Tolnai Népújság, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-13 / 240. szám

1998. október 13., kedd Sport 9. oldal Kézilabda NB II Kétpontos zalai kirándulások Férfiak Zalaszentgrót-Tolnatej SE 20-38 (13-17). Zalaszentgrót, 100 néző. V: Horváth, Mar­ton. Tolnatej: Spoljár- Ko­vács J. 7, Teimel J. 5, Teimel L. 2, Rákász 6, Nagy 4, Orosz 4. Csere: Lengyel (kapus), Tauber 4, Klein 5, Angyal 1, Jánossy. Edző: Teimel Lajos. Nyitótalálatukat követően elő­ször és egyben utoljára vezettek a hazaiak. Amíg a Tolnatej gyönyörű akciógólokkal és gyors indításokból elért talála­tokkal növelte előnyét, addig a Zalaszentgrót az első félidőben lőtt 13 góljából hetet büntető­ből szerzett. Szünet után is el­lenállhatatlanul kézilabdázott a Tolnatej, a vendégek a 44. és 52. perc között zsinórban kilenc gólt lőttek. A nagy különbségű győzelem remélhetőleg meg­hozza a csapat önbizalmát az elkövetkezendő mérkőzésekre. Nagyszerű teljesítményéért az együttes valamennyi tagja di­cséretet érdemel. Bach Ferenc Nők Keszthely Georgikon SE- Ferropatent-Szekszárd SE 22-29 (13-13). Keszthely, 100 néző. V: Akáczos, Horváth. Szekszárd: Schell- Müller 6, Horváth 4, Taksonyi 3, Ta­más 5, Savanyu 4, Szalai 4. Csere: Újvári (kapus), Bor­dán, Mizsák 3, Szuprics, Samu. Edző: Taksonyi Ist­ván, Schell Ferencné. Az első félidőben felváltva estek a gó­lok. A szokatlanul csúszós par­ketta a nehézkes, lassúbb haza­iaknak kedvezett, a vendégek nem tudták érvényesíteni gyor­saságukat. A második félidőben már jobban alkalmazkodtak a talajhoz a szekszárdiak, fokoza­tosan elhúztak, s végül biztosan nyertek. Jók: Schell, Taksonyi, Müller, Horváth. (taksonyi) Nagyatád-Tamási KC 22-12 (7-6). Nagyatád, 200 néző. V: Hummel, Vaskó. Tamási: Siklósi- Gruber 1, Szabó Bakos 3, Lanczki 4, Kondor B., Szabó, Boda. Csere: Mészáros A. 1, Filotás, Horváth, Krémer 3. Edző: Varga László. A Tamási szer­zett vezetést a 3. percben, a sok hibával tarkított folytatásban aztán felváltva estek a gólok. A vendégek büntetőt is hibáztak, így minimális hazai előnnyel zárult az első félidő. A második játékrész első nyolc percében eldőlt a mérkőzés. A vendégek pontatlan átadásait rendre lefü­lelő nagyatádiak hat gólt dob­tak, válasz nélkül. A következő percekben egy kissé össze­szedte magát a Tamási, ám két újabb hétméterest is elhibázott, így hétgólos vereséggel zárult a listavezetőnél tett kirándulása. Jó: Lanczki. Tok Csabáné Kosárlabda NB II Paksi siker a megyei rangadón Nők Atomerőmű SE-Bonyhád 71-59 (33-29). Paks, 100 néző. V: Kajtár, Vétek. ASE: Bese (-), Szabó M. (20), Si­mon (14), Hirth (9/3), Szabadi (6). Csere: Csepreghy (5/3), Osztermájer (7/3), Farkas (10). Edző: Daróczi Eszter. Bonyhád: Böröcz (13/3), Ko­vács (6/6), Palkovics (4/3), Lévai (14), Szabó N. (10/3). Csere: Kék I. (10), Felszegi (2), Balogh (-), Fonyódi (-). Edző: Harsányi Mária. A vendégcsapat kapott előbb lábra (4. perc: 8-2), ám hamar egyenlített az ASE (6. p.: 8-8). A folytatásban felváltva estek a kosarak, hol az egyik hol a má­sik csapat vezetett egy-két ponttal. Az első játékrész má­sodik felében viszont a vendé­gek teljesen leblokkoltak, a ha­zaiak a 15. percben 25-17-re elhúztak. A játékrész utolsó ne­gyede ismét kiegyenlített játé­kot hozott, de az ÄSE már nem engedte ki kezéből a vezetést. A második félidőben fokoza­tosan növelte előnyét a hazai csapat a gyengén védekező és dobó völgységiek ellen (33. p.: 56-44). A mérkőzés hátralévő részében sem változott a játék képe, így a jobban védekező atomosok megérdemelten nyer­tek a végig görcsösen játszó és sokat hibázó bonyhádiak ellen. Kitűnt: Szabó M., Simon, il­letve Kék I. Férfiak FKSE Szekszárd-Sárvár KC 68-72 (28-33). Szekszárd, 50, néző. V: Heiling, Török. FKSE: Mandulás (12/6), Szabó (20/15), Császár (5/3), Heimann (8), Farkas (15). Csere: Keresztes (6), Vas (-), Kaveczki (2), Murvai (-). Edző: Murvai Árpád. Óriási lendülettel és pontos dobások­kal kezdtek Heimannnék (5. p.: 13-5). A vendégek csak tíz perc múlva érték utol a jól ját­szó hazaiakat, igaz a félidő haj­rájában fordítottak. A szünet után úgy tűnt, a sárváriak tart­ják előnyüket (26. p.: 38—45), a hazaiak viszont ismét felpörget­ték játékukat és négy perccel később már egyenlő volt az ál­lás (30. p.: 49-49). Az utolsó percig váltott vezetéssel halad­tak a csapatok (39. p.: 68-68), a hajrát sajnos a rutinosabb Sár­vár bírta jobban. A bajnoki címre is esélyes sárváriakat alaposan megizzasztotta a jól játszó szekszárdi csikócsápat. A Szabó vezérelte hazai gárda minden tagja dicséretet érde­mel. Női röplabda NB II Nyolcvanöt perces csata Paksi RK-Duna Center­Győri Dózsa 3:0 (14, 7, 6). Paks: Dömötör, Dercze, Máté, Farkas, Zubor, Hudák. Csere: Bráz. Edző: Poór Jó­zsef. A végeredmény sima paksi győzelmet jelez, ám a pá­lyán nyolcvanöt percen keresz­tül nagy csata folyt. A paksi lá­nyok a hálónál verték meg a mezőnyben kiválóan játszó Győrt, a tavalyi bajnokság má­sodik helyezettjét. Jó: Dercze, Hudák, Zubor. Junior eredmények: Radi- ant-Paksi RK-DC 0:3 (-6, -2, -8), Paksi RK-DC-MÁV Előre 3:1 (8, -9, 13, 4), Paksi RK- DC-Győri Dózsa 3:0 (0, 5, 6). Megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Négy csikóstőttősi gól a szünet után Csikóstőttős-Kaposszekcső- Pincehely 5-3 (1-3). Csikós- tőttős, 200 néző. V: Biszak. Csikóstőttős: Kiss (Szeke­res)- Lódri (Szabotin), Be- senyei, Pataki, Borcsa- Schott (Surján), Péter, Ge- réd, Márton (Csordás)- Martinka, Papp. Edző: Iván József. Pincehely: Németh- Mezősi, Császár I, Csömör, Szép II- Kóbor, Győré, Ra- bóczki- Pajcsics, Szabó, Császár II. Edző: Zajtai S. Béla. Jó csatárcseréivel a má­sodik félidőben fordított és megérdemelten nyert a hazai együttes. G: Papp 2, Csordás, Szekeres, Surján, illetve Győré, Császár I, Pajcsics. Jók: Pataki, Geréd, Besenyei, Martinka, illetve Győré, Csö­mör. Papp Péter Mucsfa-Sióagárd 3-2 (1-2). Mucsfa, 250 néző. V: Botos. Mucsfa: Cseke- Ju­hász, Lórencz, Guzorán, Ró­zsa- Krum (Kőszegi), Rad- ványi, Bogos, Pfeifer- Fá­bián (Szikra), Bogos (Illés). Edző: Fláding János. Sióa- gárd: Neumann- Fábián, Keresztes (Gayer), Kilián, Tóth- Paulovics, Kelemen, Lovász, Dombi- Horváth, Acsádi (Dér). Edző: Odor László. Második félidei jó já­téka alapján rászolgált sike­rére a hazai csapat. G: Krum, Guzorán, Pfeifer, illetve Acsádi, Paulovics. Jók: Guzo­rán, Krum, Lórencz, illetve Tóth, Paulovics, Keresztes, Fábián. Szikra Ferenc Magyarkeszi-Zomba 2-2 (2-1). Magyarkeszi, 150 néző. V: Csepregi. Magyar­keszi: Tóth A.- Franke L., Kovács, Páczelt, Márkus- Varga (Tamás), Pataki, Ma­cher (Tóth), Franke F.- Tep- lán, Takács (Rizmayer). Edző: Márkus István. Zomba: Faragó- Márton I A., Stölkler, Turbuk, Már­ton R.- Misóczki (Balogh), Szedlák, Horgos- Márton II A., Márton Kv Weitner. Edző: Weitner Ádám. A jó iramú mérkőzésen legnagyobb sajnálatukra a hazaiak három kapufájukat nem számíthatták gólnak. G: Teplán, Rizmayer, illetve Márton R., Márton K. Jók: Tóth A., Páczelt, Varga, illetve Faragó, Stölkler, Hor­gos. Pintér József Cikó-Ozora 5-1 (2-1). Cikó, 100 néző. V: Varga L. Cikó: Csibi- Farkas, Már­ton, Niklosz (Kiszler), Nagy- Forray T., Forray P., Bogos (Kiss Cs.)- Rónai, Szököcs, Kiss H. Edző: Pólyák Antal. Ozora: Dobos- Siklósi (Szűcs), Miklós, Ortner G., Sarudi- Brannauer, Kántor, Illés, Túrós- Gosztola, Resch. Edző: Végh István. Sportszerű ellenféllel szemben megszolgált hazai siker. G: Kiss H. 2, Kiss Cs., Forrai T., Niklosz, illetve Gosztola. Jók: Nagy, Farkas, Bogos, Kiss H. Csibi, illetve Miklós, Kántor. Törő' István Kisdorog-Majos 0-3 (0-2). Kisdorog, 150 néző. V: Kerekes. Kisdorog: Stölkler K.- Genczler, Végvári, For­rai N., Berta7 Pechli, And­rás, Stölkler Á., Szemes (Fa­zekas)- Fodor, Läufer. Edző: Palkó Lajos. Majos: Götz (Schanzenbacher)- Németh, Kővári, Dávid (Se­regi), Forrai B. (Hadik- falvi)- Búzás, Simon, Gün­ter, Babai- Nagy, Miklós (Jakab). Játékos-edző: Ba­bai László. Teljesen jogos a vendégek sikere. G: Forrai B., Günter, Babai. Kiállítva: Gün­ter a 80. percben. Domokos Tibor Szedres-Tengelic 0-4 (0-1). Szedres, 220 néző. V: Csobot. Szedres: Hujber- Szalók, Bátai, Tornai, Mes­ter- Szabó, Lambert, Kole- szár, Farkas J.- Vajda Cs. (Vajda G.), Böröcz. Edző: Ferkelt Zoltán. Tengelic: Mészáros- Molnár (Károly), Junkuncz, Soós (Molnár), Lakatos (Budavári)- Váli, Nagy, Vida, Molnár G. (Nyúl)- Kapás (Orsós), Par- rag. Edző: Molnár József. Megérdemelten nyert a lista­vezető az enerváltan játszó ha­zaiak ellen. G: Vida, Váli, Or­sós 2. Ferkelt Zoltán Bátaapáti-Madocsa 0-1 (0-0). Bátaapáti, 100 néző. V: Fábián. Bátaapáti: Ha­zafi- Füle, Molnár, Balázs, Udovisits- Bagyom (Győrfi), Makk, Sári (Heilig), Kőkúti- Ömböli, Szabó. Edző: Läu­fer István. Madocsa: Máté- Araczki, Csiba, Besenczi, Szili- Bertók (Aradi), Árki (Baksa), Szintai, Budai- Ta­kács, Szabó (Baksai). Játé­kos-edző: Máté László. A megfogyatkozó vendégcsapat rászolgált a három pontra. G: Besenczi. Kiállítva: Szili a 62. percben. Jók: Molnár, Füle, il­letve Besenczi, Araczki, Csiba. Csíki Tamás Tolna-Izmény 1-2 (0-0). Tolna, 100 néző. V: Bárány. Tolna: Márton- Fekete, Pin­tér, Schéffer, Mácsik- Ujj, Nagyváradi, Rusznák (Vé- ber), Trázer- Dömötör, Szabó (Lépő). Edző. Bernáth József. Izmény: Bálint- Se­bestyén Z. (Balogh Á.), Se­bestyén L., Balogh R., Szilá­gyi- Marcsek, Horváth, Se­bestyén Cs., Szilágyi- Sava­nya (Juhász), Balogh M. Edző: Biszak Lajos. A lelkes vendégcsapat megérdemelten nyert. G: Mácsik, illetve Ba­logh M. 2. Jók: Dömötör, Schéffer, illetve Balogh M. vezérletével az egész vendég­csapat. Tarjáni Gyula A bajnokság állása 1. Tengelic 10 8 2­29- 8 26 2. Mucsfa 10 8 1 1 29-15 25 3. Majos 10 5 4 1 19-14 19 4. Zomba 10 5 3 2 20-16 18 5. Csikóstőttős 10 4 4 2 18-14 16 6. Magyarkeszi 9 5 1 3 22-19 16 7. Cikó 9 4 3 2 16-13 15 8. Kisdorog 10 4 1 5 16-17 13 9. Ozora 10 4 1 5 17-19 13 10. Izmény 10 3 2 5 22-26 11 11. Tolna 10 2 4 4 16-14 10 12. Szedres 10 3 1 6 14-22 10 13. Pincehely 10 2 3 5 12-24 9 14. Madocsa 10 2 1 7 10-24 7 15. Bátaapáti 10 1 3 6 17-26 6 16. Sióagárd 10 1 2 7 14-20 5 Ifjúsági eredmények: Mucsfa-Sióagárd 2-3, Ma- gyarkeszi-Zomba 5-1, Cikó- Ozora 3-7, Csikóstőttős-Ka- posszekcső-Pincehely 11-0, Kisdorog-Majos 3-0, Szed­res-Tengelic 1-3, Bátaa­páti-Madocsa 2-3, Tolna-Iz- mény 19-0. Totónyeremények A 4L heti totó nyereményei a jövedelemadó levonása után: 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt. A következő hétre átvitt nettó halmozódó nyereményösszeg 18.577.916 forint. 13 találatos szelvény nem volt. A következő hétre átvitt nettó halmozódó nyeremény- összeg 4.307.919 forint. 12 találatos szelvény 15 da­rab, nyereményük egyenként 215.396 forint, 11 találatos szelvény 470 darab, nyereményük egyen­ként 6.874 forint, 10 találatos szelvény 5807 darab, nyereményük egyen­ként 927 forint. Eredményes vívó vb után „Boldogan halhatok meg” Sikeres világbajnokságon van túl a magyar vívó-válo­gatott, amely a svájci La Chaux-de-Fonds-ban két aranyérmet és három bronzérmet szerzett, jóval túlteljesítve a szakmai veze­tés elvárásait. A magyar ví­vósport a 61. világbajnoki titulusig jutott a múlt héten. A férfi kardcsapat fényes diadala leginkább Ferjancsik Domonkos szenzációs vívá­sának volt köszönhető, hiszen az elődöntőben és a döntőben is szinte a sírból hozta vissza a csapatot. Lendülete aztán át­ragadt társaira is, akikből a verseny- és csapatszellem ki­hozta a maximumot. Kovács Tamás technikai igazgató szerint az előzmé­nyekhez képest jócskán túltel­jesítette a célkitűzést a ma­gyar válogatott, amely meg­szerezte a sportág vb-történe- tének‘61. magyar aranyérmét, az eddigi 62 ezüstérem nem gyarapodott, viszont immáron 60 bronzmedált számlál a magyar vívás. Különösen a kardcsapat vb-elsősége emel­kedik ki a La Chaux-de- Fonds-ban elért sikerek közül, hiszen a fiatal kardcsapat nem tartozott az aranyesélyesek közé. „Nekem 1993-ban már volt részem világbajnoki sikerben. Most viszont az tölt el végte­len boldogsággal, hogy ezt a felemelő érzést megoszthat­tam társaimmal. Örülök, hogy ők is megízlelhették, milyen is világbajnoknak lenni” - mondta Navarrete József, a kardcsapat doyenje. A húszévnyi aranyínség után a férfi párbajtőrcsapa­toknál Kovács Iván, Kulcsár Krisztián, Fekete Attila és Imre Géza szerzett hiánypótló dicsőséget Magyarországnak. „Külön ki kell emelnem az edzőinket, valamint Kovács Tamást, aki mindvégig bízott bennünk. Elmondhatom, hogy elértem életem célját, vi­lágbajnok vagyok, most már boldogan halhatok meg” - mondta Kovács Iván. Megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság Ötöt kapott a nyolc kurdi Északi csoport Nak-Kurd 5-0 (5-0). Nak, 60 néző. V: Nagy. A nyolc fővel játszó vendégcsapat egy félidei játékot vállalt a jól játszó haza­iakkal szemben. G: Túri 3, Bu- lucz, Rácz. Jerking-Szekszárd UFC II-Kölesd 5-1 (2-1). Györ- köny, 150 néző. V: Balogh. A fegyelmezetlen kölesdi játéko­sok és szurkolók megkönnyítet­ték a hazai csapat dolgát. G: Porga 2, Kvanduk J., Galam­bos, Lamm, illetve Szép. Jók: Németh, Kvanduk J., Lamm, il­letve Huj bért. Pálfa-Dalmand 0-0. Pálfa, 100 néző. V: Pintér. Gyenge mérkőzés, igazságos döntetlen. Jók: Leimszieder, Fung, Hor­váth, illetve Berki vezényleté­vel az egész vendégcsapat. Pusztahencse-Dunaföldvár II4-0 (1-0). Pusztahencse, 100 néző. V: Kertész. A hazaiak helyzeteik alapján nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettek volna. G: Kovács 2, Kepic, Borza. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Szabó, Dunai I. T olnanémedi-Iregszemcse 0-3 (0-1). Tolnanémedi, 60 néző. V: Besenczi. Az erősen tartalékos hazaiak ellen megér­demelt vendéggyőzelem. G: Berkin 2, Hirth. A vendégek közül Angyal, Hermann és Berkin dicsérhető. Szakcs-Németkér 2-0 (0-0). Szakcs, 50 néző. V: Völ- gyesi. A jobb helyzetkihaszná­lás döntött a hazaiak javára. G: Szappanyos, Tobak. Jók: Ta­kács, Simon, illetve Semenczki, Rezicska. Gyönk-Kocsola 0-1 (0-0). Gyönk, 50 néző. V: Fábos. Alacsony színvonalú játékával a hazai csapat elszenvedte első vereségét. G: Právics. Jók: Ma- jer, illetve Právics, Reizinger. Déli csoport Bonyhádvarasd-Báta 4-3 (2-1). Bonyhádvarasd, 90 néző. V: Palkó. Szikrázóan kemény mérkőzésen a több helyzetet kialakító hazaiak Csiki Gábor vezérletével megérdemelten nyertek. G: Csiki G. 3, Budai, illetve Besszer, Braun J., Dér. Jók: Jakab J., Csiki G„ Illés Cs., Domokos, illetve Hajale- tin, Braun J„ Bagényi. Bonyhádbörzsöny-Váralja 1-1 (0-1). Bonyhádbörzöny, 150 néző. V: Tölgyesi. A két él­lovas csapat küzdelme igazsá­gos döntetlennel végződött. G: Haág, illetve Nyúl. Jók: Csor­dás, Tölgyesi, Csoboth Zs., il­letve Pfeil, Amrein, Ócsai. Mórágy-Alsónána 1-1 (1-1). Mórágy, 300 néző. V: Somogyi. Szomszédvári ranga­dón, egyenlő erők küzdelme, igazságos döntetlen. G: Héhn, illetve Orbán M. Jók: Boros ve­zérletével az egész hazai csa­pat, illetve Sztankovics, Balázs, Nagy, Orbán M. Lengyel-Kéty 5-1 (2-1). Lengyel, 100 néző. V: Unya- tinszky. A lengyeli búcsúig kel­lett várni a hazaiak első győ­zelmére. G: Gyergyói J. 2, Sze- ifert, Fábián T„ Selyem, illetve Bogos R. Jók: a hazai csapatból mindenki dicséretet érdemel, il­letve Bogos R. Mőcsény-Bogyiszló 4-0 (1-0). Mőcsény, 80 néző. V: Vágner. Tátrai mesterhármasa és a három vendég kiállítása el­döntötte a mérkőzést. G: Tátrai 3, Sánta R. Jók: Tátrai (a me­zőny legjobbja), Both, Ho- reczki, illetve Tamás. Harc-Závod 1-2 (1-0). Harc, 50 néző. V: Tóth. Megér­demelt vendéggyőzelem. G: Kiss J., illetve Spiel, Tolnai. Jók: Farkas, Balogh, Horváth, Katona, illetve az egész ven­dégcsapat. Gerjen-Györe 4-0 (1-0). Gerjen, 100 néző. V: Sík. A vé­gig védekező vendégek ellen megérdemelt hazai győzelem. G: Beda 2, Gyenis, Morvái. Jók: Beda, Asztalos, Nyúl, il­letve Zulauf. Északi csoport 1. Jerking-Sz. II 8 6 1 1 45- 9 19 2. Gyönk 9 5 3 1 18- 8 18 3. Pusztahencse 9 5 1 3 22-16 16 4. Kocsola 9 4 3 2 13- 7 15 5. Kölesd 9 4 2 3 17-12 14 6. Pálfa 8 3 4 1 18- 9 13 7. Tolnanémedi 9 4 1 4 30-26 13 8. Szakcs 8 4 1 3 15-18 13 9. Dalmand 9 3 3 3 14-15 12 10. Iregszemcse 9 1 6 2 8- 9 9 11. Kurd 8 2 1 5 10-24 7 12. Nak 9 2 1 6 16-39 7 13. Dunaföldvár 11 [ 9 1 3 5 11-31 6 14. Németkér 9 12 Déli csoport 6 8-22 5 1. Váralja 10 8 2­34- 7 26 2. Závod 10 6 3 1 27-13 21 3. B.börzsöny 10 6 3 1 21- 8 21 4. Alsónána 10 6 2 2 26-16 20 5. Harc 10 5 2 3 20-15 17 6. Mőcsény 9 5 1 3 19-10 16 7. Bogyiszló 10 4 2 4 12-21 14 8. Gerjen 10 4 1 5 28-19 13 9. B.varasd 10 3 1 6 8-21 10 10. Mórágy 10 2 3 5 13-17 9 11. Báta 8 2 2 4 17-21 8 12. Lengyel 10 1 3 6 12-27 6 13. Győré 9­4 5 8-28 4 14. Kéty 10 1 1 8 11-33 4