Tolnai Népújság, 1998. május (9. évfolyam, 102-126. szám)

1998-05-25 / 121. szám

1998. május 25., hétfő Sport 9. oldal Női kézilabda Ferropatent-Magyar Kupa négyes döntő, Szekszárd Felejthetetlen döntő Dunaferr triplával Herz-FTC-Bp. Spartacus 35-24 (18-10) Elődöntő. Szekszárd, 400 néző. V: Márczi, Skriba. Herz-FTC: Cioculeasa­KÁNTOR 5, Szarka, Pásztor 4, Kökény 2, Takács 2, Becz 2 (1). Csere: Hoffmann (ka­pus), KERTÉSZ 7 (3), PÁ­DÁR I. 3, BORÓK 6 (1), Lőwy 2, Fiedler 1, Bárdos 1. Edző: Németh András. Bp. Spartacus: Böcking- Horváth 4, Vészeli 1, HAJDÚ 5, Ko­vács 1, VIGLÁSI 8 (2), Dej- tári. Csere: Bán (kapus), Halmai 3, Böde 2, Matus. Edző: Berendi Antal. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/2. .. Az eredmény alakulása: 5. perc: 1-1, 12. p.: 6-2, 20. p.: 11-7, 26. p.: 16-8, 40. p.: 22-13, 50. p.: 29-17. A nagy iramú, közepes szín­vonalú mérkőzésen a játék minden elemében jobbnak bi­zonyult a Ferencváros. (fekete) Ferropatent-Lazúr Szekszárd-Dunaferr 18-32 (12-15) Élődöntő. Szekszárd, 500 néző. V: Szabó, Rózsa. Szek­szárd: Mátyás- Taksonyi 1, Bálintné, ORAVECZ 6 (4), CSÁKI 4, Hercz 2, TAMÁS 3. Csere: Savanyú, Szuprics 1, Horváth O. 1 (1). Edző: Ta- bajdi Ferenc. Szaktanácsadó: Laurencz László. Dunaferr: Hamerlikova- Mezőségi 2, OBLISZ 8, Simics 3 (2), KO­CSIS 6, Csendes 3, FERLING 6. Csere: Kerner (kapus), Siti 2, Sávolt 2. Edző: Zsiga Gyula. Kiállítások: 2, ill. 2 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 6. p.: 2-4, 13. p.: 5-6, 18. p.: 7-7, 23. p.: 9-13, 36. p.: 12-20, 40. p.: 13-22, 52.p.: 16-27. (A találkozó Oross Tibor, a Győri ETO autóbalesetben el­hunyt vb-ezüstérmes, EHF- kupa győztes, háromszoros bajnok kézilabdázójának emlé­kére egyperces gyászszünettel kezdődött.) A második elődöntőben Dá­vid és Góliát csatázott. A sérii­léshullám tizedelte, öt felnőtt korú játékossal felálló házigaz­dák az EHF-kupa győztes, baj­nok Dunaferr második sora el­len megfelelően helytálltak. A hazai közönség nagy örömére a csereként pályára lépő serdülő korú tehetségek közül ketten is bevették Kemer hálóját. Tabajdi Ferenc: — Elége­dett vagyok csapatom teljesít­ményével, fiataljaink ügyesen játszottak. Zsiga Gyula: — A vasár­napi mérkőzésre való tekintet­tel több kulcsjátékosomat pi­hentettem. Az első félidőben még döcögött a játék, utána vi­szont felgyorsultunk, (teszle'r) F erropatent-Lazúr Szekszárd SE-Vozdovac Beograd 30-28 (15-18) Barátságos mérkőzés. Szek­szárd, 700 néző. V: Tóth K., Nagy I. Szekszárd: Petrovics- Bálintné, POPOV 18 (2), CSÁKI 3, Oravecz 3 (1), Czi- rok, Tamás 1. Csere: Mátyás (kapus), Geiger, VIRÁG 4, Taksonyi 1. Edző: Tabajdi Ferenc. Szaktanácsadó: Lau­rencz László. Beograd: Ilics— Micsics 4, RADULOVICS 7, Drobnyák 5, MEGYEDO- VICS 5, RÁNCSITY 7 (4), Arbutina. Csere: Bogdano- vics (kapus), Saranovics, Prsics. Edző: Prof. Mlatovics Milorad. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3. (Az aktív játéktól ezúttal bú­csúzó Bálintné Tóth Agnes és Elena Sklar a csapattársak, az egyesület, az UKSE Szekszárd és a város ajándékait vehették át a mérkőzés előtt.) A kupadöntő előmérkőzése- ként a házigazda szekszárdiak a kétszeres jugoszláv bajnok és kétszeres kupagyőztes Vozdo- vac Beograd ellen léptek pá­lyára. A vendégcsapatot prof. Mlatovics Milorad, a jugoszláv női válogatott szakvezetője irá­nyítja. A hazaiaknál ezúttal mu­tatkoztak be az új „szerzemé­nyek”, a jugoszláv válogatott Ninoslava Popov és Jasmina Petrovics, a Kiskunhalasról ér­kezett Virág Erika, valamint fő­iskolai, illetve egyetemi tanul­mányai után Siekszárdra haza­tért Geiger Kinga és Czirok Éva. Az összjáték még érthe­tően akadozott, ám a jó egyéni alakítások, főleg a feltartóztat­hatatlanul, nagy kedvvel játszó Popov eredményessége révén, s a második játékrészre alaposan feljavult Petrovics védéseinek köszönhetően izgalmas végjá­tékban a Ferro-Lazúr fordítani tudott, s a jövőre nézve biztató győzelmet aratott. (fekete) Dunaferr-Herz-FTC hétméteresekkel: 26-24 (23-23,12-9) Döntő. Szekszárd, 1200 néző. V: Klucsó, Lekrinszky. Duna­ferr: FARKAS A.- Balogh 2, Siti 2, Oblisz, Simics 1 (1), MÁTYÁS 5, Sávolt 2. Csere: Kerner (kapus), Kocsis 3, RADULOVICS 8 (2), Mező­ségi. Edző: Zsiga Gyula. Herz-FTC: Pusztainé­KÁNTOR 3, Tóth, Kökény 1, Pádár, KERTÉSZ 8 (2), TA­KÁCS 5. Csere: HOFF­MANN (kapus), Pásztor, Szarka 2, BOROK 4. Edző: Németh András. Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2. Az eredmény alakulása: 4. perc: 2-0, 10. p.: 5-4, 15. p.: 8-5, 20. p.: 8-8, 28. p.: 11-8. 34. p.: 13-11,40. p.: 14-15,47. p.: 17-17, 50. p.: 18-20, 54. p.: 21-21, 58. p.: 21-22, 60. p.: 23-22. Az EHF-kupa és a bajnoki cím után a Magyar-Kupát is begyűjti-e a Dunaferr, vagy az FTC zsinórban a hatodik kupa- győzelmének örülhet-e? Ez volt a vasárnapi finálé nagy kérdése. Az újvárosiak kezdtek jobban, a 4. percben Sávolt már másod­szor vette be Pusztainé kapuját. A zöld-fehérek eleinte csak Kertészben bízhattak, a nagy­szerű átlövő szerezte csapata első négy találatát. A 10. perc­ben aztán Takács is betalált (5-5). A Dunaferr szervezet­tebben, gyorsabban kézilabdá­zott, s a 15. percben már három góllal vezetett. Németh András időkérése után pár percig elbi­zonytalanodtak Kocsisék, a 20. percben ismét egalizált az FTC. A folytatásban alaposan lerom­lott a fővárosiak támadójátéka, kilenc percig gólképtelennek bizonyult a címvédő, Radulo- vics találataival a szünetig meg­lépett a Dunaferr. A második játékrészre Hoffmann kapussal futott ki a pályára a Hercz-FTC, a fiatal kapuvédő többször is bravúrral há­rított. Radu- lovics pontat­lanabbá vált, s ez érződött az újvárosiak eredményes­ségén. Míg szünet előtt a zöld-fehérek­nél, ezúttal a Duna-parti- aknál hiány­zott a gól. A 40. percben Takács talála­tával fordított a Ferencváros (14-15). Zsiga Gyula időkérése után Radulo- vics góljaival visszavette a vezetést a Dunaferr. A Fradi azonban nagyon akart, és az 50. percben két sikeres labda- szerzés után A ferencvárosi már két góllal mentek a zöld­fehérek (18-20). Természete­sen az újvárosiak sem adták fel, a szélről behúzódó Balogh az 54. percben egyenlített (21-21). A hajrá hihetetlenül izgalmasan alakult, sajnos, a já­tékvezetők is színpadra léptek. Az 58. percben, 21-22-nél előbb Szarkát, majd Kántort küldték ki két percre. Radulo- vics hétméteresből egyenlített, majd Siti vezetéshez juttatta együttesét (23-22). Az egyik kiállított ferencvárosi játékos hamarabb tért vissza a megen­gedettnél, így rövid ideig há­rom mezőnyjátékossal támadott Németh András csapata. A hát­ralévő másodpercekben fokoza­tosan kiegészült az FTC, és Kertész csodát téve az utolsó másodpercben a Dunaferr ka­pujába bombázott, döntetlenre alakítva a végeredményt. A szabályok értelmében öt­öt büntető döntött a kupa sorsá­ról. A heteseket a Fradi kezdte, Kertész a felső kapufára ejtett, Balogh viszont a bal alsó sa­rokba lőtt (24-23). A második körben Becz és Mátyás is beta­lált (25-24). A fiatal Lőwy a bal alsó kapufát találta el, míg Kocsis a jobb alsóba helyezett (26-24). Borók Rita büntetőjét Kerner hárította, így az újváro­siaknak már nem kellett több hétméterest lőniük, megnyerték a Ferropatent Magyar Kupát. Zsiga Gyula: — Tudtam, hogy nagyon nehéz lesz. Ko­rábban egyébként megálmod­tam, hogy hétméteresekkel nye­rünk. Többet nem akarok ilyen mérkőzést átélni. Németh András: — A má­sodik félidőben azt hittem, hogy ebben az országban van becsület, aztán három perccel a mérkőzés vége előtt kijózaní­tottak, hogy álmodom. Ijj. Teszler Vendel A Ferropatent Magyar- Kupa végeredménye: 1. Du­naferr, 2. Herz-FTC, 3. Ferro­patent-Lazúr Szekszárd SE, Bp. Spartacus. Női NB I/B: EGO Sport Thelena SK-Postás-Matáv 24-24 (10-11) Tolna, 300 néző. V: Szabó, Völgyi. Tolna: Flick­Izsákné, Sipos K. 4, Tóth 3/2, Fazekas 3, Szilágyi 11/2, Ta­kács 3. Csere: Hodroga, Szabó (kapusok), Konyecs- nyi, Szalai, Sípos Á., Csehné. Edző: Tauker István. A dön­tetlen igazságos. Jók: Flick, Szilágyi, Takács, Tóth. (stróbl) Tóth igyekszik betörni Mátyás és Sávolt között fotó: bakó jenó Jól válogattak A tolnai Szakály Viktor- Jámbor Attila duó diadal­maskodott a szombaton Ti- szaújvárosban megrendezett kajak-kenus maratonisták első világbajnoki válogató­ján, a férfi K-2-sek verseny­számában. Öttusa Eb, Uppsala Ezüstös a csapat, negyedik a váltó Ezüstérmet szerzett szomba­ton a Sárfalvi Péter, Han- zély Ákos, Balogh Gábor összetételű magyar férfi öt­tusa-válogatott a svédor­szági Európa-bajnokságon. Az első helyen Franciaor­szág, míg a harmadikon Fe­héroroszország végzett. Az egyéniben a legjobb magyar a 4. helyezett Sárfalvi Péter lett, az aranyérmet a francia Deleigne szerezte meg. Vasárnap a váltóver­senyre került sor az Eb-n. A Kállai Ákos, Kovács Ger­gely, Madaras Ádám össze­állítású magyar csapat so­káig ugyan dobogós helyen tanyázott, végül Franciaor­szág, Litvánia és Csehor­szág mögött a negyedik he­lyen zárt. Labdarúgó NB II, Nyugati-csoport Rendkívül fontos györkönyi siker Remek játéka ellenére egyre nehezebb helyzetben a Limex Csákvár-Györköny 1-2 (1-0) Csákvár, 800 néző. V: Győr (Kiss, Berki). Csákvár: Sza- lontai- Takács Z., Pap, Hege­dűs, Gál- Viniczai, Antal S. (Sidó, 72.), Antal M., Szóké Cs.- Nagy, Takács J. (Ma­gyar J., 56.). Edző: Szabó Ká­roly. Györköny: Szlanyinka- Hahn (Porga, 62)., Somogyi, Erdélyi, Kindl- Sánta, Tálas (Bóka, 62.), Kvanduk, Mé­száros, Krausz (Kollár, Séd- Farsang. Edző: Gracza Ti­bor. Sárga lap: Hahn az 54., Bóka a 76., Erdélyi a 82., Pap a 83., Porga a 83 percben. A 36. percben Gál mesterien ugratta ki Antal Mártont a bal oldalon, a középpályás lefor­dult védőjéről, kicselezte a ka­pust is és 10 méterről az üres kapuba gurított. 1-0. A 40. percben egy keresztbe lőtt lab­dát Sánta az ötös sarkáról akart átemelni Szalontain, ám a ka­pus résen volt. Szünet után, a 49. percben Viniczai közeli lövését a gól­vonalról mentették a györkönyi védők. A 66. percben egy bal­ról beívelt labda egyedül találta középen Farsangot, s a csatár 12 méterről a bal sarokba lőtt 1-1. A 83. percben Farsang emelt az alapvonal mellől a hosszú oldalra, Porga pedig kö­zelről a kapuba fejelt. 1-2. Öt perccel később össztűz a györ­könyi kapura, a vendégek több­ször is a gólvonalról mentettek. A 88. percben Szőke 15 méter­ről a felső lécet taláta telibe. Szabó Károly: — Két ide­ges csapat közül a szerencsé­sebb nyert. Gracza Tibor: — A mér­kőzés nagy részében jobbak voltunk, úgy érzem, megérde­melten nyertünk. Schneider Béla Budafok LC- Dunaszentgyörgy Limex 0-0 Budafok, 300 néző. V: Strehó (Kispál, Rózsavölgyi). Buda­fok: Balázs- Tóth, Bálint, Ughy- Kilik, Koziorowski (Demők, 70.), Pfejffer, Simon, Hajdú (Kurucz, 58.)- Dunai, Ránits. Szakmai igazgató: Horváth Pál. Dunaszent- györgy: Viszt- Aradi, Hos- nyánszki, Horváth J., Deb­reczeni- Magyar, Horváth G., Wiesner, Szabó (Fazekas, 88.)- Csizmadia (Pán- czél, 79.), Horváth L. (Pintér, 86.). Edző: Vábró József. Sárgalap: Bálint a 72., Wi­esner a 74. percben. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a szentgyörgyiek rengeteg ziccert hagytak kihasználat­lanul. Helyzetei alapján a re­mekül játszó Limexnek gó­lokkal kellett volna nyernie. A 87. percben Szabó Sándor buktatásáért a játékvezető előbb a 11 -es pontra muta­tott, majd asszisztense jelzé­sére visszavonta ítéletét. Jók: Balázs, illetve Hosnyánszki, Magyar, Horváth L., Viszt. Horváth Pál: — Motiváció nélkül, gyengén futballoztunk. Vábró József: — Helyzete­ink alapján meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Varga Tibor További eredmények: Bük-Hévíz 0-0, Veszprém- Százhalombatta 1-2, Zalaa- páti-Győri Dózsa 3-0, Komá- rom-Sárvár 2-0, Beremend- Tatabánya 3-0, BKV Előre- Motim TE 0-0. Ökölvívás Erdei arany, Kovács K.O. Erdei Zsolt aranyérmet szer­zett a minszki ökölvívó Eu- rópa-bajnokság 75 kg-os súlycsoportjában, miután a fi­náléban 10:2-es pontozással legyőzte az ír Brian Magee-t. * Hatodik profi mérkőzését is megnyerte Kovács István, az amatőr olimpiai, világ és Eu- rópa-bajnok ökölvívó. Ko­vács a szombat esti, németor­szági mérkőzésen a negyedik menetben technikai KO-val diadalmaskodott a mexikói Kino Rodriguez felett. Már az első menetben kiütközött a magyar ökölvívó tudásbeli fö­lénye, a negyedik menet há­romszor is számoltak a Rod- riguezre, s ezt követően a mérkőzésvezető már nem en­gedte a további küzdelmet. Kovács István hatodik profi mérkőzésén harmadik KO- győzelmét aratta. Forma 1-es Monacói Nagydíj Häkkinen rajt-cél győzelme A finn Mika Häkkinen nyerte tegnap a Forma-1-es gyorsa­sági autós világbajnokság 45. Monacói Nagydíját. A máso­dik helyen az olasz Giancarlo Fisichella, a harmadikon a brit Eddie Irvine végzett. A második rajtrácsról in­duló Coulthard (McLaren- Mercedes) a verseny első harmadában motorhiba miatt kiesett. A hatodik helyért vi­askodó Frentzen (Williams) és Irvine (Ferrari) csatájában előbbi húzta a rövidebbet, az utóbbi hathatós segítségével ideje korán a futam feladására kényszerült. A 39. körben Wurz (Benetton) és Michael Schumacher (Ferrari) „kakas­kodott”, a kétszeres világbaj­nok német pilóta pedig a box- ban töltött súlyos másodper­cekkel fizetett túlzott ráme- nősségéért. Négy körrel ké­sőbb Wurz átalakította autója elejét, s így ő is kiszállt a ver­senyből. Häkkinen első helyét viszont senki sem veszélyez­tette, a finn rajt-cél győzelmet aratva pályafutása ötödik el­sőségét könyvelhette el.