18. perc­ben Szopelkina begyűjtötte ne­gyedik személyi hibáját. A haj­rában pályára lépett a nagyka­nizsaiak új szerzeménye, a 202 centi magas Gyárfás Zsuzsa. A második játékrész jól kez­dődött Krasznaiék számára, a 26. percben nyolcpontos előnyt szerzett a KSC. Kovács edző időkérése után azonban a vasu­tasok két perc alatt egyenlítet­tek. A 37. percig váltakozva es­tek a kosarak, de végig a Szek­szárd vezetett. Az utolsó két percben viszont teljes csődöt mondott a vendégegyüttes, a hazaiak 14 pontjára csak Rát- vay triplája érkezett válaszul... Adankó Ferenc: — Tizen­hat büntetőt nem lehet büntet­lenül kihagyni. Én nem tudom bedobni a játékosok helyett. Földesi Józsej További eredmények: Kecskemét-Soproni Postás 82-81, BSE-BEAC 125-55, FTC-Zala Volán 68-38, PVSK-GYSEV-Ringa 63-75, Diósgyőr-OSC-Közgáz 77-67. KAMATOZÓ KINCSTÁRJEGY 1999/X. Ahogy a maga nemében egyedi az Országház - Magyarország legnagyobb épülete, az állam szim­bóluma -, ugyanúgy egyedi a maga nemében a Magyar Állampapír, a legnagyobb biztonságot nyújtó értékpapír. Most az Állampapír-család egyik tagjának legújabb sorozatát ajánljuk figyelmébe: JEGYEZHEtŐ: Magyar Államkincstár Tolna Megyei Fiók 7100 Szekszárd, Augusz Imre u. 7. JEGYZÉSI HELYKÉNT RÉSZTVEVŐ ELSŐDLEGES FORGALMAZÓK: ABN AMRO (Magyar) Bank Rt. Szekszárd, Dombóvár, Dunaföldvár • OTP Bank Rt. Szekszárd, Paks, Tamási, Bonyhád, Dombóvár, Tolna (100 000 Ft névérték alatti jegyzést az OTP Bank Rt. nem fogad el) Továbbá részt vesznek a jegyzésben a K&H Bank kijelölt fiókjai. RÉSZLETES információ: 06-40-24-24-24 (helyi HIvAs) Jegyzési időszak: 1998. október 26 - november 6. Futamidő: 1 év Kamat: évi fix 17,00% Jegyzési árfolyam: 1998. október 26 - november 3. között 99,70% _ 1998. november 4-6. között 100,00% A jegyzési időszak során elérhető maximális hozam: EHM=16,95%. A másodpiaci forgalomban történő vásárlás esetén elérhető hozam aktuális mértékét a forgalmazó helyeken a Kormány 41/1997.(111.5.) Korm. rendelete alapján kifüggesztett árfolyam táblázat tartalmazza. A Kamatozó Kincstárjegy az elsődleges forgalmazóknál és a Magyar Állam- kincstár fiókhálózatában jegyezhető. A havonta kibocsátásra kerülő, egyéves futamidejű Kamatozó Kincstárjegy azért az egyik legnépszerűbb befektetési forma, mert visszafizetését az ál­lam garantálja; értékpapír letéti számlán tartható (így sem ellopni, sem elve­szíteni nem lehet); másodpiaci forgalmazásának köszönhetően kamatveszte­ség nélkül is bármikor eladható a hálózatos forgalmazóknál (az OTP Bank, az Inter-Európa Bank, az ABN AMRO (Magyar) Bank kijelölt fiókjaiban), va­lamint a Magyar Államkincstár fiókhálózatában. így Ön befektetését a leg­nagyobb biztonságban tudhatja hosszú távú kötöttség nélkül. I 1 •t 1