Tolnai Népújság, 1998. május (9. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-23 / 120. szám

1998. május 24., vasárnap TÉNYEK, TANUK, TABELLÁK Női kézilabda Ferropatent-Magyar Kupa négyes döntő, Szekszárd Ma este: FTC-Dunaferr álomdöntő----gíg-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------­P ádár Ildikó (középen) indítja a Fradi támadását fotó: bakó jenő Herz-FTC- Bp. Spartacus 35-24 (18-10) Szekszárd, 400 néző. V: Márczi, Skriba. Herz-FTC: Cioculeasa- KÁNTOR 5, Szarka, Pásztor 4, Kökény 2, Takács 2, Becz 2 (1). Csere: Hoffmann (kapus), KERTÉSZ 7 (3), PÁDAR I. 3, BORÓK 6 (1), Lőwy 2, Fi­edler 1, Bárdos 1. Edző: Németh András. Bp. Spar­tacus: Böcking- Horváth 4, Vészeli 1, HAJDÚ 5, Kovács 1, VIGLÁSI 8 (2), Dejtári. Csere: Bán (kapus), Halmai 3, Bődé 2, Matus. Edző: Be- rendi Antal. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 12. p.: 6-2, 20. p.: 11-7, 26. p.: 16-8, 40. p.: 22-13, 50. p.: 29-17. A Ferropatent-Magyar Kupa első elődöntőjén nagy iramban, de rengeteg hibával kezdtek a csapatok, és majd négy percig nem találtak ka­puba az együttesek. Azután mintha kárpótolni akarnák a publikumot, a következő percekben szinte minden támadást pontosan fejeztek be a csapatok. A valamivel jobban védekező zöld-fehé­rek Kökény és Kántor ered­ményessége révén korán el­húztak. A játékrész közepén a Spartacus mestere, Berendi Antal időkéréssel igyekezett megtörni a ferencvárosiak lendületét. A népligetiek azonban megállíthatatlanok voltak, különösen Kántor Anikó remekelt. A válogatott szélső labdaszerzései és gól­jai egyaránt élményszámba mentek. A másik oldalon a fiatal irányító Hajdú Krisz­tina vette vállaira csapatát, remek labdákkal szolgálta ki társait, és betörésekből ő maga is többször eredmé­nyes volt. Az első félidő utolsó harmadában ismét több technikai hiba jelle­mezte a játékot, ennek elle­nére sűrűn potyogtak a gó­lok. A Fradi a szünetig meg­nyugtató előnyt szerzett. Fordulás után egyre job­ban kiütközött a két csapat között meglévő játéktudás­beli és erőfölény. Az első tíz percben az FTC szinte tet­szés szerint érte el találatait, így Németh András minden­kinek játéklehetőséget adha­tott. A ferencvárosiak véde­kezése a második félidőben zártabbá vált, Hoffmann többször is bravúrral hárí­tott, ennek ellenére nem tud­tak elhúzni a lelkes Szpari- tól. A második félóra dere­kán állandósulni látszott a zöld-fehérek 10-11 gólos ve­zetése. A Kőér utcaiak a ta­lálkozó hajrájában' minden tartalék energiájukat mozgó­sították, így a lefújásig tar­tani tudták a lépést a bajnok­ság bronzérmesével. Sportszerű, nagy iramú, közepes színvonalú mérkő­zésen a játék minden elemé­ben jobb Ferencváros maga­biztosan jutott a vasárnap esti kupadöntőbe. Németh András: — Az első napon tartani tudtuk, amit elterveztünk. Berendi Antal: — Gratu­lálok a lányoknak a harma­dik helyhez. Ma ennyivel jobb volt a Ferencváros, megérdemelten jutott dön­tőbe. (fekete) Ferropatent-Lazúr Szekszárd-Dunaferr 18-32 (12-15) Szekszárd, 500 néző. V: Szabó, Rózsa. Szekszárd: Mátyás- Taksonyi 1, Bá- lintné, ORAVECZ 6 (4), CSÁKI 4, Hercz 2, TAMÁS 3. Csere: Savanyú, Szuprics 1, Horváth O. 1 (1). Edző: Tabajdi Ferenc. Szaktaná­csadó: Laurencz László. Dunaferr: Hamerlikova­Mezőségi 2, OBLISZ 8, Si- mics 3 (2), KOCSIS 6, Csen­des 3, FERLING 6. Csere: Kerner (kapus), Siti 2, Sá­volt 2. Edző: Zsiga Gyula. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-4, 13. p.: 5-6, 18. p.: 7-7, 23. p.: 9-13, 36. p.: 12-20, 40. p.: 13-22, 52.p.: 16-27. (A találkozó Oross Tibor, a Győri ETO autóbalesetben elhunyt vb-eziistérmes, EHF- kupa győztes, háromszoros bajnok kézilabdázójának emlékére egyperces gyász­szünettel kezdődött.) A második elődöntőben Dávid és Góliát csatázott. A sérüléshullám tizedelte, öt felnőtt korú játékossal felálló házigazdák az EHF-kupa győztes, bajnok Dunaferr el­len próbáltak helytállni. Amíg az újvárosiaknál töb­bek között Radulovics, Ba­logh és Siti ült a kispadon, addig a Ferro-Lazúrnál me­zőnyjátékosként Savanyú, Horváth és Szuprics foglalt helyet. Senki se csodálkoz­zon azon, hogy nem hallotta a nevüket, a hazai szurkolók többsége is most látta elő­ször az ifi csapat serdülő korú játékosait... A kupa­sorozatban NB I-es ellenfél­lel először találkozó Szek- szárdot így inkább csak Dá- vidkának titulálhattuk. S láss csodát, a Dunaferr II egy-két gólos vezetése után a 18. percben Csáki 7-7-re módo­sította az állást. Az első félidő hajrájában aztán felpörgette a ritmust az újvárosi együttes, s lendü­lete szünet után sem hagyott alább. A lelkes, elszántan küzdő hazaiak tíz percen ke­resztül nem találtak a ka­puba, így a találkozó utolsó harmadában állandósult a tíz gól fölötti különbség. A ha­zai közönség nagy örömére a csereként pályára lépő ser­dülők közül ketten is megre- zegtették Kerner hálóját. A Dunaferr mozgott egy jót a vasárnapi nagy meccs előtt. Tabajdi Ferenc: — Elége­dett vagyok csapatom telje­sítményével, fiataljaink ügyesen játszottak. Gratulá­lunk a Dunaferrnek. Zsiga Gyula: — A vasár­napi mérkőzésre való tekin­tettel több kulcsjátékosomat pihentettem. Az első félidő­ben még döcögött a játék, utána viszont felgyorsul­tunk. (teszler) (Az FTC-Dunaferr döntő né­zői között értékes nyeremé­nyeket - fődíjként egy görög utat - sorsolnak ki.) A chilei Marcelo Rios nyerte a St. Pölteni tenisztornát, a elöntőben az amerikai Spadeát verte 6:2, 6:0-ra fotó: feb/reuters Női kézilabda NB I/B Elszalasztott győzelem EGO Sport Thelena SK- Postás Matáv SE 24-24 (10-11). Tolna, 300 néző. V: Szabó, Völgyi. Tolna: Flick- Izsákné, Sipos K. 4, Tóth 3/2, Fazekas 3, Szilá­gyi 11/2, Takács 3. Csere: Hodroga, Szabó (kapu­sok), Konyecsnyi, Szalai, Sipos Á., Csehné. Edző: Tauker István. A hazai csapat indiszponáltan kez­dett, sorra kihagyta helyze­teit (10. perc: 2-5). A folyta­tásban Takácsék összeszed­ték magukat, és két perc alatt kiegyenlítettek. Ezután ismét a vendégek percei kö­vetkeztek, s a 22. percben már 10-6-os fővárosi előnyt mutatott az eredményjelző. A fordulás után a 37. per­cig felváltva estek a gólok (14-14). Szilágyi találataival és Flick védéseinek is kö­szönhetően már három gól­lal mentek a tolnaiak (49. perc: 20-17), s előnyüket az 58. percig megőrizték (24-23). Az utolsó percben azonban egy elrontott indí­tásból a Postás szerzett gólt, s így alakult ki - a játék képe alapján igazságos - döntet­len. Jók: Flick, Szilágyi, Ta­kács, Tóth. Stróbl Teréz Labdarúgó megyei I. osztály Elpuskázott helyzetek Szálka-Tolna 2-0 (1-0). Szálka, 200 néző. V: Bo- nyai. Szálka: Cziráki­Sztehló, Varga, Gál- Ko­csis (Földesi I.), Kárpáti, Kiss T., Szilágyi, Nagy- Kiss J., Szűcs (Földesi J.). Edző: Kniesz Mátyás. Tolna: Márton- Fekete, Szabó K„ Dömötör (Lépő), Bogdán- Wéber, Nagy, Szabó N„ Schaffer- Zöré- nyi, Gödör (Vincze). Edző: Bernáth József. A végig mezőnyfölényben játszó hazai csapat rengeteg hely­zetet puskázott el. G: Kiss T., Szilágyi. A vendégegyüt­tesből Fekete, Szabó K. és Dömötör dicsérhető. Ifjúságiak: Szálka-Tolna 4-0. Kovács Zoltán Vasárnapi sportműsor Kézilabda: Női Ferropatent- Magyar Kupa négyes döntő Szekszárdon, előmérkőzés: Ferropatent-Lazúr Szekszárd SE-Vozdovác Beograd 16, döntő: Herz-FTC-Dunaferr SE 18. NB II, nők: Tamási- Mohács 11. Megyei női baj­nokság 3. forduló, Hőgyészen 8.30- 16. Férfi megyebajnok­ság: Dunaföldvár-Tolnatej SE, Hőgyész-Fadd 11. NB li­es férfi ifjúsági bajnokság zá­rófordulója Iregszemcsén, 9.30- tól. Labdarúgás NB I/B: Komlói Bányász- Paksi ASE 17. NB II: Csákvár-Györköny, Budafok-Dunaszentgyörgy Limex SE 17. NB III: UFC Szekszárd- Paksi SE, Bonyhád-Pécsi Pos­tás, Bátaszék-Dunaföldvár, Kaposfüred-Dombóvári FC- Ariel Műszaki Áruházlánc 17. Megyei I. osztály: Nagydo- rog-Döbrököz, Dunakömlőd- Aparhant, Bölcske-Őcsény, Tevel-Szakály Agraco, Hő- gyész-Kajdacs, Decs-Tamási, Simontornya-Kakasd 16.30. Megyei II. osztály: Dal- mand-Izmény, Ozora-Csi- kóstőttös-Kaposszekcső, Nagymányok-Majos, Kisdo- rog-Tengelic, Pincehely- Zomba, Madocsa-Fadd, Bá- taapáti-Szedres 17. Körzeti bajnokság: Paks: Iregszemcse-Magyarkeszi, Pusztahencse-Bogyiszló, Kö- lesd-Németkér, Pálfa-Gyönk 16.30. Szekszárd: Cikó-Mórágy, Sióagárd-Bonyhádbörzsöny, Báta-Alsónána 17. Dombóvár: Györe-Szakcs, Lengyel-Nak, Kurd-Závod, Váralja-Kocsola 17. McLaren fölény Monacóban. A finn Mika Häkkinen (képünkön) szerezte meg az első rajtkockát Monte Cár­iéban, a Forma l es autós gyorsasági világbajnokság hatodik futamának szombati időmérő edzésén. A McLaren-Mercedes pilótája pályafutása ötödik edzéselsőségét aratta. A második rajtrácsot csapattársa, a brit David Coulthard, míg a harmadikat a fiatal olasz pilóta, Giancarlo Fisichella (Benetton) foglalhatja el a vasárnap délutáni rajtnál. A kétszeres világbajnok német Michael Schumacher (Ferrari) a negyedik, míg a címvédő kanadai Jacques Villeneuve (Williams) csak a 13. legjobb időt érte el. foto: feb/reuters Jól válogattak A tolnai Szakály Vik- tor-Jámbor Attila duó dia­dalmaskodott a tegnap Ti- szaújvárosban megrende­zett kajak-kenus marato- nisták első világbajnoki válogatóján, a férfi K-2-sek versenyszámában. Totó A totó 21. játékhetének szombati mérkőzései: 1. Diósgyőr-Ferencváros 0-2 2 2. Gázszer FC-Vasas 2-0 1 3. Újpest-Békéscsaba 4-1 1 4. Zalaegerszeg-Kispest 6-1 1 5. Győri ETO-Videoton 3-2 1 6. Tiszakécske-Vác FC 1-0 1 7. MTK FC-Debrecen 1-1 X 8. Siófok-Haladás 0-1 2