Tolnai Népújság, 1998. szeptember (9. évfolyam, 204-229. szám)

1998-09-12 / 214. szám

TÉNYEK, TANUK, TABELLÁK spor 1998. szeptember 13.. vasárnap Férfi kosárlabda NB I A kis Simon nagy napja ZTE KK- Atomerőmű SE 76-71 (34-46) Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Forrai, Parádi II. ZTE KK: Mészáros (6), KÁMÁN (10/3), BUKVA (20), BOD­ROGI (18/3), Alekszics (6/6). Csere: SIMON (12), Borosnyai (2), Béres (-), Földi (2). Edző: Heinrich Róbert. Atomerőmű SE: VISOCKAS (23), Stumbrys (5/3), GULYÁS (22/6), LUKMINAS (9/6), Boros (6/6). Csere: Rajkó (4), Molnár (2), Hencsey (-), Mérész (-)• Edző: Rezák László. A mérkőzés alakulása: 5. perc: 7-12, 10. p.: 17-23, 15. p.: 26-33, 25. p.: 43-56, 30. p.: 49-61, 35. p.: 66-63. Kipontozódott: Stumbrys a 34., Boros a 40. percben. A paksiak szempontjából remekül indult a találkozó, Gulyás és Lukminas talála­taival korán előnyhöz jutot­tak a vendégek. A folytatás­ban is a paksiak irányították a játékot, s a pontszerzők közé feliratkozott a nagyon jól játszó Visockas is. Az első félidő második felében feljött a ZTE, Bukva kosara­ival három pontra megköze­lítette az atomosokat. Ez­után ismét Visockas percei következtek, majd a játék­rész hajrájában Stumbrys és Lukminas triplájával már tíz pont fölé nőtt az Atom­erőmű SE előnye. A fordulás után Gulyás és Visockas pontjaival már 14 ponttal is vezettek a pak­siak. A hazaiaknál a csere­ként beállt Simon felgyorsí­totta a játékot, s az irányító pontjaival, illetve Alekszics két triplájával előbb ledol­gozta hátrányát, majd a ve­zetést is átvette a zalai gárda. A folytatásban fel­váltva estek a kosarak, hol a hazaiak, hol a paksiak ve­zettek egy-két ponttal. A ta­lálkozó utolsó perceit a za­laiak bírták jobban idegek­kel, s így ők örülhettek a győzelemnek. Az atomosok kitűnő első félidőt produkáltak, a má­sodik játékrészben azon­ban a zalaiak védekezése alaposan feljavult - a pak­siak erejéből a második húsz percben 25 pontra fu­totta, s lehetőségeit kímé­letlenül kihasználva meg­érdemelten nyert a hazai gárda. Heinrich Róbert: — A második félidő ötödik per­cében mind támadásban, mind védekezésben ritmust váltottunk. A cseréink eredményesebbek voltak a paksiakénál, lelkes közön­ségünk pedig átsegített a nehéz időszakokon. Rezák László: — Korán szereztük meg a vezetést. A „kis” Simon jó játéka fordí­totta meg a mérkőzést. Schmidt Ferenc További eredmények: Falco-Lépték KC-Kaposvár 77-67 (pénteken játszot­ták), Marc-Körmend-Matáv SE Pécs 69-71. Nők: OSC- Közgáz-GYSEV-Ringa 54-89 (pénteken), PVSK- MiZo-BEAC 108-45. Amerikai nyílt teniszbajnokság Davenport-Hingis döntő Az 1996-os atlantai olimpiai bajnok amerikai Lindsay Davenport bejutott a női egyéni verseny döntőjébe, mivel az elődöntőben két- játszmás mérkőzésen (6:4, 6:4) győzött honfitársa, Ve­nus Williams ellen. Daven­port a fináléban a címvédő, első helyen rangsorolt svájci Martina Hingis ellen lép pályára. Davenport pályafutása legnagyobb egyéni sikeré­nek küszöbére érkezett. A 2. helyen kiemelt olimpiai bajnok negyedik alkalom­mal szerepelt Grand Slam- viadal egyéni elődöntőjé­ben, de először jutott el a fináléig. Tavaly éppen Hin­gis búcsúztatta. A férfi egyes elődöntői­ben (lapzártánk után) a címvédő ausztrál Patrick Rafter az amerikai Pete Sampras, míg a spanyol Car­los Moyá az ausztrál Mark Philippoussis ellen lépett pályára. Labdarúgó NB II, Nyugati-csoport Döntetlen a megyei rangadón Mausz, az ASE kapusa öklözi el a labdát Fehér elől Jerking-Szekszárd UFC­Atomerőmű SE 1-1 (0-1) Szekszárd, 900 néző. V: Bába (dr. Hegyi, Tumó). Szekszárd: Horváth B.­Horváth J., Fehér, Tóth, Nagyfalusi (Vesztergombi, 83.)- Mészáros L, Farkas, Kvanduk (Pilisi, 62.), Pusztai- Gergely (Galam­bos, 53.), Boros. Edző: Teszler Vendel. Atom­erőmű SE: Mausz- Majsai N., Jávorka, Wolf- Bene- deczki (Pintér, 72.), Osz- termájer (Szabadi, 68.), Orosz, Mészáros Zs.- Niko- lov, Fejes (Kasza, 83.), Nagy S. Edző: Nagy Lajos. Sárga lap: Nagyfalusi (buktatásért) a 28., Mészá­ros I. (buktatásért) az 53., Fehér (rossz ütemű szerelé­sért) a 65. percben. A találkozó előtt az UFC Szekszárd tavaly NB III-as if­júsági bajnokságot nyert, Kvanduk János dirigálta együttesének tagjai Kniesz Mátyás egyesületi elnöktől vehették át az aranyérmeket. A 22. percben Kvanduk jobb oldali beadására Pusz­tai érkezett, ám Wolftól szo­rongatva 8 méterről a kapu fölé lőtt. A 31. percben gyors paksi kontra végén Oszter- májer remek labdájával Nagy Sándor húzott kapura, majd 11 méterről, balról ki­lőtte a hosszú sarkot. 0-1. Szünet után, az 52. perc­ben Majsai keresztlabdáját Fejes pörgette közelről ka­pura, Horváth B. biztosan hárított. Az ellentámadás végén Pusztai lőtt 22 méter­ről kapura, Mausz a jobb felső sarok elől szögletre te- nyerelte a labdát. Az 58. percben Nagy S. 25 méteres, nagy erejű szabadrúgása a keresztlécről vágódott visz- sza a mezőnybe. Tíz perc múlva ismét a paksi csatár veszélyeztetett, 30 méteres lövését Horváth kapus a bal alsó sarok elől szögletre tolta. A 79. percben Pilisi harcolt egy előrevágott lab­dáért, a lecsorgó játékszert Galambos 20 méterről a jobb alsó sarokba bombázta. 1-1. A 85. percben Nagy S. szög­lete után Jávorka a hosszú oldalról középre gurított, Orosz perdítését Horváth B. bravúrral a léc fölé tolta. A mérkőzés elején a kö­zéppályán folyt a játék, a szekszárdiak birtokolták valamivel többet a labdát. Gólja után feljött az ASE, az első félidő végén és a fordulás után is több gyors támadást vezetett, de csak kapufáig jutott. A hajrában a hazaiak kezdeményeztek többet, és az agilis Galam­bos révén sikerült egyenlí­teniük az elfáradó paksiak ellen. Jók: Mészáros L, Pusztai, Tóth, illetve Maj­sai N., Orosz, Mausz. Teszler Vendel: — A mérkőzés elején és végén játszottunk jól, így igazságos a döntetlen. Nagy Lajos: — Kishitű já­tékunknak meglett az ered­ménye: két pontot elajándé­koztunk. (fekete-teszler) További eredmények: PVSK-Hévíz 2-1. A Szent- gotthárd-Bük mérkőzés az esőzés miatt elmaradt. Sportműsor Asztalitenisz: Női NB I: Fastron AC Tolna-Egér 11, Kecskemét-Szekszárd 15. Kézilabda: Női NB I: Ferropatent-Szekszárd SE-Kisvárda 17. Férfi NB II: Tolnatej SE-Simontor- nya 10.30. Kosárlabda: Női NB I: Soproni Postás-KSC Dal- mand Rt.-Top Center Szekszárd 18. Férfi NB I/B: Veszprém-Dombó­vári VMSE 18. Labdarúgás: NB III: Bonyhád Agraco FC-Har- kány, Paksi SE-Balatonfü- red, Nagyatád-Bátaszék, Tihany-Dunaszentgyörgy, Balatonföldvár-Dombó- vári FC-Aramis Fór Mén 15.30. , Horváth Sport megyei I. osztály: Decs-Tamási, Aparhant-Kajdacs, Döb- rököz-Tevel, Kakasd- Nagymányok, Simontor- nya-Szálka, Dunaföld- vár-Dunakömlőd, Nagy- dorog-Hőgyész, Bölcske- Őcsény 15.30. Megyei II. osztály: Cikó-Sióagárd, Szedres- Zomba, Csikóstőttős-Ka- posszekcsö-Magyarkeszi, Bátaapáti-Ozora, Tolna- Pincehely, Majos-Izmény, Madocsa-Tengelic 16.30. Megyei III. osztály: Északi: Jerking Szekszárd UFC II-Németkér (Györ- könyben), Gyönk-Duna- földvár II, Dalmand-Ireg- szemcse, Kocsola-Kölesd, T olnanémedi-Pusztahen- cse, Szakcs-Nak 15.30. Déli: Mórágy-Váralja, Ger- jen-Bonyhádvarasd, Kéty- Bonyhádbörzsöny, Harc- Báta, Mőcsény-Györe, Zá- vod-Lengyel 15.30. Megyei női kispályás bajnokság: Szekszárd­Tolna 9. TPjii_i»i-b'L TOTO A totó 37. játékhetének szombati mérkőzései: 1. Vasas DH-MTKFC 04 2 2. Dunaferr-Gázser FC 2-1 1 3. ZTE-Győri ETO 2-1 1 4. Ferencváros-Debrecen 2-0 1 5. Bremen-Leverkusen 2-2 x 6. Freiburg-B. München 0-2 2 7. Rostock-Duisburg 3-0 1 13. Udinese-Sampdoria 2-2 x Plusz 1 mérkőzés: 14. West Ham-Liverpool 2-1 1 ■ A paksi Fejes (balra) és Fehér kézfogója. A megyei rangadó nagy küzdelmet hozott fotó: gottvald károly llliiilllllill Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság, Olasz Nagydíj Monzában Schumacher ” A kétszeres világbajnok né­met Michael Schumacher szerezte meg az első helyet a Forma-l-es autós gyorsasági világbajnokság Monzában zajló Olasz Nagydíjának időmérő edzésén. A második pozícióban a világbajnoki címvédő kanadai Williams pi­lóta Jacques Villeneuve, míg a harmadikon az idei pont­versenyben vezető McLarent kormányzó finn Mika Häkki­nen végzett. Az esős időnek köszönhe­tően, több mint fél óra kellett ahhoz, hogy az első ver­senyző rászánja magát, és el­kezdje „szárítani” a kissé még vizes aszfaltot. Körről-körre váltották egymást a legjobb idők, s csak az utolsó „ka­nyarban” dőlt el, ki vághat neki az élről a mai futamnak. Az időmérő edzés vég­eredménye: 1. Michael Schumacher (német, Ferrari) 1:25.289 p., 2. Jacques Ville­neuve (kanadai, Williams- Mécachrome) 1:25.561, 3. Mika Häkkinen (finn, McLa- ren-Mercedes) 1:25.679, 4. David Coulthard (brit, McLa- ren-Mercedes) 1:25.987, 5. Eddie Irvine (brit, Ferrari) 1:26.159, 6. Ralf Schumacher (német, Jordan-Mugen- Honda) 1:26.309. ■ Monzában Schumacher (jobbra) volt a leggyorsabb fotó: traco Súlyemelő országos bajnokság, Tatabánya Nyitónap új csúcsokkal Új országos csúcsokkal kezdődött Tatabányán az idei országos felnőtt férfi és női súlyemelő-bajnokság. Az 56 kg-os súlycsoportban a zalaegerszegi Táncsics László, míg 62 kg-ban a nyíregyházi Farkas Zoltán javította meg mindkét fo­gásnemben, s így az össze­tettben is az eddigi legjobb magyar eredményeket. A nők sem akartak lema­radni az erősebb nem mö­gött: 48 kg-ban az Eb-ezüst- és bronzérmes szombathe­lyi Ajkai Anikó kirobbanó erőben versenyzett. A 21 éves sportoló valamennyi gyakorlatával országos csú­csot javított. Az 53 kg-ban Földi Csilla lökésben beállí­totta az országos csúcsot, és az összetettben magabizto­san győzött. A 63 kg-ban Raj Tímea (BKV Előre) új országos rekordot ért el szakításban és biztosan sze­rezte meg a bajnoki címet Oláh Adrienn előtt. A szombati nap befejező súlycsoportjainak küzdel­mei is csúcsokat hoztak. A nyíregyházi VSC válogatott­jai jeleskedtek, Popa Adrian a 69, míg Feri Attila a 77 kg- os súlycsoportban szerzett bajnoki címet, csúcsokat döntve. Feri Attila lökésben kiemelkedőt nyújtott, hi­szen könnyedén birkózott meg a két mázsával is.