Tolnai Népújság, 1998. március (9. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-12 / 60. szám

1998. március 12., csütörtök Sport 9. oldal Kosárlabda NB I Begyűjtött paksi kötelező Áron Balázsáé: — Győz­tünk! DKSK-BorsodChem-KSC Szekszárd 79-68 (44-33) Női NB I, rájátszás az 5-8. he­lyért. Miskolc, 500 néző. V: Görgényi, Bodnár. DKSK: JOHNSON (24), Anitics (9), Molnár (12), Fodor (12), Kalmár-Nagy (15). Csere: Ba­logh (4), Tóth (3), Berkó (-), Turóczi (-). Edző: Áron Ba- lázsné. Szekszárd: KLUCSIK (11), Madaras (11), Krasznai (8), VERES (17), Russai (8). Csere: Kranyecz (8), Kiefer (3), Bihari (2). Edző: Újvári Miklós. Az eredmény alakulása: 5. p.: 10-4, 10. p.: 24-15, 13. p.: 26-24, 25. p.: 48^12, 30. p.: 56-54. Kipontozódott: Kalmár­Nagy a 32. percben. Gyorsan elhúztak a hazaiak, a pontatlanul dobó vendégek­től. Ráadásul a 7. percben a szekszárdiak begyűjtötték he­tedik hibájukat is, míg a haza­iak ellen ez idő alatt csak egyet­len személyit ítéltek a játékve­zetők. A 10. percben Újvári edző időkérése jelentős fordula­tot eredményezett, a KSC tisz­tább és feljavult védekezése megzavarta a DKSK-t, a ven­dégek hátránya két pontra csökkent. Az első félidő vége azonban újra egyértelmű hazai fölényt hozott. A második játékrész letáma- dásos taktikája bevált, a haza­iak hét perc alatt csak négy pon­tot tudtak szerezni, felcsillant a remény a KSC előtt. A szek­szárdiak esélyét tovább javí­totta az addig rendkívül ered­ményes Kalmár-Nagy kiponto­zódása, de a vendégek két hi­bája és az idegenlégiós Jonhson végjátékbeli eredményessége eldöntötte a mérkőzést. Újvári Miklós: — Az első félidő néhány perces kihagyá­sát kihasználta a DKSK, így biztosan nyert. , Földesi József A két győzelemig tartó pá­rosmérkőzés állása: 1-0 a DKSK-BorsodChem javára. Elődöntő, első mérkőzés: PVSK-Dália-Dalmand Rt.- Soproni Postás 71-65. Marc-Körmend- Dombóvári VMSE 84-39 (45-24) Férfi NB I. Körmend, 2200 néző. V: Parádi, Zsigmond. Körmend: FODOR (16/3), Zsebe (8), Clay (12/3), QUARLES (25), CZIGLER (14). Csere: Németh (1), Ér­sek (2), Csaplár-Nagy (2), Szájer (2), Grebenár (2). Edző: Patonay Imre. Dombó­vár: Laczházi (7), Tamás (2), Cristescu (-), MIKLÓSSY (14/6), Milivojsa (5/3). Csere: Panta (8), Bosznai (-), Trupp (3), Szőke (-). Edző: Molnár István. Az eredmény alakulása: 4. p.: 10-10, 5. p.: 15-10, 9. p.: 25-12, 13. p.: 27-20, 15. p.: 38-20, 24. p.: 53-28, 27. p.: 61-28, 34. p.: 70-31. Négy perc elteltével már minden pályán lévő körmendi kosaras neve mellett legalább két pont állt. A piros-feketék támadásban látványosan, oly­kor szemkápráztató játékkal szolgálták ki a közönséget. Igaz, a védekezésre nem fektet­tek túl nagy hangsúlyt, ezt pe­dig az esélytelenek nyugalmá­val pályára lépő vendégek ki is használták. A félidő közepén Milivojsa Clay-vel történt üt­közését követő sérülése megle­petésre a házigazdákat zavarta meg jobban. A körmendiek nem tudták átdobni a dombó­vári zónát, a másik oldalon Miklóssy két gyors triplával csökkentette a különbséget (27-20). A hazaiak időkérése után, Németh pályára lépésével újra lendületbe jött a Marc és a szünetig - elsősorban Quarles pontjaival - jelentős előnyhöz jutott. A fordulást követően a ven­dég védelem átjátszása nem késztette nagyobb erőbedo­básra a hazaiakat. Quarles foly­tatta a pontgyártást, Fodor ügyes labdaszerzéseivel, Zsebe pedig példamutató lelkesedésé­vel tűnt ki. A különbség egyre nőtt, a kérdés csak az volt, Quarles eléri-e a harminc pon­tot. A hazaiak légiósát a 27. percben Csaplár-Nagy váltotta fel, így Quarles 25 ponttal zárta a meccset. A körmendiek nagy különbségű győzelme azonban így sem maradt el, 45 ponttal nyertek a házigazdák. Patonay Imre: — Sikerült nagy különbséggel győznünk, külön öröm, hogy minden játé­kosunk pontot szerzett. Molnár István: — Ennyi­vel is jobb volt a Körmend. (Falussy-Gállos ) PannonPipe-DAKK- Atomerőmű SE 80-85 (35-34) Férfi NB I. Debrecen, 300 néző. V: Szamos, Verbényi. Debrecen: Varga (6), Ádám (2) , Horváth (9/3), SE- NANSZKY (18/12), Elezovics (10/3). Csere: KULIG (20/12), Habuczki (9/9), Szerdahelyi (3) , Hamza (3/3), Ónódi- Szűcs (-). Edző: Ráthonyi Tamás. Atomerőmű SÉ: RICKS (28/12), VISOCKAS (16), Munteán (7/3), GU­LYÁS (26), Mérész (6). Csere: Rajkó (-), Monok (-), Mihály (2). Edző: Rezák László. A mérkőzés alakulása: 5. p.: 9-8, 10. p.: 19-17, 15. p.: 27-24, 25. p.: 39^16, 30. p.: 50-60, 35. p.: 59-68. Kipontozódott: Ádám a 25., Munteán a 35., Gulyás a 40. percben. Jól kezdett a hazai csapat, Senánszky találataival egy-két pontos előnyhöz jutott a Debre­cen. A vendég paksiak azonban Gulyás kosaraival felzárkóztak, s kiegyenlítetté vált a játék. Sok pontatlan passz és eladott labda jellemezte mindkét fél játékát. A hazaiak Senánszky és Kulig találataival tartották minimális előnyüket a szünetig. A második félidőben az ato­mosok Visockas és Ricks kosa­raival előbb egyenlítettek, majd átvették a vezetést. A debrece­niek a csereként beállt Kulig és Habuczki tripláival felzárkóz­tak, de a paksiak őrizték veze­tésüket, sőt a remek napot ki­fogó Ricks vezérletével tovább növelték előnyüket. A hajdúsá­giak azonban nem adták fel, és Elezovics tripláival felzárkóz­tak. A mérkőzés hajrájában jól összpontosított az ÄSE, Ricks és Visockas találataival bebiz­tosította győzelmét. Közepes színvonalú mérkő­zésen, második félidei játékuk alapján megérdemelten nyertek az atomosok. Ráthonyi Tamás: — Nem mondok semmit... Rezák László: — A jól ját­szó Debrecen megnehezítette a dolgunkat. Schmidt Ferenc További eredmény: Szol­noki Olaj KK-ZTE 77-55. Kézilabda Női Európa-bajnoki selejte­zőn: Csehország-Magyaror­szág 23-26 (12-15). Labdarúgó Magyar-kupa negyeddöntők Négy között a Salgótarján A továbbjutásról egyetlen mérkőzés döntött: Salgótarjáni BTC-Siófok 0-0 (11-esekkel: 3-1), Új­pesti TE-Gázszer FC 2-1, Vasas DH-ZTE 1-0, MTK- Hungária FC-Vác 4-0. Edzőmérkőzés Szakály-Dombóvári FC 1-0 (0-0). Hőgyész, 100 néző. V: Tölgyesi. Szakály: Szőcs (Száka)- Hopp R., Hopp K., Árvái K., Gulyás (Tóth A.)­Bíró (Szieber), Bencze, Árvái M. (Gyenei), Magócs- Si­mon, Molnár. Dombóvár: Szabados- Vámosi, Both (Vincze), Péter (Bódis)- Öt­vös, Horváth, Kovács R., Szűcs, Kiss (Szabotin)- Ko­vács P., Varga. G: Bencze. * A Dombóvári FC-Ariel Mű­szaki Áruházlánc-Balaton- lelle NB III-as bajnoki mér­kőzést vasárnap helyett szombatön 15 órakor játsszák. NB I/B-s sakk-csapatbajnokságok Két mérkőzésen tíz pont Charousek-csoport Statisztika II-KSZE Szek­szárd 8:4. Ezúttal is erősen tartalékos összetételben, ifj. Paszlert, Ruszt és Lovasit nélkülözve utazott a fővá­rosba a KSZE gárdája. A csa­pat első fele így is helytállt, hisz az éltáblás Taskovits, va­lamint a harmadik táblán M. Kovács FIDE-mesterek bizto­san győztek, Németh, Andi és Förster pedig remit értek el. Ezzel a csapat első hatosa 3.5 pontot teljesített, a baj csupán az volt, hogy a „hátsó” táblá­kon Várda révén mindössze fél pontra tellett a szekszár­diak erejéből. Mindez jól mu­tatja a játékoskeret szűkössé­gét és egyben magyarázat a KSZE tabellán elfoglalt he­lyezésre is. KSZE Szekszárd-Dozsó Pécs 6:6. Az előkelő negye­dik helyen tanyázó vendég­csapat számított a találkozó esélyesének a szebb napokat látott KSZE otthonában. Nos, a Tolna megyei gárda talán idei legjobb játékát nyújtva végig szorossá tette a mérkő­zést és végül döntetlent har­colt ki a kitűnő erőkből álló pécsiek ellen. A győzelmeket ifj. Paszler, Andi, Heilig és Szűcs szerezték, Taskovits, Németh, M. Kovács és Lovasi pedig döntetlent értek el. A hét végén gyűjtött 10 pontjá­val a KSZE jelentősen meg­előző a sereghajtó tatabányai­akat, de további előrelépésre a hátralévő két fordulóban nincs esélye. (dr. Szabó) Az NB I/B Charousek- csoport állása a 9. forduló után: 1. BEAC 76.5, 2. Vasas 68, 3. Pénzügyőr 60.5, 4. Do- zsó Pécs 59.5, 5. Keszthely 56.5, 6. Bp. Spartacus 56, 7. DD Gáz Pécs 53.5, 8. Statisz­tika II 52, 9. Dunaharaszti 52, 10. Zala Volán 48.5, 11. KSZE Szekszárd 35.5, 12. Komtávhő Tatabánya 29.5 ponttal. ESTET F3EET­s nem akármilyen // 46 Ft-os laphoz 148 Ft értékben ajándék... Ugye ez egy meglepetés?! Önnek nem kell mást tennie, mint március 15-én megvásárolnia a Vasárnapi Tolnai Népújságot, s benne ajándékként megkapja a kiadványát, színes illusztrációkkal, fantasztikus receptekkel- különleges ételekkel, tippekkel.- A vegetáriánus konyha veszélyei: enni vagy nem enni, ez itt a kérdés,- Teflon: tévhitek és tapadások. Hol lehet megvásárolni? A megyében több mint 300 árushelyen, hírlappavilonnál és a Tolnai Népújság kézbesítőinél. Keresse március 15-én a Vasárnapi Tolnai Népújságot! FIATALOK A KÜZDŐTÉREN KÉZILABDA Női ifjúsági NB I. Kis- várda-Ferropatent-Lazúr SE Szekszárd 25-25 (13-10). Szekszárd: Schell- Bordán, Taksonyi 6, Samu 3, Savanyu 4, Ruffing 1, Tamás 10. Csere: Szabó (kapus), Kovács, Mizsék 1, Simon, Kőfalvi. Edző: Tak­sonyi István. A hazaiak tizenkét hetest lőhettek, a vendégek ötöt. Jók: Taksonyi, Savanyu. Női ifjúsági NB I/B. EGO Sport Thelena KC-Eszter- gom 23-21 (13-9). Tolna, 100 néző. V: Nagy, Tóth. Tolna: Szabó- Konyecsnyi 5, Sipos Á. 10 (4), Konkoly E. 2, Oláh 1, Kovács, Magyari 4. Csere: Schmidt 1, Konkoly J., Pirgi, Wiedemann. Edző: Merkl Ká­roly. A lelkesebb csapat győ­zött. Jók: Konyecsnyi, Sipos Á., Konkoly E., Magyari. * Az országos leány kézi­labda Tej-kupa 5-6. osztályos megyei selejtezőjének vég­eredménye: 1. Kocsola, 2. Bonyhád, 3. Szedres. LABDARÚGÁS Ifjúsági NB I/B. A-korosz- tály: Komló-Paksi ASE 1-3 (1-1). Paks: Licker- Tamási Z., Törjék, Róth- Pokomi, Led- neczki, Majsai, Lakatos (Mi- zser)- Pesti (Füredi), Rácz, Szabadi. Edző: Klement István. A győzelmet a paksiak Tamási Zoltán 18. szülinapjára szánták ajándékba. G: Törjék, Szabadi (11-esből), Rácz. Jók: Töijék, Róth, Ledneczki, Majsai. Paksi ASE-Dorog 1-1 (1-1). Paks: Licker- Tamási Z., Törjék, Róth (Aschermann)- Pokomi (Füredi), Ledneczki, Majsai, Lakatos- Pesti (Mi- zser), Szabadi, Tamási G. Edző: Klement István. Tipikus rangadó az első és második he­lyezett között, az hogy, mit ér a döntetlen, majd csak a végel­számolásnál derül ki. G: Laka­tos. Jók: Ledneczki, Tamási Z., Aschermann. B-korosztály: Komló­Paksi ASE 2-3 (1-1). Paks: Hamza- Frast, Tamai, Araczki, Kenessey- Feil, Tóth, Fritz, Búzás- Mayer, Tamási G. (Vincze). Edző: Kohl József. Változatos, jó iramú mérkőzé­sen a jobban játszó vendégcsa­pat megérdemelten nyert. G: Araczki, Feil, Szabó (öngól). Jók: Vincze, Araczki, Hamza. Paksi ASE-Dorog 1-2 (1-0). Paks: Hamza (Katona)- Tóth, Frast (Búzás), Tamai, Vábró- Feil, Araczki, Mayer, Fritz- Vincze, Kenessey (We- isz). Edző: Kohl József. A ha­zaiak rengeteg elpuskázott helyzete a találkozó végén megbosszulta magát. G: Vincze. Jók: Tóth, Fritz, Vábró. KARATE Köbli és Vituska diákolimpiái bajnok A közelmúltban rendezték meg Tökölön 400 versenyző részvé­telével a Magyar Karate-Do di­ákolimpiát, melyen a bátaszéki Wado-yu Karate Szakosztály versenyzői remekül helytálltak. A bátaszékiek eredményei, kumite (küzdelem), 9 évesek: 1. Vituska István. 10 évesek: 1. Köbli Kata. 12 évesek: 3. Kecskés Dávid. 14 évesek: 3. Dózsa-Pál János. Kata (formagyakorlat), 11 évesek: 3. Pécsi Éva. CSELGÁNCS Az elmúlt szombaton Cegléden rendezték meg az ifjúsági Ma- • gyár Köztársaság Kupát. Az or­szágos utánpótlás viadalon a paksi és a szekszárdi cselgán- csozók hét érmet szereztek. Eredmények, ifjúsági B, 45 kg: 1. Haaz Péter, 2. Haaz Ádám (mindkettő Atomerőmű SE). 50 kg: 5. Matlag Attila (ASE). 55 kg: 3. Radva Ferenc (Rendőr Judo Klub Szekszárd). 60 kg: 5. Csapó András (ASE). 73 kg: 2. Fazekas Péter (ASE), 5. Csajbók Béla (Szekszárd). Ifjúsági A, 50 kg: 3. Matlag Attila (ASE). 66 kg: 1. Nagy- solymosi Sándor (ASE). 90 kg: 3. Ulbert Miklós (ASE). KOSÁRLABDA Az előző hétvégén Nagykani­zsa adott otthont az országos leány kadett kupa egyik selejte­zőjének. A KSC Szekszárd a második helyen, egy győze­lemmel és egy vereséggel ke­rült a középdöntőbe. KSC Szekszárd-GYSEV- Sopron 128-26 (67-16). Ld: Nagy (24), Császár (24), Kni- esz (20), Galabach (19/3), He­gyi (13/3), Sebestyén (12/6). Kanizsa DKK-KSC Szek­szárd 84-80 (40-33). Ld: Csá­szár (27), Sebestyén (16/12), Boros (15), Galabach (10). A szekszárdiak legjobbja­ként Császár Andrea különdíjat vehetett át. ÚSZÁS Popp Edina válogatott! Igen nagy megtiszteltetés érte a Bonyhádi ÚSE szakosztályát. Versenyzőjük, Popp Edina be­került a magyar gyermekválo­gatottba, az 1987-es születésű úszóhölgy a keret legfiatalabb tagja. Popp Edina meghívása sporttörténeti esemény, hiszen megyénknek korábban még nem volt válogatott úszója. Ró­zsa Norbert is már a fővárosban élt, amikor először bekerült a válogatottba. A bonyhádiak ne­veltje a március végén az olaszországi Trentoba utazó nemzeti együttesnek is tagja. A trentói Európa egyik legrango­sabb utánpótlás viadala. * Az elmúlt vasárnap Budapes­ten, a BVSC uszodájában Nő­napi úszóversenyt rendeztek. A Bonyhádi ÚSE két részvevője közül az 1990-es születésű To- rody Gitta 50 m gyorson nagy­szerű egyéni csúccsal, 0:38.83 mp-cel bronzérmet szerzett, míg 50 m háton hatodik lett. Az 1989-es születésű Bányai Zsu­zsanna 50 m gyorson 8., 50 m háton 10. helyezést ért el. RÖPLABDA Nemrégiben országrészek kö­zötti gyermek röplabda ver­senyt rendeztek 14 évesek szá­mára a paksi Móra Ferenc Álta­lános Iskolában. A leány tornát Kelet nyerte, a második helyen Nyugat, a harmadikon Buda­pest, a negyediken Közép válo­gatottja végzett. Megyénket a Nyugat válogatottjának tagja­ként két paksi hölgy, Lovasi Edit és Szabó Gabriella képvi­selte. A lányok jó teljesítményt nyújtottak, esélyesek a korosz­tályos válogatottba kerülésre. SAKK Nemrégiben Kalocsán rendez­tek területi sakkversenyt az ál­talános iskolásoknak. Áz Eper- föld-kupán megyénket a Báta­széki Sakk Klub, illetve a szek­szárdi Dienes Valéria Általános Iskola tanulói képviselték. Eredmények, alsós lányok: 1. Rudolf Anna (Bátaszék) 6, 3. Rudolf Kata (Bátaszék) 5 pont- • tál. Felsős fiúk: 3. Szűcs István (Szekszárd) 5.5 ponttal. Csapatban: 4-7. Dienes Va­léria Általános Iskola, Szek­szárd 18.5, 8. Bátaszéki Sakk Klub 18 ponttal.