Tolnai Népújság, 1998. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-02 / 78. szám

1998. április 2., csütörtök Sport 11. oldal Labdarúgó NB I/B, 26. forduló Elszalasztott felzárkózás Paksi ASE-Csepel 1-2 (1-2) Paks, 600 néző. V: Ákos (Szabó, Mező). Paks: Ková- csevics- Eger, Jávorka, Barna- Nikolov, Bábik (Kis- lőrincz, 75.), Kiss M., Nagy E., Orosz (Mersich, 83.)- Osztermájer, Fejes (Ignácz, 60.). Edző: Bőzsöny János. Csepel: Túri- Körösi, Deme, Varga, Bereczki- Papp (Né­meth, 89.), Semsei, Lukács, Király (Nemes, 87.)- Vrho- vac, Máté (Csollák, 76.). Edző: Szepessy László. Sárga lap: Papp a 35., Kiss M. a 4L, Jávorka a 72., Lukács a 76., Eger a 78. percben. A 27. percben a felszabadí­tással késlekedő' hazai védők között Máté emelt kapura, a labda a felső lécről a gólvonal elé vágódott, ám tisztázni tud­tak a paksiak. A 30. percben Kosárlabda NB I A hölgyek már a „végét” járják, a férfiak viszont még csak most kezdik a rájátszást. Megyénk két élvonalbeli együttesének háza táján egyaránt izgatottan várják folytatást. Pakson az alapszakasz után most a play- offban várják négy közé Gulyá- sékat, míg Dombóváron válto­zatlanul az eredeti célkitűzés megvalósításáért, a bentmara- dásért küzdenek Laczháziék. Az újonc DVMSE edzője, Molnár István a bajnokság előtt egy ízben azt nyilatkozta: elő­fordulhat az is, hogy csapatá­nak az alapszakasz során csak háromszor sikerül nyernie. Saj­nos, meglehetősen realistának bizonyult, a vasutasok két győ­zelemmel és húsz vereséggel az utolsó, tizenkettedik helyen zár­tak ... — A bajnokság alapszaka­szában elmaradt a csapat telje­sítménye az előzetes várakozá­soktól. Egy kicsit optimistán mértük fel az erőviszonyokat. Ebben az idényben nagyon megerősödött az A-csoport me­zőnye, a csapatok kétharmada - nem titkoltan - a négy közé ju­tást tűzte ki célul. A bentmara- dásért küzdő együttesek is óri­ási összegeket költöttek játé­kosvásárlásra. Ezen a szinte már - mint az élet sok területén - a pénz döntően befolyásolja a Vasárnap Cora-kupa néven Tö­rökbálinton rendezték meg a kerékpárosok idei első ország­úti versenyét. A nagy kérdés az volt, hogy az ifiknél a szek­szárdi Madaras Zoltánt meg tudja-e valaki előzni. A tamá­siak két tehetsége, Kun Attila és a sérüléséből felépült Marosi Norbert szintén esélyesnek számított, míg a szekszárdiak két új szerzeménye, Baltavári Barna és Csömör Zoltán ezúttal debütált. Az ifik nagy iramú versenyén Madaras vezérleté­vel hárman már az első 5 kilo­Király jobb oldalról beívelt szabadrúgását a „hosszún” ér­kező Bereczki az ötösről a ka­puba fejelte. 0-1. Négy perccel később Nagy E. átemelve a vé­dőkön ugratta ki Nikolovot, a középpályás lekezelte a labdát, majd még ugyanazzal a mozdu­lattal 12 méterről a kimozduló Túri felett a hálóba emelt. 1-1. A 39. percben a paksi gólszerző tört be a 16-oson belülre, bea­dását a menteni igyekvő Deme a jobb kapufára fejelte. Egy perccel később Nikolov jobb oldali beadását Orosz előreve­tődve az ötösről a földre fejelte, a felpattanó labdát Túri bravúr­ral a léc fölé tenyerelte. A .41. percben egy középre lőtt labdá­val Vrhovac fordult volna ka­pura, amikor Kiss M. a 16-oson belül buktatta. A büntetőt Be­reczki értékesítette. 1-2. Szünet után, a 65. percben Ignácz törhetett kapura, ám ígé­csapatok táblázaton elfoglalt helyét. — Csak a pénz? — Mi három találkozó kivé­telével emelt fővel hagyhattuk el a pályát. Véleményem sze­rint egy bizonyos tudásszint fe­lett már kevés az akarat, a lel­kesedés és a fegyelmezett játék. — Melyik területen mutat­koztak leginkább hiányossá­gok? — A bajnokság előtt azt gondoltam, hogy centerposzton lesznek a legnagyobb gondja­ink. Szenvedtünk is veresége­ket a lepattanók elveszítése mi­att, mégis elsősorban irányító­poszton maradtunk el az A- csoportos követelményektől. Halmai és Rétháti már a baj­nokság előtt sérült volt, igaz Krasznai biztató játékkal tért vissza. Fiatal kosárlabdázónk megoldhatta volna gondjainkat, de sajnos, ő is megsérült. Két jelenlegi irányítónk nem meg­felelő vérmérsékletű. Tudtam, hogy Radovics hiányozni fog, de hogy ennyire, azt nem gon­doltam. Az ő szerepét senki sem tudta átvenni, s így a sok „kisfőnök” nem mindig alkotott egységes csapatot a pályán. — A két átmentett győzelem megfelelő alap-e a bentmara- dáshoz? — A bentmaradáshoz há­méteren elhúztak. A szökevé­nyek előnye rohamosan nőtt, de a helyenként 50 km/óra feletti sebességet egyedül Madaras bírta. A hátszeles szakaszon há­rom percre nőtt az előnye, amely aztán az ellenszeles visszaúton elfogyott, az üldö­zők kilenc fős csoportja 50 km után befogta. Aztán az utolsó 10 km-en újra Madaras jutott vezető szerephez. Másodmagá­val ritmust váltott, melyet az élen haladók közül Kun és a budapesti Sándor tudott csak átvenni. A két szekszárdi újonc retes helyzetben csúnyán fölé durrantott. A 70. percben Barna indította Ignáczot, a cserecsatár lábáról azonban a lövés pillana­tában Túri lelopta a labdát. A 83. percben Vrhovac verekedte le magát jobb oldalon az alap­vonalig, beadása az egyik paksi védőn megpattanva a felső lé­cen landolt. A 88. percben Lu­kács 20 méteres lövése szállt kevéssel kapu fölé. Jól kezdett a Paks, negyed­óra elteltével mezőnyfölénybe került, ám támadásaiból hi­ányzott az átütőerő. A folyta­tásban a fővárosiak is futtat­tak néhány veszélyes akciót, s egy pontrúgást követően a vezetést is megszerezték. Nem késett sokáig az atomosok vá­lasza, ám játékuk továbbra sem bizonyult meggyőzőnek, így még a szünet előtt újból előnyhöz jutott a Csepel. Fordulás után is a paksiak rom győzelmet terveztünk a rá­játszásra, most kettő van. Az előjelek nem túl kedvezőek. Milivojsa szegycsonttörést szenvedett, az orvosunk dönt a csapatba kerüléséről. Ráadásul az első fordulóban a B-csoport bajnokához, a Radovics vezé­relte Soproni Ászokhoz látoga­tunk. Hat mérkőzést kell nyer­nünk, hogy bent maradjunk. 'Sokat segíthetne rajtunk a Ka­posvár összes találkozója meg­nyerésével, amit játékosállo­mánya ismeretében könnyen véghez vihet. Mind a nyolc mérkőzésen győzni küldöm pá­lyára a csapatot. Jelenlegi hely­zetünkben nagy bravúrt jelen­tene a bentmaradás, legalább akkorát, mint tavaly a feljutás. Sokat tanultunk és tapasztal­tunk az idei évadban, jó lenne „ismereteinket” továbbra is az A-csoportban kamatoztatni. A rájátszás előtti állás 9. Kiima-Vili KSE 6 5 1 488-455 11 10. Soproni Ászok 6 4 2 459-452 10 11. Hódmezővásárhely 6 3 3 476-449 9 12. Százhalombatta 6 3 3 442-440 9 13. MAFC-Vegyépszer 6 3 3 501-510 9 14. PannonPipe-DAKK 6 2 4 413-414 8 15. Szedeák-Ákuterm 6 2 4 471-496 8 16. Dombóvári VMSE 6 2 4 433-467 8 A csapat mérkőzései: Soproni Ászok-DVMSE (április 6., 18), Dombóvári VMSE-Sze- deák-Akutherm (április 11., 17), MAFC-Vegyépszer­és Marosi is taktikusan ver­senyzett, ők is hozzájárultak Madaras első, illetve Kun má­sodik helyezéséhez. Ifjúságiak (97 km): 1. Ma­daras (Szekszárd), 2. Kun (Ta­mási), 4. Baltavári (Szekszárd), 5. Marosi (Tamási), 7. Csömör (Szekszárd). Serdülők (61 km): 7. Szollár (Tamási), 9. Rádi (Szekszárd). Haladók (32 km): 5. Farkas (Tamási), 9. Ha- iser (Szekszárd). Nők, felnőtt (32 km): 7. Arató (Szekszárd). Ifjúsági: 2. Bódog (Szekszárd). birtokolták többet a labdát, de sok hibával, körülménye­sen szövögették támadásai­kat, s a második félidőben szinte semmi veszélyt nem je­lentettek Túri kapujára. A szigetországiak könnyedén verték vissza az ASE próbál­kozásait, kontráikból pedig gyakran teremtettek gólhely­zetet. Az atomosok nagy fel­zárkózási lehetőséget szalasz­tottak el. Jók: Nikolov, Eger, Barna, illetve Túri, Bereczki, Vrhovac, Király. Bőzsöny János: — Három nap alatt a két végletet produ­kálta a csapatom. Szepessy László: — Na­gyon jól felkészített ellenfelet győztünk le, határtalan lelkese­déssel. Fekete László További eredmények: III. Kér. TVE-Szeged-D. 2-0, Ma­táv Sopron-Nyíregyháza 3-2, Szolnok-SFAC 2-1, Salgótar- ján-PMFC 2-0, Tiszavasvári- Nagykanizsa 2-2, Erd-Kecs- kemét 2-0, Kaba-Dorog 2-0, Tiszaújváros-Komló 5-0, Ka- posvár-Dunaferr 0-1. DVMSE (április 17., 18), DVMSE-Hódmezővásárhely (április 25., 17), DVMSE-Sop- roni Ászok (május 2., 17), Sze- deák-Akutherm-DVMSE (má­jus 9., 17), DVMSE-MAFC- Vegyépszer (május 16., 17), Hódmezővásárhely-DVMSE (május 22., 18). Előre a hetedikért Női NB I, rájátszás a 7-8. he­lyért. Zala Volán-KSC Szek­szárd: csütörtök, 18. Újvári Miklós: — A hétvégi első mérkőzés bizonyította: döntő momentum, hogy ellenfelünk­nek hányszor sikerül megját­szania centerét. A szombati összecsapás nagy pozitívuma volt, hogy kétszer is vert hely­zetben tudtunk újítani. A játé­kosok hozzáállása ezúttal tük­rözte, hogy igényt tartanak az alapszakasz során megszerzett hetedik helyre. Sikerünk titkát abban látom, hogy a védekezé­sünk javulásával egy időben a támadásvezetéseink és befeje­zéseink is sikeresebbé váltak. Elvem, hogy a védekezésben egy pillanatig sem szabad pi­henni. Ezt szem előtt tartva, az eredményes támadójáték lehe­tőséget sem feladva lépünk pá­lyára Zalaegerszegen. Ameny- nyiben sikerül Nitulescut több­ször is hibázásra kényszeríte- nünk, megúszhatjuk a harmadik mérkőzést. (A két győzelemig tartó pár­harc állása: 1-0 a KSC Szek­szárd javára.) II. Tuba Gyula emléktoma Április 3-án és 4-én kerül meg­rendezésre Gyönkön a II. Tuba Gyula nemzetközi ifjúsági kézi­labda emléktorna. A két éve el­hunyt gyönki testnevelő tanár, egykori kézilabdázó, majd edző emlékének adózó rendezvényt szeretné hagyományossá tenni a Tolnai Lajos Gimnázium és a helyi önkormányzat. Az idei esztendőben négy lány és hat fiú csapat küzd a díjakért. Nemzetközivé a Gyönk part­nervárosaiból (Griesheim, Wil- ken-Hasslau) érkező német fiú együttesek teszik az eseményt. Nagy bravúr lenne a bentmaradás Madaras szólója a szezonnyitón Pál József megerősítette távozási szándékát „Remélem, a folytatásban több szerencséje lesz a fiúk­nak. Köszönet a szentgyör- gyieknek a támogatásért” - nyilatkozta együttese csákvári vereségét követően Pál Jó­zsef. Az NB Il-es dunaszent- györgyi labdarúgó csapat edzőjének szavai önmagáért beszéltek, épp ezért kedden rendkívüli ülést tartott az egyesület elnöksége. Pál Jó­zsef két nappal az 1-0-ra el­vesztett bajnoki után is meg­erősítette távozási szándékát, melyet Pintér Ferenc, a Limex SE elnöke a vezetőség nevé­ben elfogadott. A kieséstől fenyegetett Duna-partiak erejéből az öt tavaszi fordulóban három ve­reség mellett mindössze két döntetlenre futotta. A szakve­zető úgy gondolta, hogy a csapat érdekében még idejé­ben távozik, hogy utódja a hátralévő tíz forduló során megfelelő eséllyel kísérel­hesse meg a Limex felzárkóz­tatását. Pál József és a szent- györgyiek korrekt módon, ba­ráti viszonyban váltak el egymástól. Az utód személye egyelőre ismeretlen, több tré­nerrel is tárgyalnak a Duna- partiak, a hét végéig minden­képpen meg akarják találni csapatuk új edzőjét. Oldalháló ’98 Klein játékvezető befejezi A Tolna-Kajdacs megyei I. osztályú mérkőzés 82. percéig úgy tűnt, hogy a sereghajtó hazaiak megszerzik első győ­zelmüket. A hajrában azon­ban egy vitatott szituációból egyenlített a vendégcsapat, majd a győztes gólt is meg­szerezte. A lefújás után tá­madt is felfordulás. Klein Mi­hály játékvezetőt a dühös ha­zai szurkolók közül egy fia­talember szódával lelocsolta, mire a játékvezető felszaladt a lelátóra... — Az egyenlítő gólnál a partjelző lest intett, ám a bíró- Klein játékvezető ugyanis bírónak titulálta magát - megadta a gólt, utána meg­rogytunk - meséli Tarjáni Gyula, a tolnai klub elnöke. — Lefelé jövet szurkolóink szidták, mint a bokrot, s le is locsolták. Erre ő felrohant, s ráncigálni kezdte az őt szódá­val lelocsoló nézőt. A bíró bátyja is ott termett, kis híján verekedés tört ki. A jegyző­könyvben erről nem akart em­lítést tenni. Azt mondtam, amíg nem írja le a történteket, addig nem fizetem ki. Leje­gyezte, hogy a renitens néző­től illedelmesen el akarta kérni a személyi igazolvá­nyát. Erre azt feleltem, hogy hazugságért sem fizetek. Megpróbált sértegetni, de én nem hagytam magam provo­kálni. A partjelzőket kifizet­tem, majd kijöttem az öltöző­ből, s elküldtem haza a szur­kolókat. Klein Mihály játékvezető elkeseredett hangon idézte fel a történteket. — A vendégek első talála­tánál, egy szögletet követően az egyik tolnai játékos felsza­badító kísérlete ellenfélhez ju­tott, így a gólszerző kajdacsi játékos ellenféltől kapott lab­dából talált a hálóba. Partjelző kollégám a nagy tömörülés­ben nem látta tisztán az esetet, meg is lepődtem, hogy fel­emeli a zászlaját. Ennek elle­' nére én egyből gólt ítéltem, hiszen akció közelben álltam. A találkozóhoz tartozik még, hogy a tolnaiak reklamáló edzőjét, Bemáth Józsefet két­szeri figyelmeztetés után el­küldtem a kispadról. A lefújás után a lelátóhoz érve szidal­maztak, dobáltak. Épp felnéz­tem, amikor az arcomba kap­tam valamit, akkor még nem tudtam, hogy szódát. Elöntött a méreg, s mivel egy rendező sem volt a közelünkben fel­szaladtam a lelátóra, hpgy el­kérjem a tettes személyi iga­zolványát. Felérve láttam meg a szódásüveget a kezében. Két méterre áiitam tőle, s egy ujjal sem értem hozzá. A bá­tyám a segítségemre kelt, s az igaz, hogy ő a tumultusban megpróbálta megragadni a fiatalembert. Amíg újra rend lett, eltűnt. — Először nem írtam be a jegyzőkönyvbe, aztán Tarjáni Gyula kérésére rögzítettem a lelátón történteket. Elolvasta, majd hazugnak nevezett. Nem akart kifizetni, aztán tíz perc múlva hiába visszakozott, ak­kor már én nem fogadtam el a pénzt. Összevitatkoztunk. Arra a kérdésemre, hogy hol látott lest az első kajdacsi gólnál, nem kaptam választ. — Sajnos, nem ez volt az első játékvezetőket érő atroci­tás az idei megyei bajnokság­ban, mindez tűrhetetlen. Úgy döntöttem, hogy abbaha­gyom. Manapság sajnos, hi­ába vannak lelkes szponzo­rok, rengeteg hozzá nem értő dolgozik a sportban. Amíg az érdekből segítők irányítanak, addig nem lesz előrelépés a labdarúgásunkban. Fájó, de a mérkőzéseken sokszor sír a labda. Elgondolkodtató, hogy a korosztályomból Walter és Varga még mindig meghatá­rozó játékosok. Bogos Márton ellenőr nem tudott állást foglalni a góllal kapcsolatban, mivel a másik 16-os közelében foglalt he­lyet. Véleménye szerint a já­tékvezetőnek nem lett volna szabad fellépnie a lelátóra, igaz az esetnél egy karszala­gos rendező sem volt a közel­ben. A játékvezetői díjakkal kapcsolatban annyit még hoz­zátett, hogy a szabályok sze­rint a mérkőzés előtt fizetni kell. A játékvezetők gesztust gyakorolnak azzal, hogy a le­fújás után veszik fel a járan­dóságukat, melyet a rendezők a bevételből finanszíroznak. nmmn Egymás közt Előfizetői állomásról kezdeményezett beszélgetés esetén MATÁV