Tolnai Népújság, 1998. március (9. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-19 / 66. szám

1998. március 19., csütörtök Sport 9. oldal Nyílt megyei hegyi kerékpáros bajnokság Madaras első bajnokija Szombaton a szakályi ben­zinkút és a tamási szőlőhegy közötti 13 kilométeres útvo­nalon rendezték meg az idei megyei hegyi kerékpáros baj­nokságot. A hűvös, szeles időben rajthoz álló részvevők remek iramban kezdtek, így gyorsan szétszakadt a me­zőny. A legnehezebb sza­kaszhoz egy öt fős csoport együtt érkezett, amikor az if­júsági korú szekszárdi Mada­ras Zoltán ritmust váltva el­húzott vetélytársaitól. A megyeszékhelyünkről Csepelre igazolt Ágoston Pé­ter 500 méterrel a cél előtt még utolérte egykori klubtár­sát, sőt rövid időre a vezetést is átvette, de Madaras a hajrá­ban ellenállhatatlan volt. A görögországi edzőtáborozás­ról hazatért ifjúsági kerékpá­ros imponáló fölénnyel nyerte az év első bajnokságát, felnőtt versenyzőket is megelőzve! Eredmények, felnőtt: 1. Ágoston Péter (Csepel SC), 2. Taksonyi, 3. Schneider (mindkettő Szekszárdi KSC). Ifjúságiak: 1. Madaras Zoltán (Szekszárdi KSC), 2. Kun (Tamási), 3. Csömör (Szekszárdi KSC). Serdülők: 1. Papp Csaba, 2. Szollár (mindkettő Ta­mási), 3. Rádi (Szekszárdi KSC). Haladók: 1. Farkas Gábor, 2. Háló (mindkettő Tamási), 3. Haiser Ákos (Szekszárdi KSC). Kezdők: 1. Grósz Máté (Szekszárdi KSC), 2. Farkas, 3. Szollár (mindkettő Ta­mási). Lányok: 1. Arató Gabri­ella, 2. Bódog, 3. Újhegyi (mind Szekszárdi KSC). Bicskei negyvenegye Bicskei Bertalan, a labda­rúgó-válogatott új szövetségi kapitánya szerdán ismertette bő keretét, amelyet negyven­egy játékos alkot. A szakve­zető elmondta, hogy a 20-22 fős szűkebb keretet pénteken hozza nyilvánosságra. A bő keret, kapusok: Ba­bos (MTK), Király (Hertha), Sáfár (Casino Salzburg), Szűcs (Kaiserslauteríj), me­zőnyjátékosok: Hamar, Pi- sont, Sallói (Beitar Jerusa­lem), Csiszár, Fűzi (BVSC), Dombi, Pető Z., Szatmári (Debrecen), Dragoner, Hor­váth F., Lipcsei, Szűcs, Vincze O., Zavadszky (Fe­rencváros), Sándor (Gencler­birligi), Feher M., Korsós Gy., Lakos (Győri ETO), Dárdai (Hertha), Hrutka (Kai­serslautern), Bárányos, Má- tyus (Kispest), Lendvai (Lu­gano), Halmai, Illés, Molnár Z. (MTK), Kovács Z. (PAOK Szaloniki), Pest (Siófok), Fe­hér Cs., Herczeg, Korsós A., Pető T„ Sebők V., Tóth N. (UTE), Lisztes (VfB Stutt­gart), Szekér (Willem II Til­burg), Sebők J. (ZTE). A szűkített keret tagjai va­sárnap találkoznak a Népsta­dionban, onnan utaznak Ta­tára, majd kedden buszoznak ki Bécsbe, az osztrákok elleni szerdai barátságos válogatott mérkőzésre. Labdarúgó NB I/B A harmadik tavaszi döntetlen Kecskeméti FC- Paksi ASE 0-0 Kecskemét, 500 néző. V: Lánczos (Birincsik, Jenei). Kecskemét: Sinescu- Czigler, Iszák, Gligorovics- Márkus, Lukácsi, Bimbó, Tóth I.- Ozsváth (Farkas, 85.), Tóth Gy. (Herczeg, 70.), Babai. Edző: Kajtár István. Paks: Kovácsevics- Kosa, Jenei, Éger, Barna- Nikolov (Ig- nácz, 73.), Osztermájer (Mer- sich, 61.), Kislőrincz, Orosz- Szabó, Csernijenko (Fejes, 47.). Edző: Bőzsöny János. Sárga lap: Jenei (84. perc). A 4. percben Tóth Gy. jobb sarokba tartó lövését tenyerelte Kovácsevics szögletre. A kö­vetkező percben Barna 25 mé­teres lövése suhant el kevéssel a bal kapufa mellett. A 7. perc­ben Iszák 25 méteres szabadrú­gását ütötte szögletre a vendé­gek kapusa. A 15. percben a ki­törő Ozsváth elől Eger mentett szögletre, a sarokrúgás utáni „kipattanót” Bimbó nagy hely­zetben mellé lőtte. A 26. perc­ben egy jobb oldali hazai szög­let után Tóth Gy. fejesét Ková­csevics bravúrral tolta a léc fölé. A 33. percben Iszák 25 méteres szabadrúgását a ven­dégek portása a felső léc segít­ségével hárította. A 4L percben Szabót buktatták a hazai kapu­tól 23 méterre, Csernijenko szabadrúgását Sinescu biztosan védte. A 45. percben Ozsváth vezette fel a labdát, 23 méteres váratlan lövését Kovácsevics a mezőnybe öklözte. A 49. percben Márkus jobb oldali szögletet követő fejesét Kovácsevics a léc alól ütötte ki. Az 58. percben Babai húzott el a jobb szélen, beadása átszállt a védők felett, ám Kosa az utolsó pillanatban felszabadított az ér­kező Tóth I. elől. A 60. percben Orosz bal oldali szögletét csak üggyel-bajjal mentették a hazai védők. A 64. percben Kislő­rincz vezette fel a labdát, átadá­sával Szabót hozta ígéretes helyzetbe, ám a csatár 15 mé­terről fölé lőtt. A 78. percben Bimbó húzott el a jobb szélen, beadását Babai visszafejelte Ozsváth elé, ám a vendégvéde­lem tisztázott. A 84. percben Jenei akasztotta Babait, a 21 méteres szabadrúgást Tóth I. bombázta fölé. A 90. percben Iszák 23 méteres szabadrúgását fogta biztosan Kovácsevics. Az első negyedórában a két 16-os között folyt a játék, majd a hazai csapat átvette az irányítást. A kecskemétiek többet kezdeményeztek, számtalan szabadrúgást vé­gezhettek el, ám Kovácsevics minden esetben biztos kézzel hárított. Az első félidőben a vendég paksiak csak szórvá­nyos, veszélytelen támadáso­kat vezettek. A szünet után magához tért az ASE, kie­gyenlítetté vált a játék. Mind­két csapat küzdött, ám hely­zeteit egyiknek sem sikerült értékesítenie. A játékvezető vitatható ítéleteinek köszön­hetően továbbra is rengeteg kapuközeli szabadrúgást vé­gezhettek el a házigazdák, ám mindannyiszor sikertelenül. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Babai, Ozs­váth, Tóth I., illetve Kovácse­vics, Éger, Barna, Kosa. Bőzsöny János: — Mai já­tékunkban csak egy pont volt. Kővári István További eredmények: Ti- szaújváros-III. Kér. TVE 0-1, Nyíregyháza-Kaba-Hajdúszo­boszló 2-0, Dunaferr-Érd 1-1, Dorog-Szolnok 3-1, Csepel- Matáv Sopron 0-1, Komló- Rákóczi Kaposcukor FC 2-0, PMFC-Tiszavasvári 1-0, Sop­roni FAC-Nagykanizsa 0-1, Szeged-D.-Salgótarján 2-1. A bajnokság állása 1. Nyíregyháza 23 14 8 1 36-11 50 2. III. Kér. 23 13 6 4 53-22 45 3. Matáv 23 12 7 4 44-19 43 4. Dunaferr 23 11 6 6 35-23 39 5. Nagykanizsa 22 12 3 7 32-24 39 6. Szeged-D. 23 10 7 6 44-33 37 7. Kaposvár 23 10 5 8 29-38 35 8. Pécsi MFC 23 9 7 7 24-19 34 9. Soproni FAC 23 9 7 7 21-25 34 10. Érd 23 8 7 8 37-30 31 11. Kaba 23 9 4 10 23-24 31 12. Szolnok 23 8 7 8 33-39 31 13. Salgótarján 23 8 6 9 25-30 30 14. Kecskemét 23 8 4 11 20-31 28 15. Paks* 23 6 11 6 19-21 27 16. Komló 23 6 3 14 20-38 21 17. Dorog 22 4 6 12 23-33 18 18. Tiszavasvári 23 3 9 11 15-29 18 19. Csepel 23 4 5 14 16-35 17 20. Tiszaúj város 23 5 2 16 24-49 17 * = 2 büntetőpont levonva NB I: élre ugrott az Újpest Diósgyőr-Győri ETO 1-0 (0-0). Diósgyőr, 18 000 néző. V: Varga. A diósgyőriek végig kezükben tartották az irányítást. G: Kákóczki az 51. percben. BVSC-Videoton 2-0 (1-0). Szőnyi út, 1000 néző. V: Már­ton. Ä tervszerűbben és hatáso­sabban futballozó hazaiak megérdemelten nyertek, még úgy is, hogy két 11-est is elpus­káztak. G: Kiss I. az 5. és a 74. percben. Kiállítva: Talapa az 24. percben. Stadler FC-Békéscsaba 0-0. Akasztó, 1500 néző. V: Bukovics. A Stadler nehéz helyzetbe került az újabb rivá­lissal szembeni pontvesztés után. Lapzártakor érkezett: Vác-Újpest 0-1, MTK-ZTE 0- 2, Gázszer FC-Tiszakécske 3-1, Siófok-Kispest-Honvéd 1- 0, Haladás-Ferencváros 1-2, Vasas-Debrecen 4-1. Csak Röviden Renault gokart-kupa. Tíz éves kortól négy korosz­tályban első alkalommal hirdeti meg gokart verse­nyét a Renault szekszárdi képviselete. A vállalkozó kedvűek szombat-vasárnap 9 és 15 óra között ingyen te­hetik próbára ügyességüket a márkakereskedés Nyár ut­cai (volt Gemenc Expo) te­lepén. Gyűjtők kerestetnek. A Magyar Olimpiai Aka­démia április 17-én me­gyénkben tartja soros ülését. A jeles alkalomból a bony­hádi Széchenyi István Álta­lános Iskolában „Bonyhád sporttörténete” címmel kiál­lítást rendeznek. A rendezők kérik azok jelentkezését, akik magángyűjteményük darabjaival, fényképeikkel, érmeikkel, különböző relik­viákkal szívesen hozzájá­rulnának a kiállítás bővíté­séhez. A jelentkezéseket a Széchenyi iskolában Palkó-, vics Árpád tanár úr várja március 31-ig a 451-933-as telefonszámon. Újabb egy év. A Ferropa- tent-Lazúr Szekszárd SE NB I-es női kézilabda csa­patának vezetése újabb egy éves szponzori szerződést kötött a klub fő támogatójá­val, a Postabank Rt.-vel. Támogatás az ifiknek. A nemrégiben megrendezett alsónánai sportbálon 48 ezer forint gyűlt össze a község ifjúsági labdarúgó csapatá­nak támogatására. A bál be­vételéből sportfelszerelése­ket vásárolnak a helyi ifis- táknak. Az esemény szerve­zői ezúton is köszönik a közreműködők munkáját és a támogatók anyagi segítsé­gét. FIATALOK A KÜZDŐTÉREN Női kosárlabda KSC-Zala Volán Női NB I, elődöntő: FTC- Diego-G YSEV-Ringa 60-51. (A három győzele­mig tartó párharc állása: 1-1.) Az 5-8. helyért: Zala Vo- lán-BSE-ESMA 74-83. (A két győzelemig tartó pár­harcot 2-0-ra a BSE-ESMA nyerte.) A KSC Szekszárd a 7. he­lyért a Zala Volánnal mér­kőzik - két győzelemig. Tájfutó idénynyitó A budapesti szövetség Pilis- ‘ csaba térségében rendezte meg nemzetközi idénynyitó rangsoroló tájfutó verse­nyét, a Spartacus-kupát. A mostoha időjárás ellenére is több mint hatszázan álltak rajthoz. A Paksi SE ver­senyzői a kiemelt rangso­roló és az elit kategóriában indultak. Az N-18-as kie­melt kategóriában Stein Er­zsébet a 9., F-18-ban Kiss Gábor a 13., Tóth János a 16. helyen ért célba. Az F-21 B elitben Csekő József 23-ként haladt át a célon. CSELGÁNCS HI1 diákolimpiái aranya Az elmúlt hétvégén Ajkán ke­rült megrendezésre az országos junior cselgáncs diákolimpia döntője. A viadalon a paksi Atomerőmű SE fiatal dzsúdósai három érmet, köztük - Till Re­gina révén - egy aranyat sze­reztek. A paksiak eredményei: Lányok, 52 kg: 1. Till Regina. Fiúk, 66 kg: 3. Nagysolymosi Sándor. 73 kg: 5. Gárdái Adám. 90 kg: 2. Ulbert Miklós. Beremendi éremhalmozás A szekszárdi Rendőr Judo Klub diák A, B és C korosztályú sportolói szombaton a Bere- menden lebonyolított dél-du­nántúli regionális rangsorver­senyen léptek tatamira. A me­gyeszékhely fiatal dzsúdósai nem kevesebb, mint huszonhat éremmel gadagították gyűjte­ményüket. A szekszárdi éremszerzők: I. helyezettek: Barta Zoltán, Vas Nóra, Vitzl Nikoletta, Horváth Lajos, Kovács Flóra, Tolnai Szilvia, Sárközi Dániel, Vörös Mária, Eszenyi Mónika, Müller Szilvia, Sohonyai Bar­bara, Böröcz Péter. III. helyezettek: Szabó Jó­zsef, Sztancs Miklós, Blattner László, Fényes Gergő, Sallai Zsanett, Wind Péter, Hajnal Jó­zsef, Szilágyi Ervin, Dudás Zsófia, Endrődi Bálint. III. helyezettek: Halász Márton, Dudoma Lajos, Tisch­ler Petra, Lovász Krisztián. KOSÁRLABDA NB I-es ifibajnokság, nők Végeredmény 1. FTC-Diego 22 20 2 1844-1208 42 2. BSE 22 18 4 2014-1424 40 3. PVSK-Dália 22 18 4 1824-1347 40 4. Diósgyőr 22 17 5 1773-1368 39 5. OSC-Közgáz 22 16 6 1934-1582 38 6. GYSEV 22 10 12 1699-1721 32 7. Soproni P. 22 8 14 1429-1705 30 8. Kecskemét 22 7 15 1333-1703 29 9. SZEKSZÁRD 22 6 16 1372-1744 28 10. Zala Volán 22 6 16 1520-1800 28 11. Bajai TK 22 5 17 1284-1807 27 12. Szarvas 22 1 21 1233-1850 23 Egyke DVMSE-győzelem A közelmúltban a Dombóvári VMSE serdülő és kadett csapa­tai korosztályos tornán Pécsett léptek pályára. Dombóvári eredmények, serdülők: Pécsi TÁSI-Dom- bóvári VMSE 88-56 (52-31). Ld: Szilágyi (36/6), Várallyay A. (7). Matáv Pécs-DVMSE 66-58 (44-30). Ld: Szilágyi (34/6), Magyarics (9), Váraly- lyay (8). Kaposvári TASI-DVMSE 54-51 (23-23). Ld: Szilágyi (27), Várallyay (9). Kadett: Matáv Pécs­DVMSE 79-67 (48-47). Ld: Krasznai T. (31), Veréb (28). Pécsi TÁSI-DVMSE 60-62 (32-34). Ld: Veréb (26), Krasznai T. (19). DVMSE-Kaposvári TASI 72-60 (47-28). Ld: Krasznai T. (31), Veréb (22). LABDARÚGÁS Utánpótlás bajnokságok NB I/B, ifjúsági A-korosztály: Siófok-Paks 0-4 (0-2). Paks: Licker- Tamási Z., Törjék, As- chermann- Pokomi, Led- neczki, Majsai, Lakatos (Róth)- Pesti, Szabadi, Mizser (Füredi). Edző: Klement István. A paksiak győzelemmel ünne­pelték Pokorni 18. szülinapját. G: Ledneczki, Majsai, Szabadi, Aschermann. Jók: Ledneczki, Majsai, Pokomi, Róth, Pesti. B-korosztály: Siófok-Paks 2-0 (1-0). Paks: Hamza- Araczki, Mayer, Weisz- Tár­nái, Tóth (Búzás)- Fräst, Feil, Tamási G., Fritz- Vincze (Si­mon). Edző: Kohl József. A já­ték képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Tóth, Tamási G., Hamza. U-14: Györköny-Kiskőrös 6-2 (4-1). Györköny: Klézli- Vörös, Zsók, Pulcz, Borbély- Bíró A., Hegedűs, Bíró D., Czékmány- Rodenbücher, Ba­ranyai (Kiss). Edző: Kalász Já­nos. Határozatlan, nagyvonalú, pontatlan játékkal lepte meg szurkolóit a györkönyi csapat. G: Baranyai, Bíró D. 2-2, Pulcz, Rodenbücher. U-16: Györköny-Kiskőrös 4-0 (1-0). Györköny: Gyi- mesi- Bajomi, Györgye, Hege­dűs (Lengyel), Bárdos- Bok­ros, Kniesz (Páli), Sólyomvári (Orosz), Sudár (Letenyei)- Deli, Hoffer (Krausz). Edző: Kniesz Mátyás. A mérkőzést végig irányító györkönyiek lát­ványos gólokat szereztek. G: Deli, Györgye 2-2. Jók: Györ­gye, Deli, Bárdos, Bokros. Tisza Volán FC-Paksi ASE 3-0 (2-0). Paks: Keszthelyi- Horváth, Rodenbücher, Csor­ba- Herger I, Kanik, Balogh, Fülöp- Pummerschein, Herger II, Pápista (Nyesev). Edző: Muck Pál. A Duna-parti csapat lelkes játéka kevésnek bizo­nyult a szegedi pontszerzéshez. Jók: Fülöp, Kanik, Csorba. Sárszentlőrinci siker a Szabó-emléktornán A nagydorogi sportcsarnokban immár harmadik alkalommal került megrendezésre a közel­múltban a Szabó Gyula terem­labdarúgó emléktoma. A viada­lon nyolc általános iskola felső tagozatos tanulói vettek részt. A csapatok két négyes csoport­ban küzdöttek az elsőségért. Végeredmény: 1. Sárszent- lőrinc, 2. Kajdacs, 3. Kölesd. A gólkirályi címet 15 talála­tával Feri István (Kölesd) ér­demelte ki. A legjobb kapusnak Vajda Gábort (Kölesd) válasz­tották a szakemberek. Külön- díjban részesült Száraz István, a legjobb nagydorogi játékos is. ÚSZÁS A Vízmű SE eredményes szlovák vendégszereplése A szlovákiai Tmavában ven­dégszerepeitek a Vízmű SE Szekszád úszói. Az igen erős nemzetközi és a jó erőkből álló szlovák klubok versenyzői kö­zött - a felnőtt mezőnyben - je­lentősebb helyezést nem sike­rült elérni, a korosztályos szá­mokban viszont remek szek- szádi eredmények születtek. A szekszárdiak eredmé­nyei: 100 m vegyesúszás:, 1988-as születésűek, lányok: 1. Keresztes Éva 1:26.87, 3. Horváth Hermina 1:32. Fiúk: 1. Gál Attila 1:27.29, 2. Bertók Norbert 1:33.11. 1986-87-esek, lányok: 2. Nagy Veronika 1:19.16,9. Ezer Andrea 1:23.28,10. Árvay Zsó­fia 1:23.33. Fiúk: 8. György Szilárd 1:24.26. ...ha a legközelebbi Ford márkakereskedőhöz ellátogat, mivel a szalonban kiállított autók áraira nem rászámolnak, hanem ameddig a készlet tart a kipontozott Fordokat kedvezőbb áron megvásárolhatja. Jövőbe vezet Pontozással • • On nyer... Keresse a ponttal jelölt Fordokat, és az ár Önnel szemben alul marad!