Tolnai Népújság, 1998. március (9. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-02 / 51. szám

1998. március 2., hétfő Sport 9. oldal Labdarúgó NB II, Nyugati csoport Egyetlen pontocskára futotta Dunaszentgyörgy Limex- Százhalombattai FC 1-1 (0-0) Dunaszentgyörgy, 800 néző. Y: Kéri (Tóth, Puskás). Du­naszentgyörgy: Viszt- Wi- esner (Izsák, 68.), Pánczél, Horváth G.- Aradi, Horváth J., Hosnyánszki, Magyar (Pintér, 56.), Papp- Szabó, Horváth L. Edző: Pál József. Százhalombatta: Lipták­Sipos, Kövesi, Serfőző, Kis- Csák (Arndt, 82.), Batári, Ábrahám, Reichenbach- Romanck, Pataki (Szauer, 68.). Edző: Schróth Lajos. Sárga lapok: Horváth L. a 18., Horváth J. a 35., Batári a 65., Abrahám a 76. percben. A 60. percben Csák alapvo­nalról belőtt labdája a kilépő Viszt lábáról szerencsétlen módon a bal sarokba pattant. 0-1. A 76. percben Pánczél előreívelése után Horváth L. fordult kapura, s éles szögből 12 m-ről ballal a léc alá bom­bázott. 1-1. Kapkodva kezdtek a házi­gazdák, eleinte a vendégek uralták a játékot. Az első negyedóra után a Limex is vezetett már néhány táma­dást, kiegyenlítettebbé vált a találkozó. A battaiak futbal­loztak szervezettebben, ám akaratukat mégsem tudták rákényszeríteni a szentgyör- gyiekre, így a harcos hazaiak megérdemelten egyenlítet­tek. Jók: Pánczél, Horváth G., Horváth L., illetve Kis, Batári, Serfőző. Pál József:— Megismétel­tük az őszi rajtot, a döntetlen igazságosnak mondható. Schróth Lajos: — Nagy küzdelmet vívtunk. Úgy ér­zem, számunkra több volt eb­ben a mérkőzésben az egy pontnál. (teszler-dömötör) Beremend-Györköny 3-0 (1-0) Beremend, 500 néző. V: Bába (Tóth S., dr Hegyi). Beremend: Bogyai- Bábli, Csoboth, Borsos- Martinov (Varga, 76.), Macsi, Lóth (Elek, 84.), Vida- Vígh, Benkovics, Fülöp (Berecz, 76.). Edző: Torna Árpád. Györköny: Almási- Hahn, Erdélyi (Nagy Z., 44.), So­mogyi, Nagyfalusi- Kindl, Kvanduk, Tálas (Fritz, 74.), Krausz (Csende, 74.)- Bóka, Farsang. Edző: Gracza Ti­bor. All. percben nagy kavaro­dás után Martinov 12 méterről a bal sarokba lőtt. 1-0. A 61. percben Vígh előre­vágott labdával megiramodott, s a kapust is elfektetve közel­ről a kapu jobb oldalába gurí­tott. 2-0. A 84. percben Vígh futott el Macsi indításával, majd hét méterről a jobb alsó sarokba küldte a labdát. 3-0. Közepes színvonalú játé­kot és kiegyenlített küzdel­met hozott az első félidő, a Beremend mégis vezetést szerzett. A második játék­részben gördülékenyebbé, s gólveszélyesebbé váltak a hazai támadások. A Bere­mend fölénye a gólok szá­mában is megmutatkozott. A házigazdák megérdemelten nyertek, annak ellenére, hogy a vendégek is jói küz­döttek. Jók: Vida, Vígh, Lóth, illetve Hahn, Bóka. Torna Árpád: — Nehéz, csúszós talajon nem alakult ki igazán jó játék, de győzel­münk egy pillanatig sem for­gott veszélyben. Gracza Tibor: — A hazai csapat többet tett a sikerért, így megérdemelten nyert. További eredmények: Győri Dózsa-BKV Előre 1-0, Tatabánya-Hévíz 2-1, Motim TE-Veszprém 3-1, Csákvár- Bük 2-1, Sárvár-Budafok 2-1, Zalaapáti-Komárom: hó­esés miatt elmaradt. Ifjúságiak: Dunaszent­györgy-Százhalombatta 1-0, Beremend-Györköny 2-1. Előkészületi mérkőzések Szakály Agraco-Paksi SE 1-2 (0-1). Hőgyész, 100 néző. V: László. Szakály: Szőcs (Száka)- Hopp R., Hopp K., Tóth (Zsolnai), Árvái K.- Gu­lyás, Árvái M. (Gyenei), Bíró (Bencze), Walter- Simon, Magócs (Szieber). Edző: Szi- eber József. Paksi SE: Po- komi- Wolf, Benedeczki, Majsai- Nagy Zs., Lacza, Huszti, Taba (Kari), Radics- Takács, Feer (Pummerschein). A csapatok jó iramú mérkő­zéssel készültek a bajnoki rajtra. G: Árvái K., illetve Feer, Takács. Dombóvári FC-Ariel Mű­szaki Áruházlánc-PVSK- Pécs ’96 FC 0-2 (0-1). Dom­bóvár, 50 néző. V: Kiss. Dombóvár: Bontovics (Sza­bados)- Bódis, Both, Vincze (Vámosi)- Jakab, Horváth Á., Savanyu, Kovács R., Kiss (Szabotin)- Varga (Szűcs), Kovács P. Edző: Lanczki Gusztáv. PVSK: Herczog (An­tal)- Lajos (Koleszár), Mik­lós, Török- Lehota, Balázs, Tallósi, Róth, Schweitzer- Kaszás (Tresch), Fülöp. Edző: Tihanyvári László. A mostoha időjárás ellenére a mérkőzés jól szolgálta a felkészülést. G: Róth, Lehota. Simontornya-Ozora 4-1 (1-1). Simontomya, 100 néző. V: Beidek. Simontomya: Ba­logh II A - Pajor J. (Balogh I A.), Borbás I. (Szilágyi), Ko­vács, Pekli (Reinhardt)- Ár­vái, Molnár F. (Nádasdi), Borbás B - Csóka, Pajor F., Varga. Edző: Szelei Ferenc. Ozora: Dobos- Szűcs, Siklósi, Gosztola, Ortner G-Túrós, Il­lés (Brannauer), Baráth, Mik­lós- Tóth, Lesch. Edző: Végh István. Szünet után Borbás gólérzékenysége döntött. G: Borbás B. 3, Varga, ill. Túrós. Őcsény-Szedres 9-2 (6-0). Őcsény, 100 néző. V: Unyatinszky. Őcsény: Bartal- Mózes (Bán), Vecsei J., Calka (Steiner), Szünder (Gillich)— Somorjai, Márkus, Vecsei V., Sörös- Ignácz, Juhász. Edző: Juhász Béla. Szedres: Hujber- Zengő, Koleszár, Szabó, Far­kas L.- Lambert, Fekete, Far­kas J., Mester- Kirimi, Nagy (Vajda). Edző: Ferkelt Zoltán. Az ötletesen játszó őcsény megérdemelten nyert. G: Márkus 4, Ignácz, Sörös 2-2, Juhász, illetve Kirimi 2. Simontornya-Pálfa 5-0 (2-0). Simontomya, 50 néző. V: Zsolnai. Simontomya: Pa­jor J - Balogh I, Borbás I. (Re- ihardt), Kovács, Pekli- Árvái (Szilágyi), Molnár F. (Ná­dasdi), Borbás B.- Pajor F., Csóka (Tóth), Varga. Edző: Szelei Ferenc. Pálfa: Wiszber- ger- Kovács, Horváth, Molnár A., Almási- Deres, Baum, Csajági I, Csajági II- Fung, Tóth. Edző: Csepregi György. A felkészültebb hazaiak bizto­san győztek. G: Csóka, Varga, Borbás B„ Kovács, Tóth. Losonczi-kupa: Bony­hád-Tevel 0-1 (0-1). Bony- hád, 100 néző. V: Sebestyén. Bonyhád: Götz- László, Dani (Biliczki), Stumpf, Végvári- Torma (Brunner), György (Papp), Baumann, Fodor- Sándor, László (Csordás). Edző: ifj. Lőrincz Antal. Té­véi: Bogos- Incze, Kocsi, Nagyfalusi, Antal- Kovács (Nagy), Gábor, Gergely J. (Dézsi), Ferenc- Ambms, 111 (Gergely Cs.). Edző: Szentes Ambms. Biztos győzelmet aratott a Tevel. G: Gábor. Aparhant-Kakasd 2-1 (0-1). Aparhant, 100 néző. V: Beke. Aparhant: Bagoly- He- idecker, Fülöp, Köröndi, Lo­vász- Kőszegi (Juhász), Laka­tos (Ferenc), Minker (Né­meth), Palkó (Dobos)- Farkas, Wildanger (Illés). Edző: Incze Zoltán. Kakasd: Honti- Kele­men (Paróczai), Kara, Kvan­duk J., Szabó- Fábián, Bogos, Kvanduk E., Sebestyén- Ta­kács, Koszorú (Simcsik). Edző: László József. Az utolsó öt percben lőtt két góllal fordí­tott az Aparhant. G: Illés, Far­kas, illetve Takács. Labdarúgó NB I/B Győztes jelszó: egységben az erő Paksi ASE-Dunaferr SE 2-0 (1-0) Paks, 800 néző. V: Kiss (Kis- pál, Bajkai). Paks: Kovácse- vics- Eger, Jávorka, Barna- Nikolov (Mersich, 59.), Bé­bik, Kiss, Nagy, Orosz- Szabó Zs. (Osztermájer, 65.), Fejes (Juhász, 86.). Edző: Bőzsöny János. Dunaferr: Bita- Du­dás, Ács, Ruppert, Jäkl- Po- povics, Szabó Z. (Török, 60.), Jeremejev, Szabó T. (Kóczi- án, 29.)- Tököli, Lengyel. Szakosztály-menedzser: Varga Zoltán. Vezetőedző: Gálhidi György. Sárga lapok: Kiss az L, Szabó T. a 28., Ács a 81., Mer­sich a 83. percben. A 4. percben Kiss Miklós negyven méteres, havas pályán megcsúszó szabadrúgását tor­názta ki Bita a bal alsó sarok elől. A 10. percben Oroszhoz került a labda, a középpályás pedig 25 méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba. 1-0. A 16. percben Nikolov kí­gyózott át az újvárosi védőkön, ám a 16-osnál hosszan szökteti, Bita menteni tudott. Tíz perccel később Ruppert 18 méteres ka­páslövése kerülte el nem sokkal a paksi kaput. Még ugyanebben a percben Jeremejev baloldali beadása találta tisztán az ötösön belül Lengyelt, ám a csatár óri­ási helyzetben nem tudta meg­szelídíteni a labdát. Öt perccel később Szabó Z. nagy erejű, 22 méteres lövését öklözte a me­zőnybe Kovácsevics. Az első játékrész utolsó percében Orosz 17 méteres, bal alsó sarokra tartó lövését védte Bita. Az 54. percben Tököli hat­méteres fejesét hárította Ková­csevics. A 65. percben Tököli Lengyellel kényszerítőzött, majd 18 méterről, kapásból ke­véssel lőtt mellé. A 76. percben Lengyel 17 méteres lövését védte vetődve a hazaiak ka­pusa. A 87. percben Orosz bal­oldali szabadrúgása után le­hulló labdát a csereként beállt Juhász közelről, első labdaérin­téséből a kapuba gurította. 2-0. Szombati számunkban azt írtuk, hogy Pakson véget ért a futballtél. A futballtél igen, a valódi azonban épp a tavaszi nyitánykor köszöntött be, va­sárnap délután hóborította pálya fogadta a csapatokat. A vendégek a csúszós talajon rövidpasszos, kombinatív já­tékukat erőltették, s ez feküdt a házigazdáknak. A szerve­zetten futballozó atomosok jól romboltak, lendületes el­lenakciókat vezettek, s kapu közeibe kerülve azonnal lőt­tek. Orosz bombagólja után változatos játék alakult ki, a hazaiak jól állták a sarat. A második félidő kezdetéig a pályán elolvadt a hó, ám ettől a bajnoki címre pályázó ven­dégek teljesítménye jótányit sem javult. Az újvárosiak ugyan többet mozogtak, ám támadójátékukból hiányzott az átütőerő. A vendégek ászait (Jeremejevet, Lengyelt, Tökölit) Kiss, Eger és Barna nagyszerűen lefogták. Az igazi csapatként küzdő, fe­gyelmezetten játszó, zártan védekező atomosok teljesen megérdemelt győzelmet arat­tak. Jók: Eger, Orosz, Kiss, Barna, Kovácsevics, Jávorka, illetve Ruppert, Jaki. Bőzsöny János: — Egysé­ges csapatjátékunknak köszön­hetjük mai diadalunkat, játék­felfogásunk példa a jövőre. Varga Zoltán: — Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Játékosaink nem voltak kellően frissek, különösen csatárainktól vártam többet. ifj. Testier Vendel Orosz József További eredmények: Sop­roni FAC-PMFC 1-0, Érd- Komló 2-0, Salgótarján-Ti- szaújváros 2-1, Csepel-Kecs- keméti FC 1-0, Tisza vas- vári-Szeged-Dorozsma 1-2, Szolnok-Nyíregyháza 0-0, Kaba-Matáv Sopron 0-0, Ka- posvár-III. kér. 3-2. A Nagykanizsa-Dorog mér­kőzés a pálya használhatatlan­sága miatt elmaradt. Labdarúgó NB I Békéscsaba-Gázszer 1-2 (1-2). Békéscsaba, 6000 néző. y.: Csema. G: Fülöp Z., illetve Árki, Földes. DVSC-BVSC 2-1 (1-1) Debrecen, 10 ezer néző. V.: Hanyecz. G: Ilea, Szanyó, il­letve Csordás. Kispest-Diósgyőr 2-1 (2-0). G: Bárányos, Calin, il­letve Kiser. Tiszakécske-Újpesti TE 0-0. Tiszakécske, 9000 néző. V: Arany. Vác FC-Haladás VFC 2-0 (0-0). Vác, 3500 néző. V.: Bede. G: Füle (11-esből), Schwarz. Vasas DH-Stadler 2-0 Juhász Ferenc (0-0). Fáy utca, 4000 néző. V.: Pillér. G: Galaschek (1 l-esből), Hámori. Zalaegerszeg-Győr 4-2 (1-1). Zalaegerszeg, 13 ezer néző. V.: Tóth V. G: Kámán 2 (egyet 11-esből), Arany, Sebők, illetve Mracskó, Csató S. Videoton FCF-MTK-Hun- gária FC 0-0. Székesfehérvár, 3000 néző, V: Vágner. A Ferencváros-Siófok mér­kőzést ma este (18.45) rendezik. * NBI 1. Győri ETO 18 11 5 2 27-15 38 2. Újpest 18 11 4 3 32-16 37 3. Vasas 18 11 2 5 36-26 35 4. MTK 18 10 4 4 35-18 34 5. Ferencváros 17 9 4 4 31-21 31 6. Vác 18 9 3 6 27-29 30 7. Debrecen 18 8 4 6 28-21 28 8. Diósgyőr 18 8 3 7 26-17 27 9. Gázszer FC 18 5 9 4 29-21 24 10. Zalaegerszeg 18 7 3 8 34-29 24 11. BVSC-Zugló 18 6 6 6 25-25 24 12. Videoton 18 5 6 7 27-23 21 13. Haladás 18 5 4 9 24-29 19 14. Siófok 17 5 2 10 17-23 17 15. Tiszakécske 18 4 5 9 23-43 17 16. Kispest 18 5 1 12 17-33 16 17. Békéscsaba 18 4 4 10 13-36 16 18. Stadler 18 1 5 12 11-37 8 NB I/B 1. Nyíregyháza 20 11 8 1 31-10 41 2. III. Kér. 20 11 6 3 45-18 39 3. Matáv 20 9 7 4 32-17 34 4. Szeged-D. 20 9 7 4 40-28 34 5. Dunaferr 20 10 4 6 29-19 34 6. Kaposvár 20 9 5 6 26-26 32 7. Pécsi MFC 20 8 6 6 22-17 30 8. Nagykanizsa 19 9 3 7 28-24 30 9. Salgótarján 20 8 5 7 24-27 29 10. Soproni FAC 20 7 7 6 18-23 28 11. Érd 20 7 6 7 34-27 27 12. Szolnok 20 7 6 7 27-32 27 13. Kecskemét 20 8 3 9 20-28 27 14. Kaba 20 7 4 9 18-22 25 15. Paks* 20 6 8 6 17-19 24 16. Csepel 20 4 5 11 14-27 17 17. Komló 20 5 2 13 18-35 17 18. Tiszaújváros 20 5 2 13 22-43 17 19. Tiszavasvári 20 2 9 9 12-24 15 20. Dorog 19 3 5 11 18-29 14 * = = 2 büntetőpont levonva NB II Nyugati csoport 1. Komárom 15 13 1 1 42-16 40 2. Tatabánya lő 11 1 4 31-15 34 3. Budafok lő 9 5 2 27-14 32 4. Motim TE 16 8 1 7 22-20 25 5. Beremend 16 7 3 6 21-15 24 6. Sz.halombatta 16 6 5 5 24-17 23 7. Sárvár 16 7 2 7 24-24 23 8. Győri Dózsa Hévíz 16 7 1 8 30-37 22 9. 16 6 2 8 22-26 20 10. BKV Előre 16 6 2 8 22-26 20 11. D.szentgyörgy 16 5 5 6 22-29 20 12. Bük 16 6 1 9 24-28 19 13. Zalaapáti 15 4 4 7 16-21 16 14. Györköny 16 4 4 8 17-27 16 15. Csákvár 16 4 2 10 14-34 14 16. Veszprém* 16 3 3 10 16-25 9 * = 3 büntetőpont levonva Női kézilabda NB I/B Felejthető szezonkezdet Győrben Győri ETO II-EGO Sport Thelena SK 33-13 (19-5) Győr, 100 néző. V: Tóthpái, Lakos. Tolna: Flick- Izsákné, Sipos K. 1, Tóth 2 (1), Faze­kas 1, Hercz 1 (1), Takács 4. Csere: Hodroga, Szabó (ka­pusok), Szilágyi 4, Sipos Á., Konkoly Á. Edző: Tauker István. Az első tíz perc elfo­gadható játéka után érthetetle­nül visszaesett a vendégcsapat. Kihagyott tolnai hetesek és zic­cerek jellemezték ezt az idő­szakot. A vendégek tizenki­lencszer adták el a labdát, s ezt a győriek kíméletlenül kihasz­nálták. A látottak alapján a ha­zaiak ilyen arányban is megér­demelten nyertek. Jók: Takács, Szilágyi. Massive ceceiek Szombaton az NB I/B-s Cece és három NB Il-es együttes, a rendező Tamási, a Mohács és a Simontomya részvételével első alkalommal került megrende­zésre Simontornyán a Massive- kupa női kézilabda felkészülési torna. A mezőnyből kiemelke­dett a hétvégi bajnoki rajtra ké­szülődő Cece gárdája. Megle­pően jól szerepelt viszont a Tamási fiatal együttese, amely csak négy góllal maradt alul a későbbi kupagyőztes elleni összecsapáson. Az NB Il-es bajnoki rajt előtt még bőven akad csiszolni való az ezúttal tartalékosán szereplő simontor- nyaiak játékán, az STC-nek be kellett érnie a negyedik hellyel. Eredmények: Tamási­Simontornya 17-11 (8-4). Ld: Kondor V. 5, illetve Gerussi N. 7. Cece-Mohács 22-10 (10-5). Ld: Pulay 12, ill. Záto­nyi 3. Tamási-Mohács 16-14 (7-8). Ld: Szabó Bakos 7, ill. Zátonyi 2. Cece-Simontornya 24-14 (11-6). Ld: Pulay 7, ill. Pataki 4. Cece-Tamási 18-14 (7-8). Ld: Pulay 7, ill. Kondor V. 8. Mohács-Simontornya 23-12 (12-7). Ld: Vöő 7, ill. Gerussi N. 9. Végeredmény: 1. Cece 6, 2. Tamási 4, 3. Mohács 2, 4. Si- montornya 0 ponttal. Gólkirálynő: Pulay Mónika (Cece), 26 találat, legjobb me­zőnyjátékos: Vöő Brigitta (Mohács), legjobb kapus: Sik­lósi Boglárka (Tamási). Hungária-kupa nemzetközi cselgáncsverseny Kovács Antal első, Till Barbara harmadik Szép magyar sikereket hozott a hétvégén a budapest Kör­csarnokban megrendezett 33. Hungária-kupa A-kategóriás cselgáncsverseny. Az első napon Hajtós Bertalan és Ko­vács Antal (100 kg) aranyér­met szerzett súlycsoportjá­ban, míg Csősz Imre és Töl­gyesi Krisztián bronzérmes lett. Kovács és Hajtós sikeré­nek értékét növeli, hogy a döntőben mindketten egy­aránt japán ellenfelet győztek le. A szombaton tatamira lépő magyar nők elmaradtak a vá­rakozásoktól. Lámfalusy Anna az első, míg Csizmadia Eszter a második fordulóban kikapott, Soós Rita csupán a hetedik helyet tudta megsze­rezni. A második versenynapon Illyés Miklós aranyat, míg Gera Csaba és a paksi Atom­erőmű SE sportolója, Till Barbara (52 kg) bronzérmet szerzett a magyar résztvevők közül. Különösen Illyés sikere volt imponáló, hiszen a 73 kg- osok döntőjében a negyven- harmadik másodpercben egy magasívű dobással, ipponnal győzte le holland ellenfelét, Gera és Till sem töltött sok időt tatamin a bronzéremért folyó csatában, mindketten ipponnal győztek. Atlétikai Eb Szabó Dezső ezüst, Varga Judit bronz Szabó Dezső ezüstérmet szer­zett férfi ötpróbában. Az ÚTÉ atlétája új magyar csúccsal, 6249 ponttal lett második, s ez­zel túlszárnyalta saját 6179 pontos rekordját. Szabó az utolsó szám, az 1000 méteres futás előtt holtversenyben a ne­gyedik helyen állt. A futásban másodikként ért célba. Varga Judit bronzérmet szer­zett a női 800 méteres síkfutás­ban. A friss Európa-bajnok, a cseh Ludmila Formanova több mint egy másodperces előnnyel nyerte a viadalt. A magyar atlé­tanő az utolsó kör előtt még a hatodik, azaz az utolsó helyen futott és a hajrára tartalékolta az erejét. Varga a célban egyet­len századmásodperccel lehaj­rázta a holland Jongmanst.