Tolnai Népújság, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-10 / 238. szám

Női kézilabda NB I/B Kajcza: győztes debütálás 1998. október 11. Sport Kilencedik ® oldal Thelena SK Tolna-PEAC-TÁSI 19-18 (11-8). Tolna, 300 néző. V: Fodor, Jüngling. Tolna: Flick- Kovács, Si­pos K. 4 (2), Fazekas 4, Konkoly 1, Smetec 3, Takács 3. Csere: Szabó (kapus) Peterdi 4 (3), Csáki, Csehné, Izsákné. Edző: Kajcza András. Hétméteresek: 7/5, illetve 3/1. Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc. Az eredmény alakulása: 6. perc: 0-1,15. p.: 4-3,26. p.: 9-6, 35. p.: 12-10, 50. p.: 16-14, 59. p.: 19-18. A héten edzőváltáson „átesett” tolnaiak - Merk] Károlyt Kajcza András váltotta a Thelena SK kispadján - idegesen, de nagy akarással játszottak, s így idei első győzelmüknek örülhettek. Jók: Takács, Fazekas, Peterdi. Rónai Kajak-kenu Harmadik helyen a hazaiak Verőfény, igazi kajakos idő köszöntötte szombaton a Tol- natext KKSC vízitelepén a Mix Ezer-Herbária-kupa hosszú távú verseny résztve­vőit és nézőit. A megyei ka­jak-kenu szövetség évadzáró kismaratoni versenyén szép számú mezőny gyűlt össze. Az ország szinte minden tájá­ról érkeztek egyesületek és sportolók, a külföldi színeket a prágaiak képviselték. A résztvevők kettő, öt és tíz kilométeren mérték össze ere­jüket. A versenyen tiszteletét tette világbajnok-kettősünk, Szakály Viktor és Jámbor At­tila, akik ezúttal a díjátadás­ban is segédkeztek. Az összetett versenyben a Dunaferr együttese szerezte meg az első helyet a VVSI és a Tolnatext KKSC csapatai előtt. Eredmények: Férfiak, K-l 10 km: 1. Sadler Béla (Szeged), 2. Szecsei Imre (MAKKÉ), 3. Vass Zoltán (Tolnatext KKSC). C-l 10 km: 1. Kerek Csaba (Szeged), 2. Reichma- ier Balázs (Szeged), 3. Hu- binger Jakab (Praha). Nők, K-l 10 km (fel- nőtt+ifjúsági): 1. Remete Sára (Csongrád), 2. Hupczik Andrea, 3. Komáromi Edit (mindkettő Tolnatext). (rónai) Fotó: GK Atomerőmű SE-Matáv Pécsi SE 81-85 (49-42) Férfi NB I. Paks, 1000 néző. V: Hartyányi, Misura. ASE: Visockas (12), Stumbrys (6/6), GULYÁS (25), LUK- MINAS (25/9), Boros (9/6). Csere: Hencsey (-), Rajkó (4/3). Edző: Rezák László. Pécs: MÉSZÁROS (11/6), McMAHAN (24), Czigler (11), FERGUSON (22), Csirke (8/6). Csere: Bakonyi (9/3). Edző: Rab Gyula, Déri Csaba. Az eredmény alakulása: 2. perc: 7-9, 12. p.: 32-27,18. p.: 45-10, 26. p.: 61-50, 36. p.: 77-79, 38. p.: 77-81. Kipontozódott: Mészáros a 33., Visockas a 34. percben. Feszültséggel teli várakozás előzte meg a pécsiek paksi vendégszereplését, hiszen na­gyon hiányzott már a hazai győzelem az ASE-lel tárból. Tovább fokozta az izgalmakat a meccs előtt Rezák László rosz- szulléte. A hétközi kupamérkőzésen egy félidőn át játszott jól az ASE, ezúttal ez közel 36 percig sikerült. A drámai végjátékra - úgy tűnt - elfáradtak a hazaiak. Ráadásul legjobbjukat, Lukmi- nast is semlegesíteni tudta a Pécs, így azután továbbra is vá­rat magára a paksi jó szereplés, az egy győzelem mellett már négy vereség a mérleg. Rezák László: — Hiába játszottunk jól a mérkőzés leg­nagyobb részében, ezúttal sem tudtunk nyerni. Döntőnek bizo­nyult ebben Visockas kiponto­zódása és a végjáték idegi fá­radtsága. Rab Gyula: — Az első fél­időben kilenc büntetőt hibáz­A paksiak egyik legjobbja, Gulyás zsákol fotó: gottvald károly tunk, a hajrában azonban fizika­ilag felőröltük a jól játszó pak­siakat és a végjátékban sikerült nyernünk. (Medgyesy) BSE-KSC Dalmand Rt.­40-26, 25. p.: 68-40, 31. p.: 80-45, 35. p.: 86-53. Adankó Ferenc: — Még sokat kell javítani a játékunkon. (lipiczky) Öt évtizedes jubileum Öt évtizeddel ezelőtt született a paksi kosárlabda. A Paksi Kereskedelmi Középiskola fiú és lánycsapata 1948. október 10-én, Tolnán játszott először hivatalos mérkőzést a Textilgyári SZÍT ellenében. Az akkori csa­patok testnevelotanára, edzője, sőt játékosa. Szentesi Alajos a jubileumi napon ünnepélyes megemlékezésre, baráti találkozóra hívta össze az egykori együttesek tag­jait. Az említett mérkőzés jelentette a paksi kosárlabda kialakulását, hiszen abból a csapatból nőtt ki később a megyei, majd a magasabb osztályú bajnokságokban in­duló Duna-parti gárda. Szentesi Lala bácsi elévülhetet­len érdemeket szerzett a kosárlabda paksi népszerűsí­tésében, abban, hogy ma az Atomerőmű SE férfi együt­tese az NB I A-csoportjában szerepel. Top Center Szekszárd 109-66 (55-37) Női NB I. Budapest, 100 néző. V: Kékesi, Benczúr. BSE: BAKAI (23), MÉSZÁROS (26/6), NAGY (12), Szumnyi- kova (3/3), Eperjessy (4). Csere: Németh B. (10), Újhe­lyi (8), Csákány (9), Andó (8), Kolláth (6/3). Edző: Glatz Árpád. Szekszárd: Madaras (13/3), SZOPELKINA (20), KRASZNAI (17), Russai (2), Rátvay (4). Csere: Sibalin (7), Császár (2), Hambrik-Csor- vásy (1). Edző: Adankó Fe­renc. Kipontozódott: Russai a 36., Szopelkina a 40. percben. Az eredmény alakulása: 5. perc: 12-9, 7. p. 20-12., 15. p.: Dombóvári VMSE-Sopronl MAFC 103-80 (45-43) Férfi NB I/B. Dombóvár, 200 néző. V: Vasvári, Major L. Dombóvár: Krasznai (7), Szőke B. (10/6), TAMÁS (33/15), Gavrilovics (19), ÉR­SEK (16). Csere: Trupp (4), Panta (6), Bosznai (8/3). Edző: Molnár István. Az eredmény alakulása: 6. perc: 15-9, 14. p.: 40-26, 18. p.: 43-39, 25. p.: 63—45, 33. p.: 78-58, 38. p.: 92-75. Kipontozódott: Gavrilovics a 40. percben. A listavezető közepes telje­sítménnyel is magabiztos győ­zelmet aratott a szerény képes­ségű soproni együttes el­len. Gaál István meccsek NB II Jerking-Szekszárd-BKV Előre 2-1 I1-1) Szekszárd, 300 néző. V: Fodor Gy. (Mohai, Barna J.). Jerking-Szekszárd UFC: Szlanyinka- Nagyfalusi, Fehér, Tóth V. (Kadosa, 74.), Vesz- tergombi- Horváth J., Farkas B., Mészáros, Bo­ros- Gergely (Pilisi, 64.), Galambos (Domonkos, 92.). Edző: Teszler Vendel. BKV Előre: Hauer- Tímár, Korolovszky, Farkas A., Elek- Farkas V. (Várszegi N., 72.), Lukács, Patkós, Tóth J. (Hó- dosi, 72.)- Várszegi R. (Burai, 60.), Tóth Zs. Edző: Dajka László. Sárga lap: Mészáros a 32., Várszegi N. a 73., Hódosi a 77. percben. A 28. percben Farkas A. futott el a bal oldalon, beadását az érkező Lukács 5 méterről lőtte a hálóba. 0-1. Három perccel később a vendég védők gyűrű­jében Galambos labdát szerzett, majd 16 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 1-1. A 60. percben Boros 21 méteres lövése a labdáért lehajoló Hauer lába között gurult a hálóba. 2-1. A mérkőzés elejétől a rövid passzos futballt játszó fővárosiak birtokolták többet a labdát, a szekszárdiak az első félidőben keveset mutattak. A kapuk sokáig egyik oldalon sem forogtak ve­szélyben, aztán három perc alatt két gól is szüle­tett. Szünet után „szétnyílt” a mezőny, több hely maradt a támadások vezetésére. A hazaiak sze­rencsés vezető találatát követően a közlekedésiek kitámadtak, egy-egy rövidebb időszakra be is 8l8^188BBfl8glÍ8888869888aifiiS88888869889ffi9fifi6a^BB8BÍ9B98SI8BiyMB9688B8BBB6ii6M8BMMBWW szorult az UFC. A szekszárdiak azonban szerve­zetten, harcosan védekeztek és így zsinórban harmadik győzelmüknek örülhettek. Jók: Hor­váth J., Boros, Galambos, Vesztergombi, illetve Lukács, Korolovszky, Farkas A. Teszler Vendel: — Jó csapatot sikerült legyőz­nünk, játékosaink nagyon megküzdöttek ezért a si­kerért. Dajka László: — Úgy érzem, ma abszolút a sze­rencsésebb csapat győzött. Két komoly egyéni hiba okozta vereségünket. -t­Szentgotthárd-Atomerőmű SE ' 1-1 (O-O) Szentgotthárd, 300 néző. V: Ákos (Mógor, Sóly­mos). Szentgotthárd: Vajdóczy- Kovács Cs., Be- leznai, Meskó (Nagylaki, 67.)- Deák, Korpics (Dobos a szünetben), Pribék, Király- Ziat, Vígh, Kovács K. Edző: Németh Imre. ÄSE: Mausz- Wolf, Jávorka, Orosz, Majsai N.- Nikolov, Fejes, Mészáros, Rácz- Benedeczki (Osztermájer, 54.), Nagy S. (Szabadi, 88.). Edző: Nagy Lajos. Sárga lap: Kovács Cs. a 12., Majsai N. a 35. percben. A 47. percben Dobos lépett ki az elmélázó védők között, és a kifutó Mausz mellett megszerezte a ha­zaiak vezető gólját. 1-0. A 66. percben Niko- lov-Osztermájer összjáték után utóbbi az alapvona­lig verekedte magát, visszagurítását az érkező Niko­lov a léc alá vágta. 1-1. A hazai csapat kezdett jobban, ám támadásait jól szűrte meg a paksi védelem, s a vendégek ere­jéből néhány veszélyes kontrára is futotta. A má­sodik játékrész első percében vezetést szereztek a házigazdák. A gól nyílttá tette a mérkőzést, az atomosok egyre több támadást vezettek, s ezek egyikéből sikerült is egyenlíteniük. Helyzetei alapján a paksiak közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Kovács K., Vajdóczy, illetve Mausz, Já­vorka, Mészáros. Németh Imre: — Sajnálom, hogy nem tudtunk kilencven percen keresztül koncentrálni. Nagy Lajos:— Idegenben jó az egy pont, még­sem vagyok elégedett. Kővári István NB III, Dráva-csoport Paksi SE-Balatonlelle 0-2 (0-1). Paks, 200 néző. V: Berki n. PSE: Almási- Prantner, Jenei, So­mogyi J.- Nagy Zs., Borsi, Taba, Csizmadia (Kindl)- Radies (Pummerschein), Huszti (Ko­vács Z.), Farsang. Edző: Blatt Pál. Balatonlelle: Kovács J.- Czubelák, Kolovics, Kiss, Bene- Ba­logh (Dergecz), Milavecz (Bihari), Somogyi Z., Hosszú- Takács (Szandy, 64.), Földes. Edző: Ke­néz István. A 42. percben Hosszú 10 méterről lőtt a kapuba. 0-1. A 75. percben Farsang megütötte el­lenfelét, a játékvezető viszont Tabát állította ki. Egy perc múlva Blatt edzőt küldték el a kispadról. A 88. percben egy hazaadásnál Almásit Bihari szerelte, s 10 méterről az üres kapuba gurított. 0-2. Az első félórában a hazaiak uralták a pályát, de helyzeteiket nem tudták értékesíteni, a vendégek vi­szont kevesebb helyzetükből is vezetést szereztek. Szünet után kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, sajnos, a játékvezetők váltak főszereplőkké. Ä látot­tak alapján a hazaiak nem érdemeltek vereséget. Jók: Jenei, Taba, ill. Kolovics, Milavecz, Hosszú. NB I, Totó NB I: Rákóczi-Komárom 2-1, Tiszaújváros-Pécsi MFC 2-4, Tatabánya-Soroksár 2-0, Matáv Sop- ron-Tiszavasvári 1-1, Szeged-Tiszakécske 2-1. Totó, 4L hét (lapzártáig): 2. Anglia-Bulgária 0- 0 x, 3. Oroszország-Franciaország 2-3 2, 5. Lett- ország-Grúzia 1-0 1,6. Észak-írország-Finnország 1- 0 1, 7. Ciprus-Ausztria 0-3 2, 8. Málta-Horvát- ország 1-4 2, 11. Bosznia-Hercegovina-Csehország 1-3 2, 12. Jugoszlávia-írország: törölve, 13. Ör- ményország-Izland 0-0 x. ü Vasárnapi sportműsor Kézilabda: NB I/B: Zalaeger- szeg-Cece-Simontomya 16. NB II, nők: Nagyatád-Tamási 11, Keszthely-Ferropatent- Szekszárd SE 13. Kosárlabda: NB II, férfiak: Atomerőmű SE II-Kanizsa KK II 14. Labdarúgás, NB III: Bony- hád-Kaposfüred, Mohács-Bá- taszék, Nagyatád-Dunaszent- györgy, Marcali-Dombóvári FC-Aramis Fór Mén 14. Horváth Sport megyei I. osztály: Tevel-Tamási, Kaj- dacs-Szálka, Decs-Nagymá- nyok, Aparhant-Dunakömlőd, Döbrököz-Hőgyész, Simon- tomya-őcsény, Kakasd- Bölcske, Dunaföldvár-Nagy- dorog 14. Megyei II. osztály: Mucs- fa-Sióagárd, Magyarkeszi- Zomba, Cikó-Ozora, Csikós- tőttős-Pincehely, Kisdorog- Majos, Szedres-Tengelic, Bá- taapáti-Madocsa, Tolna-Iz- mény 15. Megyei III. osztály: Északi: Jerking-Szekszárd UFC II-Kö- lesd (Györkönyben), Pálfa- Dalmand, Pusztahencse-Duna- földvár II, Nak-Kurd, Tolna- némedi-Iregszemcse, Szakcs- Németkér 14. Déli: Bonyhádbörzsöny-Vá- ralja, Bonyhádvarasd-Báta, Mórágy-Alsónána, Getjen- Györe, Lengyel-Kéty, Harc- Závod, Mőcsény-Bogyiszló 14.