Tolnai Népújság, 1998. május (9. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-26 / 122. szám

1998. május 26., kedd Sport 7. oldal Kézilabda NB II STC: elérhető bentmaradás Férfiak Simontornyai TC-Kiskun- halas 23-22 (13-13). Simon- tornya, 150 néző. V: Bo- biczky, Belső. Simontornya: Bokor- Lampert 2, Vinczel- lér A. 5, Kiss 7, Tenke 5, Bodoki 2, Halasi 1. Csere: Csókás (kapus), Fekti 1, Bosnyák, Vinczelér I., He­idt, Erdélyi, Jádi. Edző: Zámbó Tibor. A vendégek kezdtek jobban, a 8. percben már három góllal vezettek (3-6). A hazaiak időkérésük után feljavultak, s a 12. perc­ben átvették a vezetést (7—6). A folytatásban sokáig egyenlő erők küzdöttek, a ha­zaiaknál Bokor kapus és Kiss vitte a prímet. Izgalmas vég­hajrában az STC diadalmas­kodott, s sikerével elérhető közelségbe került az NB Il-es tagság meghosszabbítása. Jók: Bokor, Kiss, Vinczellér I CA., Tenke. Varga László Georgikon DSE Keszt- hely-Tolnatej SE 39-31 (22-16). Keszthely, 200 néző. V: Balaskó, Somogy- vári. Tolnatej: Spoljár- Ko­vács 3, Nagy 5, Rákász 4, Teimel L. 4, Teimel J. 9, Cziráki 2. Csere: Orosz 4, Tauber. Edző: Teimel La­jos. A délnyugati csoport baj­noka nagy akarással, és lendü­lettel vetette magát a játékba, sáli. percben 8-2-re elhú­zott. A Tolnatej rendezte so­rait és fokozatosan ledolgozta hátrányát (20. perc: 10-10). Ezt követően ismét a hazaiak percei következtek és a félidő végére megnyugtató előnyhöz jutott a Keszthely. A második játékrész elején is hősiesen küzdött a Tolnatej és ismét felzárkózott, de az NB I-et is megjárt keszthelyi játékosokkal szemben csak a különbség tartására mutatko­zott lehetőség. Ebben a játék- * részben felváltva estek a gó­lok, s szekszárdiak egyen­rangú ellenfelei voltak a baj­nokságot gyakorlatilag már az ősszel megnyert Georgikon DSE-nek. A kemény, de rendkívül sportszerű találko­zón a jobb játékerőt képviselő Keszthely megérdemelten tar­totta otthon a két bajnoki pon­tot. Jók: Teimel J., Nagy J., Kovács J. Bach Ferenc Iregszemcse TKI SE- Pénzügyőr SE 30-36 (14-19). Siófok, 100 néző. V: Fodor, Jüngling. Iregszem­cse: Pech- Kovacsik 8, Varga 7, Kulimár 3, Pintér 2, Pécsi 1, Csóka 4. Csere: | ..Sülé (kapus), Gábor 4, Haáz 1, Fodor. Edző: Dravecz Károly. A játékvezetők ké­sése miatt 50 perccel később kezdődött a mérkőzés. Jól kezdett az Iregszemcse és ki­hagyott helyzetei ellenére is vezetett. A 25. perctől - már „hagyományosan”- rövidzár­lat állt be a hazaiak játékában, s a szünetig a vendégek fordí­tottak. A második félidőben fel­váltva estek a gólok, az ire- giek minden igyekezetük el­lenére sem tudtak felzárkózni. Színvonalas mérkőzésen nem sok hiányzott a meglepetés­hez. Jók: Varga, Kovacsik, Pech. Dravecz Károly Nők Siófok-Simontornyai TC 20-20 (10-10). Siófok, 50 néző. V: Kóbor, Mike. Si­montornya: Ádám- Lakos, Varga 2, Mérei 4, Molnár 5, Gerussi O. 3, Mészáros 4. Csere: Kenéz (kapus), Ge­russi N. 1, Pataki 1. Győré. Edző: Balassa Zoltán. Az első 11 percben mindkét olda­lon 4^1 találat esett. Három perc múlva a hazaiak vezettek két góllal, majd az alaposan feljavult STC zsinórban 6 gólt lőtt, s a 19. percben már 10—6- ra vezetett. Szünetig azonban már csak a Balaton-partiak voltak eredményesek. A második játékrész tükör­képe volt az elsőnek. Előbb a Siófok vezetett egy-két góllal, az 58. percben pedig már a Simontomyánál volt az előny (18-20). Ezután kettős em­berhátrányba kerültek a ven­dégek, s a hazaiak két bünte­tőből kiegyenlítettek. Válto­zatos mérkőzésen a döntetlen megfelel a játék képének. Az STC a végelszámolásnál igen értékes pontot szerzett. Jók: Ádám, Kenéz, Mészáros, Mé­rei. Varga László Tamási-Mohács 24-22 (12-9). Tamási, 100 néző. V: Andorka S., Andorka M. Tamási: Siklósi- Müller 8, Béres 3, Szabó 4, Lanczki 2, Kondor V., Szabó Bakos 7. Csere: Tóth (kapus), Kon­dor B., Bazsonyi. Edző: Varga László. A mérkőzés első húsz percében felváltva estek a találatok. A félidő haj­rája a hazai csapatnak sikerült jobban, a tamásiak háromgó­los előnnyel térhettek pihe­nőre. A második játékrészben is nagy csatát láthatott a közön­ség. A vendégek a győzelem érdekében a durvaságtól sem riadtak vissza, amit a játékve­zetők kiállításokkal „díjaz­tak”. Mindkét csapat kemé­nyen küzdött a két pontért, de győzni ezúttal a Tamási együttesének sikerült. Jók: Lanczki, Müller, Szabó Ba­kos. Tok Csabáné Visszapillantó: női kézilabda Ferropatent-Magyar Kupa, Szekszárd „Sárga” és Léna elbúcsúzott A hétvégén Szekszárdon meg­rendezett női kézilabda Ferro­patent-Magyar Kupa négyes döntőjének vasárnapi játéknap­ján a házigazda együttes kétjá­tékosa is elbúcsúzott az aktív kézilabdázástól. Bálintné Tóth Ágnes, vagy ahogy a szurkolók, barátok is­merik, „Sárga” neve összefort a szekszárdi kézilabdáéval. Az örökifjú Ági - még mindig csak a harminckettedikben jár - he­tedikes kora óta, azaz majd’ húsz esztendeje játszik szek­szárdi színekben. Ä „szamárlét­rát” végigjárva fiatalon került a felnőttcsapathoz. Szerepelt a Szekszárdi Spartacus, a Hús­ipari SE, a Szigma Szekszárd és Ferro-Lazúr együttesében. Taksonyi István, Szabó Attila, Hajnal József, Pánczél Barabás és Tabajdi Ferenc irányítása alatt nyert megyei, NB Il-es és NB I/B-s bajnokságot is. Né­hány éve Tolna megye legjobb játékosává választották, tavaly pedig - a szekszárdi kézilabdá­ban kifejtett munkájáért - egy bronz emlékszobrot vehetett át. Szombat este, a Ferropatent- Magyar Kupa második elődön­tőjében - tét meccsen - a baj­nok Dunaferr együttese ellen lépett utoljára parkettre. Bá­lintné Tóth Ágnes, „Sárga” ak­tív pályafutását egy kupa­bronzzal zárta le. Elena Sklar, Léna 1992-ben az ukrán Zaporozsje együttesé­től érkezett Szekszárdra. A ki­váló képességű beálló rutinjá­val remek sikerekhez, többek között bajnoki címhez segítette új csapatát. Sklart 1995-ben a legjobb szekszárdi kézilabdá­zónak választották, tavaly pe­dig - Bálintné Tóth Ágneshez hasonlóan - bronz emlékszob­rot vehetett át a város kézilab­dázásában kifejtett munkájáért. Ági, Léna - köszönjük! (fék) Labdarúgó megyei II. osztály Nagymányokra került az ezüstérem Nagymányok-Majos 4-2 (2-0). Nagymányok, 300 néző. V: Anczló. Nagymányok: Töpfner- Stangliczky. László, Kiesz (Illés), Berek- Borbély S. (Lakatos), Miszler, Guth (Halász), Bíró Sz. (Borbély Cs.)- Vízin (Jónás), Oláh. Edző: Mucska Gyula. Majos: Schanczenbacher- Németh, Kővári, Hadikfalvi, Birinyi- Dávid, Miklós (Schmidt), Se­regi- Babai N., Nagy, Günter. Edző: Babai László. A hazai csapat háromgólos vezetése bir­tokában pár percig kihagyott, ennek ellenére biztosan nyert, s szerezte meg a bajnoki ezüst­érmet. G: Guth, Stangliczky, Bíró, Halász, illetve Töpfner (öngól), Nagy. Jók: Guth, Stangliczky, Miszler, Vizin, il­letve Nagy, Kővári, Schan­czenbacher. Dürr Tamás Dalmand-Izmény 0-4 (0-1). Dalmand, 100 néző. V: Papp. Dalmand: Bodakos- Greschner, Somogyvári, Varga, Balogh- Nagy (Ács), Fajcsi (Kocsis), Berki (Du­dás), Budai- Szabó, Tóth. Edző: Varga Károly. Izmény: Bálint- Szilágyi, Komáromi, Köteles, Sebestyén Z.- Mar- csek, Balogh A., Sebestyén L.- Bakó, Savanya (Szabó), Balogh M. Edző: Biszak La­jos. Sportszerű mérkőzésen megérdemelt vendégsiker. G: Szabó, Balogh M„ Greschner (öngól), Marcsek. Jók: Tóth, Budai, Bodakos, illetve Bálint, Komáromi, Marcsek. Varga Károly Ozora-Csikóstőttős-Ka- posszekcső 3-1 (0-1). Ozora, 250 néző. V: Horváth. Ozora: Szabó- Szűcs, Miklós, Surá- nyi, Gosztola- Siklósi, Illés, Baráth, Orsós- Túrós (Ko­vács, Brannauer), Tóth. Edző: Végh István. Csikóstőt- tős: Nyári- Besenyei, Pataki, Szabó (Szabotin), Ács (Bencze)- Schott (Böjté), Ge- réd, Lódri, Papp- Mánya (Miszlai), Szekeres. Edző: Iván József. A második félidei jó játékával biztosan nyert az Ozora. G: Tóth, Surányi, Ba­ráth (11-esből), illetve Ács. Jók: Szűcs, Surányi, Tóth, Sik­lósi, Illés, illetve Ács, Nyári. Cziráki József Madocsa-Fadd 2-0 (2-0). Madocsa,150 néző. V: Csep- regi. Madocsa: Máté­Aradszki, Csiba, Kovács- Bertók (Takács), Árki, Szin- tai, Szili (Kincses)- Besenczi (Vörös), Szabó (Baksa), Sü- völtős (Krausz). Edző: Tóth Miklós. Fadd: Doszpod­Schmidt, Molnár, Szabó, Udovics (Orsós)- Wiede- mann, Illés, Ádám, Beda- Acsádi (Ruskovics), Rácz. Edző: Beda János. Sportszerű mérkőzésen nagyon fontos pon­tokat szerzett a bentmaradásért küzdő hazai csapat. G: Szili, Szabó. Jók: Máté, Bertók, Ko­vács, Süvöltős, ill. Udovics, Il­lés, Wiedemann. Lénárt Gyula Kisdorog-Tengelic 0-2 (0-1). Kisdorog, 100 néző. V: Garajszki. Kisdorog: Kiss- Fábián (Szőke), Páli, Bíró, Fazekas- Budai (Mészáros G.), András (Horváth), Sze­mes, Mészáros L.- Läufer, Stölkler K. Edző: Kerekes Ágoston. Tengelic: Mészá­ros- Lakatos, Junkuncz, Váli (Nagy L.), Tolnai- Nagy Z., Molnár, Soós, Kapás (Nyúl)- Vida, Parrag. Edző: Molnár József. Megérdemelt vendégsi­ker a tartalékos hazaiak ellen. G: Vida 2. Jók: Kiss, Páli, il­letve Junkuncz, Tolnai, Molnár. Domokos Tibor Pincehely-Zomba 3-3 (1-2). Pincehely, 80 néző. V: Franckó. Pincehely: Németh- Szép I, Kántor, Pajcsics, Szép II- Gómán, Pécsi (Ferencz), Juhász, Rabóczki- Szedlák, Császár (Túrós). Edző: Zajtai S. Béla. Zomba: Rács- Ba­logh, Kalmár F., Stölkler, Fa­zekas (Pető)- Márton II A., Kalmár L., Horgos- Simcsik (Varga), Karip, Márton K. Edző: Hosnyánszki János. A zombaiak 1-3-as vezetése után a hazai csapat lelkesedése dön­tetlent eredményezett. G: Szed­lák 3, illetve Márton K„ Kal­már F„ Simcsik. A hazai együt­tesből Szép I, Szép II, Gómán, és Szedlák játéka dicsérhető. Zajtai S. Béla Bátaapáti-Szedres 7-3 (4-1). Bátaapáti, 120 néző. V: Kerekes. Bátaapáti: Boros- Varga (Sári), Kismődi, Kiss, Mikó (Balázs)^ Varjas, Makk, Kőkúti- Ömböli, 111, Szabó. Edző: Botos Árpád. Szedres: Hujber (Lukács)- Zengő, Szabó, Mester, Kustos (Bátai)- Lambert, Koleszár, Farkas L., Farkas J.- Szalók, Vajda (Böröcz). Edző: Fer­kelt Zoltán. Kemény beleme- nésekkel tarkított mérkőzésen az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. G: 111, Ömböli, Makk 2-2, Kismődi (11-esből), illetve Vajda, Böröcz, Farkas J. Jók: az egész hazai csapat, il­letve Mester, Koleszár, Szalók. Csíki Tamás A bajnokság állása 1. Tengelic 2. Nagymányok 3. Izmény 4. Fadd 5. Kisdorog 6. Ozora 7. Csikóstőttős 8. Majos 9. Zomba 10. Szedres 11. Bátaapáti 12. Madocsa 13. Pincehely 14. Dalmand 24 20 3 1 73-18 63 24 16 1 7 56-15 49 24 13 1 10 55-36 40 24 12 4 8 48-44 40 24 10 5 9 41-39 35 24 10 5 9 38-38 35 24 9 7 8 28-26 34 24 10 4 10 36-35 34 24 9 6 9 25-40 33 24 9 5 10 37-45 32 24 8 4 12 44-36 28 24 5 6 13 27-52 21 24 5 4 15 26-63 19 24 3 3 18 29-76 12 Ifjúsági eredmények: Dal­mand-Izmény 6-3, Ozora- Csikóstőttős 8-0, Nagymá­nyok-Majos 4-1, Kisdorog- Tengelic 3-1, Pincehely- Zomba 0-3, Madocsa-Fadd 5-0, Bátaapáti-Szedres 1 -4. Kihívás Napja szerdán Május 27-én, szerdán nulla órától az idei évben is meg­rendezésre kerül a Kihívás Napja. Az egészséges élet­módot, a mozgást népszerű­sítő világméretű eseménybe - immár hagyományosan - megyénk több települése is bekapcsolódik. Az ország különböző lé­lekszámú települései között megrendezett versenyben tavaly a faddiak kategóriá­juk élén végeztek. Sakk NB II Hosszabbítottak Osztályozó, második mér­kőzés: Kaposvári SE­SEFAG Rt.-Koppány SE Tamási 4:8. Az első mérkő­zésen „begyűjtött” egypon­tos hátrányát Gábor gyors győzelmével hamar le is dolgozta a Tamási. A holt­verseny a somogyiaknak kedvezett volna, hiszen első táblájukon FIDE-mester ját­szott. Ez azonban nem za­varta meg a Koppány-menti gárda sakkozóit, a vendégek sorra gyűjtötték be a teljes pontokat. Már 6.5:1.5-re ve­zettek, amikor Kalányos döntetlenje azt jelentette, hogy a Tamási együttese ha­todszor is meghosszabbí­totta NB Il-es tagságát. Egész éves teljesítménye, és az osztályozó második mérkőzésén mutatott játéka alapján a Tamási megérde­melten maradt a második vonalban. Pontszerzők: Tóth, Hal­pert, Gilicze, Gábor, Sze­mes, Horváth K. győzelem. Lódi, Kalányos, Greschner, Buczkó remi. Lódi László Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a 21. hét totónyereményei a jövede­lemadó levonása után a kö­vetkezők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A követ­kező hétre átvitt nettó hal­mozódó nyereményösszeg 20.285.538 forint. 13 találatos szelvény 1 darab, nyereménye 8.451.696 forint. 12 találatos szelvény 18 darab, nyereményük egyen­ként 192.165 forint. 11 találatos szelvény 251 darab, nyereményük egyen­ként 13.781 forint. 10 találatos szelvény 2728 darab, nyereményük egyenként 2113 forint. A körzeti labdarúgó-bajnokságból szomorúan jelentjük Rendőri fellépés Iregszemcsén Paks Iregszemcse Jeans-Tex-Ma- gyarkeszi 2-1-nél a 75. perc­ben félbeszakadt. Iregszem­cse, 350 néző. V: Monostori. Csak 75 percig élvezhette a szép számú nézősereg a válto­zatos, sportszerű mérkőzést. Ekkor ugyanis - idézet a játék­vezető feljegyzéséből - „a ven­dégek edzője beszaladt a pá­lyára és megütötte az iregszem- cseiek kiállított játékosát.” A következő pillanatban elszaba­dultak az indulatok. Játékosok és nézők estek egymásnak, s a tömegverekedésnek csak a ren­dezőség és a helyi rendőrök együttes fellépése vetett véget. A rendőrségtől kapott informá­ció szerint az egyik hazai játé­kostól egy hosszú pengéjű kést is elkoboztak! A történtek után a játékvezető beszüntette a mérkőzést. G: Balogh Z„ Wirth N„ illetve Takács. Kiállítva: Kassai a 70., Wirth A. a 75., il­letve Végh a 68. percben. Jók: Balogh, Wirth N„ Gyánó, il­letve Takács, Schneider. Pusztahencse-Bogyiszló 3-2 (0-1). Pusztahencse, 100 néző. V: Rácz. Küzdelmes mérkőzésen nehéz, de megér­demelt hazai győzelem a lelkes vendégek ellen. G: Fancsali, Száraz, Németh, illetve Fehér­vári 2. Jók: Kőműves, Lázár, Molnár, illetve Marokity. Kölesd-Németkér 1-0 (0-0). Kölesd, 100 néző. V: Ba­logh. Egyenlő erők küzdelmé­ből szerencsés góllal a hazai csapat győzött. G: Benke. Jók: Benke, Katona, Kiss, illetve Tamis, Fóber R„ Rezicska. Pálfa-Gyönk 3-1 (2-0). Pálfa, 100 néző. V: Pápista. Á jól játszó hazai csapat biztosan nyert. G: Deres Zs„ Zsolnai, Balogh J. (11-esből), illetve Nedves. Jók: Deres Zs. vezérle­tével az egész hazai csapat, il­letve Müller, Bruckner. 1. Gerjen 23 13 6 4 61-29 45 2. Magyarkeszi* 22 13 6 3 62-28 41 3. Iregszemcse 23 12 3 8 59-44 39 4. Gyünk 24 11 6 7 48-34 39 5. Palfa 24 9 7 8 36-34 34 6. Tolnanémedi 23 12 4 7 64-52 40 7. Kölesd 24 12 3 9 54-48 39 8. Bogyiszló 24 4 4 16 28-60 16 9. Németkér 23 4 4 15 30-68 16 10. P.hencse 24 5 1 18 36-81 16 * = 4 büntetőpont levonva Dombóvár Györe-Szakcs 2-5 (0-3). Győré, 100 néző. V: Rozsmán. A vendégek sikere megérde­melt. G: Balogh, Zalauf, illetve Őri, Tobak 2-2, Tóth. Jók: Ba­logh, Zalauf, illetve Tobak, Braun, Szappanos, Tóth. Lengyel-Nak 3-4 (1-2). Lengyel, 150 néző. V: Völ- gyesi. Fordulatokban gazdag mérkőzésen nem érdemelt ve­reséget a hazai csapat. G: Sze- ifert 2, Rózsa, illetve Bulucz, Németh 2-2. Jók: Szeifert, Ró­zsa, Szász, illetve Varga, Ko­vács, Németh. Kurd-Závod 1-0 (0-0). Kurd, 150 néző. V: Varga. Küzdelmes mérkőzésen nyer­tek a hazaiak. G: Fábián P. Jók: Szigeti, Vígh, Szabó Zs„ illetve László, Spiel I., Szász G. Váralja-Kocsola 3-0-náI a 85. percben félbeszakadt. Vá­ralja, 150 néző. V: Schattmann. Helyzeteik alapján a hazaiak akár gólarányt is javíthattak volna. A találkozó hajrájában a vendégek edzője nehezmé­nyezte játékosa kiállítását, s le­hívta csapatát a pályáról, a já­tékvezető pedig lefújta a talál­kozót. G: Nyúl 2, Schmidt. Ki­állítva: Fábián (Kocsola) a 85. Jók: Nyúl, Szigeti, Horváth, Benkő, illetve Lajos, Fábián. 1. Mucsfa 20 13 5 2 53-16 44 2. Kurd 21 12 4 5 45-32 40 3. Váralja 20 11 1 8 51-47 34 4. Závod 21 8 6 7 43-39 30 5. Kocsola 20 8 5 7 30-31 29 6. Nak 22 9 3 10 31-34 30 7. Lengyel 22 9 1 12 39-44 28 8. Szakos 22 6 3 13 40-52 21 9. Győré 22 3 4 15 20-57 13 Szekszárd Báta-Alsónána 6-1 (3—1). Báta, 200 néző. V: Hegyi. Él­vezetes, jó iramú mérkőzésen ilyen arányban is megérdemel­ten nyertek a hazaiak. G: Braun Cs. 2, Bosnyák, Lukács R„ Besszer, Braun J„ illetve Hor­váth N. Jók: Franke, Braun Cs„ Horváth R„ Braun J„ ill. Veres, Orbán, Nagy P„ Puskás R. Sióagárd-Bonyhádbör­zsöny 4-1 (3-1). Sióagárd, 130 néző. V: Petrovics. A hazaiak húsz perc alatt három gólt sze­reztek, s ezzel el is döntötték a mérkőzést. G: Horváth 2 (egyet 1 l-esből), Lovász, Kelemen, il­letve Pap. Jók: Horváth, Gayer, Tóth, Kelemen, Paulovics, ill. Bogos, Schüler, Csobot G. Cikó-Mórágy 5-0 (3-0). Cikó, 200 néző. V: Németh. Szellemes, könnyed játékkal nyert a hazai csapat. G: Rónai, Kiss H. 2-2, Bogos. Jók: Bo­gos, Csabai, Rónai, Kiss Cs., il­letve Lieszkovszky V., Puskás S„ Puskás Z. 1. Cikó 25 21 - 4 82-29 63 2. Sióagárd 25 14 2 9 75-49 44 3. B.börzsöny 25 14 2 9 54-36 44 4. Alsónána 25 11 4 10 65-63 37 5. Báta 25 11 3 11 55-56 36 6. Kéty 24 10 3 11 63-59 33 7. B.varasd 24 7 5 12 36-52 26 8. Harc 24 7 4 13 31-59 25 9. Mórágy 25 6 6 13 32-61 24 10. Mőcsény 24 5 5 14 41-70 20