Tolnai Népújság, 1998. június (9. évfolyam, 127-150. szám)

1998-06-24 / 146. szám

8. oldal Sport 1998. június 24., szerda 13» Labdarúgó vliégö^jtfiokség, franciaországi 1I#§ mr/MvcE 9a Két afrikait kiállítottak B-csoport: Chile - Kamerun 1-1 (1-0) NANTES 40 000 néző. V.: Vágner (ma­gyar). Chile: Tapia - Fuentes, Villarroel, Reyes, Rojas - Margas, Acuna, Parraguez, Si­erra - Zamorano, Salas. Szö­vetségi kapitány: Nelson Acosta. Kamerun: Songo’o - Song, Pensée, Ndo, Womé - Njanka, Ölembe, Mahouve - Job, Omam Biyik, Mboma. Szövetségi kapitány: Claude Le Roy. Csere: Sierra helyett Estay (70. p.), Villaroel helyett Cor- nejo (70. p.), Job helyett Tschami (73. p.), Ölembe he­lyett Angibeaud (68. p.), Rojas helyett Ramirez (77.), Ndo he­lyett Etámé (83. p.). Kiállítva: Song (52., szán­dékos könyöklésért), Etámé (89., durvaságért). Sárga lap: Song (8. p.), Parraguez (51. p.), Rojas (55. p.), Villaroel (67. p.), M. Ra- mirez (90. p.). Szögletarány: 8-6 (5-2). 21. perc: Sierra egy 18 m-es szabadrúgást a bal felső sa­rokba csavart (1-0). 52. perc: Song könyökkel durván a partvonalon túlra lökte Salast, amiért piros lapot kapott. 55. perc: Egy jobb oldali beadást Mboma 8 m-ről a kapu jobb oldalába fejelt (1-1). 89. perc: A hat perccel ko­rábban csereként beállt kame­runi Mayer csúnyán belerúgott a chilei Salasba, amiért kiállí­tották. Hiába élvezte a közönség rokonszenvét Kamerun vá­logatottja, nem tudott nyerni, pedig győznie kellett volna a továbbjutáshoz. Az afrikaiak rúgtak egy szabá­lyos gólt és két érvénytelent, két emberüket kiállították, és kettős emberhátrányban is majdnem győztesként hagyták el a pályát. A keve­set mutató Chile ellen sokat támadtak a szünet után, de a második góljukat nem tud­ták belőni, ezért a döntetlen miatt kiestek. Továbbjutott: Olaszország, Chile. A B-csoport végeredménye 1. Olaszország 3 2 1­7- 3 7 2. Chile 3- 3­4- 4 3 3. Ausztria 3- 2 1 3- 4 2 4. Kamerun 3- 2 1 2- 5 2 Az A-csoportbeli Brazília - Norvégia és Skócia - Marokkó mérkőzés lapzárta után fejező­dött be. Sierra szabadrúgásból talált be fotó: Reuters Petrescut szidhatják az angolok G-csoport: Románia - Anglia 2-1 (0-0) TOULOUSE 33 000 néző. V.: Batta (fran­cia). Románia: Stelea - Pet- rescu, Ciobotariu, Gh. Popescu, Filipescu - Hagi, G. Popescu, Galca, Munteanu - Ilié, Mol- dovan. Szövetségi kapitány: Anghel Iordanescu. Anglia: Seaman - G. Neville, Adams, Campbell - Anderton, Batty, Ince, Scholes, Le Saux (képün­kön) - Sheringham, Shearer. Szövetségi kapitány: Glenn Hoddle. Csere: Ince helyett Beckham (33. p.), Sheringham helyett Owen (74. p.), Hagi helyett Stanga (74. p.), Stanga helyett Marinescu (84. p.), Moldovan helyett Lacatus (86. p.), Fili­pescu (93. p., időhúzásért). Sárga lap: Hagi (3., soroza­tos szabálytalanságért), Po­pescu (45. p., felvágta Camp- bellt), Ciobotariu (69. p., buk­tatta Beckhamet). Szögletarány: 2-3 (2-1). 47. perc: Hagi emelt be jobbról, Adams rosszul helyez­kedett, elvétette a labda ívét, Moldovan mellre vette, majd 6 m-től a léc alá vágta (1-0). 87. perc: Shearer jobbról be­lőtt, Scholes lábán megperdült a labda, amit a cserecsatár, Owen az ötösről a kapu jobb oldalába vágott (1-1). 90. perc: Egy előre adásra Pet- rescu csapott le, Le Saux nem tudta el­sodorni, és a román játékos 4 m-ről, Seaman kapus lába kö­zött a hálóba kotorta a labdát (2-1). 91. perc: Owen 20 m-ről a jobb kapufát találta el. (Hétfőn este lapzárta után játszották.) A csoport visszalévő mérkő­zései: Románia - Tunézia, Ko­lumbia - Anglia (mindkettőt június 26-án, pénteken 21.00- kor játsszák, az angolok mécs­esét az MTV2 élőben közve­títi). A román fővárosban nagy volt az öröm Szurkolókat vettek őrizetbe TOULOUSE -BUKAREST A midi-pyrénées-i prefektúra közlése szerint három sze­mély könnyebben megsebe­sült, a rendfenntartó erők pe­dig tizenkét személyt előállí­tottak a hétfő esti Romá- nia-Anglia mérkőzés után. Elszigetelt vandál cselekede­tekre is,sor került: két bolt kira­katát törték be és két autót ron­gáltak meg szurkolók. A szór­ványos verekedések miatt elő­állított személyek állampolgár­ságát hivatalos források nem közölték. Tizenegy francia és egy angol szurkolót vettek őri­zetbe. A városközpontban haj­nali egy órakor mintegy ezren tartózkodtak. Negyvenhárom autóbusz az angol szurkolókkal elindult a toulouse-i repülőtér irányába. Franciául beszélő személyek provokálták az an­gol szurkolókat. Egyiküket a rendfenntartó erők előállították. Rendőrségi források szerint éj­fél előtt fiatalok csoportjai szórványos összetűzésekbe ke­veredtek a belvárosi Capitole tér környéki utcákban, de ma­gáról a térről, ahol a városháza előtt a stadionból távozó angol szurkolók összegyűltek, nem jeleztek incidenst. Hétfőn késő este százezres tömeg gyűlt össze Bukarest központjában alig egy órával azután, hogy Toulouse-ban le­fújták az Anglia elleni mérkő­zést, amelyet 2-1-re nyert meg a román labdarúgó-válogatott. A javarészt fiatalokból álló sokaság nemzetiszínű zászlók­kal, ütemes kiáltásokkal, égbe lődözött rakétákkal, körtánccal ünnepelt. A főváros központi útvonalain mindenütt autók ro­bogtak a győzelem ütemes kürt­jeiét fújva, soknak tetején ültek nemzetiszín zászlót lengető fiúk és lányok, de olyan jármű is akadt, amelynek csomagtar­tójában is trikolóros fiatalok foglaltak helyet. Az Egyetem tér környékén spontán formálódó menetosz­lopok masíroztak fel s alá, egyes csoportok egyszerűen ütemesen ugráltak. A meleg nyárestén egyesek félmezte­lenre vetkőztek boldogságuk­ban. Most kevés volt a kései osztrák gól B-csoport: Olaszország - Ausztria 2-1 (0-0) SAINT-DENIS 80 ezer néző. V.: Paul Durkin (angol). Olaszország: Pagli- uca - Nesta, Costacurta, Can- navaro, Maidini - Moriero, D. Baggio, Di Biagio, Pessotto - Vieri, Del Piero. Szövetségi kapitány: Cesare Maidini. Ausztria: Konsel - Schöttel, Feiersinger, Pfeffer - Wetl, Mählich, Pfeifenberger, Küh- bauer - Vasztics, Polster, Re­inmayr. Szövetségi kapitány: Herbert Prohaska. Csere: Nesta helyett Ber­gomi (4. p.), Vieri helyett In- zaghi (60. p.), Polster helyett Haas (62. p.), Del Piero helyett R. Baggio (73. p.), Kühbauer helyett Stöger (74. p.), Pfei­fenberger helyett Herzog (79. p.). Sárga lap: Feiersinger (2. p., a földön fekvő Nestába rú­gott bele), Vasztics (35. p., Del Pierót buktatta), Schöttel (43. p., Vieri elé lépett be), Maldini (86. p., Vaszticsnak csúszott be hátulról). Szögletarány: 3-7 (1-1). 48. perc: Del Piero végzett el szabadrúgást a bal oldalról, az osztrák 16-os és az alapvo­nal találkozásánál. A beívelt labda átszállt Polster fölött, de Konselig már nem jutott el, ugyanis Vieri berobbant, és három méterről a léc alá fejelt (1-0). 90. perc: Moriero ugratta ki a jobb oldalon Inzaghit, aki le­futott az alapvonalig, a kö­zépre gurítására Roberto Bag­gio érkezett, és senkitől sem zavartatva az ötösről a hálóba pofozta a labdát (2-0). 91. perc: Custacurta buk­tatta a kiugró Reinmayrt az ötösnél, a büntetőt Herzog he­lyezte a bal alsó sarokba (2-1). Nem igazán mutattak ve­szélyes támadójátékot a csa­patok az első játékrészben, jobbára a mezőnyben folyt a nagyon kemény küzdelem, melynek az elején Nestát sé­rülés miatt le is kellett cserélni. Fordulás után aztán gyorsan megszerez­ték a veze­tést az ola­szok, de ez az utolsó ne­gyedóráig nem igazán sarkallta arra az oszt­rákokat, hogy meg­dolgoztassák Pagliucát. A második itá­liai gól után érkezett a menetrend- szerinti, 90. perc utáni találat a só­goroktól, de ez mos kevés volt. Roberto Baggio egy gólt lőtt fotó: Reuters A mai program: négy mérkőzés Ma négy mérkőzés lesz a lab­darúgó világbajnokságon. Délután 16.00-kor Lyonban a Franciaország - Dánia meccsre kerül sor. Ezt a C-cso- portban játsszák. A dánoknak egy döntetlen elég a továbbju­táshoz. A házigazda válogatott már biztosította magának a to­vábbjutást a legjobb tizenhat közé, ezért lehet, hogy köny- nyebben veszi majd a szerdai mérkőzést. A találkozó játék­vezetője: Collina (olasz). A várható összeállítások a követ­kezők. Franciaország: Barthez - Karembeu, Lebeuf, Desailly, Candela - Petit, Viera, Pires, Djorkaeff - Henry, Guivarc’h. Dánia: Schmeichel - Colding, Rieper, Högh, Schjönberg - Helveg, Nielsen, Jörgensen, M. Laudrup - B. Laudrup, Sand. A másik 16.00-kor kezdődő talál­kozó is C-csoportos lesz, Dél- Afrika és Szaúd-Arábia között, ennek színhelye Bordeaux. A dél-afrikai együttes továbbjutá­sához nem elég, ha legyőzik a pont nélkül álló szaúdiakat, de az is kell, hogy a már a legjobb 16 közé lépett franciák megver­jék a 4 pontos Dániát. Mind­ezek mellett a gólkülönbségnek is szerepe lehet. A várható kez­dőcsapatok (a játékvezető a chi­lei Mario Sanchez Yanten lesz). Dél-afrikai Köztársaság: Vonk - Issa, Fish, Radebe, Nyathi - Mkhalele, Buckley, Moshoeu, Fortune - Bartlett, McCarthy. Szaúd-Arábia: el- Diaja - el-Dzsani, el-Doszari, Zubromavi, Szulimani - el­Sahrani, Amin, H. el-Ovairan, Szaleh - Sz. el-Ovairan, el- Dzsabir. A két esti mérkőzést 21.00- kor a D-csoportban játsszák. Lensben a Spanyolország - Bulgária meccset bonyolítják le. A spanyol-bolgár párharc győztese, amennyiben Para­guay nem szerzi meg első vi­lágbajnoki gólját és nem győzi le Nigériát, továbbjut a cso­portból. A várható kezdőcsapa­tok. Spanyolország: Zubizar- reta - Aguilera, Hierro, Al­kotta, Sergi - Luis Enrique, Amor, Guerrero, Raúl - Al- fonso, Morientes. Bulgária: Zdravkov - Gincsev, Ivanov, Petkov - Borimirov, Hrisztov, Jordanov, Balakov, Kisisev - Sztoicskov, Kosztadinov. Já­tékvezető: van der Ende (hol­land). Nigéria Paraguay ellen lép pályára Toulouse-ban, szintén 21.00-kor. A nigériai labda­rúgó-válogatott első két mérkő­zésén hat pontot szerzett, így biztos továbbjutó. A továbbju­tásra még esélyes paraguayi vá­logatott eddig nem kapott gólt a világbajnokságon, igaz, szerez­nie sem sikerült. A várható ösz- szeállítások (a játékvezető a thaiföldi Pirom Un-Prasert lesz). Nigéria: Rufai - Opa- raku, West, Okafor vagy Egua- voen, Babayaro - Oliseh, Ok- para, Finidi, Lawal - Kanu, Amokachi. Paraguay: Chila­vert - Ayala - Sarabia, Ga- marra - Arcé, Acuna vagy Pa- redes, Benitez, Enciso, Caniza- Brizuela, Cardozo vagy Ra- mírez. Ez látható a képernyőn A Franciaország - Dánia mérkőzést élőben adja 16.00- kor az MTV1, a Dél-Afrika - Szaúd-Arábia találkozót 16.00- kor az Eurosport, a Spanyolor­szág - Bulgária meccset 21.00- kor az MTV2 és a ZDF, a Nigé­ria - Paraguay mérkőzést szin­tén 21.00-kor az Eurosport és a ZDF. Összefoglalók lesznek az Eurosporton, 19.30-20.30 kö­zött, az MTVl-en 17.55-kor a Dél-Afrika - Szaúd-Arábia meccsről, az MTV2-n 22.55- kor a Nigéria - Paraguay talál­kozóról. Csúsztatott időpont­ban lesz az Eurosporton 18.00- kor a francia - dán, ugyanott 23.00-kor a spanyol - bolgár mérkőzés. A C-csoport állása 1. Franciaország 2 2 - ­7- 0 6 2. Dánia 2 11­2- 1 4 3. Dél-Afrika 2-11 1- 4 1 4. Szaúd-Arábia 2 - - 2 0- 5 0 A D-csoport állása 1. Nigéria 2 2 - ­4- 2 2. Paraguay 2- 2 ­0- 0 3. Spanyolország 2- 1 1 2- 3 4. Bulgária 2- 1 1 0- 1 Újabb edzőmenesztés Menesztették Henry Kas- perczakot, a tunéziai labda­rúgó-válogatott szövetségi ka­pitányát. A tunéziai szövetség nem fűzött kommentárt a len­gyel szakember vb alatti me­nesztéséhez.