Tolnai Népújság, 1998. augusztus (9. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-31 / 203. szám

8. oldal Sport 1998. augusztus 31., hétfő Labdarúgó NB II, Nyugati csoport Kettő-egy, egyszer sem „ide” Jerking-Szekszárd UFC­Szigetszentmiklósi TK 1-2 (1-2) Szekszárd, 700 néző. V: Va- vika F. (Balajti, Vavika P.). Jerking-Szekszárd UFC: Horváth B.- Farkas, Tóth, Nagy, Nagyfalusi (Veszter- gombi, 65.)- Mészáros, Kiss I Cs. (Pilisi, 59.), Kvanduk, Pusztai (Horváth J., 51.)- Bo­ros, Gergely. Edző: Teszler Vendel. Szigetszentmiklós: Kántor- Böröndi, Balás, Rumy (Tyukodi Z. a szünet­ben), Váradi- Juhász (Ha­lász, 80.), Tyukodi T. (Koznia, 67.), Kiss II Cs., Ha- selbach- Hollik, Végh. Edző: Székely Tibor. Sárga lap: Nagyfalusi az 55., Nagy a 75. percben. A 10. percben Boros kapott labdát a vendégek térfelének közepén, majd miután senki sem támadta, 22 méterről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 1-0. A 19. percben gyors szi- getszentmiklósi kontratámadás végén Juhász ívelt kapu elé a jobb oldalról, Hollik pedig kö­zelről a hálóba emelt. 1-1. Négy perccel később Hollik 24 méteres szabadrúgása vágódott védhetetlenül Horváth kapujá­nak jobb felső sarkába. 1-2. Remekül kezdett a hazai együttes, s Boros találatával tíz perc elteltével vezetést szerzett. A folytatásban azonban nem tudta fölényét újabb gólokra váltani a Jer­king-Szekszárd UFC, sőt a já­tékrész közepén, négy perc alatt fordított a Szigetszent­miklós. Szünet után a vendégcsa­pat sokmozgásos játékkal okosan tartotta a labdát, s vele együtt az eredményt. A szekszárdiak ezúttal igazi irányító nélkül nem tudtak a szentmiklósi védelem mögé kerülni, s elmúlt heti, négygó­los veszprémi sikerüket köve­tően elszenvedték első hazai vereségüket, míg a vendégek első NB Il-es győzelmüknek örülhettek. Jók: Horváth B., Kvanduk, illetve Végh, Hol­lik, Balás, Böröndi. Teszler Vendel: — Sajnos, nem tudtunk élni a hazai pálya előnyével. Székely Tibor: — A siker már hetek óta benne volt a csa­pat játékában. Szívből gratulá­lok a fiúknak az első győze­lemhez. (fekete) Motim TE-AtomerőmA SE 2-1 (1-0) Mosonmagyaróvár, 1200 néző. V: Molnár J. (dr. Szabó, Tuczai). Motim: Szenderák- Rácz, Kopf, Hor­váth, Nagy T.- Fülöp (Sza­káll, 67.), Vollai, Teidl, Tiba (Szabó, 85.) - Sülé, Dómján (Szalka, 76.). Edző: Hannich Péter. ASE: Mausz- Wolf, Jávorka, Orosz, Nikolov- Benedeczki (Pintér, 75.), Ka­sza (Szabadi a szünetben), Majsai N., Nagy (Törjék, 85.)— Osztermájer, Fejes. Edző: Nagy Lajos. Sárga lap: Rácz a 22., Kopf a 47., Szabadi az 50., Nikolov az 56. percben. A 25. percben Vollai kapott középen jó labdát, és a tétovázó paksi védők mellett megsze­rezte a hazaiak vezető gólját. 1-0. Szünet után, a 68. percben Tiba szöktette jó ütemben Sü­lét, s a csatár a kimozduló Ma­usz mellett növelte a hazaiak előnyét. 2-0. A 85. percben Ni­kolov futotta le a hazai védel­met, pontos átadását a jókor ér­kező Osztermájer továbbította a hálóba. 2-1. Az első játékrészben az ASE többet birtokolta a lab­dát, mégis a hazaiak alakítot­tak ki többször helyzetet. A magyaróváriak Mausz védé­seinek köszönhetően nem tudtak nagyobb előnyt sze­rezni. Szünet után is az ven­dégcsapat játszott, támadott, birtokolta többet a labdát, mégis a hazaiak kerültek helyzetbe. Egy újabb kiha­gyást követően már két góllal vezetett a Motim, s az atomo­sok erejéből csak a szépítésre futotta. Jók: Vollai, Tiba, Kopf, Rácz, illetve Fejes, Ma­usz, Orosz, Jávorka. Hannich Péter: — A szo­ros eredmény ellenére úgy ér­zem, biztos győzelmet arattunk. Nagy Lajos: — Megérde­melt hazai győzelem. Kővári István További eredmények: Szentgotthárd-Hévíz 3-1, BKV Előre-Budafok 0-2, Za- laapáti-PVSK-Pécs ’96 FC 0-0, Sárvár-Bük 1-0, Bere- mend-Dunakeszi 1-0, Százha- lombatta-Dorog 0-0. Labdarúgó NB III, Dráva-csoport Dobogóra ugrottak a bonyhádiak ( Bonyhád Agraco FC­Bátaszék 2-0 (2-0) Bonyhád, 700 néző. V: Né­meth. Bonyhád: Kovács­Brunner, Szlama, Bencze, Somogyvári- Simon, Bi- liczki (Baumann), Árvái M., Magócs- Molnár, Csende (Árvái K.). Edző: Lanczki Gusztáv. Bátaszék: Grill— Acsádi (Márton), Tóth, Scheppi, Hauwasser- Kis (Sárközi), Rupa, Hosszú, Pankovics- Péter (Kovács), Kolmann. Edző: Fiath Ta­más. Már a harmadik percben vezetést szerzett az Agraco FC. Molnár ment el a jobb ol­dalon, nagyszerűen ívelt kö­zépre és a védők közé berob­banó Magócs 7 méterről a bal felső sarokba fejelt. 1-0. A 33. percben tovább növelte elő­nyét a hazai csapat, Molnár át­adása tisztán találta Simont, a középpályás pedig 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 2-0. A második félidőben ella­posodott a játék, feljött a ven­dég Bátaszék, de szépíteni nem tudott az eredményen. Az első játékrészben nyújtott nagyszerű teljesítményével megérdemelt győzelmet ara­tott a házigazda együttes. Jók: Somogyvári, Árvái M„ Mol­nár, illetve Grill, Pankovics. Kiszler Ferenc Paksi SE-Harkány 1-1 (0-1) Paks, 600 néző. V: Balogh. Paksi SE: Almási- Prantner, Jenei, Somogyi- Kindl, Huszti, Kródi, Taba- Nagy Zs., Radics, Csizmadia (Far­sang). Edző: Blatt Pál. Har­kány: Antal- Molnár, Papp, Darázsi, Gellén- Ferk (Ág- dicsevics), Bojás, Nagy A., Berecz- Szabó (Zdenvák), Ónodi (Makai). Edző: Obert Béla. Az első percben Ferk húzott el a jobb szélen, kö­zépre adását követően Ónodi 5 méteres lövése a jobb kapufa tövéről a hálóba vágódott. 0- 1. A 85. percben Huszti egy csel után átívelt a másik ol­dalra, s az érkező Taba 18 mé­terről a hosszú sarokba lőtt. 1- 1. A tudatosabb futballt játszó vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Jenei, So­mogyi, Kródi, illetve Nagy A., Gellén, Berecz, Papp. Balatonföldvár­Dunaszentgyörgy 2-2 (1-2) Balatonföldvár, 150 néző. V: Laki. Balatonföldvár: Kresz- Kónya, Végh, Varga, Bogdán- Héjjas, Andorka, Fehér, Balogh- Andrasics, Kézdi. Edző: Karasz János. Dunaszentgyörgy: Májik­Aradi, Kiss, Horváth, Deb- reczeni- Horváth G., Kovács G., Papp, Lakatos- Magyar, Horváth L. Edző: Dienes Pál. Az első félidőben a kie­gyensúlyozottan futballozó vendégcsapat vitatható körül­mények között egyenlített, majd szerencsével a vezető gólt is megszerezte. A hazai csapat rendkívüli lelkesedés­sel és fegyelmezett játékkal végül egyenlített. A helyzetek alapján a hazaiak győzelmet érdemeltek volna. G: Bogdán, Balogh, illetve Aradi, Végh (öngól). Jók: Végh, Andrasics, Andorka, illetve Májik (a me­zőny legjobbja), Aradi, Hor­váth, Debreczeni. Ferenczi László BalatonleUe- Dombóvári FC-Aramls Fór Mén 3-1 (1-1) Balatonlelle, 500 néző. V: Béni. Balatonlelle: Kovács- Czubelák, Meksz, Kiss, Ko- lovics- Balogh (Milavecz), Gyurákovics, Somogyi, Hosszú- Takács, Földes. Edző: Kenéz István. Dom­bóvár: Szabados- Mayer, Hopp R., Tóth, Kovács- Vincze, Priol (Seemayer), Hopp K., Steiger- Schmidt, Korosecz. Edző: Lőrincz Sándor. A lelkesen védekező vendégek játékának ellensze­rét nehezen találták meg a ha­zaiak. G: Takács 2, Földes, il­letve Korosecz. Jók: Kolovics, Czubelák, Takács, illetve Tóth, Korosecz, Mayer. További eredmények: Marcali-Nagyatád 6-1, Ti- hany-Mohács 0-0, MÁV NTE-Balatonfüred 1-2, Pécsi Postás-Kaposfüred 2-0. Ifjúsági eredmények: Bonyhád Agraco FC-Báta- szék 2-2, Balatonlelle-Dom- bóvári FC-Aramis Fór Mén 1-3, Paksi SE-Harkány 2-1, Balatonföldvár-Dunaszent- ' györgy 0-10. Profi labdarúgó bajnokság, 6. forduló Kilenc találat Győrött Győri ETO-Diósgyőr 5-4 (2-3). Győr, 15 000 néző. V: Juhos. G: Szarvas 2, Vayer, Somogyi, Korsós, illetve Ki­ser, Kulcsár, Téger, Egressy. Vasas-III. Kerület FC 6-0 (2-0). Fáy utca, 2000 néző. V: Megyebíró. G: Váczi 2, Há­mori, Pál, Farkasházy, Ara­nyos. Újpest-Zalaegerszeg 2-2 (1-0). Megyeri út, zárt kapuk. V: Kiss B. G: Kovács, Sebők, illetve Kámán, Szabó II Zs. BVSC-Ferencváros 0-1 (0-0). Szőnyi út, 5000 néző. V: Bede. G: Bükszegi. Siófok-Videoton 0-0. Sió­fok, 4000 néző. V: Ábrahám. D V SC-Epona-V ác FC 2-1 (1-0). Debrecen, 5000 néző. V: Varga S. G: Gojan, Böőr, illetve Vojtekovszki (11-esből). Haladás-Kispest 0-2 (0-2). Szombathely, 5000 néző. V: Szabó Zs. G: Borgu­lya, Bánföldi. Gázszer FC-Nyíregyháza 0- 0. Akasztó, 1500 néző. V: Hanyecz. Lapzártakor: MTK FC- Dunaferr 3-0 (2-0). Labdarúgó NB I Rákóczi-Salgótarján 3-0, Kecskemét-Soproni FAC 1- 3, Demecser-Komlói Bá­nyász 1—1, Matáv Sopron-Ta- tabánya 1—1, Pécsi MFC-Ti- szakécske 1-2, Szeged- Nagykanizsa 3-0, Komá- rom-Tiszavásvári 1-0, Tisza- újváros-Soroksár 1-0, Békés- csaba-Szolnok 4-1, Kaba- Hajdúszoboszló-Érd 3-3. A Horváth Sport megyei I. osztályú labdarúgó bajnokságért Tamási öröm a hibátlanok apari összecsapásán Aparhant-Tamási 1-3 (1-0). Aparhant, 300 néző. V: Bíró R. Aparhant: Bagoly- Ju­hász, Köröndi, Lovász, Palkó- Fülöp, Wildanger, Dobos- Selyem (Ferenc), Miklóssy, Farkas. Edző: Schlapp János. Tamási: Dósa- Kovács Z., Schneider, Illés, Filótás- Schell (Beren- gyán), Agócs, Kovács R., Kiszler A. (Szabó)- Szakács (Stircz), Kiszler P. Edző: Hajdics Attila. Jó iramú mér­kőzésen a szerencsésebb csapat őrizte meg veretlenségét. Kiál­lítva: Agócs a 75. percben. G: Miklóssy, illetve Selyem (ön­gól), Agócs, Kovács R. Jók: Lovász, Miklóssy, illetve Dósa, Kovács Z., Kovács R. László József Nagydorog-Nagymányok 1-2 (1-1). Nagydorog, 150 néző. V: Albert. Nagydorog: Gősi- Pleck, Hanák, Éberdt, Fancsali G.- Kirchner (Varga), Hadobás, Balogh T., Vámosi- Fancsali Z. (Balogh Zs.), Szabó (Mókus). Edző: Balogh Tibor. Nagymányok: Töpfner- László R., Oláh, Stangliczky, László A.- Bíró Sz., Miszler (Jónás), Guth (Halász)- Kiesz, Bíró N., Kecskeméti (Berek). Edző: Mucska Gyula. Küzdelemes mérkőzésen megérdemelt ven­dégsiker. G: Éberdt, illetve Kecskeméti, Bíró N. Jók: Fan­csali G., ill. László A., Bíró N., Kecskeméti. Miklós Jánosné Bölcske-Dunakömlőd 4-1 (2-0). Bölcske, 500 néző. V: Molnár. Bölcske: Nagy - Daru, Kovács, Somogyi L.- Szili (Süvöltős), Demjén (Bujdos), Sánta, Somogyi V., Ács (Gerzsei)- Szauer (Gö­dör), Tárnái. Edző: Sánta István. Dunakömlőd: Mül­ler- Becker, Erdélyi, Pong- rácz (Rákosi)- Sörös, Kiss, Péter (Kovács), Vörös (Wie- demann)- Gyöngyösi, Ta­kács, Kajári (Büttl). Edző: Haraszti Zsolt. A kömlődi ha­lászlé mellé négy gombócot tá­lalt a Bölcske. G: Somogyi V. 2, Szili, Demjén, illetve Ta­kács. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Rákosi, Kiss. Sulák András Kakasd-Tevel 0-4 (0-2). Kakasd, 300 néző. V: Nagy A. Kakasd: Pólyák- Sztehló, Kara, Kvanduk J., Szabó F.- Takács, Kvanduk E., Szabó G.- Hucker, Paróczai (Fá­bián), Bencze (Csiszer). Edző: László József. Tevel: Bogos- Incze, Borbandi, Ambrus, Nagyfalusi- Antal J. (Ko­vács), Gábor, Gergely, Kocsi (Antal R.)- Illés, Bátyi (Nagy). Edző: Szentes Amb­rus. Ä jól játszó vendégek biz­tosan nyertek a gyenge napot kifogó kakasdiak ellen. G: Ger­gely 2, Illés, Ambrus. Jók: Kvanduk J., illetve az egész vendégcsapat. László Ferenc Őcsény-Hőgyész 3-0 (0-0). Őcsény, 300 néző. V: Ga- rajszki. Őcsény: Cziráki­Mózes (Bozsolik), Vecsei, Pető, Szünder (Domokos)- Somorjai, Márkus, Juhász B., Sörös (Gillich)- Ignácz, Demkó (Deák). Edző: Juhász Béla. Hőgyész: Nándor (Jóni)- Királyházi, Bősz, Szabó, Máté- Juhász G., Kurcz, Nagy A.- Nagy Zs. (Bérdi), Bán, Draskóczy (Tösmagi). Edző: Bősz Ró­bert. Gyenge első félidő után Juhász „gömbérzéke” döntött a hazaiak javára. G: Juhász B. 3. Jók: Vecsei, Pető, Cziráki, Ju­hász B., illetve Juhász G., Szabó, Jóni. Horváth István Simontornya-Kajdacs 4-3 (1-1). Simontornya, 150 néző. V: Dunai. Simontornya: Ba­logh- Pajor J. (Szamonek), Szilágyi, Molnár, Tóth (Pekli)- Nádasdi, Borbás I. (Baum), Árvái, Dölles- Csóka, Pajor F. Edző: Szelei Ferenc. Kajdacs: Gróf- Len­gyel J., Horváth, Gerezsdi- Kovács, Kapás, Márkus, Varga, Kasza- Hencz (Csó- tár), Király. Edző: Horváth Péter. Gólgazdag mérkőzésen a hazaiak megszerezték első őszi győzelmüket. G: Csóka, Pekli, Dölles, Pajor F., illetve Horváth, Márkus, Király. Kiál­lítva: Varga a 83. percben. Jók: Csóka, Dölles, Nádasdi, illetve Gróf, Horváth. Varga László Döbrököz-Decs 1-2 (1-0). Döbrököz, 200 néző. V. Rácz. Döbrököz: Tobak- Újvári (Szabó), Horváth, Kirchner, Varga- Nagy J. (Szőcs), Nagy L. (Schiffer), Illés, Czeglédi- Fandák, Juhász. Edző: Újvári Kálmán. Decs: Komiáti­Szabácsi, Jelusics, Ősz, Szá­raz (Mikóczi)- Bajusz (Herc- zeg), Végh, Szabó, Bartos- Sztojka (Újvári), Kalmár. Edző: Laki Zoltán. A vendé­gek rászolgáltak sikerükre. G: Nagy J., illetve Újvári, Kalmár (11-esből). Kiállítva: Tobak a 80. percben. Jók: Horváth, il­letve ősz, Szabó, Kalmár, Bar- tos. Varga László Dunaföldvár-Szálka 1-5 (1-4). Dunaföldvár, 200 néző. V: Bárány. Dunaföldvár: Molnár- Tőkési, Szabó, An­tal, Udvarias- Simon, Barna, Kovács K., Csizmadia (Ko­vács Cs.)- Alberczki (Szu- romi), Bóka. Edző: Tímár Dezső. Szálka: Szőcs- Szilá­gyi, Varga, Kiss J. (Mózsik), Gaál- Kocsis (Veres), Nagy, Kiss T., Berényi- Szűcs (Föl- desi L), Hegedűs (Kárpáti). Edző: Kiss János. Egy-nullás vezetése után percek alatt ösz- szeomlott a hazai együttes. G: Bóka, illetve Szűcs 2, Nagy, Kiss J., Berényi. Jók: Molnár, Udvarias, Bóka, illetve Kiss T., Szűcs, Gaál. Ifjúságiak: Aparhant-Ta­mási 2-0, Döbrököz-Decs 2-2, Kakasd-Tevel 2-3, Simontor­nya-Kajdacs 6-1, Nagydorog- Nagymányok 10-4, Bölcske- Dunakömlöd 7-0, Őcsény-Hő­gyész 5-2, Dunaföldvár- Szálka 0-5. Profi liga 1. MTK 6 5 1­14- 5 16 2. Győri ETO 6 4 2­13- 8 14 3. Ferencváros 6 4 2­9- 4 14 4. Vasas 5 4­1 17- 6 •12 5. Diósgyőr 6 3 2 1 14-10 11 6. Gázszer FC 6 2 4­6- 2 10 7. Újpest 6 3 1 2 12-11 10 8. Vác 6 3 1 2 9- 8 10 9. Kispest 6 3 1 2 8- 9 10 10. Dunaferr 6 3 — 3 10-10 9 11. Zalaegerszeg 6 1 3 2 8- 8 6 12. Nyíregyháza 6 1 2 3 8-12 5 13. Videoton 6 1 1 4 6- 7 4 14. Debrecen 5 1 1 3 5- 9 4 15. Haladás 5 1­4 3- 6 3 16. BVSC-Zugló 5­2 3 2- 7 2 17. Siófok 6­2 4 6-12 2 18. III. Kerület 6­1 5 3-19 1 NB I 1. Salgótarján 6 5­1 13- 9 15 2. Tatabánya 6 4 2­15- 8 14 3. Szeged-D. 6 4 1 1 16- 7 13 4. Demecser 6 4 1 1 14- 9 13 5. Soroksár 6 4­2 8-10 12 6. Szolnok 6 3 2 1 7- 6 11 7. Nagykanizsa 6 3 1 2 13- 9 10 8. Tiszakécske 6 3 1 2 5- 4 10 9. Komló 6 2 3 1 7- 6 9 10. Érd 6 2 2 2 11-10 8 11. Komárom 6 2 1 3 10- 9 7 12. Matáv Sopron 6 1 4 1 12-12 7 13. Soproni FAC 6 2 1 3 10-12 7 14. Tiszaújváros 6 2 1 3 6- 9 7 15. Békéscsaba 6 2­4 12-12 6 16. Tiszavasvári 6 1 3 2 5- 6 6 17. Kaposvár 6 1 2 3 6- 9 5 18. H.szoboszló 6 1 1 4 11-14 4 19. Kecskemét 6­2 4 4-12 2 20. Pécsi MFC 6­­6 6-18­NB II Nyugati csoport 1. Zalaapáti 4 3 1­9- 0 10 2. Sz.halombatta 4 3 1­6- 1 10 3. PVSK-Pécs’96 4 3 1­7- 3 10 4. Dorog 4 2 2­10- 5 8 5. Budafok 4 2 1 1 8- 6 7 6. BKV Előre 4 2 1 1 6- 4 7 7. J.-Szekszárd 4 2­2 7- 4 6 8. Sárvár 4 2­2 5- 7 6 9. Motim TE 4 2­2 3- 5 6 10. Beremend 4 1 1 2 3- 4 4 11. Szigetszentm. 4 1 1 2 4- 6 4 12. Szentgotthárd 4 1 1 2 4- 8 4 13. Bük 4 1­3 1- 4 3 14. Veszprém 4 1­3 3- 7 3 15. Atomerőmű SE 4­1 3 2- 7 1 16. Hévíz 4­1 3 3-10 1 NB III Dráva-csoport 1. Balatonlelle 4 4­­10- 2 12 2. Marcali 4 3­1 10- 2 9 3. Bonyhád Agr. 4 3­1 7- 3 9 4. Pécsi Postás 4 2 1 1 9- 3 7 5. Harkány 4 2 1 1 9- 4 7 6. MÁVNTE 4 2 1 1 7- 5 7 7. D.szentgyörgy 4 2 1 1 7- 7 7 8. Balatonfüred 4 2­2 7-10 6 9. Mohács 4 1 2 1 5- 5 5 10. Nagyatád 4 1 2 1 6-10 5 11. Paksi SE 4 1 1 2 6- 8 4 12. Dombóvár 4 1 1 2 5- 9 4 13. Kaposfüred 4 1­3 3- 6 3 14. Tihany 4­2 2 2- 8 2 15. Bátaszék 4­1 3 2- 6 1 16. Balatonföldvár 4­1 3 4-11 1 Megyei I. osztály Felnőttek 1. Tamási 4 4 16- 1 12 2. Szálka 4 3 1­18- 3 10 3. Aparhant 4 3­1 8- 5 9 Decs 4 3­1 8- 5 9 5. őcsény 4 2 1 1 11- 9 7 6. Kakasd 4 2 2 11-10 6 7. Dunakömlőd 4 2­2 9-10 6 8. Nagymányok 4 1 2 1 6- 8 5 9. Tevel 3 1 1 1 6- 3 4 10. Bölcske 3 1 1 1 5- 7 4 11. Simontornya 4 1­3 6-11 3 12. Döbrököz 4 1­3 4- 9 3 13. Nagydorog 3 1­2 3- 9 3 14. Dunaföldvár 4­2 2 4- 9 2 15. Kajdacs 3­1 2 5-12 1 16. Hőgyész 4­1 3 1-10 1 Ifjúságiak 1. Szálka 4 4 ­24- 7 12 2. Tevel 3 3­­22- 9 9 3. őcsény 4 3­1 20- 9 9 4. Simontornya 4 2 1 1 13- 7 7 5. Kakasd 4 2 1 1 12- 9 7 6. Bölcske 3 2­1 12- 5 6 7. Tamási 4 2­2 10- 5 6 8. Hőgyész 4 2­2 14-10 6 9. Decs 4 1 2 1 9- 9 5 10. Aparhant 4 1 2 1 7- 8 5 11. Döbrököz 4 1 2 1 6- 7 5 12. Kajdacs 3 1 1 1 7-11 4 13. Nagydorog 3 1­2 17-29 3 14. Dunaföldvár 4­1 3 8-17 1 15. Nagymányok 4­­4 8-22­16. Dunakömlőd 4­­4 3-28­Totó A totó 35. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. BVSC-Ferencváros 0-1 2 2. Debrecen-Vác FC 2-1 1 3. Győri ETO-Diósgyőr 5-4 1 4. Gázszer-Nyíregyháza 0-0 x 5. Vasas-III. Kerület 6-0 1 6. Siófok-Videoton 0-0 x 7. Haladás-Kispest 0-2 2 8. Újpest-Zalaegerszeg 2-2 x 9.1. FC Köln-Rostock 0-1 2 10. Leipzig—1860 München 2-2 x 11. Meppen-St. Pauli 0-1 2 12. Zwickau-Bochum 2-5 2 13. TB Berlin-Hannover m.e. 2 Plusz 1 mérkőzés: 14. Newcastle-Liverpool 1-4 2