Tolnai Népújság, 1998. március (9. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-28 / 74. szám

1998. március 29., vasárnap Női kosárlabda NB I, rájátszás a 7. helyért Szekszárdi előny! KSC Szekszárd- Zala Volán 71-69 (32-37) Szekszárd, 500 néző. V: Pa- rádi I P., Zsigmond. KSC Szekszárd: RUSSAI (11/3), Madaras (9), KLUCSIK (14), Kiefer (7/3), VERES (16). Csere: Kranyecz (5), Bihari (-), Krasznai (9). Edző: Új­vári Miklós. Zala Volán: Nyírő (11), Pásztói (12), NITULESCU (17), CIUPE (15/6), Horváthné (8/6). Csere: Hersits (2), Zerényi (-), Völgyesi (2), Molnár (2). Edző: Vertetics István. Az eredmény alakulása: 4. perc: 4-7, 9. p.: 10-17, 16. p.: 28-31, 23. p.: 34-47, 30. p.: 51-51, 31. p.: 51-58, 38. p.: 67-66, 40. p.: 69-66. A Ciupe által remekül összefogott vendégcsapat tagjai rendre megjátszhat­nak bizonyultak, kihasz­nálva magassági fölényüket hatékonyan lepattanóztak, és elfogadható százalékkal dobtak a mérkőzés első fe­lében. A szekszárdiak hiába cseréltek sűrűn, kísérletez­tek letámadással, pontatlan támadójátékuk megakadá­lyozta felzárkózásukat. A második játékrész ele­jén a zalaiak tekintélyes előnyhöz jutottak, ám nem tudtak élni a lehetőséggel. A játék felgyorsulása a hazai­aknak kedvezett. Az őrült rohanásban rengeteg hibát vétettek a pályán lévők. A Zala Volán megtorpant, az erőszakosan védekező há­zigazdák pedig kínkeserve­sen araszolva előre fordítani tudtak a hajrában. Nyolc másodperccel a találkozó vége előtt, 69-66-nál Ciupe mindhárom büntetőjét ér­tékesítette, ám Klucsik köz­vetlenül a dudaszó előtt be­talált, így a szekszárdiak örülhettek - egy már-már meghiúsulónak tűnő - győ­zelemnek. Újvári Miklós: — Csapa­tunk ismét bebizonyította, hogy tud küzdeni. Vertetics István: — Olyan egyenlőtlen feltételeket biz­tosítottak a mérkőzésen, amely egyszerűen felhábo­rító volt. (A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a KSC Szekszárd javára.) ifj. Teszler Vendel További eredmények: Női NB I, rájátszás, elődöntő, 5. mérkőzés: GYSEV­Ringa-FTC-Diego 68-49. A döntőbe 3-2-es összesítés­sel a GYSEV jutott. A finálé­ban a soproniak ellenfele a PVSK-Dália Dalmand Rt. lesz. A harmadik helyért FTC-Diego-Soproni Postás mérkőzést rendeznek. A férfi Marc-Magyar- kupa, első elődöntő: Falco- Lépték KC-Danone-Honvéd 68-64. Férfi NB I/B: rájátszás a bentmaradásért: (péntek este játszották): Sió­fok-Autó Techno Szekszárd 97-83 (39-46). Női asztalitenisz NB I Meglepetések nélkül Szekszárd SK-BEAC-Gam- ma 15:3. A fiatal erőkből álló - az elmúlt fordulóban a tartalékos Orosháza gár­dáját veretlenségétől meg­fosztó - fővárosi együttes a vártnál kisebb ellenállást tanúsított az ezüstérmes pozícióban tanyázó szek­szárdiak otthonában. A ha­zaiakat a két sima páros- győzelem megnyugtatta, s a négy egyéni sikerig jutó Pata vezérletével biztosan szállították az újabb köte­lező győzelemért járó két pontot. A vendégeknél csak Kókai villantott fel néha egy keveset valós tudásából. Győztesek: Pata 4, Simon 3, Wirth G. 3, Lovas 3, a Wirth G.-Simon és a Lovas-Pata pár, illetve Kókai 2, Vass. Kaposplast-Tolnai SE 17:1. A tolnaiak legjobbjuk, a sérüléssel bajlódó Herczig Gabriella nélkül a tisztes helytállás reményében utaztak a jobb játékerőt képviselő kaposváriak ott­honába. Majzik Zsuzsa az első egyes körben legyőzte ugyan Alkonyit, ettől kezdve azonban nem ter­mett babér a kényszerűség­ből megfiatalított Tolnának. Gy: Limbek 4, Siry 4, Davi- dovics 4, Alkonyi 3, a Lim- bek-Alkonyi és a Siry-Da- vidovics pár, illetve Majzik. Labdarúgó NB II, Nyugati csoport Továbbra is nyeretlenül Werner (9) lövése útban a györkönyi kapu felé, Almási kapus, Hahn (2) és Csende (5) már elkésett a köz- beavatkozással. A csatár gólja három pontot ért a fővárosiaknak fotó: bakó jenő Györköny-BKV Előre 0-1 (0-1) Györköny, 250 néző. V: Fo­dor Gy. (Bába, Koszó). Györköny: Almási- Hahn, Erdélyi, Nagy Z., Nagyfalusi (Tálas, 43.)- Farsang, Kvan- duk, Somogyi, Csende (Por- ga, 62.)- Kindl (Kollár, 71.), Bóka. Edző: Gracza Tibor. BKV Előre: Nagy E.- Vár­szegi, Wendler, Mucha, Tóth J.- Burai, Ócsai, Pavel- csák (Tóth Zs., 46.), Kovács- Patkós, Werner (Fekete, 90.). Edző: Dajka László. Sárga lapok: Kindl és Vár­szegi a 65. percben. A 25. percben Kovács szögletét követően Werner fejelt kapura, a labdát Al­mási bravúrral a kapufára tolta, ám a kipattanót a csa­tár másodszorra a hazai vé­dőket megelőzve közelről a hálóba pofozta. 0-1. Szünet után, az 57. perc­ben Werner lépett ki a lesre játszó györkönyi védők kö­zül, de az utolsó pillanatban Almási bravúrral mentett. A 80. percben Patkós cselezge­tett a 16-oson belül, majd Werner elé tálalt, s a csatár kapásból a felső kapufára lőtt. Alacsony színvonalú mérkőzést láthatott a kö­zönség. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a pályán, felváltva vezették támadásaikat a csapatok, de igazi gólhelyzetig nem jutottak el. Huszonöt perc elteltével azután a vendé­gek - egy pontrúgást köve­tően - megszerezték a ve­zetést. A második félidőben a fővárosi együttes szerve­zett védekezéssel tartotta a számára kedvező ered­ményt, és erejükből gólve­szélyes kontrákra is fu­totta. A hazaiak cserékkel igyekeztek javítani játéku­kon - eredménytelenül. A szervezettebben játszó, kapura veszélyesebb ven­dégcsapat megérdemelten győzött. Jók: Erdélyi, Nagy Z., Kvanduk, illetve Nagy E., Mucha, Werner. Gracza Tibor:— Meddő támadójátékunk eredmé­nyezte a hazai vereséget. Dajka László:- A télen befektetett munkából ma va­lamit visszakaptunk, de iga­zából most is csak a szerve­zett védekezést tudom di­csérni, a támadójátékunk még akadozott. Wenhardt János Ifjúsági mérkőzés: Györ­köny-BKV Előre 2-0. NB I/B Szombati eredmények: Nyír- egyháza-III. Kér. TVE 2-0, Dorog-Salgótarján 0-4, Pécsi MFC-Érdi VSE 1-1, Soproni FAC-Tiszavasvári 3-0, Sze- ged-Dorozsma-Rákóczi Ka­pósaikor 1-0. Megyei I. osztály Szálka-Dunakömlőd 5-0 (3-0). Szálka, 300 néző. V: Molnár. G: Szűcs 2, Szilágyi, Gaál, Takács. Csúcsot evező cambridge-iek Magabiztos cambridge-i győ­zelmet, s 16:19 perces új pá­lyacsúcsot hozott a két világ­hírű egyetemi város 144. eve­zős regattája. A vesztes ox­fordiak is jobb időt értek el a 16:45 perces régi rekordnál, viszont ezzel együtt négy ha­jóhosszal, csaknem 9 másod­perccel elmaradtak a sorozat­ban hatodik sikerét arató cambridge-i csapattól. A Temze vizén rendezett 4.25 mérföldes versenyben már a táv elején előnyre tett szert a későbbi győztes nyolc­fős legénység, amelyben két német világbajnok evezős, Stefan Förster és Marc Weber is helyet kapott. — Ez sprintverseny volt. A végére nagyon elfáradtunk, ám a kimerültséget is sikerült legyőznünk. Az oxfordiak ül­döztek minket, de hiába, csa­patunk minden tagja nagy tet­tet hajtott végre - mondta Al- istair Potts, a cambridge-iek kormányosa a versenyt köve­tően. Sportműsor Asztalitenisz: Női NB I: Tolna-Orosházi MTK, Egri Áfész-Szekszárd 11. Kézilabda: Női NB I: Ferropatent-Lazúr Szek­szárd SE-Vasas-Dreher 17. NB II, nők: Simontornya- Mohács 11, férfiak: Rév és Társa-Iregszemcse 11. Kosárlabda: OSK kö­zépdöntő a szekszárdi Zrínyi iskola tornacsarno­kában, 8.30. Teke: NB II: Dombóvári Spartacus-Kőszeg 10. Labdarúgás NB I/B: Nagykanizsa­Paksi ASE 16. NB II: Csákvár-Duna- szentgyörgy Limex SE 16. NB III: Kaposfüred-Du- naföldvár, Paks-Marcali, Dombóvári FC-MÁV NTE, Szekszárd-Bátaszék, Mo- hács-Bonyhád 15.30. Megyei I. osztály: Tolna-Kajdacs, Szakály- Tamási (Hőgyészen), Te- vel-Hőgyész, Döbrököz- Simontornya, Őcsény-Ka- kasd, Bölcske-Decs, Nagy- dorog-Aparhant 15. Megyei II. osztály: Tengelic-Izmény, Fadd- Csikóstőttős, Nagymá- nyok-Pincehely, Majos- Ozora, Zomba-Szedres, Bátaapáti-Dalmand, Ma- docsa-Kisdorog 15.30. Körzeti bajnokságok: Dombóvár: Mucsfa-Kurd, Váralja-Nak, Kocsola- Szakcs, Závod-Györe 15. Paks: Pusztahencse­Bogyiszló, Kölesd-Pálfa, Németkér-Gyönk, Tolna- némedi-Iregszemcse, Ma- gyarkeszi-Gerjen 15. Szekszárd: Cikó-Mó­rágy, Harc-Bonyhádva- rasd, Bonyhádbörzsöny- Alsónána, Sióagárd- Báta, Kéty- Mőcsény 15,30. Totó A totó 13. játékhetének szombati mérkőzései: 2. Udinese-Lazio 0-2 2 3. K’lautem-Leverkusen 0-3 2 4. Gázszer FC-Győr 1-0 1 S. Siófok-ZTE * 1-0 1 6. Stadler-Kispest 2-2 x 7. Vác-Diósgyőr 2-0 1 8. Dortmund-Duisburg 3-0 1 9. Bayern M.-Karlsruhe 1-1 X 10. Schalke 04-Rostock 0-0 x 11. Hertha BSC-Stuttgart 3-0 1 C-csoportos jégkorong-világbajnokság Egy osztállyal feljebb Magyarország válogatottja nyerte a budapesti C-cso­portos jégkorong-világbaj­nokságot, miután a min­dent eldöntő utolsó mér­kőzésen 3-2-re legyőzte Románia együttesét. A színültig telt BS-ben ren­dezett találkozón támadólag lépett fel a magyar csapat. Az első öt percben kétszer is a kapuvason csattant a korong, több nagy hazai helyzet vé­gén pedig a román kapus, Vi- orel Radu hárított. A 17. percben váratlanul vezetést szerzett a román együttes. Egy ellentámadás végén Ni- culescu talált Szuper Levente kapujának bal alsó sarkába (0-1). A gól megzavarta a magyarokat, akik másfél perc múlva újabb gólt kaptak. Csata ugratta ki Csíkit, aki a bal felső sarokba emelte a pakkot (0-2). A második harmad elején gyorsan szépí­tett a magyar csapat. Egy kapu előtti kavarodásnál Do­bos Erdősi elé passzolt, aki közelről nem hibázott (1-2). A játékrész közepén Daia ki­állítását követően embere­lőnybe került a hazai váloga­tott. Ancsin János hét má­sodpercnyi létszámfölény után Radu kapujába talált (2-2). A 37. percben azután már a magyar csapat vezetett. Négy-négy mezőnyjátékos volt a pályán, amikor Szélig a kék vonalról lőtt a román ka­pus lába között a kapuba (3-2). Az utolsó harmad csak nagy küzdelmet hozott, gólt nem, így a magyar válogatott végül megérdemelten nyert, és jutott fel a B-csoportba. Magyarország-Románia 3-2 (0-2,3-0,0-0). Budapest- Sportcsarnok, 8000 néző. Gó­lütők: Dobos, Ancsin J., Szé­lig, illetve Niculescu, Csíki. Nemzetközi tenisztorna, Key Biscayne Andre Agassi a fináléban Andre Agassi lesz a chilei Marcelo Rios ellenfele a 4.6 millió dollár összdíjazású nemzetközi tenisztorna mai férfi egyes döntőjében. Az amerikai játékos az elődön­tőben két játszmában (6:4, 6:2) győzte le a spanyol Alex Corretját. — Nem tudom, hogy az emberek miért Riosról vagy Samprasról beszélnek. Az év végén már én leszek a világ­első - nyilatkozta Agassi. A nők szombat esti egyes döntőjében az amerikai Ve­nus Williams 2:6, 6:4, 6:l-re győzte le az orosz Anna Kurnyikovát. Egy félelmetes Agassi-tenyeres fotó: feb/reuters